Új Szó, 2009. február (62. évfolyam, 26-49. szám)

2009-02-23 / 44. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2009. FEBRUÁR 23. Sportvilág-labdarúgó soproni liga 17 Hercegfalvi parádés találata sem segített a Honvédőn, amely három gólt kapott az első félidőben Hevesi Tamás vereséggel debütált A hét végén hat mérkőzéssel elkezdődött a labdarúgó Soproni Liga 16., első tavaszi fordulója. Biztosan nyert a Vasas a Honvéd ellen, vere­séggel debütált Hevesi Ta- más, a REAC edzője. ÖSSZEÁLLÍTÁS A Vasas korán vezetést szerzett, majd átengedte a területet a Hon- védnak, amely csak mezőnyfölé­nyig jutott. így az angyalföldiek kedvükre kontrázhattak, s ennek meg is lett az eredménye. Az első félidőben a Honvéd-szurkolók fo­lyamatosan „huhogtak”, és nagy­részt a saját csapatuk futballistáit szidták. Á Vasas nagyon álmosan jött ki a második játékrészre, a Honvéd ismét mezőnyfölényt ala­kított ki és „talált” egy gólt, igaz, nem akármilyet: Hercegfalvi pa­rádés mozdulattal, futtából sarok­kal továbbította a labdát a hálóba. A hajrára megfogyatkoztak a haza­iak: 75. percben beállt Pillér mindössze 12 percet töltött a pá­lyán, miután ekkor megkapta má­sodik sárgáját, így a kiállítás sorsá­ra jutott. A Vasas már az első fél­időben eldöntötte a mérkőzést és ez rányomta a bélyegét a második játékrészre. Az MTK-Kaposvár meccsen az első perctől a hazaiak irányították a játékot, de fölényük meddőnek bizonyult. A folytatásban az MTK TABLAZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1. Debrecen 15 10 3 2 33:14 33 2. Újpest 16 9 6 1 30:18 33 3. Vasas 16 10 1 5 30:24 31 4. Haladás 15 7 3 5 22:13 24 5. Fehérvár 16 7 3 6 19:20 24 6. Nyíregyháza 16 6 6 4 21:17 24 7. Kecskemét 16 6 4 6 25:21 22 8.ZTE 15 6 4 5 25:22 22 9. MTK 16 6 4 6 22:23 22 10. DVTK 16 6 4 6 19:27 22 11. Kaposvár 16 6 3 7 27:23 21 12. Honvéd 16 5 4 7 23:28 19 13.Paks 16 5 4 7 23:33 19 14. Győr 15 5 3 7 23:19 18 15. Siófok 16 2 2 12 10:29 8 16. REAC 16 2 2 2 20:41 8 Következik 16. FORDULÓ - február 24., kedd, 17.00: Gyór-Ha- ladás. Február 25., szerda, 17.00: ZTE-DVSC. 17. FORDULÓ - február 27., péntek, 19.00: Haladás -Fehérvár. Február 28., szombat, 15.00: Újpest-Va­sas; 17.00: Siófok-Nyíregy­háza, REAC-Paks, Kaposvár -DVTK, Honvéd-MTK, Kecs- kemét-ZTE. Március 1., va­sárnap, 17.30: DVSC-Győr. MESTERSZEMMEL A két fővárosi együttes angyal­földi összecsapásán biztos győzelmet aratott a Vasas a Honvéd ellen. „Nagy fegyver­ténynek tartom a jó erőkből ál­ló Honvéd legyőzését. Fontos a jó kezdés, ez a győzelem lökést adhat a továbbiakra, ahogy az ősszel is történt” - mondta Mé­szöly Géza, a Vasas edzője. Pö- löskei Gábor, a Honvéd meste­re így kommentálta védencei teljesítményét: „Nem pontozá­sos sportág a futball. Az első félidőben az egyéni hibákat ki­használta a Vasas, s nagy hát­rányba kerültünk.” (nbl .hu) sokkal agilisabban futballozott, így a fagyos idő ellenére kilátogató kevéske szurkoló már nemcsak a forralt borban lelte örömét, hanem egy kapitális védelmi és kapushiba nyomán