Új Szó, 2007. április (60. évfolyam, 77-99. szám)

2007-04-30 / 99. szám, hétfő

18 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2007. ÁPRILIS 30. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 26. FORDULÓ Paks-FC Sopron 1:0 (0:0) Paks, 1500 néző. Játékvezető: Iványi. Góllövő: Búzás (86.). Sárga lap: Sifter. PAKS: Kovács A.-Molnár Z., Salamon, Horváth S. (28. Fehér A.), Hanák-Zo- váth, Tamási-Balaskó (55. Belényesi), Búzás, Heffler (82. Böde)-Kiss T. SOPRON: Takács T.-Lázár, Ib- ric, Radu (46. Demjén), Dragomir-Sira (67. Cigan), Sifter, Hor­váth A., Munteanu-Feczesin, Magasföldi (82. Fabio). Vasas-ZTE FC 4:0 (2:0) Illovszky Stadion, 1000 néző. Játékve­zető: Fábián. Góllövők: Lázok (20., 70.), Németh N. (27.), Kincses (64.). Sárga lap: Fehér Z., Pandúr, ill. Ko- csárdi, Simonfalvi. Piros lap: Molnár B. (21.). VASAS: Németh G.-Balog Zs., Pandúr, Kovács G., Kiss K.-Fehér Z. (65. Báli), Pintér-Kincses, Németh N. (80. Mundi), Pillér (58. Nagy T.)-Lázok._ZTE FC Lipčák-Kocsárdi, Máté P., Botis (26. Csóka), Kádár-Simonfalvi (59. Tóth Z.), Molnár B., Nagy L., Dovičovič (36. Dianu), Józsi-Waltner. FC Tatabánya Vértes Center-Diósgyőri VTK 5:3 (3:0) Tatabánya, 1500 néző. Játékvezető: Szabó Zs. Góllövők: Hajdú (13., 30.), Kouemaha (36., 56.), Szilágyi (88.), ill. Simon (51.), Foxi (85., 91.). Sárga lap: Menyhért. TATABANYA: Poleksic-Raj- nay, Vámosi, Filó, Megyesi-Weisz (69. Szilágyi), Nečas, Balogh Z. (84. Sándor I.), Hajdú-Takács M. (56. Pérez), Kouemaha. DI­ÓSGYŐR: Szalma-Rubint (71. Menyhért), Hegedűs, Farkas V, Sadjo-Sipeki, Vitelki (63. Huszák), Katona, Simon-Foxi, Faggyas (46. Binder). PMFC-Pécs Plaza-Budapest Honvéd 1:1 (0:0) Pécs, 2000 néző. Játékvezető: Bognár. Góllövők: Lukács (47.), ill. Pomper (89.). Sárga lap: Lukács, Dienes, ill. Vincze Z., Pomper. PÉCS: Sólyom-Ba­jusz (46. Sztipánovics), Dienes, Lan- tos-Sipos, Szabados Pavicevic, Varga Z. (78. Szekeres), Kul­csár-Lukács, Tóth (67. Pest K.). BP. HONVÉD: Tomic-Schindler, Pomper, Vincze Z.-Dobos, Benjamin (64. Genito), Debreczeni, Szabó T., Ivancsics (46. Diego)-Bogdanovic (53. Ndjodo), Herceg­falvi. Kaposvári Rákóczi-Rákospalotai EAC 3:1 (0:1) Kaposvár, 2500 néző. Játékvezető: Solymosi. Góllövők: Oláh (53.), Vasilje- vic (67., 70.), ill. Somoijai (17.). Sárga lap: Marón, Bozsovics, Pintér, ill. Pusz­tai, Schrancz, Makra. KAPOSVÁR: Mi- linte-Mező, Petrók, Zahorecz, Kovácse- vics (9. Grúz)-Pintér, Maróti, Vasiljevic (90. Szakály D.), Szakály P. (78. Bozsovics)-01áh, Alves. REAC: Illyés-Dinka, Cseri, Pusztai, Sallai B. (46. Makra)-Regedei, Somorjai, Polonkai, Tóth N.-Nyer- ges, Torma (70. Schrancz). DVSC-TEVA-Győri ETO FC 3:0 (0:0) Debrecen, 9000 néző. Játékvezető: De- aconu (román). Góllövők: Stojkov (67.