Új Szó, 2005. november (58. évfolyam, 253-276. szám)

2005-11-07 / 257. szám, hétfő

20 Sportvilág - labdarúdgó borsodi liga ÚJ SZŐ 2005. NOVEMBER 7. Jovánczaiék (balra) megint gólképtelenek voltak az Üllői úton (nbl.hu-felvétel) Újabb kínos kudarcot könyvelhetett el az Üllői úton a Ferencváros együttese Már nem veretlen az MTK Egyre türelmetlenebbek a ferencvárosi szurkolók Most az edzőn volt a sor TÉNYEK A bajnokság állása 1. Fehérvár 11 9 0 2 18:5 27 2. Debrecen 11 7 4 0 24:14 25 3. Újpest 11 7 3 1 27:13 24 4. MTK 10 7 2 1 25:10 23 5. Győr 11 5 2 4 18:16 17 6. Honvéd 10 4 4 2 15:11 16 7. Tatabánya 11 4 4 3 17:18 16 8. Diósgyőr 11 4 2 5 10:15 14 9. Vasas 11 3 4 4 16:15 13 10.ZTE 11 4 1 6 19:19 13 11.Sopron 11 3 3 5 11:14 12 12.FTC 11 2 4 5 14:18 10 13.Kaposvár 11 2 4 5 8:12 10 14.Pécs 11 3 0 8 14:21 9 15.REAC 11 2 1 8 10:24 7 16. Pápa 11 0 4 7 11:32 4 Következik 12. FORDULÓ - november 19., szombat, 13.00: REAC- Honvéd; 15.00: Vasas-Pápa; 17.00: DVSC-Sopron, Pécs- FTC, Diósgyőr-ZTE, Újpest- Kaposvár, Győr-MTK. Novem­ber 20., vasárnap, 11.30: Tata­bánya-Fehérvár (élőben köz­vetíti az RTL Klub). A Hon- véd-MTK (7. forduló) meccset november 29-én játsszák. Góllövőlista 10 gólos: Márkus (Tatabá­nya). 8 gólos: Kovács Z. (Újpest). 7 gólos: Gyánó (Vasas). 6 gólos: Kenesei (Győr), Pris- kin (Győr), Rajczi (Újpest), Sebők V. (ZTE). 5 gólos: Balaskó (Pécs) Brno- vics (DVSC), Horváth F. (Di­ósgyőr), Hrepka (MTK), Kan­ta J. (MTK). 4 gólos: Alves (Honvéd), Czvitkovics (MTK), Sidibe (DVSC), Takács Z. (Honvéd), Tisza (DVTK), Vincze (Győr). A forduló embere Török, a Fradi-ölő Budapest. Török Sándor, a RE- AC csatára egy góllal vette ki részét a Ferencváros felett aratott 2:0-ás sikerből. A játékos már csak azért is érdekes az Üllői út szempontjából, mert a zöld-fehér vezetők egész ta­vasszal figyelték teljesítményét, de végül mégsem szerződtették le - ezt most bánhatják. A rákospalota­iak ezzel zsinórban második bajno­ki győzelmüket aratták, és már csak két pontra vannak a bennma­radást jelentő 14. helytől. „Úgy vé­lem, már az egy héttel ezelőtti ta­lálkozón megtaláltuk a felfelé ve­zető utat - mondta Török a mérkőzés után -, és a mostani győzelem után biztosan állítha­tom, végképp kikecmeregtünk a gödörből.” (nbl.hu) Elszenvedte első vereségét az MTK a labdarúgó Borso­di Liga 11. fordulójában, a kék-fehérek a listavezető Fehérvár vendégeként kaptak ki. Az Újpest a két öngólnak köszönhetően nyert Zalaegerszegen. Újra elbukott a Fradi az Üllői úton. Tatabányán tegnap délután, gólzáporos mécs­esén döntetlenül végződött a bajnok vendégjátéka. ÖSSZEÁLLÍTÁS A forduló slágermérkőzésén, a Sóstói-stadionban a Fehérvár kez­dett agüisabban, de elpuskázta helyzeteit, sőt, egy 11-est is kiha­gyott. A pörgős első félóra után lanyha második harminc perc kö­vetkezett, ezután az MTK három­szor a kapufát, egyszer pedig Sitku lábát találta el utóbbit a 16-oson belül, Csizmadia értékesített bün­tetője pedig meghozta a három pontot a székesfehérvári konyhára. A REAC már az elején jelezte: há­rom pontért érkezett az Üllői útra. A hazaiak azonban nem vették elég komolyan a jelzést, így az 58. perc­ben megszerezte a vezetést az újonc. László Csaba