Új Szó, 2009. április (62. évfolyam, 76-99. szám)

2009-04-20 / 90. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarugó soproni liga Új SZÓ 2003. ÁPRILIS 20. www.ujs20.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 23. FORDULÓ Gabona Trans Kaposvár-Újpest FC 2:3 (2:1) Kaposvár, 4000 néző. Góllövők: Zsolnai (4.), Zahorecz (32., 11-es- ből), ill. Pollák (44.), Rajczi (71.), Ti­sza (84.). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Hegedűs, Gujic, ill. Stokes, Ka­bát, Bozsics, Tisza. KAPOSVÁR: Kovács Z- Gujic, Petrák, Zahorecz, Grúz-Pest K., Hegedűs, Nikolics (85. Farkas Z.), Obrics-Zsolnai (73. Pintér L.), Farkas K. (85ľ Jovánczai). ÚJPEST: Balajcza-Dudics, Korcsmár, Mijadinoszki, Stokes-Bori (58. Sí­rnék), Bozsics, Tisza (88. Foxi), Pollák-Rajczi (90. Simon), Kabát. Kecskeméti TE-Szombathelyi Haladás 3:2 (1:1) Kecskemét, 2500 néző. Góllövők: Csordás (38., 11-esből, 76.), Némedi (80.), ill. Vörös (12.), Oross (72.). Já­tékvezető: Arany. Sárga lap: Csukics. KECSKEMÉT: Mitrovic-Schindler, Né­medi, Koncz, Farkas-Csordás, Csu­kics, Szavics, Yannick (83. Menyhárt J-Montvai (87. Bagi), Kormos (52. Litsingi). HALADÁS: Rózsa-Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth-Rajos (85. Iszlai), Molnár, Vörös-Oross, Kenesei (56. Skri- ba), Sipos (85.Rácz). Honvéd-Nyíregyháza Spartacus FC 1:0 (0:0) Bozsik-stadion, 1200 néző. Góllö- vó: Abraham (58,). Játékvezető: Veizer. Sárga lap: Diego, Benjamin, Sztojakovics, ill. Ramos, Ime- dasvili, Odrobéna, Perényi, Mbo- ussi, Dosso. HONVÉD: Rabóczki-Vukmir, Szmiljanics, Debreceni, Fi- ló T.-Benjamin, Dobos (57. Abbass), Hidi, Moreira (46. Herceg- falvi)-Diego, Abraham (79. Sztojakovics). NYÍREGYHÁZA: Illyés— Percnyi, Mboussi, Goia, Imedasvili-Miskolczi, Hegedűs T. (64. Szi­lágyi), Ramos (35. Zabos), Odrobéna-Sztojkov (59. Apoštu), Dosso. Paksi FC-ZTEFC 1:1 (0:0) Paks, 2000 néző. Góllövők: Tököli (65., 11-esből), ill. Balázs (56.). Já­tékvezető: Németh. Sárga lap: Tö­köli, ill. Hajdú, Botis, Máté, Varga R. PAKS: Csemyánszki-Horváth L., Éger (63. Horváth S.), Pandur, Pintér A.-Heffler, Böde, Zováth, Szabó J. (57. Nikolovj-Tököli, Kiss T. (90. Fiola). ,ZTE: Vlaszák-Kocsárdi, Botis, Miljatovic, Szamosi-Sľuka, Hor­váth A. (70. Illés Gy.), Máté (74. Álomerovics), Varga R.-Hajdú (46. Balázs), Waltner. . Diósgyőri VTK-GyőriETOFC2:3 (1:1) Miskolc, 4000 néző. Góllövők: Tóth M. (33.), Sztanics (72.), ill. Bajzát (7., 86.), Jaki (66.). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: Kamber, ill. Nyá­ri, Kink, Jaki, Stark, Sztevanovics, Aleksidze. DVTK: Köteles-Lakatos, Bogunovics (46. Sztanics), Viskovics, Gohér-Kamber, Takács P. (46. Szabó V.), Lippai (89. Bárány), Milicsics-Tóth M., Hómmá. GYŐR: Szte- vanovics-Dorogi, Stark, Supics, Zámbó-Jäkl (78. Kiss M.)