Új Szó, 2008. szeptember (61. évfolyam, 203-226. szám)

2008-09-30 / 226. szám, kedd

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2008. SZEPTEMBER 30. Sport 19 Nem volt kinek díjazni a bazini legjobbakat Tornagyőztes komáromiak ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Hullámvölgyben van a Bayem Mücken, a Lyon ellen javíthat (R e u te rs-fe I véte I) Labdarúgó Bajnokok Ligája: Buffon és Poulsen nélkül a Juventus Real, MU: meglesz a 75.? ....BI-MENŰ _ , , E csoport G csoport 20.45: Aalborg-ManUtd., Villa- 20.45: Arsenal-FC Porto, Fe­rreal-Celtic (jv:Kassai). nerbahce-Dinamo Kijev. 1. Manchester IM 10 10 0:0 1 1.Porto 110 0 3 :1 3 Villarreal 10 10 0:0 1 2. Dinamo Kijev 10 10 1 :1 0 Celtic 10 10 0:0 1 Arsenal 1010 1 :1 0 Aalborg 10 10 0:0 1 4. Fenerbahce 10 0 1 1 :3 0 F csoport H csoport 20.45: Fiorentina-Steaua Bu­18.30: Zenit-Real Madrid; curesti, Bayern München­20.45: BATE Boriszov-Juven­Olympique Lyon. tus. 1. Bayern 110 0 1:0 3 1. Real Madrid 110 0 2 :0 3 2. Lyon 10 10 2:2 1 2.Juventus 1100 1 :0 3 Fiorentina 10 10 2:2 1 3. Zenit 10 0 1 0 :1 0 4. Steaua 10 0 1 0:1 0 4. Boriszov, 10 0 1 0 :2 0 Komárom/Bazin. Parádés ko­máromi tomagyőzelemmel zárult a SKANSKA Pezinok otthonában megrendezett rangos nemzetközi kosárlabdatorna. A férfi extraliga bajnoki címvédője vendégül látta a cseh liga 7. helyezettjét (USK Pra­ha), a 2007/08-as magyar pont- vadászat negyedik legerősebb csapatát (Albacomp), valamint a Duna-parti Štajger-legénységet. „Három mérkőzésből hármat megnyertünk, ami önmagáért be­szél. A csapat biztató teljesítményt mutatott, az új szerzemények is egyre jobban beépülnek a csapat­ba. Továbbra is a földön járunk, s készülünk az október 8-i bazini idénynyitóra - értékelte a három nap történéseit Paulík József, aki­ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. A REAC hazai pályán botlott a Haladás ellen a labdarúgó Soproni Liga kilencedik fordulójá­nak zárómérkőzésén. Ezzel a ven­dégek a táblázat második helyére ugrottak. Az első játékrészben eseménytelenül telt az idő, várat­lanul jutott tizenegyeshez a Hálá­tól egy furcsaságot is megtudtunk. - A vasárnapi Albacomp elleni zá­rómérkőzés végére a teljes hazai vezetőség felszívódott. Az ilyenkor szokásos díjkiosztó is elmaradt. A lefújás után csak néztük egymást a székesfehérváriakkal. Eléggé kí­nosvolt...” A komáromiak eredményei és a csapat legeredményesebb pont­szerzői: Skanska Pezinok-MBK Rieker Komárno 78:81 (29:43), Majoros 21, Závodný 17, Sémán 16; MBK Rieker Komámo-USK Praha 80:79 (41:38), Majoros 19, Suja 15, Jurík 12; Albacomp Székesfehérvár-MBK Rieker Ko­márno 71:73 (33:38), Blagojevics 13, Majoros és Lehman 12-12. Végeredmény: 1. MBK Rieker Komárno 6, 2. Albacomp 5, 3. USKPraha4,4.Pezinok3. (kb) dás, amelyből megszerezte a veze­tést. A második 45 percben kicsit