Új Szó, 2008. szeptember (61. évfolyam, 203-226. szám)

2008-09-16 / 214. szám, kedd

20 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. SZEPTEMBER 16. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 7. FORDULÓ MTKBudapest-GyőriETO FC 1:1 (0:1) Hidegkúti Stadion, 1000 néző. Góllövők: Lambulics (50., 11-es- ből), ill. Kovács I. Z. (34.). Játék­vezető: Iványi. Sárga lap: Nagy G., Pátkai, Kecskés, ill. Pintér A., Böőr. MTK: Végh-Radulovic (77. Szekeres), Lam­bulics, Rodenbücher, Melczer-Nagy G., Zsidai, Szabó Á. (71. Pátkai), Kecskés-Hrepka (46. Gosztonyi), Pál A. GYŐR: Stevanovic-Tokody, Stark, Supie, Pintér A. (67. Völgyi)- Kovács I. Z., Jákl, Józsi, Koltai (68. Bicák)-Böőr-Bajzát. Diósgyőri VTK-ZTEFC2:1 (1:1) Miskolc, 2000 néző. Góllövők: Kamber (12.), Hómmá (64.), ill. Miljatovic (31.). Játékvezető: Szabó S. Sárga lap: Pintér Z., Kamber, ill. Szamosi, Petneházi, Tóth Z., Meye. DVTK: Köteles-Búrány, Sebők V., Kamber, Milicic- Stanic, Pelecaci (46. Ahodikpe), Pintér Z., Hómmá (78. Lipusz)-Szabó V. (65. Szélpál), Tóth M. ZTE: Vlaszák-Kocsárdi, Miljatovic, Botis, Szamosi-Zsömlye (65. Tóth Z.), Máté P., Petne­házi, Hajdú (78. Trnavac)-Meye, Balázs (65. Waltner). Kecskeméti TE-ERECO-BFC Siófok 3:0 (1:0) Kecskemét, 3500 néző. Góllövők: Savic (1.) Montvai (50., 78.). Játékvezető: Szabó Zs. Sárga lap: Montvai, ill. Köntös, Magasföldi, Habi, Lipcsei, Hegedűs, Fü- löp. KECSKEMÉT: Mitrovic-Schindler, Koncz, Némedi, Farkas-Csordás, Savic, Cukic, Yannick (74. Alempijevic)-Menyhárt (55. Balázs), Litsingi (46. Montvai). SIÓFOK: Milinte-Mogyorósi, Hegedűs, Sütő, Köntös-Habi, Magasföldi (61. Fülöp), Kanta, Lipcsei (69. Basara), Bojtor-Ndjodo. Budapest Honvéd-FC Fehérvár 1:2 (1:1) Bozsik-stadion, 1505 néző. Góllö­vők: Maróti (32.), ill. Farkas B. (37.), Vujovic (75.). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Magoc, Herceg­falvi, Abass, Maróti, Smiljanic, ill. Andie, Nagy D., Romero. HONVED: Rabóczki-Magoc, Smiljanic, Debreceni, Vincze Z.-Diego (69. Dobos), Genito (64. Arsenievic), Maróti, Stojakovic-Abass, Hercegfalvi. FEHÉRVÁR: Sebők-Andic, Radovic, Koller, Mohl-Simek (45. Nagy D.), Sifter, Farkas B., Pav- licic (90. Lázár)-Vujovic (88. Romero), Sitku. Vasas-Paksi FC 5:0 (1:0) Illovszky-stadion, 1000 néző. Gól­lövők: Dobric (25.), Németh N. (46.), Divie (66., 70.), Gyánó (83.). Játékvezető: Fábián. Sárga lap: B. Tóth, ill. Vári, Molnár Z., Eger. Piros lap: Tóth A. (3.), ill. Molnár Z. (61.). VASAS: Né­meth G.-Balog Zs., Paripovic, Unierzyski, Tóth A.-Németh N., Pa- vicevic, Dobric, B. Tóth (84. Piller)-Lázok (81. Sowunmi), Divie (76. Gyánó). PAKS: Kovács A.