Új Szó, 2001. augusztus (54. évfolyam, 176-201. szám)

2001-08-20 / 192. szám, hétfő

Sportvilág ÚJ SZÓ 2001. AUGUSZTUS 20. Csakúgy, mint Igor Nicsenko, a Győr is csődöt mondott a Sopron elleni mérkőzésen (Archív felvétel) Magyar labdarúgó NB I: Kispesten is nyert az éllovas Zalaegerszeg Fradi-siker a rangadón Spalai női kosárlabdatorna: az utolsó mérkőzés döntött Két szlovák győzelem SITA/MTI-JELENTÉS Figónak honvágya van Madrid. Luis Figo elképzel­hetőnek tartja, hogy nem töl­ti ki szerződését a Real Mad­ridnál, és visszatér hazájába. - Már öt éve játszom Spanyo­lországban - mondta a por­tugál sztár. - Logikus, hogy előbb-utóbb szeretnék a ha­zámban futballozni. Figo ta­valy - akkor a világ legdrá­gább játékosaként-120 mil­lió márkáért igazolt a Barce­lonától a Realba. Szerződése 2006-ig szól. - Jól érzem ma­gam Madridban, nem akarok mindenáron távozni, de sen­ki sem tudhatja, mit hoz a jövő - nyilatkozott Figo. Kér­dés, hogy melyik portugál klub tudja megfizetni a világ egyik legjobb játékosát, (m) Batistuta kísérletezne Buenos Aires. Miután az ar­gentin labdarúgó-válogatott a selejtező további fordulóinak eredményeitől fiiggedenül ki­harcolta részvételét a jövő évi vb-n, Gabriel Batistuta szerint el lehet kezdeni kísérletezni. - Most, hogy ott vagyunk a világbajnokságon, a hátralévő mérkőzéseken szívesen játsza­nék Heman Crespo ékpárja­ként. Beszélni fogok Marcelo Bielsa szövetségi kapitánnyal, mivel szerintem semmilyen kockázatot nem vállal, ha a vb előtt az eddigitől eltérő felál­lásban is kipróbálja, mire ké­pes a csapat - mondta Batistu­ta. (MTI) RÉGIÓFOCi III. liga POZSONY, 2. forduló: Ružinov-In- ter B 0:3, Lamač-Dubová 1:0, Ko- ba Senec B-Vrakuňa 4:0, Rača- Svätý Jur 4:1, ŠKP Devín B-Kalin- kovo 2:3, Jablonec-SFM Senec 3:2, Pezinok-VTJ Malacky 1:6, Slov. Grob-Veľké Leváre 1:1. NYUGAT, 2.forduló: Myjava-Seni- ca 1:0, N. Zámky-Sládkovičovo 2:1, Bánovce-D. Vestenice 0:4, Led. Rovné-Levice 0:5, J. Bohuni- ce-Šaľa 0:1, Veľké Kostoľany-Prie- vidza 3:0. KELET, 4. forduló: Lipany-Strop- kov 1:0, Poprad-Michalovce 3:1, V. Kapušany-Trébišov 1:0, Loko­motíva Košice-Sobrance 4:1, Turňa nad Bodvou-Prešov B 2:2, Stará Ľubovňa-Krásna nad Horná­dom 4:1, Čaňa-Bardejov 3:1, Svit-Spišská Nová Ves 2:1. KÖZÉP, 3. forduló: Turč. Tepli- ce-L. Mikuláš 1:1, Tomášov- ce-Čadca 2:1, Kremnička-Martin 2:0, Dubová-Tomaľa 4:1, Sel- ce-Lučenec 1:3, Dolný Hričov- Žilina B 1:1. A többi mérkőzés végeredménye­iről lapzártáig nem voltak infor­mációink. ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. A szenei csapat nyerte a II. labdarúgóliga 4. fordulójának rangadóját, miután 2:0 arányban legyőzte a dunaszerdahelyi együt­test. Elszenvedte első vereségét a dévényi és a rimaszombati gárda. A szebb napokat látott nagyszom­batiak csak döntetleneztek Ho- monnán. SENEC-DAC 2:0 (1:0). Góllövők: Erik Tobl (23.), Piatka (65.). Já­tékvezető: Olšiak, 2500 néző. Na­gyon jó mérkőzést láthatott a kö­zönség, végig a szenciek játszot­tak