Új Szó, 2005. május (58. évfolyam, 100-125. szám)

2005-05-09 / 106 szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2005. MÁJUS 9. 21 TÉNYEK Az állás 1. Debrecen 27 17 5 5 48:21 56 2. Ferencváros 27 15 5 7 51:27 50 3. Újpest 27 13 9 5 52:31 48 4. MTK 26 14 7 5 39:24 48 5. Győr 27 14 6 7 39:28 48 6. Sopron 26 11 7 8 42:40 40 7. ZTE 27 11 5 11 39:38 38 8. Fehérvár 27 10 8 9 37:31 35 9. Honvéd 27 10 4 13 36:55 34 10. Diósgyőr 27 10 3 14 37:42 33 11. Vasas 27 10 1 16 32:45 31 12. Pécs 27 7 9 11 25:32 30 13. Kaposvár 27 7 8 12 30:44 29 14. Pápa 27 7 6 14 37:39 27 15. Nyíregyháza 27 510 12 34:52 25 16. Békéscsaba 27 4 7 16 23:52 17 Az MTK-tól 1, a Békéscsa­bától 2, a Fehérvártól 3 pon­tot levontak! Következik A 28. forduló műsora - május 14., szombat, 18.00: Debrecen-Békéscsaba; 19.00: Győr-Sopron; ZTE- Pápa; Honvéd-Újpest; Fehér­vár-Nyíregyháza; Diósgyőr- Vasas; MTK-Kaposvár; május 15., vasárnap, 11.30: Pécs- Ferencváros. Góllövőlista 15 gólos: Medveď (Pápa) 13 gólos: Oláh (Kaposvár), Bárányos (Sopron) 12 gólos: Bogdanovics (DVSC) 11 gólos: Kerekes (DVSC), Rajczi (Újpest) A forduló embere Illés Béla csúcsbeállítása Békéscsaba. A hibás statisztika miatt eddig még nem ünnepelhe­tett Illés Béla, a Békéscsaba ellen azonban már valóban volt oka a pezsgőbontásra. Beállította ugyan­is a korábbi tatabányai játékos, Szabó György 510 mérkőzéses, 1982-ben elért rekordját. A 37 esz­tendős középpályás a tőle megszo­kott szerénységgel fogadta a gratu­lációkat, és a hazafelé vezető úton megvendégelte csapattársait, (ns) Illés, a király (mtk.hu) Sportvilág - arany ászok liga (nbl.hu-felvétel) Ha kellett, karatéztak is a labdáért az Üllői úti rangadón Győri-öröm és győri vereség az Illovszky-stadionban Vastaps a mentősnek ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Mindkét csapat szá­mára fontos volt a Vasas-Győr ta­lálkozó, mégis az első félidőben rendkívül gyenge színvonalú játé­kot produkáltak a felek A szünet­ben mindkét edző cserélt, de a fris­sítés nem hozta meg a kívánt ered­ményt, a meccs semmivel sem lett jobb, igaz, a Győr ekkorra enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. Ugyan­akkor néhány futballgyilkos jele­netnek is szemtanúi lehettünk: Kö- döböcz egy lövéséből bedobás lett, Gyánó az öt és felesen elesett a lab­dában (!!!), még tán Vincze Ottó érezte a legjobban a labdát, neki egy lövése a szögletzászlóhoz közel ugyan, de az alapvonalon át hagyta el a játékteret. Sokáig az egyik mentős megmozdulása kapta a leg­nagyobb tapsot, aki a felé repülő labdát egy laza mozdulattal vett le (javasolták is neki rögtön a nézők, hogy kérjen azonnal szerelést!). A picivel nagyobb hazai akarás végül meghozta az eredményét, egy szögletet követően az egykori győri Győri győzelmet jelentő talá­latot szerzett. A találkozó vége is érdektelenségbe fulladt, az ETO képtelen volt magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, a döntetlen ezzel együtt talán igazságosabb lett volna. (nbl.hu) Szerencsés győzelmet aratott az MTK Kiesett a Békéscsaba A Ferencváros mindent megtett, de a Debrecen