Új Szó, 1997. április (50. évfolyam, 74-99. szám)

1997-04-29 / 98. szám, kedd

ÚJ SZÓ 1997. ÁPRILIS 29. SPORT FL 61. jégkorong-világbajnokság: vert helyzetből fordítottak az olaszok, biztosan nyertek az oroszok Győzelem a franciák ellen AZ I. LABDARÚGÓLIGA SZÁMOKBAN Pozsony. Tegnap, a 61. jégkorong-vb harmadik já­téknapján is négy mérkő­zést bonyolítottak le. Szlo­vákia válogatottja az oro­szok elleni bravúros dön­tetlent követően a szerény képességű franciákkal mérkőzött... ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS A Helsinkiben lebonyolított hét­fő esti találkozón csapnivalóan kezdtek a szlovákok, nem kis meglepetésre kétgólos hátrány­ba kerültek, ám aztán sikerült fordítaniuk, és végül megnyer­ték a meccset. Tegnap eldőlt: már egy szlovák hokis sem érke­zik a tengerentúlról, így Jozef Golonka edző lezárta a keretet, Stanislav Medŕík lett a 23. játé­kos. Az A-csoport másik mérkő­zésén az oroszok és a németek mérték össze erejüket; a szlová­kokhoz hasonlóan a szbornaja is gyengén kezdett, ám a hajrában lerohanta fáradt ellenfelét. A B-csoportban nagy csatát ho­zott a lettek és az olaszok össze­csapása. A meccs félidejében há­romgólos előnyre tett szert az újonc, ám ennek ellenére újabb egygólos vereséget szenvedett. Hiába, ilyen már a jégkorong... A másik turkui meccsen sok bor­sot törtek az amerikaiak orra alá az igen lelkes norvégok. Ma csupán két találkozóra kerül sor a finnországi világbajnoksá­gon - A-csoport (Helsinki), 18.00: Finnország-Németor­szág; B-csoport (Turku), 17.30: Svédország-Norvégia. A-CSOPOR T Szlovákia­Franciaország 5:3 (1:2,4:0,0:1) Igencsak lebecsülték ellenfelü­ket a nagy esélyes szlovákok, azt hitték, könnyedén két vállra fek­tetik azokat a franciákat, akiket a házigazda finnek korábban le­iskoláztak (6:1). Plavucháék lé­• Menesztették Ján Kociant, a besztercebányai Dukla labdarú­gócsapatának vezetőedzőjét. A szombati bajnokin már Peter Benedik ül a kispadon. • Manchesterben kialakult a 44. asztalitenisz-világbajnokság férfi csapatversenye negyed­döntőjének mezőnye: Kína­Svédország, Japán-Dél-Korea, Németország-Görögország, Belgium-Franciaország. • Barcelonában csak 2000 néző volt kíváncsi az Európa válo­gatottja-Európán kívüliek válo­lektelen játékukkal alaposan rá­ijesztettek a szakvezetőkre és a szurkolókra: a bátran támadó franciák már 2:0 arányban ve­zettek az 5. percben. A 7. perc­ben ugyan szépítettek a szlová­kok, ám az első harmad végéig csak szenvedtek a jégen. Az első szünetet követően aztán fordult a kocka, négy perc alatt három gólt ütöttek a szlovákok, s megnyugudtak. Amikor a 37. percben Kontšek beütötte a fa­vorit ötödik gólját, mindenki tisztában volt azzal, hogy ezt a találkozót a szlovákok nyerik. A harmadik játékrészben nem sok említésre méltó esemény történt, Jozef Golonka edző le­génysége megelégedett a há­romgólos vezetéssel, s talán már a szerdai, csehek elleni rangadó­ra gondolt. A franciák nem ad­ták fel, s az 58. percben ember­hátrányból(l) szépítettek A szlovákok gólütői: Kontšek 2 (25. és 37.), Cíger (7.), Stantien (23.), Pardavý (26.). Játékveze­tő: Adam (amerikai). 