Új Szó, 1997. október (50. évfolyam, 225-251. szám)

1997-10-20 / 241. szám, hétfő

12 Tévé és rádió/vasárnaP ÚJ SZÓ 1997. OKTÓBER 18. I. LIGA 1. Trnava 10 7 3 0 25:10 24 2. FC Košice 10 6 4 0 27:6 22 3. Inter 10 6 1 3 15:11 19 4. Trenčín 10 5 2 3 20:13 17 5. Slovan 10 5 2 3 20:14 17 6. Žilina 10 5 2 3 7:10 17 7. Rim. Sobota 10 4 4 2 15:8 16 8. Prievidza 10 4 3 3 13:15 15 9. Ružomberok 10 3 4 3 15:15 13 10. B. Bystrica 10 3 4 3 12:12 13 11. Petržalka 10 3 1 6 12:14 10 12. Humenné icr 2 2 6 9:22 8 13. Bardejov 10 1 4 5 6:13 7 14. DAC 10 1 -4 5 7:18 7 15. Prešov 10 1 3 6 6:16 6 16. Lokomotíva 10 1 3 6 10:22 6 A következő forduló (október 25., szombat) párosítása: 1. FC DAC-1. FC Košice, Inter Bratislava-Petrimex Prievidza, MŠK SCP Ružomberok-Spartak Trnava, MŠK Žilina-Tatran Prešov, Lokomotíva Košice­.Chemlon Humenné, JAS Barde­jov-Tauris Rim. Sobota, Dukla Banská Bystrica-Ozeta Dukla Trenčín, Artmedia Petržalka­Slovan Bratislava, (október 26­án, vasárnap délelőtt 10.30-kor játsszák). I. labdarúgóliga, tizedik forduló: az utolsó percben 11-es góllal vesztett a DAC Trencsénben Növelte előnyét a két élcsapat Pozsony. Öt hazai győze­lem, két döntetlen és egy vendégsiker született az élvonalbeli futballbajnok­ság hétvégi mérkőzésein. ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS Trencsénben léptek pályára a dunaszerdahelyiek. Az első já­tékrészben kiegyensúlyozott küzdelmet láttak a nézők, főleg a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk csak ritkán forogtak ve­szélyben. Szünet után megélén­kült a játék, a hazaiak támadtak többet, a vendégek gyors kont­rákat vezettek. Egyre idegeseb­bek lettek a trencséniek, már­már szinte mindenki elkönyvel­te a döntetlent, amikor az utolsó percben Kopca játékvezető sza­bálytalannak ítélte Kianek be­avatkozását Suchýval szemben és tizenegyestest ítélt. A szigo­rúan megítélt büntetőt Konečný biztosan lőtte a jól védő Sánta kapus hálójába. A játék képe alapján a DAC rászolgált volna az egy pontra. A favorizált FC Košice végig fö­lényben futballozott a bártfai gárda ellen. Sovič, Tóth, majd Semeník nagy helyzetben hibá­zott. A félidő hajrájában Boch­novič szerzett vezetést a bajnok­csapatnak. Szünet után is az tör­tént a zöld gyepen, amit Pecze Károly védencei akartak, de csak egy gólt lőttek. Privigyén közepes színvonalú találkozót hozott a ligetiek ven­dégjátéka. Škrtel, Bugár, a túlol­dalon Strelec és Kysela vezetést szerezhetett volna, de az irány­zékkal baj volt. A iátottak alap­ján megérdemelten nyert a Petrimex. Tíz esztendő után nyert I. ligás meccset a Banská Bystrica labdarúgócsapata a Slovan Bratislava ellen Egyszerűen manővereztek a katonák ÚJ SZÓ-TUDÓSlTÁS Pozsony. A Slovan ismét csaló­dást okozott szurkolóinak, akik egyre jobban otthon felejtik ma­gukat: szombaton kétezren sem voltak a lelátókon, s ez negatív nézőcsúcsnak számít. Már nem is bosszankodtak, csak maguk­ba roskadva figyelték kedvence­ik (?) tehetetlenségét, tanácsta­lanságát, vergődését. „Ha nem akartok játszani, gyertek le a pá­lyáról" - kiáltott feléjük egy re­zignált hang. Azt nem lehet mondani, hogy nem akartak volna. Az akarás azonban görcsös vergődésbe torkollott, mert az nem párosult megfelelő futballtudással. Ne­hézkesek, körülményesek