Új Szó, 2006. szeptember (59. évfolyam, 202-225. szám)

2006-09-25 / 220. szám, hétfő

18 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2006. SZEPTEMBER 25. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 7. FORDULÓ FC Tatabánya-Debreceni VSC-TEVA 2:1 (1:0) Tatabánya, 3000 néző. Jv.: Gergely. G.: Ndjodo (24.), Megyesi (68.), ill. Sándor (70.). Sárga lap: Jezdimirovics, Koue- maha, ill. Komlósi. TATABÁNYA: Polek- sics-Kerényi, Vámosi, Filó, Megye- si-Ngalle (76. Rajnay), Nečas (92. Mile), Jezdimirovics, Haj- dú-Kouemaha, Ndjodo (78. Dupai). DVSC: Csernyánszki-Bernáth (70. Böőr), Komlósi, Vukmir, Leandro-Kiss, Dzsudzsák (86. Dom­bi), Sándor, Halmosi-Sidibe (84. Rezes), Brnovics. Győri ETO FC-Paks 2:1 (0:0) Győr, 3000 néző. Jv.: Szilasi. G.: Bajzát (62.), Tokody (72.), ill. Heffler (76.). Sárga lap: Zsók, Hanák, ill. Zováth, Var­ga. GYŐR: Sztevanovics-Zsók, Kovács, Jäkl, Hanák-Granát (81. Nyári), Müller (56. Varga), Bank, Virág-Szabó (56. Tokody), Bajzát. PAKS: Ko­vács-Molnár, Salamon, Fehér, Barics-Böde (66. Varga)-Ambrus (46. Heffler), Zováth, Mészáros, Kiss-Montvai (73. Vizdár). Rákospalotai F.AC-FC Sopron 1:3 (0:3) Budai II László-stadion, 500 néző. Jv.: Mészáros. G.: Somoijai (54.), ill. Fecze- sin (13., 24., 40.). Kiállítva: Nagy (81.). Sárga lap: Nagy, Pusztai, Bárányos, ill. Radu. REAC: Farkas-Horváth, Nagy, Pusztai, Makra (32. Sallai)-Cseri (46. Somoijai), Kapcsos, Bárá­nyos, Polonkai-Torma, Nyerges (49. Török). SOPRON: Rabócz- ki-Homei, Ibrics, Radu, Munteanu-Demjén, Magasföldi (46. Ivan- csics), Horváth (88. Sifter), Lekics, Szabó (63. Cigan)-Feczesein. FC Fehérvár-Dunakanyar-Vác 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 2000 néző. Jv.: Szabó S. G.: Lattenstein (12.). Sárga lap: Lat­tenstein, ill. Farkas FEHÉRVÁR: Se- bők-Csizmadia, Fehér, Kuttor, Mohl- Lattenstein (70. Bozsics), Schwarcz, Farkas-Alumona, Sitku (70. Horváth), Győrök (91. Teljék). VÁC: Köteles-Kunzo, Udvari, Kovács, Gáspár-Laskai, Farkas (46. Rob), Svintek, Sinkó (76. Vén)-Kulcsár (67. Palásthy), Szabó. MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi 2:0 (1:0) Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Jv.: Vad II. G.: Kanta (42.), Bori (50.). Sárga lap: Bori, ill. Szuljics, Petrók, Varga. MTK: Végh-Balogh (79. Kriston), Lam- bulics, Rodenbücher, Pollák-Bori, Hor­váth, Zsidai (46. Czvitkovics), Kanta-Hrepka, Németh (79. Pál). KAPOSVÁR: Milinte-Kovácsevics (71. Radics), Kozmér, Petrók, Zahorecz-Grúz, Szuljics (57. Szakály), Varga, Andruskó-Oláh (80. Venczel), Alves. Újpest FC-PMFC-Pécs Plaza 1:0 (0:0) Budai II László-stadion, 4000 néző. Jv.: Kassai. G.: Nagy (80.). Sárga lap: Tisza, Hullám, ill. Szekeres. ÚJPEST: Balajc- za-Böjte, Korcsmár, Vaskó, Ver­mes-Erős, Sándor (78. Hullám), Ko- vács-Tisza, Tóth (71. Nagy), Rajczi (82. Gulyás). PÉCS: Her- bert-Sipos, Dienes, Szabados, Szekeres (84. Laki)-Pest, Bajúsz, Kulcsár, Lukács-Balaskó (84. Nógrádi), Pavicsevics (75. Győri). Diósgyőri VTK-Vasas 1:2 (0:1) Miskolc, 2000 néző. Jv.: Szabó Zs. G.: Szögedi (48.), ill. Unierzyski (30.), Tóth A. (51.). Sárga lap: Sipeki, Elek, Mogyo­rósi, ill. Pandur, Fehér Z. DIÓSGYŐR: Szalma-Mogyorósi, Rubint, Elek, Buz-Szögedi (77. Lipusz), Vitelki, Sipeki, Binder (63. Douva)-Si- mon, Sztanics (39. Foxi). VASAS: Németh-Balog, Pandur, Uni­erzyski, Tóth-Kincses, Németh (78. Majoros), Fehér (87. Odrobé- na), Ködöböcz-Skita (59. Nagy), Lázok. Milinte jól védett, mégis két gólt kapott (nb 1 .hu-felvétei vic A soproni Feczesin Róbert mesterhármasa már az első félidőben padlóra küldte a sereghajtó REAC-ot Tatabányán botlott a bajnok DVSC Feczesin (a labdával) tarthatatlan volt (nbl.hu-felvétel) A bajnoki címvédő Debre­cen elszenvedte első vere­ségét, miután a labdarúgó Borsodi Liga, 7. felvonásá­ban kikapott a Tatabánya vendégeként. A Győr hazai pályán verte az újonc Pak- sot. Feczesin Róbert mes­terhármasával simán nyert a Sopron a sereghajtó RE­AC otthonában. ÖSSZEÁLLÍTÁS A forduló rangadóján a 4. he­lyen álló Tatabánya a listavezető és bajnoki címvédő Debrecent fo­gadta. A Löki eddig vereüen volt a bajnokságban, míg a tatabányai­ak otthon nem vesztettek még pontot, így aztán mindenképpen érdekes és színvonalas mérkőzés­re volt kilátás. A szurkolók elége­dettek is lehettek, hiszen a hazai­ak kezdettől fogva vehemens ro­hamokat vezettek a Debrecen ka­pujára, s a félidő közepén egy pa­rádés egyéni alakítás végén beta­láltak a debreceniek kapujába. Ezt követően a vendégek kezde­ményeztek többet/ de mégis a Ta­tabánya növelte előnyét. Mielőtt azonban megnyugodhattak volna a hazaiak, két perc múlva szépí­tett a DVSC, de egyenlítenie már nem sikerült, mert a remek napot kifogó Polekszics kapus mindent hárított, így elszenvedte első vere­ségét a címvédő. A MTK fiataljai ezúttal is lendü­letesen kezdtek, már saját térfe­lén letámadták a Kaposvárt, de a vendégek nem ijedtek meg, ha­sonlóképpen stílusosan futballoz­tak, sőt, veszélyesebbek is voltak. Ennek ellenére a szünet előtt az MTK szerzett vezetést egy jól elta­lált lövésből. A kék-fehérek egy nagyszerű szóló után megdupláz­ták előnyüket, s ez alaposan meg­fogta a kaposváriakat. Egyre na­gyobb fölénybe került az MTK, amely sorra dolgozta ki a helyze­teket és beszorította ellenfelét. A befejezésekbe azonban rendre hi­ba csúszott, így az eredmény már nem változott. Győrött az első félidőben a hazai csapat játszott sokkal határozot­tabban a sokat szabálytalankodó Pakssal szemben. A győriek, igaz, gólt nem tudtak szerezni, de több­ször is eljutottak a vendégkapuig, míg a másik oldalon alig akadt gól­veszélyes akció. A szünet után már sokkal bátrabban játszottak a ven­dégek, ekkor több lehetőség is adódott a paksiak előtt, ám mégis a győriek szereztek gólt, sót, később növelni is tudták előnyü­ket, így hiába szépített a Paks, a Rába-partiak megérdemelten tar­tották