együttese az­tán emberhátrányba került, ame­lyet egy újabb rákospalotai gól kö­vetett. Az első félidő eleinte unalmas mezőnyjátékkal telt, mígnem sérü­lés miatt a Honvéd cserélt. Alves beállásával, illetve az ezzel járó szerkezetváltással és a két mozam­biki légiós jó játékával hamar me­zőnyfölénybe került a hazai gárda. Ez nemcsak helyzetekben, hanem gólban is megnyüvánult, így a kis­pestiek minimális előnnyel vonul­hattak az öltözőbe. A folytatásban a Honvéd gyorsan dűlőre szerette volna vinni a mérkőzést, de helyze­tei kimaradtak. Később a Vasas az egyenlítés reményében fokozato­san átvette az irányítást. Szünet után hamar vezetést szer­zett a Sopron és a félidő közepén egy rövid periódust leszámítva vé­gig rohamozott. Mindkét oldalon volt egy-egy felső kapufa, ám ösz- szességében a Pécs szünet után csak Herbert kapus néhány nagy bravúrjának köszönhette, hogy nem szenvedett nagyobb arányú vereséget. Idegenben okos játékkal verte a Diósgyőr a sereghajtó Pápát. A ven­dégek két támadója, Horváth Fe­renc (egy hete is villogott) és Tisza Tibor is nagyszerűen játszott. Előb­bi ötödik, Tisza a harmadik és a ne­gyedik találatát jegyezte ebben a bajnoki idényben. Zalaegerszegen az első 15 perc­ben „ismerkedtek” egymással a csa­patok, a folytatásban a vendég új­pestiek voltak aktívabbak, a ZTE kevés veszélyt jelentett a fővárosiak kapujára. A szervezettebben játszó újpestiek egygólos vezetése megér­demelt volt 45 perc után. A folyta­tásban a ZTE gyorsan egyenlített, ám a balszerencsésen bekapott két öngól végül is az Újpest javára dön­tötte el a mérkőzést. Tatabányán az első félidőben Lothar Matthäus szövetségi kapi­tány „megjelenése” kapta a legna­gyobb tapsot az egyébként rendkí­vül feszült hangulatú találkozón, melyen a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de gólhelyzet nem ala­kult ki egyik kapu előtt sem. Szünet után a leggyengébb teljesítményt a játékvezető nyújtotta; a közönség hat gólnak örülhetett és a döntet­len inkább a vendégekre nézve hí­zelgő. (origo, mti) ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Szombaton este a Ferencváros óriási meglepetésre - hazai pályán - 2:0 arányú vere­séget szenvedett az újonc REAC- tól. A közönség igen nehezen tűr­te a szinte teljesen minősíthetet­len játékot, aminek a találkozó alatt és után is hangot adott. A le­fújás után a Fradi-szurkolók egy csoportja a kispad mögötti kerí­téshez gyülekezett, és kemény szidalmakat szórt az ott helyet foglalókra. Többek között azt kiabálták, hogy ideje volna elszámolni az el­ÖSSZEÁLLÍTÁS Kispest. Bár a két klub sorsa az utóbbi években nagyban hasonlít egymáséra, a legnagyobb jóindu­lattal sem állítható, hogy a kispes­tiek és az angyalföldiek egymás tenyeréből ennének, a viszályko­dás már jó néhány ügyben kicsú­csosodott. Az pedig, ami a 11. for­dulóban lejátszott mérkőzés haj­rájában történt, nehezen magya­rázható kizárólag az indiszponál- tan bíráskodó Megyebíró játékve­zető ténykedésével. Az angyalföldiek szerint mind­két Honvéd-találat erősen vitatha­tó (azaz: a büntető nem volt jogos, mint ahogy a Kovács Zoltán gólja előtti szöglet sem), míg a hazaiak egy tizenhatoson belüli kezezés mellett azt kifogásolják, hogy