Új Szó, 2003. szeptember (56. évfolyam, 201-224. szám)

2003-09-02 / 201. szám, kedd

ÚJ SZÓ 2003. SZEPTEMBER 2. Sportvilág LABDARÚGÓ CORGOŇ LIGA - 7. FORDULÓ A ligeti Krejčí (balról) és Opršal küzd a labdáért az Inter-Petržalka (2:0) találkozón (TASR-felvétel) Megbotlott a listavezető Trenčín, de így is növelte előnyét; újra a Slovan a sereghajtó Mi van a ligetiekkel? A menedzser lett az edző Menesztették Bogdanovskýt Rózsahegy. Új edzője van az élvo­nalban bukdácsoló Ružomberok együttesének. A Dubnica elleni ha­zai döntetlen után a klubevezetés menesztette Erik Bogdanovský ve­zetőedzőt, aki korábban az FC Košice és a Koba Senec kispadján is ült. A csapat irányításával az eddigi menedzsert, Jozef Vukušičot bíz­ták meg. Az új idényben ez volt az első edzőcsere. (SITA) EDZÖMÉRLEG PECZE KÁROLY (Inter): „Alaposan feltérképeztük a ligetiek játékát, s ezért szinte szóhoz sem jutottak a pasienkyi stadionban.. ” VLADIMÍR WEISS (Petržalka): „Csalódottak vagyunk! Négyen-öten kritikán aluli teljesítményt nyújtot­tak. Jelenleg rossz úton haladunk, valamit tenni kell.” MIROSLAV SVOBODA (Trnava): .Amikor a Slovan 3:l-re vezetett, az igazat megvallva, már nem bíztam a sikerben. A hajrában önmagukat múlták felül a fiúk és látványos já­tékkal fordítottak.” JOZEF VALOVIČ (Slovan): „Harcos teljesítményünkért legalább az egyik pontra rászolgáltunk volna. A cseh Puček játékvezető látványosan segítette a hazaiakat. Demeter sem­miért kapta az első sárga lapot, majd a tizenegyes is jogtalan volt.” ERIK BOGDANOVSKÝ (Ružombe­rok): „Sok a sérültünk, ezért még közvedenül a meccs előtt sem tud­tam, kit küldök pályára. Éppen ezért örülhetünk a döntetlennek. ” JOZEF JANKECH (Dubnica): „Kie­gyenlített első félidő után sokkal veszélyesebben futballoztunk, biz­tos győzelmet szalasztottunk el..” KAROL KISEL (Trenčín): „Dühös va­gyok, hogy nem sikerült nyernünk. ” LADISLAV MOLNÁR (B. Bystrica): „Ha jobban odafigyelünk, könnyen legyőzhettük volna a házigazdákat.” ŠTEFAN ZAŤKO (Púchov): „Az első félidőben teljesen átengedtük a kezdeményezést a vendégeknek, akik ezt teljes mértékben kihasznál­ták. Fordulás után feljavultunk, de az egyenlítésre már nem futotta az erőnkből.” MILAN LEŠICKÝ (Žilina): „Végre megszereztük idei első győzelmün­ket. Nagyon fontos három pontot gyűjtöttünk be a Púchov otthoná­ban.” (SITA) Hazai pályán csak döntetle­nezett a listavezető Trenčín, de nőtt az előnye, mivel két üldözője, a Púchov és a Petržalka kikapott. Nagy­szombatban elszenvedte ne­gyedik vereségét a Slovan, és visszaesett az utolsó helyre. TOMI VINCE Nem futballoznak jól a ligetiek. „Sajtóhiba” vólt, hogy néhány vi­szonylag biztató momentum alap­ján kikiáltották őket a nívós labda­rúgás hordozóinak és bajnokaspi­ránsnak. Amióta azonban öt gólt kaptak a besztercebányai katonák­tól, nem tudnak ötről hatra jutni. Játékosságban és eredményesség­ben (B. Bystrica 2:5, Slovan 1:1, Trnava 2:2, Inter 0:2) egyaránt. Va­sárnap az Inter elleni rangadón is kiforratlan, szürke társaságot al­kottak, olyan alakulatot, melynek se stüusa, se fantáziája, se koncep­ciója. És milyen taktikával léptek pályára!? Defenzíva mindhalálig, passzivitás, kivárás. Féltek volna el­lenfelüktől? Lehet. Kaptak is olyan verést, hogy abban