Új Szó, 2008. szeptember (61. évfolyam, 203-226. szám)

2008-09-02 / 203. szám, kedd

20 Sportvilág ÚJ SZÓ 2008. SZEPTEMBER 2. www.ujszo.com Az IAAF megerősítette Mikuláš Konopka büntetését Marad az örökös eltiltás! ÖSSZEÁLLÍTÁS Monte-Carlo. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) meg­erősítette Mikulás Konopka szlo­vák súlylökő örökös eltiltását, ami bármilyen sport-, edzői, és vezetői tevékenységre vonatkozik. A 2007-ben fedett pályás Európa- bajnok dobóatléta 2008. május 13-án bukott le egy versenyen kí­vüli doppingvizsgálaton. Az A- minta nyilvánosságra hozása után a B-próba elvégzését is kérte, amelyen június 9-én személyesen is részt vett, ám az eredmény ugyanaz volt: szervezetében ana- bolitikus szteroidokat mutattak ki. Ez a hetedik pozitív dopping­eset 1993-tól a szlovák atléták kö­zött, ám először kapott örökös el­tiltást a vétkes. Ugyanis Konopka egyszer, az 2002-es fedett pályás Eb-n már lebukott, ezért elvették a bronzérmét, s kétéves eltiltással büntették, (sita, hp) Tizedik alkalommal is diadalmaskodott a csodaló Overdose újabb győzelme ÖSSZEÁLLÍTÁS Baden-Baden. A dunaszerda- helyi Mikóczy Zoltán tulajdoná­ban lévő Overdose újabb galopp­versenyt nyert, ezúttal az Arany Ostor Nagydíjon Baden-Baden- ben (sík terep, 1200 méter, 3 éves és idősebb lovaknak, 70 000 euró összdíjazás). A nemzetközileg legismertebb szlovákiai verseny­ló, amely hivatalosan a magyar színeket képviseli, kettő és fél hosszal, l:08,21-es idővel rajt-cél győzelmet aratott, amelynek ér­téke 42 000 euró. Óverdose egyértelmű favoritnak számított a hat ló között, a hátán ezúttal is az osztrák Andreas Suborics három­szoros német bajnok ült. A szakmai berkekben csodaló­ként emlegetett, hároméves mén az eddigi tíz versenye közül még egyszer sem talált legyőzőre, és 136 680 euró nyereményt gyűjtött, (sita, hp) LABDARÚGÓ NB II KELETI CSOPORT: Makó-Kazinc- barcika 3:0, Bőcs-ESMTK4:0, Jász- berény-Szolnok 4:1, Békéscsaba- Vác 2:1, Tököl-Cegléd 0:1, Vecsés- MTKII 6:0, DVSC II-Baktalóránthá- za 0:0. A tegnap esti BKV Előre-FTC mérkőzés lapzárta után ért véget. Az élcsoport: 1. Bocs 10,2. Cegléd 9, 3. Szolnok 7,... 6. FTC 6. SPORT A KÉPERNYŐN ÉT 2 - 16.55: Tipsport Hockey Cup, döntő (élő). SPORT KLUB -17.30: Chel- sea-Totteneham, labdarúgó Premier League-mérkőzés (felvételről). SPORT 1 - 20.00: Bayern München-Németország, Oli­ver Kahn búcsúmérkőzése (élő). EUROSPORT -16.00: Vuel- ta, kerékpáros körverseny (élő). 17.30: US Open, amerikai nyílt teniszbajnokság (élő). NYUGATI CSOPORT: Kaposvöl- gye-Gyirmót 2:1, Barcs-Tatabá- nya 2:3, Pécs-Budaörs 2:1, Pápa- ZTE II 3:0, Felcsút-Integrál-DAC 0:0, Százhalombatta-Kozármis- leny 3:1, Dunaújváros-Baja 2:0, Győr II-Ajka 6:2. Az élcsoport: 1. Pécs 9,2. Gyirmót 7 (8:2), 3. Integ- rál-DAC 7 (7:2). (mti) sporthíradó ♦ Atlétikai Aranyliga, Zürich - női 800 m: 1. Jelimo (kenyai) 1:54,01 - junior világcúcs; női magas: 1. Vlá­sie (horvát) 201. Mindketten ver­senyben maradtak az egymillió dol­láros fődíjért. ♦ Bottropi aüétikai viadal - női tá­vol: 1. J.Veldáková (szlovák) 668. ♦ Vuelta, spanyol kerékpáros kör­verseny - 1. szakasz (csapat időfu­tam): 