Új Szó, 2008. május (61. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-26 / 121. szám, hétfő

16 Sportvilág ÚJ SZÓ 2008. MÁJUS 26. www.ujszo.com Farkas Gézát pénteken elgázolta egy ittas sofőr Bordatörésekkel megúszta UJ SZO-ERTESULES Vágsellye/Poľný Kesov. Elég­gé nehézkesen mozgott a szomba­ti, vágsellyei I. ligás labdarúgó­mérkőzés előtt Farkas Géza, a kassai fakó vezetőedzője. Meg­kérdeztük az ötvenkilenc eszten­dős mestert, mi az oka a sántiká- lásának. „Ne is kérdezze. Tegnap szinte újra születtem. Pénteken délután érkeztünk Poľný Kesovba, ugyan­is hagyományosan ott töltjük az éjszakát a vágsellyei bajnokik előtt. A vacsora után a szakmai stáb tagjaival sétálni mentünk a faluba - eleveníti fel a történteket a kassai Lokomotíva egykori kivá­ló középpályása. - Egyszer csak látjuk, hogy valamilyen modem gépkocsi iszonyatos sebességgel közeledik felénk. Nem messze tő­lünk felborult, s kiszámíthatatla­nul pergett, ahányan voltunk annyifelé ugrottunk. Engem saj­nos eltalált, s a lökéstől átrepül­tem egy kerítésen. Szerencsére, az ijedtségen kívül bordatöréssel és zúzódásokkal megúsztam” - mondta lapunknak a tapasztalt szakvezető, aki több évet töltött edzőként Cipmson. Később hozzátette: „Ittas volt az eszeveszetten száguldozó gá­zoló, aki súlyosabb sérülés nél­kül szállt ki a járműjéből. Még jó, hogy nem tartott velünk az egész csapat, mert akkor bizto­san tragikusan végződött volna a péntek esti séta” - fejezte Farkas Géza. (sz. z.) Soproni Liga: csak a REAC-ban bízhat a címvédő Ma bajnok lehet az MTK ÖSSZEÁLLÍTÁS Paks. Csak döntetlent ért el Pakson a címvédő Debrecen a labdarúgó Soproni Liga huszon- kilencedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, ezzel je­lentős lépéselőnybe került vele szemben az MTK. Amennyiben a fővárosi csapat ma este nyer a REAC ellen, bajnok, mivel az utolsó fordulóban a kizárt Sop­ron lenne az ellenfele, így akkor automatikusan megkapja a há­rom pontot. EDZŐI VÉLEMÉNYEK - Gellei Imre (Paks): „Nagyon büszke va­gyok a csapatra, játékból és küz­deni tudásból is jelesre vizsgáz­tunk. Remélem, hogy Siófokon is győzni tudunk. Nagyon veszélyes kontrákat vezettünk.” Herczeg András (Debrecen): „Nagyon nagy küzdelem volt, és csak a második félidőben játszot­tunk igazán jól, úgy kellett volna futballoznunk végig. Szeretnénk megnyerni az utolsó meccsünket, és meglátjuk, hogy ez elég lesz-e a bajnoki címre, (mti, nbl.hu) MÉRKŐZÉSKRÓNIKA, 29. FORDULÓ PaksiFC-DVSC-TEVA2:2 (1:0) Paks, 3500 nezo. Gollövok: Baló-----------------------­É (36.), Belényesi (69.), ill. Leandro Vrr7 Ár (49.), Bogdanovics (74.). Játékveze­\mzf tő: Solymosi, 3500 néző. Sárga lap: Báló, Tamási, ill. Kouemaha, Huszák, V Komlósi. PAKS: Kovács A.