Új Szó, 2003. szeptember (56. évfolyam, 201-224. szám)

2003-09-29 / 223. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. SZEPTEMBER 29. Sportvilág Könnyedén győzött a Ferencváros a Pécsi MFC ellen, és nyolc forduló után is veretlen Kikapott a Real Madrid - a Bundesligában folytatja jó szereplését a VfB Stuttgart Tovább menetel a Siófok Az újpesti Simek Péter sem remekelt Siófokon. (nblhu-felvétel) Budapest. Az Arany Ászok Li­ga nyolcadik fordulójának szombati mérkőzésén az Új­pest Siófokon kapott ki, a hat büntetőponttal sújtott Ferencváros pedig egy vitat­ható tizenegyessel kezdődő mérkőzésen végül könnye­dén nyert a Pécs ellen. ÖSSZEÁLLÍTÁS Siófok. A Balaton FC labdarúgói sokadszor bizonyították be, hogy igenis az élvonalban a helyük. A sárga-kékek ötödik hazai fellépé­sükön negyedik győzelmüket arat­ták, és bizony ma már nem lehet olyan hangokat hallani, hogy a Ba­laton FC-nek kiesési gondjai lehet­nek. A legyőzött ellenfelek között volt többek között a DVSC és most ugyebár az Újpest is, vagyis olyan együttesek, amelyek szeretnének kijutni a nemzetközi porondra. A két együttest a mérkőzés kezdete előtt mindössze egy pont választotta el a táblázaton, igaz aligha gondolta bárki is a bajnokság kezdetekor, hogy hét forduló után az előny a Ba­laton FC-nél lesz. S hogy mit érezhe­tett az összecsapás második percé­ben Mezey György, a lila-fehérek szakvezetője, arról csak elképzelése­ink lehetnek, ám tény, Simek Péter olyan helyzetben rontott, amely bi­zony serdülő háromban is főbenjáró bűnnek számít. A hazaiak tulajdon­képpen az első támadásukat vezet­ték, amelynek végén Vlaszák Gézá­nak az a feladat jutott, hogy a háló­ból kivegye a labdát: Kovács Péter nyargalt el a jobb oldalon, aztán átí­velt az ellenkező oldalra, ahol az ér­kező Usvat 14 méterről, ballal egyből tüzelt, éppen a kapu előtt ke­resztbe futó Csordást találta el lab­dája, s az a hazai támadó combjáról a kapu bal oldalába vágódott (1:0). A játékrész felénél ráadásul köny­nyen megduplázódhatott volna a Balaton FC előnye, csakhogy ajáték- vezető nagyvonalúan szemet hunyt Juhár Tamás büntetőterületen belüli szabálytalan megmozdulása felett. Ami az első negyvenöt perc iramát illeti, az bizony hagyott kívánnivalót maga után, ám azt már sokadszor kellett megállapítani, hogy az őszi idény kezdete előtt sokak által lesaj­nált Balaton FC gond nélkül képes eltüntetni a játékosállományok kö­zött meglévő, úgymond minőségi különbséget. Nem okozott meglepe­tést, hogy szünet után az Újpest nagy erőket mozgósított az egyenlí­tés érdekében. A játék jobbára a ha­zaiak térfelére terelődött át, csak­hogy ez a tény nem párosult gól­helyzetekkel. Ennek ellenére Cser- nyánszki Norbertnek többször is vé­denie kellett, mégpedig azért, mert az újpesti játékosok felismerték, nem muszáj a kapu előterébe beci­pelni a labdát, átlövésből