Új Szó, 2009. május (62. évfolyam, 100-123. szám)

2009-05-11 / 106. szám, hétfő

1 1 18 Sportvilág-hirdetés ÚJ SZÓ 2009. MÁJUS 11. www.ujszo.com NBA-RÁJÁTSZÁS Keleti főcsoport m ^ Elődöntő, 3. mér- ľmS kőzések: ORLAN- G* DO MAGIC- BOS­SKllH győzelemig tartó párharc állása: 2:1. ATLANTA HAWKS-CLEVELAND CAVALIERS82:97. Az állás: 0:3. Nyugati főcsoport Elődöntő, harmadik mérkő­zések: HOUSTON ROCKETS- LOS ANGELES LAKERS 94:108. Az egyik fél négy győzelméig tartó párharc állása: 1:2. DALLAS MAVERICKS-DENVER NUGGETS 105:106. A négy győzelemig tartó párharc állá­sa: 0:3. NHL-RAJATSZAS A pittsburghi Crosby (háttal) és Maikin gólöröme (Reuters-felvétel) Keleti főcsoport Elődöntő, 4. mér­kőzések: CAROLI­NA HURRICANES- BOSTON BRUINS 4:1. Az egyik fél négy győzelmé­ig tartó párharc állása: 3:1. PITTSBURGH PENGUINS- WASHINGTON CAPITALS 5:3 - Miroslav Satan (Pittsburgh) 0+1, Milan Jurčina (Washing­ton) 1 +0. Az egyik fél négy győ- zelméigtartó párharc állása: 2:2. Ötödik mérkőzés: WAS­HINGTON CAPITALS- PITTS­BURGH PENGUINS 3:4, hosszabbítás után - Miroslav Satan (Pittsburgh) 0+1. Az egyik fél négy győzelméig tartó párharc állása: 2:3. Nyugati főcsoport Elődöntő, 5. mérkőzés: VAN­COUVER CANUCKS-CHICAGO BLACKHAWKS 2:4. Az egyik fél négy győzelméig tartó párharc ál­lása: 2:3. ✓ Millwall-Leeds osztályozó Angliában ✓ Képriport az AC Milan-Juventus mérkőzésről. ✓ Bírók, akik halálos fenyegetéseket kaptak. ✓ Kik a legsikeresebb edzők az európai kupákban? ✓ Csáth Géza novellája. akiről napi Új Szóban Ml HAGYJA KI A ZICCERT! > , - ŕ Lelkes Adám (jobbról) és Lemez Oszkár fejpárbaja a DAC B-Šalá mér­kőzésen (Fogas Ferenc felvétele) I. labdarúgóliga: losonci bravúr az Inter otthonában A Podbrezová ugrott az élre Meglepetésre odahaza csak döntetlenezett a tren- cséni csapat, a Podbrezová viszont kihasználta riválisa megingását, s a tabella élé­re ugrott. ÖSSZEÁLLÍTÁS Alaposan meglepték a privigye- iek a trencsénieket, s Pekár már a 4. percben vezetést szerzett a ven­dégeknek. Ezután hiába rohamoz­tak a hazaiak, csak egyenlíteniük sikerült. Bravúros győzelmet arat­tak a losonciak az Inter otthoná­ban, 0:2-ről fordított az Albrecht- legénység. Kiegyensúlyozott csa­tát és Duslo-sikert hozott a vág- sellyeiek dunaszerdahelyi vendég­játéka. „Továbbra is hadilábon ál­lunk a szerencsével. Hiába támad­tunk lényegesen többet ellenfe­lünknél, mégis mi húztuk a rövi- debbet. Nagy árat fizettünk azért, hogy a meccs elején egy szöglet után védőink elméláztak, s Klusa a hálónkba fejelt. A játék képe alap­ján legalább egy pontot érdemel­tünk volna” - mondta lapunknak csalódottan Michal Kuruc, a se­reghajtó DAC-fakó edzője. Kollé­gája, Meszlényi Tibor így értékelte a találkozót: „A vártnál nehezeb­ben, de megérdemelten nyertünk. A hazaiak lelkesen és jól futballoz­tak, helyzeteik is akadtak, ám An- da kapus többször is kitett magá­ért. Gyors kontrák végén eldönt- hettük volna a meccset, de Obert két ziccert is elpuskázott.” (sz. z.) Vezettek, mégis kikaptak a gömöriek Podbrezová. Hiába vezetett a podbrezováiak otthonában a rima- szombati labdarúgócsapat, végül mégis pont nélkül távozott. Pi- szárék erősen tartalékosán léptek pályára, Geri és Čižmár sérülés, Füo betegség, Líška és Zsivanovics eltiltás miatt hiányzott, s múlt­kori kirohanásai következményeként Karol Kisel vezetőedző is csak a lelátóról nézhette a meccset. Ennek