Új Szó, 2000. augusztus (53. évfolyam, 175-201. szám)

2000-08-07 / 181. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2000. AUGUSZTUS 7. Sportvilág Labdarúgó NB I, harmadik forduló: fél tucat gólt lőtt az MTK a Hungária körúton a Nagykanizsának Ma játsszák (18.00) az Inter-Lyon BL-selejtezőt Győri győzelem az Üllői úton Illés Béla 17 perc alatt mesterhármast ért el az MTK-Nagykanizsa mérkőzésen. (Fotó: NS) „Gólok kellenének” Budapest. A 3. forduló mérkőzéseivel folytatódott a magyar labdarúgó NB I küz­delemsorozata. Már pénte­ken este a Videoton-Újpest találkozóval (1:4 - góllövők: Zombori, ill. Herczeg 2, Dvé- ri, Oreschuk) elkezdődött a hétvégi program. A legna­gyobb meglepetés az Üllői úton született, ahol a Győr legyőzte az FTC-t. MTI-TUDÓSÍTÁSOK ♦ Tatabánya­Haladás 2:1 (2:0) Góllövők: Zsivóczky (19.), Kovács A. (33. - 11-esből), ill. Somfalvi (73.). Játékvezető: Ábrahám, 3000 néző. A játék képe alapján a Lombard győzelme teljesen meg­érdemelt. ♦ FTC­Győr 1:3 (1:1) Góllövők: Horváth P. (45.), ill. Nagy L. (17., 61., 87.). Játékvezető: Bede, 10 000 néző. Kiállítva: Dra­goner (28. - FTC). A több mint 60 percig tíz emberrel játszó Ferenc­város teljesen szétesően futballo­zott, a lendületes győriek még na­gyobb különbséggel is nyerhettek volna. ♦ Kispest­Nyíregyháza 2:0 (1:0) Góllövők: Szekeres (27.), Torghel- le (76J. Játékvezető: Makai, 2500 néző. Jobb helyzet kihasználásá­nak köszönhetően teljesen megér­demelten szerezte meg a győzel­met a Kispest, a mezőnyben egyen­rangú nyírségiekkel szemben. ♦ Sopron­Dunaferr 1:2 (1:1) Góllövők: Sira (17), ill. Tököli (9., 54.). Játékvezető: Szabó Zs., 4000 néző. Egyenlő erők küzdelmében a dunaújvárosiak ismét bebizonyí­tották, hogy rendkívül rutinos icsapatnak számítanak. Helyzetei­ket sokkal jobban kihasználva, tar­talékosán is győzni tudtak Sopron­ban. Az A-csoport állása: 1. Tatabánya 2 2 0 0 4:1 6 2. Győr 3 2 0 1 5:4 6 3. Kispest 3 1 1 .1 4:3 4 4. Dunaferr 2 1 1 0 3:2 4 5. FTC 2 1 0 1 5:3 3 6. Haladás 3 1 0 2 4:6 3 7. Nyíregyháza 3 1 0 2 2:4 3 8. Sopron 2 0 0 2 1:5 0 A Sopron-Tatabánya találkozót szeptember 2-án, a Dunaferr-Fe- rencváros rangadót pedig szep­tember 6-án rendezik. A góllövőlista állása - 3 gólos: Nagy L. (Győr); 2 gólos: Horváth P. (FTC), Tököli (Dunaferr), Ko­vács A. (Tatabánya). ♦ MTK­Nagykanizsa 6:0 (1:0) Góllövők: Jezsdimirovics (4.), Illés (51., 60., 68.), Buzsáky (85.), Fűzi (87). Játékvezető: Sóthy, 1000 néző. Az MTK álmos első félidő után elsősorban jól sikerült cseré­jének köszönhetően a szünet után valósággal leiskolázta a Nagykani­zsát és ilyen különbséggel is meg­érdemelten győzött. ♦ ZTE­Vasas 3:2 (0:0) Góllövők: Kocsárdi (68. - 11- esből), Róth (87), Balázs (93.), ill. Pál (83.). Pető (94.). Az első fé­lidőben a Vasasnak volt több hely­zete, ekkor az angyalföldiek több góllal is vezethettek volna; fordu­lás után feljavult a ZTE. A hajrában gólfesztivált produkáltak a csapa­tok, melyből a Zalaegerszeg meg­érdemelten került ki győztesen. ♦ Debrecen­Pécs 2:0 (2:0) Góllövő: Kerekes (14., 