12 000 né­ző. Kiállítások 3:2. Oroszország­Németország 5:1 (0:0,2:1,3:0) Nehezen lendült bele a nagy esélyes szbornaja... Gólütők: Bjelov (26.), Petrenko (33.), Fedotov (48.), Szarmatyin (60.), Morozov (60.), illetve Bergen (32.). Játékvezető: Jo­annette (kanadai); 13 000 néző. Kiállítások 6:6 1. Csehország 2 2 0 0 4:2 4 2. Oroszország 2 1 1 0 7:3 3 3. Szlovákia 2 1 1 0 7:5 3 4. Finnország 2 10 1 7:3 2 5. Németország 2 0 0 2 2:7 0 6. Franciaország 2 0 0 2 4:11 0 B-CSOPOR T Egyesült Államok­Norvégia 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) EREDMÉNYEK - ESEMÉNYEK gatottja bemutató labdarúgó­mérkőzésre, melyet az utóbbi együttes nyert meg 4:3 arány­ban. Góllövők: del Solar, Mafla, Branco, Kanu, illetve Brolin, Mancini, Sztoicskov. Maradona egy órát játszott. • Szlovákia válogatottja nyerte a szlovéniai Kranjban rendezett nemzetközi vízilabdatornát. Bottlik László edző legénysége a következő eredményeket érte el: Svájc 17:6, Törökország 17:4, Belgium 19:3, Bulgária 21:6, Szlovénia 7:7. Poláčik lett a torna legjobb pólósa. • Négy találkozót játszottak a jégkorong NHL play off-soroza­tában: Edmonton-Dallas 2:3 (összesítésben 3:3), St. Louis­Detroit 1:3 (4:2-es összesítéssel a Detroit a továbbjutó), Phoe­nix-Anaheim 2:3 (3:3), Otta­wa-Buffalo 0:3 (3:3). • Paszterkó László (érsekújvári szupernehézsúlyú ökölvívó) Chomutovban kiütéses győzel­met aratott a cseh Josef Balogh ellen. • Az orlandói tenisztorna dön­tőjében az amerikai Michael Ma Szlovákia-Izland labdarúgó-mérkőzés Tovább menetelnek a listavezető nagyszombatiak Sikeres lesz a főpróba? Idegenben könnyebb... SZABÓ ZOLTÁN Pozsony. Ma délután (16.30) Nagyszombat ad otthont a Szlovákia-Izland előkészületi labdarúgó-mérkőzésnek. A ha­zaiak főpróbának tekintik az összecsapást a Csehország elle­ni, pozsonyi világbajnoki selej­tező (május 21.) előtt. A tizenhét játékos egészségesen érkezett meg, Ladislav Molnár kapus nyolchónapos szünet után kapott meghívást. Ezúttal csak három légiósra számít Jozef Jankech; Marián Zeman (Istanbulspor), Vladimír Kinder (Middlesbrough), Jozef Majoros (Drnovice). Vencel (Stras­bourg) és Moravčík (Bastia) klubelfoglaltsága, Dubovský (Oviedo) sérülés miatt hiányzik. Tegnap rövid átmozgató edzést tartott a szlovák gárda. „Máltán nyertünk, de a jó játékkal adó­sak maradtunk. Nem szabad le­becsülnünk a szigetországiakat, szívósan védekeznek, és gyors kontrákat vezetnek. Ősszel a csehek csak 2:l-re nyertek elle­nük. Sajnos, egészen más stílus­ban futballoznak, mint Kukáék, de mivel szerdán nagyüzem lesz a vb-selejtezőkön, így nem talál­tunk más ellenfelet. Meggyőző­désem, sikeres lesz a főpróba" ­mondta Jozef Jankech edző. A szlovák együttes várható ösz­szeállítása: Molnár-Kozák, Tit­tel, Zeman, Karhan-Bališ, Si­mon, Majoroš, Kinder-Kožlej, Timko (Németh). A mérkőzést az ukrán Igor Jaremcsuk vezeti, és az SZTV 2 élőben közvetíti. A le­látón ott lesz Dušan Uhrin, a cseh nemzeti tizenegy szakvezetője is. ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ Pozsony. A tavaszi idényben a nagyszombati futballcsapat va­lamennyi idegenbeli találkozó­ját megnyerte. Legutóbb Besz­tercebányáról hozta el a három pontot (1:0). ,.Alaposan feltérképeztük ellen­felünket, s ennek megfelelő tak­tikával léptünk pályára. Az első félidőben remekül játszottunk, kár, hogy sok helyzetet elpus­káztunk. Szünet után is mi irá­nyítottunk, de főleg a biztonság­ra törekedtünk. Egyébként ide­genben könnyebb dolgunk van, mint odahaza. Nálunk szinte minden csapat a zárt védekezés­re helyezi a hangsúlyt, csak a rombolással törődik" - mondta Pecze Károly, a Spartak edzője. Szombaton a homonnai gárda látogat a listavezető otthonába, egy éve a Chemlon elleni talál­kozó botrányosan ért véget (Mušák játékvezetőt inzultál­ták), ezt követően kezdtek szer­tefoszlani a nagyszombati baj­noki remények... „Tanultunk a tavalyi hibákból, most nem is­métlődhet meg hasonló eset. Remélem, Simonék egészsége­sen térnek vissza a válogatott­ból, és legyőzzük a keletieket" ­fejezte be a szakvezető. Érdekességként közöljük a két bajnokjelölt hátralevő találkozó­it - Trnava (57 pontot szerzett): Humenné (otthon), Prešov (i), Nitra (o), Bardejov (i), Slovan (o), Rim. Sobota (i). FC Košice (54): Prešov (o), Nitra (i), Bardejov (o), Slovan (i), Rim. Sobota (o), Lokomotíva (i). Le­het számolgatni... (szabó) A 24. forduló mérlege - hazaiak­vendégek: 5-1-2-11:4 (összesen 105-42-45-294:179). Nézők: 20 ezer (összesen 790 ezer). Sárga lap: 45 (összesen 869). Piros lap: Kakas - Rím. Sobota (összesen 51). Tizenegyesek: 1 (összesen 45, ebből 28 a vendégek ellen). A 24. forduló válogatottja: Pilip (Lokomotíva)-M. Daňko (Hu­menné), Telek (FC Košice), Špi­lár (Prešov), Hornyák (FC Koši­ce)-Ondrovič (Nitra), Kocúrek (Prešov), Ungvölgyi (Lokomotí­va), Súkenník (Humenné)-Pi­szár (Rim. Sobota), Nemec (Pre­šov). Góllista - 13 gólos: Kožlej (FC Košice), 11 gólos: Németh Szi­lárd (Slovan), 10 gólos: Simon (Trnava), 9 gólos: Luhový (In­ter), Semeník (FC Košice), 8 gó­los: Piszár (Rim. Sobota), Lap­šanský (B. Bystrica), Landerl (Inter). Április 3-án, szombaton rende­zik a 25. forduló mérkőzéseit ­16.00: Slovan-Bardejov (Jv.: Szekeres); 16.30: DAC-Petr­žalka (Ihring), Rim. Sobota-Nit­ra (Gádoši), Žilina-Inter (Ka­čenga), Dubnica-B. Bystrica (Bezák), FC Košice-Prešov (Fa­šung); 18.00: Trnava-Humenné (Jakubec); 19.00: Prievidza-Lo­komotíva (Kopča). (sr) Nyolcvan percen át ellenállt az újonc Tauris Többen