Új Szó, 2001. április (54. évfolyam, 77-99. szám)

2001-04-02 / 77. szám, hétfő

2001. április 2., hétfő 9. oldal Labdarúgó Mars Szuperliga, 23. forduló: az Inter elszenvedte második vereségét, a Púchov Pozsonyban nyert Mindhárom élcsapat kikapott Pozsony. A pénteki FC Košice-Žilina mérkőzés (0:0) után szombaton és va­sárnap folytatódott a baj­nokság 23. fordulója. Szinte hihetetlen, hogy mind a há­rom élcsapat kikapott, az In­ter Eperjesen, a Slovan és a Ružomberok saját pályáján. ÖSSZEÁLLÍTÁS Szombaton megmutatkozott, hogy mit jelent az Inter számára Né­meth Szilárd. Ágyéksérülés miatt nem lépett pályára, s csapata ki is kapott, hiányoztak a hagyományos góljai. A Slovan már az elmúlt for­dulókban jelezte, nincs formában. Ezúttal nemcsak rosszul játszott, de még egy pontot sem tudott sze­rezni saját pályáján az újonc puhó- iak elleni meccsen. A rózsahegyiek sem boldogultak az utolsó helye­zett trencséniekkel szemben, hi­ányzott kétjátékosuk, Trabalíkka­pus, és a középhátvéd Zátek, aki­ket azért vezényeltek át a B csapat­ba, mert korábban, a Žilina elleni összecsapáson a bunda gyanúja merült fel velük szemben. A bajnokság állása: 1. Inter 23 18 2. Slovan 23 14 3. Ružomberok 23 10 4. Petržalka 5. Prešov 6. Púchov 7. Žilina 8. Trnava 9. FC Košice 10. Trenčín 23 23 23 23 23 23 23 48:14 57 53:27 48 31:34 34 37:40 31:30 25:29 26 26:33 25 23:38 24 30:40 22 30 30 13 20:39 20 A következő forduló párosítása - áp­rilis 6., péntek: Tmava-Slovan (az STV közvetíti), szombat, április 7.: Inter-Žilina, Trenčín-Košice, Pú- chov-Ružomberok, Prešov-Petržal- ka. ♦ Öt év után tudott nyerni az eperje­si együttes az Inter ellen. Játékosai óriási lelkesedéssel futballoztak, nem ismertek elveszett labdát, kö­nyörtelenül letámadták ellenfelü­ket. A vendéglátók a 24. percben megszerezték a vezetést: a második szögletrúgásuk után Semanhoz ke­rült a labda, s egyéni alakítás után a hálóba lőtte. Az első félóra végén is­mét Babnič került helyzetbe, de a gólszerző Marek Sémán a gólvona­lon mentett. Miután a vendégek Drobňák fejese után sem tudtak Óriási meglepetésre az újonc puhói együttes Pozsonyban fektette két vállra a Slovant. Felvételünkön a gyen­gén játszó Mészárost Buchta becsúszva szereli. (Fotó: Eugen Vojtišek) eredményesek lenni, jött az ellentá­madás, az Inter tizenhatosa előtt Lojhoz került a labda, s máris 2:0-ra vezetett a hazai együttes. A fordu­lást követően megváltozott a játék képe, a vendégek nagy iramot dik­táltak. Előbb Czinege labdáját a felső léc állította meg, egy perc múl­va azonba Tomovčík csökkentette csapata hátrányát. Az Inter állandó fölénye visszavetette a hazaiakat, mintha megijedtek volna, ám lelkes védekezésüket siker koronázta, kö­szönve ezt elsősorban a kitűnően védő Tranéík kapusnak. ♦ Meglepetéssel szolgáltak a tren- cséniek Rózsahegyen. Az első fé­lidőben több gólhelyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél, s már a 9. percben Horvatovié szerezhetett volna gólt. Csaknem egy fél óráig a vendégek forgatókönyve szerint zajlott az összecsapás. A 32. percben azonban nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt, hogy vezetést szerezzenek. Ciffanié szabálytalanul szerelte Go- mest, a játékvezető tizenegyest ítélt, de Lipéák kivédte Hýravý bün­tetőjét. Egy perccel a félidő befeje­zése előtt Klago jó labdával ugratta ki Kusalíkot, aki biztosan talált a há­lóba. A második 45 percben a hazai­ak fokozták aktivitásukat, de