Új Szó, 2008. március (61. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-03 / 53. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. MÁRCIUS 3. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 17. FORDULÓ Győri ETO FC-DVSC-TEVA 3:1 (1:0) Győr, 3000 néző. Góllövők: Stark (38., 11-esből), Völgyi (52.), Böőr (83.), ill. Czvitkovics (88.). Játék­vezető: Mészáros. Sárga lap: Toko- dy. GYŐR: Stevanovic-Nikolov, Stark, Supie, Völgyi-Dudás (60. Eugene), Jaki, Józ­si (69. Böőr), Koltai-Bmovic (80. Kovács Z.), Tokody. DVSC: Balogh-Bemáth (70. Kouemaha), Máté, Mészáros, Takács Z.-Czvitkovics, Sándor T., Kiss Z., Leandro (55. Dombi)-Bogda- novic (55. Kerekes), Rudolf. Gabona Trans-Kaposvár-FC Fehérvár 1:0 (0:0) Kaposvár, 2500 néző. Góllövő: Ni­kolic (76.). Játékvezető: Sulyok. Sárga lap: Sitku, Dvéri. KAPOSVÁR: Milinte-Graszl K. (63. Ribi), Zaho- recz, Grúz, Pintér-Leandro, Maróti, Nikolic (89. Obrie), Szakály D. (80. Pest K.)-01áh, Alves. FEHÉRVÁR: Sebők-Lázár, Deniszov, Koller, Mohl-Simek, Farkas B. (84. Dajic), Dvéri (79. Nagy D.), Polonkai, Sifter-Sitku. MTKBudapest-PaksiFC 1:1 (0:1) Hidegkúti Stadion, 500 néző. Gól­lövők: Kanta (78.), ill. Báló (28.). „ -. Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Pintér, Pátkai, ül. Kriston, Weitner. Piros lap: Weitner (91.). MTK: Végh Z-Hor­Imii váth L., Bajúsz, Pintér Ä., Pollák­Kulcsár T. (61. Kecskés), Zsiďai (45. Pátkai), Szabó Á.-Hrepka, Kanta J., Lencse (74. Molnár). PAKS: Kovács A.-Kriston, Éger, Sa­lamon, Hanák-Belényesi, Zováth, Böde (71. Tamási), Báló (79. Buzás)-Kiss T. (81. Weitner), Tököli. BFC Siófok-Diósgyőri VTK 4:0 (1:0) Siófok, 400 néző. Góllövők: Magas­földi (23., 65.), Bonifert (75.), Mel- czer (88.). Játékvezető: Szabó S. Sár­ga lap: Tusori, ill. Pintér, Mogyorósi. Piros lap: Pintér (45+1.). SIÓFOK: Hegedűs-Ambrus, Gaman, Forgács, László-Homonyik (63. Bonifert), Nagy L. (85. Gajda), Tusori, Merczel-Magasföldi, Kozmor (76. Csopaki). DVTK: Köteles (45. Kövesfalvi)-Mogyorósi (72. Hómmá), Sebők, Hegedűs Gy., Elek-Kamber, Pintér-Szélpál, Vitelki (59. Nagy T.), Virág-Simon. Nyíregyháza-Tatabánya 5:0 (0:0) Nyíregyháza, nézők nélkül. Góllö­vők: Granát (53.), Szilágyi (57.), Bagoly (73.), Lippai (77., 11-es- ből), Dosso (83.). NYÍREGYHÁZA: Ulyés-Zaleh, Bagoly, Cséke, Peré- nyi-Hegedűs (73. Vukadinovic), Lippai, Ramos, Granát- W. Silva (59. George), Szilágyi (64. Dosso). TATABANYA: Herbert-BaloghB. (71. Szilágyi), Vámosi, Dienes, Almási-LázárZs. (76. Asztalos), Far­kas V., Balogh Z. (80. Kovács L), Megyesi-Béres F., Flores. Zalaegerszeg-Újpest4:l (3:0) Zalaegerszeg, 7000 néző. Góllö­vők: Zatara (15., 58.), Waltner (18.), Meyé (44.), ill. Tisza (51.). Játékvezető: Arany. Sárga lap: Vu- lin, Molnár B., ill. Sadjo, Douran- di. ZTE: Vlaszák-Máté, Miljatovics, Boris, Vulin (77. Kocsár- di)-Zatara (87. Horváth A.), Dávidov, Molnár B., Kopláro- vics-Waltner, Meyé (71. Balázs). ÚJPEST: Balajcza-Korcsmár, Böjté, Sadjo (70. Hajdú), Juhár-Foxi (81. Ebala), Bozsics, Radu- lovics, Tisza-Kovács Z. (54. Moldovan), Dourandi. A Diósgyőri VTK kapusa, Köteles László a Siófok elleni bajnoki szünetében cserét kért. A magyar válogatott kerettag Magasfóldi gólt érő szabadrúgásánál nekiesett a kapufának és a vállát fájlalta. A ka­pus állapota a hírek szerint nem súlyos, de az még bizonytalan, meny­nyi ideig lesz kényszerpihenőn. (nbl .hu-felvétel) Kanta (MTK) kitör a paksiak között A debreceni Leandro cselezget a győri védők előtt (nbl .hu-felvételek) Üres lelátók előtt kitömte a Nyíregyháza a Tatabányát; Győrben vérzett el a bajnok Debreceni