nagyon okosan futballozott Löki: már csak egy lépés Nem született gól a cím­védő Ferencváros és a lista­vezető Debrecen fővárosi rangadóján a labdarúgó­bajnokság élvonalában. A Löki nagy lépést tett az arany felé. ÖSSZEÁLLÍTÁS A találkozó első félideje úgy is alakult, ahogyan vártuk: mindkét együttes már középpályán megállí­totta ellenfele akcióit. A Ferencvá­ros néhány a szélen vezetett akció­val veszélyeztetett, ám amikor nagyritkán a vendégek védőfala mögé tudtak kerülni, a beadásokat lefülelte a debreceni védelem és Csernyánszki kapus. Ráadásul a kö­zéppályáról Balog és Lipcsei nem igazán akart, vagy nem tudott be­kapcsolódni a támadójátékba, így a piros-fehérek nyomasztó létszámfö­lényében nem tudott kombinatív já­tékot nyújtani az FTC. A Debrecen ellenakciói is lehettek volna ve­szélyesebbek, mert ezeknél né- gyen-öten is felléptek a támadósor­ba, de dicséret illeti a Vukmir-Gye- pes-Botís hármast is, akik ebben az időszakban elegánsan futballozva akasztották meg a vendégek kont­ráit. A szünetben mindkét edzőnek volt tehát oka az elégededenségre, amelynek minden bizonnyal han- gőt is adtak az öltözőben. Ennek is köszönhetően a második játékrész elején kicsit megnőtt az iram, vala­mivel könnyebben jutottak át a kö­zéppályán a felek, és a párharcok is keményedtek valamicskét, de ko­moly gólszerzési lehetőség tovább­ra sem alakult ki. Negyedóra eltel­tével ráadásul visszavettek a tem­póból a felek, és helyreállt a meg­szokott rend: a Ferencváros meddő mezőnyfölényben adogatott a ven­dégek térfelén, majd az előbb- utóbb törvényszerűen bekövetkező átadási hiba után a Debrecen meg­próbált indulni, ám nem sok ered­ménnyel. Bő hetven perc elteltével Igor Bogdanovics beállása kavarta fel az állóvizet: a fürge szerb támadó pár perc alatt három ízben is gólhely­zetbe kerülhetett volna az egyre gyakrabban fellazuló hazai véde­lem mögé kerülve, de a gyors hazai középpályások mindannyiszor be­érték, mielőtt lövéshez juthatott volna. Efeletti elkeseredésében az­tán ő is beleszürkült a mezőnybe. A lefújás előtt tíz perccel min­dent egy lapra feltéve kezdett roha­mozni az FTC. Sorra rúgták a szög­leteket, amelyekből azonban nem .lett semmi, köszönhetően a vendé­gek fegyelmezett, gyakorlatilag hi­bátlan védőmunkájának, így csak­hamar belefáradt az erőlködésbe a Ferencváros. A becserélt három lé­giós csatár, a tavaszi vesszőfutás­ban elévülhetetlen érdemeket szer­zett Bajevszki, Vagner és Penksa közül pedig csak a macedónt lehe­tett egyáltalán felfedezni a pályán - bár ő jóval több időt is kapott, mint két társa. Az utolsó percekben a Debrecen már csak a labda tartásá­ra törekedett, a hazaiak erőfeszíté­sei pedig görcsös erőlködésbe csap­tak át, így a végén DVSC különö­sebb izgalmak nélkül őrizhette meg előnyét. Összességében elmondható: bár a Debrecen nem feltartott kéz­zel ment ki a pályára, a vendégek célja csak a pontszerzés és a biz­tonságos védekezés volt. Ha pedig a Löki jól, az elképzelt taktikát megvalósítva játszik, akkor igen nehéz őket legyőzni. Különösen egy olyan Ferencvárosnak, amely bár