Új Szó, 2007. július (60. évfolyam, 151-175. szám)

2007-07-30 / 174. szám, hétfő

14 Sportvilág - labdarúgó NB i ÚJ SZÓ 2007. JÚLIUS 30. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 2. FORDULÓ Tatabánya-Nyíregyháza 0:1 (0:1) Tatabánya, 1200 néző. Játékvezető: Vei- zer. Góllövő: Montvai (31., 11-esből). Sárga lap: Balogh Z. ill. Bagoly, Mont­vai. TATABÁNYA: Poleksics-Kriston, Di­enes, Farkas V., Megyesi-Perez, Balogh Z., Ferenczi (46. Takács), Sándor I., Hajdú-Nógrádi (46. Filó). NYÍREGYHÁZA: Lazareanu-Zaleh, Bagoly, Ambrusz, Cornaci-Sa- va (60. Vukadinovics), Hegedűs, Lippai, Zabos-Moldovan (65. George), Montvai. Paksi FC-MTK Budapest 1:4 (1:1) Paks, 2300 néző. Játékvezető: Sápi. Gól­lövők: Márkus (2.), ill. Pátkai (8.), Kan­ta J. (74.), Zsidai (81.), Hrepka (92.). Sárga lap: Márkus, Éger, ill. Pátkai. PAKS: Kovács-Molnár, Salamon, Zováth (76. Horváth F.), Éger-Báló (Csehi, 46.), Kiss, Hanák, Heffler (46. Tamási)-Tököli, Márkus. MTK: Végh-Horváth L. (52. Szekeres), Lambulics, Pintér, Pollák-Zsidai, Bori (61. Hrepka), Pátkai, Pál-Kanta J.-Urbán (72. Kulcsár). Diósgyőri VTK-BFC Siófok 0:3 (0:1) iSSjsí / w/ Diósgyőr, 3000 néző. Játékvezető: Szi- lasi Sz. Góllövők: Kuttor (7), Fülöp (48., 65.). Sárga lap: Vitelki (20.), Éjek (59.), illetve Forgács (1.). DIÓSGYŐR: \1P Köteles-Lakatos (46. Rebecsák), He­gedűs Gy., Vámosi (74. Fodor M.), Elek-Sipeki, Vitelki, Katona (34. Huszák) Lipusz-Douva, Simon A. SIÓFOK: Hegedűs L.-Mik- lósvári, Kuttor, Forgács, László A. (76. Köntös)-Nagy L., Tusori, Kanta Sz., Homonyik (76. Gajda)-Melczer (78. Selei), Fülöp. Debrecen-Győri ETO 2:0 (1:0) Debrecen, 7000 néző. Játékvezető: Sza­bó Z.. Góllövők: Dzsudzsák (45+2.), Demjén (56.). Sárga lap: Demjén. DVSC: Balogh-Bernáth, Komlósi, Mé­száros, Leandro-Dombi (55. Sándor T.), Demjén, Vukmir, Dzsudzsák (59. Czvitkovicsj-Stojkov (46. Rudolf), Kouemaha. GYŐR: Sztevanovics-Nikolov (60. Cserme­lyt), Stark, Szupics, Völgyi-Pákolicz (74. Tokody), Bank, Jäkl, Böőr-Bajzát, Brnovics (60. Józsi). Újpest-Zalaegerszeg 1:1 (0:1) Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző. Já­tékvezető: Solymosi. Góllövők: Foxi (61.), ill. Tóth N. (45+1.). Sárga lap: Pető, ill. Koplárovics, Miljatovics, Davi- dov, Máté. ÚJPEST: Balajcza-Regedei, Vermes, Böjté, Sadjo-Sándor (54. Li Do Kvon), Habi, Radulovics (73. Pető)-Foxi, Tisza (54. Kovács Z.)-Rajczi. ZTE: Babalj-Dudics, Polgár, Miljatovics, Vulin-Tóth Z., Máté, Tóth N. (66. Davidov), Koplárovics-Waltner (76. Diavarra), Pekics (87. Kádár). TABLAZAT - MŰSOR A bajnokság állása Következik FORDULÓMOZAIK Személyautókkal utazott a Szpari Az újonc Nyíregyháza játékosai érdekes körülmények között utaztak Tatabányára, idei első bajnoki mérkőzésük színhelyé­re. A nyírségi csapat futballistái nem tudtak saját buszukkal el­indulni, az ugyanis éppen sze­relés alatt áll, és mivel a kölcsön kapott buszt a vezetők nem nyilvánították