Új Szó, 2008. november (61. évfolyam, 254-276. szám)

2008-11-03 / 254. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2008. NOVEMBER 3. Sportvilág- régiófoci 15 mm WMWiíí Háromszor találtak a hősiek hálójába, vezettek, mégsem nyertek szombaton a sereghajtó párkányiak Mindkét fél többre számított : • v : ' ' Rakétarajtot vettek, pontot mentettek szombaton a hősiek (Ján Čikovský felvétele Párkány. Három gólt lőttek, mégsem győztek a sereg­hajtó párkányiak a nyugat­szlovákiai III. liga 14. for­dulójában. A tabella élme­zőnyében tanyázó, kiváló képességű futballistákat felvonultató, az utóbbi he­tekben veretlenül masíro­zó hősiek sorozata pedig tovább folytatódott. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Az viszont pozitívumnak szá­mít, hogy nem volt idő sem nosz­talgiázni, sem a szebb jövőn áb­rándozni. A pályán zajló esemé­nyek, fordulatok ugyanis lekötöt­ték a nézők figyelmét. Rakétaraj­tot vettek a csallóköziek. A párhar­cot indító középkezdés után Ha­mar verekedte be magát a hazaiak tizenhatosába, gólpasszát Kriss higgadtan értékesítette. Nem sok­kal később Hamar távoli lövése alig szállt fölé. A túloldalon egy hosszú indítás után Molnár elé ke­rült a labda, Izsmán azonban láb­bal mentett. A12. percben Gavroň jobb oldali beadását Molnár a ven­dégek kapujánakbal sarkába lőtte. Egy perc elteltével újfent Molnár iramodott meg a labdával, ezúttal azonban elügyetlenkedte a kínál­kozó lehetőséget. Saláta fejesénél a vendégek kapusa, Izsmán résen volt. A 16. percben Nagy szerzett labdát, Krisshez továbbított, a vendégek 38 éves új szerzemé­nyének bombáját azonban Né­meth hárította. Hét perccel később Csölle nem tudott felszabadítani, a fürge Molnár azonban a vendégek hálóőrébe rúgta a játékszert. Nem sokkal később Kozmér ívelését Kriss közelről a léc fölé fejelte. A 33. percben ismét Kozmér lopako­dott a hazaiak kapuja elé, mesteri­en csavarta a labdát Milánhoz, akinek lövését ugyan Németh nagy bravúrral hárította, de Hamar hu­szonkét méterről leadott bombá­jánál már tehetetlennek bizonyult. A csallóköziek még ünnepeltek, amikor Vavrík a kapunak háttal állva, estében egyenlített. Közvet­lenül az első félidő befejezése előtt Kriss hat méterről leadott fejese Németh ölében landolt. „A fiúk nagy mellénnyel léptek pályára, meglepően sokat hibáznak. A ha­zaiak láthatóan zavarban vannak, amit a folytatásban feltétlenül ki kell használnunk” - jegyezte meg a szünetben Puskás Imre, a bősiek klubelnöke, aki szaktanácsadójuk társaságában a tribünről irányítot­ta védenceit. A térfélcserét követően szöglet­rúgást végeztek el a vendégek, Bo- lega fejese centiméterekkel suhant el a léc fölött. A folytatásban az esélyesebb vendégek uralták a me­zőnyt, a hazaiak általában a rosz- szabb megoldásokat alkalmazták. Ennek ellenére a 68. percben át­vették a vezetést. Molnár iramo­dott meg a labdával a bal oldalon, nehéz szögből a kapu bal felső sar­kába nyeste a labdát. Tíz perccel később Nagy szabadrúgását a ve­terán Németh ujjheggyel a léc fölé tenyerelte, majd