-Vári (45. Molnár Z.), Éger, Sala­mon, Hanák-Weitner, Böde (60. Márkus), Heffler, Báló (49. Sipeki)-Kiss T., Tököli. Gabona Trans-Kaposvár-Nyíregyháza 1:0 (1:0) Kaposvár, 1500 néző. Góllövő: Zaho- recz (20.). Játékvezető: Király. Sárga lap: Zahorecz, Farkas Z., ill. Lippai, Ramos, Comaci, Miskolczi. Piros lap: Grúz (84.), ill. Comaci (71.), Mboussi (95.). KAPOSVÁR: Kovács Z.-Grúz, Petrók, Zahorecz- Kovácsevics, Pest K., Gujic, Obrie (90. Graszl K), Bogdán-Reszli (78. Bozovic), Farkas Z. (86. Ato). NYÍREGYHÁZA: Lazareanu-Perényi, Mboussi, Hegedűs, Comaci-Miskolczi, Ramos, Zabos (34. Lippai), Bá­rányos (61. Sztojkov)-Dosso (64. Belényesi), Apostu. REAC-Újpest FC 1:3 (1:3) Budai II László-stadion, 3000 néző. Góllövők: Nyerges (3.), ill. Cutuk (6.), Mijadinoski (18.), Kabát (44.). Játékvezető: Solymosi. Sárga lap: Kovács B., Balaskó, ill. Remili. Piros lap: Horváth G. (77.). REAC: Szántai-Sallai (64. Je­remiás), Cseri, Kapcsos, Horváth G.-Kőhalmi, Kovács B., Balaskó, Lisztes (83. Kiss T.), Danes (46. Torma)-Nyerges. ÚJPEST: Balajcza-Dudic, Lipták, Cutuk, Mijadinoski-Bori (75. Remili), Sándor, Bozic, Pollák (89. Jucemar)-Simon (61. Rajczi), Kabát. Debreceni VSC-Szombathelyi Haladás 2:2 (1:0) Debrecen, 4500 néző. Góllövők: Ru­dolf (18.), Oláh (80.), ill. Tóth P. (60.), Kenesei (86.). Játékvezető: Bede. Sár­ga lap: Rudolf, Mészáros, Leandro, ill. Kovács Zs. Piros lap: Bíró (59.). DVSC: Polekszics-Bernáth, Bíró, Mészáros, Takács-Demjén, Kiss Z., Leandro, Szakály P.(46. Varga Z., 71. Dombi)-01áh, Rudolf (63. Szűcs). HALADÁS: Rózsa-Schimmer (69. Csontos), Guzmics, Kuttor, Tóth P.-Kaj (46. Kovács Zs.), Mol- nárB., Vörös, Oross-Kenesei, Sipos (81. Simon A.). Nem bírt az MTK a Győrrel, az Újpest rákospalotai diadala után már a lila-fehérek vezetik a tabellát Hétszer villant a piros lap Az Újpest FC kétgólos győ­zelmet aratott a REAC ott­honában a labdarúgó Sop­roni Liga 7. fordulójának zárómérkőzésén, s ezzel átvette a vezetést a tabel­lán. Csak remizett otthon az MTK, elemében volt vi­szont Vasas, amely hatvan percig emberhátrányban játszva kiütötte a Paksot. Összesen hét piros lapot osztottak ki a bírók. ÖSSZEÁLLÍTÁS Rákospalotán gyors gólváltást követően a vendégek voltak aktí­vabbak, több helyzetet alakítottak ki ellenfelüknél, és a félidőben megérdemelten vezettek. A szüne­tet követően kissé lábra kapott a REAC, ez néhány veszélyesebb le­hetőségben nyilvánult meg, ké­sőbb azonban ismét átvette az irá­nyítást az Újpest, amely - az utolsó percekben már emberelőnyben futballozva - magabiztosan őrizte vezetését a lefújásig. „Az Újpest a játék minden elemében fölénk ke­rekedett, és megérdemelten nyert” - jegyezte meg a bajnoki után Aczél Zoltán, a REAC vezetőedző­je. Szentes Lázár, az Újpest szak­vezetője látott gyenge pontokat is csapata játékában. „A második fél­idővel kapcsolatban hiányérzetem van, ekkor egy kicsit bátrabban kellett volna játszani. Az az igaz­ság, hogy 3:l-es