Új Szó, 2001. október (54. évfolyam, 225-251. szám)

001-10-29 / 249. szám, hétfő

2001. október 29., hétfő 11. oldal Labdarúgó Szuperliga, 14. forduló: Púchovban döntetleneztek az emberhátrányban játszó eperjesiek Nagy a tolongás az élbolyban Pozsony. Az élvonalbeli fut- ballbajnokság hétvégi mér­kőzésein két hazai siker, két döntetlen és egy vendéggyő­zelem született. Nagy a tolon­gás az élbolyban, három csa­pat is 27 pontot gyűjtött, jobb gólkülönbségükkel a rózsahe­gyiek vezetik a tabellát. Jó iramú mérkőzést hozott a bajnok Inter ligeti vendégjá­téka, a sárga-feketék két íz­ben is vezettek, ám a hazaiak­nak sikerült egyenlíteniük. ÖSSZEÁLLÍTÁS Győzelemmel mutatkozott be Mi­roslav Svoboda a Slovan kispadján, védencei 2:0-ra legyőzték a kassaia­kat. Hiába játszottak a mezőnyben tetszetősen a keletiek, a kapu előtt elfogyott a tudományuk. A rózsahe­gyi együttes a vármái nehezebben szerezte meg a három pontot a se­reghajtó Dubnica otthonában. Je­lentős fölényben futballoztak a ven­dégek, ám a találkozó sorsát el­döntő gólra 93 percet kellett várni, amikor a csereként beállt Špánik ta­lált Poštrk kapujába. A rózsahegyi együttesben két belorusz labdarúgó is szóhoz jutott, a középpályás Ko- ritko és a csatár Sztripejkisz. Meglepetésnek számít, hogy az utóbbi időben jó formában sze­replő púchovi együttes hazai pá­lyán csupán döntetlent ért el az eperjesi együttes ellen. Annál is in­kább, mert a Tatran Micák kiállítá­sa miatt 65 percen át emberhát­rányban futballozott. Kevesen szá­mítottak arra, hogy egy gyors kontra végén Šlahor találatával ve­zérnek majd az epeijesiek, s csak az első félidő hajrájában sikerült egyenlíteniük a vendéglátóknak. Öt gólt hozott a Žilina-Trenčín mérkőzés, a katonák kezdtek job­ban, s Nečas góljával vezetést sze­reztek. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a hazaiak, és sike­rült fordítaniuk. A bajnokság állása: 1. Ružomberok 14 8 3 3 26:13 27 2. Inter 14 7 e 1 23:12 27 3. Žilina 14 8 3 3 26:16 27 4. Petržalka 14 6 6 2 27:18 24 5. Púchov 14 6 3 5 21:14 21 6. Trenčín 14 e 3 5 20:23 21 7. Slovan 14 4 4 6 16:20 16 8. Prešov 14 3 3 8 14:22 12 9. FC Košice 14 1 5 8 9:31 8 10. Dubnica 14 1 4 9 15:28 7 A következő, 15. forduló párosítása - november 3., szombat, 13.30: Pú- chov-Slovan, Prešov-Dubnica, Ru- žomberok-Petržalka, Trenčín-FC Košice; 15.30: Inter-Žilina, (sr) Czinege (balra) és Šoltis csatázik a labdáért a vasárnapi Petržalka-lnter pozsonyi rangadón (2:2). (TASR-felvétel) Kétszer egyenlítettek a ligetiek az Inter elleni rangadón Színes kivetítő a ligeti Artmedia-stadionban Igazságos döntetlen Négy góllal avatták ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Jó iramú találkozót ho­zott a bajnok Inter ligeti vendégjá­téka. Jobban kezdtek a hazaiak, az 5. percben zsinórban három szögle­tet rúgtak, s Hýli kapus csak üggyel- bajjal hárította Hrnčár próbálkozá­sát. Tíz perc után feljött az Inter, Drobňák elügyedenkedett egy hely­zetet. Az első negyed óra végén a ki­törő