-Kriston. Éger, Salamon, Csehi-Heffler (84. Mészáros L), Horváth S. (61. Belényesi), Tamási, Báló (90. Buzás)-Kiss T., Tököli. DVSC: Poleksic-Bíró (46. Bernáth), Komlósi, Takács Z., Szűcs-Szakály P. (46. Huszák), Kiss Z., Leandro, Czvitkovics-Kerekes, Kouemaha (61. Bogdanovics). MŰSOR, TABLAZAT mmamastmsm Következik 29. FORDULÓ - ma , 18.00: REAC-MTK Budapest (Bede). Lapzárta után ért véget a Győr-Vasas, a Nyíregyháza- Honvéd, a Tatabánya-Kapos- vár, Fehérvár-Siófok és az Újpest-Diósgyőr találkozó. A bajnokság állása 7. ZTE 8. Honvéd 9. Vasas 10. Nyíregyháza 11. Paks 12. REAC 13. Diósgyőr 14. Siófok 15. Tatabánya 28 12 7 9 51:36 43 28 11 7 10 41:32 40 28 11 5 12 37:42 38 28 1 0 7 11 30:34 37 29 9 9 11 50:50 36 28 7 9 12 42:54 30 28 5 12 11 40:58 27 28 6 8 14 32:44 26 1. Debrecen 29 18 7 4 64:28 61 2. MTK 28 18 6 4 61:23 60 3. Újpest 28 16 6 6 55:35 54 4. Győr 28 14 10 4 59:33 52 5.Fehérvár 28 15 3 10 44:31 48 6. Kaposvár 28 12 9 7 39:36 45 28 2 4 22 31:83 10 A Sopront kizárták, de az el­lene elért eredményeket a többi csapat megtartotta. Tavasszal az ellenfelek mérkőzés nélkül megkapják a 3 pontot. Azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkü­lönbség határozza meg a sor­rendet. EB-MOZAIK Kapuscsere a románoknál Bukarest. Eltörte az ujját Danut Coman, a román váloga­tott kapusa, ezért ki kell hagy­nia a június 7-én kezdődő oszt­rák-svájci közös rendezésű lab­darúgó Eb-t. Coman a nemzeti együttes edzésén sérült meg,. A Rapid Bucuresti hálóőre helyett Eduard Stanciou, a bajnok és kupagyőztes kolozsváriaktól csatlakozik a kerethez, (mti) Trezeguet panaszkodik Torino. Érthető módon nincs elragadtatva Raymond Dome- nech döntésétől David Trezegu­et: a Juve gólzsákja a francia ka- pitánynakköszönhetőenkihagy- ja az Eb-t, és nagyon élesen bírál­ta a szakvezetőt. „Ami történt, az megmagyarázhatadan, megbo­csáthatatlan és elfogadhatatlan. Helyem van a 23-as keretben” - mondta Trezeguet. (mti) 1. labdarúgóliga, 32. forduló: rendkívül fontos győzelmet arattak a tőkerebesiek a homonnaiak ellen Elbúcsúztak az újonc ólublóiak A 32. fordulóban eldőlt, hogy az újonc ólublóiak búcsút vesznek a második vonaltól. A másik kieső a Humenné, a Trebišov és a Michalovce trióból kerül ki. ÖSSZEÁLLÍTÁS A bennmaradás szempontjából rendkívül fontos győzelmet arat­tak odahaza a tóketerebesiek a homonnaiak ellen. „Le a kalappal a játékosaink előtt, végig példásan küzdöttek, s rászolgáltak a sikerre. Azonos pontszám esetén az egy­más elleni meccsek döntenek (1:1, 1:2, 2:Ó), ezért két góllal kellett nyernünk. Ha Losoncon begyűjtjükahárom pontot, július­tól is az I. ligában játszunk” - mondta lapunknak Rudolf Vachal, a Slavoj menedzsere. Meglepetésre simán fektette két vállra az Inter az utóbbi idő­ben remeklő losonci együttest. „A korábbi mérkőzésekhez, képest nagyon gyatra teljesítényt nyúj­tottunk. Gól nélküli állásnál Vaculčiak elpuskázott egy ziccert, utána két pontrúgásnál elméláz­tak a védőink, s ezzel gyakorlati­lag eldőlt a találkozó sorsa” - ér­tékelt Milan Albrecht, a LAFC mestere, (sz. z.) Az eperjesi Katona Kostelný mellett beíveli a labdát a Prešov-Podbrezová találkozón (SITA-felvétel) A második félidőre feljavultak a