Új Szó, 2005. szeptember (58. évfolyam, 203-226. szám)

2005-09-19 / 216. szám, hétfő

14 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚŰ SZÓ 2005. SZEPTEMBER 19. TÉNYEK A bajnokság állása 1. MTK 5 4 1 0 10:3 13 2. Fehérvár 5 4 0 1 9:2 12 3. Újpest 4 3 1 0 11:5 10 4. ZTE 5 3 0 2 8:8 9 5. Honvéd 5 2 2 1 10:7 8 6. Győr 5 2 2 1 9:8 8 7. Debrecen 3 2 1 0 6:4 7 . 8. Vasas 5 2 1 2 8:7 7 9. Pécs 5 2 0 3 8:9 5 10.Diósgyőr 5 2 0 3 3:8 6 11.Tatabánya 5 1 2 2 5:8 5 12.Kaposvár 4 1 1 2 4:4 4 13.Sopron 5 1 1 3 3:8 4 14.Pápa 5 0 3 2 8:10 3 15.FTC 5 0, 2 3 7:11 2 15.REAC 5 0 1 4 5:12 1 A Debrecen-Újpest mérkő­zést ma játsszák (19.00), a 2. fordulóból elhalasztott Ka- posvár-Debrecen találkozót későbbi időpontban rende­zik. Következik A 6. FORDULÓ párosítása - szeptember 24., szombat, 16.00: REAC-Fehérvár; 19.00: Vasas-Pécs, Diósgyőr-Debre- cen, Újpest-Tatabánya, Győr- Sopron, Kaposvár-Honvéd, ZTE-Pápa. Szeptember 25., vasárnap, 11.30: MTK-FTC (élőben közvetíti az RTL Klub). Góllista 5 gólos: Kovács Z. (Újpest), Priskin (Győr). 4 gólos: Alves (Bp. Hon­véd), Balaskó (Pécs), Márkus (Tatabánya). 3 gólos: Bogdanovics (DVSC), Rajczi (Újpest), Róth (Pápa). (ú) A forduló embere Priskin Tamás mesterhármasa Kétségkívül Priskin Tamás volt a Tatabánya-Győr találkozó (3:3), valamint az 5. forduló főszereplője. A vendég zöld-fehé­rek csatára ugyanis mesterhár­mast ért el a bányászvárosban. A 27. percben elcsípett egy haza­adást és a hálóba továbbított, majd 10 perccel később fejjel ta­lált a hálóba, a 93. percben ismét fejjel volt eredményes, (ú) Priskin Tamás (NS-felvétel) Sorin Botis (fehérben) visszatérése egy pontot hozott a Fradinak (nbl.hu-felvétel) A legnagyobb kritika: az Üllői úton a Kaposvár játszott ötletesen és egységesen Drámai csata Tatabányán Izraelből hazaküldték a Pápa csapatának jobbszélsőjét Hercegfalvi újra itthon ÖSSZEÁLLÍTÁS Székesfehérvár. Tavaly ilyenkor még a Fehérvárt erősítette Herceg­falvi Zoltán, aki a tavaszt már Pá­pán töltötte. A jobb oldali támadó­ként válogatott szintű teljesítmény­re képes labdarúgó az elmúlt napo­kat Izraelben töltötte, és bízott ab­ban, hogy idegenlégiósként tudja folytami a pályafutását. Nos, úgy tűnik, reményei nem váltak valóra, és noha Pápán korábban már azt nyilatkozták, a játékoskeret betelt, nem elképzelhetetlen, hogy a játé­kos a jövőben is a Lombardot erősítheti, hiszen a szerződése még mindig a Pápához köti. (ns) Vajon miért van szükség ennyi idegen futballistára? Kilenc külföldi támadó ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Ha végignézünk a csatárok névsorán: André Alves és Genito a Honvédban; Darko Szpa- levics és Bóján Szpaszoljevics a ZTE gárdájában. Kispesti oldalon még támadó feladatokkal volt megbízva Miro. Viszont a góllövé­sért felelősök közül ezúttal kima­radt Tangara és Bóján Bozsovics, egerszegi részről pedig a kispadon ült Radu Sabo és Marko Djorovics. A két magyar csapat