Új Szó, 2002. szeptember (55. évfolyam, 203-227. szám)

2002-09-23 / 221. szám, hétfő

2002. szeptember 23., hétfő 17. oldal I. LABDARÚGÓLIGA, 10. FORDULÓ Elszenvedte idei első vereségét a kassai együttes, csupán az égszínkékek nyertek idegenben A Slovan átvette a vezetést Martin Fabus, a trencséniek gólveszélyes csatára (balról a második) két nagyszombati játékossal, Martin Poljovkával (balról) és Souleymane Fallal (15-ös mezben) csatázik a labdáért (TASR-felvétel) Pozsony. Új éllovasa van a bajnokságnak. Mivel a szombatig listavezető nagy- szombatiak csak döntetlen eredményt értek el Tren- csénben, az FC Kosice pedig kikapott a Petrzalkától, a Rózsahegyen győztes Slovan került a tabella élére. SITA-ÖSSZEÁLLÍTÁS ♦ A rózsahegyiek nem játszottak alárendelt szerepet a Slovan elleni meccsen, már az első percben helyzetbe kerültek, Peter Jurco elügyetlenkedte a ziccert. És ép­pen ez a játékos döntötte el tulaj­donképpen a meccs sorsát, mivel a 9. percben visszarántotta Slahort és kiállították. Stredák játékvezető azonban a másik oldalon egy ha­sonló szituáció után nem állította ki Dzúrikot, aki szabálytalanul szerelte Spánikot. Némileg megle­petésnek számít, hogy a hazai egy­üttes mindent a támadásra tett fel, többször kerültek játékosai gól­helyzetbe, de sem Kurty, Bédi és Hazucha lövései nem találtak utat a hálóba. A Slovan a 44. percben szerezhetett volna gólt, Vittek egyedül húzott kapura, Helbich azonban beérte és szerelte. Szünet után is felváltva forogtak veszély­ben a kapuk, a vendéglátók fegyel­mezetten védekeztek, s nagy kedv­vel támadtak. A 69. percben Vittek két védőn is átcselezte magát, Necashoz játszott, de azt szerel­ték. A mérkőzés hajrájában Homo­A rózsahegyiek nem ját­szottak alárendelt szere­pet a Slovan ellen. lác belépése után megsérült a ha­zaiak legveszélyesebb csatára, Ha­zucha. Lecserélése után Vittek le­futotta a hazai védőket, lövése azonban milliméterekkel elkerülte a kaput. Csak a 81. percben szerez­te meg a vezetést a Slovan, Necas szögletrúgása után Vittek talált a hálóba. A mérkőzés képe alapján elmondhatjuk, a Slovan győzelmet szenvedett Rózsahegyen. ♦ Az első perctől kezdve fölénybe kerültek a ligetiek a kassaiak elleni mérkőzésen, s fölényüket már a VILIAM HYRAVY (Ruzomberok): „Tíz játékossal futballozni nagyon nehéz, a fiúk minden tőlük tel­hetőt megtettek. Biztosított véde­kezésre alapoztuk a játékunkat, úgy érzem, egyenrangú ellenfele voltunk a Slovannak. Egyetlen hi­bánk döntött a három pont sorsá­ról. Nem érdemeltünk vereséget, a szerencsésebb csapat nyert.” DUSÁN RADOLSKY (Slovan): „Jurco kiállítása után némileg me­gijedtünk. Nem tudtunk mit kezde­ni a hazaiak lestaktikájával, pon­tatlanul szőttük támadásainkat, s mivel a hazaiak elkezdtek jobban küzdeni, nehéz helyzetbe kerül­tünk. Szünet után megnyugod­tunk, a fiúk nem igyekeztek előre, vártak a kínálkozó lehetőségre, amely végül is elérkezett. A hajrá­ban sok helyzetünk volt, további gólokat rúghattunk volna.” PECZE KÁROLY (Inter): „Kitartó támadójátékunk meghozta gyü­17. percben gólra váltották: Maix- ner lapos lövéssel megszerezte csapata első gólját. A kassaiak a gyors kontratámadásokra helyez­ték a hangsúlyt, s a 22. percben majdnem gólt rúgtak, M. Sovic ki­ugratta Kozákot, akinek lövését