Új Szó, 2007. október (60. évfolyam, 225-251. szám)

2007-10-02 / 226. szám, kedd

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2007. OKTÓBER 2. Sport 19 Ma Panathinaikosz-Artmedia UEFA-kupa-meccs Két gólt kellene rúgni... SITA-ELOZETES Pozsony. Athénban ma játsszák (17.45) a labdarúgó UEFA-kupa 1. fordulójának visszavágó mérkő­zését: a Pozsonyban 2:l-re diadal­maskodó Panathinaikosz az Art- media Petrzalka együttesét fogad­ja. Mindkét gárda nyert a hétvégi bajnokin, a pozsonyiak a Dubnica otthonában (3:1), a Panathinai- kosz pedig hazai pályán a PAOK Szaloniki ellen (2:0). A ligetieknél nem léphet pályára a sérült Oravec és az első meccsen kiállított Borbély. „Már a múltban is többször sikerült a bravúr, most is meglepetésre készülünk. Kezdettől fogva okosan, higgadtan kell fut­ballozni, tisztában vagyunk azzal, ha tovább akarunk jutni, akkor két gólt kell rúgni” - mondta Vladimír Weiss, a Petrzalka vezetőedzője. A várható összeállítások - PA­NATHINAIKOSZ: Malarz-Vindra, Morris, Gumasz, Nilsson-Marcelo Mattos, Tziolisz, Karagunisz, Ro- mero-Szalpigidisz, Papadopulosz (N_Doye); PETRZALKA: Hyll-Ci- sovsky, Dosoudil, Farkas, Burák (Mráz), Guédé-Obzera, Kozák, Fodrek, Urbánek-Halenár. Élvonalban maradtak a komáromi vízilabdázók Győzelemmel felérő remi UJ SZÓ-ERTESÜLES Jövőre is a legjobbak között játszhatnak a komáromi vízilab­dázók, akik drámai csatában har­colták ki a bennmaradást. Az ext- raliga-osztályozó első mérkőzé­sén csak 8:7-re verték a vendég Vrútky együttesét, majd a vissza­vágón, győzelemmel felérő 7:7-es döntetlent értek el. Érdekesség, hogy egyik csapat sem játszhatott hazai medencében, ugyanis nincs a szabályoknak megfelelő fedett uszodája. Az odavágó Magyaror­szágon, Dél-Komáromban volt, a második meccs pedig a nyitrano- váki vízilabdaközpontban. „Az utóbbi öt év leggyengébb teljesítményét nyújtottuk az első találkozón, fél tucat ziccert hagy­tunk ki, sokszor még az üres ka­puba sem tudtunk betalálni. Ami­kor pedig eladtuk a labdát, meg­lódult az ellenfél és kontrából volt eredményes. Mivel a visszavágó reggel 8-kor kezdődött, ezért haj­nalban kellett indulnunk. Három kulcsember (Fazekas, Rácz, Szűcs) nélkül szálltunk vízbe, ezúttal sem játszottunk jól, de leg­alább küzdeni akarásból felülmúl­tuk az ellenfelet. Szinte végig ve­zettünk, a hajrában kiegyenlített a Vrútky, de szerencsére sikerült ki­harcolnunk a döntetlent. Le a ka­lappal a játékvezetők előtt, mind­két mérkőzésen feladatuk magas­latán álltak” - nyilatkozta lapunk­nak Ondrej Gajdác, a Duna-parti- ak vezetőedzője. A komáromi gárdában jobbára ifik pólóznak, s így nem lesz könnyű dolguk az extraligában, melynek sorsolására szombaton, Zsolnán kerül sor. „Nagy bravúr lenne, ha az élvonalban kiharcol­nánk az 5. helyet, de akkor sem le­szünk szomorúak, ha ezúttal is a Topolcany mögött végzünk. Ezek­nek a fiatal tehetségeknek nagy szükségük van a komoly tét­meccsekre” - mondta a komáromi tréner, (zsi) Cosco a Sopron, Vágó a Diósgyőr új vezetőedzője Kispesti siker a raneadón ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest/Sopron. Á labda­rúgó Soproni Liga 10. fordulójá­nak slágermérkőzését a 3. helyen