Új Szó, 2003. szeptember (56. évfolyam, 201-224. szám)

2003-09-22 / 217. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. SZEPTEMBER 22. Sportvilág - arany ászok liga ZALAEGERSZEG-FERENCVÁROS 1:2 (1:1) Ferencvárosi gólöröm Zalaegerszegen, a zöld-fehérek így ünnepelték Leandro győztes találatát (ftc.hu-felvétel) A ZTE-FTC találkozó igazán megérdemelte volna, hogy képernyőre kerüljön Tököli megint gólt lőtt Góllövők: Sabo (44. - 11-esből), ill. Tököli (11.), Leandro (68.). Zalae­gerszeg, 8000 néző. Játékvezető: Szabó. Sárga lap: Szamosi, Vincze, Kocsárdi, ill. Kapie, Leandro, Lip­csei, Gera. ZTE: Bardi-Kocsárdi, Molnár, Král’-Babati, Ljubojevics, Vincze (86. Kresz), Balog, Szamo- si-Sabo (65. Nagy), Egressy. FE­RENCVÁROS: Szűcs-Vukmir, Dra­goner, Kiss (33. Szkukalek)-Kriston, Zováth, Kapie (50. Balog), Lipcsei, Leandro-Gera, Tököli (73. Sasu). MESTERMÉRLEG- Mihalecz Ist­ván (ZTE): - Meg kell tanulnunk, Góllövő: Czvitkovics (71.). Hideg­kúti stadion, 2000 néző. Játékve­zető: Hanacsek. Kiállítva: Halmai (85.). Sárga lap: Halmai, Molnár, ill. Mészáros, Sitku, Usvat, Kovács, Sallai. MTK: Végh-Komlósi, Hal­mai, Juhász, Füzi-Zabos (33. Mol­nár), Pisont (46. Czvitkovics), Jez- dimirovics-Torghelle, Silva (70. Szabó), Illés. BALATON FC: Cser- nyánszki-Juhász T., Radics, Kuttor, Körösi (84. Sallai)-Mészáros, Ko­vács, Vörös (75. Csordás), Virág, Usvat (77. Filipovics)-Sitku. GÓL - 71. perc: Czvitkovics 18 mé­teres szabadrúgása a későn moz­duló Csernyánszki hasa alatt vágó­dott a kapu közepébe. Az MTK-nak sokkal hatékonyabb játékra lesz szükséges ahhoz, hogy szerdán jó eredményt éljen el a Dinamo Zag­reb vendégeként az UEFA Kupa 1. Megyeri út, 4000 néző. Játékve­zető: Makai. Kiállítva: Tamási (11.), ill. Horváth R. (57.). Sárga lap: Tamási, Farkas, Szélesi, ill. Szabó, Horváth R., Tóth P. ÚJPEST: Vlaszák-Szélesi, Tamási, Juhár, Nagy (46. Róth)-Simek, Farkas, Erős, Polonkai (79. Rósa)-Kovács Z., Rajczi (46. Tokody). LOMBARD FC: Balogh-Farkas Á., Horváth, Lőrincs, Seper-Szabó (72. Nagy), Dubecz, Szűcs, Tóth-Tüske (90. Németh), Somfalvi (52. Kaj). A mérkőzés eleje kiegyenlített játé­kot hozott, de Tamási kiállítása meglepető módon a tíz főre fogyat­kozott újpestieket rázta fel. A hazai együttes meddő mezőnyfölényt Góllövők: Tóth M. (30. - 11-esből), ill. Nicsenko (9.), Bajevszki (36.). Sopron, 5500 néző. Játékvezető: Kiss. Sárga lap: Hanák, Lambuiics, ill. Miriuta, Böjté, Nyilas, Geri, Ni­csenko. SOPRON: Milinte-Bagoly, Lambuiics, Pető-Baumgartner, Pin­tér (55. Horváth),Lazics, Hanák-Si- ra (46. Balaskó), Tóth M., Cseke (64. Hegyi). GYŐR: Sebők-Stark, Böjté, Geri-Németh (79. Jancetic), Nyilas, Kartelo, Miriuta, Aranitovic-Ba- jevszki (81. Oross), Nicsenko (90. Varga). GÓLOK - 9. perc: Cseke adta el a labdát a soproni térfél közepén, Kar­telo azonnal Bajevszkihez játszott, ő Nicsenkót szöktette, aki 14 méterről estében a bal sarokba lőtt (0:1). 