Új Szó, 2009. április (62. évfolyam, 76-99. szám)

2009-04-06 / 80. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2009. ÁPRILIS 6. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 21. FORDULÓ Kecskeméti TE-ERECO-ÚjpestFC 2:2 (1:1) Kecskemét, 6000 néző. Góllövők: Gyagya (7.) Csordás (47.), ill. Rajczi (32.) Korcsmár (67.). Játékvezető: Szabó Sándor. Sárga lap: Dudics, Bori, Mijadinoszki. KTE-ERECO: Velimirovic-Schindler, Gyagya, Koncz, Farkas-Sa- vic, Némedi (90. Grkinic) Cukic, Csordás, Yannick, Kormos (56. Balog). ÚJPEST FC: Balajcza-Dudics, Mijadinoszki, Korcsmár, Pollák-Bori, Bozic (58. Stokes), Jucemar, Tisza (68. Simek)-Ka- bát, Rajczi. Diósgyőri VTK-Paksi FC 1:0 (0:0) Diósgyőr, 3000 néző. Góllövő: Tóth M. (78.). Játékvezető: Veizer. Sárga lap: Kamber, Takács P., Stanics, ill. Zováth, Pintér, Tököli. DIÓSGYŐR: Köteles-Lakatos, Bogunovics, Visko- vics, Gohér-Takács P.-Pelecaci (62. Ahodikpe), Kamber, Lippai (75. Sztanics), Honma (62. Szabó)- Tóth M. PAKS: Csernyánszki-Horváth L., Éger, Szabó J., Pintér A. (83. Nikolov)-Zováth, Sipeki (83. Horváth S.)-Heffler T. (59. Bő­dé), KissT., Báló-Tököli. Gabona Trans Kaposvár-FC Fehérvár 1:1 (1:0) Kaposvár, 2000 néző. Góllövők: Ob- rics (30.), ill. Farkas B. (47. - 11-es- ből). Játékvezető: Sulyok. Sárga lap: Obrics, Petrók, Kovács Zs., Zahorecz 2x; ill. Horváth G., Nagy D., Elek. Pi­ros lap: Zahorecz (86.). KAPOSVÁR: Kovács-Grúz, Petrók, Zahorecz-Kovácsevics (83. Jovánczai), Hegedűs, Obrics, Gujic, Bogdán G. (65. Farkas Z.)-Nikolics, Zsolnai. FEHÉRVÁR: Sebők Zs. (46. Filipovics)- Lázár, Andics, Horváth G., Radovics (34. Koller)-Nagy D., Farkas B., Szakály D. (86. Karadzsics), Vu- jovics, Elek-Alves. KEAC-Nyíregyháza Spartacus FC 1:1 (1:0) Budai II-stadion, 500 néző. Góllö­vők: Pomper (25.), ill. Hegedűs (73.). Játékvezető: Bognár. Sárga lap: Kovács, Szántai, Kőhalmi, Danes, Pintér, ill. Perényi, Goia, Hegedűs. REAC: Szántai-Kovács, Pomper, Ambrusz, Sallai B. (74. Cseri)-Kőhalmi, Erős, Torma (74. Varga), Jeremiás (65. Dancs)-Nyerges, Pintér. NYÍREGYHÁZA: Illyés-Perényi, Mboussi, Goia, Comaci (69. Lakatos)-Zabos (62. Minczér), Hegedűs T., Imediasvili (59. Dosso), Ramos-Apostu, Sztojkov. DVSC-TEVA-BFCSiófok5:l (3:1) Debrecen, 4000 néző. Góllövők: Oláh (16. - 11-esből, 77.), Mészáros (38.), Dudu (46.), Vinicius (85.), ill. Magas­földi (45.). Játékvezető: Takács. Sár­ga lap: Kanta, Hegedűs, Eugene. Piros lap: Sütő (84.). DEBRECEN: Polek- szics-Bemáth, Komlósi, Mészáros (75. Fodor), Leandro-Demjén, Kiss Z. (59. Varga J.), Czvitkovics, Szakály-Oláh, Dudu (67. Vini­cius). SIÓFOK: Milinte-Horváth G., Sütő, Köntös, Hegedűs-Nagy L., Eugene (46. Róni), Kanta, Ivancsics (81. Basara)-Magasföldi, Ekounda (68. Kobier). MTK Budapest-ZTE FC 0:2 (0:0) Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Gól­lövők: Alomerovic (50.), Sluka (65.). Játékvezető: Vad II. Sárga lap: Kanta. MTK: Végh-Radulovics, Lambulics (76. Rodenbücher), Sze­keres, Hidvégi-Nagy G. (52. Könyves), Zsidai, Sza­bó Á., Hrepka (79. Molnár)-Kanta, Lencse; ZTE: Vlaszák-Kocsár- di, MUjatovic, Botis, Szamosi-Alomerovic (64. Sluka), Horváth, Máté, IllésGy., HajdúN. (85. Varga)-Pavicevic (46. Balázs). Honvéd-Győr 0:0 Kispest, 2000 néző. Játékvezető: Fábián. Sárga lap: Dobos, Faze­kas, ill. Stark. Piros lap: Fazekas (78.). HONVÉD: Rabóczki-Vuk- mir, Szmiljanics, Debreceni, Füó-Benjamin, Lungu, Abass (53. Fazekas), Dobos (70. Sztoja- kovics)-Diego (91. Magoc), Abraham; GYŐR: Sztevanovics- Djordjevics (21. Zámbó), Stark, Tokody, Sztanisics-Jäkl (84. Püi- baitis), Neziri, Józsi, Bicák (80. Kink)-Bajzát, Alekszidze. Vasas-Szombathelyi Haladás 1:1 (0:1) Illovszky-stadion, 1000 néző. Góllö­vők: Vukelja (71.), ill. Kenesei (41.). Játékvezető: Mészáros I. Sárga lap: Dobrics, Paripovics 2x, Somoijai, Uni- erzyski, ill. Kovács Zs., Sipos, Tóth N.. Piros lap: Paripovics (40.). VASAS: Németh G.-Balog Zs., Paripovics, Unierzyski, Pillér (46. Vukelja)- B. Tóth (46. Orosz), Dobrics, Somoijai, Laczkó-Vujovics, Sowunmi (92. Mundi). HALA­DÁS: Rózsa-Csontos, Guzmics, Kuttor, Tóth P.-Rajos, Kovács Zs., Vö­rös, Oross (67. Andorka)-KeneseiK., SiposN. (70.TóthN.). Sluka is betalált az MTK-ZTE mérkőzésen, melyen meglepetésre a vendégeké lett a három pont Remizett az éllovas Újpest Kétszer egyenlített az Új­pest Kecskeméten, egygó- los győzelmet aratott a Di­ósgyőr, osztozkodtak a pontokon Kaposvárott, nem bírt a REAC-cal a Nyír­egyháza, ötöt kapott Deb­recenben a Siófok, az MTK otthonában győzött a ZTE. Ez történt a labdarúgó Sop­roni Liga 21. fordulójában. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az éllovas Újpest ugyan csak döntetlent ért el a Kecskemét ott­honában, de az egy megszerzett ponttal is megőrzi első helyét a tabellán. A Kecskemét első és má­sodik számú kapusa sérülés miatt nem védhetett, Velimirovics pe­dig végig bizonytalan volt. A haza­iak ennek ellenére kétszer is meg­szerezték a vezetést, de az Újpest mindkétszer ki tudott egyenlítem. A csereként beállt Balog a 90. percben eldönthette volna a mér­kőzést, mert az újpesti védők bi­zonytalankodása után küépett és már csak Balajczával állt szem­ben, de mellé lőtte a labdát. Kifejezetten jó iramú, küzdel­mes első félidőt láthattak a nézők Diósgyőrött, ahol a Paks vendég­szerepeit. A paksiak több helyze­tet is összehoztak, de a legígérete­sebbeket is kihasználatlanul hagyták. A szünet után is heves csata folyt a pályán, mindkét csa­pat nyűt sisakkal a győzelemre tört, s a három pontot végül a ke­vés helyzetéből egyet kihasználó Diósgyőr gyűjtötte be. Döntetlennel ért véget a Ka­posvár és Fehérvár csatája. Az el­ső félidőben mezőnyfölényben játszott a kaposvári együttes és több nagy helyzet után Obrics egy 28 méteres emeléssel a vezetést is megszerezte. A végén volt egy le­hetősége a vendégeknek is, de a csereként beállt Koller fölé fejelt. A 46. percben a kitörő Vujovics átesett Kovács kapuson, a játék­vezető pedig 11-est ítélt. A bünte­tőt Farkas B. értékesítette. A Zalaegerszeg két góllal tudott győzni a Hidegkúti-stadionban. Csank János remekül felkészítette csapatát a mérkőzésre, az első fél­időben szinte kizárólag csak a ZTE-nek voltak helyzetei. A döntés a második félidőre maradt, előbb az 50. percben a macedón Kemal Alomerovics, majd a 65. percben a szlovák Marián Sluka volt ered­ményes, kialakítva a 2:0-s vég­eredményt. A gólpasszt mindkét esetben Balázs Zsolt adta. A sereghajtó REAC döntetlent játszott a vendég Nyíregyházával. A kiegyenlített küzdelmet hozó, kemény mérkőzésen a házigazdák közel álltak idénybeli első hazai sikerükhöz, végül azonban meg kellett elégedniük az egy ponttal. Kiütéses győzelmet aratott a Debrecen a kiesés felé sodródó Sió­fok ellen: a sokkal célratörőbben és pontosabban játszó hazai együttes megérdemelten szerzett kétgólos előnyt. Az első félidő hajrájában Siófok szépítő gólja Polekszics ka­pus hatalmas hibáját követően esett, amire Dudu szinte azonnal válaszolt. A második félidőben óri­ási helyzeteket hagyott ki a kiesője- lölt, és ez megbosszulta magát, mert a bajnoki címért harcoló debreceni- ekkétújabbgóllalbüntettek. (ú) Rajczi (balra) mindent beleadott (nbl .hu-felvételek) Remekelt a debreceni Löki a Siófok ellen FORDULÓMOZAIK Kemény büntetés Nyíregyházán A Kecskemét és a REAC ellen is csak ikszelt a Nyíregyháza, így 7 pont helyett már legfeljebb csak ötöt szerezhetnek Zabos Attüáék, ami azért baj számuk­ra, mert a vezetők már előre be­jelentették: büntetés lesz a nem teljesítés következménye. „Nem volt jó mérkőzés, nem játszot­tunk jól - mondta a REAC elleni mérkőzés után Révész Attila, a Szpari menedzsere. - Nem men­tek úgy a játékosok, ahogyan kellett volna. Ennek meg kell ke­resni az okát, és azonnal változ­tatni kell a dolgokon, mert ez így nem mehet tovább. Azok a fut­ballisták, akik húzóemberei a csapatnak, nem úgy hajtanak, ahogy kellene, de a többiekkel is vannak gondok, mindenki csak úgy elvan magának. Tudták a já­tékosok, hogy komoly pénzbün­tetés vár rájuk, ha nem teljesíte­nek, mégsem pörögtek úgy, ahogyan kellett volna. Meg­mondtuk nekik, ha nem lesz meg a hét pont a három meccsen, a fi­zetésük egyharmadát megvon­juk tőlük, mégis így játszot­tak...” (nbl.hu) Feljegyezték Tisza nevét Több külföldi megfigyelő is ott ült a lelátón a Soproni Liga 21. fordulójában a Kecskemét- Újpest mérkőzésen. A Hollandi­ából, Skandináviából és a görög Olimpiakosztól érkező játékos- megfigyelők bőszen jegyzetel­tek a kilencven perc alatt. Habár a menedzserek ügyeit intéző magyar partnertől megtudtuk, hogy a szakemberek nem konk­rét labdarúgót figyeltek, hanem a mérkőzésre, a játékosok telje­sítményére voltak kíváncsiak, a jegyzetfüzetbe belelesve meg­tudtuk, hogy Tisza Tibor és Raj­czi Péter neve biztosan bekerült a noteszbe. A menedzserek öt­hat mérkőzést néznek meg Ma­gyarországon: pénteken a Honvéd-Győr találkozót látták, szombaton egy ifjúsági találko­zó mellett Kecskeméten, később pedig az MTK pályáján is ott vol­tak, míg tegnap a Éáy utcába is kilátogattak a Vasas-Haladás mérkőzésre, (ns) Sulyok bíró volt a főszereplő A Fehérvár a Kaposvár ottho­nában ért el l:l-es döntetlent, azonban nem a.jálék miatt ma­rad emlékezetes a mérkőzés: Su­lyok Gergely játékvezető több­ször is rosszul nyúlt bele