Új Szó, 2008. április (61. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-28 / 99. szám, hétfő

16 Sportvilág-labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. ÁPRILIS 28. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 25. FORDULÓ Győri ETO-Kaposvári Rákóczi 1:1 (0:0) Győr, 4000 néző. Góllövők: Bmo- vics (48.), ill. Oláh (79.). Játékveze­tő: Fábián. Sárga lap: Nikolov, Stark, ill. Grúz, Maróti, Zahorecz. GYŐR: Sztevanovics-Nikolov, Stark, Szupics, Völgyi-Koltai (72. Varga R.), Euge­ne, Józsi, Tokody (45. Böőr)-Pákolicz (45. Bajzát), Bmovics. KA­POSVÁR: Milinte-Graszl K. (52. Pest K.), Zahorecz, Petrók, Pintér A.-Leandro, Grúz, Maróti, Szakály D. (50. 0brics)-01áh, Alves (90. Nikolics) REAC-Diósgyőri VTK 5:5 (1:2) Sopron, 800 néző. Góllövők: Danes (35., 51.), Varga Z. (67.), Somoijai (75., 81., mindkettőt 11-esből), ill. Simon A. (23., 50.), Hómmá (45., 78.), Kamber (70.). Játékvezető: Mawla (katari). Sárga lap: Erős, Hor­váth G., Kőhalmi, ill. Köteles, Pintér, Hegedűs. REAC: Szántai-Horváth G. (53. Selei), Cseri, Kapcsos, Sallai-Erős- Kő­halmi, Danes, Varga Z., Somorjai-Nyerges (8. Dinka). DVTK: Köteles-Mogyorósi (46. Pelecaci), Sebők (61. Vitelki), Hegedűs, Elek-Lakatos, Kamber, Pintér Z., Virág-Homma (88. Nagy T.), Simon A. Tatabánya-Debreceni VSC 1:2 (0:2) Szőnyi út, zárt kapus. Góllövők: Vámosi (84., 11-esből), ill. Takács Z. (23.), Kerekes (44.). Játékveze­tő: Bognár. Sárga lap: Takács Z. TATABANYA: Kurucz-Balogh B., Vámosi, Dienes, Almási-Szilágyi G. (46. Asztalos), Balogh Z. (54. Kovács I.), Farkas V., Megyesi (78. Lázár)-Pérez, Béres. DEBRECEN: Polekszics-Bíró P., Komlósi, Mészáros N., Ta­kács Z.-Kiss Z., Huszák (46. Sztojkov), Leandro, Czvitkovics (73. Chigou)-Kerekes, Kouemaha (60. Rudolf). Nyíregyháza-Siófok 2:0 (2:0) Nyíregyháza, 2200. Góllövők: Dos- so (10.), Miklósvári (41., öngól). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: For­gács. NYÍREGYHÁZA: Lazareanu- Zaleh, Mboussi, Ambrusz, Perényi- Ramos, Zabos (64. Vukadinovics)-Miskolczi (81. Nagy D.), Granát (76. Hegedűs), Lippai-Dosso. SIÓFOK: Hegedűs L.-Miklósvári, Forgács, Popovics, Köntös (78. Horváth B.)-Tusori, Sütő, Basara (46. Magasföldi), Melczer, Homonyik (66. Bonifert)-Gajda. r Fehérvár-Paks 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 3315 néző. Góllö­vők: Dvéri (22.), Nagy D.(70.), Kol­ler (92.). Játékvezető: Veizer. Sárga lap: Horváth G., Nagy D., Koller, ill. Horváth S., Éger. FEHÉRVÁR: Se­bők Zs.-Lázár, Koller, Horváth G., Mohi-Farkas B., Sifter (86. Csobánki)-Simek, Dvéri (88. Lattenstein), Dajics (46. Nagy D.)-Sitku. PAKS: Kovács A.-Salamon, Hanák, Kriston, Éger-Zováth, Báló (58. Csehi), Heffler, Horváth S. (74. Böde)-Márkus, Kiss T. (77. Weitner). Vasas-Zalaegerszeg 1:0 (0:0) Illovszky-stadion, 900 néző. Gól­lövő: Kincses (63.). Játékvezető: Sulyok. Sárga lap: Balog, Kincses, Unierzyski, ill. Vlaszák, Pekics, Máté. VASAS: Németh G.-Balogh Zs., Pandur, Tóth A., Unierzyski-Kincses, Pavicsevics, Németh N., TóthB. (90. Sagna)-Sowunmi (79.Divics),Lázok(73.Pilier); ZTE: Vlaszák-Máté, Miljatovics, Botis, Polgár-Tóth Z., Molnár B. (41. Kocsárdi), Dávidov (82. Pekics), Vulin (68. Balázs)-Meyé. Waltner. A katari bírók, Mawla (középen), Eisza (a labdával) tanulni ér­keztek Magyarorstzágra... . (Nemzeti Sport-felvétel) Somorjai épp megszerzi a tíz gól egyikét Jól tartotta magát a Tatabánya a DVSC ellen (nbl .hu-felvételek) Nem tudott nyerni a Győr a Kaposvár ellen a Rába-parti stadionban, a Vidi leiskolázta a Paksot Tíz gól és katari bíró Sopronban „Mintha balettfutballisták lennének...” Budapest. Meglepően gyengén futballozott a ZTE a Fáy utcában, a Vasas otthonában, ahol egygólos