fölényben, s nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. (Volf ti­zenegyest hibázott.) A csallóközi­ek egyetlen helyzetét az 55. perc­ben Strelec puskázta el. Már pénteken este a Video- ton-Vasas mérkőzéssel el­kezdődött a labdarúgó NB I 6. fordulója. Nagy várakozás előzte meg a Dunaferr-FTC rangadót, melyet a Fradi nyert meg. Folytatja jó sze­replését a ZTE, a zalaiak ezúttal Kispestről hozták el a három pontot. ♦ Videoton­Vasas 3:2 (1:1) Góllövők: Térjék 2 (9., 60.), Tímár (92.) ill. Szili (26.), Schindler (68). Játékvezető: Makai; 2500 néző. VIDEOTON: Végh-Kovács B.(65. Tímár), Pomper, Vilotics, Szlezák-Usvat, Csató S. (61. Né- medi), Bekő, Hamar-Terjék, Leo. VASAS: Nőta-Herczeg, Juhár, Tóth A. (61. Cvitkovics)-Simek, Schindler, Szili, Zabos, Tóth N-Nagy S., Gyánó (63. Vincze). A ráadás perceiben lőtt Tímár góllal győzte le a fehérvári csapat a pont nélkül álló Vasast. + Dunaferr­FTC 0:1 (0:0) Góllövő: Hrutka (57.). Játékve­zető: Hanacsek, 5000 néző. DU- NAFERR: Petry-Molnár (70. Len­gyel), Salamon, Bagoly, Kiss Gy.-Medics (46. Nikolov), Zováth, Jákl (86. Baranyi), Penksa-So- wunmi, Tököli. FTC: Szűcs L.-Ba- logh, Dragoner, Hrutka-Kriston (62. Cheregi), Lipcsei, Szabó T. (74. Zombori), Szkukalek-Pinte, Jančula (46. Gyepes), Gera. A 3. percben Szkukalek baloldali be­adása megpattant egy védőn, majd a felső lécre hullott. A 15. percben Bagoly balról átívelt a Fra­PODBREZOVÁ-RIM. SOBOTA 2:1 (2:1). Góllövők: Adamec (8. - ön­gól), Pauk (44.), ill. Šuhaj (21.). Játékvezető: Chládek, 3000 néző. Egyenlő erők küzdelmét hozta a közép-szlovákiai rangadó. A lopé- riak szerencsés góllal szereztek vezetést a meccs elején, majd az első félidő közepén Piszár beadá­sát követően Suhaj egyenlített. Közvetlenül a szünet előtt tizen­egyesből lőtt újabb gólt a Podbre­zová. Fordulás után mindkét csa­pat nyílt sisakkal játszott, de az eredmény már nem változott. NITRA-TOPOĽČANY 2:0 (1:0). Góllövók: Lukáč (38.), Jelšic (47.). Játékvezető: Tomčík, 2000 néző. HUMENNÉ-TRNAVA 1:1 (1:0). Góllövők: Lukáč (43.), ill. Lelkeš di-védők között, Medics éles szögből, kapásból a bal kapufát találta telibe. Az 57. percben meg­szerezte a győztes gólt a Ferencvá­ros: Szabó beívelését Hrutka 7 méterről a földre fejelte, ahonnan a jobb kapufára pattant a labda, majd a gólvonal mögé csörgött. A bajnok Ferencváros védekezésre rendezkedett be Dunaújvárosban, célja a pontszerzés volt. A meddő hazai akciók végén azonban a kí­sérletek rendre célt tévesztettek, és a vendégek egy pontrúgás után szerzett góllal a győzelmet is meg­szerezték a közepesnél is alacso­nyabb színvonalú rangadón. + Sopron­Győr 4:0 (1:0) Góllövők: Orabinec (23.), Sira (52.), Tóth M. (57., 72.). Játékve­zető: Juhos, 5000 néző. SOPRON: Horváth T.