Új Szó, 2008. március (61. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-25 / 70. szám, kedd

14 Sportvilág-labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. AAÁRCIUS 25. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 20. FORDULÓ DVSC-TEVA-MTK Budapest 0:2 (0:0) f Debrecen, 5000 nezo. Góllövők: Pál A. vRy/ (78.), PoÚák (88.). Játékvezető: Kas­w sai. Sárga lap: Dombi, Czvitkovics. Pi­ros lap: Takács Z. (87.). DVSC: V Poleksic-Bemáth, Máté, Mészáros (16. Komlósi), Takács Z.-Dombi, Kiss Z., Sándor T. (45. Leandro), Czvitkovics-Kerekes (72. Sztojkov), Kouemaha. MTK: Vegh-Horváth L., Lambulic, Pintér, Pol- lák-Kulcsár, Zsidai, Pátkai (92. Szabó Á.), Hrepka (74. Pál A.)-Kanta J., Urbán (Kecskés 87.). Paksi FC-Vasas 3:0 (1:0) Paks, 1200 néző. Góllövők: Bődé (24.), Zováth (53.), Tököli (75., 11-esből). Játékvezető: Arany. Pi­ros lap: Tóth A. (65.), FüziÁ. (84.). PAKS: Kovács A.-Kriston, Éger, Sa­lamon, Hanák-Heffler (76. Balaskó), Zováth, Bódé, Csehi (71. Molnár Z.)-Kiss T. (83. Weitner), Tököli. VASAS: Né­meth G.-Balog, Unierzyski, Tóth A., Fűzi Á.-Kincses (62. Sowun- mi), B. Tóth, Tóth B. (45. Pilier), Pavicevic-Németh N., Lázok (67. Pandur). DVTK-Gabona Trans Kaposvár 2:1 (0:1) Miskolc, 2500 néző. Góllövők: Sebők V. (66.), Cardozo (83.), ill. da Silva (11.). Játékvezető: Veizer. Sárga lap: Sebők V., Hegedűs Gy., ill. Graszl K., Ribi. Piros lap: Sebők V. (93.). DVTK: Köteles-Lakatos, Sebők V., Hegedűs Gy., Virág (75. Trbovic)-Szélpál (61. Cardozo), Kamber, Pelecaci, Pintér Z.-Simon, Hómmá (71. Vitelki). KAPOSVÁR: Milinte- Graszl K. (88. Bozovic), Zahorecz, Ribi-Obric (86. Kovácsevics), da Silva, Pest K., Szakály D., Pintér A.-Alves, Oláh. BFC Siófok-ZTE FC 1:1 (0:0) Siófok, 600 néző. Góllövők: Magas­földi (86.), ill. Waltner (72.). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: Molnár B., Miljatovic. SIÓFOK: Sán- ta-Ambrus, Csóka, Forgács, Lász­ló-Melczer, Tusori (75. Fülöp Z.), Nagy L., Csopaki (45. Homonyik)-Magasföldi, Basala (57. Kozmor). ZTE: Vlaszák-Máté, Miljatovic, Botis, Vulin-Tóth Z., Dávidov, Molnár B., Koplárovics (67. Balázs)-Zatara (82. Fülöp T.), Waltner. FC Fehérvár-Nyíregyháza 2:1 (1:0) Székesfehérvár, 1168 néző. Gól­lövők: Dvéri (16.), Sitku (64.), ill. Comaci (73.). Játékvezető: Ber­ger. Sárga lap: Simek, ill. Mbous- si, Comaci, Minczér. FEHÉRVÁR: Sebők-Lázár, Koller, Horváth G., Mohi-Farkas, Polonkai (73. Csobánki)-Simek (91. Lattenstein), Dvéri, Dajic (82. Duri- ca)-Sitku. NYÍREGYHÁZA: Illyés-Perényi, Mboussi, Ambrusz, Comaci-Lippai, Ramos (73. Miskolczi), Hegedűs, Vukadinovic (73. Minczér)-Kovács B. (45. Szilágyi), Dosso. Újpest-Honvéd 1:0 (0:0) Szusza-stadion, 4000 néző. Góllö­vő: Tisza (92. - 11-esből). Játék­vezető: Solymosi. Sárga lap: Boz- sics, ill. Benjamin, Takács, Dobos, Szmiljanics. ÚJPEST: