Új Szó, 2005. november (58. évfolyam, 253-276. szám)

2005-11-08 / 258. szám, kedd

ÚJ SZÓ 2005. NOVEMBER 8. Sport 23 Spanyolország-Szlovákia Ötvenhárom ezer néző előtt Madrid. Telt ház előtt lesz a szombati Spanyolország-Szlová­kia labdarúgó vb-pótselejtező. A madridi Vicente Calderon Stadi­onban 22 órakor kezdődő össze­csapásra mintegy 53 ezer jegy kelt el, 10-tól 60 euróig teijedő áron. Hétfőtől szombatig találtak gaz­dára a belépők, vasárnap már kiír­ták a stadion bejáratánál: „Telt ház”. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a 2700 szlovák szurkolónak már nem jut jegy. (sita) Matthäus kerete Rajczi és Márkus is meghívott Budapest. Rajczi Péter és Már­kus Tibor személyében két újabb játékost hívott be Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a hétvégi baj­noki forduló után az Európa-baj- nok görögök elleni, november 16- ai, athéni barátságos mérkőzésre készülő keretébe. A góllövőlistát 10 találattal vezető tatabányai Márkus - a korábban jelölt Vermes Krisztiánhoz, Kapcsos Vincéhez és Majoros Árpádhoz hasonlóan - újonc. A magyar válogatott novem­ber 12-től vonul edzőtáborba, de az összetartás előtt még ke­retszűkítésre kerül sor. (mti) SPORTHÍRADÓ ♦ Tatra banka Open nemzetközi férfi tenisztorna, Pozsony, 1. for­duló: Dlouhý (cseh, 6. ki- emeltj-Isztomin (üzbég) 6:4, 6:4; Koubek (osztrák)-Sztahovszkij (ukrán) 1:6, 6:3, 6:2; van Gamer- den (holland)-Carras (francia) 4:6,6:4,6:3. ♦ Québeci női tenisztorna, döntő: Frazier (amerikai, 6.)-Arvidsson (svéd, 8.) 6:1,7:5. ♦ 7. nemzetközi kötöttfogású bir­kózótorna, Munkács (Ukrajna), kadettek, 76 kg: 3. Lakatos Attila, 100 kg: 1. Kuczman Dávid; junio­rok, 74 kg: 3. Varga Attila (mind Spartacus Komárno). ♦ Nemzetközi országúti futóver­seny, Kemitz (Ausztria), 5 km, nők: 1. Kálovics Anikó (magyar) 15:59 - pályacsúcs; 2. Protič Krisz­tina (szlovákiai, MAC Rača) 17:51. ♦ A férfi teniszezők legújabb világ- ranglistája (ATP Race): 1. Federer 1245 pont; 2. Nadal 953; 3. Rod­dick 617; 4. Hewitt 498; 5. Agassi 455; ... 8. Ljubicic 416; ... 20. Hrbatý 287; ...57. Beck HO. SPORTFOGADÁS A TOTÓ 44. heti nyertes tipp- oszlopa: 1, 2,1,1,1,1,1, X, X, 2, X, 2,1 - 2. Nyeremények: a telita- lálatos szelvényre 351 919 forintot fizetnek. A 13 találatos szelvény 46 811, a 12 találatos szelvény 1 641, a 11 találatos szelvény 12 351 207, a 10 találatos szelvény 82 fo­rintot ér. GÓLTOTÓ: 6 találatos szelvény nem völt. Az 5 találatos szelvény­re 10 494, a 4 találatos szelvényre 2 485 forintot fizetnek. A KENŐ 10 tegnapi nyerőszá­mai: 5,12,18, 20, 24, 34, 36, 37, 42, 43,45, 47, 49, 51, 56, 58, 59, 63, 74, 78. (m, ú) A rimaszombatiak (sötét szerelésben) a következő két hazai bajnoki mérkőzésüket valószínűleg Nagyrőcén rendezik (ČTK-felvétel) Rimaszombatban túlzottnak tartják a fegyelmi bizottság büntetését Nem adják fel a gömöriek Rimaszombat. A Rimavská Sobota-Zlaté Moravce II. labdarúgóligás mérkőzésen történtek miatt példa nél­küli büntetést kapott a gömöri futballklub: hat pont levonás, a hazai pálya bezárása két meccsre, vala­mint 200 000 korona pénz­bírság. Hogyan fogadták a döntést Rimaszombatban? Marián Hronec klubelnök nyüatkozott lapunknak. ÚJ SZÓ-INTERJÚ Túlzottnak tartja a fegyelmi bizottság