ellenére jól kezdtek a gömöriek, s egy gyors kontrából Lazúr beadása után Sihelský meg­szerezte a vezetést. A feljutásra pályázó hazaiak viszont a szünet után új erőre kaptak, Pich révén már a második félidő első percé­ben egyenlítettek, majd a 82. percben egy szerencsés góllal (a lab­da Kožička sarkáról pattant Kuciak hálójába) a három pontot is megszerezték, (bt) A 28. F0RDUL0 KRÓNIKÁJA DAC B-Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:1) Góllövő: Klusa (4.). Játékvezető: Smolák, 330 néző. Sárga lap: Eg­ri, ill. Obert. DAC B: Döme-Kois, Egri, Radványi Dávid, Decký-Kiss Igor, Lelkes Ádám, Lénárth (65. Brezina), Bartalos-Bognár Zoltán, Bohoma (72. Harsányi). ŠAĽA: Anda-Braun, Mikla, Klusa, Harvüko-Uzola, Lancz, Tomis, Obert (77. Mihálik)-Vencel (46. Peťovský), Bališ (88. Dékány). HFCHumenné-MFKKošice B 4:1 (1:0) Góllövők: M. Báčik (26., 54.), Ljubarszkij (60., 63), ill. D. Pyrka (69., öngól). Játékvezető: Hádek, 380 néző. MFK KOŠICE B: Brudňák-Tóth, Šimko, Texeira, Adam-Hájnik, Šproch (57. Ferei- ra), Gajdoš, Šoltis-Oros, Jurčo. ŽP Šport Podbrezová-MFKRimavská Sobota 2:1 (0:1) Góllövők: Pich (46.), Kožička (82.), ill. Sihelský (28.). Játékvezető: Horváth, 1380 néző. Sárga lap: Kožička, ill. Mujkoš, Rubint, Sihelský. Kiállítva: Kožička (83. - Podbrezová). RIM. SOBOTA: Kuciak-Ádám, Mujkoš (60. Árvay), Rubint, Mráz-Migaľa, Sihelský, Piszár, Morháč (82. Vargicj-Lazúr, Gibala. AS Trenčín-FKM Prievidza 1:1 (0:1) Góllövők: Hlohovský (75.), ill. Š. Pekár (4.) ), Játékvezető: Palušák, 2523 néző. Sárga lap: Pastva, D. Oravec (mindketten Prievidza). MFK Ružomberok B-MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0) Góllövők: Mašek (68.), Števko (69.). Játékvezető: Matúš, 326 né­ző. Sárga lap: Krakovský, Adam (mindketten Michalovce). Inter Bratislava-LAFC Lučenec 2:3 (2:0) Góllövők: Hodek (27.), Polgár (31., 11-esből), ill. Balaško (58., 81.), Kopecký (65.). Játékvezető: Valášek, 250 néző. Sárga lap: Mihálik, ill. Golian, Zubo. Kiállítva: Mihálik (48., Inter). TÁBLÁZAT, MŰSOR, GÓLLISTA A bajnokság állása 1. Podbrezová . 28 17 5 6 42:20 56 2. Trenčín 28 16 7 5 64:26 55 3.Inter 28 14 10 4 47:23 52 4. Rim. Sobota 28 13 7 8 35:23 46 5.Lučenec 28 13 6 9 45:37 45 6. Prievidza 28 11 611 36:33 39 7. Michalovce 28 11 611 39:38 39 8. Sala 28 11 611 30:34 39 9. Ružomberok B 28 10 513 43:47 35 10. Humenné 28 9 514 27:42 32 11. Košice B 28 5 .716 25:48 22 12. DAC B 28 1 4 23 17:79 7 Következik 29. FORDULÓ - május 13., szerda, 16.30: LAFC Lučenec- MFK Ružomberok B, MFK Zemplín Michalovce-HFC Humenné, Slovan Duslo Šala-AS Trenčín, MFK Rimav­ská Sobota-Inter Bratislava, FKM Prievidza-ŽP Šport Pod­brezová. Május 14., csütörtök 15.00: MFK Košice B-DAC B. Góllista 20 gólos: David Depetris (Trenčín) 17 gólos: Roland Števko (Ružomberok B) 12 gólos: Filip Hlohovský (Trenčín) 11 gólos: Jozef Gašpar (Mi­chalovce) 9 gólos: Roman Gergel (Trenčín) 8 gólos: Ladislav Vencel (Duslo Šaľa), Miloš Gibala (Ri­mavská Sobota), Maroš Báčik (Humenné), Andrej Hodek (In­ter Bratislava ) 7 gólos: František Viskup (Michalovce), Marcel Ondráš (Lučenec), Lukáš Hricov (Humenné/Lučenec), Pavol Sedlák, 6 gólos: Jozef Maruniak (Prievidza), Róbert Tomko (Podbrezová), Mário Masár (Lučenec/Prievidza), Mário Čižmár (Rimavská Sobota). A fogadási ajánlathoz ingyen kap újságot íke.sk PRVÁ SLOVENSKÁ STÁVKOVÁ SPOLOČNOSŤ MP910058