-ll-esből, 76.), Komlósi (74.). Sár­ga lap: Stojkov, ill. Pákolicz, Varga, Ró­zsi. DEBRECEN: Balogh-Bernáth, Komlósi, Mészáros, Takács (46. Sándor)-Kiss Z., Vukmir, Dzsu- dzsák, Leandro-Sidibe (79. Zsolnai), Stojkov (84. Dombi). GYŐR: Stevanovic-Kovács Z., Stark, Rózsi, Varga-Pákolicz (65. Czanik), Jäkl, Bank (76. Dudás), Müller-Tokody, Csermelyi (68. Szabó Zs.). Dunakanyar-Vác-Újpest FC 3:1 (1:1) Vác. Játékvezető: Vad, 2 000 néző. Góllövők: Vén (23., 61.), Palásthy (92.), ill. Tisza (41.). Piros lap: Böjté (23.). Sárga lap: Bozori, Dudás, Rus- vay, ill. Sándor Gy., Völgyi, Balajcza, : Köteles-Lettrich, Kovács P., Thomas, Dudás-Csopa­ki, Rusvay, Makrai, Vén-Kulcsár (62. Da Silva), Bozori (75. Pa­lásthy). ÚJPEST: Balajcza-Vermes, Vaskó, Böjté, Fűzi Á.-Sándor Gy. (41. Kőhalmi), Nagy O. (67. Kopunovics), Korcsmár, Völgyi (32. Zaleh)-Tisza, Kovács Z. FC Fehérvár-MTK Budapest 5:3 (2:2) WC Vaskó. VÁC Székesfehérvár, 1500 néző. Játékve­zető: Szilasi. Góllövők: Dajic (19., 48.), Julinho (33., 58., mindkettőt 11- esből), Nagy D. (77.), ill. Kanta (25.), Németh K. (38.), Lambulic (54.). Sár­ga lap: Mohi, Julinho, ill. Horváth L., Balogh B., Lambulic, Kriston. FEHÉRVÁR: Sebők-Fehér, Koller, Kocsis, Horváth Gábor (46. Vayer)-Farkas Balázs, Julinho, Csobánki (78. Fekete), Mohl-Nagy Dániel, Dajic (76. Dvéri). MTK: Végh-Kriston, Lambulic, Rodenbücher, Balogh Béla (65. Boni- fert)-Pintér, Horváth Levente, Czvitkovics (46. Pál), Kanta, Hrepka-Németh Krisztián. Menetel a Debrecen, már nyolc ponttal vezet; gólokban gazdag meccs Tatabányán és Székesfehérvárott A Vác búcsúzik az élvonaltól A sereghajtó Vác hiába győzte le az Újpestet a Bor­sodi Liga 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén (3:1), a szombati játékna­pon egyik közvetlen vetély- társa, a Paks l:0-ra verte a Sopront, ezzel eldőlt, hogy a dunakanyariak búcsúztak az első osztálytól. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az ugyancsak a kiesés elől mene­külő Tatabánya gólzáporos mérkőzésen 5:3-ra verte a Di­ósgyőrt, a Vasas pedig kiütötte a szezon első felében még bajnoki címről ábrándozó Zalaegerszeget (4:0). Tegnap délután az MTK vér­zett el Székesfehérvárott, ahol szin­tén nyolc gólt látott a közönség. Pakson alacsony színvonalú játé­kot hozott az első félidő, a csapatok egymás hibáiból éltek, a kapuk alig forogtak veszélyben. A színvonal a második félidőben sem emelke­dett, a Paks azzal szolgált rá a győzelemre (1:0), hogy egyszer be­talált az ellenfél kapujába. A Vasas két góljával gyakorlati­lag negyvenöt perc alatt eldöntöt­te a találkozót, mivel a ZTE Mol­nár Balázs sportszerűtlensége mi­att korán emberhátrányba került, ráadásul Nagy Tamásnak, a ven­dégek szakvezetőjének kettőt is cserélnie kellett sérülés miatt. A második félidő már csak formali­tás volt, az angyalföldi gárda tel­jesen megérdemelten szerezte meg a három pontot (4:0). Az első félidőben a Tatabánya gyakorlatilag lefutballozta a Di­ósgyőrt, és teljesen megérdemel­ten jutott megnyugtató előnyhöz. A szünet után sem változott a já­ték képe, a hazaiak jóval veszélye­sebbek voltak a kapura, még an­nak ellenére is, hogy a Di­ósgyőrnek sikerült szépítenie (5:3). Kaposvárott hagyta a pontokat a REAC (nbl.hu-felvétel) Pécsett csak az utolsó néhány perc hozott igazi gólhelyzetet az első félidőben, mindkét csapat a biztonsági játékra törekedett. A szünet után a gyors pécsi gólt követően kitámadott