vereséget szenvedett. Szlavko Petrovics, a vendégek vezetőedzője igencsak csalódott volt: „Összességében el kell ismernem, hogy nem érdemeltük pontot sem, annak ellenére, hogy a meccs hajrájában voltak helyzeteink. Nem értem, miért teljesítettek úgy egy páran, mintha balettfutbal­listák lennének...” (nbl.hu) Meglepetésre döntetlenül végződöttaházigazdaGyőrés a Kaposvár mérkőzése alab- darúgó Soproni Liga 25. fordu­lójában. ADebrecen egy góllal legyőzteaTatabányát, igya bajnokbeérte a listavezető MTK-t, amely tegnap játszott aHonvéddal (lapzárta után ért véget) .Tíz gól született Sopronban, ahol a REAC és a Diósgyőr is ötször-ötször volt eredményes. ÖSSZEÁLLÍTÁS Gyászszünettel kezdődött a Győr-Kaposvár mérkőzés Orbán Árpádnak, az ETO olimpiai baj­nok labdarúgójának emlékére, aki 70 éves korában hunyt el szombat hajnalban. Alacsony színvonalú első félidőt produkál­tak a csapatok, helyzet tulajdon­képpen nem is volt a 45 perc alatt. A második játékrész már élvezhetőbb futballt hozott, a Kaposvár megérdemelten egyen­lített, így igazságos eredmény született. A REAC nekiesett a DVTK-nak, és az első negyedórában szinte fu­tószalagon dolgozta, de hagyta is ki a helyzeteket. A félidő közepén egy „találó góllal vezetést szer­zett a Diósgyőr, majd bő tíz percre rá teljesen megérdemelten egyen­lített a „hazai” együttes. A félidő hajrájában egy pontrúgás után új­ra a DVTK jutott előnyhöz, tunely tökéletesen használta ki a REAC- védelem megingásait. Szünet után sűrűn potyogtak a gólok, egyik védelem sem lehetett büsz­ke a produkciójára; a katari bírók sem álltak feladatuk magaslatán. Mindig a REAC „futott az ered­mény után”. Összességében igaz­ságos eredmény született a gól­gazdag mérkőzésen, mert bár a REAC játékban messze felülmúlta ellenfelét, jóval több helyzetet dolgozott ki, a Diósgyőr viszont szinte minden lehetőségét gólra váltotta. A Szőnyi úti zártkapus meccsen a vendég debreceniek nagy fölény­ben játszottak, több helyzetet is ki­alakítottak, így nem volt meglepő kétgólos vezetésük a szünetben. Fordulás után visszavett a tempó­ból a címvédő, a Tatabánya pedig a hajrában szépíteni tudott, egyenlí­tenie azonban nem sikerült. Á Sóstói-stadionban a győze­lemre esélyesebb fehérváriak birtokolták többet a labdát az összecsapáson, de a Tökölit és Molnár Zoltánt nélkülöző Paks is többször helyzetbe került. Gól­nak mégis csak a Fehérvár örül­hetett, az első félidőben Dvéri szerzett vezetést. A sok hibával tarkított második félidőben a csereként beállt Nagy bombagól­lal jelentkezett. A mérkőzés haj­rájában ugyan újabb gólt lőtt a Vidi, de a bíró ezt nem adta meg, a hosszabbításban pedig megadta a kegyelemdöfést a minden tekintetben jobb fehér­vári csapat, (o-o) FORDULÓMOZAIK Éjszakáztak a kaposváriak Kaposvár. Drasztikus lépé­sekre szánták el magukat a ka­posvári vezetők. Történt ugyan­is, hogy a múlt pénteki, MTK el­leni budapesti meccs után há­rom kaposvári futballista „szét­nézett“ az éjszakában, de lebuk­tak a klubvezetők előtt, akik fő­leg azért haragudtak meg, mert két nappal később, vasárnap, az NB III-as csapat színeiben kel­lett volna játszaniuk. Az egyik játékos a 21 éves, szerb Tomko- vics, akit már elküldték a csa­pattól, de vele tartott Bozsovics és a csapat harmadik számú ka­pusa is. Az ő jövőjükről és a bün­tetéseik mértékéről még nem döntöttek a klub vezetői. (nbl.hu) „Megérdemelten kaptunk ki...” Zalaegerszeg. Vlaszák Géza jól védett, és végül nem rajta múlt, hogy a ZTE l:0-ra kika­pott a Vasas otthonában. Rajta is múlhatott volna azonban: a 8. percben a tizenhatoson kívül elütötte B. Tóthot, amiért piro­sat kellett volna kapnia, ő azon­ban nem így érzi. „Két győztes mérkőzés után jöttünk, de a mai játékunk minden volt, csak jó nem. így is nyerhettünk volna, de hozzá kell tennem, hogy megérdemelten kaptunk ki. Nem hiszem, hogy ki kellett volna állítani engem: úgy men­tem ki, hogy a labdát és a játé­kost is viszem. Jól döntött a já­tékvezető...