Új Szó, 2009. április (62. évfolyam, 76-99. szám)

2009-04-27 / 96. szám, hétfő

18 Sportvilág - hirdetés ÚJ SZÓ 2009. ÁPRILIS 27. www.ujszo.com Bahreini Nagydíj: végre pontot szerzett a Ferrari Harmadszor nyert Button NHL-RÁJÁTSZÁS Keleti főcsoport Negyeddöntő, ötödik meccs: WASHINGTON- NEW YORK RAN­GERS 4:0. A négy győzelemig tartó párharc állása: 2:3. Hatodik mérkőzés: PHILA­DELPHIA-PITTSBURGH 3:5. A Pittsburgh 4:2-es összesítéssel jutott tovább. Nyugati főcsoport Negyeddöntő, ötödik mér­kőzések: SAN JOSE-ANAHEIM 3:2-hosszabbí­tás után. Az állás: 2:3. CHICAGO-CALGARY 5:1. Az állás: 3:2. (ú) NBA-RÁJÁTSZÁS Keleti főcsoport DETROIT-CLE­Ijr^ Ľ- #8 VKI‘AND 68i79' HBJösSHI lemig tartó pár­harc állása: 0:3. PHILADELPHIA - ORLANDO 96:94. Az állás: 2:1. MIAMI-ATLANTA 107:78. Az állás: 2:1. Nyugati főcsoport Negyeddöntő, 3. mérkőzé­sek: HOUSTON - PORT­LAND 86:83. Az állás: 2:1. NEW ORLEANS-DENVER 95:93. Az állás: 1:2. Negyedik mérkőzés: DAL- LAS-SAN ANTONIO 99:90. Az állás: 3:1. SPORT A KÉPERNYŐN STV 2, STV 3 - 16.00: Jég- korong-vb: Csehország-Nor- végia (élő). 20.00: Jégkorong-vb: Finn­ország-Dánia (élő). ČT 2 - 16.00: Jégkorong-vb: Csehország-Norvégia (élő). 18.40: Slavia-Ml. Boleslav, cseh bajnoki focimeccs (élő). SPORTKLUB - 20.15: Osna­brück-Rostock, Bundesliga II-esfutballmérkőzés (élő). NOVA SPORT - 13.10, 14.50, 16.40: Római ATP- tenisztorna (élő). 20.55: Newcastle-Ports­mouth, labdarúgó Premier League-mérkőzés (élő). Manama. Jenson Button si­kerével zárult a Bahreini Nagydíj, a 2009-es Forma-l-es világbajnok­ság negyedik futama. Az idei négy versenyből hár­mat a Brawn-istálló brit pi­lótája nyert meg. ÖSSZEÁLLÍTÁS A második helyen a Red Bull-os Sebastian Vettel, míg a harmadi­kon a Toyota versenyzője, Jarno Trulli végzett. Kimi Ráikkönen ré­vén a Ferrari megszerezte idei el­ső pontjait. A sivatag középén fekvő pályán a futam idején közel negyven fokot mértek. A dobogósok mondták - JEN- SÓN BUTTON: „ Kemény verseny volt számunkra. Persze én vezet­tem a nagy részén, de úgy érez­tem, hogy nem volt olyan nagy a különbség köztünk, mint a szezon elején Hamiltont nagyon nehéz megelőzni és szerencsére sikerült elmennem előtte a verseny elején. Azon az előzésen múlt a győzel­münk, az volt a kulcspillanat. Számomra ez a győzelem a legfontosabb.” SEBASTIAN VETTEL: „Nagyon jó eredmény számomra a második hely. Ahogy koptak a gumik, egyre jobban csúszott a kocsim, nehéz előzni. Tudtam, hogy több ideig kint tudok majd maradni, mint Trulli, ám amikor visszajöttem el­ső alkalommal a boxból, még nem tudtam elé megérkezni. Később a második kiállásom után viszont már sikerült megelőznöm őt. ” JARNO TRULLI: Csalódott va­gyok, mert győzelmet vártam. Sajnos már az elején elvesztettem az első helyet, mert a motorom a rajtnál egy pillanatra kihagyott, így Glock megelőzött. Kemény harcban voltam, több