Új Szó, 2004. március (57. évfolyam, 50-76. szám)

2004-03-15 / 62. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2004. MÁRCIUS 15. 20 Sportvilág - Labdarúgó Corgon Liga A máriatölgyesi Svestka (balra) és Pleva könnyedén szereli a ligeti Anton Soltist (TASR-felvétel) Kiesési rangadót nyert a pozsonyi Inter - meglepő döntetlen Besztercebányán AC Milan a Disznómezőn? TABELLA 1. B. Bystrica 20 9 6 5 30:22 33 2. Ruzomberok20 9 5 6 35:30 32 3. Trnava 19 9 4 6 28:23 31 4. Zilina 20 6 9 5 32:27 27 5. Petrzalka 20 6 9 5 26:24 27 6. Dubnica 20 6 6 7 22:25 25 7. Inter 20 6 6 8 19:22 24 8. Trencín 19 7 3 9 21:28 24 9. Slovan 20 5 8 7 20:25 23 10. Púchov 20 6 3 11 22:29 21 KÖVETKEZIK Az elhalasztott 19. forduló mérkőzéseit március 16-án és 17- én pótolják. A műsor: március 16., kedd, 15.00: Inter-Trencín. Már­cius 17, szerda, 15.00: Petrzal- ka-Púchov, Banská Bystrica-Zili- na, Dubnica-Slovan; 16.00: Trna- va-Ruzomberok. GÓLLÖVŐLISTA 12 gólos: Stevko (Ruzomberok) 10 gólos: Krejcí (Petrzalka) 9 gólos: Dovicovic (Dubnica) 8 gólos: Kozuch (Trnava), Bazík (Zilina), Semeník (B. Bystrica) 7 gólos: Bartos (B. Bystrica) 6 gólos: M. Nemec (Púchov), Kriss (Trnava), Jelsic (Ruzombe­rok), Ujlaky (Trnava). Maixner kirohanása Ki az úr a ligeti pályán? Pozsony. A Petrzalka-Dubnica mérkőzés első félidejében egy ívelés után a ligeti Borbély Balázs a mária­tölgyesi kapussal, Dusán Permissel együtt ugrott a labdáért, Minárcik játékvezető pedig szabadrúgást ítélt a vendégek javára. Az ötösön belül támadták a kapust, mutatta a bíró. Tucatjelenet, a fejesből nem lett gól, úgyhogy az ítéletet nem érdemes vi­tatni, még akkor sem, ha Pernis tör­ténetesen az ötösön kívül állt. A li­getiek reklamáltak egy keveset, az­tán folytatódott a játék. A félidő vé­gén azonban Stefan Maixner, a Petrzalka csapatkapitánya úgy gon­dolta, legalább verbális elégtételt kell vennie a csapatot ért sérelme­kért, s a bírótól egy méterre megáll­va válogatott szitokáradatot zúdí­tott rá. Hogy a hazai pálya néha mennyit jelent, azt Maixner esete igazolta: Minárcik játékvezető nem hogy sárga lapot nem adott (jobb helyeken pirosat szokás), hanem miután megszeppenve végighall­gatta a nyomdafestéket nem tűrő minősítést, félreállt, és előzékenyen maga előtt engedte a játékoskijáró- ba a ligeti csapatkapitányt, (jgj) Pozsony. Pontosztozkodás Besztercebányán, Tren- csénben és a ligeti pályán: a Corgon Ligában ez a döntetlenek hétvégéje volt. Győzelemnek csak a pozsonyi Inter örülhetett, amely kiesési rangadón nyert a puhóiak ellen. J. GAZDAG JÓZSEF Vajon milyen érzés lehet hétről hétre síri csöndben, üres lelátók előtt játszani? Az Inter-Púchov meccs résztvevőit elnézve: rossz ér­zés. Nyomasztó. Ennek ellenére já­tékosok, edzők és klubvezetők ren­dületlenül azt hazudják, hogy itt futballról van szó. Pedig a nézőket már nem tudják becsapni. Csak ön­magukat. Esetleg még az üres­ségtől kongó stadiont. Mert bár szombaton hivatalosan kiesési rangadót játszottak a Disz­nómezőn, fejlett asszociációs kész­ség kell ahhoz, hogy a látottak alapján futballmeccsre következ­tessünk. Pedig még gól is esett: a 7. percben Sebő jobbszélsőként