előnynél a játéko­sok érezték, hogy meg kell fogni a meccset, abban viszont még nem vagyunk elég jók, hogy ilyenkor rá­tegyünk még egy lapáttal.” Összesen hétszer villant a piros lap a forduló mérkőzésein: már pénteken idő előtt befejezte a deb­receni találkozót a hazai Bíró, akit az 59. percben állított ki a főbíró. Kaposvárott háromszor küldött zuhanyozni vétkes focistát a játék­vezető: kétszer a vendégek Nyír­egyháza (Comaci, Mboussi), egy­szer a hazaiak (Grúz) soraiból. Rá­kospalotán a REAC színeiben ját­szó Horváth Gábor a 77. percben vonult le a pályáról lehajtott fejjel. Angyalföldön már a 3. percben a hazai Tóth került a kiállítás sorsá­ra. Utána hatvan percen át a Vasas emberhátrányban focizott, és köz­ben kétgólos előnyre tett szert. Újabb három találatát már akkor szerezte a Mészöly-alakulat, ami­kor a vendégcsapatból Molnár is piros lapot látott. Döntetlent (1:1) látott az MTK- pálya lelátója. Az első félidőben jó­val aktívabbak voltak a vendég győ­riek, és megérdemelten szereztek vezetést. A kék-fehérek nem találták a játék ritmusát. Büntetőből egyen­lített az MTK, de továbbra is Egervári Sándor csapata irányított, (mti, ú) Könnyedén megszerezte a pontokat Rákospalotán az Újpest Koller irányításával nyertek a fehérváriak Kispesten (nb 1 .hu felvételek) FORDULÓMOZAIK Balhé Kispesten és Debrecenben Budapest/Debrecen. Szur­kolói összecsapás előzte meg a Honvéd-Fehérvár találkozót. A vendégdrukkerek mintegy 30-40 fős csoportja az Ady End­re út felől közelítette meg a Bo- zsik-stadiont, és a környék leg­nevezetesebb vendéglátóipari egységéhez érve verekedésbe keveredett a kispestiekkel. Debrecenben a Haladás ellen (2:2) Bede Ferenc játékvezető először nem adott meg a vendé­geknek egy teljesen egyértelmű 11-est, míg a hazaiaktól egy nem teljesen egyértelmű sza­bálytalanság után állította ki Bí­ró Pétert. A lefújás után a druk­kerek hangot is adtak elégedet­lenségüknek: vagy 50-100 drukker masírozott az öltözők elé, hogy megvárja Bedét, köz­ben különféle rigmusokat éne­keltek, az amúgy kiváló játékve­zető családfájának anyai ágát is versbefoglalva, (nbl.hu) Koller: kellett a szerencse Székesfehérvár. Bravúros győzelmet aratott a Honvéd ott­honában a Fehérvár (2:1). „A győzelem annak volt köszönhe­tő, hogy mindhárom csapatrész­ben volt átlag feletti teljesítmény - mondta Koller Ákos, a vendé­gek csapatkapitánya. - Kispes­ten némi szerencsével nyertünk, hiszen ellenfelünk kihagyott egy tizenegyest is.” (nbl .hu) Hatvan perces emberhátrány után is kiütéssel győzött a Mészöly-legénység Gálaelőadás Vasas módra INTERJÚ Gálaelőadást tartott a Vasas a Paks elleni mérkőzésen (5:0), miközben hatvan pecig ember- hátrányban futballozott. Az an­gyalföldiek ellenállhatatlan tá­madójátékkal rukkoltak elő, an­nak ellenére, hogy