Új Szó, 2006. április (59. évfolyam, 77-99. szám)

2006-04-24 / 94. szám, hétfő

18 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2006. ÁPRILIS 24. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 24. FORDULÓ Újpest FC-Budapest Honvéd 7:0 (2:0) Szusza Ferenc-stadion, 7000 néző. Já­tékvezető: Solymosi. Góllövők: Vermes (11.), Cariati (44.), Fűzi (48.), Tisza (59.), Sándor (66.), Hullám (82.), Vi- tuska (90.). Sárga lap: Vaskó, Kovács Z., Takács, Kovács N. Piros lap: Kovács Z. (75.). ÚJPEST: Vlaszák-Tóth B., Vermes, Vaskó, Füzi-Kőhalmi (60. Hullám), Erős, Sándor (85. Korcsmár), Tóth N.-Cariati (77. Vitus- ka), Tisza. BUDAPEST HONVED: Tóth I.-Kovács N., Kovács Z, Bara­nyai, Takács-Venczel, Danes (51. Pomper), Eric, Dobos (69. Geni- to)-Lantos-Bozori (46. Miro). REAC-Csőszer FC Tatabánya 0:2 (0:2) Budai II László-stadion, 1000 néző. Játék­vezető: Sápi. Góllövők: Tóth Z. (5.), Ngal- le (18.). Sárga lap: Dinka, Sallai, Nagy I. G. ill. Megyesi. RÁKOSPALOTA: Szentpé- teri-Kapcsos, Nagy I. G. (73. Kovács B.), Horváth G., Dinka (30. Török)-Somoijai, Polonkai, Sallai, Nyerges-Csopaki (68. Torma), Szirtesi TATABÁ­NYA: Poleksics-Kerényi, Vámosi, Filó, Rajnay-Megyesi, Ngalle (71. Márkus), Tóth Z. (83. Balogh Z.), Mile-Hajdú (91. Deme), Ndjodo. MTK Budapest-ZTE FC 6:3 (6:1) Hungária krt, 1200 néző. Játékvezető: Fábián. Góllövők: Kanta (2., 17., 37, az első kettőt 11-esből), Czvitkovics (25., 33.), Horváth L. (30.), ill. Sebők V. (20., 11-esből), Lambulics (54. -öngól), Kottán (82.). Sárga lap: Selei, Horváth L. Simon- falvi, Perics, Sebők V. MTK BUDAPEST: Végh-Balogh B. (46. Illés), Lambulics, Rodenbücher, Pollák (53. Selei)-Bori, Zsidai, Horváth L, Kanta J.-Czvitkovics, Pál (83. Kozmor). ZALAEGERSZEG: Varga (36. Milinte)-Rácz (53. Kottán), Sebők V, Csóka, Simonfalvi-Perics, Mol­nár (79. Horváth A.), Lendvai, Józsi-Bogunovics, Kónya. Kaposvári Rákóczi-FC Fehérvár 3:0 (2:0) Kaposvár, 3000 néző. Játékvezető: Sza­bó S. (Kispál, Tompos Z.). Góllövők: Al­ves (27), Zahorecz (40., 11-esből), Oláh (88.). Sárga lap: Andruskó, Zaho­recz, Máté, Győrök, Fehér Zs., Farkas B. KAPOSVÁR: Balajcza-Kozmér, Petrók, Zahorecz, Kovácsevics (83. Pintér)-Máté P., Andruskó, Kris- ton-Zsolnai (75. Tereánszki-Tóth), Oláh, Alves (66. Vasziljevics). FEHÉRVÁR: Tudor-Fehér Zs., Kuttor, Horváth G., Vincze Z. (46. Koller)-Farkas B., Schwarcz, Bozic (56. Lattenstein)-Nagy D., Sit­ku, Győrök (46. Alumona). Pécsi MFC-DVSC-AVE Ásványvíz 0:2 (0:1) Pécs, 3000 néző. Játékvezető: Gergely S. Góllövő: Sidibe (15., 72., az elsőt 11- esből). Sárga lap: Sólyom, Szabados, Tarcsa, Komlósi. PÉCSI MFC: Só- lyom-Schindler, Dienes, Szabados (75. Sipos N.), Szekeres Zs.-Sipos J., Győri, Bajusz, Pavicsevics-Kalina (61. Jevdovics), Kulcsár (57. Tarcsa). DEBRECEN: Csernyánszki-Bernáth, Máté P., Komlósi, Szatmá­ri-Dombi (70. Böőr), Virág B., Sándor T, Halmosi (78. Ma- dar)-Brnovics (75. Vukmir), Sidibe. Győri ETO-Lombard FC Pápa 4:0 (3:0) Győr, 1000 néző. Játékvezető: Szabó Zs. Góllövők: Priskin (6., 64.), Mátyus (19., 11-esből), Bajzát (35.). Sárga lap: Tóth P., Lipták, Hómmá, Gaál L., Elder, Szabó II Z. GYŐRI ETO: Sztevano- vics-Zsók, Jäkl, Mátyus (82. Makra), Hanák-Bank, Varga Z., Varga R.