Új Szó, 2008. február (61. évfolyam, 27-51. szám)

2008-02-25 / 47. szám, hétfő

Sportvilág-labdarúgó soproni liga 17 www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2008. FEBRUÁR 25. Mindössze 8400 néző volt kíváncsi a Soproni Liga tavaszi nyitányának öt szombati mérkőzésére Rákospalotai bravúr Kispesten Kovács Zoltánék (balra) magabiztosan kezdtek: a Megyeri úton három gól lőttek a gyengécske siófokiaknak (nb 1 hu-felvétel) A labdarúgó Soproni Liga 16. első tavaszi fordulójá­ban a Győr kiütéses győ­zelmet aratott a vendég Nyíregyháza ellen. Az Új­pest és a ZTE is könnyedén nyert. Az ősszel még a baj­noki címről álmodozó Honvéd a Bozsik-stadion- ban ajándékozott egy pon­tot a REAC-nak. A öt szom­bati meccset mindössze 8400 néző látta... ÖSSZEÁLLÍTÁS A Rába-parti ETO-stadionban gyorsan vezetést szerzett a győri gárda, amely a gól után uralta a félidőt és több kimaradt lehetősé­get követően növelte is előnyét, így biztos vezetés tudatában vo­nulhatott az öltözőbe. Szünet után aktívabban kezdett a Nyír­egyháza, ám gólt ismét a Győr szerzett. A vendégek ezek után kevés ellenállást tanúsítottak, így a hazai csapat öt góllal is megér­demelten győzött. Az Újpest-Siófok meccs első félidejében mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a házigazda lila-fehérek veszélyesebbnek tűntek, s egyik lehetőségüket - egy védelmi hibát követően - ki is használták. Fordulás után már egyértelműen az újpestiek akara­ta érvényesült, a kameruni Denis Dourandi révén megérdemelten duplázták meg előnyüket, amit a lefújásig még növelni is tudtak. A Balaton-partiaknál Sütő a hajrá­ban megkapta második sárga lap­ját, így a Siófok tíz emberrel fejez­te be a találkozót. Kispesten álmosan kezdtek a csapatok, s bár a Honvéd játszott mezőnyfölényben, mégis - nem kis meglepetésre - a rákospalo­taiak voltak sokkal veszélyeseb­bek: gyors, egyérintős futball- jukkal gyakran megzavarták a sokat bizonytalankodó hazai vé­dőket. A kispestiek mondhatni a semmiből, egy szöglet után sze­reztek gólt a télen szerződtetett Filó révén. A Honvéd ezt köve­tően sem játszott jól, és egy tet­szetős REÁC-kontra végén Tor­ma a bal felső sarokba bombá­zott. A hazaiak az egyenlítés ha­tására sem tudtak változtatni, továbbra is ötlettelenül futbal­loztak. Egyik csapat sem érde­melt győzelmet az alacsony szín­vonalú találkozón. A pécsi stadionban - szinte üres lelátók előtt - a paksiak teljesen veszélytelenek voltak a zalaeger­szegiek kapujára, a ZTE két táma­dását a gaboni csatár góllal fejezte be, igaz, a másodikat nagy kapus­hiba előzte meg. A második 45 percben a Paks már több akciót vezetett, de gólt nem tudott elérni belőlük, sőt, a ZTE egy újabb talá­lattal bebiztosította megérdemelt győzelmét. A Szőnyi úti BVSC-stadionban a vendég Vasas birtokolta többet a labdát. Az angyalföldiek több­ször kerültek helyzetbe, de ebből csak egy ziccert tudtak gólra vál­tani. A sereghajtó Tatabánya rá­adásul emberhátrányba is került, miután Perezt szövegelésért kiál­lították. Úgy tűnt azonban, hogy a piros lap inkább a Vasast zavar­ta meg, jó játékát a második já­tékrészben csak