Liszkay fejesénél is jelesre vizsgázott. A 79. percben Kriss második találatával egyenlí­tett. „Elfogyott a szusz” - állapítot­ta meg találóan az egyik hazai törzsszurkoló. A drámai összecsa­pás hajrájában még Bolega fejesét védte jó érzékkel Németh, majd Kriss lökete szállt a kapu fölé. A hektikus végjátékban Molnár, Ba­ka és Varga is betalálhatott volna Izsmán kapujába, az eredmény azonban már nem változott. ŠTÚROVO-GABČÍKOVO 3:3 (2:2), g.: Molnár (12, 68.), Vav­rík (34.), ill. Kriss 2 (1, 79.), Ha­mar (33.). Sárga lap: Németh, Gavroň, ill. Liszkay, Hamar. Játékvezető: Marinčák, 200 néző. ŠTÚROVO: Németh-Vav- rík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Szívó, Pásztorok, Hevesi (83. Varga), Dajcs, Molnár (90. Gora). GABČÍKOVO: Izsmán-Csölle, Bolega, Liszkay, Soós (74. Kováč), Milan, Végh, Hamar (69. Szerda), Kriss, Kozmér, Nagy. (áb) EDZŐI VÉLEMÉNYEK Tácsik József (Štúrovo): „Köszönet illeti a játékosokat, akik végighajtották a kilencven percet. Csatáraink hiába rúgtak három gólt, hiszen súlyos védelmi hibákat vétettünk. A rutinos játékoso­kat felvonultató vendégek mesterien használták ki megingásain­kat. Sajnálom az újabb elszalasztott lehetőséget. A téli időszakban mindannyiunknak újra kell gondolnia a csapat körüli teendőket”. Fekete Alfréd (Gabčíkovo): „Idegenben szerzett három találat után kötelező a győzelem. Sajnos ma alaposan kiengedtünk. El­gondolkodtató, hogy egy gyengébb képességű csapatot nem tud­tunk két vállra fektetni. Csupán az jelent kevéske örömet, hogy to­vább folytatódott veredenségi sorozatunk.” HÉTVÉGE (lapzártáig beérkezett ered­mények) II. liga Nyugati (A) csoport, 14. fordu­ló: SKP Dúbravka-MŠK Petržal­ka 2:1 (2:0), g.: Kopún (34.), Bielčik (35.), ill. Gyurász (60.); N. Mesto-Nemšová 0:2 (0:0), g.: A. Suchý (57.), R. Častulin (65.); Mo­ravany n/V- Topoľčany 2:1 (0:1), g.: S. Otočka (58.), Talajka (59.), ill. Taylor (43.); Vrbo- vé-Rača4:3 (1:2), g.: Kubiš (27.- 11-esből), Sumer (67.), Joz. Piršel (68.), P. Vlado (83.), ill. Bemidakis (32.), Valúch (39.), Martin Ďuriš (60.); Slovan juniori-SFM Senec 3:0 (1:0), g. J. Tomášek (15.), Král­ik (68., 81. Králik); FC Nitra B-Púchov 0:1 (0:1), g.: Mrázek (20.); J. Bohunice-Artmedia B 1:0 (0:0), g.: Chalány (67.); Vráb- le-Sp. Trnava B 3:1 (2:1), g.: S. Husár (11. - 11-esbôl), P. Balko (36.), Tužinský (84.), ill. Kebe Samba (31.). 1. Vráble 14 10 3 1 24:7 33 2. Slovan jun. 14 10 0 4 34:18 30 3.Puchov 14 8 4 2 29:10 28 4.SFM Senec 14 8 3 3 22:16 27 5. Moravany n/V. 14 7 5 2 20:17 26 6. Nemšová 14 6 3 5 22:18 21 7. Artmedia B 14 6 3 5 21:17 21 8. FC Nitra B 14 5 4 5 19:16 19 9. Sp. Trnava B 14 5 3 6 26:21 18 10. Vŕbové 14 5 3 6 13:16 18 11.