Új Szó, 2003. október (56. évfolyam, 225-251. szám)

2003-10-20 / 241. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. OKTÓBER 20. Sportvilág Cera Zoltán gólja a győzelmet jelentette a Ferencváros számára a tegnapi, Győr elleni bajnokin (ftc.hu-felvétel) mkmm * 'M Arany Ászok Liga: az Újpest sikerét hozta a békéscsabai „lila rangadó" Gera volt a nyerőember Győr. Az Arany Ászok Liga ti­zedik fordulójában a súlyos debreceni vereség és a kop­penhágai kupakudarc után nyerni tudott a Ferencváros Győrben. Fontos győzelmet szerzett az Újpest is a békés­csabai „lila rangadón”. A for­duló esti slágermérkőzésén az MTK biztosan verte az UEFA Kupában remeklő debrecenieket. NEMZETI SPORT-ÖSSZEÁLLÍTÁS AZ ETO FC tulajdonosa új klub- igazgatót és szakmai igazgatót szerződtetett az elmúlt héten, a szeptember 3-i, Bodajkon elszen­vedett kupavereség miatt pedig je­lentős pénzbüntetést rótt ki a lab­darúgókra. Az egyik kérdés tehát a két zöld-fehér párharc előtt az volt, TABELLA 1. MTK 10 6 2 2 18:9 20 2. Videoton 10 5 4 1 16:11 19 3. DVSC 10 5 1 4 16:9 16 4. Pécs 10 4 3 3 10:10 15 5. Siófok 10 4 2 4 9:7 14 6. Sopron 10 4 2 4 13:12 14 7. Ferencváros 10 5 4 1 14:11 13 8. Újpest 10 3 4 3 10:9 13 9. Haladás 10 2 5 3 8:12 11 10. Győr 10 3 2 5 8:14 11 11. Békéscsaba 10 1 3 6 8:16 6 12. ZTE 10 2 0 8 12:22 6 (A . Ferencvárostól 6 büntetőpont levonva.) A 11. fordulóban: Ferencváros- Haladás, Pécsi MFC-Balaton FC, ZTEg-Videoton, Sopron- Békés­csaba, DVSC-Győr, Ujpest-MTK. Marek Penksa cáfol Maradna a Fradiban Budapest. Marek Penksa, a Ferenc­város szlovák légiósa tavaszi vak­bélműtétje után kezdi visszanyerni régi formáját. Noha kiemelkedőt nem nyújtott, Koppenhágában is hasznosan futballozott. „Nem könnyű úgy formába lendülni, hogy az ember az egyik héten a pályán ro­hangál, a másik héten a kispadon fi­gyeli társait” - mondta Penksa, aki, a szezon kezdetén elégedetlen volt a kevés játéklehetőség miatt. Ennek apropóján a szlovák lapok már arról cikkeztek, hogy mellőzése miatt a esedeg távozna az Üllői útról. Penk­sa szerint ez meg sem fordult a fejé­ben. „Jól érzem magam zöld-fehér­ben, és megvallom, én a szerdai ku­pameccsben is láttam pozitívumot., Koppenhágában igazi csapatként küzdöttünk. Azt remélem, nem ke­sereg sokáig a társaság a kiesés mi­att, hanem erőt merítve koppenhá­gai játékunkból elszántan küzdünk a bajnokságban is.” (NS) hogy ezek az események milyen hatással lesznek Kiprich József csa­patára. A másik kérdés a Ferencvárossal volt kapcsolatos: mennyire viselte meg a koppenhágai kupameccs fi­zikálisán és mentálisan a Fradit. Lipcseiék ugyanis szerdán hosszabbítás utáni tizenegyespár­bajban, nem mindennapi körülmé­nyek közepette szenvedtek veresé­get az FC Köbehavn együttesétől . A meccset a Fradi kezdte aktívab­ban, Lipcsei már a 6. percben fejjel veszélyeztetett, majd két perccel később Gera lőtt kapura húszról - Sebők bravúrral védett. A győriek csak harminc perc elteltével közelí­tették meg Szűcs kapuját,'egy bal oldali beadásnál Dragoner alásza­ladt, Balog melléfejelt, Szűcs luftot rúgott, a győri támadók azonban annyira meglepődtek ezen, hogy a gyorsabban reagáló Szűcs vissza­Győr, 5000 néző. Gólszerző: Gera (34.). Játékvezető: Arany. GYŐR: Sebők-Böjte, Stark, Kartelo, Ge- ri-Németh N. (79. Oross), Nyilas, Miriuta, Aranitovic (40. Nagy T.)