Új Szó, 2009. május (62. évfolyam, 100-123. szám)

2009-05-25 / 118. szám, hétfő

18 Sportvilág - hirdetés ÚJ SZÓ 2009. MÁJUS 25. www.ujszo.com NHL-RÁJÁTSZÁS Nyugati főcsoport Döntő, 3. mérkő­zés: CHICAGO BLACK- HAWKS-DETROIT RED WINGS 4:3 - hosszabbítás után. Hossa (Detroit) 0+2. Ösz- szesítésben 2:1 a Detroit javára. Keleti főcsoport Döntő, 3. mérkőzés: CAROLINA HURRICANES- PITTSBURGH PENGUINS 2:6. A Pittsburgh összesítésben már 3:0-ra vezet, s egy győzelemre van a Stanley Kupa döntőbe ju­tástól. (s) Marián Hossának, a Detroit szlovák csatárának nem sikerült gólt ütnie a Chicago orosz kapusának, Nyikolaj Habibulinnak, ám két gólpasszt adott társainak. A Detroit ugyan hosszabbítás után ki­kapott ellenfele otthonában, azonban a Nyugati főcsoport-döntő­ben, összesítésben 2:1 arányban vezet. (SITA/AP-felvétel) NBA-RAJATSZAS Keleti főcsoport Döntő, 2. mérkő­zés: CLEVELAND CA- VALIERS-ORLAN - DO MAGIC 96:95. Összesítésben 1:1 az állás a négy győztes meccsig tartó sorozatban. Nyugati főcsoport Döntő, 3. mérkőzés: DENVER NUGGETS-LOS AN­GELES LAKERS 97:103 - a 41 pontot elérő Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) volt a mezőny kimagaslóan legjobb játékosa. Összesítésben 2:1a Los Angeles Lakers javára, (s) Amit a BL-döntőröl tudni kell - képek, érdekességek, I statisztikák, A rekordok, ■ csapatprofilok. NEHAGWAM , A ZICCERT’. 1. labdarúgóliga: a DAC-fakó huszonötödik veresége Trencséni remi, újra élen az Inter Az Inter simán nyert Vág- sellyén, a listavezető Trenčín pedig csak döntetlenezett Nagymihályban az I. labda­rúgóliga 31. fordulójában, így ismét a pozsonyiak áll­nak a tabella élén. ÖSSZEÁLLÍTÁS „Ezen a meccsen szinte semmi sem sikerült. Mi játszottunk, tá­madtunk az első félidőben, az In­ter pedig lőtte a gólokat. Tomčák ugyan csak egyszer talált a há­lónkba, de minden akció nála kezdődött. Megmozdulásai gól­veszélyesek voltak. Hiába igye­keztünk a szünet után, még a be­csületgólra sem futotta erőnkből” - nyilatkozta lapunknak Takács Tibor, a vágsellyei futballklub al- elnöke. A pontszerzés reményében utazott Privigyére a losonci csa­pat, amely végül üres kézzel távo­zott a Prievidza stadionjából. Va­jon miért? „Az első játékrészben jobb volt a hazai csapat, több helyzetet dolgozott ki. A hajráig hibátlanul védekeztünk, de négy perccel a szünet előtt elméláz­tunk, és az ellenfél megszerezte a vezetést. Fordulás után rákapcsol­tunk mezőnyfölényt harcoltunk ki, azonban egy valamirevaló helyzetet sem tudtunk kidolgozni. Az utolsó pillanatokban megint megfeledkeztünk a hazai csatá­rokról, és újabb gólt kaptunk. Meggyőződésem, hogy fegyelme­zett, taktikus játékkal lett volna esélyünk a privigyei együttes el­len. Éppen ezért dühös vagyok, hogy vereséget szenvedtünk egy olyan gárdától, amely nem képvi­sel nagyobb játékerőt” - bosszan­kodott Milan Albrecht, a nógrádi­ak vezetőedzője. Már a huszonötödik vereségét szenvedte el az idei pontvadá­szatban a reménytelenül sereg­hajtó DAC-fakó, amely jövőre ala­csonyabb osztályban folytatja. Az alsóházban tanyázó homonnaiak otthonában sem tanúsított komo­lyabb ellenállást a csallóközi együttes, s örülhet, hogy csak há­rom gólt kapott, (zsi) Csatárok nélkül csak szenvednek a rimaszombatiak Zsinórban az ötödik ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Csatárok nélkül lehet nyerni egyszer, esetleg két­szer. Kikapni ld lehet akárhány­szor. Ötször egymás után is, mint a rimaszombatiak. A Trenčín, a Podbrezová, az In­ter és a LAFC után most a rózsa­hegyi B csapat is legyőzte Piszáré- kat, akik utoljára a DAC B ellen szereztek pontot. Azon a mérkő­zésen megsérült Martin Čižmár, az egyeden formában lévő rima- szombati csatár, azóta nincs, aki gólt lőjön. Roman Lazúr ugyan a rózsahegyiek ellen is rengeteget futott, harcolt, helyzete is volt, de egymaga nem nyerheti meg a meccseket. Társa pedig nincs, Líška csak sóskázik a tizenhatos­ban, s Gibalának