Cobej üggyel-bajjal hárította. Az első félidő hajrájában kapuja elé szorította ellenfelét a Petrzalka, egymásután rúgta a szögleteket, de nem tudott gólt szerezni. Ellen­kezőleg, kapott egyet, Kozák át­adásával. M. Sovic lefutott a tizen­hatosig és biztosan talált a hálóba. A második félidő is viszonylag jó játékot hozott. A 61. percben a vendégek gyors támadása majd­nem gólt eredményezett, M. Sovic kétszerre sem tudta átjátszani Cobej kapust. A 67. percben szüle­tett a mérkőzés második gólja, Su- chánek ideális átadást kapott Mi­kuliétól, lefutotta a védőket és a kapujából kiinduló Rodák mellett beállította a végeredményt. ♦ A Púchov-Zilina meccs első tíz percében mindkét csapatnak volt egy-egy helyzete, de nem tudta azt kihasználni. Utána hosszú időre mölcsét. A vendégek jó benyomást tettek rám, teljesítményük sokkal jobb volt a Petrzalka ellen nyújtott futballozásuknál. Annak ellenére, hogy a vendégek néhányszor ránk ijesztettek, megérdemelten nyer­tünk. Érdekesebb lehet volna az összecsapás, ha Drobnák a 3. percben kihasználja a nagy le­hetőséget.” STANISLAV GRIGA (Dubnica): „Pozitívum számunkra, hogy a Petrzalka elleni fiaskó után javult a játékunk. Főleg az Inter vezető góljáig játszottunk jól, gólt, gólo­kat is rúghattunk volna. Ismét nem sikerült idegenben pontot szerez­nünk, pedig ezen a meccsen na­gyon közel álltunk hozzá.” ANTON DRAGÚN (Trenéín): „Egyik csapatnak sem jó az egy pont, a mérkőzés azonban tetszhetett a nézőknek. Az első félidőben jól ala­kult számunkra a meccs, ellenfelün­ket nem engedtük góllal kecsegtető gyenge játékot produkáltak a csa­patok és csak a félidő hajrájában lett izgalmasabb a játék, gól azon­ban nem született. Az 50. percben Peter Vavrík ívelése elkerülte a ka­put, tíz perccel később Breska ha­sonlóan kivitelezett lövése már a hálóban kötött ki. Utána újabb gólt szerezhetett volna a gyors lábú csatár, de a védők mentettek. A hajrában mindent megpróbált a bajnok, beszorította a hazaiakat, levegőben lógott a gól, de sem Rusnák, sem Sninsky lövése nem jutott a hálóba. ♦ Az utolsó Trencín és az első Trnava összecsapása az első játék­részben gyenge futballt hozott, szinte nem forogtak veszélyben a kapuk. Hiába játszott enyhe fö­lényben a hazai együttes, gyenge helyzetkihasználása révén nem volt esély a gólszerzésre. Szünet után megváltozott a játék képe. Az 54. percben piros lapot kapott Smak, a trencséniek kapusa (kéz­zel hárított a tizenhatoson kívül), s ettől a perctől kezdve megélénkült a játék. A 62. percben Kriss és Stano vezetett egy góllal kecseg­helyzetbe. Mivel nagyon jól ismeri egymást a két csapat, egyik sem csi­nált taktikai hibát, így kevés gól­helyzet adódott.” JOZEF ADAMEC (Trnava): „Ele­inte hiányzott játékunkból a fe­lelősség és az összpontosítás. Vé­denceim azt hitték, a hazaiak si­mán átadják nekünk a három pontot. A szünetig pórázon tar­tottak bennünket a vendéglátók, később belelendültünk, de to­vábbra sem tudunk kellő teljesít­ményt nyújtani idegenben. Ä ha­zaiak emberhátrányban is gondot okoztak nekünk.” VLADIMÍR WEISS (Petrzalka): „A bajnokság legjobb csapata ellen játszottunk, tartottunk is tőle, hi­szen eddig jól szervezett játékkal tartotta veretlenségét. Nagyra be­csülöm győzelmünket, s azt, hogy a fiúkat nem törte le