1. Liquigas (olasz) 8:21; 2. szakasz: 1. Valverde (spanyol) 4:23:00; 3. szakasz: 1. Boonen (bel­ga) 4:25:24. Összetettben: 1. Ben- nati (olasz) 8:56:27. LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE ANGLIA, 3. forduló: Aston Villa-Liverpool 0:0, Škrtel (L) - 90 perc; Bolton-West Brom­wich 0:0, Čech (WBA) - az 58. perctől. OLASZORSZÁG, I. forduló: Roma-Napoli 1:1, Hamšík (N) -a76.percig+gól. NÉMETORSZÁG, 3. forduló: Schalke-Bochum 1:0, Šesták (B)- a 71. percig; Cottbus-Dort- mund 0:1, Hajnal (D) - 90 perc. FRANCIAORSZÁG, 4. forduló: Nice-Valenciennes2:0, Šebo (V)- a 80. perctől; Lille- Bordeaux 2:1, Vittek (L) -a 71.percig. HOLLANDIA, 1. forduló: Sp. Rotterdam-Den Haag 2:5, Hor­váth Csaba (DH) - 90 perc+gól; Utrecht-Eindhoven 1:5, Dzsu- dzsák (E) -a 78. perctől. BELGIUM, 3. forduló: Genk- Lokeren 1:0, Nemec (G) - a 70. percig; Anderlecht-Kortrijk 4:0, Juhász (A) - 90 perc+gól; Genk-Lokeren 1:0, Tőzsér (G) - 90 perc. SKÓCIA, 4. forduló: Hamitlon- Hearts 1:2, Kellő (Hearts) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 4. forduló: Plzeň-Teplice 1:1, Belie (T) -90 perc; Zlín-Č. Budéjovice 0:0, Koňa (Z) - a 60. percig, Bara­nyai (Z) - a 60. perctől, Hílek (ČB) - 90 perc; Bohemians -Brno 1:2, Demeter (BO) - a 45. perctől; Príbram-Liberec 1:2, Hloušek (P) - a 74. perctől; Ml. Boleslav-Olomouc 2:1, Opiela (MB) - a 70. perctől; Onofrej (O) - a 46. perctől, Kaščák (O) - 90 perc; Jablonec -Kladno 1:1, Hesek (J) - a 74. perctől, Žofčák (J) - 90 perc; Sparta-Žižkov 2:0, Kozáčik (S) - 90 perc, Had (S) - 90 perc, Labant (Ž) - 90 perc; Ostrava- Slavia 2:3 (1:2), góllövők: Mičola (23.), Svérkoš (72,), illetve Necid (16.), Belaid (22. és 63.), Krajčík (S) - 90 pere, Švento (S) - 90 pere, Ivana (S) - a 71. perctől, Zeher (O) - a 66. perctől. AUSZTRIA, 7. forduló: Ried- Sturm Graz 4:1, Hlinka (S) - 90 perc+gól; Austria Wien-Mat- tersburg 2:1, Sáfár (A) - 90 perc, Csizmadia (M) - 90 pere. OROSZORSZÁG, 20. forduló: Himki-Jaroszlavl 0:0, Jakubko (H) - a 62. perctől, (s, hp) l. labdarúgóliga: Rimaszombatban döntetlenezett az Inter, hat gólt kapott a dunaszerdahelyi fakó A vágsellyei Duslo ugrott az élre Négygólos győzelmet ara­tott a vágsellyei Duslo a trencséni együttes ellen az I. labdarúgóliga 7. forduló­jának rangadóján, és a ta­bella élére ugrott. ÖSSZEÁLLÍTÁS Rimaszombatban szerencsésen döntetlenezett Inter, a pozsonyi­ak egyenlítő gólja a 92. percben született. Simán nyert a LAFC a rózsahe­gyi fakó ellen. „Minden tekintet­ben felülmúltuk a vendégeket, s ha csatáraink jobban odafigyel­nek, nagyobb arányban is nyer­hettünk volna” - értékelt röviden Milan Albrecht, a losonciak mes­tere. Kassán a két fakócsapat meccsén hat gól kapott a DAC B. „Jól kezdtünk, Bognár vezető gól­ja után Belkovics a kapufát találta el. Sajnos, később tapasztalatlan védelmünk szarvashibái után zsinórban lőtték góljaikat a vendéglátók” - értékelt Meszlé- nyi Tibor, a csallóköziek szakve­zetője. (sz. z.) A nagymihályi Kozár (balról) Paraskával csatázik a Michalovce-Humenné találkozón (SITA-felvétel A 7. FORDULÓ KRÓNIKÁJA Slovan Duslo Šaľa-AS Trenčín 4:0 (2:0) Góllövők: T. Obert (16., 