gyengélkedtek Színvonalas, jó mérkőzést játszott vasárnap este a címvédő cseh és a házigazda finn válogatott. Végül a taktikusabb és szerencsésebb csehek nyertek 2:1 arányban. Felvételünkön František Kaberle (balról) és Robert Lang közt Jane Ojanen tör kapura... (ČTK-képszolgálat) Meglepetésre az északiak kezd­tek jobban, és a 6. percben veze­tést szereztek. Gólütők: Brashear (12.), Dona­to (20.), Suliivan (60.), illetve Norstebo (6.). Játékvezető: Va­iszfeld (orosz); 2600 néző. Olaszország­Lettország 5:4 (0:1, 2:3, 3:0) Újabb balszerencsés meccset játszott az újonc lett gárda, amely már 4:1 arányban veze­tett a 30. percben. Gólütők: Insam (26.), Orlando (39.), Chi­taroni (43.), Zarillo 2 (46. és 50.), illetveTambijevs (9.), Zna­roks (29.), Vitolins (29.), Belav­skis (30.). Játékvezető: Mäkelä (finn); 1700 néző. 1. Svédország 2 2 0 0 12:5 4 2. USA 2 2 0 0 8:5 4 3. Kanada 2 10 1 9:7 2 4. Olaszország 2 10 1 8:9 2 5. Lettország 2 0 0 2 8:10 0 6. Norvégia 2 0 0 2 1:10 0 Chang 4:6,6:2, 6:1 arányban le­győzte a dél-afrikai Grant Staf­fordot. • Immár megszakítás nélkül 171. hete vezeti a férfi tenisze­zők világranglistáját Pete Sam­pras (további sorrend: 2. Chang, 3. Muster...), s ezzel az örök­ranglista 3. helyére ugrott. A nőknél: 1. Hingis, 2. Graf, 3. Szeles, 4. Novotná... • A KENŐ 10 hétfői, 440. sorso­lásának nyerőszámai: 3, 9, 10, 11, 18, 19, 20, 34, 37, 39, 56, 57,58,63,65, 67,68, 73, 74, 78 ÚJ SZÓ-I N FORMÁCIÓ Pozsony. Sokáig úgy nézett ki, ponttal távozik Eperjesről az újonc rimaszombati labdarúgó­csapat, amely 80 percen át jól tartotta magát. A 9. percben Piszár jóvoltából vezetést is szerzett... A hajrában aztán vá­ratlanul összeroppant. Szántó István, a Tauris klubel­nöke: „Aktív játékunkkal alaposan megleptük az esélyesebbnek tartott Tatrant, a vezető gólun­kat követően sokáig csak keres­ték egymást a hazai futballisták. Nem sokkal a szünet előtt bal­szerencsés öngólt kaptunk, majd a második félidőben - ki tudja, miért? - bevonultunk vé­dekezni. Sajnos, nem tartották be a játékosok Szikora György edző taktikai utasításait; többen - Rupee, Vrábel, Prokop, Pavics - gyengén futballoztak. Csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést a nagy lendülettel ro­hamozó eperjesi gárda. Tíz perccel a befejezés előtt másod­szor is kapituláltunk, a harma­dik gólt pedig már a hosszabbí­tásban kaptuk..." A vereség ellenére nem kell bús­lakodniuk a rimaszombatiak nak, hiszen az ellenlábasok is megbotlottak, így szinte semmi sem változott az alsóházban. „Szombaton le kell győznünk a sereghajtó nyitraiakat, s akkor egy kicsit fellélegezhetünk...­mondta Szántó István, (zsi) Molnár Zoltán, az érsekújvári FKM vezetőedzője: Nem vállalom tovább! ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ Pozsony. Nagy „zakót" kapott Tőketerebesen (6:1) a II. labda­rúgóliga újonca, a reménytele­nül sereghajtó érsekújvári e­gyüttes. Most sem ült a zöld-fe­hérek kispadján Molnár Zoltán vezetőedző, aki a „miértre" a kö­vetkezőket válaszolta: - A bősiek elleni találkozót kö­vetően megegyeztünk a veze­tőkkel abban, hogy az lesz a leg­jobb, ha elmegyek szabadságra. Már három mérkőzésen Dušan Sepeši irányította a gárdát. Hogy mi lesz tovább? Kedden tárgyalok az FKM vezérkarával, és bejelentem, hogy nem válla­lom tovább! A szerződésem azonban június végéig szól, ez azt jelenti, ha nem engednek el, továbbra is én maradok a tré­ner... Nagyon csalódott vagyok, hihetetlenül feszült viszonyok uralkodnak a szakosztályon be­lül, s ez alaposan rányomja bé­lyegét a csapat teljesítményére. Sajnos, senki sem segíti a mun­kámat, ilyen körülmények kö­zött nem sok értelme van az egésznek... (zsigárdi) A NIKÉ 18. JÁTÉKHETÉNEK MŰSORA Pozsony. A NIKÉ fogadóirodái­ban a következő mérkőzésekre tippelhetünk... KEDD, ÁPRILIS 29. Előkészületi labdarúgó-mérkő­zés: 1. Szlovákia-Izland 1,35­4,2-10,5-1,05-3,20. Jégkorong NHL, rájátszás: 2. Buffalo­Ottawa 1,7-4,2-2,9-1,25-1,70; 3. Dallas-Edmonton 1,65-4,5­3,0-1,20-1,75; 4. Anaheim­Phoenix 2,0-4,0-2,2-1,30-1,35. Kosárlabda NBA: 5. Orlando­Miami 2,2-12,0-1,5-2,00-1,40; 6. Detroit-Atlanta 1,9-11,0-1,8­1,75-1,65; 7. Phoenix-Seattle 2,2-12,0-1,5-2,00-1,40; 8. Min­nesota-Houston 2,8-13,0-1,3­2,60-1,25. Jégkorong-világbajnokság: 9. Finnország-Németország 1,1­6,0-8,0-1,05-4,20; 10. Svédor­szág-Norvégia 1,1-6,0-8,0-1,05 -4,20. SPORTFOGADÁS Pozsony. A Športka 17 játékhe­tének nyereményelosztása a kö­vetkező. I. húzás - 1. díj: nincs nyertes; 2. díj: 1 nyertes á 207 461 korona; 3. díj: 41. nyertes á 6340 korona; 4. díj: 1456 nyer­tes á 289 korona; 5. díj: 23 096 nyertes á 48 korona. Az átvitt Jackpot-nyeremény: 5 324 342 korona. II. húzás - 1. díj: nincs nyertes; 2. díj: 1 nyertes á 207 479 koro­na; 3. díj: 87 nyertes á 2984 ko­rona; 4. díj: 1034 nyertes á 402 korona; 5. díj: 18 882 nyertes á 59 korona. Az átvitt Jackpot­nyeremény: 10 448 030 korona. A Lehetőség nyereményei -1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 4 nyertes á 10 000 korona; 4. díj: 50 nyertes á 1000 korona; 5. díj: 569 nyertes á 100 korona. Az át­vitt Jackpot-nyeremény: 2 200 245 korona. A Mates nyere­ményelosztása - 1. díj: nincs nyertes; 2. díj: 43 nyertes á 1702 korona; 3. díj: 1213 nyer­tes á 100 korona. A magyar Ötöslottó nyeremé­nyei: telitalálatos szelvényre nem bukkantak. Az átvitt nyereményösszeg: 540 millió forint. A négyesekre 710 374, a hármasokra 8615, a ket­tesekre pedig 472 forintot fizet­nek. A magyar Hatoslottó nyere­ményelosztása: nem volt sem 6, sem pedig 5+1 találatos szel­vény. A következő fogadóhétre a hatosra várható nettó nyere­ményösszeg: 60 millió forint. Az ötösökra 130 890, a négye­sekre 2411, a hármasokra 430 forintot fizetnek a fogadóiro­dákban. (TXT)