Új Szó, 2006. április (59. évfolyam, 77-99. szám)

2006-04-11 / 85. szám, kedd

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2006. ÁPRILIS 11. Sport 19 Kissé váratlan a volt trencséni segédedző kinevezése Ančič a Matador edzője TASR-HÍR Puchov. Peter Ančič lett a lab­darúgó Corgoň Ligában szereplő Matador Púchov új vezetőedzője. „Rendelkezem kellő tapasztalat­tal, hogy tudjam, mibe vágtam a fejszémet. Minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy jövőre is első osztályú bajnoki meccseket játszanak a városban” - mondta a felkéréssel kapcsolatban Ančič, akik legutóbb Ladislav Hudec se­gítőjeként a trencsénieknél dolgo­zott. A Matador vezetősége pénte­ken menesztette az addigi ve­zetőedzőt, Pavel Vrbát. „Bízom benne, hogy a csere jót tesz a csa­patnak. Még sok meccs van hátra, nem lefutott a bennmaradásért folytatott küzdelem” - jegyezte meg Vlastimil Martinko, a klub igazgatótanácsának elnöke. A Matador jelenleg utolsó a bajnok­ságban, öt ponttal lemaradva a ki­lencedik Inter mögött. Nyoma veszett a Pápa szlovák labdarúgójának Simeon Števica lelépett ÖSSZEÁLLÍTÁS Pápa. A labdarúgó Borsodi Li­gában szereplő, ott jelenleg utolsó helyen álló Lombard-Pápa Termál szlovák légiósa, Simeon Števica szerződési kötelezettségeivel mit sem törődve távozott az együt­testől. A kurta-furcsa távozással kapcsolatban a pápai klub ügyve­zető igazgatója, Szemán György adott tájékoztatást. „A tavaszi mérkőzéseken többször lehetősé­get kapott a játékos, azonban en­nek ellenére furcsa a játékos visel­kedése. A Fehérvár elleni mérkő­zés közben - melyen nem kapott játéklehetőséget arra való hivat­kozással, hogy fázik az öltözőbe ment. Ezt követően hazautazott Szlovákiába. A másnap délelőtti edzésen nem vett részt, helyette küldött egy SMS-t, hogy beteg. Ezt követően küenc nap múlva jelent meg Pápán, de orvosi papírt nem hozott magával! - mondta Szemán György. - Ezután a stadionból a ci­pőit elvitte, az albérletét felmond­ta. Azzal távozott a stadionból, hogy fáj a lába, de mindjárt vissza­jön, csak elintéz egy dolgot a vá­rosban... Ezt követően többször kerestem telefonon, azonban nem jelentkezett. Természetesen egy jó és a futballhoz alázattal viselő Ste- vicára szükségünk lenne, de a ma­gatartása miatt fegyelmit indítunk ellene.” (ns) A MLL ismét elutasította a Füzi-ügyben az óvást Nem járt sikerrel a DVSC ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. A Magyar Labdarú­gó Liga (MLL) tegnap tárgyalás nélkül bírálta, majd utasította el a DVSC Futball Szervező Zrt. ál­tal Fűzi Ákos jogosulatlan sze­replése miatt benyújtott óvását. A Debrecen megóvta az Újpest ellen március 26-án lejátszott bajnokiját, Fűzi Ákos jogosulat­lan szereplése miatt. Azzal érvel­tek, hogy Füzit a téli felkészülés egyik mérkőzésén kiállították és a történtekről mind a mai napig nincs hivatalos fegyelmi határo­zat. Márpedig a vonatkozó sza­bály kimondja: addig a játékos nem is léphetne pályára. Koráb­ban a Vasas nyújtott be óvást ha­sonló indoklással, de ők sem jár­tak sikerrel, (ns) A Hamburg az Intertotó-kupából indulva az UEFA-kupában egészen a nyolcaddöntőigjutott (SITA/AP-felvétel) Labdarúgó lntertotó-kupa: török együttes ellen kezd a magyar induló Megváltozott