Új Szó, 2005. október (58. évfolyam, 227-252. szám)

2005-10-24 / 246. szám, hétfő

14 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2005. OKTÓBER 24. TÉNYEK A bajnokság állása 1. Fehérvár 9 8 0 1 17:3 24 2. Debrecen 9 6 3 0 19:11 21 3. MTK 8 6 2 0 23:8 20 4. Újpest 9 5 3 1 21:11 18 5. Honvéd 8 4 3 1 13:8 15 6. Győr 9 4 2 3 16:14 14 7. Zalaegerszeg |9 4 1 4 17:14 13 8. Vasas * 9 3 3 3 14:12 12 9. Tatabánya 9 3 3 3 13:15 12 10.Pécs 9 3 0 6 13:17 9 11. Sopron 9 2 3 4 8:12 9 12.Diósgyőr 9 2 2 5 6:14 8 13.Ferencváros 9 1 4 4 13:16 7 14.Kaposvár 9 1 4 4 6:10 7 15.Pápa 9 0 4 5 9:26 4 16.REAC 9 0 1 8 7:24 1 Következik 10. FORDULÓ - október 29. szombat, 14.30: REAC-FC Sopron; 18.00: Pécs-Tatabá- nya, Vasas-Ferencváros, Új­pest-Pápa, Győr-ZTE, MTK- Kaposvár. Október 30. vasár­nap, 11.30: Debrecen-FC Fe­hérvár; 17.00: Diósgyőr-Bu- dapest Honvéd Góllövőlista 8 gólos: Kovács Z. (Újpest), Márkus (Tatabánya). 6 gólos: Gyánó (Vasas). 5 gólos: Priskin, Kenesei (Győr), Rajczi (Újpest), Kan­ta J. (MTK), Sebők V. (ZTE). 4 gólos: Balaskó (Pécs), Al­ves (Honvéd), Vincze O. (Győr), (ú) A forduló embere Hrepka Ádám duplája Zalaegerszeg. A ZTE-MTK (3:4) találkozó hőse a kétgólos Hrepka Ádám volt. A tizennyolc esztendős tehetséges MTK-csatár már a negyedik percben megsze­rezte a vezetést: a balöszekötő he­lyén kényszerítőzött Kantával, majd a viszakapott labdát kilépve az ötös bal sarkáról higgadtan a bal alsó sarokba helyezte. A hatvanne­gyedik percben Czvitkovics szök­tette, és tíz méterről jobb oldalról kilőtte a jobb alsó sarkot. A hajrá­ban lerántották a remeklő csatárt, ám a büntető elmaradt, (ú) Hrepka Ádám (mtk. hu) (nbl.hu-felvétel) Megint padlóra kerültek a pápaiak Továbbra is Fehérvár vezeti a tabellát, Honvéd-siker az Újpest elleni rangadón Gólözön Zalaegerszegen Továbbra is veretlen az MTK labdarúgócsapata, amely a 9. forduló tegnapi találkozóján, Zalaegersze­gen győzött 4:3-ra úgy, hogy végigirányította a ta­lálkozót. A Fehérvár a Ka­posvár legyőzésével to­vábbra is vezeti a tabellát, ráadásul a piros-kékeknek besegített a Honvéd, amely l:0-ra nyert az Újpest ellen. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az MTK mellett csak a Győr tu­dott vendégként nyerni, a Reszeli- csapat Pápán diadalmaskodott 4:1- re. Giuseppe Signori gól helyett csak kapufákig jutott, de a Sopron így is begyűjtötte a három pontot a Vasas ellen. A veredenség megtartása volt a tétje a zalaegerszegi mérkőzésnek, hiszen a ZTE otthon, az MTK pedig idegenben nem talált még legyő­zőre ebben az idényben. A vendég kék-fehérek aztán Hrepka góljával már az 5. percben jelezték, hogy nem érdekli őket a ZTE makulátlan hazai mérlege. A gyorsan bekapott gól után a zalaiak sokáig nem talál­ták a helyüket a pályán, Dajka László azonban egy jókor végrehaj­tott cserével helyrebillentette csa­patát. Ennek jeleként László látvá­nyos találattal egyenlített, ám a szerencsével hadilábon állt a hazai gárda: néhány