is lehet gólveszélyt kialakítani. A hajrában aztán a lila-fehérek kapusa, Vlaszák Géza is megpróbált gólt szerezni, csakhogy a Siófok hősiesen állta a rohamokat. (NS) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA BALATON FC SIÓFOK-ÚJPEST 1:0 (1:0) 1. MTK 8 4 2 2 14:9 14 2. Balaton FC 8 4 2 2 8:4 14 3. Debrecen 8 4 1 3 11:7 13 4. Videoton 8 3 4 1 12:10 13 5. Sopron 8 3 2 3 11:9 11 6. Pécs 8 3 2 3 9:10 11 7. Győr 8 3 2 3 8:12 11 8. Ferencváros 8 4 4 0 13:6 10 9. Újpest 8 2 4 2 8:7 10 10. Lombard FC 8 2 4 2 8:8 10 11. Békéscsaba 8 1 3 4 8:13 6 12. Zalaegerszeg 8 0 0 8 7:22 0 (A Ferencvárostól 6 büntetőpont levonva.) KÖVETKEZIK A 9. fordulóban: október 3., péntek: MTK FC-Békéscsabai EFC. Október 4., szombat: Újpest FC- Videoton FCF, Pécsi MFC-ETO FC Győr; Zala­egerszegi TE-Lombard FC Haladás; Matáv FC-Sopron-Balaton FC; DVSC-MegaForce-Ferencvárosi TC. Rangadó a kupában FTC-MTK a nyolc közé jutásért Budapest. Pénteken a Magyar Labdarúgó Szövetségben elkészí­tették a Magyar Kupa nyolcad- döntőjének párosítását. A legna­gyobb érdeklődést minden bi­zonnyal az FTC-MTK párharc váltja ki: a kupa címvédője vagy a tavalyi bajnok idejekorán búcsúra kényszerül. További érdekesség, hogy ez a mérkőzés az egyetlen, ahol két élvonalbeli együttes csap össze. A mérkőzésekre október 29-én kerül sor. A nyolcaddöntő párosítása: Szent- lőrinc (NB III)-Matáv Sopron; Tuzsér (NB III)-BKV Előre (NB I/B), Bodajk (NB I/B)-Pécsi MFC, MTK- Ferencváros; Győri DAC (NB III)-Vi­deoton; Cegléd (NB III)- Budapesti Vasas (NB I/B); Szentes (NB II)-Budapest Honvéd (NB I/B); Kar­cag (NB II)-ZTE. (o-o) Siófok, 3000 néző. Gólszerző: Csordás (6.). Játékvezető: Soly- mosi. BALATON FC: Csernyánsz- ki-Juhász, Radics, Kuttor, Lász- ló-Mészáros, Vörös, Kovács P., Us­vat (90. Kőrösi)-Csordás (61. Vi­rág), Sitku (77. Potemkin). ÚJ­PEST FC: Vlaszák-Szélesi, Vanc- zák, Juhár, Nagy G.-Simek, Erős (67. Róth), Farkas, Polonkai (46. Rósa H.)-Kovács Z., Tokody (46. Szanyó) FERENCVÁROS-PÉCS 3:0 (1:0) Üllői út, 3500 néző. Gólszerzők: Sa- su (2. - 11-esből), Dragoner (60.), Lipcsei (79.). Játékvezető: Hajdó. FTC: Szűcs-Vukmir, Dragoner, Kiss Gy.-Kriston (86. Bognár), Lipcsei, Zováth, Leandro-Rósa-Sasu, Penk- sa (72. Huszti). PÉCS: Németh-Sipos, Szabados, Di­enes, Bajusz-Berdó (70. Ulrich), Erős (46. Jokisics), Pavicsevics, Ga- ál-Horváth (46. Győri), Pest. A mérkőzés előtt egyperces gyász­szünettel emlékeztek az 1993. szep­tember 7-én tragikus körülmények között elhunyt Zsiborás Gáborra, a zöld-fehérek egykori legendás kapu­sára. A kezdőrúgást Zsiborás gyer­mekei végezték el. BÉKÉSCSABA-DEBRECEN 1:2 (0:1) Békéscsaba, 5000 néző. Gólszerzők: Kovács B. (80.), illetve Bajzát (6., 64.). Játékvezető: Világi. BÉKÉS­CSABA: Simunics-Schin-dler, Vilo- tics (46. Simon), Udvari, Valen- tényi-Javrujan (62. Kovács N.), Bánföldi, Kovács B., Vincze Z.