a kiírás Nyon. A svájci Nyonban teg­nap megtartották a 2006-os lntertotó-kupa sorozat sor­solását, az érintett magyar együttes a második körben kapcsolódik majd be a küz­delmekbe, a szlovák képvi­selő már az első fordulóban bemutatkozik. ÖSSZEÁLLÍTÁS A magyar induló az eredeti ki­írás szerint már az első körben bekapcsolódott volna a küzde­lembe, de mivel a 3. fordulós ki­emeltek közül a portugálok nem állnak rajthoz, a 2. fordulós bel­ga gárda előrébb léphetett a ki­emeltek közé. így viszont a ma­gyar együttes jutott rögtön a kö­vetkező körbe, méghozzá úgy, hogy pályára sem kellett lépnie. A szlovák induló már az első for­dulóban bemutatkozik. „Ahhoz, hogy a klub indulhasson az In- tertotó-kupában a licencfeltéte­lek mellett az is alapkövetel­mény, hogy a nyolcadig helyen végezzen a Corgoň Ligában” - mondta Dušan Huňady, a Szlo­vák Labdarúgó-szövetség főtit­kára. - A jelentkezéseket június 6-ig kell leadni, eddig öt csapat jelezte érdeklődését.” Az elmúlt idényben a Dubnica képviselte a szlovák színeket az Intertotó-ku- pában, s a harmadik fordulóban az angol Newcastle búcsúztatta. A kiírás jelentősen megválto­zott a tavalyihoz képest, amikor három együttes juthatott be az UEFA-kupába - Marseille, Lens és a Hamburg míg jelenleg a 3. forduló tizenegy győztese csatla­kozik a második számú nemzet­közi kupamegmérettetéshez. Leg­alábbis annak második fordulójá­ba, amelynek győztesei bejutnak a csoportkörbe. INTERTOTÓ-KUPA, az 1. for­duló párosítása országok szerint: Macedónia-Románia, Szlovénia- Andorra, Ciprus-Albánia, Bosz- nia-Hercegovina-Málta, Örmény- ország-Grúzia, Kazahsztán-Fe- héroroszország, Szlovákia-Luxem- burg, Azerbajdzsán-Moldávia, Iz- land-Észak-Irország, Lettország -Feröer-szigetek, Finnország- Wales, Észtország-Svédország, Litvánia-írország. Az első fordu­ló első mérkőzését június 17-18- án rendezik, (ns, sita) FOCI-VB-HÍREK Börtön jár a jegyüzéreknek London. Egy hét­főn hatályba lé­pett jogszabály szerint Angliában és Walesben bűn- cselekménynek minősül a nyári labdarúgó-világbajnokságra ki­bocsátott belépők továbbértéke­sítése. „A nemzetközi szövetség nagy örömmel fogadja ezt a tör­vényt, amely komoly lépés a jegyüzérek elleni harcban” - mondta Urs Linsi, a FIFA főtitká­ra. A szigetországban már koráb­ban tilos volt az angol válogatott mérkőzéseire érvényes jegyek to­vábbi eladása, ezt a rendelkezést azonban egy joghézag miatt nem lehetett a vb meccseire is kiter­jeszteni. Brian Barwick, az angol szövetség ügyvezetője szerint az új rendelkezés elriasztja a sziget- országi üzéreket a németországi tornától. (mti) Kahn csereként is vállalja München. Oliver Kahn bejelen­tette, cserekapusként is vállalja a részvételt a hazai válogatottban a labdarúgó-vb-n. „Nagyon rosz- szul esett Jürgen Klinsmann szö­vetségi kapitány döntése, de a si­keres vb-szereplés érdekében fél­re kell tenni az egyéni sérelme­ket” - mondta a Bayern hálóőre. Klinsmann pénteken hozta nyil­vánosságra döntését, mely sze­rint a világbajnokságon az Arse- nalban hetek óta kiváló formá­ban védő Jens Lehmann áll majd a nemzeti együttes kapujában. Klinsmann örömmel fogadta a hálóőr döntését: „Oliver elhatá­rozása a sportemberi nagyságát mutatja. Tüdására, tapasztalatá­ra