-Vincze, Szabados, Sala- gean-Horváth R., Csiszár, Somo­gyi, Orabinec (71. Perger)-Sira (75. Sibalin), Tóth M., Nagy T. (68. Tóth I.). GYŐR: Molnár-Rósa, Stark, Böjté, Bognár-Baumgartner (59. Oros), Golovics, Farkas (46. Szindjics), Regedei, Károlyi (46. Vasas)-Nicsenko. Bő negyed óra után fölénybe került a Sopron és hamar vezetést szerzett. A második félidőt támadó szellemben kezdte a Győr, de a hazaiak gyors második gólja után már nem volt esélye, és az utolsó 35 perc soproni örömjáté­kot hozott. + Haladás­Debrecen 1:1 (1:0) Góllövők: Preisinger (12.), ill. Ti­ber (60.). Játékvezető: Arany, 6500 néző. HALADÁS: Takács T.-Nagy G., Juhász, Horváth A., Leandro (65. Tóth P.)-Fred (13. (93.). Játékvezető: Richtárik, 1500 néző. VRANOV-DEVÍN 1:0 (1:0). Gól­lövő: Kozár (42.). Játékvezető: Straka, 1200 néző. ZL. MORAVCE-LIČARTOVCE 1:2 (0:1). Góllövők: Drienovský (63.), ül. Kalmár (36.), Krakovský (58.). Játékvezető: Fízeľ, 1200 néző. NOVÁKY-ŽIAR 2:1 (1:1). Gól­lövők: Kopecký (26.), Čermák (63. - 11-esből), ill. Paľo (8.). Já­tékvezető: Angus, 1000 néző. SLOVAN B-B. BYSTRICA 1:0 (0:0). Góllövő: Suchý (72.). Já­tékvezető: Jaška, 200 néző. Kiál­lítva: Kentoš (B. Bystrica). A bajnokság állása: 1. Ličartovce 4 3 1 0 5:2 10 2. Devín 4 3 0 1 5:1 9 Kaj), Némethy, Halmosi-Japa (59. Sutiéi), Filipovics, Preisinger. DEBRECEN: Balogh-Kovács, Kut- tor, Hanák-Bernáth (46. Sketija- ni), Alekszics (76. Ulveczki), Böőr, Radojicsics (46. Tiber), Szatmá- ri-Majoroš, Bajzát. Az első fél­időben a Haladásnak volt több helyzete, aztán átvette a játék irá­nyítását a Debrecen, és megérde­melten egyenlített. A döntetlen igazságos. ♦ Kispest­ZTE 0:2 (0:1) Góüövők: Egressy (43.), Kenesei (46.). Játékvezető: Szarka, 1500 néző. HONVED: Tóth J.-Szekeres, Paszics, Téger-Kovács B. (70. Torg- helle), Piroska (64. Alex), Goncal- ves, Lipták-Faragó, Sasu (77. Kiss R). ZTE: Túri-Szamosi, Csóka, Te­lek, Kocsárdi-Egressy (85. Róth), Balogh (83. Bonchis), Molnár B., Nagy L.-Kenesei, Waltner. Az Üjpest-MTK rangadó lapzárta után ért véget. A bajnokság állása: 1. ZTE 6 5 1 0 11:2 16 2. MTK 5 4 0 1 10:3 12 3. FTC 6 4 0 2 9:4 12 4. Videoton 6 4 0 2 6:8 12 5. Haladás 6 3 2 1 7:4 11 6. Dunaferr 6 3 1 2 10:6 10 7. Sopron 6 2 1 3 10:7 7 8. Kispest 6 2 0 4 5:13 6 9. Újpest 5 1 2 2 8:8 5 10. Debrecen 6 1 2 3 3:10 5 11. Győr 6 1 1 4 7:11 4 12. Vasas 6 0 0 6 6:16 0 A következő, 7. forduló műsora (augusztus 25.): FTC-Haladás, Vasas-Dunaferr, Gyór-Videoton, MTK-Sopron, Debrecen-Kispest, ZTE-Újpest. 3. Podbrezová 4 3 0 1 5:2 9 4. Senec 4 2 2 0 5:1 8 5. Rim. Sobota 4 2 1 1 5:3 7 6. DAC 4 2 0 2 8:8 6 7. Nitra 4 2 0 2 5:5 6 8. Trnava 4 1 2 1 4:4 5 9. Vranov 4 1 2 1 2:3 5 10. Žiar 4 1 1 2 5:5 4 11. Slovan B 4 1 1 2 2:3 4 12. B. Bystrica 4 1 1 2 3:5 4 13. Nováky 4 1 1 2 2:4 4 14. Topoľčany 4 1 1 2 4:7 4 15. Humenné 4 0 2 2 4:6 2 16. Zl. Moravce 4 0 1 3 2:7 1 A következő, 5. felvonás (augusz­tus 25.) párosítása: Devín-Slovan B, Rim. Sobota-Vranov, Ličartov- ce-Podbrezová, Žiar-Zl. Moravce, Trnava-Nováky, DAC-Humenné, Topoľčany-Senec, B. Bystrica- Nitra. (sr) Spala. Újabb mérkőzésekkel foly­tatódott a lengyelországi városban zajló női kosárlabdatorna. Szlová­kia pénteki súlyos