autóval is, nagy verseny volt. ” (ns) 1. labdarúgóliga Az élre ugrottak a trencséniek Depetris mesterhármasával a trencséniek legyőzték a losoncia­kat az I. labdarúgóliga 26. forduló­jában, és a tabella élére ugrottak. Ehhez az is kellett, hogy az Inter ki­kapott a Podbrezová otthonában. „Nem játszottunk jól, s Trencsén- ben megszakadt hatmeccses győ­zelmi sorozatunk. A Depetris, Ere- ros argentin csatárduó kellemeden perceket okozott nekünk” - mond­ta Milan Albrecht, a LAFC mestere. A vágsellyeiek Nagymihályban szenvedtek vereséget. „Peches meccset vívtunk. Az első félidőben fölényben futballoztunk, de leg­alább öt ziccert elpuskáztunk. Nem értem, hogy Peťovský szabályos gólját miért nem adta meg a já­tékvezető”- hangsúlyozta Mesz- lényi Tibor, a Duslo edzője, (sz.z.) Fordítottak Gibaláék A DAC-stadion levegője Valami lehet a dunaszerdahelyi stadion levegőjében. Valami, ami megbénítja a hátvédeket, s amitől elalszanak a kapusok. Mi más le­het a magyarázat arra, hogy a bajnokság legjobb védelmével büszkélkedő rimaszombatiak tes­tületileg nézik, ahogy Zápotoka lágy beadása után a labda a felső lécre hull, onnan a mezőnybe pat­tan, Kiss pedig a hálóba lövi? Ilyen jeleneteket az elmúlt pár hónapban a DAC A csapata szol­gáltatott bőséggel... Zlatko Kranjcar érkezése egyéb­ként a B csapatra is pozitívan ha­tott. „Mindenki sokkal felelősség­teljesebben állt a játékhoz” - mond­ta Michal Kuruc, a DAC B vezető­edzője. A győzelemhez viszont ez is kevés volt, a vendégek ugyanis ma­gukra találtak, Roman Lazúr pedig azt csinált a hazai védelemmel, amit akart. Eleinte lőni akart, de most nem volt lövőformában, így később az átadásokkal próbálko­zott. A 25. percben a fáradhatadan szőke balszélső passza után Čižmár először még elbotlott a labdában, másodszorra viszont egyenlített. Tizenegy perccel később Gibala fordított: látványos testcsellel hagyta ott a védőjét, és egy kecses mozdulattal átemelte a nagyon rossz ütemben kifutó Hasancikot. Később ugyan mindkét félnek voltak helyzetei (Bartalos lövését Fedor védte, Gibaláét a kapufa, Radványi és Koiš pedig mellé lőtt), de több gól már nem esett, (bt) BAHREINI KRONIKA A Bahreini Nagydíj végered­ménye: 1. Button (Brawn GP) 1,31:48,182; 2. Vettel (Red Bull-Renault) +7,187 mp; 3. Trulli (Toyota) + 9,170; 4. Hamilton (McLaren Mercedes) + 22,096; 5. Barrichello (Brawn GP) + 37,779; 6. Ráikkönen (Ferrari) + 42,057; 7. Glock (Toyota) + 42,880; 8. Alonso (Renault) +52,775. A vb állása - pilóták: 1. Button 31 pont; 2. Barrichello 19; 3. Vettel 18; 4. Trulli 14,5; 5. Glock 12; 6. Webber 9,5; 7. Hamilton 9; 8. Alonso 5. Csapat: 1. Brawn GP 50 pont, 2. Red Bull-Renault 27,5; 3. Toyota 26,5. FOCITIPP - a futball legjava! A holnapi Új Szóban, 16 színes oldalon. A 26. F0RDUL0 KRÓNIKÁJA DAC B-MFKRimavská Sobota 1:2 (1:2) Góllövők: Kiss I. (6.), ül. M. Čižmár (25.), Gibala (36.). Játékveze­tő: Matúš, 220 néző. DAC B: Hasancik-Kiss, Kováč, Radványi, Decký-L. Zápotoka (65. Brunczvik), Rahimi (76. Egri), Bognár, Dag Güven (59. Koiš)-Bartalos, Bohona. RIMAVSKÁ SOBOTA: Fedor-Ádám, Rubint, Geri, Mráz-Mujkoš (81. Sihelský), Piszár, Zsivanovics (90. Vargic), Lazúr-Gibala, Čižmár (50. Líška). HFC Humenné-FKM Prievidza 0:3 (0:2) Góllövők: Guľa (17.), Vurčík (31.), Dimbach (85., 11-esből). Já­tékvezető: Ježík, 320 néző. Kiállítva: Jozef Lukáč (17.). Sárga lap: Lábún, Báčik, Lišivka, Mateusz Pyrka, ill. Kokanovics, Krško. Zemplín Michalovce-Slovan Duslo Šaľa 2:1 (2:1) Góllövők: Sninský (6., 32.), ill. Uzola (35.). Játékvezető: Kráľovič, 840 néző. Sárga lap: Sitov, Sninský, ill. Obert, S. Bališ, Mikla, An- da. DUSLO ŠAĽA: Anda-Mikla, Cíferský (85. Vojtíšek), Klusá, Harvilko-Uzola, Lancz, Vyskoč, Obert (40. S. Bališ)-Peťovský (70. Braun). ŽP Šport Podbrezová-Inter Bratislava 2:1 (0:1) Góllövők: Gottwald (51.), Kostelný 58.), ill. R. Mihálik (17.). Já­tékvezető: Gocník, 1650 néző. Sárga lap: Turňa, Tírer, Hanák, ill. Maroši, F. Kiss, R. Mihálik, A. Hodek, Burza. AS Trenčín-LAFC Lučenec 3:0 (1:0) Góllövők: Depetris (14., 56., 74.). Játékvezető: Eperješi, 1540 né­ző. Sárga lap: Peciar, Godál, F. Kubík, ül. Bajza, Boháčik, Kopecký. LAFC LUČENEC: Michalík-Kopecký, Staško, Golian, Bajza-Rohovský, (48. Karásek), Balaško, Ďurica, Hoferica, Gonos (85. Lavrík)-Boháčik (75. Nimburk). MFK Ružomberok B-MFK Košice B 2:0 (O: O) Góllövők: Jurč (48.), Števko (77.). Játékvezető: Hiring, 527 néző. Sárga lap: Janso, ill. Kolbas. MFK KOŠICE B: Pulen-Tóth, R. Šimko, Texeira, Adam-Janič (82. Adamica), Kolbas, Matics Uros, Gajdoš (82. Oros)-Serečin, Jurčo. TÁBLÁZAT, MŰSOR, GÓLLISTA A bajnokság állása 1.Trenčín 26 15 6 5 60:24 51 2. Podbrezová 26 15 5 6 39:19 50 3. Inter 26 13 10 3 44:20 49 4. Rim. Sobota 26 12 7 7 33:18 46 5.Lučenec 25 12 6 7 41:31 42 6. Michalovce 26 11 510 39:36 38 7. Prievidza 26 10 511 33:31 35 8. Šafa 25 10 510 29:29 35 9. Ružomberok B 25 8 512 36:46 29 10. Humenné 25 7 414 20:40 25 11. Košice B 26 5 615 24:44 21 12. DAC B 26 1 4 21 16:76 7 Következik 24. FORDULÓ, pótolt mérkő­zések - április 29., szerda, 16.00: Ružomberok B-Šaľa, Humenné-Lučenec. 27. FORDULÓ - május 2., szombat, 10.30: Inter­Ružomberok B; 16.30: Lu­čenec-Podbrezová, Prievid- za-DAC B, Rimavská Sobo- ta-Trenčín, Šaľa-Humenné. Május 3., vasárnap, 10.30: Košice B-Michalovce. Góllista 19 gólos: David Depetris (Trenčín) 13 gólos: Roland Števko (Ružomberok B) 11 gólos: Jozef Gašpar (Micha­lovce), Filip Hlohovský (Trenčín) 9 gólos: Roman Gergel (Trenčín) 8 gólos: Ladislav Vencel (Šaľa), Miloš Gibala (Rim. Sobota) 7 gólos: František Viskup (Mi­chalovce), Marcel Óndráš (Lučenec), Lukáš Hricov (Hu- menné/Lučenec), Pavol Sedlák (Inter). www.nike.sk PRVÁ SLOVENSKÁ STÁVKOVÁ SPOLOČNOSŤ MP910058