VSC Paksi pont a Hidegkúti Stadionban Otthon botlott az MTK, Győrben hagyta a pontokat a DVSC a labdarúgó Sopro­ni Liga 17. fordulójában. ÖSSZEÁLLÍTÁS Hatalmas szélben bajnokverést láttak a győri nézők. Tizen­egyesből szerzett vezetést az ETO, majd szünet után remek védeke­zésével nem tudott mit kezdeni a DVSC, a győriek pedig szinte száz­százalékosan kihasználták hely­zeteiket. Kaposvárott a 76. percben érett góllá a nagy hazai fölény: Pintér indítása után a téli szünetben iga­zolt Nikolic 12 m-ről vette be a fe­hérvári kaput. A somogyi alakulat az elmúlt három évben mindig megverte hazai pályán a székes- fehérváriakat. Meglepő módon a Paks játszott veszélyesebben az első játékrész­ben, a listavezető MTK-nak nemi­gen volt lehetősége a gólszerzés­re. A vendégek vezető gólja után sem változott a játék képe, s bár végül a kék-fehéreknek sikerült egyenlíteniük, a Paks közelebb állt a győzelemhez. Siófokon egygólos vezetéssel és emberelőnyben vonulhatott pihe­nőre a hazai csapat a DVTK ellen: Pintér a földön fekve elhúzta Mel- czer lábát, s ezért megkapta máso­dik sárga lapját, majd a pirosat. A második félidőben a széllel támo­gatott diósgyőriek tíz emberrel is próbáltak gólt szerezni, ám a jól kontrázó siófokiak újabb találatok­kal tették fölényessé győzelmüket. Egy őszi MLSZ-határozat ér­telmében a Nyíregyházán közön­ség nélküli találkozóra került sor. A szél által támogatott Tatabánya kezdett lendületesebben, több veszélyes távoli lövéssel kísérlete­zett. Szünet után alaposan fordult a kocka, és ötször rúgtak gólt a vendéglátók, (mti, ú) MESTERMÉRLEG _____ GARAMI JÓZSEF (MTK): „Szünet után próbáltunk irányítani, ám támadójátékunkból hiányzott az átütőerő.” GEI.I.F.I IMRE (Paks): „A hazaiak kapusa, Végh Zoltán volt a mér­kőzés legjobbja.” ALDO DOLCETTI (Siófok): „Úgy látom, hogy ez a mérkőzés nem volt egyszerű.” VÁGÓ ATTILA (DVTK): „Ez a tel­jesítmény nem volt méltó a Diósgyőr hírnevéhez.” PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): „Egygólos mérkőzés volt, és az összképet tekintve úgy érzem, megérdemelten győztünk.” DISZTL LÁSZLÓ (Fehérvár): „Szünet után a Kaposvár tovább támadott, de mi is próbáltuk állni a sarat, végül azonban csak ellenfelünk talált a hálóba.” EGERVÁRI SÁNDOR (Győr): „Si­került két vállra fektetni a há­romszoros bajnokot, ami dicsére­tes teljesítmény. Azt gondolom, hogy a középpályán tudtunk ezúttal többet produkálni a Ló­idnál.” HERCZEGANDRÁS (DVSC): „Buta egyéni hiba előzte meg az első ka­pott gólt, utána nagyon görcsösen játszottakalabdarúgóim.” RÉVÉSZ ATTILA (klubmene­dzser, Nyíregyháza): „Öt gólt még nem szereztünk a bajnokságban, szurkolóink nélkül azonban nem lehet teljes az örömünk.” DAJKA LÁSZLÓ (szakmai koordi­nátor, Tatabánya): „Úgy tűnik, hogy ha gólt kapunk, reményvesz­tetté válunk, és előjönnek a hibák. Ez most hatványozottan kijött.” SZLAVKO PETROVICS (ZTE): „Remekül tudtunk élni a fővá­rosi csapat hibáiból, így vi­szonylag nagy arányban tud­tunk nyerni.” URBÁNYI ISTVÁN (Újpest): „A hátrányból nem bírtunk talpra állni.” (nbl.hu) TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 1. MTK 17 10 5 2 39:15 35 2. Honvéd 17 10 4 3 35:19 34 3. DVSC 17 9 5 3 36:19 32 4. Újpest 17 9 5 3 36:21 32 5. Kaposvár 17 9 5 3 26:20 32 6. Győr 17 8 7 2 36:20 31 7. ZTE 17 9 3 5 37:23 30 8. Nyíregyháza 17 7 4 6 17:19 25 9.Fehérvár 17 7 2 8 25:22 23 10. Siófok 17 4 6 7 20:22 18 11. Vasas 16 4 5 7 18:25 17 12. REAC 16 4 3 9 14:26 15 13. Paks 17 3 6 8 24:35 15 14. Diósgyőr 17 2 7 8 16:35 13 15. Tatabánya 17 1 2 14 19:53 5 Az FC Sopront kizárták az első