30. perc: egy bedobást Bagoly csúsz­tatott a győri kapu előterébe, a labda Baumgartner elé pattant, akinek 8 Góllövők: Tóth Gy. (69.), Miculescu (90.), ill. Hercegfalvi (5.), Medveď (76.). Békéscsaba, 2000 néző. Já­tékvezető: Saskőy. Sárga lap: Bán­földi, Udvari, ill. Koller, Tóth B., Dvé- ri. BÉKÉSCSABA: Simunic-Schind- ler, Grujic, Vilotics, Udvari-Kovács N. (39. Miculescu), Bánföldi (70. Valentényi), Kovács B., Vincze-Fara- gó (59. Tóth Gy.), Javrujan. VIDEO­TON: Tudor-Risztics, Vochim, Kol- ler-Tereánszki, Tóth, Schwarcz, Dvéri, Tóth B., Szabó (59. Szalai, 68. Kócziánj-Hercegfalvi, Savu (46. Medveď). GÓLOK - 5. perc: Szabó a békéscsa­bai térfél közepén balról átlőtt a tú­loldalra, ahol Hercegfalvi 7 méterről a jobb sarokba rúgta a labdát (0:1). 69. perc: Schindler jobboldali be­adását Tóth Gy. 7 méterről a bal alsó sarokba rúgta (1:1). 76. perc: Medveď elé pattant a lab­da, aki 12 méterről a jobb alsó sarok­hogy a kilencven perc minden má­sodpercében oda kell figyelni. A második gólunkat úgy kaptuk, hogy mi végeztünk el ígéretes sza­badrúgást a Fradi kapuja előtt. Ez a találat padlóra vitte a csapatot. Garami József (Ferencváros): - Nagyszerű mérkőzés volt, mindkét csapat három pontot érdemelt vol­na, nagyszerű volt a közönség, sportszerűen biztatta a csapatokat. Külön öröm számomra, hogy a szerdai százhúsz perc után a csapat nagyszerűen végighajtotta a mér­kőzést. (MTI, NS) fordulójának első találkozóján. MESTERMÉRLEG - Egervári Sán­dor (MTK): - Természetesen na­gyon örülök az itthon tartott há­rom pontnak. A Balaton FC igazol­ta a jó hírét, a siófokiak vedékezé- sét nagyon nehéz volt feltörni, de azért valahogy csak sikerült... Ta­lán, ha a játékvezető nem téved ennyit, akkor ä játékosok is higgad­tabbak maradnak, és élvezetesebb lehetett volna a mérkőzés is. Csertői Aurél (Balaton FC): - Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Úgy érzem, hogy nem érde­meltünk vereséget, az egy pontra mindenképpen rászolgáltunk. Ke­ményen küzdöttünk, azonban ezt a törekvésünket nem koronázta si­kert. Nem szívesen mondom ezt: ha az MTK nem rúg gólt, akkor valaki bedobja helyette... (MTI, NS) harcolt ki. A második félidőben hi­ába futballozott az Újpest fölény­ben, nem sikerült feltörnie a Hal­adás védelmét. MESTERMÉRLEG - Mezey György (Újpest): - Jó mérkőzést játszot­tunk, az első félidőben emberhát­rányban nem tudtuk felvenni a já­ték ritmusát. A szünet után jól tel­jesítettünk, helyzeteink alapján nyernünk kellett volna. Gujdár Sándor (Haladás): - Az első félidőben óriási lehetőséget szalasz­tottunk el azzal, hogy előnyben nem tudtunk gólt szerezni. A folyta­tásban várható volt, hogy tőlünk is kiállítanak valakit. Rászolgáltunk az egy pontra. (MTI, NS) méterről ollózott lövését Böjté kéz­zel ütötte ki. A tizenegyest Tóth a jobb sarokba helyezte (1:1). 36. perc: Pintér röviden passzolt hátra, Nicsenko lecsapott a labdára, és a jobb összekötő helyén előretörő Bajevszkihez játszott, akinek 12 mé­teres erős, lapos lövése a hálóban kötött ki. Az ellenfele hibáit jobban kihasználó vendégcsapat összessé­gében rászolgált a győzelemre. MESTERMÉRLEG - Pintér Attila (Sopron): - Végig mi irányítottuk a játékot, az ellenfél többször is a gól­vonalról mentett, de két óriási hiba miatt ismét kikaptunk. Kiprich József (Győr): - Időnként jól