perc múlva Czvitko­vics egy szerencsés szabadrúgással ismét előnyhöz juttatta az MTK-t. A második félidőre két harapós csa­pat érkezett, majd néhány kemé­nyebb ütközés és sárga lap után Sa­bo egyenlített. Megint nem örülhe­tett sokáig a hazai gárda: a meccs legszebb támadása végén Hrepka lőtte a meccs ötödik találatát. Az utolsó 10 percre a vendégeknél le­hetőséget kapott Illés Béla is, és ha már a pályán volt, kiosztott egy gól­passzt Borinak (2:4). A mérkőzés 3:4-es végeredményt az utolsó utá­ni pillanatban megítélt büntetőből Sebők Vilmos állította be A gólgaz­dag mérkőzésen megérdemelt ven­déggyőzelem született az egerszegi napsütésben. A REAC vesszőfutása Tatabá­nyán folytatódott, Márkusék egy négyessel küldték haza a sereghaj­tót. Húsz percig meddő mezőnyjá­ték zajlott, ezután a hazai együttes formás támadás végén vezetést szerzett. A második félidőben Nagy Tamás beállításával alaposan megváltozott a Tatabánya támadó­játéka. A csatár két gólpasszával és egy találatával jelentős mértékben járult hozzá a fölényes sikerhez. A többet támadó Fehérvár meg­érdemelten'győzött a Kaposvár el­len. Csertői Aurél remekül cserélt, hiszen az egy félidőt játszó Bozic kétszer is betalált a kaposváriak há­lójába. A Honvéd és az Újpest, a két régi ellenfél nagy iramban kezdett, az első negyedórában a levegőben ló­gott a gól, mégsem változott az ál­lás az első félidőben. A szünet előtt a fiatal Freud kiállítása nehéz má­sodik félidőt ígért Mészöly Géza csapatának. Az emberelőnyt a Honvéd egy pontrúgást követően váltotta gólra. A lila-fehérek tíz em­berrel is megpróbáltak egyenlíteni, de nem tudtak túljárni Tóth kapus eszén, ráadásul gól helyett a hajrá­ban újabb piros lapot szereztek. Pápán az első játékrész kiegyen­lített küzdelme után a Győr na­gyobb sebességi fokozatba kap­csolt, aztán a második 45 percben kiütötte a hazai együttest. A sopro­niak a Vasassal vívott találkozón a kihagyott helyzetek után a hazai csapat a nem kedvetleneden el, Co- tan és Bagoly góljaival biztosították sikerüket, (o-o, ns) Signori gól helyett csak kapufákig jutott Sopron. Giuseppe Signori, a Foggia, a Lazio, a Sampdoria, a Bo­logna és a görög Iraklisz után kis debreceni kitérővel érkezett meg a hűség városába a vb-ezüstérmes, háromszoros olasz gólkirály támadó, és már az első bajnokiján megmutatta, 37 éves kora ellen­ére még mindig képes tartani a tempót a fiatalokkal - legalábbis a magyar bajnokság tempóját mindenképpen. A hetedik percben Signori egy életre legendává nemesülhetett volna Sopronban, de a felső lécre fejelt - nem akármilyen- bemutatkozás lett volna. Később ismét csak a kapufára bólintott, (ns) „A egész csapat nagyszerűen teljesít ősszel” Győrök Tamás öröme NBl. HU-JELENTÉS Székesfehérvár. Csatár létére ugyan csak egy gólnál jár az idény­ben, mégis sokan tartják a fehér­vári sikerek egyik legfontosabb pil­lérének Győrök Tamást. A Fehér­vár 26 éves játékosa az elmúlt he­tekben rendre csapata jobb teljesít­ményt nyújtó játékosai közé tarto­zik, és így volt ez a Kaposvár ellen 3:0-ra megnyert meccsen is. Győ­rök mindhárom hazai gól aktív ré­szese volt, a második előtt négy el­lenfél kicselezése után hozta Bozi- cot kihagyhatatlan helyzetbe.