tanyázó MTK és az éllo­vas Honvéd játszotta. A Hungá­ria körúti rangadót 5000 néző előtt a kispestiek nyerték, s így nincs már veretlen csapat az NB I-ben. Nagy lendülettel kezdtek a vendégek, s már a meccs elején megszerezték a vezetést. Az el­MÉRKŐZÉSKRÓNIKA - 10. FORDULÓ MTK-Budapest Honvéd 1:2 (1:1) Hidegkúti-stadion, 5000 néző. Gól­lövők: Bori (23.), ill. Abraham (5.), Abass (64.). Játékvezető: Bede. Sárga lap: Szabó, ill. Tóth B., Ivancsics. MTK: Végh-Horváth, Lambulics, Rodenbü- cher, Pollák-Kulcsár, Szabó (62. Kecskés), Pintér, Bori-Urbán, Zsi- dai; HONVED: Tóth I.-Schindler, Benjámin, Szmiljanics, Tóth B.- Berdó (59. Diego), Genito, Bárányos, Ivancsics-Hercegfalvi (84. Tóth M.), Abraham (52. Abass). TÁBLÁZAT, MŰSOR SBS SBSB8I ■ ■ ÜK MNMM wSSs&S&iSSSkWSmaMk 11 A bajnokság állása 1. Honvéd 10 8 1 1 24:11 25 2. DVSC 10 6 2 2 22:12 20 3. MTK 10 5 4 1 22:11 19 4. Újpest 10 5 4 1­20:9 19 5. Fehérvár 10 5 1 4 21:16 16 6. Győr 10 4 4 2 13:10 16 7.ZTE 10 4 3 3 19:16 15 8. Nyíregyháza 10 4 3 3 8:8 15 9. REAC 10 4 1 5 11:14 13 10, Vasas 10 3 4 3 14:16 13 11. Kaposvár 10 3 4 3 13:17 13 12. Paks 10 3 I 6 15:21 10 13. Sopron 10 2 4 4 7:14 10 14. Siófok 10 1 3 6 11:16 6 15. DVTK 10 0 6 4 9:17 6 16. Tatabánya 10 0 1 9 9:30 1 Következik 11. FORDULÓ - október 5., pén­tek, 19.00: Fehérvár-Újpest. Október 6., szombat, 15.00: Nyíregyháza-Zalaegerszeg, Ta­tabánya-Siófok, Győr-Paks, REAC-Debrecen; 18.00: Hon- véd-Kaposvár, Sopron-Diós- győr. Október 8., hétfő, 18.00: Vasas-MTK. Szapu Viktor ontotta a gólokat a sabaci tornán (SITA-felvétel) Olykor túlharsogták az érsekújvári szurkolók az óriási túlerőben lévő hazaiakat A sabaci továbbjutás Sabac/Érsekújvár. Második­ként zárta az érsekújvári Start férfi kézilabdacsapata a Challenge-kupa 2. fordu­lójában megrendezett hét­végi, sabaci tornát, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé. SZABÓ ZOLTÁN „Természetesen boldogok va­gyunk, hogy sikeresen vettük az egyáltalán nem könnyű akadályt. Nemcsak a játékosaink, de lelkes szurkolóink is kitettek magukért. A dobokkal felszerelt húsztagú csoport szinte hazai környezetet biztosított számunkra. Olykor túl­harsogták még az óriási túlerőben levő hazai drukkereket is - érté­kelt boldogan Tóth Mihály, az ér­sekújváriak sportigazgatója. - Tudtuk, az első találkozó lesz a sorsdöntő, amelyen a két évvel ezelőtt a Bajnokok Ligájában sze­replő Ljubuskival csaptunk össze. Úgy tűnt, lebecsültek bennünket a bosnyákok, s végül hét góllal ver­tük őket. Kapusunk, Pető Pcola fantasztikusan védett, mellette Szűcs Tomi és a tizenegy találatig jutó Szapu Viktor jeleskedett. Az utóbbi a további meccseken is on­totta a gólokat.” Szombaton jóval könnyebb dol­guk volt a Start kézilabdázóinak. „A manchesteri egyetemisták tel­jesítményén meglátszott, hogy START-MECCSEK N. Zámky-Ljubuski (bosnyák) 32:25 N. Zámky-Manchester 35:17 N. Zámky-Sabac 22:30 teljesen amatőrök. Minden gól­nak nagyon örültek, mi végig fél gőzzel játszottunk, a mérkőzés nagy részében a tartalékok szere­peltek, így is fölényesen nyertünk. A meccs után már biztossá vált a továbbjutásunk, ezt az esti ban­ketten az európai szövetség egyik vezetője