Lembakoalit Kinder nem a leg­szabályosabban szerelte, ám a já­tékvezető továbbot intett. Sőt, so­káig nem engedte be az orvost, majd még a földön fekvő afrikai csatárnak adott szimulálásért sárga lapot. A 24. percben vezetést'szer­zett az Inter: Drobňák ívelt szabad­rúgásánál elméláztak a ligeti védők, Kunzo próbálkozását még Lipčák bravúrosan hárította, ám Kratochvü fejesével szemben már tehetetlennek bizonyult. Nem sok­kal később egyenlített az Artmedia: Šoltis szöglete után Lembakoali fel­szabadíthatott volna, de addig pe­pecselt, míg szerélték, és Šoltis 14 m-es lövése Chrenkón irányt változ­tatva jutott a hálóba. Ezt követően Maixnerék beszorították a sár­ga-feketéket, Benőik közeli fejese centiméterekkel szállt mellé, majd Kinder bombája is elzúgott a kapu­fa mellett. Enyhe Inter-fölénnyel kezdődött a második félidő, az 53. percben ismét a hazaiak hálójában táncolt a labda, Čišovský, Czinege összjáték után az utóbbi a tizenha­tos sarkáról a felső sarokba lőtt. A gól után elkeseredetten támadtak a ligetiek, azonban az Inter gyors kontrái rendkívül veszélyesek vol­tak. A mérkőzés hajrájában az egyik vendégvédő kézzel ért a lab­dához a tizenhatoson belül, a meg­ítélt büntetőt Kinder erősen a kapu közepébe vágta. A rájátszásban Lipčák két alkalommal is kitett ma­gáért, Dzúrik lövését a kapufa segít­ségével hárította, majd Čišovský bombáját tette ártalmatlanná. A lá­tottak alapján a döntetlen igazsá­gosnak mondható, (sz. z.) SZABÓ ZOLTÁN Pozsony. Szlovákiában először a ligeti stadionban figyelhették a szurkolók színes kivetítőn is a mérkőzést. Jól sikerült az avatás, hiszen négy gólt láthattak. A ren­dezők ezenkívül csinos mazsoret- tekkel is igyekeztek a meccsre kilá­togatok kedvébe járni, a hölgyek végigtáncolták a 90 percet, sőt, az Artmedia-gólokat óriási üdvrival­gással fogadták. Meglepetésre a bajnok Inter a kö­zép-afrikai Alias Lembakoali sze­mélyében mindössze egy csatárral lépett pályára, azonban az idegen- légiós támadó többször is zavart okozott. Czinege, Drobňák és Čišovský gyakran támogatta az egyszemélyes támadósort. A kö­zéppályát egyértelműen a sár­ga-feketék uralták, a hazaiak kö­zül elsősorban Desiatnik, Bédi, Maixner és Kubala maradt el a vá­rakozástól. Hosszú sérülését kö­vetően, másfél év után először lé­pett szuperligás találkozón pályá­ra Gáspár József (Šuchančok eltil­tás miatt nem játszhatott). A hóri- horgas hátvéd jó teljesítményt nyújtott, egyáltalán nem látszott játékán a hosszú kényszerpihenő, árnyékként követte Henrich Benőiket. A ligetieknél Lipčák ka­pus, Kinder és Šoltis vitte a prímet. Bár az utóbbi ezúttal nem csatár­ként, hanem a pálya közepén ju­tott szóhoz. Az Artmedia elszántabban, az In­ter taktikusabban futballozott a sportszerű rangadón. A hajrában már sokan elkönyvelték a vendé­gek sikerét, valószínűleg Jozef Bu- benko is így gondolta, hiszen le­hozta Lembakoalit, s helyette a védő Ševelát küldte pályára. Aztán jött Kinder tizenegyese, ami ellen vehemensen tiltakoztak a