- Faragó (67. Tóth Gy.), Miculescu. DVSC: Tomics-Nikolov (88. Csehi), Éger, Szekeres T., Szatmári- Dombi, Kiss Z., Habi, Böőr-Bajzát (91. Andorka), Sumudica (59. Halmosi). VIDEOTON-MTK 1:1 (0:0) Székesfehérvár, 4000 néző. Gól­szerző: Medveď (61.), ill. Zabos (58.) Játékvezető: Megyebíró. VIDEOTON: Tudor-Risztics, Vo- chin (2. Kóczián), Koller-Tere- ánszki-Tóth, Tóth B., Dvéri, Schwarcz, Szabó T.-Medved’, Hercegfalvi. MTK: Végh-Pusztai, Komlósi (31. Rednic), Juhász, Fü- zi-Czvitkovics, Zabos (79. Pandúr), Jezdimirovics, Szabó (70. Silva)-Il- lés, Torghelle. GYŐRI ETO FC-ZALAEGERSZEG 4:3 (3:1) Győr, 3000 néző. Gólszerzők: Miriu- ta (13.), Németh N. (15.), Kalina (36.), Nicsenko (90.), illetve Sabo (44.), Józsi (55., 59.). Jv.: Sápi. GYŐR: Sebők-Böjte, Stark (46. Jäkl), Geri-Németh N., Nyilas (84. Jancetic), Kartelo-Miriuta, Aranito- vics-Bajevski (28. Kalina), Nicsenko ZTE: Bardi-Kráf, Molnár, Balog (75. Szíjjártó), Józsi (75. Koplárovics)- Babati (46. Csóka), Ljubojevics, Vincze O., Szamosi-Sabo, Egressy. HALADÁS-SOPRON 0:0 Szombathely, 6000 néző, Játékve- S., Tüske. SOPRON: Milinte-Ba- zető: Erdős. HALADÁS: Balogh goly, Lambulics, Pető, Hanák- T.-Farkas V, Seper, Lőrincz, Farkas Grósz, Baumgartner (76. Balaskó), A.-Kaj (46. Szabó), Jagodics, Som- Lazics, Horváth A. (58. Pintér), falvi (78. Kovács A.), Tóth P.-Nagy Cseke (54. Sira)-Tóth M. Van Nistelrooy-show Leicesterben ÖSSZEÁLLÍTÁS Az angol Premier League-ben Ruud Van Nistelrooy vezérletével a Man­chester Utd. Könnyedén győzött Lei­cesterben. Valenciában kapott ki a Real Madrid, a cseh élvonalban pe­dig hosszú idő után tudott győzni idegenben a prágai Sparta, a tabel­lát azonban továbbra is a veretlen ostravai Baník vezeti. ANGLIA. Az Arsenal elleni múlt heti 0:0-ás rangadó utolsó percében büntetőt hibázó Ruud van Nistelrooy ezúttal három gólt szerzett a Leicester City elleni találkozón. A 4:l-es győzel­met arató Manchester United másik szombati hőse a sérvproblémák mi­att hetekig hiányzó Paul Scholes volt, a válogatott középpályás két gólpasszal tért vissza. 7. forduló: Bir­mingham-Portsmouth 2:0, góllö­vők: Clemence (21.), Lazaridis (50.); Arsenal-Newcastle 3:2, g.: Henry (18., 80.), Silva (67.), ill. Ro­bert (26.), Bemard (71.); Bolton- Wolverhampton 1:1, g.: Davies (85.), ill. Rae (30.); Chelsea-Aston Villa 1:0, g.: Hasselbaink (43.); Lei- cester-Manchester United 1:4, g.: Sinclair (73.), ill. Keane (15.), Van Nistelrooy (16., 45., 52.); Sout- hampton-Middlesbrough 0:1, g.: Christie (13.), Németh Szüárd a 75. perctől játszott; Charlton-Liverpool 3:2, g. Lisbie (31., 43., 83.), ill. Smi- cer (15.), Owen (52. - 11-esből); Blackburn-Fulham 0:2, g. Boa Mor­te (5.), Saha (56.); Everton-Leeds 4:0, g.: Watson (27., 37,52.), Fergu­son (39.); Manchester City-Totten- ham 0:0. CSEHORSZÁG A prágai Spartának több mint fél év után sikerült idegenben győznie! A találkozónak csupán 455 nézője volt... Ostraván egészen más a helyzet: a Zlín elleni bajnokin 17 000 ember tombolt a lelátókon! A Baník biztosan győzött, így tovább­ra is listavezető. 