találkozóján kilenc külföldi futballista jelentet­te a csatárokat, ületve támadó kö­zéppályásokat. Bár sokan istenál­dotta tehetségnek tartják a ZTE szerb játékosait, a Honvédnél légi­óskodó brazil André Alves is rú­gott három gólt a Ferencvárosnak, Tangara pedig több edzésen is részt vehetett néhány hónapja Bé­késcsabán, azért nem biztos, hogy ennyire rosszak és elfelejtendők lennének a magyar fiatalok. S bár a Honvéd légiósaira ezen a mérkőzésen nem lehetett pa­nasz, az egerszegi légiósok ka­tasztrofálisan játszottak, azaz el­gondolkodtató: vajon miért van szükség ennyi idegen futballistá­ra? Rengeteg Danes Roland- szintű labdarúgó futkározik a ma­gyar fiatalok között is - csak meg kell találni őket. (ns) Egykori csapatuknak bizonyíthattak, jubilált a hátvéd Öten doppingellenőrzésre Gólgazdag mérkőzéseket játszottak a labdarúgó Bor­sodi Liga 5. fordulójában, a Pécs ugyanis 5:0-ra győzte le a Diósgyőrt, a Honvéd négyet rúgott a ZTE-nek, a Vasas és az MTK vendég­ként nyert 3:0-ra Sopron­ban, illetve Rákospalotán. Tatabányán pedig fél tucat gól született. ÖSSZEÁLLÍTÁS Kitűnő színvonalú, izgalmas és fordulatos mérkőzést és végül pontosztozkodást hpzott az NB I vasárnapi meccse, a Tatabá­nya-Győr összecsapás. A vendég­csapat már 2:0-ra is vezetett, s in­nen fordítottak a hazaiak. A hosszabbításban aztán mégis pon­tot mentett az ETO a mesterhár­mast elérő Priskin Tamás révén. Mindent egybevetve a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez, s rá­szolgáltak volna a három pontra, s a győriek csak a szerencsének (és némileg Arany játékvezetőnek) kö­szönhették, hogy végül mégis pon­tot szereztek Tatabányán. Kiesési rangadó... Bizony, a ma­gyar bajnoki címek rekordere (az FTC 106 év leforgása alatt 28-szor volt aranyérmes) és az elmúlt évad egyik meglepetéscsapatának, a Ka­posvárnak a találkozója a jelen ál­lás szerint az alsóházi helyezé­sekről döntött. Ennek, no meg az Üllői úton uralkodó közismert vi­szonyoknak köszönhetően újfent gyenge érdeklődés mellett játszott a Ferencváros. Az a csapat, amely­ben nem is olyan régen még pere­membernek számított Sorin Botis, most azonban vastapsot kapott a nézőktől - ő legalább visszatért, mégpedig a hátvédsorba. Minden újonc boldog lenne, ha a bajnokság elején sokat játszhatna otthon. Az 5. fordulóban a REAC már negyedszer lépett pályára saját stadionjában, ám az első három bajnokin nem szerzett pontot, majd döntetlenezett, szombaton pedig nem sok vizet zavart a Vasas ellen. Csank János, a Sopron trénere az egyik legalaposabb szakember a magyar ipezőnyben. Az edző az MTK fiataljai ellen is gondosan fel­készítette a csapatát. A mérkőzést megelőző napokban hét edzéssel készült az együttese: kedden és csütörtökön két-két, a többi napo­kon pedig egy-egy gyakorlás szere­pelt a programban. Ez sem segített, mert a vendég kék-fehérek könnye­dén nyertek szombaton este. Ott József, a Pécs edzője azt pró­bálta