büntetését? Egyértelműen. Egyszerre há­rom büntetést kaptunk, tehát va­lószínűleg három súlyos szabály­sértést követtünk el. Nem emlék­szem, hogy valaha is ekkora bün­tetést kapott volna egy futballklub Szlovákiában. Mi a klub hivatalos álláspont­ja? Már többször kijelentettük, hogy csak a hivatalos közlöny megjelenése után foglalunk ál­lást, ez pedig szombaton történt meg. Az újságcikkekre nem rea­gáltunk. Jelen pillanatban csak annyi biztosat mondhatok, hogy fellebbezni fogunk a végrehajtó bizottságnál a fegyelmi testület egyoldalú döntése ellen, hiszen a másik fél meghallgatása és a vi­deofelvétel megtekintése nélkül döntöttek. S bár jóval kisebb dol­gok miatt mindig beidéztek min­ket, most, ebben a komoly hely­zetben nélkülünk döntöttek ró­lunk. Két mérkőzést a saját pályá­juktól legalább harminc kilo­méteres távolságban kell leját­szaniuk. Gondolkodtak már az esedeges helyszíneken? Ezekre az összecsapásokra va­lószínűleg Nagyrőcén kerül sor, bár még egyeztetnünk kell a vég­rehajtó bizottsággal. A rőceiekkel telefonon már beszéltem, jelez­ték, örömmel vendégül látnak bennünket. Nem tart attól, hogy ha tény­leg levonnak hat pontot a csa­pattól, a feljutásért vívott harc­ból egy csapásra a bennmara­dásért folyó küzdelem lesz? Hat pont tényleg soknak tűnik, nehéz lesz ezt a lemaradást be­hozni, de még nem adjuk fel. To­vább fogunk harcolni, nemcsak a pályán, hanem a zöldasztal mel­lett is. (bt) Döntött a Fradi vezérkara: László Csabának mennie kell Budapest. Rendkívüli ülést tar­tott az FTC Rt. igazgatósága. A tes­tület értékelte a labdarúgócsapat eddigi szereplését és úgy döntött, hogy a szakmai stábban változtatá­sokra van szükség. Horváth K. József, a klub sajtófő­nöke elmondta, mivel László Csaba vezetőedzőnek élő szerződése van, napokon belül elkezdődnek vele az egyeztetések a megállapodás fel­bontásának feltételeiről. „Nekem a klubból még senki sem szólt, az igazgatóság döntéséről sem értesültem hivatalosan” - je­lentette ki László Csaba. „Újság­íróktól már hallottam, hogy nem számítanak rám az Üllői úton, de azt tartanám tisztességesnek, ha az illetékesek engem is beavatnának az elképzeléseikbe. Amíg nekem nem szól senki, addig az FTC edző­jének tartom magam.” .Amióta véget ért az igazgatósá­gi ülés, folyamatosan interjúkat ad­tam különböző médiumoknak, ter­mészetesen László Csaba is rövide­sen értesül a vele kapcsolatos dön­tésről” - mondta Tepszics Ignác, az FTC Rt. ügyvezetője, (mti) Szlovák és magyar labdarúgók külföldön NÉMETORSZÁG, 12. forduló: Nürnberg-Stuttgart 0:1, Vittek (N) - a 66. perctől; Wolfs- burg-FC Köln 1:1, Karhan (K) - a 46. percig; Hertha-Kaiserslau- tem 3:0, Dárdai (H) - 90 perc; Mönchengladbach-Hamburg 0:0, Lisztes (M) - a 61. perctől. BELGIUM, 13. forduló: Ware- gem-FC Bruges 2:1, Špilár (B) - 90 perc. AUSZTRIA, 18. forduló: Ad- mira-Salzburg 0:4, Fűzi (A) - 90 perc; Sturm-Mattersburg 0:2, Kausich (M) - 90 perc; Ra- pid-Ried 2:2, Valachovič (R) - 90 perc, Labant (R) - a 73. per­cig, Michalik (R) - 90 perc; Pasching-Austria 0:1, Kabát (P) - a 70. percig, Sebő (A) - a 69. percig. CSEHORSZÁG, 12. forduló: Jablonec-Sparta 2:1, Pončák (J) - 90 perc; Petráš (S) - 90 perc; Zlín-Bmo 2:0, Škripec (Z) - a 89. perctől; Had (B) - 90 perc, Brezovan (B) - 90 perc; Plzeü-Jihlava 0:0, Demeter (J) - 90 perc; Pemiš (J) — a 66.perctől; Olomouc-Blšany 3:2, Lovásik(O) - 90 perc, Onof- rej (O) - 90 perc + gól, Dim­bach (B) - 90 perc + gól; Sla- via-Slovácko 2:0, Kozáčik (Sla- via) -az 54. percig, Švento (Sla- via) - a 89. percig + gól, Krajčík (Slavia) - 90 perc, Ivana (Slo- vácko) - 90 perc, Czinege (Slo- vácko) - a 79.perctől, Sowunmi (slovácko) - 90 perc, Róth (Slo- vácko) - 90 perc; Mladá Boles- lav-Most 1:0, Brezinský (ML Bo­leslav) - 90 perc; Teplice-Ostra- va 0:2, KMmpl (O) - 90 perc, Ze- her (O) a 89. perctől; Prib- ram-Liberec 2:2, g.: Stracený (26.), Navrátil (28.), ill. Holen- da (21.), Pudü (73.); Hodúr (L)- 90 perc, Šinglár (L) - 90 perc, Hološko (L) - a 89. percig. GÖRÖGORSZÁG, 9. forduló: PAOK Szaloniki-Panioniosz 1:0, Breška (Pan.) - a 60. percig; Ora­vec (Pan.) - a 60. perctől; OFI Kréta-Panathinaikosz 0:2, Tor- ghelle (P) - a 80. perctől. HOLLANDIA, 11. forduló: Kerkrade-Breda 3.3, bodnár (K)- 90 perc + gól, Bodor (K) - a 85. percig; Nijmegen-Ajax 1:0, Ba­bos (N) - 90 perc. FRANCIAORSZÁG, 14. fordu­ló: Metz-Ajaccio 2:0, Huszti (M)- a 46. perctől, (ú) EURO-2012: ma szűkítik a jelentkezők számát Három pályázó marad MTI-JELENTÉS Budapest. Az Európai Labdarú­gó Szövetség (UEFA) végrehajtó bi­zottsága tegnaptól Máltán ülésezik, a mostani tanácskozás legfőbb na­pirendi pontja a 2012-es kontinens­tornára pályázók körének szűkíté­se. Ebben a kérdésben mára várha­tó a testület döntése. „A szűkítés előtt nekünk már nincs tennivalónk, azaz itt a hely­színen már nem lehet lobbizni kü­lönböző prezentációk keretében” - mondta Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, aki már a szigetországban tartózko­dik. „A végrehajtó bizottság a már korábban elkészült írásos beszá­molók, helyzetértékelések alap­ján hozza meg döntését, amelyet mi valószínűleg kedden kora dél­után ismerünk majd meg.” Kisteleki István, a Magyar Lab­darúgó Liga (MLL) elnöke szerint a honi futballnak rengeteget je­lentene, ha a keddi határozat után a magyar-horvát kandidálás to­vábbra is versenyben maradna a rendezési jogért. A liga első embere nem vállalkozott esélyla­tolgatásra. „Nem ismerem a pályá­zati feltételeket, azt sem tudom, hogy a döntéshozók milyen szem­pontok alapján állapítják meg a végső sorrendet, ezért meggondo­latlanság lenne részemről az esé­lyekről nyilatkozni. Abban biztos vagyok, hogy a magyarok és a hor- vátok mindent megtettek a sikeres kandidálás érdekében.” A magyarok és a horvátok mel­lett Lengyelország Ukrajnával kö­zösen kandidál a hét év múlva sorra kerülő eseményre, ezenkí­vül Olaszország, Görögország és Törökország várja a határozatot. A szűkítés után az UEFA jövő de­cemberben jelöli ki a 2012-es Eb helyszínét. Ma három mérkőzést játszanak a Corgoň Ligában Feltámad az Inter? ÚJ SZÓ-ELŐZETES Pozsony. Ma és holnap játsszák a labdarúgó Corgoň Liga 17. fordu­lójának mérkőzéseit. A sereghajtó Inter a zsolnai együttest fogadja, rendkívül rossz passzban vannak a fővárosiak: zsinórban 11 bajnoki mérkőzésen nyeretlenek. A megbí­zott Milan Bagin védencei szeret­nék megtörni a kudarcsorozatot, ám az erős játékoskerettel rendel­kező MŠK ellen rendkívül nehéz dolguk lesz. Nyitrán