“ (bz) Kincses kontra Vlaszák Budapest. Kincses Péter talála­tával győzte le a ZTE-t a Vasas. A gólszerző az angyalföldiek leg­jobbja volt, igaz, ezen a mérkő­zésen nem kellett sok ahhoz, hogy kiérdemelje ezt a címet. „Örülök a gólnak és a győze­lemnek. Végig mi irányítottuk a mérkőzést“ - mondta Kincses. Más kérdés, hogy ha nem nyer a Vasas, akkor joggal vonhatták volna kérdőre Sulyokjátékveze- tőt: Vlaszák Géza ugyanis el­ütötte 16-oson kívül B. Tóthot, amiért piros járt volna a bíró ál­tal felmutatott sárga helyett. „Nem foglalkoznék Vlaszákkal: én egy ütközésnek láttam, a bíró pedig így döntött...“ (bz) Stark Péter jubileuma Győr. Kétszázötvenszer húzta magára a 32-es számú, zöld-fe­hér mezt az ETO csapatkapitá­nya, Stark Péter. A 19-szeres vá­logatott védő már 20 éve kizáró­lag zöld-fehérben látja a vüá- got...,A labdarúgáshoz való vi­szonya mindig is példaértékű volt a fiatalok számára. Peti igazi vezéregyéniség mind a pályán, mind az öltözőben, sőt, azon kí­vül is, nélküle most is sokkal ne­hezebb dolgunk lenne” - mondta Szabó Ottó edző. (eto.hu) Sikeres visszatérés Miskolczi vagy Miklósvári? Nyíregyháza, ANyíregyháza-Si­ófok meccs második gólja kisebb vi­tára adott okot. A felek nem a gól té­nyét vitatták, hanem, hogy kinek a nevéhez fűződik. Hivatalosan Mik­lósvári öngólja lett, de mivel a táma- dófutballt részesítjük előnyben, ak­kor akár Miskolczi is kaphatta volna, akinek beívelése a siófoki védő köz- beavatkozása nélkül is a kapuban kötött volna ki. „Zabos remek labdá­ja után a védő nem jól számította ki az ívet, és megpróbáltam átemelni a labdát a kapus felett - mondta Mis­kolczi. - Az a kapufáról befelé pat­tant, de végül egy védő is beleért. Örülök, hogy bement, és ráadásul a gyengébbik, a bal lábammal szerez­tem gólt. Sérülésem után az utóbbi három meccsen játszottam, ám elfá­radtam, ezért cseréltekle.” (p-1) MESTERSZEMMEL A legutóbbi NB I-es forduló talán legnagyobb meglepe­tését a Kaposvári Rákóczi szolgáltatta, amely döntet­lenezett a nagy esélyes Győ­ri ETO otthonában. Egervári Sándor, a Rába-partiak ve­zetőedzője így magyarázta a váratlan pontvesztést: „Nem tudtuk megismételni az itt­honi jó formánkat és az elő­re való játékot, ez elsősor­ban középpályás játékunk gyenge teljesítménye miatt történt. Emellett rendkívül szervezetten, fegyelmezet­ten futballoztak a vendég kaposváriak, akiknek a vé­delmét nehéz volt áttörni. Nem vagyunk még olyan jó csapat, hogy l:0-át meg tud­junk tartani, pedig illett vol­na...“ (eto.hu) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1. MTK 24 15 6 3 52:20 51 2. Debrecen 25 15 6 4 52:26 51 3. Újpest 25 15 6 4 53:30 51 4. Győr 25 13 9 3 53:28 48 5. Fehérvár 25 14 3 8 41:26 45 6. Honvéd 24 11 6 7 39:26 39 7. ZTE 25 11 5 9 46:33 38 8. Kaposvár 25 10 8 7 35:34 38 9. Nyíregyháza 25 10 510 29:31 35 10. Vasas 25 9 511 33:40 32 11. Paks 25 7 711 41:44 28 12. REAC 25 6 811 35:45 26 13. Diósgyőr 25 4 1110 33:52 23 14. Siófok 25 4 813 24:40 20 15. Tatabánya 25 2 419 30:73 10 A Sopront kizárták, de az ellene elért eredményeket a többi csapat megtartotta. Tavasszal az ellenfe­lek mérkőzés nélkül megkapják a 3 pontot, 3:0-ás gólkülönbséggel. Azonos pontszám esetén a több győzelem, majd a jobb gólkü­lönbség határoz a sorrendről. Következik 26.FORDULÓ-május3., 19.00: Kaposvár-Honvéd, MTK-Vasas, Újpest-Fehérvár, ZTE-Nyíregy- háza, Paks-Győr, Siófok-Tatabá­nya, DVSC-REAC. Szabadna­pos: DVTK.