Új Szó, 2003. szeptember (56. évfolyam, 201-224. szám)

2003-09-16 / 212. szám, kedd

Sportvilág ÚJ SZÓ 2003. SZEPTEMBER 16. TABELLA 1. Trenčín 8 4 1 3 13:11 13 2. Trnava 8 3 3 2 15:11 12 3. Petržalka 8 3 3 2 13:12 12 4. Dubnica 8 3 3 2 11:10 12 5. 8. Bystrica 8 3 3 2 11:11 12 6. Ružomberok 8 3 2 3 15:14 11 7. Inter 8 2 4 2 11:10 10 8. Púchov 8 3 1 4 12:13 10 9. Slovan 8 2 2 4 9:13 8 10. Žilina 8 1 4 3 7:12 7 A 9. forduló műsora - szeptember 20., szombat, 16.00: Inter-Slovan, Ružomberok-Petržalka, Púchov- B. Bystrica; 20.00: Zilina-Dub- nica. Szeptember 21., vasárnap, 17.30: Trenčín-Trnava (közvetíti az STV2). (sr) GÓLLISTA 6 gólos: Dovičovič (Dubnica); 5 gó­los: Števko (Ružom-berok), Nemec (Púchov). (sr) Tizenegyen a piros lap után Norbert Hrnčár (jobbról) tizenegyesből szerezte a Slovan győztes gólját a bajnok zsolnaiak ellen (TASR-felvétel) Spartak Trnava-lnter Bratislava 2:0 (1:0) Tízezer néző vastapsa TASR-JELENTÉS Nagyszombat. Tízezren voltak kí­váncsiak az Inter nagyszombati vendégjátékára. Akik kilátogattak, nem bánták meg, színvonalas mérkőzést láttak. Mindkét csapat támadó felfogásban futballozott. Az első helyzet a pozsonyiak előtt adódott, ám Sebő fejese centiméte­rekkel kapu mellé szállt, a túlolda­lon Konečný bombáját Hýli hárítot­ta. A 42. percben vezetést szerez­tek az enyhe fölényben futballozó nagyszombatiak: Ujlaky 20 m-es bombája a felső sarokban kötött ki. Fordulást követően lényegesen többet támadott a Spartak, az Inter kapusa többbravúrok sorozatáét mutatta be. Azonban a 70. percben tehetetlennek bizonyult Gašparík lövésével szemben. A mérkőzés vé­gén a szurkolók vastapssal köszön­ték meg kedvenceik teljesítményét. Góllövők: Ujlaky (42.), Gašparík (70.). Játékvezető: Vlk, 10 000 néző. Sárga lap. Filip, Mráz, Sebő. Kiállítva: Filip (90.). TRNAVA: Čech-Konečný (86. Bestvina), Hrabal, Poljovka, Filip (89. Bar- toš)-Gašparík, Ujlaky, Ďuriš, Mol- nár-Kožuch, Kriss. INTER: Hýll- Petráš, Gášpár, Kunzo-Burza, Mráz, Halenár, Paulík, Čech (65. Benko)-Lelkeš (46. Lembakoali), Šebo (74. Chlebo). ZTS Dubnica-Matador Púchov 3:1 (3:0) Könnyű győzelem Remekeltek a hazai csapatok; kikaptak, de továbbra is az élen állnak a trencséniek Bajnokból sereghajtó Furcsa kiállítás Nagyszombat. Érdekes kiállítás tör­tént a Trnava-lnter találkozó hajrá­jában. A 89. percben a hazai Filip görcsöt kapott, ezért a pályán kívül ápolták. Svoboda edző a helyére Bartošt küldte be, ám ezt Filip nem vette észre. Tehát miután rendbejött azonnal rohant vissza a zöld gyepre. Érdekes, hogy a partjelző nem vette észre, hogy a vendéglátók tizenket- ten vannak a pályán, viszont a ne­gyedik bíró igen. Erre a játékvezető sárga lapot mutatott fel a Spartak védőjének, mivel már korábban is begyűjtött egyet, kiállította. Azon­ban a piros lap ellenére is tizenegy nagyszombati futballista maradt a játéktéren. (SITA) Taréit váltaná fel Menedzser lesz Jančula? Pozsony. Tibor Jančula, a Slovan egykoricsatára hamarosan az ég­színkékek menedzsereként tevé­kenykedik majd. Amint hivatalosan is belép a klub új, külföldi főrészvé­nyese, Jančula váltja fel Mikuláš Taréit. „Régóta kapcsolatban vagyok a svájci-ukrán befektetővel, ezért el­képzelhető, hogy klubmenedzser­ként folytatom. Azt hiszem, szá­momra ez a tisztség megfelelő, hi­szen sok tapasztalatot szereztem amikor külföldön légióskodtam” - mondta a 34 éves Jančula. (TASR) Pozsony. Kitettek