Balajcza-Böj­te (46. Juhár), Korcsmár, Hajdú, Sadjo-Tisza, Ebala (46. Foxi), Bozsics, Habi-Kovács (78. Dourandi), Tisza; HONVÉD: Borel-Takács (69. Adewunmi), Benjamin, Szmiljanics, Vincze- Genito, Ivancsics, Bárányos, Dobos-Hercegfalvi (62. Abass), Ab­raham (42. Zsolnai). Pakson nem termett babér a Vasasnak; Waltner siófoki góljával felzárkózott a góllövőlista élén állókhoz Debrecenben is az MTK volt az úr A listavezető MTK kétgólos győzelmet aratott a címvédő Debrecen ottho­nában a labdarúgó Soproni Liga 20. fordulójának ran­gadóján. A fővárosiak ezzel négy pontra növelték előnyüket a második hely­en álló hajdúságiakkal szemben. ÖSSZEÁLLÍTÁS Waltner Róbert sóljai Waltner Róbert (ZTE) Siofokon gólt szerzett, az idei bajnokságban a ti­zenegyediket, s ezzel felzárkózott az élen álló Urban (MTK) és Koue­maha (Debrecen) mellé. A zala­egerszegi csatár idei gólmértege: Debrecenben a mérkőzés kezde­tére hatalmas zápor zúdult a pályára, amely nagyban befolyá­solta a játékot. Az első félidőben a hazaiak kezdeményeztek többet, az MTK kontrákkal próbálkozott. A folytatásban egyre inkább felbá­torodott a vendégcsapat és ennek meg is lett az eredménye: a hajrá­ban szerzett két góllal magabizto­san verte az ezen a napon gyengén teljesítő hazaiakat. A Debrecen tíz emberrel fejezte be az össze­csapást, miután Takács utolsó emberként lerántotta az MTK egyik gólra törő játékosát. Pakson alaposan felázott pálya fogadta a csapatokat, az első húsz percben annak is örülhettek a nézők, ha kétszer egymás után saját csapattársukhoz tudtak passzolni a játékosok. Némiképp meglepetésre szerzett vezetést a Paks, amihez kellett Tököli szenzációs beadása is. A második félidőben eleinte to­t forduló: ZTE-Paks 3:1-2 gól 3. forduló: ZTE-DVTK 4:1-2 gól 5ľ forduló: ZTE-Siófok 1 2:0-2 gól 8. forduló: ZTE-Kaposvár ! 2:1-2 gól 17. forduló: ZTE-Újpest 4:1 -1 gól 18 forduló: Diósgyőr-ZTE 1:1 -1 gól 20. forduló: Siófok-ZTE 1:1 -1 gól vább folytatódott a mezőnyjáték, Zováth gólja azonban újabb len­dületet adott a Paksnak, a Vasas reményeit az Égert lekönyöklő Tóth Ä. kiállítása foszlatta szét. Tököli gólja után az újabb angyal­földi piros lap, amelyetFüzikapott, már nem osztott, nem szorzott. Nagyon gyenge első félidőt pro­dukáltak a csapatok Siófokon, a gólhelyzetek ritkaságszámba men­tek, egyik kapusnak sem kellett vé­denie. A második 45 percben sem emelkedett a színvonal a ZTE vezető góljáig, Waltner (ez volt a ti­zenegyediktalálata az évadban) fe­jese után viszont felélénkültek a já­tékosok. A Siófok mindent meg­próbált az egyenlítésért, sőt, miu­tán ez sikerült, akár a győzelmet is kiharcolhatta volna, (ú) Lefogták és legyőzték az MTK-játékosok a bajnok debrecenieket Izgalmas pillanat az Újpest-Honvéd rangadóról (nbl.hu-felvételek) FORDULÓMOZAIK Dvéri szabadon mozoghatott Nyíregyháza. A Nyíregyháza székesfehérvári vendégjátéká­nak első félideje alapján úgy tűnt, sima vereséggel küldik ha­za a nyírségieket a hazaiak. A fordulás után azonban magára talált a Szpari, és a vége előtt nem sokkal kis híján egyenlíteni tudtak. „Az Fehérvár elleni első félidőben sajnos nagyon bátor­talanul játszottunk - mondta Révész Attila, a nyírségiek szakvezetője. - Ezek után a Vidi egy olyan góllal szerezte meg a vezetést, amire az egész héten készültünk. A folytatásban is több lehetősége volt a hazai csapatnak, főként azért, mert Dvéri Zsolt teljesen szabadon játszott. A második játékrész­ben már jobban futballoztunk, így a végére egy izgalmas talál­kozó alakulhatott ki, de a Fe­hérvár klasszis játékosai révén másodszor is egy olyan gólt kap­tunk, amit illett volna elke­rülnünk.” (nbl.hu) Villanyfényes félidő Pakson Paks. Újra hazai pályán játszhatott a Paks, mégpedig a Vasas vendégjátéka alkalmá­ból. Elkészült ugyanis a világí­tás a Paksi FC pályáján, amely a csapat honlapjának írása szerint igazi stadionérzést vált ki a játékosokból, szurkolók­ból egyaránt. A második fél­idő elején meg is történt a történeími pillanat: kigyúltak a fények a Paksi FC pályáján. Végül ragyogó győzelmet (3:0) aratott Gellei Imre jelen­legi csapata. Kisebb ünnep­séggel kezdődött a mérkőzés, Éger Lászlót és Tököli Attilát 250., Balaskó Ivánt 200. élvo­nalbeli meccse alkalmából köszöntötték, (ns) Disztl Illyést (is) dicsérte Székesfehérvár. Csapata má­sodik félidei teljesítményével ugyan nem volt elégedett Diszt László a Nyíregyháza elleni baj­noki mérkőzés során, de a szé- kesfehérvériak vezetőedzője együttese győzelmét megérde­meltnek tartja. „Az első negy­venöt percben sokat birtokoltuk a labdát, de a találkozó vége felé pontatlan támadójátékunk miatt több kecsegtető helyze­tünk is kimaradt - mondta a pá­lyán látotttakról Diszt László. - Reális volt a vezetésünk, amit a szünet után tovább növel­hettünk volna, de Illyés Dániel, a vendégek kapusa számos bra­vúrt mutatott be. Az ellenfélnek az utolsó percekben is volt egy hatalmas helyzete, de úgy gon­dolom, hogy ennek ellenére tel­jesen megérdemelten nyer­tünk.” (nbl.hu) Mi bántja Dobos Attilát? Budapest. Dobos Attila sem játszott jól az Újpest-Hon­véd mérkőzésen, de ez a pá­lyára lépők közül bárkiről elmondható. A középpályást azonban elsősorban az bánt­ja, hogy csapata egy 93. percben kapott tizenegyes­góllal veszítette el a mérkő­zést. „Mi birtokoltuk többet a labdát, de a focit gólra játsszák, ezért az Újpest tu­dott nyerni - összegzett a Honvéd labdarúgója. - A 92. percben egy ilyen tize­negyest nem szabadott vol­na megadni, de lehet, hogy most csak az elkeseredettség beszél belőlem.” (nbl.hu) Pakson két Vasas-játékos is