sárga-fe­keték (Hýli sárga lapot kapott), s a mérkőzés után Ladislav Petráš má­sodedző alaposan beolvasott Cichý bírónak, aki úgy tett, mintha nem hallaná a szitkokat. A kassaiak játszottak, a Slovan gólokat rúgott A Slovan a napokban megválik néhány labdarúgójától Égszínkék gyötrődés Kassán békekötés? TOMI VINCE Pozsony. Fárasztó volt nézni a romlásnak indult két klub csapatá­nak labdarúgó-mérkőzését. Pedig labda is volt a pályán, rúgás is. Fo­ci nem. így pedig unalmas a labda­rúgás. A képzett, technikás kassai­ak még úgy-ahogy igyekeztek fut­ballozni, jól kombináltak, a szüne­tig egyértelműen irányították a meccset, kidolgozott támadásokat vezettek, de rendre pontatlanok voltak az utolsó, s legfontosabb passzok. A 7. percben Šimko ke­resztlövése kapu mellé ment, Zá- bavník közeli fejese is célt tévesz­tett. Később csak unalmas me­zőnyjáték zajlott, a kapuk alig fo­rogtak veszélyben. A Slovan amolyan gyötródéses, nyers labdarúgást produkált, főleg a B-csapatból „előléptetett” fiata­lok játszottak meglehetősen fésü­letlenül; minden labdát megküzd- ve, csúszva-mászvá, birkózva fut­balloztak. És tulajdonképpen ez hozta meg a Slovan számára a si­kert. A 68. percben Sedlák még a kapu mellé küldte a labdát, de később Meszároš - a kassai védők nézelődése közben - értékesítette Ujlaky átadását. A rájátszásban Rodák kapus egy kirúgásnál kilé­pett a 16-oson kívülre, s a megítélt szabadrúgás után legurított labdát Vittek vágta a léc alá. Nem érdemelt vereséget a kassai csapat. Játékosságban nyilvánvaló­an felülmúlta a sokszor gyámolta- lankodó, nehezen kivehető kon­cepció szerint futballozó ellenfelét, de az akciókat nem tudta kellőkép­pen befejezni. Kapura tartó lövések 4:1, mellé 4:4, szögletarány 7:3, szabálytalanséágok 29:24. TOMI VINCE Pozsony. Sokan csodálkozva kér­dezgették a szombati meccs köz­ben: ez lenne a vészterhes gondok­kal küszködő kassai csapat? Milyen szépen játszik... Igen, Borriero klub­tulajdonos-elnök hatálytalanította az általa felfüggesztett labdarúgók játékjogát, a „tigrisek” a legerősebb összeállításban léptek pályára. Erik Bogdanovský vezetőedzőtől kérdez­tük, hogyan tovább? „Bízom benne, hogy ismét összeáll egy ütőképes kollektíva, amelyet elsősorban pszi- chikailag kell versenyszintre hozni. Ami a bonyolult klubviszonyokat il­leti, arról nem akarok beszélni, az a vezetők dolga. Láthatta, nem rossz futballisták ezek a fiúk; ha együtt marad a keret, a kassai hagyomá­nyoknak megfelelő, stílusos együt­tes alakulhat, olyan, amilyent a sze­zon elején igyekeztünk építeni. Csak legýen már futballbéke Kas­sán”. Bízik benne? - kérdeztük. „Mu­száj bízni...” Reménykedik a Slovan is. Itt sincsenek rendben a dolgok. Szombaton több „nagy” játékosa (Pecko, Nečas, N. Hrnčár) a csere­padra szorult, Petrušnak és Bednár- nak még ott sem jutott hely. Öten a B- csapatból kezdtek: Suchý (19 éves), Kálmán (21), Kozmer (22), Mikulec (21), Puchner (24). Miroslav Svobo­da megbízott edző: „Az idősebbek formahanyatlás miatt