Új Szó, 2008. április (61. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-28 / 99. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2008. ÁPRILIS 28. Sportvilág-régiófoci 15 Az éllovas csallóköziek ezúttal elpuskázták ziccereieket, elvesztették tavaszi veretlenségüket Deméndi stop a nyárasdiaknak Deménd. Beigazolódtak az előrejelzések. A nyugat­szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának első és har­madik helyezettje magas színvonalú, helyenként sziporkázó mérkőzést ví­vott egymással. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS A csallóköziek magabiztosab­ban kezdtek, de az első lehetőség mégis a rendkívül agilis Barecz előtt adódott. Mintegy húsz méter­ről leadott szabadrúgása azonban a bal kapufán csattant. Az ellentá­madás során Peciar faképnél hagy­ta a hazai védőket, balszerencséjé­re kihagyta a ziccert. Pontosabban: a rutinos Šudák lábbal mentett. Nyolc perccel később Mandákhoz került a labda, aki azonban jó lövő­helyzetben rossz megoldást válasz­tott, pontaüanul célzott. A vendé­gek kitámadtak, fellazult a védel­mük. Sejteni lehetett, hogy előbb- utóbb góllal végződnek a demén- diek támadásai. A 34. percben Fe- kiač mesteri beadását Barecz ka­pásból higgadtan helyezte Várady kapujába. Közvetlenül az első já­tékrész befejezése előtt Tóth fejese csupán centiméterekkel szállt a léc fölé. Fordulás után Revóczi be­adásszerű lövését hárította jó ér­zekkel Várady. A túloldalon Man- dák tesztelte Sutiák figyelmét. Mindkét csapat nagy akarással, mi több, szemre is tetszetősen futbal­lozott. A 62. percben Benca ismer­te fel a kínálkozó lehetőséget, Zi- mához passzolt, aki növelte a ven­déglátók előnyét. Tíz perccel ké­sőbb a szemfüles Zima még a ven­dégek hálóőrét is kicselezte, de csak a bal kapufát találta el. Nem­sokára Tóth is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé. A nyáras­A presztizscsatán pontosabban céloztak, megérdemelten nyertek a deméndiek (David Prommer felvétele) diák kapuja elé beívelt labdához sarokkal olyan szerencsétlenül ért a vendégjátékos, hogy a játékszer a felső lécről pattant a mezőnybe. A hajrában felváltva alakultak ki a góllal kecsegtető lehetőségek. Elő­ször a hazaiak gólkirálya, Benca rázta le őrzőit, ám beadását senki sem várta a kapu előterében. A másik térfélen Tóth beadásáról nemcsak Benes, hanem Frühwald is lemaradt. Az utolsó öt percben mindent egy lapra tett fel a CzuczŐr-le- génység, hiába nyílt azonban szabad terület a csatárok és kö­zéppályások előtt, erejéből a be­csületgólra sem futotta. A ta­vasszal eddig százszázalékos tel­jesítménnyel büszkélkedő nyá- rasdiak megingása, gólképtelen­sége meglepetés. Skalpjukat megérdemelten gyűjtötték be a hazaiak. DEMANDICE-TOPOĽNÍKY 2:0 (1:0). Góllövők: Barecz (34.), Zima (62.). Sárga lap: Király, ill. Balogh, Nagy. Játék­vezető: Valla, 400 néző. DEMANDICE: Šutlák-Kram- mer, Látečka, Zima, Fekiač (89. Velebný), Megyesi, Dvorakovič, Barecz (82. Mészáros), Revóczi (60. Straňák), Benca, Király. TOPOĽNÍKY: Várady-Farkas, Balogh, Méhes (66. Núdzny), Tóth, Benes, Nagy (63. Žiga), Mandák, Dohorák, Peciar (75. Frühvald), Bombicz. (áb) EDZŐI VÉLEMÉNYEK Dušan Szabó (Demandice): „A mutatott játék alapján mindkét csapat tökéletesen kiszolgálta a közönséget. Védenceim betartot­ták a taktikai