otthon a három pontot. Rákospalotán rengeteg hibával tarkított, alacsony színvonalú ta­lálkozón Feczesin révén a soproni­ak megérdemelten szereztek veze­tést az első negyedóra végén. A fi­atal támadót a REAC-védők ez­után sem tudták tartani, hiszen a félidő közepén és végén is betalált, ezzel már az első játékrészben mesterhármast ért el és bebiztosí­totta csapatának a győzelmet. A Sóstói-stadionban egy várat­lan lövésből gyorsan vezetést szer­zett a Fehérvár. A Vidi ezután is je­lentős fölényben játszott, de hely­zeteit nem értékesítette. A máso­dik 45 percben alacsony színvona­lú küzdelem zajlott a pályán, a ha­zaiak kizárólag az eredmény őrzé­sére törekedtek, a váciak többször is közel álltak az egyenlítéshez, ám hadilábon álltak a szerencsével. A Vasas - még pénteken este - egy góllal nyert a Diósgyőr vendé­geként. A mély hullámvölgyben lévő DVTK megszakítás nélkül ötödik bajnokiján szenvedett ve­reséget, s igencsak inog a kispad Csank János alatt, (o-o, ns) Nyerges Krisztiánt mentősök látták el Rákospalota. Feczesin Róbert három találatával már az első fé­lidőben eldöntötte a REAC-Sopron meccset. A sereghajtó ennek el­lenére dicséretesen küzdött a szünet után. Nagy küzdelem folyt a pályán, és sajnos a vér is: a 49. percben összefejelt Nyerges Kriszti­án és Szabó Tibor. A REAC támadóját percekig ápolni kellett, és nem is tudta folytatni a játékot (nem sokkal később aztán Szabó is lejött a pályáról), sőt, rövidesen a mentők érkeztek meg érte, hogy ellássák a sérülését. Szerencsére komoly baj nem történt, a csatár maga szállt be a járműbe, (nbl.hu) MESTERMERLEG Nem jött meg a ghánai középpályás játékengedélye Egy sima, egy fordított CSANK JÁNOS (DVTK): „Gratu­lálok a Vasasnak, nagyon szerve­zettek voltak, jól mentek át tám­adásból védekezésbe, és viszont. Sajnos, ismét követtünk el hibákat, újabb típusúakat, mint korábban.” MÉSZÖLY GÉZA (Vasas): „Ezen a mérkőzésen mind a két együttes győzelemre játszott, és a csapatok játékán érződött a tét nagysága. A szívünk a helyén volt.” PAJKOS JANOS (Győr): „Egész­séges, jó szellemben játszó Paksot győztünk le. A második félidő ele­jén ellenfelünk előtt is adódott egy­két érdemi lehetőség, de szerencsé­re ritmust tudtunk váltani, mely­nek köszönhetően rászolgáltunk a győzelemre.” LENGYEL FERENC (Paks): „Az elmúlt 48 órában egy vírus tizedel­te meg csapatunkat, ennek ellenére kiegyenlített mérkőzést játszot­tunk, de a Győr a csatársorában meglévő minőségi fölényének kö­szönhetően győzött.” SISA TIBOR (Tatabánya): „A si­ker a csapat érdeme, sokan dolgoz­nak azért, hogy jól menjen a szekér. Problémák persze itt is vannak. Nagy küzdelemben sikerült legyőznünk a Debrecent, de tud­juk, hol a helyünk. A pontokat kell szaporítanunk, az ilyen győzelmek jót tesznek a lelkűnknek, de mi szorgalmas középcsapat vagyunk.” MIROSLAV BERÁNEK (DVSC): „A legfőbb problémánk az volt, hogy nem használtuk ki a helyzete­inket. Erőnlétileg