-Böőr (46. Sánta), Nyári (74. Berde), Kink-Bajzát, Aleksidze. REAC-BFC Siófok 3:1 (1:0) Budai II László-stadion, 500 néző. Góllövők: Tusori (25., öngól), Torma (63.), Nyerges (67., 11-esből), ill. Magasföldi (87.). Játékvezető: Soly- mosi. Sárga lap: Pintér Z., Szántai, ill. Kogler, Hegedűs Gy. REAC: Szántai- Dinka, Pomper, Kovács Z., Sallai-Dancs (58. Rézmányi), Pintér Z. (80. Csobánki), Kapcsos, Varga Z. (85. Tihanyi)-Torma, Nyerges. SIÓFOK: Milinte-Horváth G., Hegedűs Gy., Köntös, Kogler (56. Koós)-Ivancsics, Nagy L. (73. Takács), Tusori, Kanta Sz.-Ndjodo (46. Andruskó), Magasföldi. MTK-Fehérvár 0:4 (0:1) Hidegkúti-stadion, 500 néző. Góllö­vők: Szakály (44.), Vujovics (53., 76., 87.). Jv.: Fábián. Sárga lap: Rodenbü- cher, Pintér, ill. Elek. Piros lap: Pintér (51.). MTK: Végh-Rodenbücher, Sze­keres, Pintér, Hídvégi- Hrepka, Zsidai, Szabó A. (54. Radulovics), Melczer (50. Urbán)-Pátkai, Lencse (83. Könyves); FE­HÉRVÁR: Sebők-Lázár, Radovics, Sifter, Mohi-Szakály (76. Romero), Farkas, Elek, Nagy (68. Sitku)-Alves (83. Kulcsár), Vujovics. Vasas-Debreceni VSC 1:3 (0:2) Illovszky-stadion, 2000 néző. Góllö­vők: Polekszics (54., öngól), ill. Ru­dolf (16., 33.), Szilágyi (70.). Játék­vezető: Szabó S. Sárga lap: Laczkó, Unierzyski, ill. Bernáth. VASAS: Németh G-Balogh Zs., Vujovics, Unierziyski, Laczkó Zs.-Vukelija (72. Katona), Dobrics, Cs. Pavicsevics (83. Papucsek), Villám (48. B. Tóth)-Sowunmi. Orosz. DVSC: Polekszics-Bemáth, Katona, Mészáros N., Leonardo-Dombi (65. Rezes), Czvitkovics, Varga J.-Rudolf (85. Szakály), OláhL. (56. Szilágyi), Fodor. Őrzi tavaszi veretlenségét a harmadik ZTE; Diósgyőrről vitte el a három pontot a Győri ETO Hátrányból állt talpra az Újpest Kétgólos vesztés után fordí­tott az Újpest Kaposvárott a labdarúgó Soproni Liga 23. fordulójában, és továbbra is vezeti a mezőnyt. Őrzi tava­szi veretlenségét a harmadik ZTE. Amely Pakson döntet­lenezett. ÖSSZEÁLLÍTÁS Gyors góllal nyitott a Kaposvár a listavezető Újpest ellen, majd egy 11-esből szerzett találattal meg­duplázta előnyét. Ezután Szentes Lázárt, az újpestiek vezetőedzőjét Kassai játékvezető kiállította, azt követően, hogy előbb reklamált, majd megrántotta a bíró kezét. A vendégek ennek ellenére még a szünet előtt szépítettek, a második félidőben pedig átvették az irányí­tást és megfordították az ered­ményt. A hazaiak teljesítménye a szünet után visszaesett, így a bra­vúros kezdés ellenére vereséget szenvedtek (2:3) az éllovastól. A ZTE döntetlent játszott (1:1) a Paks otthonában, és tavasszal to­vábbra is veretlen. „Más és más cé­lokkal érkeztünk erre a mérkőzés­re, mindkét csapat játékán lát­A kecskeméti Csordás két gólt rú­gott a Haladásnak (NS-felvétel) szott, hogy nem szeretne gólt kap­ni - mondta Gellei Imre, a Paks ve­zetőedzője. - A vendégek talán túl is biztosították védelmüket, ame­lyen nagyon nehezen találtunk rést.” Az első félidőben többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a ka­puk nem forogtak