magukért a vendéglátók a labdarúgó Corgoň Liga 8. fordulójában, valamennyi mérkőzést meg­nyertek. A vereség ellenére megőrizte első helyét a tren- cséni együttes. Rendkívül ki­egyensúlyozott a mezőny, hi­szen a listavezető és az 5. he­lyezett között mindössze egy pont a különbség. J. GAZDAG JÓZSEF Júniusban, az előző szezon utolsó előtti fordulójában még a bajnoki címről döntött a Slovan-Zilina meccs. Három hónap telt el, mind­két csapat „elfogyasztott” egy-egy trénert, s ugyanez a párosítás ma már sereghajtók párharcát jelenti. Apropó, edzői poszt. Jozef Valovič helyére a moszkvai Szpartak egyko­ri játékosa, az ukrán Óleg Tárán ér­kezett, de mivel az edzőbizottság szerint nem rendelkezik a megfelelő képesítésekkel, csak csapatvezető­ként ülhetett a kispadra, s az edzői feladatokat a hivatalos verzió sze­rint Libor Fašiang látja el. A másik oldalon a Milan Lešický helyett Juraj Šimurka érkezett, hogy felrázza az idén értheteden mélyrepülésbe kezdő bajnokot. Ehelyett azt láthat­ta, hogy a Slovan már az első helyze­téből megszerzi a vezetést: a 9. perc­ben Bednár beadása után Onofrej kapáslövése egy védő lábán irányt változtatva az elvetődő Trabalík mellett a hálóban kötött ki. A válasz­ra a 20. percig kellett várni, amikor az elmélázó hazai védők között Zá- bavník pontos fejessel egyenlített. A gyors gólok ellenére a két csapat nem kényeztette el a közönséget: az egyenlítő gól után a mintegy öt­venfős pozsonyi „B-közép” demonst­ratív elvonulással jelezte, nem vevő erre a produkcióra. Pedig nem sok­kal később ismét vezetést szerzett a Slovan, igaz, ezúttal is helyzet nél­kül: Staš buktatta Šestákot a tizen­hatoson belül, N. Hrnčár pedig bün­tetett: 2:1. Fordulás után Barčík be­állásával megélénkült ugyan a zsol­naiak játéka, de az ellenfél térfelén görcsösen, kapkodva, tanácstalanul futballoztak. Sokatmondó, hogy a bajnok legveszélyesebb egyenlítési kísérlete Sninský 35 m-es szabadrú­gása volt. A Slovan pedig, ha képzet­tebb focistákból álló középpályás so­ra volna, könnyedén eldönthette volna a meccset. De csak Vomáčkája van, aki minden megmozdulásával füttykoncertet provokált: létszámfö­lényes helyzetek sora feneklett meg a cseh légiós ügyetlensége miatt. Néha már úgy tűnt, percekig szelídít meg egy ívelt átadást, az pedig, hogy lendületből két méterre sem tud pontosan passzolni, önmagáért beszél. S hogy az égszínkékek mégis meg tudták tartam az egygólos ve­zetést, az a zsolnaiak indiszponált- ságán múlott, akik a végére mintha idegüeg fáradtak volna el: ahelyett, hogy mindent egyjapra téve fel tá­madtak volna az utolsó percekben, teátrális gesztusokkal vitattak műi­den bírói ítéletet, szidták egymást, az ellenfelet, és a ráadás perceiben ők (Štrba és Varadin) voltak azok, akik sípszó után dühükben elrúgták a labdát. Elsietett kijelentés lenne a szombati mérkőzést kiesési ranga­dónak nevezni, az viszont biztos: amit a csapatok bemutattak, fútball- nak aligha nevezhető. SLOVAN-ŽILINA 2:1 (2:1) Góllövők: Onofrej (9.), N. Hrnčár (31. - 11-esből), ill. Zabavník (20.). Játékvezető: Havrilla, 2100 néző. Šárga lap: Bednár, Fodrek, Dzúrik, E. Hrnčár, Šesták, M. Ďurica, Staš, Štrba, Varadin. SLOVAN: Prole-N. Hrnčár, Polgár, Hornyák, Ed. Hmčár-Bednár, Dzúrik, Vomáčka, Onofŕej-Šesták (87. Sloboda), Fodrek (90. Pavlovié). ŽILINA: Traba- lík-Zabavník, Sninský, B. Labant, Staš-Kosmeľ (81. Fabuš), Štrba, Bažík, M. Ďurica (46. Barčík)-Varadín, Besta (59. Rusnák). EDZÖMÉRLEG Weiss szerint a játék helyett az eredmény a fontos Ligeti gépfutball... VLADIMÍR WEISS (Petržalka): „Örülök, hogy sikerült megnyer­nünk a nehéz mérkőzést. Véden­ceim példásan küzdöttek, de a já­tékunkba ezúttal is sok hiba csú­szott.” KAROL KISEL (Trenčín): „Kie­gyensúlyozott találkozót vívtunk az esélyessel, ám a kapura nem voltunk veszélyesek. A három pont sorsáról védelmünk egyetlen megingása döntött.” JOZEF JANKECH (Dubnica): „Most három idegenbeli mérkőzés vár ránk, ezért fontos volt, hogy legyőzzük a Púchovot. Ez különösebb nehézségek nélkül sikerült is, elsősorban középpá­lyásaink jeleskedtek. Védenceim jól játszottak, és megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.” ŠTEFAN ZAŤKO (Púchov): „Vere­séggel fizettünk néhány játéko­som fegyelmezetlensége miatt. Elismerem, a hazaiak megérde­melték a győzelmet.” MIROSLAV SVOBODA (Trnava): „Jól szórakozott a nagy számú kö­zönség, ez mindkét csapat érde­me. Mindkét oldalon rengeteg helyzet adódott, szerencsénkre Ujlaky parádés bombájával mi szereztünk vezetést. A szünet után is jól játszottunk, s örülök, hogy lelkes szurkolóinknak is tet­szett a csapat teljesítménye.” PECZE KÁROLY (Inter): „Színvo­nalas meccset látott a 10 000 néző, azt hiszem a hazaiak jobban akarták a győzelmet. A nagy- szombatiak rászolgáltak a három pontra.” LIBOR FAŠIANG (SLOVAN): „Já­tékosaink hozzáállásával elége­dett vagyok, végig elszántan küz­döttek. Ä hajrában a bajnok csa­pat elkeseredetten támadott, ám gyors kontra végén mi növelhet­tük volna az előnyt. Oleg Tárán edző csapatvezetőként ült a kis- padon, azt hiszem, jól kijövünk majd egymással.” JURAJ ŠIMURKA (Žilina): „A já­ték képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. A zsolnai já­tékosokat csak most kezdem meg­ismerni, ám azt leszögezhetem, hogy erős keret áll rendelkezé­semre.” LADIS1AV MOLNÁR (B. Bystri­ca): „Érdekes mérkőzést láttak a szurkolók, 2:2-ig kiegyensúlyo­zott küzdelmet láthattak, utána viszont egyértelműen mi voltunk a jobbak.” JOZEF VUKUŠIČ (Ružomberok): „Nem értem, hogy védenceim ezúttal miért nem játszottak ag­resszívan. Több kulcsemberünk, például a válogatott Kurty és Ur­ban ezúttal gyenge teljesítményt nyújtott.” (SITA) ÚJ SZÓ-KOMMENTÁR Pozsony. „Nem a játék volt a fon­tos, hanem az eredmény” - mondta a mérkőzés után Vladimír Weiss, a Petržalka trénere. Fogalmazhatott volna egyértelműbben is: a néző számunkra nem fontos. Ezt persze már tudják a pozsonyiak, a ligetiek „gépfutballja” alig ezer embert csá­bított ki szombat délelőtt a stadion­ba, s aki eljött, az is leginkább csak bosszankodott, mert amilyen ígére­tesen indult a találkozó, olyan csap­nivalóra sikeredett a folytatás. A ligetiek hajtottak, mentek-előre rendületlenül, csak éppen ugyana­zokat a támadás-sablonokat variál­ták. Hiányzott az ötlet, a váratlan húzás - sem Zvara, sem Krejčí nem tudta színesíteni a játékot, Straka Gábor és az ex-kassai Kozák távoli lövései pedig nem jelentettek ko­molyabb veszélyt. A mindent el­döntő találat a 42. percben szüle­tett, de jellemző módon az az akció is nélkülözte a modern futball ele­meit: Krejčí a körülményeskedő védők gyűrűjében emelgetett az ötös sarkánál, majd a rossz ütem­ben kilépő Volešák fölött átívelte a labdát, és a fiatal Mikulič két lé­pésről az üres kapuba lőtt. Aki azt hitte, a gól majd felpörgeti az iramot, tévedett. A