Új Szó, 2001. április (54. évfolyam, 77-99. szám)

2001-04-11 / 85. szám, szerda

Sport ÚJ SZÓ 2001. ÁPRILIS 11. Beckham és Owen a Milánba? London. A mostani szezon­ban a vártnál sokkal szeré­nyebb eredményeket produ­káló AC Milan két angol sztár­ral, David Beckhammel (Man­chester United) és Michael Owennel (FC Liverpool) sze­retné megerősíteni csapatát. Az olasz futballklub 70 millió fontot fizetne a két válogatott játékosért. Állítólag a milánói­ak 40 milliót szánnak Beck- hamre, s 30 milliót Owenre. Az AC Milan az elmúlt egy év­ben már kétszer próbálta megszerezni a manchesteri sztárt, de reményeik akkor gyorsan szertefoszlottak. Most abban bíznak, hogy Beckham nem tud megegyezni a 2003- ig szóló szerződés meg­hosszabbításáról a világ leg­gazdagabb klubjával. (MTI) Boris Becker és az alkohol Berlin. A német ARD televízi­ós társaságnak adott interjú­jában Boris Becker beismerte, hogy két évvel ezelőtti szexu­ális aktusa Angela Jermako- va, orosz származású model­lel erősen ittas állapotban tör­tént meg egy wimbledoni ét­terem mosodájában. Mint is­mert az együttiét - mely a né­met volt teniszcsillag szerint nem tartott tovább öt másod­percnél- gyümölcse egy kis­lány lett. Becker az apaságot csak a DNS-vizsgálatok elvég­zése után ismerte be. (SITA) Jegy őrület Liverpoolban Liverpool. Megbénították Li­verpool telefonhálózatát a Barcelona elleni, április 19-i labdarúgó UEFA-kupa elődöntő visszavágójára be­lépőt rendelő szurkolók. A jegyigénylés hétfőn kezdődött és a fél óra alatt regisztrált 44 ezer hívás megoldhatatlan problémát jelentett a British Telecomnak. A cég szóvivője elismerte, hogy a nem várt nagy roham miatt gyakorlati­lag leheteden vezetékes ké­szülékről telefonálni a város­ban. A stadion környékén már a pénztárnyitáskor több mint 10 000 szurkoló reményke­dett abban, hogy belépőjegyet vehet a hatalmas érdeklődés­sel várt találkozóra. (MTI) SPORTHÍRADÓ ♦ Két találkozóra került sor a H. labdarúgóligában: Nitra- Humenné 4:0 (1.0), góllövők: Ondrovič (19. és 68.), Breška (66. és 86.); Senica-Nováky 0:2 (0:0), Zimmer (64.), Majsniar (86.). ♦ Az estorüi tenisztorna 1. for­dulójában Kučera 6.3, 7:6-ra nyert Davigyenko ellen, Husá- rová pedig 6:2, 6:4 arányban legyőzte Habšudovát. ♦ Ma 20 órakor Székesfehér­várott rendezik a Videoton- BKV Előre labdarúgó Magyar Kupa-elődöntőt. ♦ Előkészületi jégkorong- mérkőzésen Olomoucban: Csehország-Szlovákia 3:1 (3:1, 0:0, 0:0). Čajánek, Moravec, Ujčík, ül. Somík. ♦ Öt mérkőzést játszottak az NBA legutóbbi játéknapján: Philadelphia-Boston 108:95, New York-Charlotte 113:98, Indiana-Washington 100:78, Utah-Houston 96:81, Detro- it-Atlanta 81:69, a hazaiak csapatban Dávid Kornél nem szerepelt. ♦ A KENŐ nyerőszámai: 1, 6, 16,17, 25, 30, 35, 37, 38, 45, 48, 54, 55, 57, 60, 63, 65, 66, 75, 76. Hornyák Zsolt (balról), az Inter védője szereli a ligeti Anton Šoltíst a tegnapi bajnoki találkozón (TASR-felvétel) ... i 1 Hazai győzelmek születtek a labdarúgó Szuperliga keddi, 25. fordulójában Kikapott a bajnok Inter Pozsony. Kedden délután és este bonyolították le az élvo­nalbeli