veszélyben. „Ebben a játékrészben nem ját­szottunk jól, négy-öt jó passzt sem tudtunk kivitelezni, a Paks ekkor jobban futballozott, mi pedig tu­dásunk ötven százalékát adtuk - magyarázta Csank János, a ZTE vezetőedzője. - A második félidő­Tizennegyedik győzelmüket ünnepük az újpestiek Kaposvárott ben felpörögtünk, a helyzetek alapján nyernünk kellett volna.” Ä Győr nagy csatában nyert a Di­ósgyőr otthonában (2:3). A beka­pott gól után a diósgyőriek nyo­masztó mezőnyfölényt harcoltak ki, és átvették az irányítást. A szü­net után rendkívül heves küzdelem zajlott a pályán, mindkét csapat nyílt sisakkal küzdött a győzele­mért. A szurkolók remek iramú és magyar viszonylatban kifejezetten jó színvonalú mérkőzést láthattak. A döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna, (mti, nbl .hu) (nbl .hu-felvétel) A ZTE tavaszi veretlenségi sorozata Tavaszi hét mérkőzése után még veretlen a ZTE, amely sikeres szereplése révén harmadik a táblá­zaton. A zalaiak tavaszi mérlege: 16. forduló: Zalaegerszeg-Debrecen 2:1 18. forduló: Zalaegerszegi FC-REAC 2:1 19. forduló: Kaposvár-Zalaegerszeg 1:2 90. forduló: ZTE FC-Bp. Honvéd 1:1 21. forduló: MTK Budapest-ZTE FC 0:2 22. forduló: ZTE FC-Diósgyőri VTK Í:Ó 23. forduló: Paks-ZTE FC 1:1 FORDULÓMOZAIK Szakály és a vizes labda Az MTK-Fehérvár mérkő­zés (0:4) az első félidő végéig kiegyenlített játékot, vagy ta­lán némi hazai fölényt hozott, ám amikor Szakály Dénes előnyhöz juttatta a Fehérvárt, nagyot fordult a mérkőzés ké­pe. Az időközben ember­előnybe került vendégek vé­gül meg sem álltak négy gólig, így fölényes sikerrel feledtet­ték a legutóbbi, hazai pályán elszenvedett kudarcot. „A mérkőzés előtt még jég is esett, ezért a mester arra biz­tatott, hogy próbálkozzak tá­volról is - mondta Szakály a Duna TV-nek, utalva arra, hogy gólját nem a véletlen el­határozás szülte. - Szeren­csém is volt, megcsúszott a vi­zes labda, így végül utat talált a kapuba. A piros lap eldöntöt­te a mérkőzést, utána vissza­álltunk és kontrákra játszot­tunk, ami be is jött.” (nbl .hu) Elnézést kért a siófoki edző A REAC-Siófok meccs (3:1) találkozó lefújása után - mi­közben Aczél Zoltán értékelte a történteket a bezárt ajtó mö­gött a játékosainak - Nemes Ferenc tulajdonos érkezett meg a futballistáihoz, akiknek a belépés után csak annyit mondott: „Kellemes hétvégét, olyat, mint amilyet ti szerezte­tek nekem!”, majd az ajtót ha­tározottan becsukva maga mögött, elhagyta a sporttele­pet. ,Azért mentem a meccs után oda a szurkolóinkhoz, hogy elnézést kéijek tőlük a csapat nevében - mondta Aczél Zoltán -, mert van húsz ember, aki Palotára is elkísért bennünket, és nagy csalódást okoztunk nekik. Nem pörög­tek fel a játékosok a meccsre, ezért pedig nem csak a druk­kereinktől, hanem attól az embertől is elnézést kell kér­niük, aki a pénzét teszi bele a siófoki fociba.” (nbl.hu) ■1H (nbl .hu-felvétel