futballoztunk, miközben küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztunk. A második félidő végén nehéz tize­nöt percet éltünk túl, de a lényeg, hogy átvészeltük. (MTI, NS) ba—lőtt (1:2). A gyors vendéggól után közel 25 percig igazán nem tör­tént semmi a pályán, azt követően azonban a Békéscsaba számtalan helyzetet dolgozott ki. A második já­tékrészben támadó felfogásban ját­szott a Videoton. Végül igazságos­nak mondható döntetlennel zárult a találkozó. MESTERMÉRLEG - Supka Attila (Békéscsaba): - Végig mi játszot­tunk jobban, irányítottuk a játékot, két kapufát lőttünk, de sajnos meg kellett elégedni az egy ponttal, mert két elkerülhető gólt kaptunk. A Vi­deoton az első húsz percet leszámít­va nem nagyon jött át a térfelünkre. Csank János (Videoton): - Gyengén játszottunk, a hirtelen jött nagy me­leg néhány játékosomat megfogta, ennek ellenére győzhettünk volna. Ezúttal azok hibáztak többet csapa­tunkból, akik korábban jó teljesít­ményt nyújtottak. (MTI, NS) Budapest. Folytatja mélyre­pülését a zalaegerszegi egy­üttes, amely a Ferencvárostól kapott ki, így továbbra is pont nélkül áll. A 7. forduló pénteken a Debre- cen-Pécs (1:0) találkozóval indult, a többi meccset szombaton játszották. A baj­nok MTK legyőzte a Balaton FC-t, ezzel átvette a vezetést a tabellán. Meglepetésnek számít, hogy a Győr nyerni tudott Sopronban. ÖSSZEÁLLÍTÁS Miután a zalaegerszegi rendezők alaposan szemrevételezték a stadionba érkező szurkolókat, és minden riporternek látszó egyént megpróbáltak kiszűrni, minden kamerának látszó tárgyat megpró­báltak észrevenni, nem volt egy­szerű bejutni. így kezdődött a meccs, némi feszültséggel, hogy aztán a feszültség még inkább fo­kozódjon. Mert hiába jött ide a Fradi 600 szurkolójával együtt, Zala megyé­ben optimistán várták a meccset, még akkor is, ha két gólfelelős, Gyánó Szabolcs, valamint Kopláro- vics Béla hiányzott a ZTE együtte­séből. Az ellenfélnél viszont ott volt az a Tököli Attila, aki szerdán Nyíregyházán kupameccsen góllal tért vissza. Na most úgy lehetett vele, csak akkor fogadják vissza őt igazán a ferencvárosiak, ha min­den meccsen betalál egyszer. Zala­egerszegen, kihasználva a védők helyezkedési hibáit, egy ügyes test­INTERJÚ A békéscsabai játékosok a Video­ton elleni döntetlennel „ünnepel­ték” a pénteken 41. életévét be­töltő mesterüket, Supka Attilát. Ám az aligha vitatható, hogy az edző számára nem az eredmény, hanem a 70. percben történtek miatt marad emlékezetes a talál­kozó. A játékvezetői hármassal végig perlekedő szakvezetőt Saskőy bíró kiállította, így a mérkőzésből hátralévő perceket a hazaiak mestere a játékoskijáró- ból volt kénytelen követni. Boldog születésnapot! Mindenki azt gondolta, hogy a csapat ma egy remek eredménnyel ünnepli az ünnepeltet. Erre számított? Őszintén megmondom, nem. Ter­mészeteden győzni szerettünk vol­na, de ez ma nem sikerülhetett. A csapat nem játszott jól, sok hibát csellel került helyzetbe (becsapta Krált), majd 14 méteres lapos lövé­se után Bardi Gábor segítségével landolt a hálóban a labda (0:1). De messze volt még a vége. Miha­lecz István egyértelműen