vol­tak a hazaiak, nemcsak fizikai értelemben, hanem gondolko­dásban is. Pont a fordítottjai a katonáknak. Már az első percek jelezték, a könnyű lábú vendé­gek sok futáson alapuló labda­rúgásra törekednek. Szinte min­den labdát megjátszottak a me­zőnyben, mozgékonyak és gyor­sak voltak, ügyesen kombinál­tak. Így szerezték az első gólt is, amelyikre hamar válaszolt a Slovan, Hornyák ívelését Muž­lay fejelte a hálóba. A katonák szünetig is gyakran okították a labdát csak kergető ellenfelü­ket, hogyan kell egyszerűen és célszerűen futballozni. Gyorsa­ságuk következtében nem egy­szer úgy tűnt, többen vannak a pályán, mertek kockáztatni, egy ez egyben is képesek voltak megjátszani a labdát. A második 45 percebn aztán ezt a „fölényüket" gólokra is váltot­ták. Kijátszott helyzetek után voltak eredményesek. Például a harmadik találatukat gyors összjáték előzte meg, amelynél a lassú, rosszul orientálódó vé­dőknek nem volt esélyük a be­avatkozásra. Örült is a gólszer­ző Malatinský, mezét levetve ünnepelte önmagát, a csapatot és a szép akciót. Kapott is érte sárga lapot. A gólokon kívül még akadt lehetőségük a kato­náknak. König kapus szinte a felezővonalnál tisztázott, Rus­nák mindenkit „megcsinált", aztán a kapu mellé gurított, Malatinský hasonlóan. Az unal­masan és fantázia nélkül küzdő Slovan egy kapufát lőtt. A kato­náknak csaknem tíz év után si­került legyőzniük ellenfelü­ket... (t. v.) Pecko (jobbról) a gyenge Slovan legaktívabb játékosa volt a B. Bystrica elleni I. ligás mérkőzésen. Baliak próbálja szerelni a jobbhátvédet. (Fotó: Vojtíšek) A TO. FORDULÓ JEGYZÖKÖNYVE Spartak Trnava-lnter Bratislava 2:0 (1:0) Góllövők: Timko (2.), Luhový (68.). Játékvezető: Michel', 12 000 néző. Sárga lap: Karhan, Leitner, Mačák, Ovad. Trnava: Susko­Hrabal, Tittel, Karhan-Bališ (46. Horký), Mačák, Pavlús (46. Kostka), Ujlaky, Leitner-Timko (89. Formanko), Luhový. Inter: Hýll-Čmilanský-Ševela, Ovad, Kratochvíl-Czinege, Németh, Pavlík, Greško (71. Šaťŕanko)-Pinte, Paľo (40. Majsniar). 1. FC Košice-JAS Bardejov 2:0 (1:0) Góllövők: Bochnovič (45.), Kozák (76. - 11-esből). Játékvezető: Jekkel, 1900 néző. Sárga lap: Tóth, Hrivňák. FC Košice: Molnár­Telek-Kozák, Dzúruk, Tóth-Sovič, Zvara (73. Faktor), Špilár, Bochnovič (79. Ljubarszkij)-Semeník (67. A. Rusnák), Kožlej. Bardejov: Čobej-Spišák, Futej, M. Lukáč, Jurčák-Piszár, Š. Jacko, Krochta (89. Vaško), Szórád-Hrivňák (85. Stoják), Ľ. Jacko. Slovan-Dukla B. Bystrica 1:3 (1:1) Góllövők: Mužlay (22.), ill. Bažík (21.), Strelec (58.), Malatinský (75.). Játékvezető: Velický, 1900 néző. Slovan: König- Tomaschek-Pecko, Antalovič, Gunda-Novák (74. M. Timko), Soboňa (62. Móder), Keresztúri (79. Boriszenko), Hornyák- Mužlay, Medveď. B. Bystrica: Juračka- Karásek­Poljovka, Zátek, Baliak (81. Šišolák)-Strelec, Bažík, Malatinský, Helbich-Slezák (68. Kostúr), Babnič (46. Rusnák). Chemlon Humenné-MŠK Žilina 0:0 Játékvezető: Szekeres, 1500 néző. Sárga lap: Sovič, Mičenec. Humenné: Krása-Sovič, Kasana, Sciranka-Gadžo, Valkučák (57. Joncsev), Tomovčík, Micák, Kaľavský-Lukáč (69. Murinčák), Mati. Žilina: Jakubech-Hrnčár, Zátek, Ondráš (25. Mészáros), Mičenec-Kurek, Labant, Drozd, Mintál-Kostolanský (88. Kavuliak), Hlaváč (68. Barčík). Rim. Sobota-Lokomotíva 