45.). Játék­vezető: Szabó J., 3000 néző. A Deb­recen az első félidőben nagy lendü­lettel játszott, s a félidő végéig meg­nyugtató előnyre tett szert. Fordu­lás után már a Pécs is többet birto­kolta a labdát, ám igazán komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A B-csoport állása: 1. MTK 3 3 0 0 11:1 9 2. Újpest 3 2 1 0 12:4 7 3. ZTE 3 1 2 0 4:3 5 4. Videoton 3 1 1 1 5:6 4 5. Debrecen 3 1 0 2 6:10 3 6. Vasas 3 0 2 1 4:5 2 7. Pécs 3 0 1 2 1:6 1 8. Nagykanizsa 3 0 1 2 0:8 1 A góllövőlista élcsoportja - 5 gó­los: Herczeg (Újpest), Illés (MTK); 3 gólos: Dvéri (Újpest), Kerekes (Debrecen); 2 gólos: Bajzát (Deb­recen), Buzsáky (MTK), Németh T. (Videoton), Pető (Vasas), Róth (ZTE). A következő, 4. forduló párosítása - augusztus 11-13., Á-csoport: Sopron-Nyíregyháza, Tatabánya- Dunaferr, FTC-Kispest, Hal- adás-Győr; B-csoport: ZTE-Vide- oton, Debrecen-Nagykanizsa, Pécs-Vasas, MTK-Újpest. SITA-ELŐZETES Pozsony. Ma 18.00 órai kezdettel a pasienkyi stadionban bonyolítják le az Inter Bratislava Olympique Lyon labdarúgó Bajnokok Ligája-selej­tezőt (3. forduló). A találkozót len­gyel játékvezető hármas irányítja: Mikulski-Wierzbowski, Spela. Jozef Bubenko, a pozsonyiak ve­zetőedzője a tegnap kora esti sajtó- tájékoztatón kijelentette: „A finnek elleni győztes csapat csak egy-két helyen változhat. Mégpedig azért, mert Gerich térdsérüléssel bajló­dik, s több edzést is ki kellett hagy­nia. A többi futballista bizakodva várja a hétfői összecsapást. Tudjuk, komoly játékerőt képviselnek a franciák, s azzal is tisztában va­gyunk, hogy a Lyon jóval erősebb csapat mint a Nantes. Ezt csak azért mondom, mert tavaly éppen a Nan- testől szenvedtünk kettős vereséget (0:3, 0:4) az UEFA Kupában és es­tünk ki. De a Lyon sem legyőzhetet­len ellenfél, hiszen egy évvel ezelőtt a szlovén Maribor a BL-selej- tezőben l:0-re, illetve 2:0-ra dia­dalmaskodott a nagy esélyes franci­ák fölött. Gólokat kell lőnünk, és akkor reménykedhetünk. Jó lenne, ha ez ellenfél nem találna a hálónk­A ŠPORTKA 32. játékhete (vasár­nap) I. húzásának nyerőszámai: 3, 7, 22, 26, 33, 43; pótszám: 44. II. húzás: 2, 7,10,22,23,26; pótszám: 49. LEHETŐSÉG-szám: 880351. A MATES 32. játékhetének nyerőszá­mai: 3, 6, 9, 12, 15. A KENŐ 10 szombati sorsolásának nyerőszá­mai: 2, 8,10,11,19, 23, 28, 30, 38, Logrono Spanyolország diadalá­val végződött a Logronóban ren­dezett vízilabda Európai Nemze­tek Ligája 3. körmérkőzéses tor­nája. A házigazdák valamennyi ellenfelüket legyőzték, a szlová­kok viszont ismét pont nélkül let­tek sereghajtók: Spanyolor­ba.” Azért játsszák szokatlan na­pon, hétfőn a meccset, mert a fran­cia tévé csak ebben az időpontban tudja élőben közvetíteni a pozsonyi 90 percet. Az Inter szakvezetői nem árulták el mennyit fizet a TF1 csa­torna a találkozóért. Jozef Bubenko azzal kapcsolatban, hogy esetleg Németh Szilárd és Babnič is részt venne a sydneyi olimpia labdarúgótornáján, a kö­vetkezőket nyilatkozta: „Egy biztos, nem jó dolog, hogy fontos tétmeccs előtt előjönnek ilyen ügyekkel, ne­künk most a Lyon elleni BL-. meccsekre