meddő mezőny­fölény követte, bár így is sikerült begyötömie egy újabb gólt, ami végleg eldöntötte az unalmas mérkőzés sorsát. Eseménytelen és unalmas első félidőben a címvédő debreceniek voltak aktívabbak, a DVTK in­kább kontrákkal próbálta veszé­lyeztetni Balogh kapuját. Szünet után sem emelkedett a színvonal. A nagy esélyes Löki növelte a nyomást, de a hatékonyan véde­kező vendégek kapuját csak a 69. percben sikerült bevenni Kereke­séknek. Ezt követően már felsza­badultabban játszott a bajnok és újabb góljával eldöntötte a há­rom pont sorsát. A Diósgyőrnek nem volt igazi gólszerzési lehető­sége. (o-o) Debrecenben csak fordulás után játszott jól a Löki (nbl .hu-felvétel) FORDULÓMOZAIK Kocsárdi ismét Zalaegerszegen Zalaegerszeg. Kocsárdi Ger­gely, a Zalaegerszegi TE koráb­bi csapatkapitánya a hét közben némi meglepetésre felbontotta szerződését az élvonalbeli Naf­ta Lendava együttesével, s fél esztendő távoliét után vissza­tért anyaegyesületéhez. Ko­csárdi Gergely a nyáron távo­zott a zalaiaktól, amikor nem hosszabbított szerződést, majd a szlovén elsőligás lendvaiak- hoz igazolt, ahol a szintén ko­rábbi ZTE-játékossal, Sebők Jó­zseffel stabil csapattagnak szá­mított az ősszel, (topfoci) Hatszáz nézőt . mégis beengedtek Budapest. A rendőrség ko­rábbi döntését felülvizsgálva 600 nézőt beengedett a Tatabá­nya-Vasas meccsre, melyre a BVSC-stadionban került sor. A rendőrség az MLSZ kérésére vál­toztatta meg álláspontját, ami úgy szólt: csak szurkolók nélkül járul hozzá a meccs megrende­zéséhez.Az új határozat szerint a pályaválasztó Tatabányát 100, a vendég Vasast 500 szurkoló biz­tathatta a helyszínen. A Bá­nyásznak azért kell hazai mécs­eseire utaznia, mert Tatabányán nincs világítás, (ns) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1.MTK 15 10 4 1 38:13 34 2. DVSC 16 9 5 2 35:16 32 3. Újpest 16 9 5 2 35:17 32 4. Honvéd 16 9 4 3 32:19 31 5. Kaposvár 16 8 5 3 25:20 29 6. Győr 16 7 7 2 33:19 28 7. ZTE 16 8 3 5 33:22 27 8. Nyíregyháza 16 6 4 6 12:19 22 9. Fehérvár 15 6 2 7 24:21 20 10. Vasas 16 4 5 7 18:25 17 11.REAC 16 4 3 9 14:26 15 12. Siófok 16 3 6 7 16:22 15 13. Paks 16 3 5 8 23:34 14 14. Diósgyőr 16 2 7 7 16:31 13 15. Tatabánya 16 1 2 13 19:48 5 Következik 16. FORDULÓ - ma, 18.00: Fehérvár-MTK. A Kaposvár szabadnapos volt, mivel a Sop­ront kizárták, így a Rákóczi meccs nélkül nyert 3:0-ára. 17. FORDULÓ - február 29., péntek, 19.00: Zalaegerszeg- Újpest. Március 1., szombat, 15.00: Győri ETO-Debreceni VSC; 16.00: Vasas-REAC, Sió­fok-Diósgyőri VTK, MTK-Paks, Kaposvár-Fehérvár. Március 3., hétfő, 18.00: Nyíregyhá­za-Tatabánya. Szabadnapos: Honvéd. MESTERMÉRLEG URBÁNYI ISTVÁN (Újpest): „Azt kértem, hogy mindenki játsszon úgy, hogy látsszon, mi bajnokok akarunk lenni. Ezt meg is valósí­tottuk. Az első félidőben az alat­tomos szél megnehezítette a vé­dekezésünket, és ekkor még akad­tak a Siófoknak helyzetei, de összességében elégedett vagyok.“ ALDO DOLCETTI (Siófok): „Nem játszott rosszul a csapat, még a második gól után is pró­bálkoztunk. A piros lap után azonban már nem volt esé­lyünk, a három kapott gólt pe­dig már kicsit soknak tartom.