az első félidő hajrájában bekapott egyenlítő gól. Örülök annak, hogy jól sike­tető akciót, ám nem lett belőle semmi, s az ellentámadás után Duris szöglete után Spal csukafe­jessel szerezte a vendéglátók ve­zető gólját. Ez felpaprikázta a ven­dégeket, akik nagy hajrába kezd­tek, s a 77. percben egy kapu előtti kavarodás után Fali egyenlített. Utána is a Trnava játszott fölény­ben, megpróbálta maga javára for­dítani az összecsapást. A rájátszás­ban Stano megszerezte a második hazai gólt, de a bíró lesállás miatt érvénytelenítette. 1. Slovan 10 6 2 2 14:7 20 2. Trnava 10 5 4 1 16:8 19 3. FC Kosice 10 4 5 1 16:12 17 4. Púchov 10 5 2 3 12:12 17 5. Zilina 10 5 1 4 16:11 16 6. Inter 10 4 1 5 13:18 13 7. Petrzalka 10 3 3 4 12:14 12 8. Dubnica 10 4 0 6 10:12 12 9. Trencín 10 2 1 7 10:17 7 10. Ruzomberok 10 2 1 7 12:20 7 A következő forduló műsora - szep­tember 28., szombat, 15.00: Ru- zomberok-Inter, Zilina-Trencín, Trnava-Petrzalka, Kosice-Dubnica. 18.00: Slovan-Púchov. rült a 17 esztendős Mikulic bemu­tatkozása.” BOHUMIL ANDREJKO (az FC Ko­sice másodedzője): „A nézők rendkívül jó mérkőzést láthattak a nehéz talajú pályán. Nagy- lelkűek voltunk ellenfelünkhöz, mivel sok lehetőséget kihaszná­latlanul hagytunk, s ez első vere­ségünket eredményezte.” STEFAN TOMÁNEK (a Púchov má­sodedzője): „A franciaországi 0:6 után szükségünk volt a győzelem­re. A kiegyenlített meccsen gólt rúgtunk, sok helyzetet kihaszná­latlanul hagytunk, így megérde­meltnek tartom győzelmünket.” FRANTISEK KOMNACKY (Zilina): „A Rózsahegyen elért győzelmünk után Puhóban is nyerni akartunk, ezért elégedetlenül távozunk. A kö­zéppályán túljátszottuk ellenfelün­ket, de a kidolgozott helyzeteket nem tudtuk kihasználni.” (SITA, tv) AZ EDZŐK AAONDTÁK MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE Artmedia Petrzalka-FC Kosice 2:1 (1:1) Góllövők: Maixner (17.), Suchánek (67.), ill. M. Sovic (45.). Játék­vezető: Sipos, 3100 néző. Sárga lap: Kubala, Maixner, Obsitník. PETRZALKA: Cobej-Kinder, Sevinsky, Sobona, Draguns-Suchá- nek, Borbély, Hellebrant (28. Kubala, 72. Mikulic), Zvara, Maix- ner-Medved’ (78. Soltis). FC KOSICE: Rodák-Skolník, Dord’, Cifra- nic, Semanco (70. Loj)-Lazúr (8. J. Sovic), M . Sovic, Obsitník, Sa- para-Kozák, Gajdos (82. Mati). Matador Púchov-MSK Zilina 1:0 (0:0) Góllövő: Breska (60.). Játékvezető: Havrilla, 3600 néző. Sárga lap: Holcík, ill. Zabavník, Sninsky. PÚCHOV: Bernady-Ovad, Zaveter- ník (77. Satka), Pavol Vavrík, Holcík-Belák, Strba, Peter Vavrík, Talda (75. Gegics)-Skripec (58. Pernis), Breska. ZILINA: Mucha- Zabavník, Klago, Labant, Drahno-T. Durica (66. Kosmel’), Sninsky, Mintái, M. Durica-Gottwald (66. Rusnák), Barcík (88. Bazík. Ruzomberok-Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Góllövő: Vittek (81.). Játékvezető: Stredák, 3200 néző. Sárga lap: Zofcák, ill. Vomácka, Obzera, Polgár, Homolác. Piros lap: Peter Jurco (9.) RUZOMBEROK: Mucha-Jurco, Mikulás, Rák-Kurty, Helbich, Zofcák (46. Labaska), Bédi-Urban-Hazucha (77. To- movcík), Spánik (35. Zosák). SLOVAN: Prole-Vomácka (46. Necas), Dzúrik, Homolác, Ed. Hrncár-Obzera (46. Pecko), Polgár, N. Hrncár, Onofrej-Slahor (81. Sedlák), Vittek. Inter-ZTS Dubnica 2:0 (0:0). Góllövők: Drobnák (71.), Tomcák (88.). Játékvezető: Gádosi, 1000 