nincs gond a csa­pattal, a mutatott játékkal sem, a helyzetkihasználáson kellene javí­tani.” ACZÉL ZOLTÁN (REAC): „Mély­ségesen csalódott vagyok, az első félidei játékunk nem volt NB I-es szintű. Emiatt szenvedtünk súlyos vereséget, amit a szünet után csak kozmetikázni tudtunk.” SELYMES TIBOR (Sopron): fa­gyon fontos három pontot szerez­tünk. Az első félidőben végre reme­kül játszottunk, de a szünet után visszaálltunk, és sok helyzetet hagytunk ki.” GARAMI JÓZSEF (MTK): „Az első félidőben pontatlanul játszot­tunk, és a Kaposvár nagyszerűen küzdött-hajtott. A második játék­részben váltottunk, és úgy érzem, ennek alapján megérdemelt győ­zelmet szereztünk.” PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): ,JCét egyéni villanás döntött, ezek után már nem volt bennünk ele­gendő hit ahhoz, hogy fordítsunk. Az MTK a második félidőben azt játszotta, amire képes, mi pedig a végjátékban nem voltunk ponto­sak.” CSERTŐI AURÉL (Fehérvár): „Ahogy indult a mérkőzés, nem gondoltam volna, hogy csak egy góllal nyerünk. Jelen helyzetünk­ben így is rendkívül fontos ez a há­rom pont.” GERGELY KÁROLY (Vác): „A mai napon nem futotta többre az erőnkből. Gratulálok a Fehérvár­nak a győzelemhez.” (nbl.hu) NB1.HU Sopron. Miként a kispadon, úgy a játékoskeretben sincsenek bebe­tonozva a helyek a Sopronnál: a klubtulajdonos, Marius Vizer gya­korta változtat mindkettőn. Ennek megfelelően nem csak az átigazo­lási időszakokban, azon túl is meg­megjelenik egy-két új arc, így ke­rült Sopronba nemrégiben Szabó Tibor és Felix Ankamah is. Előbbi, a korábban a fél NB I-et megjárt középpályás ügyét gyorsan sike­rült is megoldani, már szerepelt is két bajnoki mérkőzésen. Utóbbi já­tékengedélyére ugyanakkor még mindig hiába várnak. A 22 éves, legutóbb a finn Hámeenlinában szerepelt védekező középpályást a soproniak három évre szerződ­tették, és előzetesen abban re­ménykedtek, hogy a sereghajtó REAC elleni, rákospalotai találko­zón pályára léphet. Nem így tör­tént, ezért a posztján egy másik légiós, a szerb-francia kettős ál­lampolgár Ognie Lekics játszott. TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása Következik 1. MTK 7 6 0 1 17:3 18 7. FORDULÓ - ma, 18.00: Hon­2. DVSC 7 5 11 14:5 16 véd-ZTE. 8. FORDULÓ - pén­3.ZTE 6 5 10 14:5 16 tek, 19.00: Vasas-Győr; szom­4. Tatabánya 7 4 2 1 16:10 14 bat, 16.00: Tatabánya-Honvéd, 5. Újpest 7 4 12 8:4 13 Paks-Újpest; 18.00: Vác-MTK, 6. Győr 7 3 3 1 10:7 12 Kapos vár-DVTK, Pécs-REAC, 7. Fehérvár 7 3 13 10:8 10 DVSC-Fehérvár; október 2., 8. Vasas 7 3 13 8:13 10 hétfő, 18.00: Sopron-ZTE. 9. Sopron 7 3 0 4 7:12 9 10. Kaposvár 7 2 14 7:11 7 Góllövőlista 11. Paks 7 2 14 5:9 7 12. Pécs 7 13 3 9:10 6 6 gólos: Hrepka (MTK), Koue­13. Diósgyőr 7 2 0 5 7:12 6 maha (Tatahánya); 5 gólos: 14. Honvéd 6 12 3 9:13 5 Bajzát (Győr); 4 gólos: Dobos 15. Vác 7 12 4 7:13 5 (Honvéd), Sitku (Fehérvár), 16. REAC 7 0 16 7:20 1 Németh (MTK), Nagy (ZTE).