ŠKP Dúbravka 14 4 4 6 22:25 16 12. J. Bohunice 14 4 4 6 16:26 16 13. N. Mesto n/V. 14 3 5 6 12:20 14 14. Rača 14 2 5 7 17:26 11 15. Topoľčany 14 2 2 10 13:30 8 16. MŠK Petržalka 14 1 1 12 8:35 4 III. liga Pozsony, 13. forduló: Tmáv- ka-Réca 1:2. Nyugat-Szlovákia, 14. fordu­ló: Ludanice-Topoľmky 5:0 (2:0), g.: Frťala (20., 32.), Rus- ňák (82.), Ondruš (88.), Slíž (90.); Štúrovo-Gabčíkovo 3:3 (2:2), g.: Molnár (10., 58.), Vav­rík (34.), ill. Kriss (1., 79.), Ha­mar (33.); Domaniža-D. Veste- nice 2:1 (0:1), g.: Hájek (63.), Kardoš (86.), ill. Papranec (24.); Myjava-P. Bystrica 4:1 (1:0), g.: Čemáček (43.), Kotula (63., 74.), Viselka (86.), ill. Hmčík (57.); Led. Rovne-N. Zámky 0:2 (0:0), g.: Zsák (58.), Bukovič (65. - 11-esbôl); Galanta-Dubnica B 1:4 (1:2), g.: Prístavok (15.), ill. Matejov (12.), Kiška (27.), Tu- bonemi (74., 84.); Šamo­rín-Neded 0:2 (0:1), g.: Tvrdoň (29., 90.); V. Ludince- ČFK Nit­ra 2:1 (0:1), g.: Hlaváčik (48.), Šátek (53.), ill. Charizopulos (28.). 1. Nové Zámky 14 11 3 0 25:3 36 2. Ludanice 14 11 0 3 29:14 33 3. Myjava 14 7 2 5 28:13 23 4. V.Ludince 14 6 4 4 22:19 22 5. Gabčíkovo 14 6 3 5 22:16 21 6. Neded 14 6 2 6 24:20 20 7. Dubnica B 14 6 2 6 18:18 20 8. Domaniža 14 6 2 6 18:22 30 9. Galanta 14 5 3 6 13:15 18 lO.Topoľníky 14 5 2 7 21:25 17 U.Šamorín 14 5 2 7 16:20 17 12. D. Vestenice 14 5 2 7 17:24 17 13. ČFK Nitra 14 5 1 8 13:16 16 14.Led. Rovne 14 4 3 7 18:28 15 15. P. Bystrica 14 4 3 7 16:27 15 16. Štúrovo 14 2 2 10 17:37 8 Kelet-Szlovákia, 15. forduló: Lokomotíva Košice-Spišské Pod­hradie 1:0(1:0) IV. liga Nyugat-Szlovákia, délkeleti csoport, 14. forduló: Kolárovo - Palárikovo 2:1 (1:0), g.: Lovász M. (40.) Kiss (56.), ill. Drienovský (72.) Drienovský.; Komámo- Hurbanovo 0:1 (0:1), g.: J. Če- rešník (+90.); Sládkovičovo- Imeľ 8:2. Kelet-Szlovákia, déli cso­port, 15. forduló: Žakarovce-V. Kapušany 2:1 (2:0), Rožňava- Krompachy 4:2 (2:0), Štítnik— Turňa n/B. 2:0 (1:0). V. liga Nyugat-Szlovákia, keled cso­port, 14. forduló: Okoličná na Ostrove-Marcelová 5:0, g.: Tur- za 4, Faragó. Kelet-Szlovákia, délnyugati csoport, 13. forduló: Prakovce- Lokomotíva Košice B1:0 (1:0). Területi bajnokságok Léva, 14. forduló: Levice- Ko- zárovce 3:0 (1:0), g.: Zorád (43.), Fogad (67.), Toman (84.). A vendégek legfiatalabb futballistája, Čerešník mindössze hat percet játszott, mégis három pontot érő találattal hálálta meg edzője bizalmát Komáromban harmadik őszi idegenbeli győzelmüket aratták az ógyallaiak ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Komárom. Szombat délután véget ért a komáromiak öt meccsen át féltve őrzött vereden­ségi sorozata a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának 14. fordulójában. A vendéglátókat leginkább az bosszantja, hogy si­kerszériájuknak éppen az örök ri­vális ógyallaiak vetettek véget, méghozzá hazai környezetben, négyszáz drukker előtt. A kudarc pikantériája, hogy a vendégek há­rom pontot érő találatukat a hosszabbításban szerezték, a KFC futballistáinak még elméleti esé­lye sem maradt az egyenlítésre. A hazaiaknál nem csupán a sérüléssel bajlódó Lőrinczet és az Egyesült Államokban tartóz­kodó Bazinskýt kellett pótolnia Michal Tot edzőnek, hanem vég­szóra a kollektíva meghatározó játékosa, Mayer sem avatkozha­tott játékba. „Balszerencsés kez­dőemberünk pénteken munka­balesetet szenvedett. Ahogy az ő példája is igazolja, bokafi­cammal