3:0 (1:0) Góllövők: Pŕibyl 2 (87., 90.), Siago (36.). Játékvezető: Hriňák, 4300 néző. Sárga lap: Duchyňa, Pribyl, M. Daňko, Gajdoš, Kozinka. Tauris: Kakas-Pavics-Duchyňa, Kaličiak, Órabinec­Ďurica (90. Vilím), Džubara (83. Koščo), Siago, Sýkora (46. Toman)-Urblík, Pribyl. Lokomotíva: Pilip-Ondrík, Urban, Vidumský, M. Daňko-Kisel (82. Staš), Kozinka (63. Ungvölgyi), Obšitník, Gajdoš-Onofrej (60. Körinek), Majoroš. Trenčín-1. FC DAC 1:0 (0:0) Góllövő: Konečný (90. - 11-esből). Játékvezető: Kopča, 5200 né­ző. Sárga lap: Lérant, Kráľ, Janega, Greguška. Trenčín: Trančík­Šmelko (63. Kulla), Valachovič, Schulz, Hmčár-Ježík (65. Kavka), Horvatovič, Hanko, Konečný-Fabuš, Kriss (84. Suchý). DAC: Sánta-Janega-Kapko, Németh, Lérant-Greguška, Mašek, Gabriel (90. Kiss), Zsákovics (79. Kianek)-Kráľ, Radványi. Petrimex Prievidza-Petržalka 1:0 (0:0) Góllövő: Rimanovský (78. - 11-esből). Játékvezető: Ihring, 2200 néző. Sárga lap: Olejník. Kiállítva: Chvíla (87.). Prievidza: Baláž-Ondráš, Halaška (46. Kuna), Hoksa-Hrubina (62. Oršula), Hajdučko, Kraus, Rimanovský, Hornák-Bugár, Škrteľ (71. Perniš). Petržalka: Steiner-Weiss-Kuna, Olejník, Chvíla-Debnár, Juriga, Fieber (54. Žiga), Kusalík-Kysela (68. Gostič), Strelec (76. Karnas). Tatran Prešov-Ružomberok 0:0 Játékvezető: Jakubec, 2200 néző. Sárga lap: Fabula, Zajcev, Mikuláš, Adamčík. Kiállítva: Gerich (85.). Prešov: Seman-Kentoš-Dvorožňák, Zajcev, Gerich-Drobňák (73. Kožuch), Jambor, Kocúrek (81. Čorba), Fabula-Reiter, Lazorík (46. Nemec). Ružomberok: Trabalík, Hýravý-Demko (66. Bezák), Bartoš-Talda, Huťka (83. Vyskoč), Mikuláš, Gajdoščík (63. Plávka)-Hazicha, Adamčík, Mydliar. Először győzték le bajnoki mérkőzésen a rimaszombati futballisták a kassai Lokomotívát A légiós Roman Pŕibyl volt a főszereplő AZ EDZŐK MONDTÁK ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Bátran kezdett a Tauris, ám az első helyzet a vendégek előtt adódott, Óndrík bombáját Kakas szögletre ök­lözte. A túloldalon Urblik és Sýkora próbálkozását hárította Pilip. A 36. percben Vidumský szabály­talanul szerelte Sýkorát a tizenhatos előtt, a megítélt sza­badrúgást Siago értékesítette. A félidő végéig már nem sok minden történt. Fordulás után a kassaiak diktál­ták az iramot, Urban erős sza­badrúgását Kakas bravúrral mentette, majd Majoroš puská­zott el egy ziccert, az üres kapu fölé lőtt. Mindkét csapat a tá­madójátékot helyezte előtérbe, így volt látnivaló bőven. A kas­saiak elkeseredetten harcoltak az egyenlítésért, így fellazult a védelmük. Aztán Pribyl mindent megol­dott. A 63. percben Pilip hálójá­ba talált, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. A találkozó hajrájában Siago szögletrúgását követően Pribyl fejjel megszerezte a ri­maszombatiak második gólját. Ezt követően Obšitník felső sa­rokba tartó bombáját tette ár­talmatlanná Kakas. Hriňák játékvezetpő hosszabbított, ek­kor ismét a Tauris cseh légiósa volt eredményes, (hrivňák) Nagyszombatban a tizenkétezer néző gyenge színvonalú összecsapásnak volt a szemtanúja Az Inter egyszer sem találta el a kaput ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Nagyszombat. Egyértelműen csalódást okozott a forduló slá­germérkőzése, a két élcsapat nem sokat mutatott. De