kell összpontosíta­nunk.” Az Inter valószínűleg a következő összeállításban lép pályára: Hýll- Kratochvíl, Chrenko, Šu-chančok, Hornyák-Pinte, Dzúrik, Lalik, Ševela (Kocúrek)-Németh Szilárd, Babnič. Bizakodnak a franciák is, Jacques Santini szakvezető szerint a döntet­lennél alább nem adják. A csapat elsőszámú sztárjának a brazil Sonny Anderson számít, aki tavaly érkezett az FC Barcelonától. Rajta kívül a kameruni Foe, a belga Def- landre, a svájci Müller és Marlet tartozik a légiósok közé. A találko­zót az SZTV 2 élőben közvetíti. 47,51,52,60,64,65,66,68,75,78, 80. Vasárnap: 1, 4, 18, 22, 24, 25, 26,31,34,37,41,46,50,52,66,68, 74, 75, 77,80. A magyar ÖTÖSLOT­TÓ 31. játékhetének nyerőszámai: 46, 47, 70, 77, 79; JOKER-szám: 972506. A magyar HATOSLOTTÓ nyerőszámai: 8, 21, 25, 28, 32, 41; pótszám: 24. (TXT) szág-Szlovákia 12:6, Magyaror- szág-Horvátország 7:5, Magyar- ország-Szlovákia 12:3, Spanyo- lország-Horvátország 10:5, Hor- vátország-Szlovákia 12:11, Spa- nyolország-Magyarország 9:6. Az ENL zárótornáját a hétvégén Kassán rendezik, (sr) SPORTFOGADÁS VÍZILABDA. EREDMÉNYEK - ESEMÉNYEK Schumacher, a kétszeres világbajnok Forma-1-es pilóta: „Nem vagyok Rambo!” ♦ A londoni atlétikai versenyen négy számban is a világ idei legjobb eredménye született. A női 100 m-es síkfutásban az amerikai Marion Jo­nes (10,78), férfi magasugrásban az orosz Vjacseszlav Voronyin (240), egy mérföldön a marokkói Hiszam el-Gerrouj (3:45,96) és női 5000 m-en az etióp Ajelesz Vorku (14:41,23) remekelt. ♦ Négy rendőr megsérült, több mint 200 szurkolót letartóztattak Voronyezsben a Fakel-Szpartak Moszkva bajnoki labdarúgó-mér­TA SR- ÉS SITA-TUDÓSÍTÁSOK Pozsony. Dunaszerdahelyen ját­szották a II. labdarúgóliga hétvégi fordulójának rangadóját. A két szebb napokat látott együttes össze­csapását végül a házigazda DAC nyerte. A rimaszombatiak értékes pontot szereztek a nyitranovákiak otthonában. A szenciek tegnap dél­után az erdőháti szenicei együttest fogadták Vágsellyén, és biztosan szerezték meg a három pontot. DAC-NITRA 1:0 (1:0). Góllövő: Greguška (40.). Játékvezető: Weiss, 1200 néző. A két egykori szuperligás együttes érdekes, változatos mér­kőzést játszott. Mindkét kapus jó tel­jesítményt nyújtott, Sánta három biztos góltól mentette meg hálóját. A hazaiak legnagyobb lehetőségét Su- chánek puskázta el, aki a 86. perc­ben egyedül tört kapura, ám lövése Muchában elakadt. NOVÁKY-RIM. SOBOTA 0:0. Játék­vezető: Udvardy, 1200 néző. A mér­kőzés nagy részében a nyitranováki­ak játszottak fölényben, ám kitű­kőzés után kitört tömegverekedés során. ♦ Ragyion Kertanti, szlovák sza­badfogású birkózó (76 kg) a 3. he­lyen végzett a lengyelországi Ko­szaimban rendezett nemzetközi viadalon. Andrej Fašánek (58 kg) és Fernyák István (63 kg) ötödik lett. ♦ Boris Becker hajlandó 10 mülió márkát fizetni azért, hogy felment­sék az adócsalás vádja alól és meg­szüntessék ellene folyó eljárást. nőén zárt a rimaszombati védelem. PODBREZOVÁ-B. BYSTRICA 1:0 (0:0). Góllövő: Bukovec (80. - 11- esből). Játékvezető: Simon, 5600 