- Nem csak az én érdemem a si­ker, bár tagadhatatlan, hogy jól megy mostanában a játék - mondta Győrök Tamás. - Az egész csapat nagyszerűen teljesít ősszel, öröm itt játszani. Mindenki nagy kedvvel focizik, és azt hiszem, nyugodtan mondhatom a többiek nevében is, hogy ha a csapatnak jól megy, akkor az egyének. A fiatal labdarúgó találata döntötte el kispesti meccset Takács bombagóljai INTERJÚ Budapest. Takács Zoltán, a Honvéd fiatal labdarúgója a Győri ETO után az Újpestnek is bomba­gólt lőtt sn, és egyre jobb formá­ban van. A meccs után faggattuk. Kívülről jó iramú, élvezetes meccsnek tűnt a szombati Hon­véd-Újpest... Igen, mindenképpen az volt... Sok néző volt a stadionban, re­mek hangulat, nagyon jó ilyen kö­zegben focizni, főleg, ha a győze­lemnek is örülhet az ember. Re­mélem, a sikereknek köszön­hetően mind többen lesznek kí­váncsiak ránk, és itt Kispesten is minél több ilyen felejthetetlen meccsel tudjuk megörvendeztetni a szurkolóinkat. A múlt héten azt nyilatkozta, hogy nagyszerű hetet tudhat maga mögött, akkor ez most ki­tolódott két hétre? Két hétre mindenképpen, de az lenne az igazi, ha az egész hónap ilyen lenne. Ezek szerint minden ellenfél számíthat egy nagy, ballábas bombagólra? Tény, most és a Győr ellen is be­jöttek a távoli lövések, de azért a földön maradok. Hogyan tovább, mik a csapat céljai? Most jól megy a játék, együtt va­gyunk, de egyelőre mindannyian a következő meccsre, a szerdai BKV Előre elleni Magyar Kupa-találko­zóra koncentrálunk, (nbl. hu) v Titkos fegyver; új „alá-mezt” kaptak a játékosok „Legatyásodott” a Fradi NBl.HU-JELENTÉS Budapest. Az FTC-t öltöztető sportszergyártó cég bemutatta azt az új alsómezt, amelyet a játé­kosok a mezük alá húzhatnak. „Az új, Nike Pro alsómez nem­csak a fizikai teljesítményt segíti nagy mértékben, hanem kis súlyá­val és azáltal, hogy a testre feszül, lélektani előnyt is nyújt, hiszen vi­selője érzi, hogy segítségével na­gyobb sportteljesítményre képes.” - így a hivatalos közlemény. Nos, az első használat nem járt túl nagy sikerrel, hiszen a zöld-fehérek újabb két pontot hullattak el az Üllői úton a DVTK ellen. Rósa Dénes, Szűcs és Lipcsei (jobbról) jó hangulatban vette át az áj mezt (nbl.hu-felvétel) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 9. FORDULÓ Tatabánya-REAC 4:0 (1:0), Tatabánya, 2500 néző. Játékve­zető: Saskőy. Góllövők: Márkus (23., 67.), Hajdú (60.), Nagy T. (74.). Sárga lap: Kerényi Hajdú, Rajnay, Kapcsos. TATABANYA: 1ú- ri-Kerényi, Németh K., Filó, Raj- nay-Tóth Z., Balogh Z. (87. Szabó Z.), Deme (81. Megyesi), Haj- dú-Márkus, Da Silva (57. Nagy T.). REAC: Farkas B.