támadó felfogásban küldte pályára csapa­tát. Az első 45 percben Vincze Ottó volt talán a legaktívabb zalai fut­ballista. Az ő nevéhez fűződik egy emlékezetes lövés is; a labda meg­tréfálta a vetődő Szűcs Lajost, mindkét kapufát érintette, ám hiá­ba robbant be Darko Ljubojevics, majd lőtt a hálóba, Szabó Róbert partjelző lest intett. Majdnem szét­robbant a stadion, kis híján bot­rányba fulladt a meccs. A hazaiak egy jogosan megítélt büntetőből egyenlítettek: Ljubojevics és Szku- kalek csatázott a ZTE tizenhatosán belül a labdáért, a vendégek játé­kosa buktatta a ZTE idegenlégió­sát, Radu Sabo pedig jobbal hig­gadtan a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1:1). A második félidőben magyar pá­lyán szokatlan iramban folytató­dott a meccs. A ZTE ott folytatta, ahol abbahagyta; bátran támadott a hazai csapat, és helyzetek sokasá­gát dolgozta ki, majd rontotta el a követtünk el, nem volt meg az összhang, főleg az első félidő ele­jén. Persze az is igaz, hogy nem csak a csapaton múlt. Nyilván a játékvezetői hármasra gondol. Az egész mérkőzés alatt problémája volt a bírókkal. Mi történt? Érthetetlen volt számomra a bírók hozzáállása. Már az első félidőben is minősíthetetlen volt a hármas hangneme, egy ízben a partjelző egy kérdésemre azt válaszolta, hogy takarodjak vissza a helyemre. Saskőy bíró pedig, mikor számon kértem rajta valamit, azt mondta, hogy foglalkozzak a tizenegy f...sz játékosommal. Nem egészen ér­tem, hogy engedhet meg magának ilyet egyjátékvezető. És mi történt a 70. percben? Per­sze nem elsősorban a gólra gon­dolok, hanem ami utána történt. Ferencváros kapuja előtt. De szó sem volt zalai fölényről, hiszen a zöldek sem hagyták magukat, és olykor szépen kisakkozták a kékek védelmét. Helyzetek itt, ziccerek ott, a nézők pedig hol a fejüket fog­ták, mondván ilyet még nem láttak, hol űzték, hajtották kedvenceiket. A Fradi talán valamivel nyugodtab- ban játszott, mint 0 pontos ellenfe­le, a Zalaegerszeg. Éz a nyugalom meg is látszott a zöld-fehéreken, második góljuk szép akció után született (a 68. percben Balog Zol­tán indította a jobb oldalon Gerát. Ő mesterien passzolt középre, Le­andro pedig ballal, tíz méterről, a kifutó Bardi mellett a kapu közepé­be gurította a labdát.) Ám a ZTE nem hagyta magát, és újabb élet- veszélyes ellencsapásokat vezetett. A hajrában egyre-másra mondták a hazai drukkerek, le a kalappal a ZTE előtt, amely nem érdemel ve­reséget. S tökéletesen igazuk volt. Most sajnálhatják csak a Magyar Televíziónál, hogy minden a pénzről szól, nincs közvetítés, nincs magyar futball a tv-ben. Ho­lott ez a meccs valóban nép­szerűsíthette volna a labdarúgást. A gól után odaszóltam a bírónak, hogy b...d meg! Várjon csak, pon­tos akarok lenni: b...d meg, azzal foglalkozom. Mármint a csapattal. Más esetben, mivel természetesen ezt nem személyesen értettem, a bíró nagyvonalú, de Saskőy nem volt az. Ráadásul azok után nem, hogy találtam hibát a bíráskodás­ban bőven: az egyik vendéggólt leshelyzet előzte meg, és volt két 11-es gyanús eset, melyet befújha- tónak éreztem. Állították már ki pályafutása so­rán? Játékosként