utazásra alkal­masnak, kénytelenek voltak személyautókkal eljutni a bá­nyászvárosba. (nbl.hu) Sitku visszatért Székesfehérvárra Sitku Illés az elmúlt héten a Jab­lonec ausztriai edzőtáborában vett részt, és a hét közepén visszatért Székesfehérvárra. A játékos jelenleg is Mariján Vlak edzéseit látogatja. A cseh I. ligás klub megtette a maga ajánlatát a játékosnak, ő azonban nem fo­gadta el azt. Majd a Jablonec újabb ajánlatot tett, sőt, az egy évre szóló szerződés összegét is megemelték, de erre sem bólin­tott rá a csatár, (nbl.hu) Pakson jól hajrázott az MTK, s az élre ugrott; az újonc Siófok idegenben lenullázta a Diósgyőrt Remekeltek a vendégcsapatok Csak vendégsikerek szület­tek a labdarúgó NB I 2. for­dulójának a szombati játék­napján. Az MTK 0:1-ről for­dított Pakson, az újonc Nyí­regyháza 11-es góllal nyert Tatabányán, míg a Siófok Di­ósgyőrött diadalmaskodott. A Sopron-Honvéd meccs lapzárta után ért véget ÖSSZEÁLLÍTÁS A paksi mérkőzés első percé­ben, a két csapat tavaszi találko­zójához hasonlóan, súlyos védel­mi hibából szerzett vezetést a ha­zai együttes. Az MTK viszonylag gyorsan egyenlített, s onnantól végig irányította a játékot. A mérkőzés hajrájában a paksiak vezetőedzője ugyan három csa­tárt küldött a pályára, de a kék-fehérek fiataljai jobban bír­ták a hőséget, futómennyiségben felülmúlták ellenfelüket. Jel­lemző a játék képére, hogy a négy kapott gól ellenére a paksiak leg­jobbja Kovács kapus volt. Tatabányán kezdettől fogva a nyíregyházaiak uralták a mér­kőzést, és ez helyzetekben is megmutatkozott. A megille- tődött és sok hibával futballozó házigazdák szinte nem is tudtak gólveszélyt kialakítani az újonc vendégek kapuja előtt, így Mont­vai büntetőjével a nyírségiek ve­zetésével fejeződött be az első játékrész. A folytatásban már nem kápráztatták el jó játékkal a nézőket a csapatok, ebben a negyvenöt percben szinte kizá­rólag a két tizenhatos közt folyt a játék. A vendégek magabizto­san őrizték egygólos előnyüket, s Kuttor (középen) győzelemre vezette a siófoki fiatalokat három ponttal távoztak Tatabá­nyáról. Bátran kezdett a Diósgyőr ott­honában a Siófok, gyorsan veze­tést is szerzett, ezt követően azonban az alacsony színvonalú összecsapáson nem tudtak gól­helyzetet kialakítani a csapatok, így az első félidő után a vendégek vonulhattak vidámabban az öl­tözőbe. A második negyvenöt percben Fülöp két góljával már a játékrész derekára behozhatatlan lett a vendégek előnye, amit ma­gabiztosan tartottak a hátralevő percekben. A gyenge napot kifo­gó diósgyőriek ellen megérde­melten vitte el a három pontot Botos Antal gárdája. A mezőnyfölényben játszó deb­MESTERMÉRLEG MÉSZÁROS FERENC (Tatabá­nya): „Siralmas játékot nyújtot­tunk. Nem erre készültünk, úgy ér­zem, hogy egyelőre igen szűk a já­tékoskeretünk.” RÉVÉSZ ATTILA (Nyíregyháza, pályaedző): „Örülök a megérde­melt győzelemnek, ez lendületet adhat nekünk. Az első félidőben