-Földvári (Né­meth T. a szünetben), Horváth G., Szirtesi, Kapcsos-Polonkai (62. Török), Cseri, Horváth T. (65. Sal- lai), Torma-Somoijai, Nyerges. Fehérvár-Kaposvár 3:0 (1:0), Székesfehérvár, 3000 néző. Já­tékvezető: Fábián. Góllövők: Far­kas B. (42.), Bozic (59., 90.). FE­HÉRVÁR: Tudor-Csizmadia, Kol­ler, Kuttor, Vincze Z., Lattenstein (Bozic, a szünetben), Schwarcz, Farkas B., Alumona (65. Simek), Sitku, Győrök. KAPOSVÁR: Ba- lajcza-Kovácsevics, Zahorecz, Petrók, Mező, Tereánszki-Tóth (79. Pintér), Máté, Nagypál (81. Hegedűs), Kardos (62. Szakály), Andruskó, Zsolnai. Honvéd-Újpest 1:0 (0:0), Bo­zsik-stadion, 4000 néző. Játékve­zető: Dubraviczky. Góllövő: Ta­kács Z. (64.). Sárga lap: Freud (33.). Piros lap: Freud (43.), Böj­té (91.). HONVED: Tóth I.-Kovács N., Udvari, Baranyai, Takács Z.-Csobánki (90. Lázár), Danes, Genito, Miro-Alves (77. Venczel), Dobos (63. Zana). ÚJPEST: Vla- szák-Vermes (75. Vituska), Böjté, Vanczák, Tóth B. (Vaskó, a szünet- ben)-Freud, Erős K., Sándor Gy., Tóth N.-Kőhalmi (Feczesin, a szü­netben), Kovács Z. Pápa-Győr 1:4 (0:1), Pápa, 1700 néző. Játékvezető: Erdős J. Góllövők: Stark (48., öngól), ill. Kettesei (45., 60.), Vincze O. (79., 84.). Sárga lap: Lipták, Kin­cses, Horváth. PÁPA: Deli-Mül- ler, Farkas A., Facskó, Geri-Kin- cses, Kovrig (77. Remili), Lipták, Szkukalek (63. Vörös)-Nikolic (55. Herczeg), Hercegfalvi. GYŐR: Stevanovic-Horváth R., Stark, Jaki, Tóth P. (86. Zsók)- Regedei, Lendvai, Varga Z. (52. Perie), Vincze O.-Kenesei K., Priskin (53. Bajzát). Sopron-Vasas 2:0 (0:0), Sop­ron, 4000 néző. Játékvezető: Szarka. Góllövők: Cotan (54.), Bagoly (75.). Sárga lap: Cigan, Tóth A., Molnár, Rósa H., Bárá­nyos. SOPRON: Balogh J.-Bagoly, Ibric, Costisor, Hanák-Demjén, Sifter, Signori (68. Horváth A.), Cotan-Fülöp (Cigan, a szünet­ben), Landed (82. Csordás). VA­SAS: Borszéki-Molnár Z., Sala­mon, Tóth A., Elek (78. Völ- gyi)-Bárányos, Janjic (62. Majo­ros), Zováth, Rósa H.-Gyánó, Waltner (57. Lázok). ZTE-MTK 3:4 (1:2), Zalaeger­szeg, 3000 néző. Játékvezető: Kassai. Góllövők: László (33.), Sabo (64.), Sebők V. (93. - 11-es- ből) ill. Hrepka (5., 66.), Czvitko­vics (38.), Bori (85.). Sárga lap: Kocsárdi, Sebők V., Montvai, Pol­iak, Rodenbucher. ZTE: Varga Z.-Kocsárdi, Sebők V, Csóka, László A. (74. Spalevic)-Nagy L. (Koplárovics, a szünetben), Balog Cs. (27. Spasoljevic), Józsi, Bojo- vic-Sabo, Montvai. MTK: Végh- Balogh B., Lambulic, Rodenbü- cher, Pollák-Czvitkovics, Jezdimi- rovic, Zabos (68. Horváth), Bori­Kanta J. (83. Illés), Hrepka (87. Lipcsei). Debrecen-Pécs 3:1 (2:0). Deb­recen, 6000 néző. Játékvezető: Vad. Góllövők: Sidibe (8.), Bmo- vics (30.), Ferenczi (90.), ill. Szögedi (90.). DEBRECEN: Cser- nyánszki-Bemáth, Máté, Komlósi, Szabó O. (60. Madar), Mészáros, Sándor, Hegedűs, Halmosi-Bmo- vics (60. Ferenczi), Sidibe. PÉCS: Herbert-Schindler, Szabados, Die­nes, Szekeres-Kulcsár, Pavicsevics, Berdó, Sipos (46. Kalina)-Balaskó (65. Szögedi), Tarcsa. FTC-Diósgyőr :1 - pénteken lejátszották, (ú;