“ GELLEI IMRE (Paks): „Gyáván kezdtük a mérkőzést. Egy ke­mény, küzdelmes csatára ké­szültünk, az első félidőben en­nek ellenére nem azt csináltuk, amit elterveztünk, utána pedig már csak futottunk az ered­mény után.“ SZLAVKO PETROVICS (ZTE): „Nagyon rossz talajú pályán egy jó iramú meccset játszottunk. Végig a mi akaratunk érvénye­sült, ettől függetlenül a Paks 2:0 után sem adta fel, ezért vé­gig kellett koncentrálnunk.“ SUPKA ATTILA (Honvéd): „Sajnos, nem tudtuk megvalósí­tani, amit elterveztünk. Figyel­metlenségünk kapott gólt ered­ményezett, és utána már szinte csak fejetlenül mentünk előre.“ ACZÉL ZOLTÁN (REAC): „Jó mérkőzést játszottunk, nyíltan futballoztunk, nem álltunk be védekezni, ennek köszönhető a pontszerzésünk. Pontrúgásokra külön készültünk, de mégis eb­ből kaptuk a gólt.“ OCTAVIO ZAMBRANO (Tata­bánya): „Úgy indult a találkozó, hogy jó játékot tudunk produ­kálni, ám a kiállítás megpecsé­telte a sorsunkat. Nem értettem a bíró ítéletét, ugyanis az én já­tékosom ellen szabálytalankod­tak, emiatt a Vasas labdarúgó­jának kellett volna sárga lapot kapnia.“ MÉSZÖLY GÉZA (Vasas): „Szá­munkra az volt a legfontosabb, hogy megnyerjük a találkozót. Az új játékosoknak még be kell illeszkedniük a játékrendsze­rünkbe.“ HERCZEG ANDRÁS (DVSC): „Az első félidőben nagyon jól teljesített a DVTK, mi pedig görcsösek voltunk. Fordulás után nagy lelkesedéssel játszot­tunk, és az első gól után felol­dódtunk, attól kezdve pedig már ment minden magától.“ VÁGÓ ATTILA (DVTK): „Gratu­lálok a Lokinak. A 3:0 ellenére az első 70 perccel elégedett va­gyok, a játékosaim becsületesen küzdöttek, teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak. A bajnokcsapat azzal nyert, hogy olyan minőségi cseréket tudott pályára küldeni, akik el­döntötték a mérkőzést. A DVSC elindult a negyedik bajnoki cím felé, mert remélem, a serleg ismét vidékre kerül...“ (nbl.hu) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 16. FORDULÓ Győri ETO-Nyíregyháza 5:0 (2:0) Győr, 3000 néző. Góllövők: To- kody (7., 77.), Völgyi (21.), Du­dás (54.), Brnovics (79.). Játék­vezető: Bede. Sárga lap: Tokody, ill. Mboussi, Ramos, Comaci. GYŐR: Sztevanovics-Nikolov, Stark, Szupics, Völgyi-Dudás (70. Koltai), Jäkl (78.Eugene), Józsi, Varga L. (61. Böőr)-Tokody, Brnovics. NYÍREGYHÁZA: Takács T.-Ambrusz, Bagoly, Hegedűs, Cornaci-Szilágyi, Mboussi, Lippai (74. Vukadinovics), Minczér (45. Dosso), Ramos (60. George)-W. Süva. Újpest FC-BFC Siófok 3:0 (1:0) __________ Szusza Ferenc-stadion, 3000 néző. Góllövők: Dourandi (13., 55.), Moldovan (84.). Játékvezető: Fábi­án. Sárga lap: Sütő. Piros lap: Sütő (82.). ÚJPEST: Balajcza-Dudics (73. Regedei), Korcsmár, Böjté, Hajdú-Bozsics, Radulovics, Tisza-Foxi-Kovács Z. (63. Moldovan), Dourandi (78. Habi). SIÓFOK: Hegedűs-Sütő, Csóka, Gaman, Köntös-Bonifert, Nagy L., Tusori (78. Gajda), Melczer (45. Magasföldi)-Basara (60. Homonyik), Kozmor. Budapest Honvéd-REAC 1:1 (1:0) Bozsik Stadion, 1500 néző. Góllö­vők: Filó (29.), ill. Torma (60.). Já­tékvezető: Bognár. Sárga lap: Szmil- janics, ill. Horváth G. BUDAPEST HONVED: Tóth I.