bekövetkező MTK-gólban is. A címvédő kihasználta, hogy megzavarodtak a vendégek, s nö­velte előnyét, de pár perccel ké­sőbb büntetőből a kaposváriak be­állították a 2:1-es végeredményt. A DVTK otthonában az első 45 percben kifejezetten élvezetes, iz­galmas és változatos játékkal telt az idő. A hazaiak többet kezdemé­nyeztek, de a REAC is bátran vál­lalkozott. Szünet után a Diósgyőr egykapura futballozott, a vendé­gek védekezésre kényszerültek, ráadásul Kovács B. buta hibát kö­vetett el és ezt a hazaiak büntették. A DVTK rászolgált a győzelemre, az új edző, Hevesi Tamás együtte­se, a sereghajtó REAC pedig vere­séggel kezdte a tavaszi idényt. Az első félidőben két perc alatt három gól esett, a házigazda pak­siak találatára a Kecskemét két­szer is válaszolt. A teljes második félidőt emberhátrányban játszó Kecskemét öt percre volt a győze­lemtől, ám a Paks a játékrész leg­nagyobb helyzetét gólra váltotta, így pontot mentett. Támadóbb szellemben játszott a Fehérvár, több helyzete is akadt, mint a vendég Siófoknak. Renge­teg helyzetet alakított ki és akár nagyobb különbséggel is győzhe­tett volna. (mti) Hrepka (MTK - balra) többször is helyzetbe került (nbl .hu-felvétel) Tóth András (21-es mezben) szerezte az első gólt (nbl .hu-felvétel) FORDULÓMOZAIK Milinte volt a meccs hőse Székesfehérvár. Ha az ered­ményre pillantunk, elmondhat­juk, hogy a Siófok szoros kü­lönbséggel kapott ki a Fehérvár­tól, a játék képe azonban mást mutatott: ha Milinte Árpád nem mutat be megannyi bravúrt, már az első félidőben eldőlhetett volna a három pont sorsa. A Ba- laton-partiak kapusa remekbe­szabott védéseivel a mezőny leg­jobbja volt a tavaszi nyitányon. ,A korán bekapott gól sajnos meghatározta a mérkőzés alaku­lását és sorsát - mondta Milinte. - A Vidi ugyan több helyzetet is kialakított, de még ennek ellené­re is lett volna esélyünk a döntet­lenre, ám Koós helyzete kima­radt a végén.” (nbl .hu) Megsérült a szuper kapus Mitrovics Paks. Fordulatos mérkőzést játszott Pakson a Kecskemét: ka­puscsere, piros lap, gólok itt, gó­lok ott, fordítás, büntető... To- miszlav Szivics mester talán az elhullajtott két pontnál is jobban sajnálja azt, hogy megsérült re­mek kapusa, Romeo Mitrovics. „Mitrovic szuper kapus, nagy- nagy gond volt, hogy le kellett cserélnem - panaszkodott Szi­vics. - Tóth Zoli bemelegítés nél­kül állt a kapuba, aztán rögtön kapott is egy gólt, így megcsap­pant az önbizalma. Nagyon re­mélem, hogy Mitrovicsnak nem lesz komoly baja. (pm) Vlaszák Géza már játszana Zalaegerszeg. Eredetileg a ZTE-DVSC párharc lett volna a 2009-es év első bajnokija, ám a Zalaegerszegen uralkodó időjá­rási viszonyok miatt a forduló­ban utolsóként kerül sor erre a meccsre. „Ami pályánk pénteken még fagyott volt - mondta Vla­szák Géza, a kék-fehérek kapusa. - Ha felolvad, akkor sem jobb, ugyanis csúszós, mély lesz a ta­laj. Ha nap közben süt a nap és enyhébb az idő, akkor van rá esély, hogy lejátsszuk a mérkő­zést.” (nbl.hu) „Felháborító, hogy az MLSZ asszisztál a Győr