bizonygatni a meccs előtt, ő bizony az elmúlt hetekben nem törődött azokkal a híresztelésekkel, amelyek szerint a Diósgyőr elleni mérkőzés lehet az utolsó meccse - amennyiben elmarad a győzelem. Magyarázkodás helyett inkább ar­ról próbálta meggyőzni a jelen­lévőket, hogy a válogatott meccsek miatti szünetben sikerült rendbe tennie együttesét. Nos, neki volt igaza, hiszen a PMSC leiskolázta a nagyképűen futballozó DVTK-t. A második félidő alapján megér­demelten aratott négygólos győzel­met a Budapest Honvéd a csapni­valóan futballozó ZTE ellen. A ven­dégeknek csupán az első játékrész­ben volt lehetőségük, a második 45 percben azonban alig jutottak el a fővárosiak kapujáig. A ma este hétkor kezdődő Debre­cen-Újpest meccsel ér véget az 5. forduló, (ns, ú) ÖSSZEÁLLÍTÁS Rákospalota. A REAC-ban szombaton hat olyan futballista kapott helyet, aki korábban szere­pelt a Vasasban. Kapcsos Vince, Cseri Gergő, Polonkai Attila, Sallai Balázs és a cserék közéjelölt Nyer­ges Krisztián, valamint Szirtesi At­tila fokozott bizonyítási vággyal készülődött az egykori klubja elle­ni meccsre. Hetvenötödik alka­lommal lépett pályára az élvonal­ban Nagy 1 Gábor, a REAC védője. A futballista korábban a Haladás­ban és az Újpestben is szerepelt. A REAC-Vasas mérkőzés lefújá­sát követően doppingvizsgálatnak vetették alá a két csapat kisorsolt labdarúgóit. A hazaiaktól Kapcsos Vince, Somorjai Tibor és Polonkai Attila, míg a Vasasból Waltner Ró­bert és Bárányos Zsolt adott min­tát. (ns) Zsebkendős haláltusa Budapest. Miközben az FTC immár sokadszor szenvedett a zöld gyepen, a klubért szorítok és a Fradi-szívhez és a szerethető ked­vencekhez szokott drukkerek a lelátón vontak újabb, immár meg­fellebbezhetetlen kritikát. Amúgy spanyol mintára fehér zseb­kendőt lobogtattak, közben azt zúgta a lelátó népe - nem irodalmi stílusban -, hogy Furulyás János elhagyhatná az Üllői úti elnöki irodát... A fehér zsebkendők mementót állítottak egy tönkretett, értékeit elherdált, gazdálkodni nem tudó klubnak, egy olyan egye­sületnek, amelyik bármelyik másik országban élne, virágozna. Az Üllői úton fehér zsebkendők jelzik a haláltusáját, (ns) Bárányos (14-es mezben): jó játék, és egy piros lap (nbl.hu-felvétel) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 5. FORDULÓ REAC-Vasas 0:3 (0:1). Budai II László Stadion, 1000 néző. Játék­vezető: Hanacsek. Góllövők: Sala­mon (15.), Gyánó (50.), Rósa H. (89., 11-esből). Sárga lap: Sallai, Török, Kovács, Horváth, Nagy, Molnár, Gyánó. Piros lap: Bárányos (56.). REAC: Farkas B.-Kapcsos, Nagy G., Horváth G. (61. Nyerges), Cseri-Somorjai, Földvári (19. Ko­vács), Polonkai (39. Csopaki), Sal- lai-Török, Torma. VASAS: Né- meth-Molnár Z., Salamon, Tóth A., Elek-Bárányos, Zováth, Fűzi, Völ­gyi (73. Németh N.)-Weitner (59. Rósa H.), Gyánó (87. Janjics). Fehérvár-Pápa 2:1 (2:0). Szé­kesfehérvár, 3000 néző. Játékve­zető: Kassai. Góllövők: Farkas B. (22.), Vincze Z. (43.), ill. Kuttor (90., öngól). Sárga lap: Remili, Schwarz, Nagy D. FEHÉRVÁR: Tu­dor-Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z.