Új Szó, 2005. november (58. évfolyam, 253-276. szám)

2005-11-28 / 274. szám, hétfő

18 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2005. NOVEMBER 28. Illés Béla beállítása sem segített a kék-fehéreken Újpest: tudatos játék Rajczi második, szemfüles (szabálytalan?) gólja (nbl.hu-felvétel) Labdarúgó Borsodi Liga: az Újpest véget vetett az MTK hazai veretlenségének „Lejtett a Fradi-pálya!” TÉNYEK A bajnokság állása 1. Fehérvár 13 10 1 2 21:7 31 2. Újpest 13 9 3 1 33:14 30 3. Debrecen 13 8 5 0 27:15 29 4. MTK 12 8 2 2 28:13 26 5. Honvéd 12 5 5 2 19:13 20 6. Diósgyőr 13 6 2 5 16:16 20 7. Győr 13 5 3 5 21:21 18 8. ZTE 13 5 1 7 22:22 16 9. Tatabánya 13 4 4 5 18:24 16 10.Sopron 13 4 3 6 17:18 15 11. Vasas 13 3 5 5 17:19 14 12.FTC 13 2 6 5 14:18 12 13.Pécs 13 3 2 8 15:22 11 14.Kaposvár 13 2 4 7 10:19 10 15.REAC 13 3 1 9 14:28 10 16.Pápa 13 0 5 8 13:36 5 Következik 14. FORDULÓ - december 3., szombat, 13.00: Tatabá- nya-Ferencváros, REAC-ZTE; 15.00: Vasas-Kaposvár; 17.00: Sopron-Fehérvár, DVSC-Hon- véd, Pécs-Pápa, Diósgyőr- MTK. December 4., vasárnap, 11.30: Újpest-Győr (élőben közvetíti az RTL Klub). A Hon- véd-MTK meccs (7. forduló) holnap lesz (18.00). Góllista 11 gólos: Márkus (Tatabá­nya). 9 gólos: Rajczi (Újpest). 8 gólos: Kenesei (Győr), Kovács Z. (Újpest). 7 gólos: Gyánó (Vasas), Horváth F. (Diósgyőr), Kanta J. (MTK), Sebők V. (Zalae­gerszeg). A forduló embere Rajczi Péter eldöntötte Budapest. A labdarúgó Borsodi Liga 13. fordulójának egyik ranga­dóját szombaton este a Hidegkúti- stadionban rendezték, az Újpest vendégszerepeit az MTK otthoná­ban. A két leggólerősebb csapat meccsét meglepően simán nyerte az Újpest, méghozzá a sláger­mérkőzés főszereplője, Rajczi Pé­ter két góljával. A lila-fehérek tám­adója egy szép lövéssel, illetve egy vitatható találattal döntötte el a három pont sorsát. Rajczi második góljával kapcsolatban az adott okot a vitára, hogy a csatár vajon nem volt-e szabálytalan Végh Zol­tánnal, az MTK kapusával szem­ben. „A második találatot vitatták a hazaiak, és valóban talppal ér­tem el a labdát, majd a visszaját­szás eldönti, hogy szabályos volt-e a találat. Az első gólnál, úgy ér­zem, szerencsém volt, mert egy emtékásról elém pattant a labda, így volt időm és lehetőségem a ka­puba találni” - mondta Rajczi Pé­ter a találkozó után. (nbl.hu) Gól nélküli döntetlent ját­szott egymással a bajnok DVSC és az FTC az NB 113. fordulójában, az újdonsült Fradi-edző, Gellei Imre ha­zai bemutatkozásán. A ta­lálkozó főszereplője Kassai Viktor játékvezető volt, aki egy 11-estől és egy szabá­lyosnak tűnő góltól fosz­totta meg a vendégeket. Az Újpest véget vetett az MTK hazai veretlenségének. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az elmúlt néhány szezon ered­ményei alapján többen attól tartot­tak, hogy ismét egy helyzetek nél­küli, unalmas 0:0-át hoz a két csa­pat találkozója. A ferencvárosiak azért bíztak abban, hogy Gellei Im­re kinevezése után feltámad csapa­tuk, míg a Löki mellett a két gárda tabellán elfoglalt helyezése szólt. A találkozó végig kiegyenlített já­tékot hozott, a Ferencváros régen látott jó játékkal rukkolt elő, a szü­netig több nagy helyzetet is kiala­kított Csernyánszki kapuja előtt. A Debrecen előtt is adódhatott volna néhány lehetőség, ha a játékvezető és asszisztense nem fúj be tévesen néhány