45.), Dékány (81.), Souleymane Cissé (92.). Játékvezető: Chmura, 786 néző. Sárga lap: Valent, Harvil- ko, ill. Kaspfák, Szórád, Knapp. Piros lap: Kasprák (72., Trenčín). DUSLO ŠAĽA: Anda-Mikla, Vojtíšek, Klusá, Harvilko-Tomiš, Lancz, Lalák, Obert (75. Valent)-Šajbidor (64. Cisse Souleyima- ne), Dékány (86. Carrera). MFK Rimavská Sobota-Inter Bratislava 1:1 (O: O) Góllövők: M. Gibala (62.), ül. Chlebo (90.). Játékvezető: P. Hrčka, 921 néző. Sárga lap: M. Gibala, ill. Čikoš, Horváth B. RÍM. SOBO­TA: Kuciak-Janečka, Rubint, Geri, Mráz-Sihelský, Ádám (46. Zsi- vanovics), Füo, Lazúr (90. Morháč)-Piszár, Gibala (79. Čižmár). LAFC Lučenec-MFK Ružomberok B 4:0 (1:0) Góllövők: M. Ondráš (41.), Masár (47., 52.), Lavrík (69., 11-es- ből). Sárga lap: Masár, ill. L. Bakoš, Dovičovič, Mahút, Greššák. Játékvezető: Gocník, 850, néző. LAFC LUČENEC: Pahulyi-Gonos, Chovan, Golian, Ondráš-Lavrík (90. Lendvay), Drugba, Kováč (70. Vido), Kamendy-Masár (65. Rohovský), Boháčik. MFK Zemplín Michalovce-HFC Humenné 3:0 (2:0) Góllövők: Viskup (7., 11-esbôl), Gašpar (40., 53.). Játékvezető: Michlian, 1311 néző. Sárga lap: Čavojský, Kozár, Ruskovský, E. Sémán, ül. Lišivka, Ljubarszkij, D. Pyrka. Piros lap: Ljubarszkij (56., Humenné). FKM Prievidza-ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:0) Góllövők: J. Pekár (37.), Maruniak (63.), ill. Piatka (59.). Játék­vezető: Kakaščík, 1820 néző. Sárga lap: Šnirc, ill. Gajdošflc, Nosko, Rób. Tomko. MFK Košice B-DAC B 6:1 (3:1) Góllövők: Pačinda (18., 37.), Goga (34.), Oros (69.), Hanzuš (84.), Čobík-Ferčík (90.), ill. Bognár (14.). Játékvezető: Jaška, 135 néző. MFK KOŠICE B: Brudňák-Tóth, Kišš, Šimko, Adam-Pačinda (80. Hanzuš), Hovančík, Majoroš, Juhar-Šoltis (75. Čobík-Ferčík), Goga (70. Oros). DAC B: Hroš-Kiss, Radványi, Lelkes Mátyás, Plantic-Špot (46. Bartal), Lelkes Ádám, Csémy, Chmelo (60. Demeter)-Bognár, Belkovics. TÁBLÁZAT , MŰSOR A bajnokság állása Következik 1. Šaľa 7 5 1 1 12:5 16 2. FORDULÓ, pótolt mérkő­2.Inter 7 4 3 0 13:4 15 zések - szeptember 3., szer­3. Michalovce 6 3 2 1 12:7 11 da, 16.00: Michalovce-Rím. 4.Lučenec 6 3 2 1 10:5 11 Sobota, Humenné-Lučenec. 5. Rim. Sobota 6 3 2 1 6:311 8. FORDULÓ - szeptember 6. Košice B 7 2 3 2 11:7 9 13., szombat, 10.30: Inter­7, Podbrezová 7 2 2 3 8:7 8 Prievidza; 15.30: Lučenec-R. 8, Prievidza 7 2 2 3 6:7 8 Sobota, Podbrezová-Šaľa; 9,Trenčín 7 2 2 3 9:12 8 18.00: Trenčín-Košice B. Szep­10. Humenné 6 2 0 4 4:11 6 tember 14., vasárnap, 10.30: 11. Ružomberok B 7 1 1 5 8:18 4 DAC B-Michalovce, Rúžom­12. DAC B 7 0 2 5 5:18 2 berokB-Humenné. (ú) A trencséniek fociztak, a vágsellyeiek lőtték gólokat Öt helyzet - négy találat ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Vágsellye. A Duslo 4:0-ra le­győzte a trencséni együttest. Az eredmény alapján azt hihetnénk, hogy végig egykapuztak a vág­sellyeiek. Pedig egyáltalán nem ez történt. A vendégek fociztak, ám a hazaiak lőtték a gólokat. A mátyusföldiek szombaton jelesre vizsgáztak a helyzetkihasználás­ból, hiszen öt lehetőségükből négyet értékesítettek (Dékány fejesét a kapufa hárította). Nem is akármüyen gólokat lőttek: Obert előbb lábbal, majd