a 63. percben egy gyors trencséni tám­adás után Kusalík 0:2-re módosítot­ta a meccs állását. Gomes ugyan csökkentette együttese hátrányát, de sokáig nem örülhettek a hazaiak, mert Kusalík észrevette, hogy a portás nem áll az alapvonalon, s ügyesen átmelte a hálógondnokot. ♦ Kellemes időben játszották a Slo- van-Púchov találkozót, amely a sok pontatlanság következtében gyenge iramú és színvonalú játékot hozott. A kékek rangon aluli teljesítményt nyújtottak, s hazai pályán elszen­vedték tavaszi első vereségüket. A vendégek, akik aktívan kezdtek, és nemcsak a védekezéssel törődtek, a minimumból a maximumot érték el, mindhárom pontot biztosan sze­rezték meg. Az első félidőben in­kább a Slovan előtt adódtak gólszer­zési lehetőségek, de sem Mészáros, sem Vittek nem tudott eredményes lenni. Azt is el kell mondanunk, nem kijátszott helyzetek után kerül­tek az ellenfél kapuja közelébe, ha­nem előrevágott labdákat követően. A legnagyobb helyzet Mészáros előtt adódott, akinek közvetlen kö­zelről leadott lövését az egyik ven­dégvédő a gólvonalon hárította. A puhóiak bátran támadtak, de egye­düli veszélyt csak a gyorslábú Lem- bakoali jelentett. És éppen a színes bőrű afrikai futballista iratkozott fel először az eredményjelző-táblá­ra, miután a Puchner szabálytalan­sága miatt megítélt büntetőt bizto­san értékesítette. Ez volt az első ti­zenegyes a Slovan ellen ebben az idényben. Jarábek edző kettőscse­rére szánta el magát a szünetben, de ez sem akadályozta meg a ven­dégeket abban, hogy a 47. percben újabb gólt lőjenek: már a korábbi meccseken is bizonytalankodó Ke­lemen kapus kiejtett egy labdát, s az éppen arra ólálkodó Perniš nem habozott, a hálóba küldte. Szinte az egész mérkőzés során megmu­tatkozott, hogy a hazai védőknek nem nagyon ízlett a vendégek gyorsasága, gyakran csak szabály­talanságok árán tudták őket meg­állítani. A harmadik puhói gól előtt Lembakoali két védő között kiugrott és szinte mosolyogva sze­rezte csapata újabb gólját. Ettől kezdve az égszínkékek vették át a meccs irányítását, s csakhamar Vittek szépített. A hajrában Kriss és Bednár előtt adódott lehetőség, de nem találták el a kaput. AZ EDZŐK MONDTÁK ERIK BOGDANOVSKÝ (FC Ko­šice): „Elégedetlenek vagyunk. Győzni akartunk, szükségünk lett volna a pontokra. Nem sike­rült. A csapat görcsösen futballo­zott, a játékosok hiába igyekez­tek, nem tudtak eredményesek lenni. A szünet után teljes mér­tékben uraltuk a meccset, gólt azonban nem tudtunk rúgni, a legnagyobb helyzeteket is ki­hagytuk.” LADISLAV JURKEMIK (Žilina): „Tudtuk, hogy a kassaiak jó csa­pattal rendelkeznek, de tavasszal még nem szereztek pontot. Gyors ellentámadásokra építettük takti­kánkat, az első félidőben helyze­teik is akadtak, a szünet után azonban már nem volt esélyünk. Meg kell mondanom, a szerencse is mellénk szegődött, de hát ilyen már a futball.” VLADIMÍR GOMBÁR (Prešov): „Tudatosítottuk, hogy a bajnok­kal állunk szemben. Ezért figyel­mesen védekeztünk, már csírájá­ban igyekeztünk elfojtani ellenfe­lünk kezdeményezését. Hogy ez sikerült, ahhoz riválisunk is hoz­zájárult, nem játszotta megszo­kott játékát. A második 45 perc­ben már nem játszottuk saját já­tékunkat, igyekeztünk megtarta­ni az előnyünket. Ha nehézségek árán is, de sikerült. Mindnyájan nagyon boldogok vagyunk.” JOZEF BUBENKO (Inter): „Saját magunkat vertük meg. Mivel a válogatottban több játékosom szerepelt, nem tudtunk kellőkép­pen felkészülni az