több helyzetet is kialakítottunk, akár több gólos előnnyel vonulhat­tunk volna a szünetre. A folytatás­ban kissé fölénk kerekedett a hazai együttes, de szerencsére ezt átvé­szeltük.” GARAMI JÓZSEF (MTK): „Az eddigi mérkőzéseinkkel összevetve a mait, azt kell mondjam, hogy bár a végeredmény azt sejteti, hogy na­gyon simán nyertünk, ez egy rend­kívül nehéz, hajtós, küzdős mérkőzés volt.” MIROSLAV BERÁNEK (Debre­cen): „Nehezen lendültünk játék­1. MTK 2 2 0 0 6:1 6 2. FORDULÓ - hétfő, július 2. OVSC 2 2 0 0 4:1 6 30., 18.00: REAC-Vasas (já­3. Újpest 2 1 1 0 5:3 4 tékvezető: Mészáros); 20.00: 4. ZTE 2 1 1 0 4:2 4 Fehérvár-Kaposvár (Bognár). 5.-Honvéd 1 1 0 0 3:0 3 6. Vasas 1 1 0 0 3:1 3 3. FORDULÓ - péntek, augusz­7. Siófok 2 1 0 1 5:4 3 tus 3., 19.00: Siófok-Debre­8. Nyíregyháza 1 1 0 0 1:0 3 cen, Zalaegerszeg-Diósgyőr; 9. Sopron 1 0 1 0 1:1 1 szombat, augusztus 4., 17.30: Kaposvár 1 0 1 0 1:1 1 Nyíregyháza-REAC; 18.00: 11. Fehérvár 1 0 0 1 0:2 0 Győr-Tatabánya; 19.00: Ka­Győr 1 0 0 1 0:2 0 posvár-Paks, Vasas-Sopron; 13. Tatabánya 2 0 0 2 1:4 0 vasárnap augusztus 5., 19.00: 14. REAC 1 0 0 1 0:3 0 Honvéd-Fehérvár; hétfő, au­15. Diósgyőr 2 0 0 2 1:5 0 gusztus 6., 18.00: MTK-Új­16. Paks 2 0 0 2 2:7 0 pest. (ú) receni bajnokcsapat főleg beívelé­sekkel próbálta meg feltörni a vendég győriek masszív védelmét, ám a próbálkozások sikertelenek maradtak. A vízszünet után kissé megélénkült a játék, de a vezető gól csak a játékrész hosszabbításá­ban született meg az egyre agüi- sabban futballozó Dzsudzsák ré­vén. A második találatot követően már tetszetős játékot mutatott be a holnapi Bajnokok Ligája-selej­tezőre készülő Debrecen. A Berá- nek-legénység védekezésben is magabiztos volt, igaz, a győriek nem igazán késztették Bemáthé- kat nagyobb erőbedobásra. A két távoli gólt hozó sportszerű össze­csapáson sima győzelmet könyvel­hetett el a címvédő Löki. (nb 1 .hu-felvétel) Óriási lendülettel kezdett az Új­pest a ZTE ellen, ám a helyzeteket - többnyire Foxi - nem tudta érté­kesíteni. Amikor már mindenki a szünetre készült, akkor jött a ko­rábbi újpesti Tóth Norbert, aki egy váratlan lövéssel meglepte Balajc- za kapust, és vezetést szerzett csa­patának. A második játékrészben komoly erőket mozgósított a li­la-fehér gárda az egyenlítésért, ám ez nem jött volna létre, ha Ko­vács passzát nem nézik el a zalae­gerszegi védők, a figyelmetlensé­get Foxi használta ki. A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, ám újpesti ol­dalon előbb Balajcza, majd a ven­dégektől Babalj mentette meg csa­patát a góltól, (o-o, ns, ú) Az újonc csatára góljai ellenére sem elégedett teljesen Fülöp Zoltán jól őrlődött NB1.HU Miskolc. A 2. forduló legna­gyobb meglepetését a Siófok csa­pata szolgáltatta, miután Di­ósgyőrött könnyed játékkal, si­mán, 3:0-ra verte a DVTK-t. A mérkőzés főhőse - két góljával - Fülöp Zoltán volt, aki korábban megfordult a Ferencváros akkor