nem lettek kezdőemberek. Különben is olyan heyzetben vagyunk, hogy megpró­báljuk vegyíteni az öregeket a fiata­lokkal”. A Slovan így akar kikeve­redni a számára szégyenletes ered­ménytelenségből. Hogy mi lesz a kegyvesztettekkel? Svoboda: „A na­pokban minden eldől. Az biztos, néhányuktól megválunk.” MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE Artmedia Petržalka-lnter 2:2 (1:1) Góllövők: Šoltis (33.), Kinder (85. - 11-esből), ill. Kratochvü (24.), Czinege (52.). Játékvezető: Cichý, 6900 néző. Sárga lap: Kinder, Bé­di, Lembakoali, Drobňák, Kratochvü, Hýli. PETRŽALKA: Lipčák-Deb- nár, Kinder, Hellebrand (12. Kubala, 68. Hall)-E. Hrnčár (56. Sýko- ra), Horký, Desiatnik, Bédi, Šoltís-Maixner, Benčík. INTER: HýU-Kra- tochvü, Chrenko, Gásjpár, Kunzo-Petráš, Čišovský, Dzúrik, Czine- ge-Lembakoali (75. Sevela), Drobňák (90. Micsovics). ZŤS Dubnica-Ružomberok 0:1 (0:0) Góllövő: Špánik (90.). Játékvezető: Udvardy, 2300 néző. Sárga lap: Chalej, Mikuláš, Jurčo. DUBNICA: Poštrk-Megyesi, Hanek (68. Holmik), Mráz-Šupka (80. Hejčík), Držík, Greguška-Bruško, Suchý-Straka, Kiška (57. Sani). RUŽOMBEROK: Mucha-Jurčo, Mi­kuláš, Klimpl-Koritko, Šafranko.Helbich, Chalej (64. Kosmeľ), Kurty-Oravec, Sztripejkisz (56. Špánik). Žilina-Ozeta Dukla Trenčín 3:2 (0:1) Góllövók: Friga (69.), Mintái (73.), Nemec (87.), ill. J. Nečas (28.), Mydliar J74.). Játékvezető: Micheľ, 3700 néző. Sárga lap: Laurinc, Mintái, Ďurica, Friga, Kusalík, Smak. ŽILINA: Rzeszoto-Friga, La- bant, Čvirik (39. Laurinc-Bažík (83. Dančík), T. Ďurica, Špendla, Mintái, M. Ďurica (46. Varadín)-Nemec, Klago. TRENČÍN: Smak-Cifranič (72. Homák), Zajcev, Šmelko-Konečný, Ďuriš, Juri- ga (78. Ančic), J. Nečas, Kusalík-Fabuš, Mydliar. Slovan-1. FC Košice 2:0 (0:0) Góllövők: Meszároš (69.), Vittek (90.). Játékvezető: Kačenga, 1250 néző. Sárga lap: Kozmer, Rodák. SLOVAN: Prole-Kozmer, Puchner, Suchý, Ed. Hrnčár-Mikulec, Ujlaky (81. N. Hrnčár), Sed­lák (88. R. Nečas), Kálmán (46. Onofrej)-Vittek, Meszároš. FC KOŠICE: Rodák-Zábavník, Zanc, Kráľ, Opršal-Hloušek (41. Libič), Gegics, Jámbor, Šimko-Vyskoč, Kubesa (62. Tomovčík). Matador Púchov-Tatran Prešov 1:1 (1:1) Góllövők: Pemiš (37.), ül. Šlahor (17). Játékvezető: Richtárik, 2500 néző. Sárga lap: Mužlay, Micák, Trančík, Vybíral. KiáUítva: Micák (25.). PÚCHOV: Bemady-Šatka, Ovad, Holäk-Mužlay, Belák, Kraus (70. Bugala), Štrba (70. Kováč), Talda-Pemiš, Breška (71. Privarčák). PREŠOV: Trančík-Seman, Mitas, Loj (61. Palša), Škarbek-Staš (66. Drukač), Vybíral, Micák, Dic-Šlahor (89. Bubenko), Mati. AZ EDZŐK MONDTÁK DUŠAN GAUS (Petržalka): „Jó iramú rangadót láttak a szurkolók. Kétszer is vesztésre álltunk, ezért kockáztatnunk kellett, szerencsére sikerült kiegyenlítenünk. Véden­ceim maximálisan küzdöttek, az egész csapat dicséretet érdemel.” JOZEF BUBENKO (Inter): „Színvo­nalas 90 percet hozott az összecsa­pás, ahogy a derbiken illik, a játé­kosok mindkét oldalon példásan küzdöttek. Ezúttal keménységben is sikerült felvennünk