kezdjük az elején. Rakétarajtot vettek a ha­zaiak, már másfél perc után Hýll •hálójában táncolt a labda: Ujlaky szabadrúgását követően Timko elé került a labda, aki 6 méterről nem hibázott. A korai gól inkább a nagyszombatiakat zavarta meg, visszavették a tempót, s feljöttek a pozsonyiak. A sárga-feketék a mezőnyben jól adogattak, ám a kapu előterében elfogyott a tudo­mányuk. Jellemző, hogy az egész mérkőzés során egyszer sem ta­lálták el Susko kapuját... Az első fél óra végén Luhový növel­hette volna a Spartak előnyét, ám öt méterről szülte az égbe lőtt. A túloldalon Czinege próbálkozott, de az irányzékkal baj volt. Sok volt a szabálytalanság és a pontat­lan átadás, a Trnava középpályá­sai egyáltalán nem jeleskedtek, fő­leg Bališ fogott ki gyenge napot. Az Inter alibifutballt produkált, hátra passzolgattak, alig kerültek a 16-os közelébe. Suskónak a ha­zaadásokon kívül nem akadt dol­ga. a 68. percben megszületett a Spartak második gólja: Timko iramodott meg középen, Lu­hovýhoz passzolt, aki egy csellel becsapta Cmilanskýt és a jobb sa­rokba lőtt. Ezután a nagyszomba­tiak már a labda tartására töre­kedtek, a hajrában az eredmény már nem változott. Az Internek megszakadt öt fordulón át tartó veretlenségi sorozata, (szabó) Grajcár Antal (DAC): „Kiegyen­súlyozott csatát hozott az össze­csapás, nagy taktikai harc folyt a játéktéren. Gyors kontra után Král a trencséniek hálójába talált, ám a bíró les címén nem adta meg a jogos gólt. Amikor már zsebünkben éreztük az egyik pontot, kitalált büntetővel vesz­tettünk. Fel vagyunk háborodva Kopča játékvezető ténykedésé­vel, még a hazai szurkolók is mo­solyogtak az ítélet után..." Dušan Galis (Trnava): „Örülök, hogy begyűjtöttük a három pon­tot, azt viszont elismerem, hogy egyáltalán nem volt látványos a játékunk. Ahogy vártuk, az Inter a védekezésre helyezte a hang­súlyt, arra viszont nem számítot­tam, hogy kapura egyáltalán nem lesznek veszélyesek. Ami a cseréket illeti, Bališ a szünetben nem érezte jól magát, ezért ma­radt az öltözőben." Jozef Bubenko (Inter): „A küz­delmes, de sportszerű találkozón gyengén futballoztunk, a korai gól megzavarta a csapatot. Elége­detlen vagyok védenceimmel, a középpályásainkat és a csatárain­kat szinte nem lehetett észreven­ni. Szegénységi bizonyítványnak számít, hogy a 90 perc során nem találtuk el az ellenfél kapuját." Ladislav Jurkemik (Rim. Sobo­ta): „Az ellenfél trénere ismeri a csapatunkat, ezért kulcsemberein­ket szigorúan őrizték. Nem játszot­tunk olyan jól, mint Zsolnán, de a játékosok példásan küzdöttek." Bohumil Andrejko (a Lokomo­tíva másodedzője): „Hadilábon álltunk a szerencsével, gyors kontráink után a hazaiak kapusa több esetben is kitett magáért. A hajrában elkeseredetten támad­tunk, fellazult a védelmünk, s er­re ráfizettünk." Ľuboš Chochlik (a B. Bystrica másodedzője): „Sok futásaon alapuló futballt játszottunk, tud­tuk, hogy csak ezzel kereshetünk valamit a Slovan ellen. Taktikánk bevált, azt hiszem, megérdemel­ten nyertünk." Jozef Prochotský (Slovan): „Játékunk izzadságszagú és ne­hézkes volt, az első félidőben akadt lehetőségünk, nem éltünk vele. Elégedetlen vagyok a csa­pattal, de látni kell, mire képes a mostani kollektíva; nem várha­tunk tőle csodákat."(sz, jh, tv)