Új Szó, 2008. május (61. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-05 / 104. szám, hétfő

16 Sportvilág- labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. MÁJUS 5. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 26. FORDULÓ ■ waessuak smsm ~‘.-■apgssjr-wsKsgsgggggi s-oa MTK-Vasas 0:2 (0:0) Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Gól­lövők: Pavicsevics (61.), Divics (92.). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Pavicsevics, Németh N. MTK: Végh- Horváth, Lambulics, Pollák, Zsidai- Pintér, Kulcsár (81. Ladóczki), Kanta J., Molnár (45. Szabó A.)-Pátkai (Kecskés, 70.), Hrepka. VASAS: Németh-Balog Zs., Unierzyski, Tóth A., Pandur-Németh N., Pavicsevics, B. Tóth (79. Pillér), Tóth B.-Lázok, Sowunmi (75. Divics). Debreceni VSC-REAC 4:0 (0:0) Mpn Debrecen, 6000 néző. Góllövők: Cz- vitkovics (51.), Kerekes (57., 79.), Le- \mif andro (74.). Játékvezető: Arany. Sár­ga lap: Erős, Horváth G. DVSC: Po- Y lekszics-Bíró, Komlósi, Mészáros,-------1------- Szűcs (71. Rudolf)-Dombi (45. Hu­szák), Kiss Z., Leandro, Czvitkovics-Kerekes, Kouemaha (76. Sza- kály). REAC: Szántai-Horváth G., Cseri (90. Gasparik), Kapcsos, Sallai-Dinka, Danes (62. Zana), Erős, Rása (80. Torma), So- morjai-Varga Z. Zalaegerszeg-Nyíregyháza 0:0 Zalaegerszeg, 2500 néző. Játék­vezető: Szilasi. Sárga lap: Botis, ill. Cséke, Mboussi, Ramos. ZTE: Vlaszák-Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Máté-Polgár (70. Tóth Z.), Molnár, Dávidov (59. Feldes), Koplárovics (84. Balázs)-Waltner, Meyé. NYÍREGYHÁZA: Lazareanu-Zaleh, Mboussi, Cséke, Pe- rényi-Miskolczi (87. Bagoly), Zabos (76. Minczér), Hegedűs, Menougong-Granát (70. Dosso), Ramos. Paks-Győri ETO 2:1 (2:0) Paks, 2000 néző. Góllövők: Tököli (7., 16.), ill. Tokody (84.). Játékve­zető: Bede. Sárga iap: Böde, Báló, ill. Völgyi, Szupics. PAKS: Kovács A.-Kriston, Horváth S., Salamon, Hanák-Heffler, Zováth, Böde (60. BelényesiO), Báló (88. Csehi)-Kiss T. (Búzás, 90.), Tököli. GYŐR: Sztevanovics -Nikolov, Stark, Szupics (75. Tokody), Völgyi-Pákolicz (30. Baj­zát), Eugene, Józsi, Koltai (68. Dudás)-Bmovics, Böőr. Siófok-Tatabánya 3:0 (2:0) Siófok, 500 néző. Góllövők: Boni- fert (29.), Magasföldi (34., 76., 11-esből). Játékvezető: Veizer. SIÓFOK: Hegedűs-Ambrus, Popo- vics, Forgács, Miklósvári-Bonifert (61. Homonyik), Tusori, Nagy L. (85. Horváth A.), Melczer-Magasföldi (82. Basara), Gajda. TATABÁNYA: Kurucz-Balogh B. (79. Németh A.), Vámosi, Dienes, Almási-Balogh Z. (58. Kovács I.), Farkas J., Megyesi, Flores (63. Ferenczi)-Perez, Béres. Újpest-Fehérvár 1:0 (0:0) Szusza Ferenc-stadion, 5000 né­ző. Góllövő: Sándor Gy. (84.). Já­tékvezető: Solymosi. Sárga lap: Dourandi, Bozsics, illetve Farkas B. ÚJPEST: Balajcza-Regedei, Korcsmár, Böjté, Dudics-Vermes (57. Győrök), Bozsics, Sándor Gy., Hajdú-Foxi (82. Takács M.), Dourandi (57. Kovács Z.). FE­HÉRVÁR: Sebők Zs.-Lázár (87. Dajics), Koller, Horváth G., Mohl-Simek, Farkas B., Polonkai, Sifter-Sitku, Nagy D. (70. Dvéri). Horváth (balra) itt még menteni tudott az angyalföldiek elől, akik a tapogatózó első félidő után nagyon agilisán futballoztak, s ezzel alaposan meglepték a nagy esélyes MTK-t. A piros-kékek 2:0-ás győzelme a bajnoki címre törő MTK otthonában alighanem a forduló legnagyobb meglepetése. (nb 1 .hu-felvétel) Kerekes (a labdával) kettőt vágott a REAC-nak George-t nehezen tudták tartani a zalaegerszegiek (nb 1 .hu-felvételek) Tököli Attila duplájával a Paks megleckéztette a Győrt, nyolc mérkőzés után nyert ismét a Siófok Vasas-pofon az éllovas MTK-nak Urbányi István: Szurkolni mentem ki Budapest. Az Újpest-Fehérvár mérkőzésen ott ült a lelátón Urbá­nyi István, a lilák korábbi mestere. „Sokkal kényelmesebb