igen, de edzőként ez az első eset. Remélem, az utolsó is. Ezek után nem ment el a kedve az ünnepléstől? Szó nincs róla. Ma a családommal, szűk körben, a jövő héten pedig a csapattal is megünnepeljük a szü­letésnapomat. (nbl.hu) ÚJ PEST-LOM BARD FC HALADÁS 0:0 SOPRON-CYÖRI ETO 1:2 (1:2) BÉKÉSCSABA-VIDEOTON 2:2 (0:1) Értelmetlen rendőri akció Zalaegerszeg. Ezt nehéz lesz megmagyarázni. A Fradi-szurkolók mintegy százfős csoportja társaitól külön helyezkedett el a lelátón, és kifeszített egy „Elég volt!” feliratú transzparenst. Ez az őszi idényben többször is megjelent a Ferencváros azon meccsein, ami­kor beengedték a drukkereket. Most viszont rohamrendőrök ron­tottak rájuk, jól lehet békésen szurkoltak. Értelmetlen rendőri ak­ció volt. (NS) Supka Attila, a Békéscsaba edzője kiállítással „ünnepelte" születésnapját Minősíthetetlen bírói viselkedés TABELLA 1. MTK 2. Videoton 3. Balaton FC 4. Pécs 5. Debrecen 6. Sopron 7. Újpest 8. Lombard FC 9. Győr 10. Ferencváros 11. Békéscsaba 12. Zalaegerszeg 2 13:8 1 11:9 2 7:4 2 9:7 3 9:6 3 11:9 1 8:6 2 8:8 3 4:9 0 10:6 3 7:11 7 4:18 (A Ferencvárostól 6 bün­tetőpont levonva.) A 8. forduló műsora - szep­tember 27., szombat, 18.00: Balaton FC-Újpest. Szeptem­ber 28., vasárnap, 16.00: Bé- késcsaba-Debrecen; 18.00: Videoton-MTK, Lombard FC-Sopron, Győr-Zalaeger- szeg, Ferencváros-Pécs. (sr) GÓLLÖVŐLISTA 4 gólos: Kovács Z. (Újpest), Silva (MTK), Sumudica (Deb­recen), Tüske (Lombard FC). 3 gólos: Horváth Gy. (Pécs), Pest (Pécs), Tóth B. (Video­ton), Tóth P. (Haladás), Tóth M. (Sopron). 2 gólos: Bajzát (Debrecen), Balaskó (Sopron), Baumgart­ner (Sopron), Czvitkovics (MTK), Cseke (Sopron), Csor­dás (Balaton), Dvéri (Video­ton), Faragó (Békéscsaba), Gera (FTC), Hercegfalvi (Vi­deoton), Nicsenko (Győr), Ró- sa D. (FTC), Sabo (ZTE), Sasu (FTC), Szabó O. (MTK), Szalai (Videoton), Szanyó (Újpest), Torghelle (MTK). (sr) Czvitkovics jött, lőtt, győzött Budapest. Az MTK-Balaton meccsen Czvitkovics Péter megmozdulásai emlékeztet­ték a nézőket találkozásuk ap­ropójára, vagyis, hogy futball­mérkőzésre váltottak jegyet. A három pontot érő találatot Czvitkovics szerezte a 71. percben. A húszéves játékos 63. élvonalbeli bajnoki meccsén a tizedik gólját sze­rezte. (nbl.hu, ú) Czvitkovics Péter (mtkh ungaria. h u-fel vétel) Balogh pontot mentett Budapest. Hiába lőtt tizen­hétszer annyi szögletet az Új­pest, mint a Haladás.A várt nagy küzdelem nem maradt el a 7. és a 8. helyezett meccsén, sőt, vérbeli helyosz­tó mérkőzésekre jellemző párharcokat láthatott a majd 3000 néző. No meg azt is lát­hatta, hogy Tamási Zoltán­nak szombat este bizony nem jött össze túl sok minden - legalábbis a pályán. A 12. percben Szűcs Mihály bukta­tásáért, alig hatvan másod­perc múlva Tóth Péter felrú­gásért kapott sárgát, mehe­tett zuhanyozni. Érdekes: a kiállításig a Haladás játszott jobban, onnantól kezdve vi­szont erőre kapott az Újpest. Hiába volt azonban a már- már nyomasztó hazai mezőnyfölény, a legnagyobb helyzetek is kimaradtak.For- dulás után minden maradt változatlan: hazai fölény, ha­zai helyzetek, és Balogh Ta­más védései. (nbl.hu)