összecsapásra, ez főleg az első félidőben mutat­kozott meg. Potyagólokat kap­tunk, s ezzel lovat adtunk a hazai­ak alá. A második félidőben nyo­masztó fölénybe kerültünk, sok nagy lehetőségünk adódott. Tel­jesítményünk kevésnek bizonyult a figyelmesen és nagy odaadással játszó eperjesiek ellen.” RÓBERT PALDAN (Ružombe­rok): „Megérdemelten győztek a vendégek, jobbak voltak. Csapa­tomnak semmi sem sikerült, min­denki rosszul játszott, a játéko­sok nem voltak kellő pszichikai állapotban. De ezt önmaguknak köszönhetik. Az első félidőben Hýravýt le kellett cserélnem, s azt sem tudtam, hányadik percet mu­tatja az eremdényjelző-tábla.” ANTON DRAGUŇ (Trenčín): „Nem emlékszem rá, hogy utoljá­ra mikor tapsoltak meg bennün­ket idegen pályán. Azt hiszem, ki­érdemeltük a nézők rokonszen- vét, jó játékkal biztosan nyertük az összecsapást, amely főleg az első félidőben hozott színvonalas labdarúgást. Mindenki kiváló tel­jesítményt nyújtott, de kiemel­ném Knapp, Klago és Kusalík já­tékát. Remélem, hogy mai győ­zelmünket nem becsülik túl a já­tékosok, s a következő mérkőzé­seken is ilyen teljesítménnyel rukkolnak ki.” STANISLAV JARÁBEK (Slovan): „Már a meccs előtt az volt az ér­zésem, hogy a nem megfelelő fel­készülés után, rosszul fog végződni a találkozó. Ugyanis több játékosom szerepelt a válo­gatottban, s ezért két 21 éven aluli futballistát ki is hagytam a kezdőcsapatból. Önmagunkat vertük meg, gyermeteg hibák után kaptuk a gólokat. Később hi­ába kerültünk nyomasztó fölény­be, nem tudtuk megfordítani a mérkőzés állását.” JOZEF ŠURAN (Púchov): „El­mondhatom, nagyon jól felké­szültünk erre az összecsapásra. Tudtuk, hogy a Slovan játékosai fáradtak lesznek, s ennek értel­mében készítettük el a taktikát. Zárt védekezésből igyekeztünk kontratámadásokat vezetni, s ez a 60. percig sikeres is volt. Rúg­tunk három gólt, s utána kivéde- keztük előnyünket. Úgy érzem, jó benyomást keltettünk Pozsony­ban.” DUŠAN GALIS (Petržalka): „Ide­ges mérkőzés volt, mindkét csa­pat nagyon jól ismeri egymást, így semmivel sem tudtuk meglep­ni a nagyszombatiakat. A vezető gólunk után azt hittem, látványo­sabban, a nézőknek is fogunk ját­szani. Szükségünk volt a győze­lemre, hogy elhessegessük ma­gunktól a kiesési gondolatokat.” PETER ZELENSKÝ (Trnava): „Az­zal az elhatározással jöttünk a Li­getbe, hogy pontot szerezzünk, és egyúttal jó játékot produkál­junk. Nem a legjobban sikerült számunkra a mérkőzés eleje, a bekapott gól után nyíltabban kel­lett játszanunk, ami a hazaiak malmára hajtotta a vizet. A játék­vezetőnek csak annyit üzenhetek, hogy jót tenne a szlovák labdarú­gásnak, ha ezzel a meccsel befe­jezné pályafutását.” (SITA) MÉRKŐZÉSRŐL - MÉRKŐZÉSRE Slovan Bratislava-Matador Púchov 1:3 (0:1) Góllövők: Vittek (56.), ill. Lembakoali (34., 54. - az elsőt 11-esből), Perniš (47.). Játékvezető: Stredák, 3100 néző. Sárga lap: Pančík, Kriss, Závetemík. SLOVAN: Kelemen-Pecko, Puchner (46. Sedlák), Tittel, Ed. Hrnčár-Pančík, Nečas (46. Bednár), Vittek, Slovák (69. Kriss)-Jančula, Mészáros. PÚCHOV: Miščík-Šatka, Buchta, Kunzo, Holčík-Záveterník (73. Privarčák), Mužlay (88. Kraus), Štrba, Re- vák-Perniš, Lembakoali (70. Petruš). Tatran Prešov-lnter Bratislava 2:1 (2:0) Góllövők: Mar. Seman (24.), Loj (43.), ill. Tomovčík (60.). Játékve­zető: Micheľ, 5400 néző. Sárga lap: Šesták, Loj, Mar. Strelec, Ge- rich. PREŠOV: Trančík-Petruš-Staš, Ďorď-Mar. Strelec (76. Len­gyel), Loj, Filip, Mar. Seman, Martaus (90. Kovalík)-Bubenko (65. Adam), Šesták. INTER: Hýll-Kratochvíl, Chrenko, Šuchančok, Ge- rich (77. Deripapa)-Czinege, P. Petráš (46. Čišovský), Dzúrik, Hor- nyák-Babnič, Drobňák (46. Tomovčík). SCP Ružomberok-Trenčín 1:3 (0:1) Góllövők: Gomes (70.), ill. Kusalík (63., 78.), Knapp (43.). Játék­vezető: Hriňák, 6000 néző. Sárga lap: Hellebrand, Helbich, Miku­láš, Šafranko, Cifranič, Šmelko, R. Hrnčár, Kusalík. RUŽOMBEROK: Mil. Vyskoč-Hýravý (39. Moŕinglj-Mikuláš, Ovad-Hazucha, Šaf­ranko, Helbich, Hellebrand, Fabula (46. Ďuriš)-R. Varadín (65. Špánik), Gomes. TRENČÍN: Lipčák-Cifranič, Zajcev, R. Hrnčár-Ko- nečný, J. Nečas, Šmelko, Knapp (90. Ančic), Horvatovič, Kusalík (86. Hornák)-Klago (88. Mati). Petržalka-Spartak Trnava 3:0 (2:0) Góllövők: Kinder (12. - 11-esből), Desiatnik (41.ú Maixner (90.). Játékvezető: Weiss, 9000 néző. Sárga lap: Rataj, Soltis, Kinder, Uj- laky, J. Timko, Pavlus. PETRŽALKA: Holec-Rataj, Kinder, Bor- bély-R. Hrnčár (73. Bednár), Horký, Desiatnik, Soltis, Bédi-Majo- roš (58. Mydliar), Benčík (58. Maixner). TRNAVA: Raška-Poljovka, Hadviger, Kuna, Pavlus-Hílek (66. Gašparík), Balia, Ujlaky, Do- mik-J. Timko, Krejčí (75. Piatka). Három ligeti gól és negyvenhárom szabálytalanság Szenvedett a labdarúgás TOMI VINCE Pozsony. Nézte az ember a játékot, és az volt a benyomása, hogy a lab­darúgás már teljesen küzdősport. Azzá degradálták a hazaiak, akik tisztátalan futballozásukkal, szem­rebbenés nélküli szabálytalansága­ikkal széttördelték a meccset, or­mótlan és kezdetleges faultokkal egyszerűen nem hagyták játszani az amúgy is gyenge nagyszombati­akat. Segítségükre volt ebben Weiss játékvezető is, aki ugyan lefújta a gusztustalan belépőket, de nem büntette sárga lappal. Például a há­tulról történő belemenéseket. Az elmondottak után csak világos, hogy alig-alig volt folyamatos akció a 90 perc folyamán, a könyörtelen küzdelem dominált. A nézők sem voltak elragadtatva a játéktól, bár az újságíró szektor alatti fanatikus csoport élvezte az összecsapást. Az első helyzet a teljesen tisztán álló Majoros előtt adódott, de a Hmčár- tól kapott labdával addig-addig to- tojázot, hogy közben három busz is elment a stadion melletti autópá­lyán, és könnyedén szerelték. Aztán jött a 11-es: Poljovka állítólag ela­kasztotta a 16-osra befutó Bédit, s Kinder értékesítette a büntetőt. Pe­ter Zelenský, a nagyszombatiak tré­nere azt nyilatkozta, játékosa hozzá sem ért Bédihez, az egyszerűen lát­ványosan feldobta magát. Dušan Galis nem mondott véleményt. Utá­na az ellenfelénél inkább játszani, nem csak küzdeni akaró vendégek vezettek néhány akciót, eredmény­telenül. Be-betartottak egymásnak a játékosok, ritka volt a folyamatos játék, viszont „sűrű”, a szikrázó párharc. A második hazai gól azon­ban szép volt: Benčík tisztára ját­szotta magát, lepasszolta a labdát és Desiatnik a hálóba vágta. Míg az első félidőben itt-ott felvillant a já­ték szépsége is, a másodikban már csak a küzdelem, a harc, a tisztáta- lanság jellemezte a mérkőzést. És a bíró vitatható ítéletei, például a le­sek megítélésénél mindig a vendé­gek javára tévedett. Lehet futballról beszélni, ha az egyik csapat 43 sza­bálytalanságot követ el 90 perc alatt? Nehezen. A kapuk alig forog­tak veszélyben, öt lövés ment a nagyszombatira, kettő a ligetire. Hát így. A Ligetben szenvedett a futball. Kinder tizenegyesével szerzett vezetést a ligeti együttes. (Eugen Vojtišek felvétele)