utasításokat, mindvégig fegyelmezetten játszottak. Ha jobban kihasználjuk helyzeteinket, nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna”. Czuczor Attila (Topoľniky): „A mieink túlságosan tisztelték az ellenfelet. Peciar a tuti lehetőségeket rendszerint kihasználja, ezért számomra érthetetlen, hogy kihagyta a ziccert. Ha a meccs elején értékesíti helyzetét, bizonyára másként alakúknak a fejle­mények. Gratulálok a győztes csapatnak.” (áb) Sérülési hullám és gólözön söpört végig a Kis-Duna partján; a meccs végeztével senki sem volt elégedett Angolai találatokkal sincs jókai győzelem ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Jóka. így hangzik a legújabb mátyusföldi találós kérdés: a jóka- iak, esetleg a tósnyárasdiak örül- nek-e jobban a hétvégi pontszer­zésnek? A galántai területi I. osz­tály vasárnap délelőtti bajnokiján ugyanis rakétarajtot vett a hazai pálya előnyét élvező jókai legény­ség, köszönhetően az angolai csa­tártandemnek! A 4. percben Lu­kama Marciou köszönt be Tatai­nak, a 10. percben pedig Edilson Antonio másolta le honfitársa hig­gadt gurítását. A szögletzászlónál az eredeti törzsi tánc sem marad­hatott el. „Két évvel ezelőtt egy kispályás focitomán figyeltek fel ránk a jókaiak. Közel tíz éve élünk Pozsonyban” - mesélte a meccs után a két jó barát, a 27 éves Anto­nio (a pozsonyi City University hallgatója) és a 23 éves Marciou (nemzetközi kapcsolatokat tanul a Közgazdaságtudományi Egyete­men). A vendégek a 42 éves ruti­nos Iván révén már a 14. percben egy gólra csökkentették hátrányu­kat. A jó iramú és fordulatos első negyedórát követően a sérülések kerültek a középpontba. Előbb a jó- kai Letušek sántikált le a pályáról, akit a TA3 egyik sportriportere és egyben a hazaiak játékosedzője, Mario Porubec váltott fel. Edilson- nak is kiújult az izomsérülése, he­lyette a negyvenesztendős Hegyi avatkozott játékba. A csereember sem bírta sokáig, meghúzta a combizmát, így ő is bicegve mehe­tett a zuhany alá. Tósnyárasdi olda­lon Iván már nem vállalta a máso­dikjátékrészt, Laxatérdétfájlalta, s Puškeľ is a maródiak táborához csatlakozott. A derűs élményekről ezúttal a vendégek kapusa, Tatai gondos­kodott. A szögletrúgások után rendre kiejtette kezéből a labdát, az is előfordult, hogy egy ártal­matlan lapos lövés a kesztyűi és a lábai között a kapuba tartott, amit aztán szerencséjére az utolsó pil­lanatban sikerült elcsípnie. „Ennyire forró a labda?” - gúnyo­lódtak a drukkerek. Tatai hajme­resztő mutatványai ellenére nem­csak ledolgozta hátrányát a ven­dégcsapat (Kováč elfutott a jobb­szélen, belőtt labdáját Bittó érté­kesítette), hanem a 82. percben már győzelemre is állt (kapu előtti kavarodás után Hrubý nem éppen focistát idéző mozdulattal, a síp­csontjával volt eredményes). Nem sokkal a vége előtt azonban kiug­ratták a bal szélen a jókai klubel­nököt, Nagy Pétert, aki mintegy 15 méterről könyörtelenül ki­használta a ziccert, ezzel egyben megmentette a már-már elszállni látszó egyik jókai pontot. JELKA-TOPOĽNICA 3:3 (2:1). Gólszerzők: Lukama (4.), Edilson (10.), Nagy (87.), ill. Ivan (14.), Bittó (55.), Hrubý (82.). Sárga lap: nem volt. Játékvezető: Kúrila, 200 néző. JELKA: Vincze-Bíró, Letušek (28. Porubec), Fecske, Lovász, Nagy, Strühár, Lukama Marciou, Edilson Antonio (31. Hegyi, 