volt a le­látón ülni, mivel nem azon kellett gondolkodnom, hogy milyen variáció segíthetné elő a jobb játékot. Azért mentem ki, hogy szur­koljak a csapatnak, és nagyon örültem, hogy győztek a fiúk. Bár én elfogult vagyok az Újpesttel, szerintem nem játszott rosszul a csa­pat“ - értékelt az exedző. (czp) A listavezető MTK hazai pá­lyán kétgólos vereséget szenvedett a Vasastól a lab­darúgó Soproni Liga 26. for­dulójában, ezzel az Újpest és a címvédő Debrecen pont­számban befogta a kék-fe­héreket. A Győr Pakson bu­kott el, a Zalaegerszeg erejé­ből új edzővel is csak 0:0-ra futotta, nyolc meccs után nyert ismét a Siófok. ÖSSZEÁLLÍTÁS Izgalommentes volt az MTK- Vasas meccs első félideje, rendkí­vül pontatlanul játszott mindkét együttes, így helyzet is csak elvétve akadt. A folytatásban az angyal­földiek ráéreztek, hogy lehet ke­resnivalójuk az éllovas ellen, fel­pörgették a játékot, és vezetéshez is jutottak. Az MTK-t ez sem rázta fel, továbbra is csak görcsös aka­rásban merült ki az egyenlítési kí­sérlete, ráadásul a hosszabbítás­ban a vendégek újabb találatot szereztek, ezzel eldöntve a három pont sorsát. Rögtön a kezdés után beszorítot­ta a megszeppent REAC-ot a bajnok Debrecen. Ájátékrész közepétől ki­egyenlítettebb lett a játék, gól azonban nem született a Nagyer- dei-stadionban. A második félidő elején két találattal hamar eldön­tötte a meccset a címvédő, amely a folytatásban már felszabadultan játszott és megérdemelten nyert . Zalaegerszegen a ZTE játszott mezőnyfölényben, de a Nyíregy­háza is többször veszélyeztetett. Küzdelmes találkozón nem ér­demtelenül vitte el az egy pontot a nyírségi együttes. Tököli Attila szenzációs játéká­nak köszönhetően a paksiak korán kétgólos vezetéshez jutottak, ame­lyet akár meg is duplázhattak vol­na a szünetig. A második félidőben többet kezdeményezett a vendég Győr, Tokody révén szépített is, de egyenlítenie nem sikerült. Siófokon húsz percig kényelmes tempóban játszottak a vendéglá­tók, akik ezt követően öt perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A máso­dik 45 percben visszafogott telje­sítménnyel is növelték a különbsé­get a gyengécske Tatabánya ellen, s nyolc meccs után végre sikerült győzniük. Az Újpest kispadján a Vidi ellen debütált Szentes Lázár vezető­edző. Az első félidő nagy iramot és több vendég helyzetet hozott, ennek ellenére 0:0-val fordultak a csapatok. A folytatásban már in­kább a hazai lila-fehérek irányí­tották a játékot, mégis a Fehér­várnak voltak nagyobb lehetősé­gei: Diszd László tanítványai há­romszor is a kapufát találták el. A hajrában a fehérvári védelem egyetíen komoly hibáját győztes gólra váltotta az Újpest: a csere­ként beállt Takács Marcell első labdaérintésből gólpasszt adott az Angliából hazatért Sándor Györgynek, így a lüák otthon tar­tották a három pontot. (o-o) FORDULÓMOZAIK Bezárták az emtékásokat Budapest. Parázs jelenetek­kel zárult az MTK-Vasas meccs „harmadik félideje“. A két szur­kolótábor tagjai köztudottan nem szívlelik egymást, ennek most ismét tanújelét adták. A meccs után mintegy 40 MTK- szurkoló gyülekezett a klub be­járata előtt, majd közéjükhajtott egy autó, amelyből négyen ki­szálltak, elkezdtek ordibálni, és talán már ütöttek is volna, ami­kora villamosmegálló felől a tár­saik segítségére sietett mintegy 40 angyalföldi. Ütések és rúgá- sokváltottákegymást, majd egy­két perc elteltével a „kékek“ be­menekültek a klubházba, ame­lyet a biztonsági igazgató kulcs­ra zárt, hogy ne jussanak be az angyalföldiek, (nbl.hu) Koeman nem panaszkodik Budapest. A Győr-Debrecen Ligakupa-döntő első mérkőzé­sét már megtekintette korábban Erwin Koeman, a magyar labda­rúgó-válogatott szövetségi kapi­tánya. Akkor a csapatok főként a „második sorukkal“ léptek pá­lyára, ám az Újpest-Fehérvár bajnokin már jobban,képbe ke­rülhetett“ a holland edző. „Egy jó iramú mérkőzést láthattam - mondta Erwin Koeman. - Sok küzdelmet hozott az összecsa­pás, amelyen nagyon jó felfo­gásban léptek pályára a csapa­tok.