(69. Tóth P.)-Lajtos (54. Czanik), Priskin, Bajzát. PÁPA: Szűcs L.-Varga D., Farkas A., Lipták, Geri T.-Kozarek (67. Újhegyi), Elder, Szabó II Z., Gaál L.—Lalii (46. Tóth T.), Simpson (34. Honma). Diósgyőri VTK-Ferencváros 0:1 (0:1) Diósgyőr, 5000 néző. Játékvezető: Erdős. Góllövő: Bajevszki (12.). Sárga lap: Mo­gyorósi, Halgas, Lipcsei, Balog, Leandro. DIÓSGYŐRI VTK: Szalma-Farkas V, Elek (78. Fodor), Mogyorósi, Katona-Binder, Almási (46. Szögedi), Vitelki, Simon A.-Sipeki, Balás (46. Halgas). FERENCVÁROS: Kemenes-Bognár, Ba­log, Budovinszky (82. Brettschneider), Leandro-Lazics, Lipcsei, Tőzsér, Laczkó (88. Fitos)-Jovánczai, Bajevszki (68. Csepregi). Vasas-FC Sopron 1:1 (0:0) Illovszky-stadion, 2000 néző. Játékve­zető: Arany. Góllövők: Csordás (75.), il­letve Munteanu (90.). Sárga lap: Balog. VASAS: Németh G.-Balog Zs., Tóth A., Szabó O.-Fehér Z., Kapie (70. Janjics), Bárányos, Zováth, Majoros (65. Walt- ner)-Csordás, Gyánó. SOPRON: Rabóczki-Radu, Ibrics, Bagoly, László-Sifter, Silvestri, Horváth A., Demjén (46. Cotan)-Signori (12. Feczesin, 50. Munteanu), Cigan. Kiütötte az első félidőben a Zalaegerszeget az MTK; a Kaposvár megleckéztette a bajnokesélyes Fehérvárt Nyílt napok a védősorokban Kiütéssel nyert a listave­zető Újpest a vendég Hon­véd ellen a labdarúgó Bor­sodi Liga 24. fordulójában. Mivel a Fehérvár vereséget szenvedett Kaposvárott, így a lilák már öt ponttal veze­tik a tabellát. Az MTK gól­záporos meccsen győzte le a Zalaegerszeget. ÖSSZEÁLLÍTÁS Kanta (balra) lett az MTK-ZTE meccs főhőse A gyors vezető gól után Rajczi és Kovács Zoltán nélkül is szinte a teljes első félidőben uralta a játé­kot az Újpest, minden tekintetben felülmúlta a szárnyaszegett Hon­védőt. A tetemes előny tudatában sem engedett ki Mészöly Géza ve­zetőedző csapata, sorra alakította ki a lehetőségeket, s miután lénye­gesen jobban élt helyzeteivel, mint az első félidőben, kiütéses vereséget mért az utolsó negyedó­rában már emberhátrányban ját­szó ellenfelére. A Tatabánya együttese korai góllal kezdte a rákospalotai mér­kőzést. Nem sokkal a vezető talá­lat után a vendégek növelték előnyüket. Fordulás után a REAC próbálkozott, de már egyik olda­lon sem adódott komoly le­hetőség, így a Tatabánya megőriz­te korán szerzett előnyét. Az MTK már az első félidőben padlóra küldte a Zalaegerszeget, igaz, ehhez kellett a mérsékelt for­mát mutató Varga kapus, meg az a három 11-es, amelyet az MTK, pon­tosabban Kanta elvégezhetett. Szü­net után feltámadt poraiból a ZTE, és a kényelmesebb tempóra váltó kék-fehérek között sikerült két gólt szereznie, ezzel némüeg javította a katasztrofálisnak indult gólarányt. Hatalmas lendülettel vetette be­le magát a játékba a Fehérvár, és a semleges szemlélő számára olyan volt a kezdés, mintha a Kaposvár játszott volna idegenben. A nagy nyomás ellenére két szépen kidol­gozott kontra végén két gólt is szerzett a Rákóczi, így nehéz hely­zetbe kerültek a vendégek, akik a győzelemért utaztak a Somogy megyei székhelyre. A folytatásban mindent