néző. Az első 45 percben enyhe mezőnyfölényben futballoztak a besztercebányaiak. Fordulás után feljöttek a lopériak, és gyors egy­más utánban két tizenegyest is rúg­hattak. Az elsőt Bukovec kihagyta, ám a másikat már értékesítette. BARDEJOV-LIČARTOVCE 2:0 (2:0). Góllövő: Šuhaj (31., 37). Já­tékvezető: Papuča, 700 néző. Az első félidőben gyengén futballoztak a licsérdiek, ezt ügyesen kihasznál­ták a bánfaiak. HUMENNÉ-MARTIN 1:1 (0:1). Góllövők: Šamo (72.), Vitek (45.). Játékvezető: Havrilla, 1500 néző. Piros lap: Szórád (17. - Martin). A hajrában mindent egy lapra tett fel a homonnai csapat, végül sikerült egyenlítenie. TOPOĽČANY-DEVÍN 2:2 (1:2). Góllövők: Papranec (10.), Ondruš (80.), ill. Nagy (41.), Kráľ (43.). Já­tékvezető: Anguš, 3000 néző. Jó ♦ Az FC Barcelona labdarúgócsapa­ta nyerte az Ajax Amsterdam meg­alapításának 100. évfordulója alkal­mából rendezett négyes tornát. A katalán klub előbb 2:0-ra nyert az Arsenal ellen, majd 3:3-as döntet­lent játszott a Lazióval. ♦ A torontói tenisztorna elő­döntőjében: Levy (izraeli)-Novák 6:3, 1:6, 6:4; Szafin-Ferreira 6:2, 5:7, 6:4. A San Diego-i női viadal elődöntőjében Szeles-Kurnyiko- va 6:3, 7:6, V. Villiams-Frezier 6:2, 6:3. mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A nagytapolcsányiak ugyan vezetést szereztek, ám ez­után nagy fölénybe kerültek a dévé­nyiek és fordítottak. A második já­tékrészben feljött az újonc, és tíz perccel a befejezés előtt egyenlített. Négy perccel a befejezés előtt a nagytapolcsányi Krajčík büntetőt hibázott. SENEC-SENICA 2:1 (1:0). Gól­lövők. Fulier (45. - öngól), Rožník (52.), ill. Mihálik (90.). Játékve­zető: Jakubec, 200 néző. Közepes színvonalú mérkőzésen (Vág­sellyén játszottak) közvetlenül a szünet előtt szerzett vezetést a szenei csapat. Majd nem sokkal a fordulás után növelte előnyét. Fél gőzzel is biztosan nyert a KOBA. CAŇA-PRIEVIDZA 4:0 (1:0). Gol- lövők: Knapík (70., 73.), Gadžo (13.), Vágner (61.). Játékvezető: Minarčík, 1400 néző. A hazaiak kez­dettől fogva fölényben játszottak. DUBNICA-SLOV. GROB 3:0 (1:0). Góllövők: Straka (19., 57), Masaro- vič (80.). Játékvezető: Šulek, 1100 ♦ A Bayern nyerte a müncheni klub fennállásának 100. évfordu­lója tiszteletére rendezett nemzet­közi labdarúgótornát, miután a fi­náléban 3:l-re legyőzte a Man­chester United együttesét. ♦ Pénteken késő este a pozsonyi Ondrej Nepela Téli Stadionban ren­dezett holdgálán az Európában ho­kizó, illetve az Észak-Amerikában profiskodó korongozók mérték össze erejüket. A találkozót az NHL-es játékosok nyerték 12:7 arányban. néző. A három gólon kívül még leg­alább fél tucat helyzetet elszórakoz­tak a máriatölgyesiek. 1. Senec 2 2 0 0 3: 1 6 2. Podbrezová 2 2 0 0 2:l 3 6 3. Čaňa 2 1 1 0 5: 1 4 4. Martin 2 1 1 0 5:i 2 4 5. Topoľčany 2 1 1 0 5v 4 4 6, Nováky 2 1 1 0 2: 1 4 7. Dubnica 2 1 0 1 3: 1 3 8. Nitra 2 1 0 1 3:i 2 - 3 9. Senica 2 1 0 1 2:l 2 3 10. DAC 2 1 0 1 1: 1 3 11. Bardejov 2 1 0 1 3:' 4 3 12. Humenné 2 0 2 0 2:. 