rimaszombatiak Nem jött be a ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. „Kiváló foci, nagyszerű akciók, egyelőre null- nuíl, de sajnálhatod, hogy nem jöttél” - kiabálta a telefonba a szokásos drukkerzajt túlharsogva a Rimavská Sobota-Michalovce mérkőzés első félidejének vége fe­lé egy szurkoló, akinek egy gyen­ge meccsen egyetlen öröme volt, hogy a barátját jól beugratta. A te­lefon másik végén lévő átvágott szurkoló bizonyára tényleg saj­nálkozott, mert nem látta, amit mi láttunk: a nullát. Sőt, nullákat - két nullát az eredményjelzőn és egy nagy nullá(val felérő játékojt a pályán. A végeredmény mégsem 0:0 lett, mert szerencsére volt má­sodikfélidő is. A vendégeknek már egy pont is nagyon sokat segített volna a bentmaradásért folytatott harc­ban, volt is megannyi tutibiztos háttérinfó, hogy a vendégek szé­pen meg is fogják szerezni azt az egy pontot. A meccs elején tényleg tuti tipp jól is játszottak a nagymihályiak (legalábbis jobban, mint a hazai­ak), de helyzetük nem volt, szünet után meg az addig álmos gömöriek is felébredtek („Nagyon jól osztot­tuk be az erőnket, nem mentünk fejjel a falnak, megvártuk, míg a nagymihályiak lendülete alábbhagy” - magyarázta Vass Fe­renc vezetőedző). A gólhoz elég volt egyetlen jól sikerült akció: az 57. percben Čižmár passzolt Lá­zárhoz, aki a szélről laposan tette középre, ahol Zsivanovics már vár­ta a labdát, és könnyedén a hálóba lőtt. A szerb légiós hason csúszva ünnepelt, mindjárt jobb kedvük lett a drukkereknek is, s azok, akik tutibiztos döntetlent tippeltek, egycsapásra megkönnyebbülten hajtogatták, hogy mégiscsak ren­desek ezek a fiúk. A meccs végén slusszpoénként még Sándor is be­talált: a fiatal játékos csereként állt be, és (miután a nagymihályi ka­pus csúnyán elnézett egy előreívelt labdát) rögtön első labdaérintésé­ből gólt szerzett, (bt) A cserecsatár Najman két perc alatt két gólt lőtt 0:2-ről fordított a Duslo ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Vágsellye. Ellentétes félidőket hozott a kassai fakó vágsellyei vendégjátéka. Meglepetésre az öt 18 éves játékossal pályára lépő keletiek a meccs elején kihasz­nálták a mátyusföldi védelem szarvashibáit, először Braun ba­kiját követően Urban parádésan emelt a hálóba. Röviddel később egy hazaadásnál Vojtíšek és An- da kapus egymásra várt, addig tétováztak, míg a hálóőr gyatrán találta el a labdát, s a szemfüles Pačinda 18 méterről az üres a kapuba ívelt. Ekkor kevesen hit­tek abban, hogy végül a vendég­látók örülhetnek. A félidőben beállt Ján Najman két perc alatt kétszer talált Vojtíšek hálójába. A ligetiektől lízingelt csatár eddig nem jeleskedett, s úgy tűnt, ha­marosan távozik a Duslótól, ám duplája után elképzelhető, hogy mégis marad. Az egyenlítés után egykapuztak Lanczék, s a 89. percben Vyskoč pazar szólóját csak szabálytalanság árán tudta megállítani. A jogos büntetőt Čirik értékesítette. „Az első félidőben gyengén ját­szottunk, ezúttal a szünetben nem