Idén is gólkirály lesz? A paksi csatár 11-esből érte el idei 14. találatát Tököli 150. bajnoki gólja ÖSSZEÁLLÍTÁS Paks. A Paks-ZTE (1:1) mér­kőzés 64. percében Sorin Botis buktatta a tizenhatoson belül Kiss Tamást, a megítélt büntetőt pedig Tököli Attila vágta a kapu jobb oldalába, ezzel megszerezte 150. gólját az élvonalban, ebben az évadban pedig a tizennegyediket, amivel vezeti góllövők listáját. A pécsi születésű paksi csatár nem ma kezdte a gólgyártást, és nem is tegnap, hanem még az 1993/ 1994-es szezonban a PMSC színe­iben. Azóta kétszer, az 1999/ 2000-es és a 2001/2002-es sze­zonban is gólkirályi címet ünne­pelhetett, mindkétszer a Dunaferr SE játékosaként, (ns) Kassai nem tűrte az újpesti edző gesztikulációját Szentes a lelátón kötött ki ÖSSZEÁLLÍTÁS Kaposvár. A kaposvári meccs első félidejében egy vitatott esetet követően az Újpest trénere be­ment a pályára, és hevesen geszti­kulált Kassai játékvezető előtt, ami miatt a bíró a lelátóra száműzte. A stadion sajátosságai­nak köszönhetően Szentes nem nagyon bűnhődött, mert egyből a kispad fölött helyet talált magá­nak. „Jó helyen voltam, a körülöt­tem ülő kaposváriak sportszerűen viselkedtek. Meg kellett mutat­nom, hogy vannak érzelmeim, ami történt, azt meg kellett csinálnom” - fogalmazott Szentes Lázár a meccs után a Sport TV- nek. (ns, nbl.hu) A lelátóra száműzött Szentes a kispad fölött talált helyet magának (nbl .hu-felvétel) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1. ÚjpestFC 22 14 7 1 44:22 49 2. Debrecen 22 15 3 4 49:21 48 3. ZTE 22 11 6 5 36:27 39 4. Vasas 22 10 2 10 32:36 32 5. Haladás 21 9 4 8 29:21 31 6.Fehérvár 22 9 4 9 29:26 31 7. MTK 22 9 4 9 29:32 31 8. Győr 21 8 6 7 32:23 30 9. Kecskemét 22 8 6 8 35:33 30 10. Diósgyőr 22 8 5 9 23:33 29 11. Honvéd 22 7 8 7 28:30 29 12. Kaposvár 22 7 6 9 33:30 27 13. Nyíregyháza 22 6 8 8 25:29 26 14. Paks 22 6 7 9 28:37 25 15. Siófok 22 4 2 16 15:40 14 16. REAC 22 3 4 15 25:52 13 A versenykiírás értelmé­ben azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség hatá­rozza meg a sorrendet. Következik 24. FORDULÓ - április 24., 19.00: Újpest-Honvéd. Április 25., 15.00: Debreceni VSC-Kecskemét; 19.00: Sió­fok—Kaposvár, Szombathely- REAC, Győr-Paks, Fehérvár- Diósgyőr, Nyíregyháza-MTK, ZTE-Vasas. EDZ0SZEMMIL A 23. forduló mérkőzései után mondott edzői nyilat­kozatokból csemegéztünk: Prukner László (Kaposvár): ,A mentálisan erős Újpestet az első félidőben lenulláz­tuk, majd érthetetlen módon a második félidőben meg­ijedtünk a lehetőségtől.” Szentes Lázár (Újpest): „Ismét megmutattuk, hogy mentálisan is nagyon erősek vagyunk.” Hevesi Tamás (REAC): Jó érzés, hogy végre győzelem­nek örülhetünk.” Tomislav Szivics (Kecske­mét): „Kétszer álltunk fel vesztett helyzetből, büszke vagyokjátékosaimra.” Csertői Aurél (Haladás): „Kétszer vezettünk, illett volna legalább egy pontot szereznünk.” (nbl.hu)