kikászálódott már a gödör le­galjáról, nyomokban sem emlé­keztet őszi önmagára. Az FTC-ből ma is hiányoztak a meccset egy villanással eldönteni képes nagy egyéniségek. A Löki tehát meg­őrizte hatpontos előnyét a tabella élén és ha a következő fordulóban győz hazai pályán a Békéscsaba el­len, már bajnok, (ns) NB1.HU Békéscsaba. Nem sokat vaca­kolt az MTK a kezdés után, hiszen percek alatt két veszélyes fejessel riasztott rá a békéscsabaiak kapu­sára. Aztán a 7. percben az előre húzódó Baloghnak köszönhetően már a vezetést is megszerezték a kék-fehérek. A második félidőre az MTK teljesen visszaesett, csak a vé­dekezésre koncentrált, amire szük­ség is volt. Az Előre a mezőnyfölé­ÖSSZEÁLLÍTÁS Kaposvár. A Kaposvár-Fehér- vár (2:1) mérkőzés lefújása után röviddel - a stadiontól nem messze - fehérvári szurkolók egy csoportja csapott össze lovas rendőrökkel. Arra nem derült fény, hogy miért estek egymásnak a felek, csak a verekedés ténye bi­zonyos, és úgy értesültünk, hogy nye ellenére sem tudott gólt lőni, a döntő pillanatokban rendre hibá­zott. Ezzel a vereséggel a Békéscsa­ba már elbúcsúzott az élvonaltól. EDZŐI VÉLEMÉNYEK - Pajkos János (Békéscsaba): „Félidőnyi előnyt adtunk a MTK-nak! A 2. fé­lidőben végig támadtunk, de gólt sajnos nem sikerült szereznünk.” Garami József (MTK): „Az elején szépen, ötletesen játszottunk, ugyanakkor értetlenül állok a 2. félidei teljesítményünk előtt.” szurkolók előállítására nem került sor. A rendbontás akkor történt, amikor a rendfenntartók összete­relték a csapatuk veresége miatt csalódott vendégdrukkereket, és igyekeztek felszállítani az őket szállító buszra. A konfliktus rendőrök általi „lerendezése” után a szurkolók felszálltak a a buszra, és útnak indultak. (nbl.hu) MESTERMÉRLEG László Csaba (Ferencváros): „Mindent megtettünk a győzele­mért, de nem sikerült gólt szereznünk. Nem tudtuk berúgni a helyzeteinket, amiket pedig illene kihasználni, mert egy ilyen meccsen nem adódik sok közülük.” Supka Attila (Debrecen): „A mai találkozón megvalósítottuk, amit előzetesen megbeszéltünk, és akár gólt is szerezhettünk vol­na. Még nem nyertük meg a bajnokságot, de bízunk benne, hogy a hazai meccseinken továbbra is százszázalékosak maradunk, így meglesz a bajnoki cím. Nem fogják elbízni magukat a fiúk, jó szel­lemű társaság a miénk.” (ns) A csereként beállt Kovács Zoltán (balról) góljával nyert az Újpest a ZTE ellen (nbl.hu) Rendőrökkel csaptak össze a fehérvári drukkerek Balhé Kaposvárott MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 27. FORDULÓ Ferencváros-Debrecen 0:0. Üllői út, 7 300 néző. Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Huszti, Halmosi, Kerekes, Sándor. FERENCVÁROS: Szűcs-Vukmir, Gyepes, Botis-Ba- log (63. Bajevszki), Lipcsei, Takács (86. Penksa), Huszti-Rósa D., Bartha (76. Vágner), Sowunmi. DEBRECEN: Csemyánszki-Kiss, Komlósi, Éger, László-Dombi (18. Madar), Sándor, Habi, Böőr (59. Hegedűs)-Kerekes (73. Bogdano­vics), Halmosi. Nyíregyháza-Diósgyőri 2:2 (0:0). Nyíregyháza, 5 000 néző. Játékvezető: Bede. Góllövők: Vasas (50., 60.), ill. Tisza (77), Siminic (90.). Piros lap: Máté (59.). Sárga lap: Tímár, Vasas, Laskai, Geri, Cipf, Mogyorósi, Gáspár. NYÍ­REGYHÁZA: Németh-Tímár, Szat- ke, Ambrusz, Vasas-Laskai, Minc- zér, Kenesei (85: Márton), Geri, Si­pos N. (67. Cipf)-Bardi (62. Niko- lic). DIÓSGYŐR: Kövesfalvi-Mo- gyorósi, Gáspár, Máté, Dianu-Mül- ler (67. Hompoth), Sipeki (79. Si­minic), Vitelki, Virág-Tisza, Pólyák (55. Egressy). Pápa-Pécs 1:1 (1:0). Pápa, 1000 néző. Játékvezető: Vad. Gól­lövők: Medveď (14.), ill. Szabados (91.). Sárga lap: Horváth Gy., Kóc- zián, Lantos. PÁPA: Tóth I.-Farkas V, Farkas A., Mutica, Geri-Lász- ka, Kincses, Szabó T. (64. Szabó Z.), Róth (90. Germán)-Medveď, Hercegfalvi (78. Tüske). PÉCS: Németh G.-Schindler (78. Lan­tos), Dienes, Szabados, Szeke- res-Sipos (64. Kordé), Pest K., Erős, Kóczián (54. Kulcsán)-Hor- váth Gy., Montvai. Újpest-Zalaegerszeg 3:2 (1:1). Szusza Ferenc-stadion, 2764 néző. Játékvezető: Szarka. Góllövők: Polonkai (24.), Büksze- gi (47), Kovács Z. (82.), ill. Juhár (39., öngól), Koplárovics (69.). Sárga lap: Selei (67). ÚJPEST: Vlaszák-Fehér Cs. (25. Vermes), Böjté, Juhár, Vanczák-Polonkai (60. Kovács Z.), Farkas, Erős K., Tóth N.-Bükszegi, Rajczi (92. Fec- zesin). ZALAEGERSZEG: Varga Z.-Kocsárdi, Kozmér, Csóka, Ga- ál-Andorka, Sebők V. (54: Tor­ma), Balog, Józsi-Sabo (65. Se­lei), Koplárovics (73. Babati). Vasas-Győr 1:0 (0:0). Illovszky Rudolf-stadion, 1500 néző. Játék­vezető: Erdős. Góllövó: Győri (77). Sárga lap: Janjic, Gyánó, Gaál. VA­SAS: Posza-Molnár, Janjic, Győri, Tóth A.-Vass (46. Szanyó), Schultz, Ködöböcz (79. Kovrig), Gaál -Gyánó, Horváth P. (65. Walt- ner). GYŐR: Stevanovic-Regedei, Horváth R., Jaki, Makra-Zsók (46. Perics), Lendvai, Vincze O., Tóth P. (86. Sándorj-Priskin (83. Szabó), Kenesei K. Sopron-Honvéd 2:0 (2:0). Sopron, 2500 néző. Játékvezető: Solymosi. Góllövők: Tóth (11.), Bá­rányos (34.). Sárga lap: Pintér, Danes, Baranyai. SOPRON: Ba- logh-Horváth A., Szekeres, Ha- nák-Fehér, Lazics, Pintér, Balaskó (72. Somoijai)-Bárányos (78. Csordás), Tóth, Sira (64. Szabó O.). HONVÉD: Erdélyi-Kovács, Ba­ranyai, Mészáros, Takács Z.-Lázár (46. Miro)-Dancs (75. Borgulya), Genito, Vadócz, Vén-Kozarek (46. Herczeg). Békéscsaba-MTK 0:1 (0:1). Békéscsaba, 1000 néző. Játékve­zető: Dubraviczky. Góllövő: Balogh B. (8.). BÉKÉSCSABA: Simu- nic-Lázok, Vüotic, Grujic, Bujá- ki-Kulacsik (46. Hoffmann), Vasil- jevic, Kocsis (77. Polczer)-Pozsár, Simic-Drobnjak (91. Süli). MTK: Végh-Horváth, Lambulic, Juhász, Balogh-Czvitkovics, Jezdimirovic, Zabos, Fűzi Á.-Kanta J. (46. Illés), Silva (59. Bori). Kaposvár-Fehérvár 2:1 (1:1). Kaposvár, 2500 néző. Játékvezető: Saskőy. Góllövők: Oláh (28.), Za- horecz (64.), ill. Schwarcz (42.) Sárga lap: Tóth, Petrók, Nagy, Vinc­ze. KAPOSVÁR: Balajcza-Mező, Petrók, Zahorecz-Kovácsevics (68. Kardos), Tóth B., Bank, Máté, And- ruskó (80. Hegedűs)-01áh, Jo- vánczai (63. Zsolnai). FEHÉRVÁR: Tudor-Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Vincze Z.-Lattenstem (33. Zöld), Schwarcz, Bozsics, Nagy D. (66. Voicu)-Györök, Tereánsz- ki-Tóth (73. Kerek).