Új Szó, 2006. február (59. évfolyam, 26-49. szám)

2006-02-28 / 49. szám, kedd

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2006. FEBRUÁR 28. Sport-hirdetés 13 Elhunyt Bene Ferenc Budapest. Hétfőn, életének 62. évében elhunyt Bene Fe­renc olimpiai bajnok labdarú­gó. Bene 17 évesen Kaposvár­ról került a Megyeri útra, ahol 17 esztendőn át szerepelt. Nyolcszoros bajnok, ötszörös gólkirály, a BEK-elődöntőig ju­tott csapatban is szerepelt, 418 bajnoki mérkőzésén 303 gólt szerzett, az Európa-válogatott- ban is játszott. A legendás csa­tár a nemzetközi porondon a tokiói olimpián (1964) tette le névjegyét, 12 góllal járult hoz­zá az aranyérem megszerzésé­hez. A válogatottban 76 mér­kőzésen lépett pályára, s az angliai világbajnokságon (1966) nyújtotta a legemléke­zetesebb teljesítményt: a cím­védő, több mint egy évtizeden át veretlen brazilok ellen öt védőt kicselezve már a harma­dik percben gólt szerzett, majd Farkas Jánosnak adott gól­passzt, aki kapásból bombá­zott Gilmar kapujába. Végül a szenzációs magyar győzelmet (3:1) hozó büntetőt is kihar­colta. Edzőként Újpesten, Nor­végiában, a női válogatottnál és az olimpiai csapatnál is tevé­kenykedett. (mti) LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE ANGLIA, 28. forduló: West Bromwich Albion-Middles- brough 0:2, Kozák (WBA) - az 58. perctől. NÉMETORSZÁG, 23. fordu­ló: Schalke-Nürnberg 2:0, Vit­tek (N) - 90 perc; Wolfs- burg-Hannover 2:1, Karhan (W) - 90 perc; Köln-Leverku- sen 0:3, Szabics (K) - a 71. perctől; Mainz-Kaiserslautern 0:2, Borbély (K) - a 70. percig. OLASZORSZÁG, 27. forduló: Empoli-Treviso 1:1, Vaščák (T)- a 61. percig. AUSZTRIA, 24. forduló: Austria-Sturm 0:0, Šebo (A) - 90 perc; Mattersburg-Ried 3:1, Kausich (M) - 90 perc, Michalik (R) - 90 perc; GAK-Rapid 3:1, Korsós (R) - a 84. perctől; Salz­burg-Innsbruck 5:2, Bodnár (S) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 18. forduló: Brno-Sparta 1:1, Zabavník (S)- 90 perc + gól, Koňa (S) - 90 perc, Kisel (S) - 90 perc; Plzeň-Jablonec 1:2, Pončák (J)- 90 perc; Zlín-Teplice 0:0, Škripec (Z) - a 75. perctől; Li- berec-Jihlava 0:0, Šinglár (L) - 90 perc, Hodúr (L) a 64. percig, Rzeszoto (J) - 90 perc, Perniš (J) a 90. perctől, Ml. Boles- lav-Ostrava 2:1, Brezinský (M)- 90 perc, Klimpl (O) - 90 perc; Most-Slovácko 3:2 Gašparík (M)- a 46. percig, Ivana (S) - 90 perc, Róth (S) - a 46. percig, Sowunmi (S) - a 46. perctől; Slavia-Olomouc 2:1, g.: L. Ja- rolím (26. - 11-esből), Holeňák (93.), ill. Babnič (80.). Krajčík (S) - 90 perc, Babnič (O) - 90 pere, Onofrej (O) - az 56. per­cig, Hercegfalvi (S) - a 85. perctől. GÖRÖGORSZÁG, 21. fordu­ló: Kallithea-Panioniosz Athén 1:2, Breška (P) az 52. perctől + gól, Gáspár (P) - a 88. perctől. BELGIUM, 24. forduló: Roe- selare-Anderlecht 0:2, Juhász (A) - 90 perc; St. Trui- den-Charleroi 1:1, Hajnal (S) - a 71. perctől + gól. (ú) Futballcirkusz: a két elnökjelölt visszalépett, majd újból ringbe szállt Kisteleki az MLSZ elnöke Kisteleki Istvánnak (jobbra) ellenfele, Pellady Péter gratulál (nbl.hu-felvétel) Budapest. Heves viták és visszavont visszalépések után Kisteleki István lett a Magyar Labdarúgó Szövet­ség új elnöke. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az MLSZ rendkívüli tisztújító közgyűlésének második szavazási körében 66 küldött voksolt Kistele­ki Istvánra, a Magyar Labdarúgó Liga elnökére, míg Pellady Péter, a szövetség volt marketingmene­dzsere 30 szavazatot kapott. Az el­ső körben Kisteleki még csak 61, Pellady 33 voksot gyűjtött, s mivel nem volt meg a kétharmados több­ség, újjab voksolásra volt szükség. Előtte azonban csaknem kétórás cirkuszi előadás következett a kül­döttgyűlés résztvevőinek aktív köz­reműködésével. A két elnökjelölt visszalépett, majd újból ringbe szállt. Bekor Kisteleki megkapta az elnöki kinevezéshez az alapsza­bályban meghatározott legalább kétharmados többséget (66:30), így Bozóky Imre utódaként mos­tantól Kisteleki István az MLSZ új elnöke. A korábbi viták után gyor­san döntöttek a közgyűlés részt­vevői az MLSZ alapszabályának módosításairól. Rögzítették a szö­vetség székházának új címét. Vál­tozás, hogy a jövőben az elnök tesz javaslatot a két alelnök személyé­re. Elfogadták, hogy nem lehet a szövetség elnöke vagy az elnökség tagja az, aki a szövetségnél vagy tagszervezeteméi munkaviszony­nyal rendelkezik. Az elnökségi ülé­sek nyitottak, de ha üzleti titoknak minősülő témákról tanácskozik a testület, vagy személyiségi jogok sérülhetnek, akkor kétharmados többséggel a tagok kérhetik a zárt­tá nyilvánítást. Ezt követően került sor az elnök­ségi tagok megválasztására, (sf) SPORTHÍRADÓ ♦ Ma játsszák a jégkorong ST ext­raliga 52. fordulójának találkozóit - 17.00: Trenčín-Poprad, Zvo- len-Žilina, Skalica-Košice, Martin- L. Mikulás; 18.30: Slovan-Nitra. ♦ XXIII. linaresi sakktorna, 7. for­duló: Lékó (magyar)-Topalov (bolgár) döntetlen. Az élcsoport: Lékó 5, Áronján 4,5, Szvidler 4. ♦ Bogotái tenisztorna, döntő: Do­minguez (spanyol)-Pennetta (olasz) 7:6, 6:4. A Boston Paul Pierce 39 pontjá­nak köszönhetően nyerni tudott a Los Angeles Lakers otthonában az észak-amerikai profi kosárlabda­bajnokság (NBA) legutóbbi játék­napján. A 29 éves játékos február­ban fantasztikus formát mutat, hiszen utóbbi 11 mérkőzésén 33,5 pontos átlaggal büszkélkedhet. Pierce szerezte 3 másodperccel a vége előtt a győztes büntetőt is, elhomályosítva a hazai kedvenc Kobe Bryant 40 pontos teljesítmé­nyét. Eredmények: DETROIT-CLEVE- LAND 90:78, legjobb dobó: Bil­lups 21, ill. James 22; ORLAN- DO-HOUSTON 84:94, Id.: Hill 22, ül. Ming 29; LA LAKERS-BOS- TON 111:112, Id.: Bryant 40, ill. Pierce 39; MINNESOTA-MEMP­HIS 105:99, ld.: Davis 35, ill. Ga- sol 23; NEW JERSEY-INDIANA 91:101, Id.: Jefferson 23, ill. Szto- jakovics és Jones 22-22; PORT- LAND-NEW ORLEANS/OKLA- HOMACITY 75:88, Id.: Randolph 23, ill. West 22. (m, sita) NIKÉ ^ Kedd, február 28. Jégkorong ext­raliga: 129. Trenčín-Pop­rad 1,85-4,2- 2,7-1,3-1,65; 130. Zvo- len-ŽUina 1,75-4,2-3,0-1,25- 1,75; 131. Skalica-Košice 2,4- 4,0-2,1-1,55-1,45; 132. Mar- tin-L. Mikuláš 2,0-4,0-2,55- 1,45-1,55; 133. Slovan-Nitra 2,05-4,0-2,45-1,45-1,55. SPORT A KÉPERNYŐN STV 2 - 10.10: A XX. téli olimpia értékelése - kerek- asztal-beszélgetés (ism.) EUROSPORT - 11.00, 13.00, 17.00: Tenisztorna (élő). GALAXIE SPORT - 12.10: Chelsea-Portsmouth, angol bajnoki futballmérkőzés (felv.). 14.10: Manchester U.-Wi- gan, labdarúgó Ligakupa­döntő (felv.). 21.20: Liverpool-Manches­ter C., angol bajnoki futball­mérkőzés (felv.). 