hiba nem volt. A frontvonalban Krejčí viaskodott ki­látástalanul a védőkkel, a középpá­lyásoknak kellett volna kisegíteni­ük. Sucháneknek és Hellebradnak, a láthatatlan embereknek? Ugyan már. Borbélynak, a destrukció nagymesterének? Tévedés. Zvará- nak? Alig találkozott a labdával. És a többiek? Önmagukkal küszköd­tek. Körülbelül olyan lelkesedéssel kezdték a meccset (és játszották vé­gig az első félidőt), mint a volgai hajóvontatók a hajnali műszakot. Unott passzolgatás, jobbra, balra, hátra. Csak előre nem nagyon. Az­tán mégis. Hadd küszködjön Krejčí az előrevágott, megjátszhatatlan labdákkal. Az Inter kezdettől fogva határozottan, keményen, szabály­talanságokat is .kockáztatva kö­nyörtelenül letámadta ellenfelét, egyszerűen nem hagyta kibonta­kozni, nem engedélyezett neki se időt, se területet a labda nyugodt továbbítására. Világos hát, a kezde­ményezés az önbizalomtól duzza­dó sárga-feketék oldalán leiedzett, idő kérdése volt, hogy mikor érik góllá valamelyik gyors, egyérinté- ses támadásuk. Kitartóan mentek előre, egyből kombináltak, szinte végigsprintelték a meccset, egyál­talán nem szegte kedvüket, hogy sok akciójuk zátonyra futott. A 32. percben az egyik révbe ért: az ele­gáns Halenár addig-addig manőve­rezett a jobb oldalon, mígnem beí­velt, és a mérkőzés legalacsonyabb embere, a nem egészen 19 esz­tendős Chlebo a hálóba bólintotta a labdát. Mintha több sárga-fekete futballista futkosott volna a pályán, fiatalos lendületük, játékkedvük szinte hegyeket mozgatott és tör­vényszerűen gólt eredményezett: Opršal szabadrúgását a hibátlanul játszó, kiválóan fejelő Gáspár érté­kesítette. Ekkor már pályán volt a ligetiek második csatára (Vaščák), később lement Weiss edző két téve­dése, Suchánek és Hellebrand, de ez sem segített. Aktívabb lett ugyan a csapat erőlködése, maradt azon­ban gyötrődéses, tanácstalan, el­képzelés nélküli futballozása. Hiá­ba keresték-kutatták egymást a já­tékosok a reflektorok fényében, nem találták meg. Akárcsak a ka­put. Egy (!) lövésük tartott Hýli portájára. Egyébként a világítással nem volt baj... PÚCHOV-ŽILINA 1:2 (0:2) A Spartak 1:3-ról fordított a Slovan elleni derbin Nagyszombati gólparádé ÖSSZEÁÜTÁS Góllövők: Jámbor (75.), ill. Staš (18.), Štrba (42.). Játékvezető: Hav- rilla, 4500 néző. Sárga lap: Majer- ník, ill. Štrba. PUCHOV: Ber- nady-Hricko, Ovad, Čvirik (46. Bri- suda), Holčík-Gegics, Belák, Majer­Góllövők: Velický (2.), ill. Vyskoč (10.). Játékvezető: Udvardy, 4200 néző. Sárga lap: Kopačka, Škrte!, Íl. Semeník, Svintek, Tóth, Bartoš. Piros lap: Škrte! (75.). TRENČÍN: /olešák-Palša, Škrte!, Mičenec, ník (65. Pemiš), Jambor-Breška, Nemec (75. Škripec). ŽILINA: Rze- szoto-Konečný, Zabavník, Labant, Staš-Kosme! (88. Klago)-Štrba, Sninský, Barčík (72. Rusnák)-Bažík, Varadín (82. Červenec). Homér-Hanko (85. Miklas), Ve­lický, Kopačka, Kubala-Kozák, Iva­na (90. Lietava). B. BYSTRICA: Bo- roš-Vyskoč, Veselý, Pančík, Tóth- Pečovský, Sovič, Svintek, Libič— Bartoš, Semeník (82. Kulik). Nagyszombat. Küzdelmes, változa­tos, gólokban gazdag találkozót ho­zott a sereghajtó Slovan nagyszom­bati vendégjátéka. Nyolc találatot és három kiállítást láthattak a szurko­lók. Sokáig úgy tűnt, hogy a pozso­nyiak begyűjtik a három