60. Novotka), Deák, Tóth. TOPOĽNICA: Tatai-Divičan, Rusek, Kováč, Ladányi, Barháč, Bit­tó, Iván J. (46. Pušker (63. Lukačovič), Lax (50. Hrubý), Ivan D., Szilvási. (kb) EDZŐI VÉLEMÉNYEK Mário Porubec (Jelka): „Szórakoztató mérkőzésen veszítettünk két pontot. Ha azonban a rengeteg techni­kai hibáinkra is gondolok, akkor viszont örülhetünk a pontszerzésnek. Edilson ki­válása volt a mérkőzés fordu­lópontja.” Peter Barháč (Topoľni­ca): „Pár perccel a vége előtt győzelemre álltunk, végül csak az egyik pontot sikerült megtartanunk. Tatai jó ka­pus, balszerencséjére most gyengébb napot fogott ki. A középpályásaink nyújtották a legjobb teljesítményt.” (kb) DAC-LELÁTÓ Marcel Palic jól takarított Nagyszombat/Dunaszerdahely. Értékes pontokat zsákmányolt tegnap délelőtt a II. liga nyugati (A) csoportjának csallóközi listave­zetője a nagyszombati Spartak fakócsapatának otthonában. A ven­dégek egyik legjobbja ezúttal Marcel Palic volt, aki a két középső védőtársa, Németh Krisztián és Marcel Gašparík előtt helyezkedve vállalt fő szerepet a hazai támadók semlegesítésében. „Ez a párharc az igényesebbek közé tartozott, mindkét fél a biztonságos védeke­zésre összpontosított. Nem kellett konkrét játékosra szigorúan ügyelnem. Inkább arra törekedtem, hogy már az ellenakciók bein­dításánál résen legyek, a labda átvételénél akadályozzam, szerel­jem az ellenfél futballistáját. Éreztük, akár egy hiba is eredményű formáló tényezővé válhat. Szerencsénkre nagyon odafigyeltünk a kontrákkal kísérletező hazaiakra, akik nagy igyekezetük ellenére sem tudtak gólt lőni. Mi viszont egyszer betaláltunk és lélektanilag is fontos győzelemmel megőriztük pozíciónkat a tabella élén” - nyi­latkozta a DAC egyik meghatározó egyénisége, (ái) HÉTVÉGE (lapzártáig beérkezett ered­mények) II. liga Nyugati (A) csoport, 22. fordu­ló: Dúbravka-Vrbové 2:0 (1:0), g.: Rihák (34.), Polák (90.); SFM Senec-Vráble 1:1 (0:0), g.: Ducký (87. - Il-esből), ill. S. Husár (90.); Moravany-Pezinokl :2 (0:0), g.: J. Švestka (53.), ill. Berzédi (56.), Hé­rában (77.); N. Mesto-Topoľčany 4:2 (2:0), g.: Jakuš (11.), Ščepko (36., 63.), P. Šupka (76.), ill. Sch­wartz (86.), V. Candrák (90.); Slo­van B-Púchov 4:0 (0:0), g.: Štepa- novský (55., 68.), Belica (59.), Me- lek (86.); Nemšová-Artmedia B 2:0 (2:0), g.: Červený (40.), S. Ďuriš .(45.);NitraB-Rača3:0(2:0),g.:L. Ďuriš (24.), Gyepes (29.), Farkaš (85.); Sp. Trnava B-DAC0:1 (0:0), g.: Bognár (67.) - DAC: Košovan- Buka, M. Gašparík, Németh K., Lel­kes M., Milan, M. Palic, Kubala, Bel- kovics (17. Csémy), Uzola (76. Hor­váth), Bognár (89. Šnegoň). 1. DAC 22 13 3 6 36:20 42 2. Nemšová 22 12 5 5 32:20 41 3. N. Mesto 22 12 4 6 29:18 40 4. SFM Senec 21 11 5 5 31:20 38 5. Púchov 22 10 8 4 30:25 38 6. FC Nitra B 22 11 3 8 29:31 36 7. Vráble 22 9 5 8 28:17 32 8. Artmedia B 22 9 4 9 31:30 31 9. Vŕbové 22 9 4 9 22:24 31 10. ŠKP Dúbravka 22 8 6 8 27:32 30 11. Slovan B 22 7 6 9 30:27 27 12. Moravany n/V. 22 8 3 11 29:33 27 13.Topoľčany 22 4 8 10 25:34 20 14. Rača 22 4 8 10 15:28 20 15. PSČ Pezinok 22 2 9 11 16:33 15 16. Sp.Trnava B 21 3 5 13 16:34 14 Keleti (B) csoport, 22. forduló: Žiar n/Hr.