­Békéscsaba, 4000 néző. Gólszerző: Tamási (7.) Játékvezető: Bede. BÉ­KÉSCSABA: Simunic-Schindler, Vilotic, Udvari, Bujáki-Kovács N. (57. Miculescu), Bánföldi, Kovács B., Vincze Z.-Hoffmann (50. Jav­Hidegkuti-stadion, 2000 néző. Gól­szerző: Torghelle (11.), Molnár (67.). Játékvezető: Hanacsek. Kiállítva: Sándor T. (52.). MTK: Végh-Pusztai, Komlósi, Juhász, Fűzi Á.-Zavadszky, Jezdimi-rovics, Halmai (24. Mol­Szombathely, 4000 néző. Játékveze­tő: Solymosi. HALADÁS: Balogh- Dubecz, Lőrinc, Seper-Kaj, Kovács A., Farkas A., Tóth P.-Somfalvi- Németh N., Tüske (39. Schimmer). Székesfehérvár, 3000 néző. Gólszer­ző: Voicu (18.), Dvéri (90). Játékve­zető: Világi. VIDEOTON: Világi-Koller, Ristic, Tereánszki- Tóth-Tóth B., Schwarcz, Magasföldi (72. Nagy D.), Szabó (88. Panties), vetődve még menteni tudott. Egy percre rá megszerezte a vezetést a Fradi: Balogh hatalmas bedobását Stark rossz helyre csúsztatta meg, és a hosszú saroknál üresen érkező Gera a kapuba bólintott: 0:1. For­dulás után valamelyest aktívabb lett a győriek támadójátéka, előbb Nicsenko, majd Nagy Tamás is veszélyeztetett. A Fradi őrizte előnyét, de a ráadás pillanataiban majdnem ráfizetett: a 92. percben Nagy Tamás beadására a csereként pályára lépett Oross érkezett, ám fejese nyomán a kapufáról pattant ki a labda. A Ferencváros rutinos, kényelmes játékkal és jó kapusteljesítménnyel (helyenként egy kis szerencsével is) verte az enervált.s főleg az első félidőben szervezetlenül futballo­zó győrieket. Az ETO legutóbb több mint négy éve, 1999 májusá­ban nyert a Fradi ellen. Nicsenko, Bajevski (66. Herc- zegj.FTC: Szűcs-Vukmir, Dragoner, Balog-Kriston, Lipcsei, Zováth, Kiss (62. Szkukalek)-Gera, Sasu (73. Tököli), Penksa (65. Rósa D.). rujan), Tóth Gy. ÚJPEST: Vla- szák-Szélesi, Tamási, Juhár, Vanc- zák-Polonkai (59. Bükszegi), Erős, Farkas B., Rósa H. (Róth a szünet- ben)-Kovács Z., Tokody (Szanyó 85.) nár), Szabó O. (61. Rednic)-Czvit- kovics, Torghelle. DVSC: Tomic-Nikolov (68. Sumudica), Flavio Pim, Szekeres, Szatmári (Selymes)- Dombi, Habi, Sándor T., Böőr-Kiss Z., Halmosi (46. Madar). PÉCS: Németh G.