korábban fejezte be Négyszer villant a piros lap ÖSSZEÁLLÍTÁS Gyakran villant a piros lap a bí­rók kezében a labdarúgó Soproni Liga 20. fordulójának mérkőzé­sein. Szombatig négy kiállítást láttak nézők, ebből kétszer a paksi talál­kozón, ahol két Vasas-focista is pi­ros lapot kapott. Nézzük, ki miért kényszerült elhagyni idő előtt a játékteret: ♦ DVSC-MTK 0:2 - a mérkőzés 87. percében a hazai Takács utolsó emberként lerán­totta az MTK egyik gólra törő já­tékosát. ♦ Paks-Vasas 3:0 - Előbb a vendégek soraiból Tóth András lá­tott piros lapot: a 65. percben egy párharcban lekönyökölte Égert, s a játékvezető nem habozott. A 84. percben Fűzi Ákos (szin­tén Vasas) jutott a kiállítás sorsá­ra: Weitnert buktatta, és ő is kiér­demelte a bírói büntetést. Nem csoda, hogy a Vasas szenvedte el a forduló legnagyobb vereségét. ♦ DVTK-Kaposvár2:l-Mára 93. percben tartott a találkozó, amikor Sebők Vilmos kézzel ért a labdához, jutalma sárga lap volt, s mivel korábban már egyszer látta ezt a színű kártyát, így kénytelen volt hamarabb lemenni a pályá­ról. A hazaiak szerencséje, hogy a lefújás előtt fogyatkoztak tíz főre, így a kaposváriaknak már nem maradt idejük egyenlíteni, (ú) Kiváló sorozat, tizenhét megnyert bajnoki mérkőzés után látogatott tegnap Sopronba a Győri ETO, amely a REAC ideiglenes otthonában próbált szerencsét. A zöld-fehérek találkozója, mely egyben a 20. fordu­ló zárómeccse volt, lapzárta után ért véget. (nbl .hu-felvétel) TABLAZAT - MŰSOR ®SWmmmmrnmmmmmmmmmmmmmm A bajnokság állása 1. MTK 2012 6 2 45:17 42 2. Debrecen 2011 5 4 40:22 38 3. Újpest 2011 5 4 41:24 38 4. Honvéd 2011 5 4 37:21 38 5. Győr 1910 7 2 43:22 37 6.Kaposvár 20 9 6 5 28:26 33 7. ZTE 20 9 5 6 40:27 32 8.Fehérvár 20 9 3 8 29:24 30 9. Nyíregyháza 20 8 5 7 23:23 29 10. Vasas 20 6 5 9 24:31 23 11. Siófok 20 4 7 9 22:29 19 12. Paks 20 4 7 9 29:38 19 13. Diósgyőr 20 3 9 8 20:38 18 14. REAC 19 4 5 10 18:31 17 15. Tatabánya 20 2 3 15 24:57 9 A Sopront kizárták az első osztályból, de az eddigi, el­lene elért eredményeket a többi csapat megtartotta. Ta­vasszal az aktuális ellenfelek mérkőzés nélkül, automati­kusan megkapják a győzele­mért járó 3 pontot, 3:0-ás gólkülönbséggel. A REAC-Győr találkozó lapzárta után ért véget. Következik 21. FORDULÓ - március 28., 19.00: Honvéd-DVTK. Március 29., 15.00: Győr- ZTE, MTK-Siófok; 16.00: Kaposvár-DVSC, Nyíregyhá- za-Paks, Tatabánya-Fehér­vár. Március 31., 18.00: Vasas-Újpest. Szabadnapos: REAC. MESTERSZEMMEL A 20. forduló szombatig le­játszott mérkőzései után egyetlen edzői véleményt ra­gadtunk ki a szokványos nyi­latkozatokból - PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): „Elszó- rakoztuk a győzelmünket. Megvoltak a lehetőségeink, de nem éltünk velük. Átok ül rajtunk, Diósgyőrben még soha nem nyertünk.”