Bá­rányos a hajrá 2. percében úgy egyenlített, hogy két játékosukat ápolásuk után nem engedte vissza a pályára a bíró. Utóbbit azonban megelőzte egy botrányos jelenet: a 87. percben, a Venczel Balázzsal szembeni szabálytalansága után a korábban Dobost is lerúgó Molnár múlt időszak lélektelen játékával és eredménytelenségével. Ez már azt jelenti, hogy a legvérmesebb és legkitartóbb szimpatizánsok­nak is elfogyott a türelme. Úgy látszik, már nemcsak a vezetés, hanem az eddig viszonylag keve­set támadott szakmai stáb, lett az első számú célpont. A csapatot irányítóknak egyál­talán nincs könnyű dolguk, hiszen minden idők egyik leggyengébb zöl—fehér játékos keretével kelle­ne csodát tenniük. Ez pedig még a világ legismertebb szaktekintélye­it is megoldatlan feladat elé állíta­ná. (nbl.hu) Zoltán vesztette el az önuralmát a kezdőkörben. Lefejelte Danes Ro- landot, majd a védőn Udvari Sza­bolcs vett elégtételt, a nyakánál földre küldve Molnárt. Mindket­ten piros lappal bűnhődtek, addig­ra azonban a fél Vasas-kispad a pá­lyán volt (kis híja volt, hogy né­hány kispesti drukker nem tartott velük...), s kívülről úgy tűnt, Eger­vári Sándort meg is dobták a lelá­tóról. Az utolsó utáni percben beka­pott Bárányos-gól - és annak kö­rülményei, azaz, hogy a Molnár által „elintézett” Venczelt és Dan- csot Megyebíró nem engedte vissza a pályára - miatt feldühö­dött kispesti drukkerek betörtek egy ablakot, és csak a biztonsági­ak közbelépésének volt köszön­hető, hogy nem támadtak rá a vendégöltözőben a Vasas játéko­saira, vezetőire. Egervári Sándor a mérkőzés után csak a pályán történtekkel akart foglalkozni, az azon kívüli eseményekről semmit sem kívánt nyüatkozni, a Vasas busza rendőri kísérettel hagyta el a stadiont, (nbl.hu) Fellebbezés Lipcsei Péter ügyében Budapest. Mint ismeretes, egy héttel ezelőtt a Vasas-Ferencváros mérkőzésen a vendégek középpályása, Lipcsei Péter a kiállítás sor­sára jutott, miután Bede játékvezető szerint belekönyökölt Molnár Zoltán arcába. Az MLSZ fegyelmi bizottsága aztán két mérkőzésre tiltotta el Lipcseit, annak ellenére, hogy korábban a felek elismer­ték: nem történt ütés. A Ferencváros a történtek után ma - minden bizonnyal - benyújtja a fellebbezést az ügyben, bár sok reményt nem fűznek annak eredményességéhez, (nbl.hu) Horváth (középen) lövésével szerzett vezetést a Diósgyőr (nbl. hu-felvétel) Kicsúszott a meccs Megyebíró játékvezető kezéből Botrány Kispesten MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 11. FORDULÓ Fehérvár-MTK 1:0 (0:0), Szé­kesfehérvár, 5000 néző. Játékve­zető: Saskőy. Góllövő: Csizmadia (74., 11-esből). Sárga lap: Csizma­dia, Schwarcz, Jezdimirovics. FE­HÉRVÁR: Túdor-Csizmadia, Kut- tor, Koller, Vincze Z.