-Takács Á., Ssmil- janics, Filó, Vincze Z.-Dobos (77. Koós), Genito, Bá­rányos (75. Esad.), Ivancsics-Hercegfalvi, Zsolnai (55. Abass). REAC: Szántai-Horváth G., Cseri, Kapcsocs, Sallai-Dancs (92. Kovács B.), Erős K., Varga Z. (61. Kőhalmi), Somorjai-Nyerges, Torma (86. Dinka). Paksi FC-ZalaegerszegO:3 (0:2) Pécs, 300 néző. Góllövők: Meye (10., 22.), Balázs Zs. (80.). Játékve­zető: Iványi. Sárga lap: Éger, ill. Bo- tis, Koplárovics, Vulin, Tóth Z. PAKS: Kovács A.-Belényesi (45. Kriston), Éger, Böde, Hanák-Horváth S., Zováth, Balaskó (57. Weitner), Csehi T.-Kiss T., Tököli (83. Báló). ZTE: Vlaszák-Máté, Miljatovics, Botis (39. Polgár), Vulin-Zatara (70. Tóth Z.), Dávidov, Molnár B., Koplárovics-Waltner, Meye (67. Ba­lázs Zs.) Tatabánya-Vasas 0:2 (0:1) Szőnyi út, 600 néző. Góllövők: Németh N. (8.), Lázok (69.). Já­tékvezető: Szilasi. Sárga lap: Die­nes, ill. Pavicsevics, Divieš. Kiál­lítva: Perez (22.). TATABÁNYA: Herbert-Németh A. (75. Asztalos), Vámosi, Dienes, Ferenczi (69. Flores)-Perez, Balogh Z., Farkas V., Szilágyi (88. Tarcsa), Megye- si, Béres. VASAS: Németh G.-Balog, Tóth A., Unierzyski, PiÚer (83. Bielik)-Kincses, Németh N., Pavicsevics, B. Tóth (45. Tóth B.), Lázok (73. Sagna), Divics. Debreceni VSC-Diósgyőri VTK 3:0 (0:0) Nagyerdei-stadion, 4000 néző. Góllö­vők: Kerekes (69., 93.), Kiss (75.). Já­tékvezető: Vad II. Sárga lap: Sándor, Vukmir, ill. Kamber, Cardozo. DVSC: Balogh-Bemáth, Máté, Mészáros- Leandro (56. Dombi), Takács, Kiss, Sándor-Czvitkovics, Bogdanovics (84. Vukmir), Kouemaha (63. Kerekes); DVTK: Köteles-Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek-Pintér, Kamber, Hómmá (58. Vitelki), Cardozo (79. Trbovics)-Simon, Szélpál (63. Nagy). Csalásba keveredett az MLSZ biztonsági cége Tizenöt milliárdos „buli“ ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Újabb futballbotrány Magyarországon. A Magyar Labda­rúgó Szövetség biztonsági cégének a vezetője és több társának a kezén csattant a bilincs egy 15 milliárd fo­rintos hitelcsalás miatt. Az őrző­védőcég több mint öt NB I-es labda­rúgóklub mérkőzéseit, a válogatott összecsapásait, valamint a Habs- burg-család személyes biztonságát is garantálta. A Nemzeti Nyomozó Iroda eddig féltucatnyi embert tar­tóztatott le, de újabb gyanúsítások várhatóak. Az ügyben egyelőre a rendőrség hírzárlatot rendelt el. A rendőrök az évek óta zavartalanul és jól működő csalókra állítólag vá­ratlanul csaptak le. Az egyik gyanú­sítottat egy budapesti kórházban vették őrizetbe a férfi műtétje után. A bűnszervezet tagjai főként ta­karékszövetkezeteket károsítottak meg. Hogy pontosan milyen trük­kel, arról egyelőre senki sem kíván beszélni. A neves biztonsági cég ve­zetője mellett állítólag a rendőrség további négy főt helyezett előzetes letartóztatásba. A gyanúba kevert biztonsági cég, minden bizonnyal, komoly anyagi gondokkal küszkö­dött. így furának tűnik, hogy az ilyen jövedelmezőnek tűnő csalá­sok ellenére is akadtak pénzügyi nehézségeik. Mások szerint várha­tó volt a cég bedőlése, mert úton út­félen azzal hivalkodtak, hogy mi­lyen titkosszolgálati kapcsolataik vannak, (stop)