néző. Sárga lap: Paulík, Cisovsky, Cech. INTER: Hyll-Cisovsky, Gáspár, Barmos, Oprsaí-Czinege (88. Petrás), Paulík, Drobnák, Cech (76. Kocúrek)-Halenár, Lelkes (72. Tomcák. DUBNICA: P. Kováé-Zimen, Hanek, Sevela, Mráz-Dolezaj (75. A. Suchy), Drzík, Dobicovic-Kiska, Sokol (74. Nemec), Straka (81. Bellák). Trencín-Spartak Trnava 1:1 (0:0) Góllövők: Spal (63.), ill. Fall (77.). Játékvezető: Dvoráéek (cseh), 5500 néző. Sárga lap: Filip, Kriss. Piros lap: Smak (54.). TRENCÍN: Smak-Kopacka-Spal, Smelko, Svrcek-P. Duris (90. Skrtel’), Mik- las, Hanko, Micenec, Martaus (55. Kopcan)-Fabus. TRNAVA: Be- lic-Fall, Poljovka, Hlusko, Jezík—Filip (84. Lietava), Ujlaky, Stano, Gasparík (42. Molnár, 84. Hrabal)-Kriss, Kozuch. Viliam Fischer szívsebész javasolta az új vezetőedzőt Ruzomberok: Svoboda SITA-HÍR Rózsahegy. A Ruzomberok fut- ballklub úgy döntött, hogy Miros­lav Svobodát szerződteti a csapat új edzőjévé. A kontraktus a baj­nokság befejezéséig szól. Milan Bezák klubelnök: „Kedden írjuk a- lá a szerződést, csak az a kérdés, ki lesz az új tréner segítője. Egyelőre Ladislav Totkovic látja el a másod­edzői teendőket, egyidejűleg a B- csapat trénere is. Később Svoboda választ majd magának asszisz­tenst. Az új tréner kiválasztásánál nagy szerepe volt Viliam Fischer szívsebésznek, aki jelenleg a Slo­van igazgatótanácsának az elnöke. Pattogós zenére dinamikus játék a Disznólegelőn Sok lövés után két gól TOMI VINCE Pozsony. Újdonságot vezettek be az Inter I. ligás labdarúgócsapatának szombati, Dubnica elleni mérkőzé­sén: ha megszakadt a játék, patto­gós zene bömbölt a hangszórókból, talán azért, hogy még nagyobb tem­póra biztassa az egyébként sem sé- tafutballt játszó sárga-fekete fiata­lokat. Mentek is azok előre az első perctől kezdve az utolsóig, de a sok futásuknak, dinamikus játékuknak csak a meccs hajrájában lett ered­ménye. Addig ugyanis a figyelemre méltó, lendületes játékuk nem kevés pon­tatlanságot szült, az utolsó átadás mindig elakadt, lövéseik pedig célt tévesztettek. Például már a harma­dik percben egy szép és gyors akció után Drobnák tiszta helyzetben hi­bázott, majd a meccs során még nem egyszer hallatott magáról, mint a találat nélküli lövések mes­terlövésze. Végül aztán mégiscsak kegyeibe fogadta a szerencse, a 71. percben fejjel szerzett vezetést a rosszul helyezkedő Kovác kapus mellett. Eddig a momentumig a hi­hetetlenül aktív, nagy kedvvel és megállás nélkül futó hazaiak nem tudták meglepni ellenfelüket, amely nem akart elmaradni tőlük, igyekezett lépést tartani velük, s bár a mezőnyben nem futballozott olyan kreatívan, gyors kontrái során néhányszor ráijesztett a vendéglá­tókra. Persze, a hazaiak győzelme azért is megérdemelt, mert szinte minden akciójuk befejezéseként tü­zeltek kapura, tizenöt lövési kísérle­tük volt, ebből tízet kellett hárítania Kovác kapusnak. Kettőt nem tudott. A második hazai találat a véghajrá­ban érte a vendégeket, két cserejáté­kos közreműködésével: Petrás vil­lámgyorsan elfutott a jobb szélen, s a beadott labdáját Tomcák közelről pofozta a hálóba. A Myjava elleni kupameccs (0:3) és a Slovantól el­szenvedett vereség után (0:3) tehát magára talált az Inter, dinamikus, lövésekben és helyzetekben gazdag összecsapáson szerezte meg a há­rom bajnoki pontot.