megpróbált a székesfe­hérvári gárda az egyenlítés, vagy legalább a becsületgól érdekében, de a hétközi Honvéd elleni meccs még valószínűleg nyomot hagyott a játékosokban. A mérkőzés végén aztán a már teljesen kitámadó vendégek újabb gólt kaptak. A találkozó elejétől a kezében tartotta a játék irányítását a Deb­recen, és a gyorsan megszerzett vezető találatuk után még inkább állandósult a vendég Löki fölénye. A pécsiek az első félidőben helyze­tet sem tudtak kialakítani. A vége előtt egy szép támadás végén Sidi­be második találatával biztosította be győzelmét a bajnokcsapat. (nbl.hu-felvétel) A kezdés után rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Győr, és a gyors gól megnyugtatta a ha­zaiakat, akik tetszetős játékkal még további két találattal növelni tudták előnyüket az ötlettelenül játszó Pápa ellen (Priskin kétszer is a hálóba talált). Ha a Diósgyőr elhitte volna, hogy lehet keresnivalója a ven­dég FTC ellen, akkor vélhetően másképpen állnak a mérkőzés­hez Vitelkiék, így azonban eleve bukásra volt ítélve a piros-fehér gárda. Történt ugyanis, hogy a találkozó első 30 percét teljesen átengedték a vendégeknek a Paj­kos-tanítványok, így nem volt meglepő, hogy a fölényben ját­szó Fradi - Bajevszki, egy keze- zés(?) után - már a 12. percben megszerezte a vezetést. Ezt kö­vetően már egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie, (o-o) Rendőri túlkapás Újpesten Budapest. Az újpesti gólfesztivál ünneplése helyett húsz-harminc ha­zai drukker átmászott a kerítésen, és a Honvéd-szurkolókat hergelve megindultak az üresen hagyott lelátórészen keresztül a vendégszektor felé, a hazai rendezők díszkíséretében. Persze, a kispestiek is vették a lapot, és néhány tucatnyian szép komótosan elindultak a fogadásukra. A biztosításra kivezényelt rendőrök nekik estek,- az egyik tizenéves Kis­pest-szurkolót törött bordával kísérték odébb a rendőrök, (nbl.hu) Már a mérkőzés elején megsérült az olasz sztár Beppe Signori befejezte ÖSSZEÁLLÍTÁS MESTERMÉRLEG Budapest. A Vasas-Sopron tévés mérkőzés 2. percében ha­talmas lehetőséget puskázott el a Sopron. Signori jobb oldali szabadrúgását Radu fejelte vissza Cigan elé, aki estében ellőtte a labdát, de Fehér a gól­vonalról tisztázni tudott. A kö­vetkező érdekes esemény is a vendégek sztárjának a nevéhez, a harmincnyolc éves Giuseppe Signorihoz fűződik, de ezúttal nem a játékkal kapcsolatos tör­ténést kell megemlíteni, hanem azt, hogy a támadó újra megsé­A bajnokság állása 1. Újpest 24 17 5 2 59:26 56 2. Fehérvár 24 15 6 3 38:16 51 3, Debrecen 24 14 8 2 56:31 50 4. MTK 24 14 6 4 50:26 48 5. FTC 24 8 10 6 33:28 34 6, Sopron 24 9 6 9 32:27 33 7. Győr 24 8 7 9 36:36 31 8. Kaposvár 24 8 7 9 24:26 31 9. Diósgyőr 24 8 6 10 26:34 30 10. Honvéd 24 7 9 8 29:42 30 11. Tatabánya 24 7 8 9 34:35 29 12. ZTE 24 7 5 12 '36:42 26 13. Pécs 24 6 8 10 32:32 26 14, Vasas 24 4 9 11 26:35 21 15. REAC 24 4 4 16 23:50 16 16. Pápa 24 1 6 17 20:68 9 rült, és a 12. percben cserét kért. Sőt, amikor lejött a pályáról, ki­jelentette, hogy vége van a kar­rierjének. (nbl.hu, ns) Giuseppe Signori (Képarchívum) Következik 25. FORDULÓ - április 28., 19.00: Pápa-Újpest. Április 29., 15.00: FTC-Vasas; 17.00: Tata- bánya-Pécs; 18.00: Sopron-RE- AC, Honvéd-Diósgyőr, ZTE- Győr, Kaposvár-MTK. Április 30., 11.30: Fehérvár-Debrecen. Góllövőlista 18 gólo§: Rajczi (Újpest) 14 gólos: Márkus (Tatabánya) 13 gólos: Sidibe (DVSC) 11 gólos: Sitku (Fehérvár), Brnovics (DVSC), Kanta (MTK), Priskin (Győr). MÉSZÖLY GÉZA (Újpest): „Gratu­lálok a csapatomnak, végig át- érezték a fiúk a mérkőzés je­lentőségét, remekül futballoztak. Egy ilyen siker után kell szerény­nek maradni.” ALDO DOLCETTI (Honvéd): „Ka­tasztrofális vereséget szenvedtünk, s ezért teljes mértékben magamra vállalom a felelősséget. Az Újpest bebizonyította, hogy nem véletle­nül áll a tabella élén, bajnokesé­lyeshez méltó teljesítményt nyúj­tott. Most már a szerdai kupatalál­kozóra kell koncentrálnunk.” URBÁN FLÓRIÁN (REAC): „Egye­sek a mai napon nem érezték át, hogy mit nyerhetnek, illetve veszít­hetnek ezzel a mérkőzéssel. Hiába próbáltam meg újítani, a cserék sem segítettek. A bajnokság még nincs lefutva, amíg nem húzzák meg a vonalat, addig van esélyünk a bennmaradásra.” SISA TIBOR (Tatabánya): „A vára­kozásnak megfelelően, nagyon ne­héz meccs volt, amelyet vélemé­nyem szerint megérdemelten nyer­tünk meg. Gratulálok minden játé­kosomnak ehhez a győzelemhez.” PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): „Régen volt ilyen örömünnep Ka­posvárott, nagyon büszke vagyok a csapatra. Minden akaraterejét, összpontosító képességét felvonul­tatta a mai mérkőzésen. Továbbra is tettünk azért, hogy Fortuna ne pártoljon el tőlünk, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk.” CSERTŐI AURÉL (Fehérvár): „Megérdemelten nyert a Kapos­vár. Az első félidőben két helyze­tükből mindkettőt berúgták. Sem­mit nem ér a mezőnyfölény, ha nem rúgunk gólt.” CSANK JÁNOS (Győr): „Kötelező győzelmet arattunk. Főleg az első félidőben mutatott jobb játékunk­nak köszönhetjük a három pontot.” ZSIVÓCZKY GYULA (Lombard): „Egy üyen mérkőzés után nem is mondhatnék mást: gratulálok a Győrnek a megérdemelt győze­lemhez.” GARAMI JÓZSEF (MTK): „Az eredménnyel és az első félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok, soha rosszabbat. A máso­dik félidőben visszaesett a játé­kunk.” SZENTES LAZAR (ZTE): „A máso­dik félidőt megnyertük, de az első játékrész produkciója miatt el kell számolnunk a lelkiismeretűnkkel.” KÉSZÉI FERENC (Pécs): „A DVSC jobb csapat, mint a mienk, évek óta a bajnold címért harcol.” SUPKA ATTILA (DVSC): „Felké­szültünk, hogy a jól szervezett Pécs ellen kell játszanunk. Nehezen tör­tük fel az ellenfél védelmét.” PAJKOS JÁNOS (DVTK): „Hiány­zott a hit a csapatból, de nem ártott volna egy jó bírót küldeni a meccs­re. Nem benne látom persze a hi­bát: a kialakított helyzeteinkből be kellett volna találnunk, és akkor semmi gond nem lett volna.” GELLEI IMRE (FTC): „Ha valaki Di­ósgyőrbe utazik, nem írhatja be magának előre a három pontot, de a múlt heti, balszerencsés veresé­günk után öröm lesz győztesen ha­zautazni. Ez a csapat diadala volt, de köszönjük a V kolera elutazó szurkolóink segí ét.” (nbl.hu) TABELLA, MŰSOR