sportszerűtlenségéhez" Kedden lesz meccs az ETO-stadionban? ÖSSZEÁLLÍTÁS Szombathely/Győr. Két mér­kőzést (a ZTE-Debrecen és a Győr-Haladás találkozót) elha­lasztottak a labdarúgó Soproni Liga 16. fordulójából a pályák ál­lapota miatt, de már ezen héten megrendezik meccseket. A Hala­dásnál úgy gondolják, hogy a du­nántúli rangadó valójában takti­kai okok miatt marad el. ,A Haladást kár érte. Jelentős kár - mondta Dr. Czeglédy Csaba, a többségi tulajdonost képviselő al­polgármester. - Az új időpontban ugyanis szurkolótáborunk nem tudja a szokott létszámban biztatni a csapatot, mert éppen a munkahe­lyükön vannak. Felháborítónak tartom, hogy az MLSZ asszisztál a Győr sportszerűtlenségéhez. Kér­dem én, hova vezet az, ha Tarsoly Csaba, az ETO nagyhatalmú tulaj­donosa kénye-kedve szerint alakít­hatja a dolgokat a szövetségben. Nevetséges ez az egész. Ki merem jelenteni, hogy a szombati össze­csapás taktikai okok, és nem az idő­járás miatt marad el.” A Haladás vezetőedzője, Cser­tői Aurél szerint semmi értelme a halasztásnak, hiszen három nap alatt nem lehet csodát tenni a győri pályával. „Butaság az egész - mondta Csertői. - Bár, ha 25 centis hó van a gyepen, akkor azon tényleg leheteden meccset játszani. Az viszont biztos, ha egy pályán szombaton nem lehet meccset játszani, akkor azon ked­den sem sok értelme van. Hétvé­gére mínusz 15 fokot mondanak. Mindegy, legyen így, ne játsszunk szombaton. De nagyon érdekelne, hogy ki és miből gondolja, hogy kedden fogunk tudni játszani?” Győrött nem akaiják kockáz­tatni a gyepszőnyeg, valamint a játékosok épségét, de azzal egyet­értenek, hogy a háromnapos ha­lasztásnak nincsen sok értelme, mert nem lehet változtatni a hely­zeten. „Mi is nagyon vártuk már a bajnoki rajtot, de ez a téli időjárás bizony keresztülhúzta a számítá­sainkat. A nagy hőmennyiség és a rendkívül hideg miatt nem tudjuk' garantálni a szómban bajnoki rajtra minőségi pálya előkészíté­sét. Nem engedhetjük meg ma­gunknak, hogy több százezres, sőt akár többmilliós károkat okoz­zunk a stadion gyepszőnyegén, mint például Zalaegerszegen! Sártengerre, fagyos, balesetveszé­lyes, élvpzheteden futballra senki sem kíváncsi, nem beszélve az okozott kárról. Értékeinkre vi­táznunk kell, és fogunk is! Nem értjük az MLSZ döntését, mert ahol - ilyen időjárási viszontagsá­gok között - szombaton nem al­kalmasak a lelátók és a pálya mérkőzés rendezésére, ott három napra rá sem lesz más a helyzet” - mondta Horváth Péter létesít­ményvezető. (ns) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 16. FORDULÓ Vasas-Honvéd 3:1 (3:0) Illovszky-stadion, 1500 néző. Gól­lövők: Tóth A. (5.), Németh N.- (33.), B. Tóth (40.), illetve Her­cegfalvi (59.). Játékvezető: Vad II. Sárga lap: Dobrics, Pillér, Né­meth N., illetve Takács Á., Lungu. Kiállítva: Pillér (87.). VASAS: Németh G.-Tóth A., Paripovics, Unierzyski, Balog Zs.-Laczkó (67. Sowunmi), Németh N., Pavicsevics, Dobrics, B,Tóth (75. Pillér) -Divics (80. Somoijai); HONVED: Rabóczki-Filó, Szmiljanics, Áb­rahám, Sztojakovics-Dobos (46. Hercegfalvi), Lungu, Genito (46. Maróti), Benjamin, Takács Á.