óriási szüksége van a csapat­nak, és a pályán kívül is nagyon sokat tud segítem.” (mti) Eufória helyett kedvetlenség Hamburg. Urs Linsi, a Nemzet­közi Labdarúgó Szövetség (FIFA) főtitkára szerint ajegyek elosztá­sát nem a legszerencsésebb mó­don bonyolítják le a világbajnok­ság szervezői. „Korábban még soha nem volt példa arra, hogy ennyire szigorúan ellenőrizzék a szurkolókat - mondta Linsi. - Tü­dőm, hogy így akarják kiszűrni a jegyüzéreket, de túlzásnak tar­tom, hogy minden belépőn egy kis chipen tárolják a tulajdonos adatait. A 2010-es vb-n a FIFA szervezi az értékesítést, minden­ki biztos lehet benne, hogy mi nem fogunk üyen sok személyes adatot kezelni. ” Linsi szerint a drukkerek többségét felháborí­totta ez az eljárás, ezért Német­országban a rendező országokra jellemző eufórikus várakozás he­lyett, inkább kedvetlenség ta­pasztalható. (mti) LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE ANGLIA, 33. forduló: Aston Vil­la-West Bromwich 0:0, Gera (W) - 90 perc. FRANCIAORSZÁG, 34. forduló: Strasbourg-Nantes 0:1, Németh Szilárd (S) - a 68. perctől. NÉMETORSZÁG, 29. forduló: Stuttgart-Nürnberg 1:0, Vittek (N)- 90 perc; Köln-Wolfsburg 3:0, Karhan (W) - 90 perc. OLASZORSZÁG, 33. forduló: Messina-Treviso 3:1, Vaščák (T) - 90 perc. AUSZTRIA, 30. forduló: Ra- pid-Innsbruck 2:1, Valachovič (R)- 90 perc + gól; Ried-Pasching 1:2, Kabát (R) - 90 perc; GAK­Austria 0:0, Sebő (A) - 90 perc; Mattersburg-Salzburg 2:1, Kau- sich (M) - az 58. perctől. HOLLANDIA, 32. forduló: Bre- da-Nijmegen 2:1, Babos (N) - 90 perc; Tilburg-Kerkrade 2:2, Fehér Cs. (T) - 90 perc, Kerekes (T) - a 62. perctől. GÖRÖGORSZÁG, 27. forduló: Xanthi-Panioniosz 1:0, Gáspár (P) - 90 perc; Kalamaria-Kallithea 0:0, P. Kováč (K) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 24. forduló: Sparta-Slavia 2:1, Zabavník (Sp) - 90 perc, Hanek (Sp) - 90 perc, Ki- sel (Sparta) - a 89. percig, Krajčík (Slavia) - 90 perc; Jihlava-Ostrava 0:1, Rzeszoto (J) - 90 perc, Perniš (J) - a 63. perctől. Klimpl (O) - 90 perc; Slovácko-Blšany 2:0, Ivana (S) - a 89. percig + 2 gól, Róth (S) - 90 perc, Zeher (B) - a 80. perctől; Ml. Boleslav-Zlín 2:0, Brezmský (M) - 90 perc; Opiela (Z) - 90 perc; Most-Jablonec 3:0, Gašparík (M) - a 61. percig, Pončák (J) - 90 perc; Brno-TJlomouc 1:1, Lovásik (O) - 90 perc, Babnič (O) - a 82. percig, Kaščák (O) - a 82. perctől, Ónofrej (O) - az 54. percig; Liberec-Teplice 1:1, g.: Pospéch (61.), ül. Sabou (44.), Šinglár (L) - 90 perc, Ančič (L) - a 62. perctől, Hodúr (L) - kiál­lítva a 75. percben, (ű) Labdarúgó Szlovák-kupa Tartanak Rák Róberttól Ma (17.30) a labdarúgó Szlovák­kupa elődöntőjének visszavágóján a nagyszombati Spartak a nyitrai együttest fogadja. A hazai gárda kétgólos előnnyel vátja a találkozót (idegenben 3:l-re nyert). „Minden­képpen ott akarunk lenni a finálé­ban, elsősorban Rákra kell vigyáz­nunk” - mondta Jozef Adamec, a Spartak mestere, aki nem számít­hat a sérült Ujlaky, Bartoš és Juhász játékára. Ivan Gálád, a nyitraiak ve­zetőedzője: „Megpróbáljuk a lehe­tetlent. Sajnos, az eloltott Dobiášon kívül sérülés miatt Demo, Čižmár, Ďatko és Devečka is hiányzik.” Ér­dekesség, hogy a meccset a Nyitrán élő Michel vezeti, (sita) JÉGKORONG