leshelyzetet. Az első félidő alapján megtippelhetetlen volt, melyik fél szerez gólt a találkozón, az viszont valószínűnek tűnt, hogy egygólos találkozót vív a két gárda. A második félidőben is maradt a küzdelmes jó iramú játék, a meccs egy percre sem ült le, itt is, ott is akadtak lehetőségek. A hajrára is maradtak izgalmak, jobb koncent­rációval bármelyik fél megszerez­hette volna a győztes gólt. A végén Sidibe került ziccerbe, lövése után Budovinszky csak kézzel tudta megakadályozni a gólt, ám a já­tékvezető a vendég kispad legna­gyobb megrökönyödésére nem ítélt büntetőt, így maradt a gól nélküli dönteüen. Bár a Fradi jól játszott, és rászolgált az egyik pontra, Kassai játékvezető hibái nélkül alighanem az egyik pontot sem tudta volna megszerezni a Lö­ki ellen. „Nagyon lejtett a pálya a hazaiaknak, a végén egy nyilván­való büntetőt nem ítélt meg ja­vunkra a játékvezető, ami dön­tően befolyásolta a találkozó vége­redményét” - kesergett Supka At­tila, a DVSC mestere. Nagy iramban, rangadóhoz mél­tón kezdődött az MTK-Újpest talál­kozó, ám úgy tűnt, a nagy lendület a helyzetek rovására megy. A ven­dégek egy hatalmas védelmi hiba után megszerezték a vezetést, majd visszaálltak védekezni. A fordulást követően az Újpestnek egy erős ne­gyedóra elég volt ahhoz, hogy megduplázza előnyét, és ezzel meg is nyelje a mérkőzést. Az újpesti tá­bor minősíthetetlen magatartásá­val hívta fel magára a figyelmet: a lila-fehér szurkolók a kezdeti sport­szerű buzdítást követően rendsze­resen antiszemita rigmusokkal za­varták meg az összecsapást. Jelentős fölényben játszott a Fe­hérvár, sok helyzetet alakított ki, és több gólt is lőhetett volna a rendkí­vül sokat szabálytalankodó győri­ekkel szemben. A szünet után felja­vult a Győr, míg a Fehérvár drágán ráfizetett szellős védekezésére. A látottak alapján a dönteden igazsá­gos. A mérkőzés elején a tatabányai­ak alkalmazkodtak jobban a csú­szós talajhoz, ám 10 perc elteltével a hazaiak átvették a játék irányítá­sát és megérdemelten jutottak megnyugtató előnyhöz. A második játékrészt támadóbb szellemben kezdte a vendégcsapat és gyorsan szépített is, de bő 10 percen belül két pontrúgás után született Ba­goly-gól megpecsételte a vendégek sorsát, (o-o, ns, nbl.hu) ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Az NB 113. fordulójá­nak szombati rangadóján a bajnok­ság két legtöbb gólt szerző csapata adott randevút egymásnak: az Új­pest látogatott az MTK otthonába. Hiába azonban az egy híján hatvan lőtt gól a két csapattól, a közönség által várt - és a szakvezetők által ígért - támadófutball ezen az estén elmaradt. A hazaiak ugyanis kissé kényel­mesen kezdték a mérkőzést, a lila­fehérek pedig nem tudtak igazán komoly gólhelyzetet kialakítani, így jó 20 percig erősen közepes ira­mú meccset szemlélhetett a Hideg­kúti-stadionban már-már óriási tö­megnek számító négyezer néző (túlnyomó részük persze a vendég­szektorban foglalt helyet). Aztán szinte a semmiből - a meccs addigi képére jellemzően, MTK-hiba után Rajczi vezetéshez ÖSSZEÁLLÍTÁS Kispest. A REAC elleni bajnoki és a BKV Előre elleni kupasiker után fogadta a Budapest Honvéd a bukdácsoló Pécsi MFC-t. A két csa­pat tabellán elfoglalt helye és előzetes formája alapján a kispes­tieket nyomta az esélyesség súlya, de az első félidőbeli játékot sokkal inkább az időjárás és a