a Dubnicát látják vendé­gül, szombaton mindkét gárda ki­tett magáért, az FC a listavezető nagyszombati Spartakot, míg a ZTS a második helyezett rózsahe­gyi együttest győzte le. Nagyszom­batba a Púchov lép pályára, a mér­kőzés egyértelmű esélyese az éllo­vas hazai csapat. A MAI MŰSOR - 13.30: In- ter-Žilina (Játékvezető: Hracho), Nitra-Dubnica (Vlk), 17.30: Trna­va-Púchov (Richtárik). (sz. z.) A bajnokság állása: 1. Trnava 16 11 1 4 27:14 34 2. Ružomberok 16 10 1 5 25:14 31 3. Artmedia 16 9 3 4 24:16 30 4. Nitra 16 8 2 6 24:22 26 5. Žilina 16 8 1 7 33:24 25 6. B. Bystria 16 8 0 8 20:18 24 7. Trenčín 16 6 4 6 15:17 22 8. Dubnia 16 3 4 9 17:27 13 9. Púchov 16 3 3 10 16:31 12 10, .Inter 16 3 3 10 11:29 12 Pénzszűke, sérülési hullám Kisudvarnokban Inkább otthon maradtak ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Kisudvamok. Elmaradt a női I. labdarúgóliga 12. fordulójának homonnai párharca, ahol szomba­ton a kisudvarnokiaknak kellett volna pályára lépniük. „Távolma­radásunkról kellő időben tájékoz­tattuk a Szlovák Futballszövetség és soros ellenfelünk tisztségviselő­it. Döntésünket a csapatot sújtó sé­rülésekkel, valamint a fojtogató pénzhiánnyal indokoltuk”- nyilat­kozta lapunknak László Rozália, a csallóköziek csapatvezetője, mondhatni mindenese. Megtud­tuk, Bartalos műtéti beavatkozás­ra szorul, Balia, Geržová, Kovács és Németh úgyszintén harcképte­len. „Tapasztalatból mondom, egy ilyen keleti utazás legalább 30 ezer koronába került volna, ná­lunk viszont kiürült a klubkassza, ígérgetésekből ugyan nincs hiány, ám ami a konkrét segítséget illeti, egyedül a Kisudvarnoki Községi Hivatal járul hozzá működésünk finanszírozásához. Ősszel eddig kiválóan szerepelünk, a tabella él­mezőnyében vagyunk. Kis befek­tetéssel kiváló reklámhordozói le­hetnénk bármelyik neves vállalko­zásnak” - ecsetelte a nehézségeket a sportvezető. Annyi biztos, a kis- udvarnokiak játék nélküli 3:0-s veresége kerül a jegyzőkönyvbe, ez egyben visszalépést jelent a táblázaton, (ái) Erőemelő Extraliga; ismét bártfai elsőség Kiestek a galántaiak ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Ógyalla. A 2. forduló küzdel­meivel zárult az erőemelő extrali­ga. Amint az várható volt, a dm­védő bártfaiak végeztek az élen. Balszerencséje volt a házigazda ógyallai együttesnek, valamint a galántai csapatnak. Az előbbi gár­da leszorult a dobogóról, az utób­bi pedig - nem kis meglepetésre - kiesett az élvonalból. Hogy miért, erre Gyevát György edző vála­szolt: „Négy helyett csak három versenyzővel utaztunk a viadalra, mégpedig azért, mert Rastislav Hanšut pénteken térdsérülést szenvedett, s hosszabb időre harc­képtelenné vált. Nélküle nem volt esélyünk a bennmaradás kiharco­lására. Nem vagyunk elkeseredve, hiszen jövőre ismét feljutunk a legjobbak közé. Némi vigasz szá­munkra, hogy két versenyzőnk or­szágos ifjúsági csúcsot javított...” EREDMÉNYEK: 1. Bardejov 2058,80; 2. Rožňava 1926,30; 3. Častá 1773,13; ...6. Hurbanovo 1509,14; ...8. Galanta 1161,75. A bajnokság végeredménye: 1. Bar­dejov 16, 2. Rožňava 14, 3. Sväto­plukovo 11, 4. Mokrance 8 (3359,68), 5. Hurbanovo 8 (3179,60), 6. Častá 7, 7. Senica 4 (3112,55), 8. Galanta 4 (2779,47). Az utolsó két csapat esett ki. (zsi) j