-Pavicevic, Dienes, Szabados-Sipos (86. Bajusz), Závoda (57. Ulrich), Hor­váth S., Gaál (64. Sketiani)-Pest K., Horváth Gy., Márton. Voicu-Hercegfalvi, Savu (54. Dvéri). SOPRON: Milinte-Grósz, Lambulic, Pető Z., Hanák (63. Pintér)-Baumgartner (82. Sipos), Lazic, Bagoly, Cseke-Balaskó, Sira (53. Bausz). GYŐRI ETO FC-FERENCVÁROS 0:1 (0:1) BÉKÉSCSABA-ÚJPEST 0:1 (0:1) AATK-DEBRECEN 2:0 (1:0) HALADÁS-PÉCS 0:0 SIÓFOK-ZALAEGERSZEG 0:1 (0:0) Siófok, 2000 néző. Gól: Józsi (84.) P., Usvat-Csordás, Potemkin (Sitku). JV: Fábián. SIÓFOK: Csernyánsz- ZTE: Varga-Král, Molnár, Csóka, ki-Radics, Kuttor, Körösi, László- Szamosi-Babati, Ljubojevics, Balog, Mészáros, Vörös (51. Virág), Kovács Józsi-Sabo (Nagy L.), Egressy. VIDEOTON-SOPRON 2:0 (1:0) Európai futballkörkép: az Arsenal legyőzte a Chelsea-t; csak 51 néző Príbramban! Szabics-gól Lisztesék ellen ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. Elvesztette veretlenségét a Chelsea, amely az Arsenaltól ka­pott ki! Németországban továbbra is veretlen a Stuttgart, Hildebrand kapus 885 perc után kapott ismét gólt. Spanyolországban hazai pá­lyán szenvedett vereséget a Barce­lona. ANGLIA. Cudicini kapus óriási hibája miatt elvesztette veretlen­ségét a Chelsea a Premier League- ben. A hazai csapatban Edu talá­lata a 700. Arsenal-gól volt a Premiership történetében. Egyéb­ként a Chelsea még sohasem győ­zött az Arsenal otthonában! A Manchester United tíz perccel a befejezés előtt szerzett Keane- fejesgól után szerezte meg a há­rom pontot Leedsben, ahol a ha­zai közönség az egész meccs alatt „huhogott” Rio Ferdinandra, aki valamikor a Leedsben játszott... 9. forduló: Arsenal-Chelsea 2:1, góllövők: Edu (5.), Henry (75.), il­letve Crespo (8.); Fulham-Wol- verhampton 0:0; Leeds-Manches- ter United 0:1, g.: Keane (81.); Manchester City-Bolton 6:2, g.: Wright-Phillips (27., 56.), Distin (48.), Anelka (58., 72.), Reyna (84.), ill. Nolan (25.), Campo (60.); Middlesbrough-Newcastle 0:1, g.: Ameobi (21.), a hazaiaknál Németh Szilárd a 68. percig ját­szott; Portsmouth-Liverpool í:0, g.: Berger (4.); Birmingham-Aston Villa 0:0; Leicester-Tottenham 1:2, g.: Dickov (38.), ill. Mabizela (79.), Kanoute (90.); Ever- ton-Southampton 0:0. CSEHORSZÁG. Újabb győzelmet aratott az éllovas Ostrava. A telt ház (20 000 néző) remekül szóra­kozott. Ami a nézőket illeti, nega­tív rekord született Príbramban, ahol a Blšany fogadta a Jab- lonecet. Csupán 51 néző volt a stadionban és ünnepelte a Blšany első győzelmét ebben az idény­ben... Győzelemmel avatta fel új otthonát a Synot Staré Mésto. 11. forduló: Ostrava-Pribram 3:1, góllövők: Bolf (26.), Pospéch (31.), Líčka (71.), illetve Zavadil (37.); Staré Mésto-Olomouc 3:2, g.: Abrahám (3., 90.), Malár (75.), ill. Vlček (48.), Reiter (64.), Kostka a 74. percig játszott - Reiter 90 per­cet, Babnič pedig 82 percet töltött a pályán; Blšany-Jablonec 3:1, g.: Devátý (12.), Polodna (37., 60.), ill. Mašek (85.), Lukáč 90 percet - Lovásik 90 percet, Gúla pedig 46 percet volt a pályán; Slavia-Opava 4:1, g.: Adauto (13., 28.), Došek (54.), Bejbl (90.), ill. Dort (75.), a hazaiaknál Kozáčik 90 percet ját­szott; Liberec-České Budéjovice 2:1, g.: Koloušek (18.), Kisel (72.), ill. Plocek (48.), Valachovič és Kisel 90 percen át volt a játéktéren, Hološko a 69. percig, Hodúr a 88. perctől játszott - Pončák és Chlebek végig a pályán