2 2 13. Rim. Sobota 2 0 2 0 1: 1 2 14. Devin 2 0 1 1 3:< 4 1 15. Ličartovce 2 0 1 1 1:1 3 1 16. B. Bystrica 2 0 0 2 2:' 4 0 17. Slov. Grob 2 0 0 2 1:1 5 0 18. Prievidza 2 0 0 2 0:1 5 0 A következő, 3. forduló párosítása (augusztus 12-13): B. Bystri- ca-Dubnica, Devín-Podbrezová, Rim. Sobota-Topoľčany, Mar- tin-Nováky, Ličartovce-Humenné, Prievidza-Bardejov, Senica-Čaňa, Nitra-Senec, Slov. Grob-DAC. MTI-JELENTÉS Berlin. Az utóbbi öt Forma-l-es fu­tamból négyen idő előtt kiálló né­met Michael Schumacher, akit töb­ben támadnak agresszív vezetési stílusa miatt, úgy gondolja, egyál­talán nem vakmerő és felelőtlen.- Kemény pilóta vagyok, de nem Rambo! Az utolsó két versenyen engem löktek ki - nyilatkozott a Bild am Sonntag című lapnak a Ferrari pilótája. Rózsahegy. Oroszország váloga­tottja nyerte a Szlovákiában rende­zett junior női kosárlabda Európa- bajnokságot. Ajól rajtoló szlovák, il­letve magyar válogatott várakozá­son aluli teljesítményt nyújtott. Eredmények - elődöntő: Csehor­szág- Törökország 56:50, Oroszor­CSEHORSZÁG. Blšany-Olomouc 0:0; Pŕíbram-Teplice 0:1; Brno- Sparta 1:2; V. Žižkov-Ostrava 1:2; Jablonec-Liberec 1:3; Č. Budéjovi- ce-Bohemians 0:1; Slavia-Plzeň 2:1; Drnovice-St. Mésto 0:2. FRANCIAORSZÁG. Bastia-Bordea- ux 2:0, góllövó: 45. és 89. Neé; Lens-Guingamp 3:2, góllövők: 19. Moreira, 68. Sakho, 73. Diouf, ill. 55. Rodriguez, 88. Fiorése; Metz-Auxerre 1:2, góllövők: 6. Pier­re, ill. 31. Kapo, 93: Cisseé; Mona­co-Nantes 2:5, góllövők: 4. Nonda, 59. Bonal, ill. 9. és 19. Monterrubio, 18. Da Rocha, 31. Ziani, 84. Ölembe; Sedan-Lyon 1:1, góllövők: 85. KDi- efi, ill. 82. Marlet; St. Etienne-Mar- seille 3:0, góllövők: 27. Sarr, 70. és 71. Alex; Rennes-Paris SG 1:1, gól­A világbajnoki listán már csak két pont előnnyel vezető Schumacher hozzátette, hogy ezekben a nehéz napokban leginkább lánya, Gina- Maria segít neki.- Amikor hazatértem a Német Nagydíj után a lányom azzal foga­dott, hogy megint a kavicságyban kötöttem ki. De sebaj papa! Nevess az egészen, és akkor a dolgok mindjárt kevésbé lesznek komo­lyak - emlékezett vissza a kétsze­res világbajnok pilóta. szág-Románia 89:56; döntő: Oroszország-Csehország 84:57. A 3. helyért: Románia-Törökország 58:55 - hosszabbítás után. Az 5-8. helyért: Spanyolország-Szlovákia 74:62, Horvátország-Magyaror- szág 59:47; a 7. helyért: Magyaror- szág-Szlovákia 85:64. (sr) lövők: 27. Chapuis, ill. 77. Dalmat; Strasbourg-Lille 4:4, góllövők: 39. Murati, 63. Peyrelade, 78. és 85. Collot; Troyes-Toulouse 1:1, gól­lövők: 36. Djukics, ül. 9. Bonilla. SKÓCIA. Aberdeen-St. Mirren 2:1; Celtic-Motherwell 1:0; FC Dundee-Dunfermline 3:0; Hiber- nian-Dundee Utd. 3:0; Kilmar- nock-Rangers 2:4. AUSZTRIA. Admira-Rapid: 2:4; GAK-LASK 3:1; Ried-Innsbruck 1:1; a 4. fordulóból elmaradt mérkőzések: Austria-Ried 2:1; GAK-Salzburg 1:1. SVÁJC. Aarau-FC Zurich 2:1; Grashoppers-Luzern 4:0; Luga- no-Sion 0:0; Servette-Neuchatel 5:2; St. Gallen-Lausanne 3:1; Yverdon-Basel 1:0. (g.) II. labdarúgóliga, második forduló: Vágsellyén biztosan győzték le a szenciek a Senica együttesét A dunaszerdahelyiek nyerték a rangadót KOSÁRLABDA EURÓPAIFUTBALLKÖRKÉP