-Lattenstein (88. Diszd), Schwarcz, Bozsics-Si- mek (74. Kocsis), Sitku, Győrök (70. Alumona). MTK: Végh-Hor- váth L, Lambulics, Rodenbücher, Pollák-Jezdimirovics, Czvitko- vics-Bori, Kanta J. (72. Illés), Selei (46. Zsidai)-Hrepka. Ferencváros-REAC 0:2 (0:0), Üllői út, 5000 néző. Játékvezető: Sápi. Góllövők: Török (58.), Torma (79.). Sárga lap: Tímár, Balog, Jo- vánczai, Kovács B., Nagy I G., Sal- lai. Kiállítva: Tímár (76.). FERENC­VÁROS: Szűcs-Bognár, Balog, Bot- is, Laczkó (72. Borbély)-Fitos, Tí­már, Tőzsér, Csepregi (65. Nógrá- di)-Rósa D., Jovánczai. REAC: Szentpéteri-Nagy IG., Horváth G., Kovács B., Dinka-Török (82. Cso­paki), Kapcsos (89. Cseri), Polon- kai (15. Somoijai), Sallai-Nyerges, Torma. Honvéd-Vasas 2:2 (1:0), Bo­zsik-stadion, 4000 néző. Játékve­zető: Megyebíró. Góllövők: Takács Z. (33., 11-esből), Kovács Z. (78.), ül. Gyánó (72.), Bárányos (90.). Sárga lap: Kovács Z. Venczel (86.), Völgyi, Salamon, Fűzi. Kiállítva: Udvari (89.), Molnár (89.). HON­VÉD: Tóth I.-Kovács N., Kovács Z., Udvari, Takács Z.-Lázár (75. Bo- zsovics), Danes, Csobánki-Dobos (27. Alves), Miro (81. Venczel), Ge- nito. VASAS: Borszéki-Molnár, Sa­lamon, Elek, Völgyi-Zováth, Fü- zi-Bárányos, Lázok (63. Balog), Majoros (46. Weitner)-Gyánó. Pápa-Diósgyőr 1:3 (0:2), Pá­pa, 1200 néző. Játékvezető: Ger­gely. Góllövők: Kovrig (84.), ill. Horváth F. (21.), Tisza (29., 11- esből, 74.). Sárga lap: Lászka, Mül­ler, Farkas V, Tisza, Vámosi. PÁPA: Dombai-Müller, Lipták, Mumba, Geri-Remili, Lászka, Kovrig, Szku- kalek (67. Vörös)-Hercegfalvi (46. Kincses), Nikolics (46. Újhegyi). DIÓSGYŐR: Kövesfalvi-Farkas N., Katona, Gáspár, Farkas V.-Pintér (83. Krajncz)-Halgas, Vitelki, Sipe- ki (46. Vámosi)-Horváth R, Tisza (80. Lipusz). Kaposvár-Győr 1:0 (0:0), Ka­posvár, 2000 néző. Játékvezető: Szarka. Góllövő: Kardos (67.). Sár­ga lap: Mező, Lendvai, Priskin. KA­POSVÁR: Balajcza-Zahorecz, Pet­rák, Mező-Finta, Hegedűs, Nagy- pál (90. Maród), Bank (87. Vaszü- jevics), Andruskó-Kardos (83. Te- reánszíd-Tóth), Szakály P. GYŐR: Sztevanovics-Mátyus, Jákl, Stark-Perics (67. Varga Z.), Lend­vai, Vincze O. (78. Bajzát), Hor­váth R. (54. Tóth R), Regedei-Pris- kin, Kenesei. Sopron-Pécs 3:1 (1:1), Sop­ron, 3500 néző. Játékvezető: Erdős. Góllövők: Horváth A. (29., 47), Signori (88.), ül. Balaskó (1.). Sárga lap: Horváth A., Costisor, Ba­laskó, Bajúsz, Dienes, Szekeres. SOPRON: Balogh-Bagoly, Ibrics, Costisor, Hanák-Sifter (46. Győri), Horváth A.-Demjén, Signori, Lan­ded (81. Fülöp)-Cigan (72. Csor­dás). PÉCS: Herbert-Dienes, Berg­mann, Bajúsz, Szekeres-Berdó, Pa- vicsevics (55. Horváth Gy.), Szaba­dos, Sipos N. (67. Csehi)-Balas- kó-Kalina (64. Sipos J.). ZTE-Újpest 1:3 (0:1), Zalae­gerszeg, 2000 néző. Játékvezető: Arany. GóUövők: Sebők V. (60., 11- esből), ül. Rajczi (23.), Sebők V. (63., öngól), Csóka (74., öngól). ZTE: Varga-Kocsárdi, Sebők V, Csóka (78. Montvai), László-Koz- mér, Kaj, Józsi (66. Szpalevics), Djorovics-Sabo, Szpaszoljevics (46. Nagy L). ÚJPEST: Vla- szák-Kiss, Vermes, Vanczák, Tóth B.-Kőhalmi (86. Gulyás), Erős K., Sándor (62. Huüám), Tóth N.-Fec- zesin, Rajczi (80. Szőke). Tatabánya-Debrecen 3:3 (0:0), Tatabánya, 4000 néző. Já­tékvezető: Fábián. GóUövők: Nagy T. (54.), Márkus (59., 85., 11- esből), ül. Halmosi (50.), Ferenczi (67,11-esből), Kiss Z. (80.). Sárga lap: Füó, Vad, Kiss Z., Madar, Hal­mosi. TATABANYA: Turi-Vati, Né­meth K., Füó, Megyesi-Tóth Z., Ba­logh Z., Deme (76. Szabó Z.), Haj- dú-Márkus (88. Rizvanolli), Nagy T. (61. Da SUva). DVSC: Cser- nyánszki-Bemáth, Éger, Komlósi, Szatmári (66. Dzsudzsák)-Dombi (46. Madar), Kiss Z., Sándor T., Halmosi-Bmovics (83. Mészáros), Ferenczi.