sem megy a já­ték. így aztán hiába a mezőnyfö­lény (mint a rózsahegyiek ellen), helyzet egy szál se, gól meg pláne. Bezzeg a fiatal rózsahegyiek az egyeden akciójukból gólt lőttek: Števko futott el a bal szélen, be­adására remekül érkezett az ifi­ként egykor gólkirály Babie, s a hátralévő 57 percben fegyelme­zetten őrizték az eredményt. A rimaszombatiak görcsös játéka láttán fájt a szurkolók szeme. „Sok mindent megéltem már, rossz sorozatokat is. Sajnos, így van ez, az ember ördögi körbe ke­rül. Minél jobban akarunk, annál idegesebbek vagyunk, és annál gyakrabban választjuk a rossz megoldásokat - mondta Branislav Mráz, a gömöriek balhátvédje. - Amikor meg kellene tartani a lab­dát, gyorsan szabadulunk tőle, amikor passzolni kellene, akkor habozunk.” A hazai drukkerek így a 90 perc alatt csak egyszer mosolyoghat­tak, de akkor nagyon: nem sokkal a lefújás előtt az egyik rózsahegyi játékos annyira el akart érni egy hosszú átadást, hogy becsúszásá­val a kispad előtt álló edzőjét, a Rimaszombatban rendkívül „népszerű” Ladislav Molnárt is elsodorta... (bt) A 31. FORDULÓ KRÓNIKÁJA Šaľa-Inter Bratislava 0:4 (0:3) Góllövők: K. Kratochvíl (22., 39.), Hodek (40.), Tomčák (84.). Já­tékvezető: Havrilla; 400 néző. Sárga lap: Martin Vyskoč, ill. Šedivý. ŠAĽA: Anda-Braun, Mikla, Klusá, Harvilko (46. Ba- liš)—Obert (76. Valent), Vyskoč, Lancz, Tomiš-Uzola, Peťovský (68. Dékány). Michalovce-Trenčín 0:0 Játékvezető: Valášek; 1000 néző. Sárga lap: Mižík, Jevljanov, ill. Križko. Kiállítva: Depends (88. -Trenčín). Košice B-Podbrezová 0:2 (0:2) Góllövők: Pich (11.), Gottwald (14.). Játékvezető: Hádek; 50 né­ző. Sárga lap: Adamica (Košice B). KOŠICE B: Brudňák-Šimko, Adamica, Texeira, Adam-Hájnik, Šoltís, Karaš, Matics-Gajdoš, Oros. Humenné-DAC B 3:0 (2:0) Góllövők: D. Pyrka (8.), Labun (30.), Ljubarszkij (73.). Játékveze­tő: Šuniar; 500 néző. Sárga lap: Ma. Pyrka, Čavojský, ill. Kiss L, Atangana, Bartalos. DAC B: Hasancik-M. Koiš, Egri, Radványi D., Kiss I.-Bartalos, Lelkes Á., Brunczvik, Atangana (46. Kosár)- Har- sányi (60. Habán), Bohona. Rimavská Sobota-Ružomberok B 0:1 (0:1) Góllövő: Babie (33.). Játékvezető: Leško; 350 néző. Sárga lap: Pi- szár, ill. M. Babie. RIM. SOBOTA:: Kuciak - Mujkoš, Rubint, Geri, Mráz - Sihelský, Piszár, Zsivanovics, Morháč (67. Gibala) - Lazúr, Líška (83. Migaľa). Prievidza-Lučenec 2:0 (1:0) Góllövők: Pavlovkin (41.), D. Oravec (92.). Játékvezető: Eperješi; 1100 néző. Sárga lap: Dimbach, Guľa, Šlosár, ill. Staško, Boháčik. LUČENEC: Michalflc-Balaško, Staško, Golian, Gonos-Kopecký (70. Rohovský). Drugda (65. Zubo), Kamendy (46. Karásek), Hoferica-Ďurica, Boháčik. TÁBLÁZAT - MŰSOR - GÓLLISTA A bajnokság állása Unter 31 17 10 4 56:25 61 2. Trenčín 31 17 9 5 67:27 60 3. Podbrezová 31 18 5 8 45:23 59 4. Lučenec 31 14 710 48:41 49 5. Rím. Sobota 31 13 711 36:27 46 6. Prievidza 31 13 612 42:38 45 7. Šaľa 31 12 613 31:40 42 8. Michalovce 31 11 812 40:40 41 9. Ružomberok B 31 11 614 45:51 39 10. Humenné 31 11 614 34:43 39 11. Košice B 31 6 817 31:51 26 12. DAC B 31 2 4 25 18:87 10 Következik 32. FORDULÓ - május 27., szerda, 16.30: Ružomberok B- DAC B. Május 30., szombat, 17.00: Inter Bratislava-Košice B, Lučenec-Šala, Podbrezová- Michalovce, Rimavská Sobota- Prievidza, Trenčín-Humenné. Góllista 21 gólos: David Depetris (Trenčín) 18 gólos: Roland Števko (Ružomberok B) 12 gólos: Filip Hlohovský (Trenčín) 11 gólos: Jozef Gašpar (Micha­lovce) 10 gólos: Roman Gergel (Trenčín) és Andrej Hodek (In­ter Bratislava) 8 gólos: Ladislav Vencel (Šaľa), Miloš Gibala (Rimavská Sobo­ta) és Maroš Báčik (Humenné) 7 gólos: František Viskup (Mi­chalovce), Marcel Ondráš, To­máš Boháčik (mindkettő Luče­nec), Lukáš Hricov (Humenné/ Lučenec), Pavol Sedlák (Inter Bratislava), Michal Gottwald (Podbrezová), Ruszlan Ljubar­szkij (Humenné) A fogadási ajánlathoz ingyen kap újságot PRVÁ SLOVENSKÁ STÁVKOVÁ SPOLOČNOSŤ MP910058