Új Szó, 2000. március (53. évfolyam, 50-76. szám)

2000-03-13 / 60. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2000. MÁRCIUS 13. Sportvilág LABDARÚGÓ MARS SZUPERLIGA, 16. FORDULÓ Csak egy pontot szereztek a vendégek (a listavezető Inter) az élvonalbeli futballbajnokság tavaszi nyitányán Fél tucat gólt lőtt a Slovan Simon Gyula (fehér szerelésben) új csapatában gólt rúgott a régi együttesének (Fotó: Vojtisek) Pozsony. A pénteki FC Ko- sice-Zilina (2:0) nyitányt követően szombaton hét ta­lálkozót rendeztek a Szu­perligában. Havas, mély ta­lajú pályákon játszották a mérkőzéseket, nem ment a vendégeknek, csupán az In­ter szerzett egy pontot Ró­zsahegyen. ÖSSZEÁLLÍTÁS Nagy rohamokkal kezdett a bajnok Slovan az eperjesi együttes elleni ta­lálkozón. A keletiek 72 percig em­berhátrányban játszottak, mert Timko hálóba tartó lövését Sémán kézzel hárította, ezért a bíró kiállí­totta a középpályást. A megítélt büntetőből szereztek vezetést a ha­zaiak. Nem sokkal később két alka­lommal is kapitulált a Tátrán há­lóőre, tehát gyakorlatilag már az első fél órában eldőlt a találkozó sorsa. Fordulást követően sem vál­tozott a játék képe, a kékek diktálták az iramot, ám eleinte elszórakozták helyzeteiket. A hajrában aztán 15 perc alatt újabb három találatot ér­tek el a vendéglátók. A mezőny egyik legjobbjának a 18 esztendős Róbert Vittek bizonyult, a pozsonyi­ak saját nevelésű csatára több ízben alaposan megforgatta a eperjesi védőket. Egyébként a Slovan az ősz folyamán csupán 13 gólt ért el. Rózsahegyen felázott, mély talajú pálya és sűrű hóesés fogadta a lis­tavezető Intert. Az első negyed órában a házigazdák irányítottak, ám később a pozsonyi együttes vette át a kezdeményezést. Gyors akciói végén gólhelyzeteket is ki­dolgozott, de játékosainak nem si­került a hálóba találniuk. Trabalík, az SCP kapusa több ízben is kitett magáért. Az első félidő végén Né­meth Szilárd beadását követően Czinege szerzett vezetést a főváro­siaknak. Szünet után feljavultak a hazaiak és Mikulás egyenlített. A játék képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Küzdelmes mérkőzést hozott a Se- nec-Dubnica összecsapás. Jól kez­dett a Koba, már a 8. percben Gaj­dos fejese után a vendégek hálójá­ban táncolt a labda. Növelhették volna előnyüket a hazaiak, ám Pi- atka és Sikorjak nagy lehetőséget puskázott el. Az első játékrész haj­rájában a kitörő Volfot Suchy há­tulról elkaszálta, s a középpályás mehetett idő előtt zuhanyozni A második félidőben is az történt a pályán, amit a házigazdák akartak, Piatka és Vomáéka révén újabb két gólt szereztek. Kitettek magukért a nagyszomba­tiak a besztercebányaiak elleni ta­lálkozón. Kezdettől fogva nagy fö­lényben játszottak, már korán ve­zetést szereztek. Kostka, Cérnák, Gomes és Talda növelhette volna az előnyt, de az irányzékkal baj volt. Szünet után sem változott a játék képe, és Ujlaky találata után csak az volt a kérdés, hogy hány gólt kap a Dukla. A