a versenyt a hazaiakkal, veszélyes ellentáma­dásokat vezettünk. Már-már úgy tűnt, megnyerjük az összecsapást, ám a hajrában büntetőből egyenlí­tettek a ligetiek. Futballistáink szo­morúak voltak a meccs után, hi­szen kezünkben volt a győzelem.” PETER GERGELY (Dubnica): „A rózsahegyiek bebizonyították, hogy nem véletlenül vezetik a ta­bellát. Sajnos, sikerükhöz mi is hozzájárultunk, mert a rájátszás­ban védőink komoly hibát vétet­tek. Az első félidőben Poštrk ka­pus több ízben is kitett magáért, a sors iróniája, hogy végül bakiját követően kaptuk a sorsdöntő gólt. Elismerem, ellenfelünk jobban futballozott, kár, hogy helyzete­ink közül egyet sem sikerült érté­kesítenünk.” MIKULÁŠ KOMANICKÝ (Ružombe­rok): „Az első 45 percben a vártnál lényegesen gyengébb teljesítményt nyújtottunk, ennek eüenére mégis rengeteg lehetőségünk adódott, ám ezeket rendre elpuskáztuk. Ha csa­táraink jobban odafigyeltek volna, biztosan megnyeijük az összecsa­pást. Még jó, hogy a hajrában a cse­reként beállt Špánik megszerezte a győzelmet jelentő találatunkat. Pro­dukciónkon meglátszott, hogy sérü­lés miatt több kulcsemberünk nem léphetett pályára.” JOZEF ŠURAN (Púchov): „A koráb­bi mérkőzésekhez képest lényege­sen gyengébb játékkal rukkoltunk elő. Főleg középpályásaink nem hozták megszokott formájukat. Az eperjesiek elszántan küzdöttek, ezért rászolgáltak a döntetlenre.” JINDŔICH DEJMAL (Prešov): „Szá­munkra minden pontnak óriási érté­ke van. Ezért örülök nagyon a Pú­chovban elért döntetlennek, hiszen a Matador a Szuperliga legjobb csa­patai közé tartozik. Annál inkább di­cséret Uletí védenceimet, hogy Mi­cák kiállítása miatt 65 percig ember- hátrányban futballoztunk. Védőink­nek sikerült semlegesíteniük Breš- kát és Pemišt, így sikerült megőriz­nünk az 1:1 -es végeredményt. LADISLAV JURKEMIK (Žilina): „Színvonalas összecsapást hozott a mérkőzés, a trencséniek igazol­ták az elvárásokat, ilyen jól még egyetlen ellenfelünk sem játszott nálunk.” MILAN ALBRECHT (Trenčín): „Jó iramú 90 percet láttak a nézők, a hajrában, 2:2-es áüásnál három tisz­ta gólhelyzetünk volt, sajnos, egyet sem sikerült kihasználnunk. Ilyen a fütbaü, mi kihagytuk a lehetősége­ket, s röviddel a befejezés előtt könnyen elkerülhető gólt kaptunk.” MIROSLAV SVOBODA (Slovan): „A kassaiak teljesítményén egyál­talán nem látszott, hogy az utóbbi időben komoly problémák vannak a klubon belül. Az első félidőben a keletiek diktálták az iramot, szü­net után viszont kiegyenlített küz­delem zajlott a pályán. Mivel ko­rábban sok gólt kaptunk, ezért megerősített védelemmel szere­peltünk. Az döntött a javunkra, hogy jobban akartuk a győzelmet, mint ellenfelünk.” ERIK BOGDANOVSKÝ (FC Košice): „Vádenceim teljesítményével elége­dett vagyok, de, sajnos, helyzeteink közül egyet sem tudtunk értékesíte­ni. Nem akartunk gól nélküli ered­ményre játszani, nyűt sisakkal fut­balloztunk. Kevés helyzet adódott a meccs során, a Slovan szerencsé­sebb volt. Nem érdemeltünk vere­séget.” (sz. z., t. v., SITA)