veresége után (Magyarországtól kapott ki 60:47- re) két értékes győzelmet aratott: élőbb egyetlen ponttal bizonyult jobbnak az Eb címvédő Lengyelor­szágnál, majd a mérkőzéssorozat zárótalálkozóján négy ponttal ver­te Csehországot. A torna végered­ménye a Lengyelország-Magyar- ország mérkőzés után alakul ki. Szlovákia legrosszabb esetben a harmadik helyen végezhet. EREDMÉNYEK: Szlovákia-Len­gyelország 68:67 (38:34). Leg­eredményesebbek: Hiráková 18, ill. Czierkawska 13. Sokkal jobban odafigyelt a szlovák csapat, mint a Isztambul. A sportág történeté­ben először szerzett junior világ- bajnoki aranyérmet Görögország a török városban zajló seregszemlén. A döntőben - hathatós bírói támo­gatással - 8:7 arányban győzött Horvátország ellen. Bronzérmes Magyarország csapata, amely a 3. helyért vívott összecsapáson 10:5 arányban bizonyult jobbnak Olaszországgal szemben. Kemény Ferenc utánpótlás-igazga­tó a szereplésről nyüatkozta: „Ma szenzációsan sikerült minden, si­mán lett a miénk a bronzérem, mely könnyen lehetett volna arany is. Egy meccset buktunk el, a szom­bati elődöntőben a görögök ellen nem tudtuk »túljátszani« a bírót, ezért nem jutottunk a döntőbe, ahol lett volna esélyünk a világbaj­noki cím megszerzésére is.” Szlovákia fiatal pólósai a 7. helyet szerezték meg. Áz 5-8. helyért ví­vott csoportmérkőzésükön 4:9 A ŠPORTKA 33. játékhete (vasár­nap) I. húzásának nyerőszámai: 2, 5, 15, 31, 40, 47; pótszám: 24. II. húzás: 11, 16, 17, 26, 29, 42; pót- szám: 15. LEHETŐSÉG-szám: 717567. A MATES 33. játékhetének nyerőszámai: 8,14,19, 20,27. A KENŐ 10 szombati sorsolásának nyerőszámai: 4, 7, 20, 22, 27, 28, ♦ A szlovák bajnok HKM Zvolen nyerte a 8. Crystal Cup jégkorong­tornát. Mögötte két cseh együttes, a Zlín és a Vsetín végzett. A Slovan a 4., a Trenčín az utolsó helyet sze­rezte meg. Eredmények: Trenčín-Vsetín 1:4, Slovan-Zlín 2:7, Zvolen-Trinec 4:4. + Eric Lindros a Philadelphia csa­patából a New York Rangershez szerződött. A kiváló kanadai jég- korongozó négyéves megállapo­dásáért 37 millió dollárt kapott. Helyette két cseh csatár, Hlaváč és Brendl, valamint a svéd hátvéd Johnsson került a Philadelphiába. ♦ Magyar sikerrel fejeződött be a kettesfogathajtó világbajnokság a németországi Riesenbeckben: Lá­zár Vilmos és a magyar csapat - megvédve címét - az első helyen végzett, ráadásul egyéniben Nyúl Zoltán is felállhatott a dobogó har­madik fokára. + Vasárnap Luzernben 49 ország 946 versenyzőjének részvételével megkezdődött az evezős világbaj­nokság. Az első napi előfutamok­ban érdekelt négy magyar egység közül kettő, a Haller Ákos, Pető Ti­bor kétpár és a könnyűsúlyú egy- párban induló Varga Tamás egye­nes ágon került a középfutamba. + Roberto Barbi, a maratonfutás 60. helyezettje volt az egy héttel magyarok elleni nyitótalálkozón, s elejétől kezdve kezében tartotta a mérkőzés irányítását. Főleg a tá­madásépítésben volt eredményes, s ebben a centerposzton Hiráková játszott kulcsszerepet. A végén na­gyon