pontot, már 3:l-re vezettek, amikor Deme­ter ismételt szabálytalanságért piros lapot kapott. Ezután a hazaiak min­dent egy lapra tettek fel, elkesere­detten támadtak, s ennek meg is lett az eredménye: az utolsó húsz perc­ben négyszer találtak a kapuba. Jozef Valovič, a Slovan edzője rendkívül neheztelt a cseh játékve­zetőre, amiért kiállította Obžerát. Valljuk be, joggal, hiszen Fali előbb felrúgta a pozsonyi csatárt, majd utána el is lökte. Meglepetésre Puček mindkettőjüket kiállította. Egy biztos, a vereség után még jobban inog a kispad Valovič alatt. (sz. z.) TRENČÍN-B. BYSTRICA 1:1 (1:1) TRNAVA-SLOVAN 5:3 (1:1) RUŽOMBEROK-DUBNICA 3:3 (1:1) jóllövők: Kožuch (32., 92.), Uj- aky (69. - 11-esbôl), Kriss (74.), ’ilip (87.), ill. Šesták (4.), Ed. Jrnčár (56.), Fodrek (58.). Játék­vezető: Puček (cseh), 5500 néző. íárga lap: Poljovka, Filip, Kožuch, 11. Hrnčár, Demeter, Pecko, Šesták, /omáčka. Kiállítva: Fall (80.), ill. Jemeter (60.), Obžera (80.). TRNAVA: Čech-Fall, Hrabal (67. Masaryk), Poljovka, Ježík (72. Ko- púnek)-Filip, Ujlaky, Ďuriš, Gašpa- rík-Kožuch, Kriss (92. Bestvina). SLOVAN: Trančík-Demeter, Dzú- rik, Polgár, Ed. Hrnčár-Pecko, N. Hrnčár, Vomáčka, Onofrej (89. Ta- káč)-Šesták (78. Obžera), Fodrek (89. Jurko). Góllövők: Pospísü (15.), Števko (57., 87.), ill. Dovičovič (21.), Kiška (48.), Šupka (61.). Játékvezető: Stredák, 3500 néző. Sárga lap: Števko, Rák. RUŽOMBEROK: Mu- cha-Pospíšil, Mikuláš, Helbich, Had TABELLA (73. Rák)-Valnoha (50. Zošák), La- urinec, Urban, Kurty-Jelšic (63. Tomko), Števko. DUBNICA: Ko- váč-Doležaj, Ševela, Švestka, Mráz -Zimen, Dovičovič, Držík, Kiška -Sokol (55. Šupka), Porázik.- MŰSOR INTER-PETRŽALKA 2:0 (1:0) Jóllövők: Chlebo (32.), Gáspár ;58.). Játékvezető: Olšiak, 2100 léző. Sárga lap: Paulík, Halenár, Cunzo, ill. Suchánek, Borbély. NTER: Hýll-Gáspár, Kunzo, Opr- al-Burza (92. Horváth), Mráz, ’aulík, Čech (75. Benko)-Úhlebo (77. Brezík), Halenár-Lelkeš. ARTMEDIA PETRŽALKA: Čobej- evinský (46. Vaščák), Soboňa, Maixner, Ďuricä-Helle-brand (78. J. Kozák), Borbély, Krejčík, Suchánek (67. Mikulič)-Zvara, Krejčí. 1. Trenčín 7 4 1 2 13:10 13 2. Inter 7 2 4 1 11:8 10 3. Púchov 7 3 1 3 11:10 10 4. Trnava 7 2 3 2 13:11 9 5. Petržalka 7 2 3 2 12:12 9' 6. Dubnica 7 2 3 2 8:9 9 7. B. Bystrica 7 2 3 2 7:9 9 8. Ružomberok. 6 2 2 2 10:10 8 9. Žilina 6 1 4 1 6:7 7 10. Slovan 7 1 2 4 7:12 5 Pénteken 17.30-tól játsszák a 6. for­duló elhalasztott mérkőzését, a Žili- na-Ružomberok összecsapást (élő­ben közvetíti az STV2). A 8. forduló párosítása - szeptember 13., 16:00: Dubnica-Púchov, Banská Bystrica- Ružomberok, Trnava-lnter; szeptem­ber 14., 10.30^ Petržalka-Trenčín; 17.30: Slovan-Žilina (közvetíti az STV2). (sr) II. labdarúgóliga, 7. forduló: Nyitrán nyertek a bacsfaiak Jól ment az újoncoknak ÖSSZEÁLLÍTÁS . Pozsony. Jól szerepeltek az újon­cok a II. labdarúgóliga 7. fordulójá­ban. A bacsfaiak Nyitrán nyertek, a vágsellyeiek egy pontot szereztek a nagy esélyes rimaszombatiak ott­honában, a Rapid pedig legyőzte a szebb napokat látott FC Košice egy­üttesét. Folytatódik a nyeretlen DAC vesszőfutása, Szikora György edző legénysége ezúttal Homon- nán kapott egy hármast. RÍM. SOBOTA - ŠAĽA 1:1 (1:0). Góllövők: Maruniak (14.), ill. Hol­mik (55.) .Játékvezető: Jaška, 1200 néző. Sárga lap: Lipovský, Ádám, ill. Vyskoč, Lalák. Az első negyedó­rában parádéztak a hazaiak, Maru­niak háromszor is helyzetbe került, s az egyeden rimaszombati gólt is ő szerezte. A14. percben Piszár szög­lete után a hálóba fejelt. A 27. perc­ben veszélyeztettek először a ven­dégek, Gašparík szabadrúgása a kapufán csattant. Tíz perccel ké­sőbb Maruniak három védőt is ki­cselezve már csak a kapussal állt szemben, de Valenský hárítani tu­dott. Fordulás után Piszár növelhet­te volna a hazai előnyt, de Valenský bravúrral védett. Az 54. percben Holmik fejese Benko hálójában kö­tött ki. A rimaszombatiak képtele­nek voltak nagyobb sebességre kapcsolni, s bár még akadtak hely­zeteik, újabb gól már nem született. RÍM. SOBOTA: Benko-Staňo (27. Valkučák), Németh, Ádám, Li- povský-Domik (68. Pinte), Desiat­nik, Sluka, Ďuriš-Piszár, Maruniak (68. Staš). ŠAĽA: Valenský-Lalák, Mikla, Prúčny, Gašparík ( 46. Lőrinc)-Sikorjak, Molnár, Holmik, Kováč-Vyskoč (89. Lancz), Dékány (46. Andódi). (bt) RAPID BRATISLAVA-l.FC KOŠICÉ 1:0 (1:0) .Góllövő: Škrabák (7.). Já­tékvezető: Dobos, 1100 néző. Meg­lepően élénk iramú mérkőzést ho­zott az újonc Rapid és a kassai l.FC összecsapása. A vendégek fiatal csa­pata nagy elánnal kezdett, gólt még­is a Rapid lőtt. A 6. percben Zeher jobb felső sarokba tartó lövésénél a hazaiak kapusa bravúros mozdulat­tal a kapufára tenyerelte a labdát, s az ellentámadásból megszületett a találkozó egyeden gólja: Timko la­pos beadására Škrabák érkezett jó­kor, s két lépésről az üres kapuba passzolt. A 16. percben Rodák pilla­natai következtek, a több ziccert há­rító kassai kapus előbb Stacho lövé­sét védte reflexmozdulattal, majd Timko ismédésénél a léc alól tornáz­ta ki a labdát. Szünet után hiába ját­szott mezőnyfölényben s szorította kapuja elé ellenfelét az l.FC, nem si­került egyenlítenie. A hazaiak masszív védelmük mellett a szeren­csének is köszönhetik a győzelmet: a 80. percben Cicman lövését Liptaj a gólvonalról fejelte ki. (jgj) HUMENNÉ-DAC 3:0 (1:0). Gól­lövők: Šamo (14.)., Paraska (85.), Mamaj (88.). Játékvezető: Somo- láni, 900 néző. Kiállítva: Majoroš (70., DAC). Nagy iramban kezdtek a kelet-szlovákiaiak, s az első ne­gyedóra végén vezetést is szerez­tek. A 37. percben egyenlíthettek volna a csallóköziek, akik a szünet után enyhe mezőnyfölényben ját­szottak. A hajrában azonban ismét a homonnaiak következtek, kétszer is betaláltak a vendégek hálójába. SENEC-PODBREZOVA 2:3 (1:1). Góllövők: Rožník (8.), Bella (50.), ill. Voroňák (28., 79.), Pelegrín (67.). Játékvezető: Kačenga, 700 né­ző. A veretlen Podbrezová az éllovas szenciek otthonában is három pon­tot szerzett. VRANOV-KYS. LIESKOVEC 3:0 (2:0). Góllövők: Komár (30.), Je- nečko (44.), Bumbera (84.). Játék­vezető: Hrčka, 1700 néző. NITRA-BÁČ 0:1 (0:0). Góllövő: Szíjjártó (88.). Játékvezető: Janko- vič, 800 néző. Kiállítva: Burák (80., Nitra). Végig mezőnyfölényben fut­balloztak a nyitraiak, de a vendégek térfelén nem tudtak mit kezdeni a labdával. Tíz perccel a befejezés előtt 10 főre fogyatkoztak a kék-fehérek, s ezt a bacsfaiak két perccel a befeje­zés előtt ki is használták: egy gyors ellentámadást követően Tomčák be­adását Szíjjártó vágta a hálóba. PRIEVIDZA-PREŠOV 1:1 (1:1). Góllövők: Jantek (51. - öngól), ill. Jakubko (95.). Játékvezető: Šimon, 3500 néző. Már-már mindenki el­könyvelte a hazaiak győzelmét, ami­kor a hosszabbítás 5. percében egyenlített a Tatran. SENICA-LIČARTOVCE 2:2 (1:0). Góllövők: Hejčík (26., 62.), ill. Ko­šík (63.