tartalékos kezdőcsapatok (innen Genito, Mi­ro és Schultz, onnan Balaskó hi­ányzott a kreatívabbak közül) be­folyásolták. Remélhetőleg ez és a rendkívül rossz talaj lehetett a ludas abban, hogy mindkét oldalon rengeteget hibáztak, kapkodtak, olykor fele­lődén megoldásokat választottak a futballisták. Szünet után Ádo Dolcetti pályá­ra küldte Genitót, de a mozambiki sem tudott életet lehelni a Honvéd támadásaiba. Sőt, Kalináék attak­jai hordozták magukban a na­gyobb veszélyt, s bár a csatár nem juttatta a vendégeket. A bekapott gól mintha észre térítette volna Kantáékat, akik ezek után már jó­val több akciót vezettek, ám Vla- szák kapusnak nem volt szüksége igazi bravúrra. A második félidő annyiban kü­lönbözött az elsőtől, hogy ezúttal nem kellett várni 19 percet egy Rajczi-találatra. A válogatott tá­madónak ezúttal jó helyzetfelisme­résére volt szükség, hogy Hullám kapufáról lecsorgó fejesét közelről az MTK kapujába sodorja. A máso­dik találat után röviddel Garami József beküldte Illés Bélát, hátha az ő segítségével sikerül egyenlíteni, ám ezen az estén a veterán támadó sem tudott nagyot alakítani. Az Új­pest agresszívebb, és tudatosabb já­tékával megérdemelten szerezte meg a három pontot, az MTK-ból pedig ezen az estén hiányzott vala­ki, akinek a kreativitása eredmény­re vezetett volna, (nbl.hu) lőtt gólt, megtette ezt helyette a vé­dekező középpályás Pavicsevics. Sokat elárul, hogy az olasz Maest­ro csaknem fél órával a meccs vége előtt már a harmadik cserele­hetőségét is kihasználta - mindhi­ába. A hazaiak rendkívül kapkodó futballja csaknem vereséggel páro­sult, de Dobos a 85. percben meg­mentette az egyik pontot, sőt, Miro öt perccel később meccslabdát ha­gyott ki, így maradt a meglepő, de a látottak alapján teljesen igazsá­gos döntetlen. „Nem tudok örülni sem a csapat teljesítményének, sem a sajátomé­nak. A játékosok sem fizikailag, sem szellemileg nem remekeltek, a Pécs viszont már a Ferencváros el­len is jól játszott, és most is” - mondta Ádo Dolcetti, a Honvéd olasz vezetőedzője. ,A csapatom jól küzdött, taktikusan játszott. Ilyen teljesítménnyel nyernünk kellett volna ezen a mérkőzésen” - nyilat­kozta az ugyancsak elégedeüen pé­csi tréner, Készéi Ferenc, (nbl.hu) Józsi Achillese rakoncátlankodik Zalaegerszeg. Józsi György, a ZTE tehetséges középpályása for­mán kívül játszik az őszi idényben. A játékos képességei alapján sokkal többre hivatott, igaz, ez csapatából több játékosról is el­mondható. Persze, azt nem szabad elfelejteni, hogy a gárda szűk kerettel vágott neki az idei szezonnak, ráadásul sérülések is rend­szeresen hátráltatják őket a jó szereplésben. A kék-fehérek a Vasas ellen végre megtörték a hosszú ideje tartó eredménytelenséget, és ebben a fiatal játékmesternek is nagy szerepe volt, de balszeren­cséjére az első játékrészben fájdalmat érzett az Achillesében, így a szünetben cserét kellett kérnie, (nbl.hu) A pécsi Szabados (jobbra) jól semlegesítette a kispesti Alvest (nbl.hu-felvétel) A Honvéd együttese csak a hajrában tudott egyenlíteni Meglepő és igazságos MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 13. FORDULÓ Ferencváros-Debrecen 0:0, Üllői út, 4000 néző. Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Balog, Szabó O. FTC: Szűcs-Bognár, Budo- vinszky, Botis, Balog-Fitos, Lip­csei, Rósa D., Tőzsér (78. Ba- jevszki)-Bartha (88. Tímár), Csepregi (69. Erős G.). DEBRE­CEN: Csernyánszki-Bernáth, Má­té, Éger, Szabó O.