Új Szó, 1996. április (49. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-15 / 87. szám, hétfő

ÚJ SZ Ó 9 | 1996. április 15 . SPORT EURÓPAI FUTBALLKÖRKÉP Véget ért a Manchester United sorozata Jürgen Klinsmann (balról) lőtte Stuttgartban a Bayern győztes gólját ii TÁBLÁZATOK NÉMETORSZÁG. Lépé­selőnybe került a Bayern a Dortmunddal szemben a baj­noki címért folytatott harcban. A bajor gárda telt ház (53 000 néző) előtt Stuttgartban ven­dégszerepelt. Annak ellenére, hogy fél óra játék után 10 em­berrel játszott (Krug bíró pálya­futása alatt 15 piros lapot osz­tott ki, ebből hatot Bayern-játé­kosnak mutatott fel), sikerült begyűjteniúk a három pontot. A győzelmet jelentő gólt az a Jürgen Klinsmann rúgta, aki hét év után tért vissza ismét Stuttgartba. H el mer pontos át­adással kiugratta a szőke csa­tárt, aki elfektette Ziegler ka­pust is, és áz üres kapuba gurí­tott. A találkozó végén Klins­mann következőt nyilatkozta: „A második félidőben bebizo­nyítottuk, hogy kitűnő csapat vagyunk. Fontos lépést tettünk a bajnoki cím felé." Franz Bec­kenbauer a müncheniek elnö­ke szerint azok találgatások, mely szerint ősztől ismét Gio­vanni Trapattoni ül a Bayern kispadján, április elsejei vicc­nek számítanak. Ismét csak döntetlenezett hazai pályán a bajnoki cím védője a Dortmund. Továbbra is sok. a sérült a csapatban, ami meglátszik az együttes já­tékán. A Schalke ellen csak egy helyzetük volt, ami egy baj­noki címért harcoló csapatnál édes kevés. Ismét Mario Eas­ier volt a főszereplő Brémában. A jövő szerdai, hollandok elleni barátságos mérkőzés után meg akarja magát operáltatni, hogy rendbe legyen az angliai EB-re. Ez természetesen nem tetszik a brémai vezetőknek, mert szerintük Baslernek első helyen a válogatottság áll, csak utána jön a Werder. Érdekes momentum játszó­dott le az 1860 München-Uer­dingen mérkőzés 31. percé­ben. A haziak büntetőhöz jutot­tak és a tizenegyest Heidt érté­kesítette. A bíró azonban ér­vénytelenítette a gólt, mivel a hazai Borimirov a labda elrúgá­sa előtt befutott a tizenhatos­ba. Ilyen esetben a bírók ezer esetből talán egyszer ismétel­tetik meg a büntetőt. Másod­szor is a fehér pontra a labdát Heldt tette le, de lövését a ven­dégek kapusa megfogta. EREDMÉNYEK: 1860 Mün­chen-Uerdingen 2:1, góllövők: Bodden 2, illetve Meijer (11­esből); Frankfurt-Rostock 1:3, Dickhaut, illetve Akpoborie, Zallmann, Schneider, Mön­chengladbach-Köln 2:1, Wynhoff, Künkért, illetve Jans­sen; St.Pauli- Bremen 1:2, Gro­nau, illetve Hobsch, Trulsen (öngól); Stuttgart-Bayern 0:1, Klinsmann; Freiburg-Karlsruhe 0:3, Hássler, Reich, Schroth; Kaiserslautern-Hamburg 1:2, Hengen, illetve Albertz, Spôrľ, Dortmund-Schalke 0:0. ANGLIA. Óriási meglepetés történt Southamptonban a Pre­mier League 36.fordulójában. Az éllovas és január elseje óta veretlen Manchester United ugyanis simán, 3:l-re kikapott a kiesés ellen küzdő hazaiak­tól. Az első találatra a 15 000 nézőnek a 11. percig kellett várnia, amikor Monkou lövése Schmeichel hálójába kötött ki. Áz első félidő közepén már két góllal vezetett a Southampton. A vendégek ugyan fölényben játszottak, de a 43. percben a hazaiak csillaga Le Tissier 3:0­ra módosította az eredményt. A szünet után a vendégeknek csak szépíteniük sikerült, az