elhú­zott a jobbszélen (milyen egy­szerűen hangzik), és beadása után az ötösön üresen álló Ali, alias Alias Lembakoali fejesgóllal szerzett ve­zetést a hazaiaknak. Mondhat­nánk, hogy a puhói kapus reagálá­sa még egy öregfiúk-csapatban is lassú lett volna, de ezzel már szépí­tenénk a tényeket: a mindent el­döntő találatnál ugyanis Bernady mozdulatlanul dekkolt a gólvona­lon. A 25. percben majdnem megis­métlődött a jelenet, de Lembakoali fejese annyira gyatra volt, hogy Bernady az utolsó pillanatban vetődve mentett, eloszlatva ezzel a gyanút, hogy esetleg odafagyott volna a gólvonalra. Persze még az is elképzelhető, hogy a vendégek tudatosan vétettek elemi védelmi hibákat, az Inter- csatárok ügyefogyottságára hagyat­kozva. A sárga-feketék könnyen ki­használhatták volna a puhói hátvé­dek nagyvonalúságát, ha a létszám- fölényes helyzetek nem jelentenek számukra megoldhatatlan problé­mát. Lembakoali, majd Halenár is addig-addig dilemmázott, hogy hát akkor kit is indítson az üresen ácsorgó társak közül, míg végül pá­nikszerűen eladta a labdát. A Corgon Liga pótszer. Súlyosan futballfüggő szurkolók még ki­mennek a meccsre, de a szánalmas labdakezelési hibákat látva már nem reménykednek egyetlen egy- érintéses, gyors és épkézláb akció­ban sem. Jámbor helyzetfelismeré­se az 56. percben talán ilyesmi volt, az alapvonalról gurított az ér­kező Bakos elé, aki viszont három lépésről nyílegyenesen az égbe lőtte a labdát. Nem a játék szépsége volt a fon­tos ezen a meccsen, hanem az ered­mény, tudhattuk meg a találkozó után Pecze Károlytól. így már ért­hetőbb. Ez végre tiszta beszéd: a néző nem fontos. Cinikusan még vissza is kérdezhetnénk: néző? Mi­lyen néző? Szurkolótábor híján a gól után a hangszórókból szólalt meg recsegve a Hajrá Inter... kez­detű dal. Ha a szervezők egy kicsit leleményesebbek, legközelebb már a közönség morajlását is bejátsszák. Onnan pedig már csak egy lépés, hogy játékosokat vetítsenek a pá­lyára. Mondjuk egy Juventus-AC Müan meccset. Akkor végre a foci is visszatérne a honi pályákra. Inter-Púchov 1:0 (1:0) Gólszerző: Lembakoali (7.). Játékvezető: Simon, 1400 néző. IN­TER: Hyll-Cisovsky, Barmos, Sedivy, M. Cech-Burza, Mráz, Paulík, Petrás (67. Chalupka)-Sebo (75. Halenár), Lembakoali (84. Tomcák). PÚCHOV: Bernady-Beliancin (67. Peter Vavrík), Holcík-Papaj, Bélák, Gúla, Jambor-M. Nemec (75. Breska), Bakos (56. Skripec). EDZŐI VÉLEMÉNYEK FC Artmedia Petrzalka-ZTS Dubnica 1:1 (0:0) Nyeretlen veretlenek PECZE KÁROLY (Inter): „Fontos győzelmet arattunk. Ezúttal a játék szépsége mellékes volt, és csak a három pont megszerzését tartottuk szem előtt.” STEFAN ZAÍKO (Púchov): „Ön­bizalom nélkül játszottunk, és egyetlen durva védelmi hibánkat az ellenfél azonnal kihasználta. A csatársor cseréje után többet vár­tam a frissen beállt játékosoktól.” LADISLAV MOLNÁR (B. Bystri­ca) : „Hihetetlen szerencséje volt a Slovannak, nem is emlékszem, hogy valaha tapasztaltam volna ha­sonlót. Játékosaim mindent meg­tettek a győzelemért. A második fé­lidőben szinte végig egykapuztunk, a szerencse azonban ezúttal az el­lenfél mellé állt.” JOZEF ADAMEC (Slovan): „Ter­mészetesen