élénkebb lett a játék, aktívabbak lettek a vendéglátók. A mérkőzés hajrájában a kapu­sok játszották a főszerepet, előbb Rózsa Dániel védett hatalmas bravúrral Torma lövését követő­en, majd Szántai mentett remekül Kenesei kísérlete után. (mti) Szentpétervári győzelme esetén a Real Madrid éri el elsőként a 75-ös határt a labdarúgó Bajnokok Ligá­jában aratott sikerek tekin­tetében. ELŐZETES A jelenlegi sorozatot a fehér­orosz BATE Boriszov ellenében 2:0-ás sikerrel nyitó spanyol sztárcsapatnak ugyanakkor ko­rántsem lesz könnyű dolga ked­den az UEFA-kupa címvédőjével, a Zenittel szemben, már csak azért sem, mert az orosz alakulat meglehetősen erősnek tűnik, rá­adásul a hazai környezet vélhető­en neki kedvez. A Real Madrid esélyeit csök­kentheti - legalábbis papíron -, hogy nyolc korábbi oroszországi fellépésén csupán egy győzelmet aratott: a Lokomotiv Moszkva el­len nyert l:0-ra a 2002/2003-as idényben. A Zenit, amely az első forduló­ban l:0-ás vereséget szenvedett Torinóban a Juventustól, szeretné megszerezni első Bajnokok Ligá- ja-gólját, s ha netalántán kettő is összejönne, elérné a százat euró­pai kupafellépésein. Az orosz együttes legutóbbi 21 hazai kon­tinentális kupamérkőzése közül csupán egyet vesztett el, spanyol csapattal négy alkalommal ját­szott és egyszer sem kapott ki. Érdekessége lehet az összecsa­pásnak, hogy a Szentpétervár edzője a holland Dick Advocaat, miközben a madridiak meghatá­rozójátékosai közül többen honfi­társai, így Van Nistelrooy, Van der Vaart vagy Robben. Bő két órával e találkozó után a Manchester United is eljuthat a 75-ös győzelmi határig, amennyi­ben sikerrel jár a dán Aalborg vendégeként. A vendégek összeál­lításából hiányozni fog a térdsérü­léssel bajlódó Owen Hargreaves, és Gary Neville játékára sem szá­míthat Sir Alex Ferguson. Hasonló magasságokba ugyan nem érhet el a Bayern München, az Olympique Lyon elleni hazai mérkőzése mégis a játéknap egyik kiemelt párharca. A bajorok ott­hon bukdácsolnak, váradan vere­ségeket szenvedtek el, miközben a francia alakulat magabiztosan vezeti a hazai bajnokságot. Ennek fényében nem lenne meglepetés, ha az OL ponttal távozna Mün­chenből. A Juventus a BL-újonc BATE Boriszov otthonában mutatkozik be, ám nélkülöznie kell Gianluigi Buffon kapust, akinek a combja fáj, és a középpályás Christian Poulsen sem játszhat, (mti, sita) UEFA-KUPA-MENÜ 1. FORDULÓ, visszavágó - 18.00: St. Patrick’s-Hertha Berlin (az első meccs 0:2); CSZKA Moszkva-Koprivnica (az első meccs 2:1). EGY MONDATBAN mmsmmmmmmmsgmmmmmmmim&mmmi ♦ A holland Wilco van Buu- ren került az utánpótlás-vá­logatottakat irányító stáb élé­re - Van Buurennel, aki ko­rábban az Ajax hátvédje volt, 2009. október 31-ig szóló szerződést kötött az MLSZ. ♦ Föld alatti stadiont sze­retnének építeni Katarban, a 11 ezer fő befogadóképes­ségű stadionnal (amely megvédi a futballistákat a nagy melegtől) az a célja az országnak, hogy a 2018-as vb megrendezésére nagyobb eséllyel pályázhasson. sporthírapó ♦ Taskenti női tenisztorna, 1. forduló: Rybáriková (szlovák, 5.)