a meccsbe, erősen befolyásolva ezzel a két hazai kiállítást is hozó találkozót. A hazaiak többek kö­zött az ellenük megítélt büntetőt kérhetik számon a bírón, míg a vendégek az utolsó pillanatok­ban meg nem adott öngól miatt kesereghetnek. A sporí emellett rengeteg sárga lapot is kiosztott, elküldte Prukner Lászlót a pád­tól, és Zahorecz meccsét is idő előtt befejezte, (pepsifoci.hu) Balázs Vlaszákot dicsérte A ZTE magabiztos, 2:0-s si­kert aratott az MTK otthonában. Balázs Zsolt a szünetben lépett pályára a megsérült Pavicsevics helyén, és a fiatal csatár jó já­tékkal, valamint két gólpasszal vette ki részét a zalaiak győzel­méből. Az U20-as válogatott futballista elmondta, hogy Vla- szák Géza bravúija is kellett a zalaiak sikeréhez: „Az első fél­időben itt is, ott is akadtak hely­zetek. A szünet után egy szeren­csés góllal megszereztük a veze­tést. Ezután Vlaszáknak hatal­masat kellett védenie, de egy jól eltalált lövéssel növelni is tud­tuk az előnyünket. Ekkor már nem volt kérdéses a sikerünk, bár mentek előre, nem adták fel, de már riem éreztem az MTK- ban, hogy ki tudnának egyen­líteni.” (pepsifoci.hu) Köteles kapus bravúrjai Ismét egy góllal győzött a Di­ósgyőr, ezúttal pedig a Paks volt a szenvedő fél. Az l:0-s borsodi di­adalban főszerepet játszott Köte­les László, a piros-fehérek váloga­tott kapusa. „Tudtuk, hogy mi a paksiak fegyvere: gyors kontra­támadásokkal operálni, s főleg Tököli Attilát megjátszani. Tech­nikás focisták alkotják Gellei Imre együttesét, örülök, hogy sikerült őket legyőznünk, és szépen hala­dunk felfelé. Bár jól ment a védés, mégis úgy ítélem, meg, hogy a mai győzelmünk a csapat sikere volt és nem kizárólag az én érde­mem. Mostanában szerencsére remek hangulatú találkozókon veszek részt, hiszen a diósgyőri szurkolók mellett a válogatott drukkerei is kitettek magukért” - árulta el a mezőny legjobbjának választott válogatott kerettag há­lóőr. (pepsifoci.hu) TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 1. ÚjpestFC 20 12 7 1 38:20 43 2. Debrecen 19 13 3 3 41:17 42 3. Vasas 20 10 2 8 31:30 32 4. ZTE 19 9 5 5 32:25 32 5. Haladás 19 9 4 6 26:16 31 6. MTK 20 9 4 7 28:25 31 7. Diósgyőr 20 8 5 7 21:29 29 8.Fehérvár 20 8 4 8 25:24 28 9. Kecskemét 20 7 6 7 32:29 27 10. Nyíregyháza 20 6 8 6 25:27 26 11. Győr 19 6 6 7 26:2024 12. Kaposvár 20 6 6 8 30:27 24 13. Honvéd 20 5 8 7 25:30 23 14. Paks 20 5 6 9 24:36 21 15. Siófok 20 3 2 15 12:35 11 16. REAC 20 2 4 14 22:48 10 A versenykiírás értelmé­ben azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség hatá­rozza meg a sorrendet. Következik 22. FORDULÓ - április 10., péntek, 19.00: Gyór-MTK. Április 11., szombat, 15.00: Haladás-DVSC; 19.00: Nyír- egyháza-Kaposvár, Újpest- RÉÁC, Paks-Vasas, Fehérvár- Honvéd, Siófok-Kecskemét. Április 12., vasárnap, 17.30: ZTE-Diósgyőr. Góllövőlista 12 gólos: Bajzát (Győr), Oláh (Debrecen), Tököli (Paks) 11 gólos: Apostu (Nyíregy­háza), Hercegfalvi (Hon­véd), Rudolf (Debrecen) 10 gólos: Kabát (Újpest), Waltner (ZTE) 9 gólos: Csordás (Kecske­mét), Zahorecz (Kaposvár) 8 gólos: Rajczi (Újpest)