“ (czp) „Nagyon fáj ez a vereség” Győr. A Paks - meglepetésre - 2:l-re legyőzte a Győrt. Az ETO- nak nagyon fontos lett volna a há­rom pont begyűjtése, mert bukott otthon az MTK, és megközelíthet­ték volna a tabella első helyezett­jét... „Furcsa érzésem van, mert úgyjöttünkide, hogy hárompont­tal a zsebünkben utazunk majd haza - mondta Nikolov. - Iszo­nyúan fáj ez a vereség, nagyon nehéz megemészteni, akárcsak a fehérvárit, ahol lefociztuk a haza­iakat a pályáról” - fejezte be a győriekvédője. (pm) Semmi sem sikerült a ZTE-nek Zalaegerszeg. Hiába táma­dott szinte végig az egész mér­kőzés alatt a ZTE a Nyíregyháza ellen, egyszer sem sikerült a nagyszerűen védő Lazareanu eszén túljárniuk játékosainak. A csapat középpályása, Tóth Zoltán szerint ezen a meccsen semmi nem sikerült nekik. „Nagyon sok helyzetet dolgoz­tunk ki, ám ezeket, sajnos, nem tudtuk értékesíteni, a Nyíregy­házának ugyanakkor egy ko­moly lehetősége volt az első fél­idő végén. A folytatásban is mezőnyfölényben játszottunk, de a helyzeteinket továbbra is sorra elpuskáztuk. Vannak olyan mérkőzések, amikor tényleg semmi nem jön össze. Számunkra a Nyíregyháza el­leni találkozó ilyen volt.” (czp) Mindig nyerni akarnak Garami József kikérte magának Budapest. A Vasas csapatától elszenvedett szombati, váratlan hazai vereség után Garami József, a bajnokesélyes kék-fehérek ve­zetőedzője nyíltan, őszintén és érthetően válaszolt arra a kérdés­re, hogy „Miért nem akar bajnok lenni az MTK?” „Elsősorban mindig a követke­ző találkozóra koncentrálunk. Ná­lunk minden futballista nyerni akar, mindig ennek a szellemében lépünk a pályára. Ősszel nagyon jó volt a sorsolásunk, most össze­hasonlíthatatlanul nehezebb fel­adatunk van. Jó volt nyerni Újpes­ten, Debrecenben, a bajnok ott­honában és a Honvéd ellen is. Most azonban, sajnos, nem sike­rült, de megtettünk mindent a sikerért...” (nbl.hu) MESTERSZEMMEL Hatalmas meglepetésre győzte le a vendég Vasas a nagy esélyes, éllovas MTK együttesét. A piros-kékek vezetőedzője, Mészöly Géza így értékelte az angyalföldi­ek Hungária körúti teljesít­ményét: „Hosszú idő után végre nyertünk rangadót. Dicséretes dolog, hogy há­rom meccset hoztunk zsi­nórban. Örülünk neki, hogy mi is örömet tudtunk szerez­ni lelkes szurkolóinknak, akiknek azt hiszem, a póló­sok bajnoki aranya után fe­lejthetetlen hétvégéjük van. Divics és Pillér ezúttal is fan­tasztikusan futballozott, a csapat igazi vezéregyénisé­gei voltak. Az utóbbi gól­passza élmény számba ment...“ (nbl.hu) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1.MTK 26 16 6 4 54:22 54 2. Debrecen 26 16 6 4 56:26 54 3. Újpest 26 16 6 4 54:30 54 4. Győr 26 13 9 4 54:30 48 5. Fehérvár 26 14 3 9 41:27 45 6. ZTE 26 11 6 9 46:33 39 7. Honvéd 25 11 6 8 39:28 39 8. Kaposvár 25 10 8 7 35:34 38 9. Nyíregyháza 26 10 610 29:31 36 10. Vasas 26 10 511 35:40 35 11. Paks 26 8 711 43:45 31 12. REAC 26 6 812 35:49 26 13. Diósgyőr 26 5 1110 36:52 26 14. Siófok 26 5 813 27:40 23 15. Tatabánya 26 2 4 20 30:76 10 A Sopront kizárták, de az eddigi, ellene elért eredményeket a töb­bi csapat megtartotta. Tavasszal az ellenfelek mérkőzés nélkül, megkapj ák a 3 pontot (3:0). Következik 26. FORDULÓ - ma, 18.00: Kajrosvár-Honvéd. 27. FORDU­LÓ - május 9., 19.00: Nyíregy- háza-MTK. Május 10., 15.00: Győr-Honvéd; 19.00: Vasas- Kaposvár, Fehérvár-DVTK, Tata- bánya-ZTE, REAC-Siófok. Má­jus 12., 18.00: Paks-Újpest. Szabadnapos: Debrecen.