-Wörle (német) 6:4,6:4. ♦ Metzi férfi tenisztorna, páros, 1. forduló: Meló, Sá (brazil, 4.)-Hrbatý, Štépá- nek (szlovák, cseh) 7:5,6:1. ♦ Labdarúgó NB II, 8. fordu­ló, Keleti csoport: Ferenc- város-ESMTK 3:1 (3:0). Az élcsoport: 1. Bocs 22 pont, 2. FTC 21,3. DVSC-DEAC 16. ♦ Stuttgarti női tenisztorna, páros, 1. forduló: S. Willi­ams, V. Williams (amerikai, 4.)-Hantuchová, Szávay (szlovák, magyar) 6:4,6:1. ♦ Női kézilabda WHIL, 5. forduló: Jindrichűv Hradec- Partizánske 25:23. SPORTFOGADÁS A magyar TOTÓ 39. heti nyertes tipposzlopa: 2, 1, 1, 1, 1, 2, X, 1, X, 1, 2, 1, 2-1. NYEREMÉNYEK: egy darab telitalálatos szelvényt talál­tak, nyereménye 7 239 005 forint. 13 találatos nem volt. A 12 találatosokra 83 205, a 11 találatosokra 4295, a 10 találatosokra 805 forintot fi­zetnek. GÓLTOTÓ: telitalá­latos és 5 találatos szelvényt nem találtak, a 4 találatosok 11610 forintot érnek. KENŐ: 6, 10, 11, 15, 18, 19, 20,32,35,46,50,51,55,57, 58, 59, 60, 68, 72, 74. Kenő Plusz-szám: 10. (ú) MECCSKRÓNIKA - 9. FORDULÓ REAC-SzombathelyiHaladás 1:2 (0:1) Budai II Stadion, 500 nezo. Gollövok: |— gól: Torma (62.), ill. Kenesei (27., Yf 11-esből), Vörös (54.). Játékvezető: j Szilasi. Sárga lap: Szántai, Rása. M REAC: Szántai-Kovács B. (84. Nagy | K.), Rása, Kapcsos, Sallai-Kőhalmi i . \ *#■ f Erős, Lisztes, Danes (57. Jeremiás)-Nyerges, Balaskó (62. Tor­ma). HALADÁS: Rózsa-Csontos, Guzmics, Kuttor, Tóth P.-Vörös, MolnárB. (87. Kaj), Sipos-Oross, Kenesei,TóthN. (50. Andorka). TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása Azonos pontszám esetén a sorrend megállapításánál elő­1. Újpest 9 6 2 1 17:12 20 szőr a több győztes meccs szá­2. Haladás 9 6 1 2 18:719 mit, és csak utána következik a 3. Vasas 9 6 0 3 18:14 18 gólkülönbség. 4. Debrecen 9 5 3 1 18:9 18 5. Nyíregyháza 9 4 2 3 12:814 Következik 6.MTK 9 4 2 3 17:14 14 7. Győr 9 4 1 4 18:12 13 10. FORDULÓ - Október 3., 8. Kecskemét 9 4 1 4 15:12 13 péntek, 19.00: Siófok-Hon­9. Fehérvár 9 4 1 4 8:9 13 véd. Október 4., szombat, 10.Paks 9 3 3 3 15:19 12 15.00: Újpest-MTK; 18.00: 11. Kaposvár 9 3 2 4 12:1311 Kecskemét-Vasas, Debrecen­12.ZTE 9 3 2 4 13:1511 REAC, Szombathely-Kaposvár, 13. Honvéd 9 2 3 4 11:15 9 Nyíregyháza-Diósgyőr, Fehér­14. Diósgyőr 9 2 2 5 10:19 8 vár FC-Paks. Október 5., va­15. REAC 9 1 2 6 12:21 5 sámap, 17.30: Győr-Zalaeger­16. Siófok 9 1 1 7 2:17 4 szeg. Labdarúgó Soproni Liga: a hatodik REAC-vereség Már második a Haladás Koeman nevezett Négy kapus és csak két csatár a keretben Budapest. Erwin Koeman szö­vetségi kapitány kijelölte 24 fős, bő keretét az Albánia és a Málta elleni világbajnoki