fejjel talált Volešák hálójába, a hajrá­ban Dékány volt eredményes, majd a rájátszásban a csereként beállt, a Nagyszombatból lízin­gelt kameruni Cisse Souleyima- ne bombázott a felső sarokba. A meccs előtt még a legbizako- dóbb hazai szurkolók sem szá­mítottak ilyen fölényes győze­lemre, annál inkább, mert há­rom támadó, Vencel, Najman és Vyskoč sérülés miatt nem léphe­tett pályára. Ezért a csatárínség­gel küzdő vágsellyeiek a leiga­zolták a DAC-ból Uzola Istvánt, aki a következő bajnokin már szerepelhet. Anda Attila a mátyusföldiek vágfarkasdi kapusa bravúrok so­rozatát mutatta be, amikor már ő is verve volt akkor a felső léc segített neki. A trencséniek leg­alább hat-nyolc ziccert puskáz­tak el a 90 perc alatt. „Rendkívül elégedett vagyok, nem számítottam arra, hogy si­ma négyessel küldjük haza a trencsénieket. Végre kihasznál­tuk a helyzeteinket. Az igazság­hoz tartozik, hogy a játék képe alapján a vendégek nem érde­meltek ilyen nagy arányú vereséget” - mondta boldogan Martin Babinec, a vágsellyeiek edzője. Trencséni kollégája, Ivan Gá­lád érthetően lehangoltan nyi­latkozott: „A futballt nem szép­ségre, hanem gólokra játsszák. Védenceim a kihagyhatatlan le­hetőségeket is kihagyták. Úgy tűnik, a feljutás helyett csak a bennmaradásért fogunk küz­deni...” (sz. z.) Döntetlen az éllovas rimaszombati vendégjátékán Chlebo beállt és gólt lőtt ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Utolsó percben gólt kapni rossz. Rossz volt ta­vasszal az Internek is, hiába veze­tett Hodek góljával Rimaszombat­ban, a hazaiak az utolsó percben Piszár szabadrúgásából egyenlí­tettek. A listavezető és a 3. helye­zett összecsapása ezúttal is l:l-es döntetlennel végződött, de most a rimaszombatiak voltak a szomorú oldalon. A meccs egyébként nagyon jó volt. Mindkét csapat bátran tá­madott, az első kapura tartó lö­vést a hazaiaknál jegyeztük fel (Füo hihetetlenül aktívan játszott, próbálkozott jobbról, balról, sza­badrúgásból, kapásból, távolról és még távolabbról - de valószínűleg nem volt elég dühös, mert mint Mráz mondotta volt egyszer: ak­kor rúg jól, hogyha mérges), az el­ső gólhelyzetet az Internéi (Ho­dek lövését a 26.percben Kuciak védte), az első bődületes luftot szintén az Internéi (Majtán követ­te el, tíz méterre a kaputól a 45. percben). A gömöriek néha egészen meg­hökkentő támadásokat vezettek (Piszár-Janečka-Lazúr akciót eddig még nem láttunk, de tet­szett), a góljuk előtt Lazúr jobb oldali szöglete után Piszár lőtte be a labdát keményen a bal oldalról, Gibalának pedig csak elég volt be­letennie a lábát. Hasonló mozdu­lat elég lett volna a 74. percben is, de Gibala ezúttal lemaradt, Sihelský lapos beadása pedig el­süvített Kmáč kapuja előtt. Ez volt az a momentum, amit a meccs után a szurkolók fejüket fogva sokszor felemlegettek. Az Inter ugyanis nem adta fel. Vladimír Koník sorra hozta be a csa­tárokat, már nem volt körülményes passzolgatás, mindent ívelgettek előre, és egyszer (a 92. percben) a labda a nem sokkal korábban (a 87. percben) beállt Chlebo elé pattant, aki köszönte szépen, Kuciak mel­lett a hálóba lőtt, és padlóra küldte a rimaszombatiakat, (bt)