9. forduló: Blšany-Sparta 0:4, gól­lövők: Labant (14.-ll-esből), Kind (45.), Sionko (53.), Zelenka (62.), Lukáč 90 perc - Labant 90 perc, Mi­chalik a 78. perctől; České Budéjovi- ce-Jablonec 3:0, g.: Sivok (12.), La- fata (52., 54.); Chlebek és Pončák 90 perc - Lovásik 90 perc, Guľa a 68. perctől; Liberec-Olomouc 1:1, g.: Hološko (77.), ill. Kučera (33.), Kise- la a 64. percig, Hodúr a 64. perctől, Ančic 45. percig, Hološko a 46. perc­től - Reiter a 90. percig, Babnič a 87. percig; Ostrava-Zlín 3:0, g.: Heinz (16., 67), Slončík (86.); Plzeň-Príb- ram 0:4, g.: Otepka (55.), Cesarec (78.), Žemlík (90.), Novák (90.), Jež 90 perc - Novák 90 perc; Staré Mésto-Opava 3:1, g.: Bureš (6.), Pa- linek (65.-ll-esbôl), Malár (87), ill. Baránek (78.), a hazaiaknál Kostka 90 perc; Žižkov-Teplice 0:1, g.: Vorišek (44.). NÉMETORSZÁG Megállíthatatlan a Stuttgart! Sza- bics Imre csapata biztosan győzött Münchenben és ebben az idényben még nem kapott gólt! Már csak 69 perc választja el Hildebrandot at­tól, hogy megdöntse Oliver Kahn 803 perces gól nélküli rekordját. A vendégeknél Szabics végigjátszot­ta a mérkőzést, agilisán futballo­zott, s együttese második találatá­ban elévülhetetlen érdemeket szer­zett, ugyanis ő harcolta ki a 17. percben a büntetőt, amelyet Meira értékesített. Lisztes Krisztián csa­pata, a Werder Bremen is idegen­ben győzött a seregehajtó 1. FC Köln vendégeként. Lisztes kezdő­ként lépett pályára, s a 67. percig játszott. A bajnoki címvédő Bayern München is idegenben győzött, igaz jóval nehezebben mint a Stutt­gart és a Bremen. A bajorok Maka- ay 86. percben szerzett góljával tudtak csak nyerni a Hansa Rostock pályáján. 7. forduló: Wolfsburg-Le- verkusen 0:1, góllövő: Schneider (57); Kaiserslautern-Hanover 1:0, g.: Klose (90.); Mönchengladbach -Bochum 2:2, g.: Van Lent (5., 90.), ill. Diabang (60.), Madsen (89.); Rostock-Bayern 1:2, g.: Lin­ke (47.-öngól), ill. Santa Cruz (30.), Makaay (86.); Köln-Bremen 1:4, g.: Scherz (79.), ill. Micoud (10.), Klasnics (4Ö.), Stalteri (70.), Charisteas (90.), a vendégeknél Lisztes a 67. percig játszott; 1860 München- Stuttgart 0:3, g.: Soldo (10.), Meira (17.-1 l esből), Hieb (50.), a vendégeknél Szabics végig a pályán volt; Dortmund-Freiburg 1:0, g.: Ewerthon (68.); Schalke -Frankfurt 1:1, g.: Rodriguez (33.), ill. Chris (38.); Hertha- Hamburg 1:1, g.: Friedrich (32.), ill. Schlitzke (91.). SPANYOLORSZÁG Elvesztette veretlenségét a Real Madrid! A királyi gárda a le­gerősebb összeállításban lépett pá­lyára, de a Valencia minden tekin­tetben jobb volt. A Real veresége a vártnál is fájdalmasabban érintette