labdarúgó-bajnokság 25. felvonásának mérkőzése­it. Kitettek magukért a há­zigazdák, hiszen valamennyi összecsapást megnyertek. Folytatja menetelését a Petržalka, a ligeti stadionban a bajnok Intert is legyőzte. ÖSSZEÁLLÍTÁS Véget ért a kassaiak vesszőfutása, a sereghajtó az újonc Púchov elleni összecsapáson megszerezte idei első győzelmét és a tabellán feljött a nyolcadik helyre. A várakozásnak megfelelő eredmény született Ró­zsahegyen és Zsolnán is. A Ružom­berok a nagyszombati Spartakot, a Žilina pedig a trencséni gárdát fek­tette két vállra. A vártnál nehezeb­ben nyert a Slovan a Prešov ellen. A bajnokság állása 1. Inter 25 19 3 3 52:16 60 2. Slovan 25 16 6 3 57:29 54 3. Ružomberok 25 11 5 9 35.37 38 4. Petržalka 25 10 7 8 42:42 37 5. Prešov 25 8 6 11 33:35 30 6. Žilina 25 7 7 11 27:36 28 7. Púchov 25 6 9 10 28:34 27 8. Košice 25 7 4 14 34:44 25 9. Trnava 25 6 6 13 26:42 24 10. Trenčín 25 6 5 14 22:40 23 A következő, 26. forduló műsora; április 14, szombat - 15.30: In- ter-Trenčín, Púchov-Žilina, Trna- ya-1 FC Košice; 18.00: Prešov- Ružomberok. Vasárnap - 10.30: Petržalka-Slovan. ♦ A kassai Csermely-völgyi stadi­onban a házigazdákjátszottak nagy fölényben, s már a 4. percben meg is szerezték a vezetést: Vyskoč bom­bája a felső lécet súrolva jutott a há­lóba. Öt perccel ezután előreme­részkedtek a puhóiak, ám Kunzo kecsegtető helyzetből fölé fejelt. A másik oldalon Vyskoč átadását Štrba fölé bombázta. Hét perccel a szünet előtt Urban szabadrúgását Miščík kapus csak kiütni tudta, s a jókor érkező Kráľ közelről a hálóba továbbította a labdát. A következő akciónál is Kráľ volt a főszereplő, pontos átadását Vyskoč értékesítet­te. Fordulás után valamivel bátrab­ban futballoztak a puhóiak, s a 49. percben szépítettek. Ezután ismét a kassaiak következtek, de Libič aj­Véget ért a kassaiak vesszőfutása, a sereghaj­tó legyőzte a Pűchovot. tó-ablak helyzetből fölé durrantott. Húsz perccel a befejezés előtt a cse­reként beállt Lembakoali lőtte a vendégek második gólját, s ez lát­hatóan megzavarta a hazai futbal­listákat, akik a 85. percben meg­nyugodhattak, hiszen a mezőny legjobbja, Martin Vyskoč harmad­szor is betalált a Matador hálójába. A látottak alapján a kassaiak győzelme teljesen megérdemelt. ♦ A zsolnaiak a csapadékos időjárás miatt ezúttal is Nagybiccsén játszot­ták hazai mérkőzésüket, s mindjárt a találkozó elején letámadták a fé­lénk trencsénieket. Ki gondolta vol­na, hogy már az 5. percben kialakul a végeredmény. A mérkőzés egyet­len gólját, Barčík átadását követően Marek Mintái lőtte. Ezután sorozat­ban maradtak ki a jobbnál jobb ha­zai lehetőségek. Előbb Reker, aztán Barčík, majd pedig Trhančík puská­zott el egy ordító helyzetet. Fordu­lás után megemberelték magukat a vendégek, s a 48. percben majdnem kiegyenlítettek: Konečný bombája a felső kapufán csattant. A hajrában elkeseredetten rohamozott az ösz­tönösen futballozó Trenčín, de a ka­pura nem volt veszélyes. ♦ A rózsahegyi összecsapás mind­két résztvevője a tavaszi idény eddi­gi találkozóin mélyen tudása alatt szerepelt. Éppen ezért tegnap