elégedettek vagyunk, hiszen a listavezető otthonában si­került pontot szereznünk. Az első játékrészben a hazaiak helyzetig sem jutottak.” ANTON JÁNOS (Trencín): „A mérkőzés képe alapján a döntetlen­nel elégedettek lehetünk. Talán ha higgadtabbak játékosaim, akkor már az első félidőben több gólt is rúghattunk volna. Szünet után to­vább fokoztuk a tempót, szerencsé­re a bekapott gól sem vetette vissza a csapatot, és legalább egyenlíte­nünk sikerült.” JOZEF VUKUSIC (Ruzombe­rok) : „Kár, hogy nem tudtuk meg­tartani a vezetést, l:0-nál Zosák ziccert hibázott. Az utolsó percek­ben csak az előny megőrzésére tö­rekedtünk, és egy elkerülhető gól a végén két pontunkba került.” VLADIMÍR WEISS (Petrzalka): „Csalódott vagyok, hiszen az utolsó percig mi vezettünk, azt azonban hozzá kell tenni, hogy ellenfelünk megérdemelte a döntetlent.” JOZEF JANKECH (Dubnica): „Igazságos eredmény született. Az első játékrészben több hiba csú­szott játékunkba, fordulás után vi­szont helyenként már mi diktáltuk az iramot.” (sita, tasr) ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Harmadik tavaszi mérkőzésén is veretlen maradt a Petrzalka, az viszont már kevésbé szívderítő a ligetiek számára, hogy három döntetlennel hat pontot máris vesztettek a bajnoki címért folyó harcban. Az Újpestet is meg­járt Tchuí lövésénél a 4. percben a kapufa segítette ki a vendégeket, öt perccel később Suchánek buktatá­sánál pedig a továbbot intő játékve­zető. Félóra múltán ismét Tchuf okozott némi izgalmakat, Pernis ka­pus rossz kirúgása után a félpályá­ról küldte vissza a labdát, de célt té­vesztett. Szünet után aztán mégis vezetést szerzett az Artmedia, Soltis beadása után Borbély Balázs hat méterről fordult kapura - tehette, a vendégvédelem inkább lest jelzett, minthogy közbeavatkozzon. A gól görcsoldó hatásúnak tűnt, egymás után érkeztek a hazai akciók, és előbb Suchánek László (a mérkőzés legjobbja), majd Dániel Tchur dönt­hette volna el a meccset, utóbbi lát­ványos esernyőcsel után törhetett kapura, de nem volt szíve leadni a jobb helyzetben álló Sucháneknek. Jozef Jankech hamar eszmélt, cse­rékkel rázta fel a középpályás sort, s ha csak az utolsó percben is, de megszületett az egyenlítő találat: Kiska lapos, helyezett lövése megér­demelten juttatta egy ponthoz a bátran és szervezetten futballozó vendégeket. Gólszerzők: Borbély (54.), ül. Kiska (90.). Játékvezető: Minárcik, 3000 néző. PETRZALKA: Cobej- Burák, Borbély, Maixner, J. Durica (33. J. Kozák)-Suchánek, Zárecky, Straka (68. Hősek), Tchuf (82. Krejcíkj-Mikulic, Soltis. DUBNICA: Pernis-Zimen, Spendla, Svestka, Pleva-Dovicovic (38. Izvolt), Ko- packa, Drzík (74. Sokol), Doktor (57. Svikruha)-Kiska, Nemec. (jgj) Spartak Trnava-MSK Zilina 2:1 (1:1) Jubileumok meccse volt * ÖSSZEÁLLÍTÁS Nagyszombat. Hazai győzelem született Nagyszombatban, ahol a Spartak a címvédő zsolnaiakat fo­gadta. A 21. percben Dolezaj sodor­ta el a kiugró Kozuchot, a szigorú­an megítélt büntetőt azonban a sér­tett kihagyta. Hét perccel később azonban már ünnepelhetett a Spar- tak-mezben 50. meccsét játszó Kozuch: Ujlaky sabadrúgása után elakadt benne a labda, és közelről