hivatalosan is megerősí­tette” - hangsúlyozta Tóth Mihály. Vasárnap tehát tét nélküli záró­találkozó várt a Startra:, Jól kezd­tünk, a huszadik percben három góllal vezettünk, ám ezután for­dult a kocka, s a félidő végén már négy találattal a vendéglátók ve­zettek. A hajrában pihentettük a kulcsembereinket, nehogy meg­sérüljenek. Három nap alatt, há­rom meccs nem kis megterhelés. Ehhez még hozzávesszük a fá­rasztó utazást - tizenegy órát töl­töttünk az autóbuszban, míg Sa- bacba értünk...” Handlován négy, idegenben két év elteltével győzött újra az MBK Rieker Parádés komáromi idénynyitó ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Komárom. Biztató rajtot vett a Ladislav Stajger által irányított komáromi férfi kosárlabdacsapat az extraliga idénynyitóján. Az el­múlt évad sereghajtója, az idei bajnokság titkos esélyesének ott­honában, Handlován diadalmas­kodott 85:80 arányban. „Őszin­tén szólva nem számítottunk erre a sikerre, mivel idegenbeli extra- liga-mérkőzést két éve, Zsolnán nyertünk utoljára, Handlován pe­dig immár négy éve próbálkoz­tunk sikertelenül” - emlékezett vissza Paulík József, a Duna-par- tiak menedzsere, aki mellesleg Stajger edző segítője is. Az 1. for­duló legeredményesebb játékosa ráadásul a Rieker legnagyobb nyári fogása, Igor Majoros lett a maga 29 pontjával. „Nagyon jó komáromi csapat­munkát láthatott a handlovái kö­zönség, mely csodálatos hangu­latot teremtett a sportcsarnok­ban. Fegyelem és higgadtság - e két szóval lehetne jellemezni szombati játékunkat. Ä nagyszü­net után mindössze két labdát adtunk el” - elevenítette fel a győztes mérkőzés legfontosabb mozzanatait Paulík József. A ko­máromi drukkereknek azonban még várniuk kell kedvenceik ha­zai bemutatkozására, mivel a holnapi, 2. forduló mérkőzését is idegenben játssza a Stajger-ala- kulat. „Csarnokunk felújításá­nak utolsó fázisa zajlik, ezért fo­lyamodtunk a pályaválasztói jog felcseréléséhez” - informálta la­punkat a klubmenedzser. Paulík azt is elárulta, hogy szerdán Al- sókubínba is győzni mennek. Szombat óta ez már csak termé­szetes. (kb) LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE CSEHORSZÁG, 9. forduló: Sla- via-Zlín 7:1, Krajcík S) - 90 perc, Ivana (S) - 90 perc, Opiela (Z) - a 26. percig; Olomouc-Li- berec 1:0, Kascák (O) - a 70. perctől, Hodúr (L) - 90 perc, Singlár (L) - 90 perc; C. Budéjo- vice-Most 1:0, Hűek (C) - 90 perc; Kladno-Brno 1:2, Farbák (K) - 90 perc; Teplice-Plzen 1:0, Gasparík (T) - a 46. percig; Jab- lonec-Sparta 0:2, Brezinsky (S) - 90 perc, Zabavník (S) - 90 perc, Kisel (s) - a 90. percig + 2 gól. Zizkov-Ostrava 0:2, Byst- ron (69.), Svérkos (90.). Bartal- sky (Z) - 90 perc. OLASZORSZÁG, 6. forduló: Na­poli-Genoa 1:2, Hamsík (N) - a 31. perctől. NÉMETORSZÁG, 8. forduló: Bo- chum-Nürnberg 3:3, Sesták (B)- 90 perc + 2 gól; Mintái (N) - a 77. percig; Hannover-Duisburg 2:1, Huszti (H) - 90 perc; Karsl- ruhe-Dortmund 3:1, Hajnal (K)- 90 perc. HOLLANDIA, 6. forduló: Nijme- gen-Tilburg 1:0, Babos (N) - 90 perc, Hrepka (N) - a 28. perctől. BELGIUM, 8. forduló: Ander- lecht-Charleroi 0:1, Juhász (A)- a 86. perctől; Lokeren-Brus- sels 0:1, Pető Z. (B) - a 