selejtezőkre. A holland szakember négy kapus­nak (köztük egy újoncnak, a Bol- tonban szereplő Bogdán Ádám- nak) és csak két csatárnak küldött meghívót. A keret - kapusok: Babos, Fü- löp Köteles, Bogdán; védők: Szé- lesi, Bodnár, Juhász, Vaskó, Lőw, Vanczák, Bodor, Tímár; középpá­lyások: Hajnal, Gera, Vadócz, Dárdai, Halmosi, Tóth, Buzsáky, Koltai, Dzsudzsák, Huszti; csatá­rok: Rudolf, Torghelle. (mti) LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE ANGLIA, 6. forduló: Everton- Liverpool 0:2, Škrtel (L) - 90 perc; Middlesbrough-West Bromwich 0:1, Marek Čech (W) - a 76. perctől; Fulham-West Ham 1:2, Gera (F) - 90 perc. OLASZORSZÁG, 5. forduló: Bologna-Napoli 0:1, Hamšík (N)-a 61. percig. NÉMETORSZÁG, 6. forduló: Bochum-Leverkusen 2:3, Šesták (B) - 90 perc + gól; Dortmund- Stuttgart 3:0, Hajnal (D) - a 79. percig + gól; Hannover-Bayem 1:0, Huszti (H) - a 89. percig + gól; Hertha-Cottbus 0:1, Dárdai (H) - a 69. perctől. FRANCIAORSZÁG, 6. forduló: Valenciennes-Toulouse 0:1, Se­bő (V) - a 84. perctől; Monaco- Lille 0:2, Vittek (L) a 61.percig. HOLLANDIA, 4. forduló: Den Haag-Utrecht 0:0, Horváth Csa­ba (D) - 90 perc; Eindhoven- Volendam 1:0, Dzsudzsák (E) - a 63. percig; Breda-Heerenveen 4:2, Fehér Csaba (B) - 90 perc; Sparta Rotterdam-Kerkrade 2:2, Bodor (K) - 980 perc + gól. SPANYOLORSZÁG, 5. forduló: Numancia-Osasuna 0:0, Vadócz (O) a 46. percig. BELGIUM, 6. forduló: Mous- cron-Genk 1:2, Slovenčiak (M) - 90 perc, Adam Nemec (G) - 90 perc, Tóth Balázs (G) - 90 perc, Marek Hamšík (Reuters-felvétel) Tőzsér (G) - a 46. perctől; Stan­dard Liége-Anderlecht 2:1, Ju­hász (a)-90 perc. AUSZTRIA, 11. forduló: Rapid- Sturm 2:1, Hlinka (S) - a 68. per­cig; Mattersburg-Salzburg 1:2, Csizmadia (M) - 90 perc, Kovrig (M) - 90 perc, Bodnár (s) - 90 perc, Janočko (S) - a 73. percig; Kámten-Austria 0:1, Pusztai (K) - a 74. percig, Sáfár (A) - 90 perc. SKÓCIA, 7. forduló: Dundee- Hearts 3:0, Kellő (H) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 8. forduló: Plzeň-Ostrava 1:3, Zeher (O) -a 60. perctől; Žižkov-Mladá Bole­slav 1:2, Bartalský (Ž) - 90 perc, Demjan (Ž) - a 77. percig; České Budéjovice-Jablonec 2:1, Hűek (Č) - 90 pere, Laurinc (Č) - 90 pere, Žofčák (J) - 90 pere; Pŕíbram-Bohemians 2:1, Deme­ter (B) - a 80. percig; Teplice-Zlín 2:0, Belie (90perc), Baranyai (Z) - a 70. perctől; Slavia-Olomouc 3:0, Švento (S) - a 46. percig, Krajčík (S) - 90 pere, Kaščák (O) - 90 pere. Liberec-Sparta 3:0, g.: Keric (2., 80., 11-esbôl), Smetana (38.),; Kozáčik(S)-90perc,Kisel (S)-90 pere. MAGYARORSZÁG, 8. forduló: Vasas-Zalaegerszeg 3:1, Sluka (Z)-a 46. perctől. OROSZORSZÁG, 23. forduló: Groznij-Himki 1:0, Zabavník (G) - 90 perc, Jakubko (H) - 90 perc; Lokomotív Moszkva-Zenit Szentpétervár 0:3, Hubočan (Z) - 90 pere; Szatum Moszkva- Perm 0:0, Ďurica (Sz) - 90 pere.