-öngól), Adam (81.). Játék­vezető: Samotný, 1000 néző. A bajnokság állása: 1. Podbrezová 7 4 3 0 13:5 15 2. Prešov 7 4 2 1 14:7 14 3. Senec 7 4 1 2 14:7 13 4. Šaľa 7 3 3 1 10:6 12 5. Rim. Sobota 7 3 3 1 8:4 12 6. Ličartovce 7 3 2 2 12:7 11 7. Prievidza 7 3 2 2 10:10 11 8. Vranov 7 3 1 3 6:9 10 9. Báč 7 3 1 3 7:11 10 10. Kys. Lieskovec 7 2 3 2 4:4 9 11. FC Košice 7 2, 2 3 9:11 8 12. Humenné 7 2 2 3 9:14 8 13. Rapid 7 2 1 4 5:10 7 14. Senica 7 1 3 3 8:10 6 15. Nitra 7 1 1 5 3:7 4 16. DAC 7 0 2 5 4:14 2 A 8. felvonás műsora - szeptember 13., 16.00: Kys. Lieskovec- Báč, Pre- šov-Nitra, ŠaTa-Prievidza, FC Koši- ce-Rim. Sobota, Podbrezová-Ra- pid, Ličartovce-Senec, DAC-Senica, Vranov-Humenné. (sr) FÓKUSZBAN Szombat délelőtti matiné, tinédzserekkel J. GAZDAG JÓZSEF Pozsony. Van egy csapat. Neve még van (l.FC Košice), de saját stadionja nincs, pénze sincs, minőségi játékosa is alig (bár en­nek a megállapításnak a szlovák fociban már rég nincs hírértéke). Van egy csapat, amely úgy tudott csak kiállni idei első bajnokijára Licsérden, hogy az éppen akkor mérkőzésről érkező ifisták közül néhányat azonnal magukkal vit­tek. Van egy csapat, amely most már sorozatban ultimátumokat ad a klubvezetésnek: két győztes meccsel a hátuk mögött úgy érzik (s valószínűleg igazuk is van), ők már bizonyítottak, most bizonyít­son a klubvezetés. A klubvezetés viszont úgy érzi, ő már bizonyí­tott: másfél évre úgy-ahogy talp­raállította a Rezešék távozása után egyszeriben a kiesés által, majd a kalandor Borriero tényke­dése miatt a megszűnés által fe­nyegetett egyesületet, ráadásul - mint mondták - csalódtak a fut­ballistákban. Egyelőre csak ku­lisszák mögötti beszédtéma (s az itteni viszonyokat istjierve az is marad), hogy az l.FC tavalyi, ne­gatív rekordokat döntő nyereden- ségi sorozatából néhányjátékos a fogadóirodáknak köszönhetően szépen profitált. Az l.FC fiataljai ultimátumokat adnak, de talán ők is érzik, hogy a meccsbojkot­tal maguknak ártanának. A hó­napok azonban teltek, s mivel senki sem biztatta őket, hogy jobb lesz a helyzet, a figyelem- felkeltés stratégiáját választot­ták. Mindezzel azt akarván elér­ni, hogy a város mentőövet dob­jon a klubnak. Az eladósodott városnak azonban egy élvonal­beli csapat sem volt perspektivi­kus, akkor pedig egy második li­gás, s ott is valószínűsíthetően a kiesés ellen küzdő csapat miért lenne az. Pedig az lehetne, hiszen ezek a „tinédzserek” (szombaton a má­sodik félidőben Vágner lecserélé­se után a mezőnyjátékosok átlag- életkora 19 év volt) még képesek szívvel játszani, képesek „odaten­ni magukat” a pályán. Mert ki­kaptak ugyan a Rapidtől, de az utolsó sípszóig hajtottak. Az már egy más téma, hogy Do- boš játékvezető vajon miért en­gedélyezte a hazaiak „csontzené­jét” (Čertík szinte vadászott a technikás Zeherre), s hogy miért tűnhetett úgy, az arbiter a kassai­aknak csak az egykori válogatott csatár, Jaroslav Timko közbejárá­sára osztja ki a sárga lapokat.