a Honvéd, cserékkel veszélyesebb lett a já­téka és röviddel a lefújás előtt ki­egyenlített (1:1). A Pécs nem bírta végig a nagy nyomást. Ka­posvárott az első félidőben mindkét csapat a támadásra helyzete a hangsúlyt. A helyze­tek kidolgozásából inkább a ha­zai csapat vette ki a részét, de gólt csak a REAC-nak sikerült szereznie. Hatalmasat változott a mérkőzés képe a második fé­lidőre, a hazaiak átvették a játék irányítását, ami aztán gólokban is megmutatkozott. A kaposvári­ak 17 perc alatt három gólt sze­reztek, és ezzel eldöntötték a meccset (3:1). Debrecenben a győriek kezdtek aktívabban, az első húsz percben ők irányítot­tak, és helyzeteket is kidolgoz­tak. A mérkőzés második félide­jében a címvédő játszott fölény­ben és viszonylag gyorsan eldön­tötte a három pont sorsát (3:0). Négy fordulóval a bajnokság befejezése előtt a dobogós helyek mellett a bentmaradás kiharcolá­sáért is küzdenek a csapatok. A 16. helyen álló Vác sorsa már megpecsételődött, arra azonban egyelőre csak tippelni lehet, hogy melyik együttes lesz a másik bú­csúzó. A sorsolás ismeretében úgy véljük, a Tatabánya esélyei a leg­rosszabbak. (m, ú) Mérkőzés után edzés Amint vége lett a Tatabánya-Diósgyőr mérkőzésnek (5:3), a csapa­tok bevonultak az öltözőbe, és a vezetőedző röviden kiértékelte a látottakat. Eddig minden ugyanúgy zajlott, mint máskor és más­hol. Ezután azonban meglepő módon nem ünnepléssel teltek a percek, hanem a hazai öltöző kiürült, és a csapat tagjai Hagymási Zoltán pályaedző vezényletével (minden bizonnyal frissen, fitten) edzeni mentek, (nbl.hu) MESTERMÉRLEG Interjú Miroslav Beránekkel, a DVSC vezetőedzőjével „Egy lépést tettünk meg” PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): „Az első félidőben bekapott gól megfogta a csapatot, de a szünet után kérésemnek meg lett az ered­ménye. A második félidőben végig fölényben játszottunk, több nagy helyzetet is kidolgoztunk, és ebből hármat sikerült belőnünk.” ACZF.T. ZOLTÁN (REAC): „Az első félidőben lefodztuk a Kapos­várt, a második játékrészben azon­ban átvették az irányítást. Amíg mi félórát küzdöttünk, addig a hazai­ak az egész mérkőzésen kitették szívüket a győzelemért.” MIROSLAV BERÁNEK (DVSC): „A mérkőzés első felében csak kín­lódtunk, igaz, pszichésen is meg voltunk fogva, és a Győr is jól véde­kezett. Az első gólunk után azon­ban felszabadultak lettek a játéko­sok, és gyorsan bebiztosítottuk a győzelmünket.” KLEMENT ISTVÁN (Győr): „Egy üyen Debrecen ellen még döntet­lent is nehéz, sőt, szinte leheleden játszani, főleg úgy, hogyha hiány­zik Bajzát és Bmovic. Igaz, az első félidőben két helyzetünk akadt, és ha Pákolicz az egyiket berúgja, az eredmény talán alakulhatott volna másként is.” KÉSZÉI FERENC (PMFC): „A helyzetek alapján megérdemelt volt a vezetésünk, több lehetősé­günk volt. Nagyon rossz érzés, hogy az utolsó percben vesztettünk el két pontot.” SUPKA ATTILA (Honvéd): „Na-' gyón fontos és nehéz héten va­gyunk túl. Ma szervezett, jól véde­kező csapattal játszottunk, amit bi­zonyít, hogy az első félidőben egy kapura lövésünk volt. Mindkét