T-C0M EXTRALIGA, DÖNTŐ Gólütők: Škovira (10.), Faith (42.), ill. , Verčík (2.), Hreus (27.), Jabrocký (27.). Játékvezetők: Lauff, Jonák, 5500 néző. A négy győztes mérkőzésig tartó párharc állása: 1:1. POPRAD: Kožuch-Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fábián, M. Turan, Bambúch, Gurčík, Voro- bel-Škovira, Kroták, Pavličko-Jasovský, Halaj, Kubenko-Kopec- ký, J. Faith, Tomášek-Martin Segľa, Smolka, Piatak. ŽILINA: Li- povský-I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlou- hý-Krajčí, S. Gron, Kontšek-Opatovský, Jabrocký, Verčík-Špilár, Hreus, V. Král-Oravec, Rehák, Kokavec. A vasárnapi meccshez ha­sonlóan most is a vendégek szereztek vezetést, és a hazaiak gyor­san egyenlítettek. A második harmadban azonban a zsolnaiak egy percen belül kétszer is mattolták a poprádi védelmet, s a vendé­gek már nem is engedték ki kezükből a győzelmet. A mérkőzés hajrája verekedésbe fulladt, mely a lefújást követően is folytató­dott. A résztvevő hokisok komoly büntetésre számíthatnak. Csü­törtökön (17.00) Zsolnán folytatódik a sorozat, (ű) NBA A Detroit Pistons csapata újabb lépést tett a klubcsúcs felé, ugyanis az Indi­ana elleni hazai győzelemmel a szezonban már hatvankette­dik sikerüket aratták, és még öt mérkőzés van hátra, hogy bezsebeljék a rekordnak szá­mító hatvanharmadikat. DETROIT-INDIANA 98:73, Id.: Prince 17, ill. Jackson 15. MILWAUKEE-NEW JERSEY 83:95, Id.: Ford 19, ill. Carter 25. MINNESOTA-ATLANTA 84:83, Id.: McCants 28, ill. Smith, Harrington, Johnson 14-14. TORONTO-CHAR- LOTTE 88:94, Id.: James 32, ill. Knight 19. BOSTON-NEW YORK 86:101, Id.: Pierce 19, ill. Crawford 31. MIAMI-ORLAN- DO 84:93, Id.: Wade 27, ill. Nelson 26. SAN ANTONIO- MEMPHIS 83:81, Id.: Duncan 23, ill. Tsakalidisz 15. SACRA- MENTO-HOUSTON 86:77, Id.: Miller 30, ill. Howard 22. SEATTLE-PHOENIX 116:114, Id.: Allen 30, ill. Bell 23. LA LA- KERS-LA CUPPERS 100:83, Id.: Bryant 38, ill. Brand, Cas­sell 24-24. (sita) SPORTHÍRADÓ ♦ Tenisz Davis-kupa, negyed­döntő: Egyesült Államok-Chüe 3:2. ♦ Repülőhollandi-vüágbajnok- ság, Egyesült Államok, St. Pe­tersburg: 1. Majthényi Sza­bolcs, Domokos András (ma­gyarok). ♦ Amelia Island-i női tenisztor­na, döntő: Petrova (orosz)- Schiavone (olasz) 6:4,6:4. NIKÉ Kedd, április 11. NHL: 118. NY Rangers-NY Islanders 1,65-4,2-3,3- 1,25-1,85; 119. Phila­delphia-Pitts­burgh 1,5-4,5-3,9-1,2-2,1; 120. Carolina-New Jersey 2,05-4,0- 2,45-1,45-1,55; 121. Toronto- Florida 1,9-4,0-2,7-1,35-1,6; 122. Ottawa-Boston 1,5-4,5- 3,9-1,2-2,1. SPORT A KÉPERNYŐN GALAXIE SPORT - 01.05 (szerda): Carolina-New Jer­sey, jégkorong NHL-mérkőzés (élő) EUROSPORT -18.00: Labda­rúgó Francia-kupa, negyed­döntő (élő) SPORT1 - 20.00: az olasz fo­ciliga 33. fordulójának mér­kőzései összefoglalója SPORTFOGADÁS A TOTÓ 14. heti nyertes tipp- oszlopa: 1,1, 2, 2,1, X, 1, X, 1, 2, 1, 2, 1 - X. Nyeremények: a telitalálatos szelvényre 4 188 707, a 13 találatos szelvényre 728 471, a 12 találatosokra 7528, a 11 találatosokra 732, a 10 találatosokra 221 forintot fi­zetnek. GÓLTOTÓ: 6 találatos nem volt; az 5-ösökre 210 180, a 4-esekre 1762 forintot fizet­nek. A KENŐ 10 nyerőszámai: 3, 6, 7, 11, 13, 20, 25, 32, 33, 34, 41, 47, 54, 57, 61, 66, 74, 76,77,79. (ú)