-Abass. ____________Diósgyőri VTK-REAC 2:1 (1:1)___________ Miskolc, 2500 néző. Góllövők: Honma (32.), Takács P. (64. - 11-esből), illet­ve Nyerges (35. - 11-esből). Játékve­zető: Németh Á. Sárga lap: Tóth M., Takács, Bokros, illetve Pomper, Erős. DVTK: Köteles-Bokros, Viskovics, Mi- licsics, Horváth Sz.-Homma (75. Lipusz), Kamber, Takács P., Sztanics (86. Búrány)-Tóth M. (60. Szélpál), Szabó V.; REAC: Szántai-Kovács B., Pomper, Cseri, Sallai (84. Dinka)-Kiss T. (70. Torma), Pintér Z., Erős, Rása (70. Kőhalmi), Varga Z.-Nyerges. Fehérvár-Siófok 2:1 (1:0) Sóstói-stadion, 1500 néző. Góllö­vők: Alves (5.), Polonkai (59.), il­letve Kanta Sz. (87.). Játékvezető: Bede. Sárga lap: Polonkai, illetve Magasföldi, Köntös. FEHÉRVÁR: Sebők Zs.-Andics, Koller, Horváth G., Mohl-Nagy D. (70. Pavlicsics), Farkas B., Tkachuk, Polonkai-Sitku (70. Vujo- vics), Alves. SIÓFOK: Milinte-Horváth G., Hegedűs Gy., Sütő, Köntös-Ivancsics (68. Bojtor), Tusori, Nagy L., Kanta Sz.-Magas- földi, Ndjodo (64. Koós). Paks-Kecskemét 2:2 (1:2) Paks, 1000 nezo. Gollövok: Tököli (35.), Báló (85.), illetve Yannick pKŤE7 (37.), Csordás (38., 11-esből). Játék­vezető: Szabó S. Sárga lap: Sipeki, IP?/ 1 mH Böde, Horváth S., illetve Gyagya, Tóth Z. Kiállítva: Gyagya (45.). PAKS: Cser­--------------­nyánszki-Horváth L., Éger, Horváth S., Pintér A. (79. Vári)- Niko- lov (634 Báló), Böde, Zováth (54. Sipeki), Heffler-Kiss T., Tököli. KECSKEMÉT: Mitrovics (36. Tóth Z.)-Schindler, Grkinics, Gya- gya, Farkas I.-Alempijevics, Némedi, Szavics-Csordás (67. Bagi), Litsingi, Yannick (76. Hegedűs Á.). MTK-Kaposvár 2:1 (0:0) Hidegkúti-stadion, 400 néző. Góllö­vők: Hrepka (51.), Kanta J. (59.), il­letve Zahorecz (66., 11-esből). Játék­vezető: Farkas. Sárga lap: Gosztonyi, Lambulics, illetve Grúz. MTK: Végh- Radulovics, Lambulics, Pintér Á., Hid- végi-Hrepka, Pátkai, Zsidai, Melczer (46. Lencse)-Kanta J. (92. Szabó Á.), Gosztonyi (89. Kecskés). KAPOSVÁR: Kovács Z.-Graszl (64. Zsolnai), Grúz, Petrók, Zahorecz - Gujics, Pest, Obrics (64. Hegedűs), Kovácsevics (72. Farkas Z.) - Jovánczai, Nikolics. Nyíregyháza-Újpest 1:3 (1:1) Nyíregyháza, 2500 néző. Góllö­vők: Apostu (4. - 11-esből), ill. Kabát (25.), Mijadinoski (65.), Rajczi (85.). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: Apostu, Imedasvili, ill. Dudics, Bozsics, Korcsmár, Mijadinoski. NYÍREGYHÁZA: Ulyés-Perényi, Mboussi, Goia, Comaci-Zabos (82. Szilágyi), Min- czér, Imedasvili, Ramos-Sztojkov, Apostu (87. Dossu). ÚJPEST: Balajcza-Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák-Bori (58. Foxi), Bozsics, Jucemar, Tisza (66. Simek)-Rajczi, Kabát (87. Simon). Alves (balra) góllal mutatkozott be a fehérvári együttesben a Sió­fok elleni bajnokin. Már az 5. percben betalált, s úgy tűnt, nagy arányú győzelmet arat az ötletesen futballozó Vidi, ám a házigaz­dák sorra hagyták ki a ziccereket, végül csak 2:l-es sikert köny­velhettek el a Sóstói-stadionban. (nbl hu-felvétel)