egy­üttes gyengén futballozott, ebben egymást múltuk felül.” LENGYEL FERENC (Paks): „A Sopron jobban játszott az első fé­lidőben. Úgy érzem, a vendégek egyik kihagyott helyzete volt a mérkőzés fordulópontja. Nagyon fontos a most szerzett három pont, de a hátralévő meccseken is lesz dolgunk bőven, a következő fordu­lóban mindjárt a Pécs elleni, kulcs- fontosságú találkozón.” TORNYI BARNABÁS (Tatabá­nya) : „Amikor elkezdtem itt a mun­kát, tudtam, hogy egy flúgos fu­tamnak leszek részese. Ez a meccs is ezt igazolta. Örülök a győzelem­nek, de a folytatásban lélekben sokkal erősebbnek kell lennünk. Feladatom, hogy néhány játékos fe­jében továbbra is rendet tartsak.” CSANK JÁNOS (DVTK):, A soro­zatos meccsek sokat kivettek pár já­tékosomból. Például Szalma kapus az első gól előtt háromszor is hibá­zott. Szépítésünk után pechünkre újabb hazai gól következett, így Ta­tabánya-győzelem született.” NAGY TIBOR (Vác): „A játéko­sok bebizonyították, hogy így is tudnak futballozni. Ezzel a játékkal még rengeteg győzelem áll előttük.” URBÁNYI ISTVÁN (Újpest): „Nem kívánok foglalkozni a játék- vezetéssel, majd visszanézem vide­óról a mérkőzést, és csinálok fel­jegyzéseket. Az volt a furcsa, ami­kor az utolsó percekben minden mindegy alapon elindultunk, ugyanis így akartuk kezdeni a mérkőzést.” (nbl.hu) INTERJÚ Már csak négy forduló van hát­ra a bajnokságból, s pontokkal ve­zet a Debrecen. A Győr legyőzése (3:0) után nyilatkozott Miroslav Beránek, a DVSC vezetőedzője. Egyre közelebb vannak a cél­hoz. Nem többet, egy lépést tettünk most, de úgy vélem, a legfontos­abbat e héten az Újpest ellen tehe­ti meg a csapat. Hétfőtől csakis er­re az összecsapásra szabad gon­dolnunk. A mérkőzés kulcsmozzanata éppen a holtidőre esett, Sándor Tamás pályára küldése egyet je­lentett a három pont megszer­zésével. Miért nem kezdett a csapatkapitány? Tamásnak gerincproblémái voltak, most sem teljesen fitt, de nagyon sok fontos, pontos és gyors passzal szolgálta ki a csa­pattársait. Úgy véli, ha korábban esik a DVSC első gólja, hamarabb vá­lik közönségbaráttá a mér­kőzés? Talán. Az biztos, hogy a kupa­meccs miatt pszichésen és fizikai­lag kicsit fáradtan kezdtünk, rá­adásul az ellenfél is jól tartotta magát az első félidőben, egy kont­ratámadásból vezetést is szerez­hetett volna. (ns) TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 14. REAC 26 8 6 12 33:45 30 15. Tatabánya 26 9 2 15 39:51 29 1. Debrecen 26 19 3 4 56:17 60 16. Vác 26 4 6 16 19:44 18 2. MTK 26 16 4 6 50:26 52 Azonos pontszám esetén először 3. Újpest 26 14 4 8 35:25 46 a győzelmek száma rangsorol. 4. ZTE 26 14 4 8 44:36 46 5. Vasas 26 12 5 9 35:32 41 Következik 6. Fehérvár 26 11 411 38:38 37 7. Kaposvár 26 10 412 32:30 34 27. FORDULÓ - május 4., 8. Diósgyőr 26 10 412 35:42 34 19.00: Újpest-DVSC. Május 5., 9. Honvéd 26 9 7 10 42:37 34 15.00: Honvéd-MTK; 17.30: 10. Paks 26 8 7 11 27:32 31 Győr-Tatabánya, REAC-Vác; 11. Győr . 26 8 7 11 29:37 31 18.00: Diósgyőr-Fehérvár, 12. Pécs 26 7 10 9 25:32 31 Pécs-Paks. Május 7. 18.00: 13. Sopron 26 9 314 26:41 30 ZTE-Kaposvár. (ú)