dél­után bizonyítani szerettek volna. A 8. percben vezetést szereztek a házi­gazdák: Šafranko pontos beadását Oravec továbbította a nagyszombati kapuba. Az első félidő közepén az­tán újabb két rózsahegyi találat kö­vetkezett. Előbb Oravec fejese kötött ki a hálóban, majd pedig Gomes volt eredményes. A 0:3 ellenére bát­ran támadtak a nagyszombatiak, s a 33. percben szépítettek. Fordulás után sem adtak fel a Spartak, enyhe mezőnyfölényben futballozott, s a 68. percben újabb gólt lőtt. Hiába rohamoztak a vendégek a hajrában is, egyenlíteniük már nem sikerült. ♦ Kezdettől fogva mezőnyfölény­ben futballozott az esélyes Slovan, ám a vendégek jól védekeztek, szo­rosan őrizték a hazaiak kulcsembe­reit. A keletiek gyors kontrákkal igyekeztek meglepni az égszínké­keket. A 40. percben Lőj 28 méteres bombájával vezetést szerzett a Tat­ran. Fordulás után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a vendéglátók, és a hajrában a csereként beállt Pančík találataival fordítani tudtak, (sr) Rúgták és aprították egymást a futballisták, csak éppen nem játszottak A ligetiek rámenősége döntött TOMI VINCE Pozsony. Szokatlanul kezdjük tu­dósításunkat. Jozef Bubenko, az In­ter edzője eljött a meccs utáni szo­kásos sajtótájékozatóra, de csak ennyit mondott: „Valaki már jóval korábban eldöntötte, hogy ki nyerje ezt a mérkőzést. A bíró szabad utat engedett a hazaiak antifutballjának, a rögbijátékhoz hasonló belemené- seiket sem fújta le, míg nekünk a „pingpongszerű” megmozdulásain­kat is büntette. Viszontlátásra”. És eltávozott. Sajnos már a rangadó elején látszott, a meccsről is „eltávo­zik” a játék. így is történt. Volt vi­szont küzdelem, hajtás orrvérzésig, sok-sok tisztátalan és kíméletlen be- lemenés. Mivel a ligetiek nem min­dig szabályos, de a bíró által tolerált rámenőssége nem hagyta kibonta­kozni az Inter kombinatív játékát, a sárga-feketék átvették ellenfelük úgynevezett „verekedős” stílusát, de ahogy kiderült, ezt a ligetiek jobban tudták. Talán azért is, mert Richtá- rik majdnem olyan szellemben bí­ráskodott, műit ahogyan azt némi túlzással Bubenko tréner mondta. Az első helyzetek a vendégek előtt adódtak, Šuchančok és Babnič lövé­se mellé ment, Čišovský labdáját a felső léc állította meg. Aztán jött a gól: Dzúrik átadásával Babnič ug­rott ki a védők közül, és biztosan ta­lált a hálóba. Nem sokáig tartott a vendégek öröme: egy vitathatóén megítélt szabadrúgás után Hmčár mintegy 18 méterről a bal felső sa­rokba bombázta a labdát. Becsüle­tesen aprították egymást a futballis­ták, néha a labdába is rúgtak, a já­ték pedig a taccsvonalon kívülre ke­rült. A bíró gyakran elnézte a hazai­ak faultjait, erre fel a sárga-feketék is felbátorodtak, de hiába. Velük szemben már nem volt üyen nagy­vonalú. Az 51. percben Hornyák szabálytalankodottt Hmčárral szem­ben, s megítélt büntetőt Kinder biz­tosan értékesítette. Fokozódott az izgalom és főleg az idegeskedés. Nem csak a pályán. Az Inter kispadja nehezen viselte el, hogy a bíró rendre kárukra téved, tiltakoztak. Richtárik pedig a lelátó­ra küldte a segédedző Petrášt. Itt-ott