osztályból, de az eddigi, ellene elért eredményeket a többi csapat megtartotta. Ta­vasszal az aktuális ellenfelek mérkőzés nélkül, automatiku­san megkapják a győzelemért járó 3 pontot, 3:0-s gólkülönb­séggel. A versenykiírás értelmében azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség határozza meg a sorrendet. Következik 17. FORDULÓ - ma, 18.00: Vasas-REAC. A Honvéd sza­badnapos volt, mivel a Sopront kizárták a bajnokságból, így a budapesti alakulat játék nélkül nyert 3:0-ára. 18. FORDULÓ - március 7., 19.00: Fehérvár FC-Honvéd. Március 8., 15.00: REAC-Nyír- egyháza, Paks-Kaposvár, Tata­bánya-Győri ETO, DVSC TE- VA-Siófok, Diósgyőr-ZTE. Már­cius 10., 18.00: Újpest FC- MTK. Szabadnapos: Vasas. FORDULÓMOZAIK Mészáros szidja Mészárost Győr. A Debrecen nagy önbizalommal várta a Győr el­leni bajnokit, de csalódnia kel­lett a végén. „Győzni mentünk Győrbe, de rossz helyzetki­használásunk miatt vesztesen távoztunk - mondta Mészáros Norbert, a vendégek hátvédje.. - Úgy vélem, hogy a játék­vezető (névrokona, Mészáros - a szerkesztő megj.) az első félidőben megítélt büntetővel belenyúlt a mérkőzésbe. A győriek kétgólos sikere nem tükrözte a játék képét, nem volt ennyi különbség a két csapat között.” (páll) Siófokra költözik a Paks? Paks. Mivel Pakson a gőzerővel zajló munkálatok el­lenére egy-két hetet még várni kell a villanyvilágítás beüze­melésére, a csapat a következő hétvégén újra költözni kény­szerül. Gellei Imre együttese az elmúlt héten Pécsett játszott a Zalaegerszeggel szemben. A Kaposvár elleni találkozóra készülő Paks azonban nem utazhat Pécsre, mert nem ka­pott rá engedélyt, hogy a mécs­esét vasárnapra halasszák. Erre azért lett volna szükség, mert a PMFC aznap délután a Komlót fogadja. Az MLSZ e heti ülésén tárgyalja a Paks beadványát, melyben kéri, szombaton a sió­foki stadionban léphessen pá­lyára. (boz) Vincze ismét megsérült Budapest. Szó szerint ki­használta a Honvéd a Sopron kizárása miatt ajándékba ka­pott szabadnapot, mert Supka Attila sem szombaton, sem va­sárnap nem tartott edzést fiai­nak. Mától azonban újult erő­vel állnak munkába a kispes­tiek, ám a sérüléséből a felké­szülés elején felépült Vincze Gábor ismét kidőlt a sorból. A középpályást még a REAC elle­ni ligakupa-meccsen kellett le­cserélni, mert fájdalmat érzett a combjában. Az orvosi diagnó­zisok szerint beszakadtak az izmai, ezért ismét pihenőre kényszerül, (s.z.) Egy gaboni csatár elévülhetetlen érdemei Meyé sorra becsapta Juhárt ÖSSZEÁLLÍTÁS Zalaegerszeg. Jubileumot ünnepeltek Zalaegerszegen, mi­vel a csapat az 1001. élvonalbeli találkozóját vívta pénteken az Újpest ellen - az 1000. mérkőzést idegenben volt kénytelen leját­szani a zalai gárda. Az összecsa­páson Roguy Meyé megoldhatat­lan feladat elé állította Juhár Tamást, így a zalaiak könnyedén nyertek (4:1). Az első félidőben a hazaiak 21 esztendős gaboni csa­tára szinte valamennyi megmoz­dulásával becsapta a vendégek húszszoros válogatott védőjét. A találkozó első gólja előtt Meyé háromméteres hátrányból indul­va futotta le ellenfelét, és bár be­adása pontatlanra sikeredett, Waltner és Zatara jóvoltából gól született. Nem egészen négy perc elteltével szintén egy Meyé-Juhár csata után az afrikai légiós köny- nyedén emelt Waltner fejére, amelyből újabb gól született. És még nem volt vége a gaboni csa­tár parádéjának, aki a félidő vé­gén maga is bevette Balajcza ka­puját. Noha Roguy Meyé nem játszotta végig a találkozót, így is elévülhetetlen érdemeket szer­zett abban, hogy csapata 1001. élvonalbeli mérkőzését győze­lemmel ünnepelhessék, (ns)