hajráztak a lengyelek, de hát­rányukat már képtelenek voltak behozni. Szlovákia-Csehország 68:64 (38:30). A legtöbb szlovák pontot Lichnerová szerezte (11). Kiválóan kezdett a szlovák csapat, és remek védekezésének köszönve tíz perc alatt 10 pontos előnyre tett szert. A következő negyedben is folytatták jó játékukat, ám a mérkőzés második felében vissza­fogták az iramot, s ekkor szépített a cseh csapat. Csehország-Ma- gyarország 73:69 (43:36). Leg­eredményesebbek: Stejskalová 21, ill. Csák 20. arányban kikaptak az USA csapa­tától. Ondrej Gajdáč, a válogatott szakvezetője: „A magyaroktól el­szenvedett negyeddöntőbeli vere­ség után már nem találtak maguk­ra a fiúk. Még a legnagyobb hely­zeteket is kihagyták. Ellenfelünk jobb volt ezen a mérkőzésen. A legjobb nyolc közé jutás minden­képpen sikernek számít.” A világbajnokság krónikájához tartozik, hogy pénteken botrányos körülmények között, verekedéssel ért véget a horvát-jugoszláv (8:6) negyeddöntő, s ennek következté­ben a plávikat kizárták a további küzdelmekből. Háromgólos hor- vát vezetés után a jugoszlávok a harmadik negyed végére egyenlí­tettek, de a hajrá ismét az ellenfélé volt. Ezt már nem tudták elviselni a vesztes csapat tagjai, s vereke­dést provokáltak. A találkozó után összeült a nemzetközi szövetség szakbizottsága, s döntött: a jugosz­lávok nem játszhatnak tovább a tornán. 30, 31, 34, 35, 37, 42, 46, 50, 55, 56, 58, 59, 69, 79. Vasárnap: 1, 4, 7, 9, 10, 11, 13, 15,18, 20, 26, 32, 33,39,40, 43, 65,67, 71, 72. A magyar ÖTÖSLOTTÓ 33. játék­hetének nyerőszámai: 4, 40, 42, 51, 76; JOKER-szám: 700970. A magyar HATOSLOTTÓ nye­rőszámai: 17, 21, 25, 31, 37, 38; pótszám: 10. (TXT) ezelőtt véget ért edmontoni világ- bajnokság első és egyben egyetlen atlétája, akinek ellenőrzése után EPO-tesztje pozitívnak bizonyult. A hírt a hétvégén hozta nyilvános­ságra a Nemzetközi Atlétikai Szö­vetség. ♦ Műtét vár Harry Kochra, a Kai­serslautern labdarúgójára. A 31 éves hátvéd válla a Hamburger SV elleni bajnoki mérkőzésen sérült meg és a beavatkozás után várha­tóan hónapokig harcképtelen lesz. ♦ A vüág idei legjobb teljesítmé­nyével (237 cm) nyerte az orosz Vjacseszlav Voronyin a németor­szági Eberstatban rendezett nem­zetközi magasugróversenyt. Az ed­montoni adétikai vb ezüstérmese a kanadai Boswellt (233) és a vi­lágcsúcstartó Sotomayort (320) előzte meg. ♦ Előkészületi női kézilabda­mérkőzésen Debreceni VSC-Mi- chalovce 34:25. ♦ -Nem indul a soron következő Grand Slam-tomán, a nyüt ameri­kai bajnokságon a holland Richard Krajicek, és a svéd Magnus Nor­man. Krajicek könyökbántalmai miatt ebben az évben még egyálta­lán nem játszott, Normanra pedig rövidesen műtét vár, és ebben az évben már nem térhet vissza a te­niszpályára. II. labdarúgóliga, 4. forduló: csak négy pontot szereztek a vendégegyüttesek a hétvégén Szenei győzelem a DAC elleni derbin Verekedés az isztambuli junior vízilabda-világbajnokságon Magyar bronzérem MTI-TUDÓSÍTÁS SPORTFOGADÁS SPORTHÍRADÓ