-Lattenstein, Schwarcz, Farkas B., Alumona (67. Nagy D.)-Sitku (Disztl D.), Győrök (Bo- zsics). LOMBARD: Erdélyi-Müller, Farkas A., Mutica, Geri-Kincses, Lipták, Kovrig, Szkukalek (66. Sza- lai)-Herczeg (74. Hómmá), Remili (46. Újhegyi). Ferencváros-Kaposvár 1:1 (0:1). Üllői út, 4000 néző. Játékve­zető: Sápi. Góllövők: Laczkó (63.), ill. Nagypál (17.). Sárga lap: Tőzsér, Botis, Lipcsei, Balog, He­gedűs, Zahorecz. Piros lap: Balog (90.). FERENCVÁROS: Szűcs-Ba­log, Lipcsei, Budovinszky, Bot- is-Rósa D., Erős, Tőzsér (53. Csep- regi), Laczkó-Jovánczai (70. Nóg­rádi), Bartha (Borbély, a szünet­ben). KAPOSVÁR: Balajcza-Finta, Petrók, Nagypál (74. Oláh), Pin­tér-Mező, Bank, Zahorecz, Má- té-Szakály (66. Hegedűs), Zsolnai. Honvéd-ZTE 4:0 (1:0). Bozsik- stadion, 2000 néző. Játékvezető: Megyebíró. Góllövők: Danes (44.), Miro (62.), Takács (68.), Alves (86., 11-esből). Sárga lap: Kovács Z (3.), ill. Bojovics (5.). HONVÉD: Tóth-Kovács N., Kovács Z. (Zana, a szünetben), Udvari (70. Mészá­ros), Dancs-Miro (75. Dobos), Lá­zár, Takács, Baranyai-Alves, Geni­to. ZTE: Varga-Kocsárdi, Csóka, Sebők, László-Kriston, Józsi (Nagy L., a szünetben), Bojovics, Kopláro- vics (Djorovics, a szünetben)-Spa- levics (63. Sabo), Szpaszojevics. Pécs-Diósgyőr 5:0 (1:0). Pécs, 1500 néző. Játékvezető: Saskőy. Góllövők: Szekeres (9.), Schindler (51.), Horváth Gy. (57.), Kulcsár (65.), Balaskó (72.). Sárga lap: Balaskó, Halgas, Sziminics, Farkas V, Pintér. Kiállítva: Vámosi (61.), Halgas (71.), Pintér (90.). PÉCS: Herbert-Schindler, Dienes, Ba- júsz, Szekeres-Sipos J. (76. Cse­hi), Pavicsevics, Szabados (69. Berdó), Kulcsár (76. Tarcsa)-Ba- laskó, Horváth Gy. DIÓSGYŐR: Kövesfalvi-FarkasV., Vámosi, Gás- pár-Halgas, Pintér Z., Sipeki (53. Binder), Vitelki, Mogyoródi (Mo­gyorósi a szünetben)-Sziminics, Tisza (73. Farkas N.) Sopron-MTK 0:3 (0:2). Sop­ron, 1500 néző. Játékvezető: Ma­kai. Góllövők: Czvitkovics (15.), Hrepka (32. 53.). Sárga lap: Ba­goly, Cotan, Sifter, Vén, Landed, Lambulics, Selei. SOPRON: Hor­váth T.-Bagoly, Ibrics, Hanák-Sira, Lazics (60. Sifter), Horváth A., Vén-Demjén (69. Landed) , Luca, Csordás (Cotan, a szünetben). MTK: Végh-Horváth L., Lambulics, Balogh, Pollák-Czvitkovics, Jezdi- mirovics, Zabos, Bori (88. Pál)— Kanta J., Hrepka (72. Illés). Tatabánya-Győr 3:3 (1:2). Ta­tabánya, 1800 néző. Játékvezető: Arany. Góllövők: Tóth Z. (43.), Márkus (61., 77.), ill. Priskin (28., 37, 93.). Sárga lap: Rajnay, Né­meth K., Lendvai, Mátyus, Varga Z. TATABÁNYA: lüri-Kerényi (73. Németh K.), Vati, Filó, Rajnay-Tóth Z., Balogh Z., Deme, Hajdu-Már- kus (89. Forgó), Nagy T. (54. da Silva). GYŐR: Sztevanovics-Zsók, Mátyus (63. Makra), Stark, Jäkl-Vincze O., Lendvai, Tóth P. (79. Vasas)-Kenesei K., Bajzát (Varga Z., 63.), Priskin. (ú)