még NB I-es csapatában, és a nyá­ron tért vissza Siófokra. „Hiába szereztem gólokat, kriti­kus vagyok önmagámmal szem­ben, bosszant például az elején ki­hagyott nagy helyzetem. Később egyre magabiztosabb lettem, és feljavult a játékom, aztán az első gól mindent helyretett. Hálátlan szerep az enyém, mert elöl, négy ember között kell őrlődnöm. De semmi gond, olyan az alkatom, hogyha kell, a védőkkel a háta­mon megyek a kapuba.” A ZTE kiáll az Újpest ellen betaláló játékos mellett Tóth félmilliós gólt rúgott Miroslav Beránek (Képarchívum) ba, de mar az első félidőben is mi irányítottunk. Szünet után már egyértelmű fölénybe kerültünk.” PAJKOS JÁNOS (DVTK): „Esé­lyünk sem volt az egyenlítésre, csa­lódott vagyok, mert hazai pályán csapatomtól sokkal többet vártam. Különösen elszomorító védelmünk gólképessége.” LENGYEL FERENC (Paks): „Megérdemelten nyert az MTK, még ha a gólkülönbség túlzott volt is. Frissebben, gyorsabban és töb­bet mozogtak a kék-fehérek, nem tudtuk tartani velük a lépést. Az első gól után volt esélyünk, akkor többet birtokoltuk a labdát, igye­keztük irányítani a játékot, de az egyenlítés után már fölénybe került az MTK és jobb volt nálunk.” BOTOS ANTAL (Siófok): „Jól megszerveztük védekezésünket, így a diósgyőriek nem tudtak mö­génk kerülni. Mindkét játékrészben jó időben lőttük góljainkat, ami el­bizonytalanította a DVTK-t.” EGERVÁRI SÁNDOR (Győr): „Összeszokottabb volt a bajnok, és megérdemelten nyert. Sajnos, mi még nem tudunk azt nyújtani, amit elvárok a csapattól.” URBÁNYI ISTVÁN (Újpest): „Sajnos, az első félidőben kihagy­tuk a ziccereinket. Ennek ellenére úgy érzem, volt tartása a csapat­nak.” SZLAVKO PETROVICS (Zalae­gerszeg): „Nem érdemeltünk volna vereséget. Az első félidőben gyen­gébben teljesítettünk, a vezetés el­lenére. A folytatásban jöttünk föl. Volt egy kritikus húsz perc, amit si­keresen átvészeltünk. ” (nbl.hu) NB1.HU Zalaegerszeg. Tóth Norbert annak idején olyan szerződést írt alá az Újpest együttesével, mely szerint bárhova igazol a magyar bajnokságban, nem lép­het pályára a lila-fehérek ellen. Nos, ez péntek este megtör­tént, mi több, Tóth szerezte meg mostani csapata egyetlen gólját. Igaz, még a kezét sem tette fel gólörömében, társaival együtt csendben ünnepelte a találatot. Bár az érintett nem akar nyi­latkozni az esetről, lapinformá­ciók szerint nem kevesebb, mint 500 ezer forintot kell fizetnie volt klubjának. No nem a gólért, egyáltalán azért, hogy pályára lépett. Az Újpest ügyvezető igaz­gatója, Dányi Szilárd szerint va­lóban létezik ilyen „szerződés”, de azt nem „sportszakmailag” ír­ta alá Tóth, hanem a reklámjo­gok értékesítése szempontjából. „Mi is hallottunk erről, és annyi bizonyos, hogy a klub Tóth Norbi mellé áll, és mindenben segíti az ügy megoldását” - kom­mentálta az esetet tömören Nagy Ferenc, a Zalaegerszeg tulajdo­nosa. A gól utáni pillanat: Tóth nem Örült... (nbl.hu-felvétel]