mérkőzés vé­gén örülhettek a közép-szlovákiai­ak, hogy néggyel megúszták, hi­szen legjobbjuk Boros kapus volt, aki bravúrok sorozatát mutatta be. Bátran futballozott Trencsénben a privigyei csapat. A vendéglátók irányították a játékot, ám sokáig nem tudtak komoly helyzetet ki­dolgozni. A Dukla szerencséjére Valachovié távoli lövése Benko há­lójában kötött ki. A második félidő elején több lehetőséget is kihagy­tak a vendégek, azonban Fabus bombája után eldőlt a három pont sorsa. Sűrű havazás zavarta a futballis­tákat a Humenné-Nitra összecsa­páson. A keletiek jobban alkal­mazkodtak a nehéz körülmények­hez és az első 45 percben három gólt lőttek. Fordulást követően a vendégek bizonyultak aktívab­baknak, akadtak is helyzeteik, ám csak Jelsicnek sikerült a hálóba találnia, (sr) Tíz emberrel nem volt sok esélye a DAC-nak, hogy igazán jól érezzhesse magát a Ligetben Iramtalan, izgalom mentes mérkőzés TOMI VINCE Pozsony. Három csatárral (Kuna volt az előretolt) és három védővel áltak ki a ligetiek a DAC ellen, ezzel is jelezve, nem nagyon tartanak tőle. Az első tíz percben azonban - nem kis megeleptésre - inkább a vendégek irányították az eléggé iramtalan, érdektelen játékot. Könnyedén futva, a labdát megbe­csülve futballoztak, passzolgattak, igyekeztek Füipko kapuja felé, és a 9. percben Olejník bevetődve nem ért el egy labdát. Később felébred­tek a ligetiek, de nehézkesen, küsz­ködve futballoztak, ennek ellenére fölényt harcoltak ki. Röviddel az első fél óra eltelte előtt egy Forman- ko-Vasík akció után még hárítottak a vendégek védői, de a szögletrú­gást követően nem koncentráltak eléggé, a labda ide-oda pattogott, Kunához került, aki közelről lőtte a . hálóba. Amolyan sántikáló gól volt. Eléggé élvezhetetlen, unalmas játé­kot produkáltak a csapatok, a ka­puk alig-alig forogtak veszélyben; a 48. percben Greguska váratlan lö­vése alig ment mellé, utána Szuchá­nek futotta le ellenfeleit, de nem tudta befejezni az akciót. És jött a sorsdöntő 61. perc: Zima a jobb ol­dali 16-os vonalánál kapura húzott, az egyik hátvéd futott vele ver­senyt, és a DAC-játékos elesett. A bíró egy darabig habozott, aztán elővette a sárga lapot, s mivel már egyet felmutatott neki, utána előhúzta a pirosat. Szerinte műesésért. Mindenki azt várta, hogy a hazaiak most aztán lesöprik a pályáról ellenfelüket. Nem, nem nagyon látszott meg játékukon az emberelőny. Igaz, Erősnek, Vasík­nak és Simonnak is akadt egy-egyjó lövése, de ez volt minden. Játék se­hol. Aztán az utolsó percben Hméár beadását Simon helyezte a hálóba. Aki megállás nélküli, agresszív la- badarúgást várt a hazaiaktól, annak csalódnia kellett. Sok hibával küz­döttek, mert csak küzdöttek, játé­kosságban semmi figyelmre méltót nem nyújtottak, mindössze három kapura tartó lövésük volt (a DAC- nak egy), s ez sok mindenről tanús­kodik. A DAC igyekezet, akadt né­hány ígeretes akciója, kapura azon­ban nem volt veszélyes. Roman Zima: „Nem játszottam rá