volt; Plzeň-Zlín 0:0, a hazaiaknál Jež a 59. perctől játszott; Žižkov-Sparta 0:1, g.: Sionko (3.). NÉMETORSZÁG. „Magyar” rangadót rendeztek Brémában. A hazaiaknál jól játszott Lisztes Krisztián, de Szabics Imre elégedetebb lehetett. Gólt rúgott és csapata biztosan szerezte meg a három pontot. A Stuttgart kapu­sa, Hildebrand ebben a szezon­ban először kapott gólt, összesen 885 percig maradt a hálója érin­tetlen. Egyébként a Bremen gólját nem kellett volna megadni, mivel a hazaiak találatát megelőzően a labda már elhagyta a pályát... Va­lószínű, hogy új edzője lesz Ki­rálynak és Dárdainak. A Hertha még ebben az idényben nem győ­zött és sereghajtó. Igor Demo, a Mönchengladbach szlovák válo­gatott játékosa hathetes kény­szerszünetet követően tért vissza a pályára. 9. forduló: Wolfsburg-Rostock3:l, góllövők: Klimowicz (31.), Baiano (39., 67.), illetve Rydlewicz (4L), a hazaiaknál Karhan 90 percet ját­szott; Mönchengladbach-Bayern 0:0, a hazaiknál Demo a 78. percig volt a pályán; Hertha-Leverkusen 1:4, g.: Bobic (47), ill. Franca (11.), Berbatov (53.), Schneider (72.), Babies (86.), a hazaiaknál Király és Dárdai 90 percen át a pá­lyán volt; Bremen-Stuttgart 1:3, g.: Charisteas (59.), ill. Szabics (31.), Kuranyi (34.), Tiffert (90.), Lisztes 90 percet - Szabics pedig 89 percet töltött a játéktéren; Köln-Freiburg 1:0, g.: Dogan (70.); 1860 München-Frankfurt 1:0, g.: Lauth (90. - 11-esből); Dortmund-Hannover 6:2, g.: Ewerthon (35., 76.), Koller (65., 77), Ricken (42.), Kehl (56.), ill. Vinicius (58.), Wolf (84.); Kaiserslautern-Hamburg 4:0, g.: Mettomo (38.), Klose (62. 75. - az elsőt 11-esből), Timm (74.); Schalke-Bochum 0:2, g.: Fahren­horst (66.), Diabang (79.) OLASZORSZÁG. Három perccel a befejezés előtt még vesztésre állt az Internazionale, amely Vieri 11-es góljának köszönheti a pontszerzést. Egyébként az Inter már 4 meccse nem győzött! Ami egy ideje már a levegőben lógott, az vasárnapra ténnyé vált, az Internazionale elnöke megvált Hector Cúper vezetőedzőtől. A kispadra a csapat keddi, moszk­vai Bajnokok Ligája-mérkőzésén a menesztett argentin edző eddigi segítője, az ifjúsági együttest ve­zető Corrado Verdelli ül le. Szer­dától pedig Alberto Zaccheroni, az AC Milan és a Lazio korábbi trénere irányítja az együttest. A Juventus csapatából hiányzott Del Piero, valamint Nedved is, de a három pont így is Torinóba ván­dorolt. 6. forduló: Brescia-Internazionale 2:2, góllövők: Baggio (21.), Caracciolo (49.), illetve Cruz (62.), Vieri (87. - 11-esből); Anco- na-Juventus 2:3, g.: Viali (57), Ganz (90.), ill. Miccoli (29., 49.), Zambrotta (49.); AS Roma-Parma 2:0, g.: Sámuel (28.), Cassano (60.); Bologna-Perugia 2:2, g.: Della Bona (72.), Rossini (78.), il­letve Rossini (49. - öngól), Bothroyd (69.); Chievo-Samp- doria 1:1, g.: Amuari (24.), ill. Dia­na (59.); Modena-Lecce 2:0, g.: Vignaroli (63.), Kamara (93.); Reggina-Siena 2:1, g.: Mozart (22.), Seon (93.), ill. Flo (94.); Udinese-Empoli 2:0, g.: Sensini (30.), Iaquinta (34.). SPANYOLORSZÁG. A brazil játé­kosoknak köszönheti a három pon­tot a a Real Madrid. Előbb Ronaldo volt közelről eredményes, majd fordulás után Roberto Carlos lövé­se talált utat a kapuba. 