nem csak a pályáról szállítanak futballistát kórház­ba” - indokolta Mayer távol- maradását a komáromiak tréne­re. A sörgyáriak gólfelelőse, Pše­nák előbb ugyan csupán a kis- padról szemlélte társai produk­cióját, a hajrában azonban ő is csatasorba állt. Meglepetésre az alsóházban tanyázó vendégek nem álltak be védekezni, így egymást váltották a támadások. Az 5. percben a hazai gólzsák, Nagy Jenő ugyan az ellenfél há­lójába talált, ám a bíró kezezést látott és szabadrúgást ítélt a komáromiak ellen. A 31. perc­ben Gendiar mintegy huszonöt méterről kapura tüzelt, Herko a labdát Ilon elé tenyerelte, aki aj­tó ablak helyzetben hibázott. Erőből lőtte el a labdát, holott helyezhette volna. A folytatás­ban újabb komáromi ziccer ma­radt kihasználatlanul. Fordulás után többet birtokolták a labdát a „violák”, a vendégek azonban figyelmesen védekeztek, nem engedték őket kapujuk előteré­be. Úgy tűnt, a riválisok párhar­cán nem látnak gólt a szurkolók. A végjátékban felgyorsultak a történések, mindkét kapu ve­szélyben forgott. A 88. percben Pint hulló falevélhez hasonlítha­tó fejese a kapufán csattan. Ek­kor fellélegeztek az ógyallai drukkerek, akik csakhamar perc a fellegekben jártak. Már javá­ban túlóráztak a csapatok, ami­kor Čerešník - csupán hat percet volt a játéktéren - második lab­daérintésre a hálóba célzott. Rö­viddel a középkezdés után a bíró véget vetett a találkozónak. Ez volt az ógyallaiak harmadik ide­genbeli győzelme az őszi idény­ben, melynek értéket növeli, hogy a járási rangadón zsákmá­nyoltak újabb pontokat. Annak ellenére, hogy hat sárga lap ke­rült a jegyzőkönyvbe, a két szomszédvár rangadója a pályán és a nézőtéren egyaránt sport­szerű légkörben zajlott. KOMARNO-HURBANOVO 0:1 (0:0). Góllövő: J. Čerešník (+90.). Sárga lap: Kökényesi, Un- termayer, ill. M. Bičan, Gendiar, Gelle, J. Čerešník. Játékvezető: Seller, 400 néző. KOMÁRNO: Herko-Podlucký, Pint, Kökényesi, Gonzáles, Unter­mayer, Zd. Kršteňanský, Wilson, Kürty (78. VI. Kosťukevič), Nagy Jenő, Dobrý. HURBANOVO: Daniš-Slovinský, M. Bičan, Pasto- rek, Bogner Cs. (85. J. Čerešník), Gendiar, Hon (74. K. Pšenák), Dé- kány, Čoknay, Jankovič (46. Tužinčin). (ái,tm) VÉLEMÉNYEK Michal Tot (Komárno): „Technikailag jól képzett játékosaink számára a legnagyobb gondot a hepehupás talaj jelentette. Ezért akadozott az összjáték. Szerintem a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Ezúttal a szerencsésebb csapat gyűjtötte be a három pontot. Sajnálatos, hogy az őszi idény utolsó hazai mérkő­zésén kudarccal búcsúztunk el szurkolóinktól.” Pupák István (Hurbanovo): „Csikócsapatunk van, győztes ta­lálatunkat is a legifjabb futballistánk szerezte, aki taktikai csere­ként került bevetésre. Védő létére a csatár posztjára küldte őt edzőnk. Az idény végére nagyot javult csapatunk teljesítménye. A legutóbbi öt meccsen két gólt kapóink, mindkettőt büntetőből. Egyébként kollektívánk mezében Čoknay, Pastorek, Gendiar és Gelle vitte a prímet.” Komáromban sportszerű régiórangadó zajlott (Milan Drozd felvétele