az esetre, a lendülettől estem el; érdemtelenül állított ki a játékvezető" A „rokonok” győzték le a csallóközieket TOMI VINCE Pozsony. A labdarúgás gyakran ír fura forgatókönyvet. Itt van például a szombati Petrzal- ka-DAC mérkőzés. Ladislav Kuna ült a vendégek kispadján, Martin Kuna, a fia, akit korábban tulaj­donképpen a DAC húzott elő az ismeretlenségből, a hazai csapat kapitánya volt. Szóval mindket­ten „vezéri” funkcióban. A vete­rán Simon Gyusziból annak ide­jén a DAC „csinált” futballistát, hoszszabb kitérő után tavaly visszatért a csallóköziekhez, szombaton már ellenük játszott. És ott volt még az exszerdahelyi Erős Gyuri. Ezek a dolgok önma­gukban nem is lennének érdeke­sek, de ha megnézzük a gól­lövőket, akkor azok mindketten „DAC-rokonok”. Hogy milyen érzés saját fiától gólt kapni? „Nem a legjobb, bosszantó egy kicsit - mondta a DAC trénere. - Hét közben nem beszéltünk egymással, különben lebeszéltem volna a góllövésről, rúgja inkább más, ha már nagyon muszáj. Persze, ezt csak viccnek szántam. Egyébként a meccs köz­epes nívójú játékot hozott. Jól kezdtünk, bátran, aktívan és könnyedén játszottunk, az első félidő második részében azonban hagytuk, hogy beszorítson ben­nünket ellenfelünk, ezért szerez­hette meg a vezetést. Láttam po­zitív momentumokat csapatom futballozásábn.” Martin Kuna: „Kénytelen voltam belőni a labdát, annyira felkínálták egykori csapatom védői. Ilyen már a futball.” Simon Gyuszi a ligetiek egyik legjobbja volt, jól passzolt, szervezte a játékot: „Némileg za­vart a felszántott pálya, különben majdnem elégedett vagyok önma­gámmal. A gólom? Nem volt nehéz a hálóba rúgni a labdát. Ilyen ese­tekben az ember nem gondol arra, ki az ellenfél. Meglepően jól mo­zogtak a dunaszerdahelyiek.” Vladimír Weiss, a ligetiek edzője kifogásolta, hogy csapata kevésbé volt határozott. „Már az elején két butaságért sárga lapokat kap­tunk, s ez a momentum némileg visszafogottabbá tette az ag­resszivitásra, a küzdelemre épí­tett játékunkat. Megérdemelten nyertünk, a csapat teljesítményé­vel azonban nem vagyok elége­dett. Védekezésünkre nem lehet panasz, de túl sokat hibáztunk a mezőnyben. Kuna, Simon és Formanko érdemel dicséretet.” Nem vitás, Zima kiállítása megvál­toztatta a játék képét és befolyá­solta a végeredményt. „Befutot­tam a labdával a 16-oson belülre, kontaktusba kerültem az egyik a védővel és elestem. Nem szándé­kosan. Nem játszottam rá az eset­re, nem érdemeltem piros lapot.” MÉRKŐZÉSRŐL - MÉRKŐZÉSRE Spartak Trnava-B. Bystrica 4:0 (1:0) Góllövők: Gomes (2., 90.), Ujlaky (62.), Cérnák (72.). Játékve­zető: Szekeres, 6200 néző. Sárga lap: Gomes, Talda, Cérnák, Ko­váé, Kostúr, Mihálik, Horochonic. SPARTAK TRNAVA: Susko-Pol- jovka (79. Horky), Hrabal, Leitner-Balis, Kostka, Bállá, Ujlaky, Talda-Gomes, Cérnák. DUKLA BANSKÁ BYSTRICA: Boros-Mihá- lik, Karásek, Jeleneik, Horochonic-Strelec, Kovác, Faktor, Konusík-Silveira (71. Kozár), Kostúr (62. Gólján). Koba