1.35: Toronto-Washington, NHL-es hokimeccs (élő), (ú) A TOTÓ 8. heti nyertes tipp- oszlopa: 1, 1, 1, 2, 2, 1,1,1, 2, 2, 1, 2, 1-2. Nyeremé­nyek: a 8 db telitalálatos szelvényre egyenként 809 552, a 13-asokra 203 982, a 12-esekre 7492, a 11-esekre 773, a 10-esekre pedig 216 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ: hat- és öttalálatos szelvény nem volt, a négyesek 5580 forintot érnek. A KENŐ 10 hétfői nyerőszá­mai a következők: 1, 8, 15, 19, 20, 22, 28, 29, 36, 37, 48, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 76, 78, 80. (ú) Tavasszal is TIPPELŐK ÚJ SZÓ-FOCILIGÁJA! Első szelvényünket szombaton és jövő hétfőn közöljük APRÓHIRDETÉS KÖSZÖNTŐ MEGEMLÉKEZÉS Február 28-án ünnepük 30. há­zassági évfordulójukat drága szü­léink, KECSKÉS FERENC és KECSKÉS IRÉN (Ógyalla). E gyönyörű ünnep alkalmából gratulál, nagyon sok boldogságot és még legalább kétszer ennyi együtt áléit, boldog évet kívánunk nektek: Mónika, Feri, valamint az egész rokonság. KN-30 MEGEMLÉKEZÉS Csak az hal meg, akit elfelednek. Szomorú szívvel emlékezünk halálának 8. év­fordulóján CSADI LÁSZLÓRA 1946-1998 (Mihályfa). Akik ismerték és szerették szenteljenek emlékének egy néma pillanatot. A gyászoló család BR-6-10825 Csak az hal meg, akit elfelednek. Soha el nem múló szeretettel emlékezünk halálának 2. évfordulóján CSÖLLE JÓZSEFRE (Somorja). Emlékét szívünkben örökké megőrizzük. Felesége, fia, lánya és az egész rokonság BR-6-10784 ADÁSVÉTEL ♦ Redőnyakció! Tel.: 0907/051 814. BR-6-10253 ♦ Eladó kitűnő állapotban pianí­nó. Ár megegyezés szerint. Mobil: 0908/301 523. BR-6-10786 ♦ Eladó Mini Romo Combi mosó­gép nagyon jó állapotban. Mobil: 0908/301 523. BR-6-10787 ♦ Kft. eladó. Tel.: 0905/553 175. BR-6-10799 ♦ Megrendelhető fűszerpaprika- és kápiapalánta. Tel: 0907/757 989. GA-037 ♦ Eladó 120 1-es Calex fagyasztó. Tel.: 02/448 886 16. BR-6-10906 AUTÓ - MOTOR ♦ Eladó Škoda Favorit 135 LS. Gyártási év: 1992/12. 0905/232 762. BR-6-10842 ♦ Eladó 170 cm-es rotovátor. 15 000 Sk. 031/552 1815. BR-6-10844 MUNKÁT KERES-KÍNÁL ♦ Budapesti munkára keresünk villanyszerelőket, kőműves szak­munkásokat, ácsokat csoportok­ban is. Szállás ingyenes, útikölt­ség-térítés. 0918/102 537. BR-6-10711 ♦ Azonnali belépéssel felveszek kamionsofőrt. Tel: 0905/386 953. BR-6-10818 ♦ Azonnali belépéssel és jó kere­seti lehetőséggel felveszünk te­hergépjármű-javításban jártas autószerelőket, 1 fő autó-villa- mosságszerelő műszerészt. Cso­portok jelentkezését is várjuk. Szükség esetén szállást biztosí­tunk. Jelentkezni lehet: Galla Teher Kft., 2800 Tatabánya, Tar­jám u. 1, Magyarország, tel.: 00 36 34 312-452, munkaidőben, 6 és 14 óra között. KN 64 ♦ Mellékkereset! Gyöngyfűzés­re, hímzésre, horgolásra, gomb­felvarrásra munkatársakat kere­sünk. Kreatív Stúdió, Hlavná 11, P. O. BOX 25, 943 01 Štúrovo 1. ST-08 Reklamná firma v Győri vy­hlasuje konkurz na miesto ob­chodného zástupcu. Požadu­jeme: min. SŠ vzdelanie, vlastné auto na začiatok, ča­sovú nezávislosť, organizačné schopnosti, skúsenosť jednať s Iud’mi, komunikatívnosť, prá­ca na ŽL. Ponúkame: zaují­mavú a samostatnú prácu v medzinárodnej reklamnej fir­me, nástupný plat 200 000 Ft (30 000 Sk)/mes. - čis., po roku dvojnásobný príjem, slu­žobné auto po skús. dobe, možnosť ďalšieho prof. rastu na pozíciu manažéra firmy. Telefón: 0905/192 820, e-mail: prostano@pobox.sk . BR-6-10840 VEGYES ♦ Csiszolt lambéria (tatranský profil), lambéria szerelését, par­ketta lerakását vállaljuk. Tel.: 0905/345 052. BR-6-10132 ♦ VIDEOFELVÉTELEK KÉSZÍTÉ­SE - fényképezés. Tel: 0905/20 10 00. BR-6-10158