nem hibázott. Ez volt a csatár 20. nagyszombati gólja. A zsolnaiak az első félidő végén Gottwald révén egyenlítettek ugyan, de a jubiláns Fali (100. mérkőzésén lépett pályá­ra) Trabalík kapus hibája után első élvonalbeli góljával eldöntötte a mérkőzést. Gólszerzők: Kozuch (28.), Fali (64.) ill. Gottwald (45.). Játékve­zető: Olsiak, 5500 néző. TRNAVA: M. Cech-Fall, Hrabal, P. Stano-Fi- lip-M. Gasparík (80. Bestvina), R. Duris, Ujlaky, Husár-Kriss (85. Ma- saryk), Kozuch. ZILINA: Traba- lík-Zabavník (87. Sesták), Vo- mácka, Dolezaj, Aderaldo-Kosmel (39. M. Bazík), B. Labant, Sninsky, Barcík-M. Durica-Gottwald. (ú) AS Trencín-MFK Ruzomberok 1:1 (0:0) Vége a hatórányi böjtnek SITA-HÍR Trencsén. Rossz talajú pályán inkább küzdelmes, mintsem lát­ványos játék folyt a pályán. A ha­zaiak utóbbi három meccsükön még gólt sem lőttek, talán ezért is kezdték aktívabban a mérkőzést. Az íveléses játékstílus sokáig nem jelentett veszélyt egyik kapunál sem, így a gólra egészen az 55. percig kellett várni, amikor Pos- písil 25 m-es szabadrúgását Buch- ta bevédte: 0:1. A trencséniek to­vább folytatták offenzív játéku­kat, a bekapott gól után is ők tá­madtak többet, és végül öt perccel a rendes játékidő vége előtt a cse- • reként beállt Lietava szép egyéni akció végén egyenlített. A hazaiak ezzel 358 percnyi böjt után ismét gólnak örülhettek. Gólszerzők: Lietava (85.), ill. Pospísil (55.). Játékvezető: Kacen- ga, 1400 néző. TRENCÍN: Buch- ta-Palsa, Skrtel’, Homér, Se- man-Hanko, Kubala, Velicky, Ka­mensky (83. Suhaj)-Vascák (67. Chomistek), Majsniar (46. Lieta­va). RUZOMBEROK: Mucha- Skolník, Mikulás, Laurinc, Pos- písil-Sapara (70. Latiak), Helbich, Urban, Zofcák-Jelsic (87. Jurco), Zosák. Banská Bystrica-SK Slovan Bratislava 1:1 (0:1) Onofrej gólja pontot ért SITA-JELENTÉS Besztercebánya. A hazaiak az egy héttel ezelőtti, máriatölgyesi vereség (0:3) után győzelemmel szerették volna kiengesztelni szur­kolóikat, de már az első negyedóra végén hátrányba kerültek. Onofrej lépett ki a leshatáron, és negyven­méteres labdavezetés után előnyhöz juttatta az égszínkékeket. A 23. percben Volf kis híján meg­szerezte a Slovan második gólját, amikor megpróbálta átemelni Za- jac kapust. Miroslav Sovic hiányát megérezte a Dukla, csak nehezen lendültek játékba a katonák. A második félidőben kapuja elé szorult a vendégcsapat, és a 64. percben Bartos egyenlített. Hiába rohamozott a hajrában a Molnár­legénység, újabb gól már nem született. Gólszerzők: Bartos (67.), ill. Onofrej (14.). Játékvezető: Hav- rilla, 5800 néző. B. BYSTRICA: Zajac-Vesely, Semeník, Tóth (46. Urgela)-Pecovsky (62. Penov), Svintek, Kulig, Dzúrik, Pancík-Ja- kubko, Bartos. SLOVAN: Rzeszo- to-Suchy, Polgár, Hornyák, E. Hrncár-Pecko (77. Krsko), Volf, Obsitník (83. Vojtísek), Takác, Onofrej-Bukvics (73. Slahor). „Úgy éreztem magam, mintha a Tátrai Nemzeti Parkban len­nénk: a játékvezető védett mindent és mindenkit, akin kék mez volt” - méltatlankodott Ladislav Molnár, a besztercebányai Duk­la edzője a sajtótájékoztatón. „Várd ki a végét, egy Ruzomberok szétszed benneteket” - kontrázott azonnal Jozef Adamec. (Ján Kroslák felvétele)