David Beckhamet, ugyanis bokasé­rülést szenvedett, s emiatt kétsé­ges, hogy pályára léphet-e október 11-én a csoportelsőségről döntő tö­rökországi Európa-bajnoki selej­tezőn. Beckham vasárnap nem is vett részt a madridiak edzésén. „Fogalmam sincs, hogy játszhatok- e Törökországban. Egyelőre nagyon fáj a lábam, a következő napok sok mindenre választ adnak. Az pedig még kétségesebb, hogy szerdán játszhatok-e az FC Porto elleni Baj­nokok Ligája mérkőzésen.” 5. fordu­ló: Bilbao-San Sebastian 1:0, gól­lövők: Tiko (81.); Celta Vigo-Valla- dolid 3:2, g.: Jesuli (54.), Müosevics (72.), Mosztovoj (82.), ül. Makuku- la (4., 51.); Osasuna-La Coruna 3:2, g.: Púnál (21.-ll-esből), Rosado (23.), Hector (24.-öngól), ill. Luque (28.), Pandiani (90.); Valencia-Real Madrid 2:0, g.: Mista (4.), Oliveira (71.); Albacete-Mallorca 2:0, g.: Parri (16.), Mikel (79.); Espanyol- Malaga 1:2, g.: Tamudo (56.), ill. Romero (36.), Salva (84.); Santan- der-Villarreal 0:2, g.: Andersson (68.) és Riqu-el-me (87); Zaragoza -Betis Sevilla 0:1, g.: Assuncao (81.) OLASZORSZÁG 4. forduló: Reggina-Juventus 0:2, góllövők: Di Vaio (13.), Nedved (50.); Udinese-Internazionale 0:0; AC Milan-Lecce 3:0, g. Sev- csenko (21., 69.), Tomasson (90.); AS Roma-Ancona'3:0, g. Montella (48.), Totti (78.), Delvecchio (86.); Chievo-Perugia 4:1, g. Zan- chetta (40., 51. - 11-esből), Semio- li (65.), Amauri (80.), ill. Di Loreto (47); Modena-Bologna 2:0, g. Amoruso (17), Kamara (40.); Par­ma-Siena 1:1, g. Adriano (79.), ill. Lazetics (40.) ; Sampdoria-Brescia 2:1, g. Bazzani (88.), Flachi (91. - 11-esből), ill. Mauri (69.). AUSZTRIA 11. forduló: Admira- GAK 1:1; Sturm-Mattersburg 0:1; Salzburg- Bregenz 0:1; Austria-Kärnten 3:0; Pasching-Rapid. 1:2. BELGIUM 7. forduló: St. Liege-La Louviere 0:2; Beerschot-Gent 0:2; Heusden- Anderlecht 2:4; Charleroi-St. Trui- den 1:1; FC Brugges-Beveren 3:0; Lierse-Genk 3:5; Mons-Cr. Brugges 0:0; Mouscron-Antwerpen 2:0; Lo- keren-Westerlo 1:3. FRANCIAORSZÁG 8. forduló: Lyon-Lens 4:0; Marseil­le-Nice 2:1; Bastia-Sochaux 2:0; Lille-Montpellier 1:1; Metz-Guin- gamp 1:1; Monaco-Toulouse 3:0; Paris SG-Auxerre 1:0; Rennes-Le Mans 2:0, Bordeaux-Ajaccio 1:0. HOLLANDIA 6. forduló: Eindhoven-AlkmaarO:l; Heerenveen- Twente Enschede 3:0; Roosendaal-Volendam 1:1; Ajax- Tüburg 6:0; Utrecht-Amheim 1:3; Zwolle-Feyenoord 0:3; Nijmegen- Den Haag 1:2; Waalwijk-Breda 2:0; Roda Kerkrade-Groningen 0:0. TÖRÖKORSZÁG 7. forduló: Ankaragücü-Istanbuls- por 2:1; Adanaspor-Galatasaray 0:2; Bursaspor-Konyaspor 2:1; Fe- nerbahce-Genclerbirligi 1:0; Sam- sunspor-Elazigspor 2:0; Sebats- por-Gaziantepspor 1:2. (mti, at) Amikor a mestert tanítják. A minden poszton sztárjátékost szerepeltető Real Madrid szombaton 2:0-ra kikapott a Valenciától. A képen Torres (világos mezben) a madridi Ronaldóval küzd a labdáért. (Reuters-felvétel)