fordulás után néhány perc is elég volt ah­hoz, hogy kirajzolódjon a hazaiak taktikája: foggal-körömmel őrizni a vezetést. Aztán meccsét, már a legvérmesebb fanatikusok is meg­bánták, hogy a szombat délelőtti szeles, csípős hidegben másfél órát végigácsorogtak a lelátón. „Hát hogyne szitkozódnék, amikor ez nézhetetlen” - kontrázott egy nyugdíjas drukker az őt csitítók- nak. Igaza volt. Ilyen teljesítmény az UEFA Kupában egy hazai dön­tetlenhez sem lesz elég, még egy meggyengült (Dugarry, Szmer- tyin, Šavio, Pauleta távozott) Bor­deaux ellen sem. (jgj) PETRŽALKA-TRENČÍN 1:0 (1:0) Góllövő: Mikulič (42.). Játékvezető: Cichý, 1250 néző. Sárga lap. Soboňa, Krejčí, Mičenec. PETRŽALKA: Lipčák-Kusalík, Soboňa, Ma- icner, Ďurica-Kozák (83. Obšitník), Borbély, Zvara, Straka (74. Su- chánek)-Mikulič, Krejčí (87. Vaščák). TRENČÍN: Volešák-Palša, Hrabáč, Mičenec, Homér-Hanko (81. Jakúbek), Velický, Kubala (81. Kopačka), Miklas-Kozák (64. Lietava), Ivana. TASR-JELENTÉS Dubnica. Kezdettől fogva a hazai együttes diktálta az iramot, és már a 2. percben vezetést szer­zett: a bizonytalan védők mellett Dovičovič talált a kapuba. Ezt kö­vetően fokozódott a ZTS fölénye, a vendégek hátvédei rengeteg hi­bát vétettek, s az első fél óra után már 3:0-ra vezetett a Dubnica. Előbb Dovičovič, majd Suchý ta­lált a hálóba. Ekkor úgy tűnt, ala­pos zakót kap az UEFÄ Kupában érdekelt Matador. Azonban nem így történt, mivel a hazaiak visszavették a tempót, s jobbára csak az eredmény tartására töre­kedtek. Ennek ellenére a 78. perc­ben a kitűnően játszó Dovičovič újabb gólt szerezhetett volna, ám Bernady kapus bravúrosan hárí­tott. A hajrában egy gyors kontra végén Nemec állította be a vége­redményt. A játék képe alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna a vendéglátók. Góllövők: Dovičovič (2., 31.), Suchý (32.), ill. Nemec (88.). Já­tékvezető: Minarčík, 2600 néző. Sárga lap: Suchý, Porázik, Ber­nady. DUBNICA: Kováč-Zimen, Ševela, Švestka, Mráz-Bellák (74. Šupka), Držík, Dovičovič (87. So­kol), Suchý-Porázik (83. Filo), Kiška. PÚCHOV: Barnady-Hricko, Čvirik (34. Brisuda), Ovad, Holčík-Gegics, Belák, Majerník (46. bakoš), Jambor-Breška (57. Perniš), Nemec. Dukla Banská Bystrica-SCP Ružomberok 4:2 (1:1) Bartoš mesterhármasa TASR-JELENTÉS Besztercebánya. A hazaiak kezd­tek jobban, Kunzo közeli fejese, majd Bartoš lövése nem sokkal szállt a kapu mellé. Az első gólra 28 percet kellett várni: Libič be­adása után Bartoš fejelt a hálóba. Nem sokkal később egyenlítettek a rózsahegyiek: szögletrúgást kö­vetően Števko volt eredményes. Egyébként ez volt az első kapura lövése a vendégeknek. Fordulást követően Laurinc a rózsahegyiek­nek szerzett vezetést. Azonban nem sokáig örülhettek a vendégek, mert hat perc alatt három gólt kap­tak. A szemfüles Bartoš két alka­lommal is meglepte Mucha kapust. A látottak alapján teljesen megér­demelten nyertek a katonák. Góllövők: Bartoš (28., 55., 61.), Sovič (57.), ill. Števko (32.), Lau­rinc (50.). Játékvezető: Jaška, 3200 néző. Sárga lap: Rák, Jelšic. B. BYSTRICA: Boroš-Pančík, Ve­selý, Kunzo, Tóth-Pečovský (85. Urgela), Svintek, Sovič, Libič-Se- meník (52. Kulik), Bartoš (90. Škuta). RUŽOMBEROK: Mucha- Školník, Pospíšil, Laurinc, Hel- bich-Tomko (59. Žofčák), Urban, Kurty, Zošák (34. Hloušek)-Rák (71. Jelšic), Števko. A ligeti Borbély (balról) és Velický párharca a Petržalka-Trenčín találko­zón (TASR-felvétel)