7. forduló: Celta Vigo-Real Madrid 0:2, góllövők: Ronaldo (24.), Roberto Carlos (65.); Albace- te-San Sebastian 3:1, g.: Delporte (66.), Sanchez (74.), Aranda (78.), ill. Nihat (71.); Barcelona-La Coruna 0:2, g.: Luque (40.), Sergio (69.); Bilbao-Villarreal 2:0, g.: Urzaiz (50.), Etxeberria (85.); Santander-Malaga 4:2, g.: Moran (58.), Benavoun (58.), Jonathan (69.), Bodipo (83.), ill. Salva (19.), Leko (89.); Valencia-Espanyol 4:0, g.: Mista (5., 45.), Baraja (44.), Vicente (79.); Zaragoza-Valla- dolid 1:0, g.: Savio (14.). AUSZTRIA. Többek között Mátyus János 8. percben fejelt góljának köszönhetően a Herold Admira legyőzte az éllovas Rapidot. A magyar védő végigját­szotta a mérkőzést. A "Korsós Györgyöt szintén végig a soraiban tudó Sturm Graz hazai pályán döntetlent ért el a Klausz Lászlót is foglalkoztató Bregenz ellen. A vendégek csatárát a 91. percben lecserélték. 13. forduló: Admira-Rapid 4:2; Sturm-Bregenz 1:1; Salzburg-Pa- sching 0:2; Kárnten-Mattersburg 1:2; Austria-GAK 0:1. BELGIUM - 9. forduló: Charle- roi-Anderlecht 0:1; Loke-ren-He- usden 3:0; Mouscron-St. Truiden 2:1; FC Bruges-Westerlo 4:0; Beerschot-Beveren 2:1; Mons -Antwerp 1:0; St. Liége-Gent 2:0; Genk-Cr. Bruges 3:1. FRANCIAORSZÁG - 10. forduló: Strasbourg-Marseille 4:1; Mona- co-Auxerre 1:1; Bastia-Lens 3:1; Bordeaux-Toulouse 1:2; Lille— Ajaccio 0:0; Lyon-Sochaux 1:1; Metz-Nantes 1:3; Montpelli- er-Guingamp 2:0; Paris SG-Le Mans 5:1; Rennes-Nice 0:0. HOLLANDIA - 8. forduló: Eindho- ven-Heerenveen 2:0; Ajax-Volen- dam 5:1; Roosendaal-Tilburg 0:0; Waalwijk-Arnhem 2:2; Roda Kerk- rade-Feyenoord 1:1; T. Ensche­de-Groningen 5:3; Utrecht- Alkmaar 0:3; Zwolle-Den Haag 1:2; Nijmegen-Breda 0:3. TÖRÖKORSZÁG - 9. forduló: Rizespor-Galatasaray 0:1; Adana- spor-Konyaspor 1:1; Ankaragü- cü-Elazigspor 1:0; Besiktas-Diyar- bakirspor 1:0; Sebatspor-Genc- lerbirligi 0:3. (at, MTI) Női játékvezető a cseh élvonalban! Prága. Dagmar Damková az első női játékvezető, aki feladatot kapott a cseh labdarúgó élvonalban. A 28 éves sípmester a 2:l-es hazai győzelemmel végződött Slovan Liberec-České Budéjovice bajnokin mutatkozott be. „Ő volt az első női bíró, de biztos va­gyok abban, hogy nem az utolsó a cseh első osztályban - mondta Libor Kleibl, a Liberec klubigazgatója. - Szerintem ez nemsokára mindennapos lesz.” „Az eddigi pályafutásom csúcsát jelentette ez a meccs!” - nyilatkozott a játékvezető, aki májusban asszisztens­ként már debütált a legmagasabb osztályban, szintén elsőként a „gyengébb nem” képviselői közül. Damková kisasszony, aki civil­ben angolt tanít, a másodosztályban korábban nyolc mérkőzésen bíráskodott. (MTI) Szabics Imre gólöröme (Reuters-felvétel)