67. per­cig. AUSZTRIA, 13. forduló: Mat­tersburg-Innsbruck 3:1, Csiz­madia (M) - az 59. percig, Orosz (I) - 90 perc; Ried-Kärn­ten 3.1, Kabát (K) - a 78. percig; Salzburg-Austria 0:1, Sáfár (A)- 90 perc. MAGYARORSZÁG, 10. forduló: Zalaegerszeg-Vasas 3:3, Pol­gár (Z) - a 77. perctől; Debre- cen-Tatabánya 4:1, Pastva (T)- 90 perc, Kozák (T) - a 46. perctől. OROSZORSZÁG, 25. forduló: Szaturn-FC Moszkva 0:0, Duri- ca (Sz) - 90 perc, Petrás (Sz) - a 79. pectől; Zenit Szentpéter- vár-CSZKA Moszkva 2:1 Conto- falsky (Z) - 90 perc. (ú) EGY MONDATBAN ♦ Menesztették Stefan Vöro- nákot, az I. labdarúgóligában újonc Trebisov vezetőedzőjét. ♦ Hetvenegy éves korában szívbetegségben elhunyt A1 Oerter négyszeres olimpiai baj­nok amerikai diszkoszvető-le­genda. ♦ Francia állampolgárságért folyamodik még ebben az év­ben az egyéni időfútamban vi­lágbajnoki ezüstérmes Bodrogi László, ám az országúti kerék­páros a jövő évi pekingi olimpi­án biztos, hogy magyarként versenyez. ♦ Az idény végén Ralf Schuma­cher távozik a Forma-l-es To­yotától. SPORTHÍRADÓ ♦ Vívó-vb (Szentpétervár), női párbajtőr - döntő: Heidemann (német)-Li (kínai) 14:10. Csa­lódást okoztak a magyarok: 18. Szász Emese, 19. Nagy Tí­mea,' ... 30. Mincza-Nébald Il­dikó, ... 34. Hormay Adrien. ♦ Női kézüabda BL-selejtező, Győr: Győr-Metz 30:27. A vé­geredmény: 1. Győr 6, 2. Metz 2, 3. Michalovce 2, 4. Stjarnan 2. A győriek bejutottak a 16 kö­zé. ♦ Ashlandi ITF-tenisztoma, döntő: Czink (magyar)-Lep- csenko (üzbég) 6:1,2:6,6:4. ♦ Tenisz-világranglisták - ATP: 1. Federer (svájci) 7605, ... 38. Hrbaty (szlovák) 820. WTA: 1. Henin (belga) 5200, ... 10. Hantuchová (szlovák) 2177,... 20. Szávay (magyar) 1363,50. ♦ Jégkorong OB I: FTC N. Zámky-Újpest 4:2 (2:0, 1:0, 1:2). ♦ Női kosárlabda-Eb - közép­döntő, F csoport: Olaszor- szág-Szerbia 64:43. RÖPLABDA-EB Luxembourg. Az olasz válo­gatott szerezte meg az arany­érmet a belga-luxemburgi közös rendezésű női röplabda Európa-bajnokságon. DÖNTŐ: Olaszország-Szer- bia 3:0 (24, 18, 21). A sor­rend: 1. Olaszország, 2. Szer­bia, 3. Oroszország, ... 13. Szlovákia, (ú) NHL-KRÓNIKA ANAHEIM-LOS ANGELES 4:1 (2:0, 2:1, 0:0), gólütők: Perry (11., 23.), Kunitz (16.), Moen (25.), illetve Cammalle- ri (29.). (ú) SPORTFOGADÁS A magyar TOTÓ 39. heti nyer­tes tipposzlopa: 1, X, X, 1, 2,1, 1, 2, 1, 2, 2, X, 1 - 2. NYERE­MÉNYEK: telitalálatos és 13 ta- lálatos szelvény nem volt. A12 találatosokra (8 db) 425 731, a 11 találatosokra (194) 17 556, a 10 találatosokra (2316) 2451 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ: telitalálatos és 5 találatos szel­vényt nem találtak, a 4 talála- tosok (17) 9716 Ft-ot érnek. A KENŐ 10 tegnapi nyerőszá­mai:^ 3,11,12,17,22,23,25, 27, 35, 40, 43, 45, 50, 51, 57, 58, 61, 68, 76. Kenő Plusz­szám: 68. ső félidő közepén egyenlített a: MTK. A határozottabb éllovas j második félidő közepén lőtte ; győztes gólt. Kinevezték a Sopron labdarú gócsapatának új vezetőedzőjét: a: olasz tulajdonos döntésének ér * telmében Vincenzo Cosco irányít ja az együttest, aki legutóbb hazá jában dolgozott, a negyedosztá lyú Paganese trénere volt. Vág< Attila ugyancsak tegnap lett a Di ósgyőr új vezetőedzője, (ú, m)