tartottunk nagy fejmosást, inkább biztattuk a focistákat, hogy képe­sek fordítani. Kockáztattunk, hát­véd helyett csatárt küldtünk pá­lyára, s szerencsére Najman iga­zolta az elvárásokat. Összességé­ben rászolgáltunk a 3 pontra” - mondta Martin Babinec, a Duslo edzője. ,A szünetig egyértelműen jobbak voltunk. A félidőben fo- gadkoztak a fiúk, hogy megőrzik az előnyt. Sajnos, a fordulást kö­vetően teljesen megváltozott a já­ték képe, s a derekasan küzdő együttesünk húzta arövidebbet”- értékelt Farkas Géza, a kassai fakó mestere, (sz. z.) A 32. FORDULÓ KRÓNIKÁJA Inter Bratislava-LAFC Lučenec 3:0 (0:0) Góllövők: Čikoš (54.), Ševela (57.), Kuba (80.). Játékvezető: Ha­vira, 523 néző. Sárga lap: Šedivý, Guľa, Kučera, Kotula, ill. Masár, Vido, Gonos. Piros lap: Vido (59., Lučenec). LAFC LUČENEC: Pahulyi-Houzvička, Staško, Golian, Gonos-Vaculčiak, Erceg, Libič, Vido-Kováč (75. Ďurica), Masár (65. Barbosa). HFK Prievidza-MFK Stará Ľubovňa 2:1 (2:1) Góllövők: Čakajík (3., 17.), ill. Pagor (20.). Játékvezető: Pavlik, 1470 néző. Sárga lap: Čakajík, Šnirc, ill. Ján Novák, M. Andraščík. MFK Rimavská Sobota-Zemplín Michalovce 2:0 (0:0) Góllövők: Zsivanovics (58.), Šándor (90.). Játékvezető: Eperjesi, 520 néző. Sárga lap: Gerich, Vajda (mindketten Michalovce). RI­MAVSKÁ SOBOTA: Kuciak-Rubint, Filo, Geri, Mráz-Sihelský (87. Cvjetinovics), Ádám, Zsivanovics, Lazúr-Piszár (90. Šándor), Čižmár (77. Líška). Slovan Duslo Šaľa-MFKKošice B 3:2 (0:2) Góllövők: Najman (48., 49.), Čirik (89., 11-esbôl), ill. Urban (9.), Pačinda (19.). Játékvezető: A. Somoláni, 385 néző. Sárga lap: La­lák (Šaľa). DUSLO ŠAĽA: Anda-Braun (73. Harvilko), Vojtíšek, Klusá (46. Najman), Mikla-Vyskoč, Lancz, Lalák, Čirik-Šajbidor, Vencel (84. Dékány). MFK KOŠICE B: Vojtaško-Hanzuš, Smrek, Adamica, Šproch-Tóth, Čoka (62. Oros), Urban, Hovančík (87. Csákó)-Pačinda, Hajnik (68. Čobík-Ferčík). Tatran Prešov-ŽP Šport Podbrezová 3:0 (1:0) Góllövők: E. Takáč (8., 62.), Čep (70.). Játékvezető: Hádek, 3650 néző. Sárga lap: Papaj, ill. Szavics. Slavoj Trebišov-HFC Humenné 2:0 (0:0) Góllövők: Devečka (55., 11-esből), Gašpar (80.). Játékvezető: Šimon, 600 néző. Sárga lap: Hoffman, ill. Gibala, Opiela. TREBIŠOV: Ferenc-Capko, Petričko, Hoffman, Devečka-Tomov- čík (65.Škácha), Sninský (57. Rusnák), Gašpar, E. Lukáč, Jenei-Aľušík. (ú) TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 1.Prešov 32 22 8 2 62:14 74 2. Podbrezová 32 15 9 8 48:33 54 3. Inter 32 15 710 49:40 52 4. Rim. Sobota 32 13 11 8 40:30 50 5.Lučenec 32 15 512 51:43 50 6. Prievidza 32 11 912 45:55 42 7. Šaľa 32 11 813 41:44 41 8. Košice B 32 10 715 41:45 37 9. Michalovce 32 10 418 31:43 34 10. Humenné 32 7 1213 28:37 33 11. Trebišov 32 9 6 17 29:58 33 12. St. Ľubovňa 32 7 8 17 35:58 29 Következik 33. FORDULÓ - május 31., szombat, 17.00: Podbrezová- Prievidza, Humenné-Rimavská Sobota, LAFC Lučenec-Slavoj Trebišov, Stará Ľubovňa-Inter, Košice^ B-Prešov, Michalovce- Duslo Šaľa. (ú)