már a találko­zó első perceiben emberhátrány­ba kerültek. Mészöly Géza veze­tőedző csapata kiütéses győzel­mét értékelte. Nem ijedt meg akkor, amikor Fábián leparancsolta Tóth And­rást a pályáról? A legutolsó pillanatig tartottam attól, hogy gólt fogunk kapni. Na­gyon fontos volt, hogy érintetlen maradjon a kapunk, mindenkép­pen így akartuk lehozni a mécs­esét. Dobric gólja megnyugtatta a csapatot, Németh Norbert bom­batalálata után valóban parádéz­ni kezdtek a játékosaim. A kiállítás után nem változta­tott a hadrenden, ami azért szo­katlan... B. Tóth Balázsra hárult az a feladat, hogy pótolja azt az űrt, amit a mögötte játszó, kiállított Tóth András hiánya okozott. A védekezésben hátrébb kellett hú­zódnia, ekkor Németh Norbert- nek kellett segítenie a feladatát. Mindketten maradéktalanul megoldották. Kiket emelne ki a játékosai közül? Mindenképpen szót kell ejte­nem Németh Gáborról, akinek az első félidőben bravúros védé­sei voltak. Ezekre nagyon nagy szükségünk volt ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni a meccset. Á védelem jól zárt, előttük Pavice- vic rengeteget dolgozott, de a támadó alakzat valamennyi tag­ja is dicséretet érdemel. Egy ilyen győzelem, és az ed­digi nem várt jó szereplés után megfogalmaztak-e távlati célki­tűzéseket? Nem, mert továbbra is csak az előttünk álló feladatra, most ép­pen a Debrecen elleni meccsre koncentrálunk, (nbl.hu) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1. Újpest 7 5 1 1 13:916 2. Vasas 7 5 0 2 14:915 3. Debrecen 7 4 3 0 14:515 4. Haladás 7 4 1 2 13:5 13 5. MTK 7 3 2 2 14:1211 6. Kecskemét 7 3 1 3 11:910 7. Győr 7 3 1 3 11:1010 8. ZTE 7 3 1 3 11:11 10 9.Fehérvár 7 3 1 3 7:710 10. Nyíregyháza 7 2 2 3 7:7 8 11. Honvéd 7 2 2 3 10:11 8 12. Kaposvár 7 2 2 3 9:10 8 13. Diósgyőr 7 2 2 3 10:12 8 14. Paks 7 2 2 3 12:17 8 15. REAC 7 1 1 5 10:18 4 16. Siófok 7 1 0 6 1:15 3 Következik 8. FORDULÓ - szeptember 19., péntek, 19.00: Székes- fehérvár-MTK. Szeptember 20., szombat, 15.00: DVSC- Vasas; 20.00: Haladás-Kecskemét, Siófok- REAC, Nyíregyháza-Honvéd, Győr-Diósgyőri VTK, Zala- egerszeg-Paks. Szeptember 21., hétfő, 17.30: Újpest-Kaposvár. MESTERSZEMMEL Pontosztozkodással ért véget a bajnok MTK és a győriek csatája (1:1). Hogyan látták a mérkőzést a vezetőedzők? Garami József (MTK): „Leg­inkább annak örülök, hogy a fiúk kilenc emberrel is nyerni akartak, láttam ben­nük a harci tüzet. Közelebb álltunk a győzelemhez, de ezt a játékot gólra játsszák, és ebből egy-egy került mindkét kapuba.” Egervári Sándor (Győr): „A bajnok otthonában értékesnek íté­lem az egy pontot, de ma igazából nem játszottunk jól. Az MTK időnként lé­nyegesen jobban teljesített, a döntetlen igazságosnak tekinthető.” (nbl.hu) — Angyalföldön a Paks nem jelentett komoly akadályt (nb 1 .hu-felvétel’