-T. Teplice 2:0 (0:0), g.: Páleník (57.), Tomáš (68.); Sp. N. Ves-Podbrezová B 3:3 (1:3), g.: Maxim (48., 51. -11 -esből), On- dáš (20.), ill. Postúrik (4.), Čubri- lovič (12.), Radosalvjevič (32.); Lipany-Čadca 3:1 (1:0), g.: Džu- bák (42.), Angelovič (61.), Drobňák (71.), ill. Vnuk (63.); Žilina B-Ra- kytovce 3:0 (1:0), g.: Adauto (15.), Koristek (74., 79.); Ružom­berok B-Prešov B 2:1 (1:0), g.: Kukol (20.), Ďubek (80.), ill. Eliáš (82.); B. Bystrica B-Sabinov 4:1 (3:0), g.: Rusnák (14.), Levický (27.), Kamas (39.), Búšik (47.), ill. Martaus(60.); Stropkov-Vranov n/T. 1:2 (0:2), g.: Vareščák (59.), ill. M. Fedor (2.), Šamo (42.); D. Kubín-Lipt. Mikuláš 3:0 (2:0), g.: Sani(9.,33.),M.Lejko(61). 1. Ružomberok B 22 14 2 6 51:17 44 2. Prešov B 22 13 1 8 41:20 40 3.Žiar n/Hr. 22 11 6 5 38:28 39 4. Sp. N.Ves 22 10 8 4 29:21 38 ?.Čadca 22 10 7 5 29:21 37 6. L Mikuláš 22 10 4 8 27:28 34 7. Žilina B 22 9 5 8 31:36 32 8. D. Kubín 22 9 4 9 27:30 31 9. Lipany 22 8 5 9 30:32 29 10. B. BystricaB 21 8 4 9 27:23 28 11. Vranov n/T. 22 7 7 8 26:36 28 12. Sabinov 22 7 5 10 26:35 26 13. PodbrezováB 22 6 6 10 26:32 24 H.Turč.Teplice 21 7 3 11 26:37 24 15. Rakytovce 22 6 4 12 21:30 22 16.Stropkov 22 3 3 16 17:44 12 Szépségdijas gólokkal vertek ellenfelüket az ekeliek Triplázott, remekelt Fazekas ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Ekel. A nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjának 22. fordulójá­ban végre azt nyújtották a tabella él­csoportjában tanyázó ekeliek, amit edzőjük és szurkolóik joggal elvár­nak tőlük. A Komjatice elleni hazai környezetben lejátszott találkozón rosszul kezdtek, védelmük megin­gásából a 14. percben Oláh húzott hasznot. Négy perc elteltével Ken- suke Fazekast futtatta lyukra, a ha­zaiak befejező csatára pedig a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. A 41. percben Eredei iramodott meg a labdával a jobb szélen, a kapu előte­rébe érve ballal a rövid sarokba cél­zott. Hazai rohamokkal kezdődött a második játékrész. Az 54. percben Halász Erdeihez tálalt, aki tizenkét méterről a hosszú sarokba bombá­zott. Egyórányi játék után már leve­gő után kapkodtak az erőnlétileg rosszabbul felkészített vendégek. A 79. percben Erdei húzott el a jobb szélen, a második hullámban érkező Kensukehoz passzolt, aki mintegy nyolc lépésről a léc alá durrantott. Á végjátékban Fazekas előbb a 89. percben több védőt kicselezve ját­szotta magát tisztára és a kapus feje felett a hálóba lőtt. Egy perccel ké­sőbb ismét faképnél hagyta őrzőit és EDZŐI VÉLEMÉNY Anton Grajcár (Okoličná n/O.): „Az időhúzással kísér­letező vendégek az első fél­időben kizökkentettek ben-, nünket a ritmusból. Fontos­nak tartom, hogy még a szü­net előtt étvettük a vezetést. Fordulás után már beindult, olajozottan működött a gé­pezet, szépségdíjas találata­inkat tetszetős kombinációk előzték meg. ” (ái) a kapust is becsapva állította be a végeredményt. OKOLIČNÁ N/O.- KOMJATICE 6:1 (2:1). Gólok: Fazekas (19., 89., 90), Eredei (42., 54.), Kensuke (79.), ill. Oláh (14.). Sárga lap: Pil­lér, Fridrich, Marek Marenčák. Já­tékvezető: Markech, 250 néző. OKOLIČNÁ N/O.: Mautner-So- mogyi, Bartal, Fekete, Meleg (81. Bohos), Erdei (84. Misijama), Faze­kas, Turza, Piros, Halász, Kensuke. KOMJATICE: Piller-Oláh, Kalužák, Fridrich, Nemeš (44. Melicharek), Konderík, Letko, Mich.l Marenčák (72. Jaššo), Mart. Marenčák, Ma- rekMarenčák, Krehák. (ái) A küzdelem dominált a mátyusfóldiek csatáján (Ján Čikovskýfelvétele)