Senec-ZÍS Dubnica 3:0 (1:0) Góllövők: Gajdos (8.), Piatka (58.), Vomáéka (81.). Játékvezető: Stredák, 3500 néző. Sárga lap: Volf, Sikorjak, Hadviger, Masaro- vié. Kiállítva: Suchy (39.). KOBA SENEC: Kamesch-Trutz, Fiiak, M. Lukáé-Volf, Vnuk (52. Desiatnik), Lancz, Gajdos-Kasprík, Si- kotjak (87. Koziak), Piatka (76. Vomáéka). ZTS DUBNICA: Ko- váé-Supka, Homér, hadviger, Mráz-Bari (53. Nemeékay), No- sicky, Suchy, Polách-Jenes (53. Masarovié), Straka (42. Turza). SCP Ruzomberok-lnter Bratislava 1:1 (0:1) Góllövők: Mikulás (47.), ill. Czinege (43.) . Játékvezető: Kaéenga, 4200 néző. Sárga lap: Chlebek, Safranko, Sevela, Homyák, Pinte. SCP RUZOMBEROK: Trabalík-Rataj (46. Chlebek), Mintái, Miku- lás-Melicheréík, Hellebrand, Klimpl, Duris-Hyravy (63. Mydliar), Adaméík (39. Hazucha), Safranko. INTER BRATISLAVA: Hyll-Seve- la, Chrenko, Homyák, Kratochvü-Pinte, P. Németh, Czinege, Gerich (86. Cisovsky)-Babnié (68. Tomovéík), Németh Sz. (76. Pemis). Artmedia Petrzalka-1. FC DAC 2:0 (1:0) Góllövők: Kuna (27.), Simon (90.). Játékvezető: Ligocky, 4000 néző. Sárga lap: Simon, Kamas, Formanko, Domik, Zima, Olejník. Kiállítva: Zima (61.). ARTMEDIA PETRZALKA: Filipko-Debnár, Schulz (62. Erős), Kamas-Maixner, Kubala, Simon, Formanko (84. Hméár)-Vasík (88. Sukal), Kuna, Medved. DAC: Fisan-Mat- ta, Korol, Olejník, Németh K. (68. Romanek)-Zima, Borbély (82. Kapko), Greguska, Domik-Suchánek, Radványi (87. Szeif). Ozeta Dukla Trencín-Prievidza 2:0 (1:0) Góllövők: Valachovié (44.), Fabus (66.). Játékvezető: Koéicky, 2700 néző. Sárga lap: Horvatovié, Smelko, Krsko, Hoksa, Papra- nec. OZETA DUKLA TRENCÍN: Lipéák-Smelko, Valachovié, Hméár, Krsko-Koneény, Hanko, Horvatovié (25. Gottwald, 83. Rozník), Kulla (53. Ondrovié)-Porázik, Fabus. BANÍKPRlÉVIDZA: Benko-Petrás, Hoksa, Meéiar, Svréek-Holmík, Urblík (70. Rich­ter), Pastva, Papranec-Obzera (70. Oréo), Zemlík (70. Poliaéek). HFC Humenné-FC Nitra 3:1 (3:0) Góllövők: Sninsky (29.), Jantek (39.), M. Lukáé (45.), ül. Jelsic (86.). Játékvezető: Hrinák, 2000 néző. Sárga lap: Jantek, Seéen, Rybnikár, Jez. HFC HUMENNÉ: Pilip-Sukovsky, Lőj, Seéen-Sovié (64. Simko), Santo, Sninsky, Jantek, Murinéák-M. Lukáé (76. Cemega), Cemoch. FC NITRA: Brezina-S. Lukáé (72. Jez), E. Hméár, Datko-Dojéan, Do- viéovié, Pavlík, Rybnikár-Hodúr (80. Stájer), Dimbach, Jelsic. Slovan Bratislava-Presov 6:0 (3:0) Góllövők: Varga (18. - 11-esből és 21.), Kriss (25.), N. Hméár (75.), Timko (82.), Panéík (88.). Játékvezető: Weiss, 3400 néző. Sárga lap: Pecko, Sobona, Soltís, Kocúrek, Hlinka. Kiállítva: Sé­mán (18.). SLOVAN BRATISLAVA: Cobej-Sobona, Varga, Tim- ko-Pecko (81. Kozmér), Panéík, N. Hrnéár, Sedlák, Jezík (70. Fod- rek)-Kriss, Vittek (62. Gogh). TÁTRÁN PRESOV: Pulen-Filip, Pet­rus, Dord-Lengyel (46. Chovan), Kocúrek, Hlinka, Zajcev (68. Lel­kes), Seman-Drobnák, Soltís. Zima (balról) és Karnas párharca a labdáért a Petrzalka-DAC szuperligás labdarúgó-mérkőzésen (Fotó: Vojtisek)