-Dombi (72: Komlósi), Sándor T. (60. Madar), Kiss Z., Halmosi-Sidibe, Brnovics (46. Ferenczi). MTK-Újpest 0:2 (0:1), Hideg­kúti-stadion, 3000 néző. Játékve­zető: Sápi. Góllövő: Rajczi (21., 52.). Sárga lap: Jezdimirovics, Pollák, Vanczák. MTK: Végh-Ba- logh B., Lambulics, Rodenbücher, Pollák-Kanta J., Zabos (65. Illés), Jezdimirovics, Czvitkovics-Pál (46. Selei), Hrepka. ÚJPEST: Vla- szák-Kiss Z., Böjté, Vermes (80. Vituska), Vanczák-Hullám, Erős K., Sándor (70. Freud), Tóth B.-Feczesin (58. Gulyás), Rajczi. Fehérvár-Győr 2:2 (1:0), Sós­tói-stadion, 4000 néző. Játékve­zető: Megyebíró. Góllövők: Sitku (29., 69.), ill. Kenesei (46., 88.). Sárga lap: Bartyik, Priskin. FE­HÉRVÁR: Tudor-Csizmadia, Kut- tor, Koller, Vincze Z.-Bozsics, Schwarcz, Farkas B.-Simek (84. Áumona,), Sitku, Lattenstein (78. Bartyik). GYŐR: Sztevano- vics-Regedei, Pusztai, Mátyus, Makra-Zsók (86. Bajzát), Jaki, Vincze O., Tóth P.-Priskin (83. Szabó Zs.), Kenesei. Sopron-Tatabánya 5:1 (3:0), Sopron, 1500 néző. Játékvezető: Vad II I. Góllövők: Sitku (29., 69.), ill. Kenesei (46., 88.). Sárga lap: Bartyik, Priskin. SOPRON: Balogh J.-Fehér, Ibrics (42. Győri), Costisor, Hanák-Bagoly, Horváth A.-Demjén, Cotan, Csor­dás (59. Signori)-Cigan (64. Lan­ded). TATABÁNYA: Szabó K-Va- ti, Németh, Kerényi, Rajnay-Ba- logh Z.-Tóth Z., Deme (61. Szabó Z.), Hajdú-Márkus, Da Silva (84. Rizmanolli). Zalaegerszeg-Vasas 3:0 (2:0), Zalaegerszeg, 800 néző. Játékvezető: Erdős. Góllövők: Montvai (14.), Kriston (16.), Sebők V. (75.-ll-esből). Sárga lap: Salamon, Lázok. ZTE: Var- ga-Kocsárdi, Sebők V, Csóka, László A.-Kriston, Kaj, Nagy L., Józsi (46. Bojovics)-Sabo (65. Szpaszoljevics), Montvai (76. Szpalevics). VASAS: Németh-Ba- log, Salamon (82. Hegedűs), Tóth, Elek-Bárányos, Fűzi K., Zo- váth, Majoros-Waltner (Lázok, a szünetben), Gyánó. Honvéd-Pécs 1:1 (0:0), Bo­zsik-stadion, 1500 néző. Játékve­zető: Áany. Góllövők: Dobos (85.), ill. Pavicsevics (60.). HON­VÉD: Tóth I.-Kovács N., Baranyai, Udvari, Takács Z.-Lázár (46. Ge­nito), Danes (56. Miro), Zana, Csobánki, Dobos-Áves (64. Bo- zsovics). PÉCS: Herbert-Dienes, Szabados, Schindler-Sipos J., Berdó (84. Andorka), Pavicsevics, Lantos-Kalina, Szekeres (79. Dá­vid), Sipos N. (69. Csehi). Pápa-REAC 1:3 (1:1), Pápa, 700 néző. Játékvezető: Fábián. Góllövők: Herczegfalvi (44.), ill. Cseri (20.), Nyerges (71.), Torma (90.). Sárga lap: Müller Zs., Lász- ka, Herczeg, Cseri, Horváth G. Ki­állítva: Müller (70.). PÁPA: Dom- bai-Müller Zs., Farkás A., Mum- ba, Szkukalek-Lipták-Herczeg- falvi, Vörös (75. Honma), László, Kovrig-Nikolics (46. Herczeg). REAC: Szentpéteri-Dinka, Virágh T., Horváth G., Sallai (77. Hor­váth T.)-Cseri, Kapcsos-Csopaki (91. Szirtesi), Somoijai, Tö­rök-Nyerges (85. Torma). Kaposvár-Diósgyőr 1:3 (0:2), Kaposvár, 1000 néző. Játékvezető: Makai. Góllövők: Zsolnai (83.), ill. Horváth F. (34.), Vitelki (42.), Ti­sza (54.). Sárga lap: Mező, Máté, Szakály P. KAPOSVÁR: Balajc- za-Zahorecz, Petrók, Mező (46. Andruskó)-Máté, Bank, Nagypál (46. Oláh), Hegedűs, Kovácsevics (69. Kardos)- Zsolnai, Szakály P. DIÓSGYŐR: Kövesfalvi-Farkas N., Katona, Gáspár, Farkas V.-Sipeki (79. Halgas), Vitelki, Pintér (61. Vámosi), Binder-Horváth F. (74. Lipusz), Tisza.