még helyzetek is adódtak, játék már kevésbé, csak vagdalózás és kímé- ledenség. Erre Babnič fizetett rá, fej­sérülése miatt le kellett cseréim. A játékvezető teljesen megzavarodott, illetve egyoldalúan ítélkezett, mire Czinege nekiugrott, majdnem fel­lökte, de csak sárga lapot kapott tet­téért. Soha üyen futbaüt. Gusztusta­lan volt. A hazaiak teljesen küzdő­sporttá degradálták a játékot. Galis edző azt mondta, ez tetszik a nézőknek. Az isten mentsen meg minket az ilyen labdarúgástól. MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE Petržalka-Inter Bratislava 2:1 (1:1) Góllövők: Er. Hmčár (40.), Kinder (51. - 11-esből), ill. Babnič (37.). Játékvezető: Richtárik, 8000 néző. Sárga lap: Hmčár, Bor­bély, ill. Čišovský,. Hornyák, Tomovčík, Czinege. PETRŽALKA: Čobej-Kinder, Borbély, Debnár-Er. Hmčár, Horký, Desiatnik, A. Šoltis, Bédi (41. Karnas)-Maixner (60. Kubala), Benčík (85. Mydliar). INTER: Hýll-Kratochvíl, Chrenko, Šucnačok, Hornyák- Čišovský, Czinege, Dzúrik, Gerich (69. Petráš)-Babnič (73. Ľalík), Tomovčík (62. Drobňák). 1. FC Košice-Púchov 4:2 (3:0). Góllövők: Vyskoč (4., 41. és 85.), R. Kráľ (38.), ill. R. Štrba (49. - öngól), Lembakoali (68.). Játékvezető: Hriňák, 1600 néző. Sárga lap: Sovič, ill. Revák, Štrba. 1. FC KOŠICE: Korb-Beličák, R. Kráľ, Zábavník-Libič (74. Šimko), M. Sovič (90. Hloušek), R. Urban, Jambor-T. Šimko-R. Štrba (54. Nemec), M. Vyskoč. PÚCHOV: Miščík-Šatka, Buchta, R. Kunzo, Holčík-I. Kováč (27. Vavrík), Štrba, Krauš, Revák (46. Lembakoali)-R. Petruš, Mužlay. Ružomberok-Spartak Trnava 3:2 (3:1) Góllövők: Oravec (8. és 26.), Gomes (24.), ill. Semanko (33.), Kostka (68.). Játékvezető: Kačenga, 5000 néző. Sárga lap: Jurčo, Oravec, ill. Timko, Pavlús, Kostka. RUŽOMBEROK: Traba- lík-Mikuláš, Ovad (87. Hýravý), P. Jurčo (40. Ďuriš)-Hazucha, Helbich, Šafranko, T. Zátek, Fabuľa-T. Oravec, F. Gomes (90. Špánik). TRNAVA: Raška-Kuna, Poljovka, Pavlús (28. Tobl), Hadviger-Semanko, Černák (77. Lovás), Ujlaky, Kostka, Gašpa- rík (82. Domik)-J. Timko. MŠK Žilina-Trenčín 1:0 (1:0) Góllövő: Mintái (5.). Játékvezető: Sipos, 1500 néző. Sárga lap: Reiter, Čvirik, ill. Konečný. ŽILINA: Rzeszoto-Friga, Hluško, Čvi- rik-Drahno, Špendla, Ďurica (65. Labant), Mintái (90. Laurinc), Trhančík-Barčík, Reiter (85. Kosýk). TRENČÍN: Lipčák-Šmelko, Zajcev, R. Hmčár (75. Homák)-Veselý (46. Mati), J. Nečas, Kusa- lík, Konečný, Knapp-Horvatovič (65. Duriš), Klago. Slovan-Tatran Prešov 2:1 (0:1) Góllövők: Pančík (79. és 88.), ill. Loj (40.). Játékvezető: Dobos, 4000 néző. SLOVAN: Kelemen-Puchner, Tittel, Ed. Hrnčár-Slo- vák, Gógh (46. Nečas), N. Hrnčár, Sedlák, V. Bednár (46. Jan- čula)-Ľ. Meszároš (68. Pančík), Vittek. PREŠOV: Trančík-M. Pet­ruš, Ďorď, Mar. Seman-Durkáč, Lengyel, Valkučák, Loj, V. Staš-Filip, Šesták. További bonyodalmak Szili szerződése körül Ki fizet rá az üzletre? ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. Nem bírnak elcsitulni a kedélyek Németh Szilárd angliai szerződése körül. Mint ismeretes, vasárnap az Inter csatára július 1- jei hatállyal 5 éves kontraktusban állapodott meg a Premier League 17. helyén álló FC Middlesbrough csapatával. A pozsonyi sárga-feke­ték vezetői már hétfőn élesen bí­rálták Némethet, illétve mene­dzserét Július Bieliket, hogy az egyesület tudomása nélkül egye­zett meg a szigetországiakkal. Az Inter klubelnöke, František Šulka kijelentette, hogy a 23 éves csatár megsértette profi szerződését, mi­vel 85 nappal a pozsonyiakkal kö­tött szerződés letelte előtt, az egyesület tudta nélkül állapodott meg a Middlesbrough-val, és nem 70 nappal ami kontraktusában szerepel. „Egyelőre keressük a meg­felelő megoldást Németh ügyében. Szilárd hárommeccses eltiltása szombaton lejár, de, hogy a tren- cséniek ellen számítunk-e rá, az még a jövő titka. Szombatig azon­ban mindenképpen megtudja a já­tékos, hogy mire számíthat” - nyi­latkozta az Inter első embere. Az angol lapokban megjelent in­formációk szerint a pozsonyi sár­ga-feketék az UEFA és a FIFA ren­delkezései alapján a nyáron sza­badon igazolható Németh Szilár­dért „csak” 400 ezer fontot kap­nának a Middlesbrough-tól, ami jóval kevesebb a Sunderland által felkínált 2,7 millió fontnál. „Hal­lottam ezeket a híreket, és őszin­tén megvallva nevetségesnek tar­tom a 400 ezer fontot, melyet állí­tólag kapnunk kellene. Ez az ösz- szeg nemcsak az Inter, de az egész szlovák futball lejáratása” - mondta Šulka. (sr) II. labdarúgóliga: kulcsemberek nélkül is győzött a DAC Botladozó szenciek SZABÓ ZOLTÁN Pozsony. Közel kétezren voltak kíváncsiak a DAC szenei vendég­játékára. A dunaszerdahelyiek, akik három kulcsemberük nélkül (Németh Krisztián sérülés, Olej- ník és Kráľ eltiltás miatt hiány­zott) léptek pályára begyűjtötték a három pontot. „Tartalékos ösz- szeállításban alaposan meglept­ük a hazaiakat. Ezúttal bevált a taktikánk, zárt vé­dekezésből veszélyes kontrákat ve­zettünk. A védelem tengelyében játszó Greguška bizonyult a mezőny legjobbjának, remekül irányította társait. Sánta kapus több ízben is kitett magáért, elöl pedig a gyors Suchánek jeleske­dett, gólja előtt öt hátvédet csele­zett ki. Sováb találata is szépségdí­jat érdemelne, 25 méterről bom­bázott a felső sarokba” - mondta Csóka Zoltán, a DAC titkára. Remekül kezdte a tavaszi szezont a szenei együttes, megnyerte az első 3 meccset, azóta viszont bot-» ladozik (SÍ. Grob 1:1, DAC 0:2). „Tartottunk a csallóköziektől, hi­szen nagyon régen sikerült elle­nük nyernünk. A fiúk az első fé­lidőben rendkívül gyengén ját­szottak, rengeteg hibát vétettek. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak, azonban Adamčík és Dián elpuskázta a helyzeteket. A sárga-kékek nem sokat mutattak, de ezúttal ez is elég volt a győze­lemhez. Csupán az vigasztal, hogy ennél rosszabbul már nem futballozhatunk... Mivel riválisa­ink is pontokat veszítettek, to­vábbra is versenyben maradtunk a feljutásért vívott csatában” - je­lentette ki Štefan Mrva, a KOBA menedzsere. Ma hét találkozóval folytatódik a pontvadászat (23. forduló) -15.30: Senec-Humenné, DAC-Čaňa, Slo­venský Grob-Bardejov, Prievidza- Topoíčany, Ličartovce-Podbrezová, Martin, Banská Bystrica, Rimavská Sobota-Devín.