utolsó előtti percben Giggs ré­vén. Kiesési rangadó volt Co­ventryban, ahol a londoni Q.P.Rangerst látták vendégül. A hatpontos találkozót a csere­ként pályára lépő játékos dön­tötte el a 70.percben. A vete­rán skót Strachan remek ke­resztlabdája után Dublint fejjel Jess elé tálalt, és lövése után Sommer kapus kapitulált. A hátralévő percekben ugyan Galien kiegyenlített, de a bíró les címén a találatot érvényte­lenítette. Az utóbbi években nagyon megy a játék a Black­burnnak a Nottingham ellen. Nincs ez másképpen ebben az évben is. Ősszel hét góllal küld­ték haza a Forest, és most egy ötöst rúgtak nekik a saját ott­honukban. Hosszú idő után el­kerülhetett volna az utolsó helyről a Bolton, mivel az előttük álló londoni „királyok" vereséget szenvedtek. A West Ham otthonában ugyan jobbak voltak, de gólt csak a hazai csapatnak sikerült rúgnia. Ez azt jelenti, hogy a táblázat vé­gén a helyzet nem változott. EREDMÉNYEK: Chelsea-Le­eds 4:1, góllövők; Hughes 3 (a harmadikat 11-esből), Spen­cer, illetve McAllister, Co­ventry-Q.P.Rangers 1:0, Jess; Manchester City-Sheffield Wdn. 1:0, Rosier; Middlesbro­ugh-Wimbledon 1:2, Fleming, illetve Earle, Ekoku; Notting­ham-Blackburn 1:5, Woan, il­letve Wilcox 2, Shearer, McKin­lay, Fenton; Southampton­Manchester Utd. 3:1, Monkou, Shipperley, Le Tissier, illetve Giggs; West Ham-Bolton 1:0, Cottee. AUSZTRIA. Nyolc győztes ta­lálkozó után vereséget szenve­dett az Innsbruck. A 27. fordu­lóban 12 000 néző előtt Bécs­ben a Hanappi stadionban ját­szott az éllovas Rapid ellen. Ezen a találkozón játszott is­mét sérülés után a hazaiak karmestere Kühbauer és igazi vezéregyénisége volt a csapat­nak. A 11. percben Kühbauer beadása után a Bulgár Iwanov Stumphoz fejelte a labdát és a hazai csatár két méterről meg­adásra kényszerítette Csercse­szov kapust. A félidő hajrájá­ban két gólt is lőttek a hazaiak. A 36. percben Kühbauer szög­lete után Heraf volt eredmé­nyes, majd négy perc múlva Jancker 3:0-ra módosította az eredményt. A fordulás után ugyan Brzeczek szépített, de ez volt a vendégek részéről minden. Grazban a 85. városi rangadót játszották, amely meglepetésre 13 000 néző előtt a hazai GAK győzelmét hozta. A három pontot érő gól a 65. percben esett, amikor Sa­bitzer beadását Glieder értéke­sítette. Utoljára városi ranga­dót a hazaiak 1989. X.10-én nyertek. Továbbra is a hullám­völgyben van a Salzburg. Szombaton Linzben vendég­szerepeltek, és fél óra játék után 3:0-ra vesztettek (2:0-ás állásnál Pfeifenberger bün­tetőt hibázott). Sok mindent el­árulnak a Salzburg edzőjének, Heribert Webernek a szavai: „Katasztrofálisan játszott a vé­delmünk, köszönjük a hazaiak­nak, hogy csak három gólt lőtek." EREDMÉNYEK: Rapid-lnnsb­ruck 3:1, góllövők: Stumpf, He­raf, Jancker, illetve Brzeczek; GAK-Sturm 1:0, Glieder; Admi­ra-Austria 0:3, Rahimov, Ogris, pat a 27. percben megszerezte a vezetést: Lázár szépen ugratta ki Rumánt, aki a kifutó Sáfár mel­lett a hálóba gurított. A Vasas megpróbált egyenlíteni: Máriási a 47. percben 16 méterről lea­dott lövése kapumellé szállt. Az 54. percben Pál meglódult a bal szélen, beadását Nagy szépen védte. Az eltiltások miatt megfo­gyatkozott kiskőrösi gárda tarta­lékosan állt ki a mérkőzésre, hi­szen Jeliszejev és Kovács Zs. még nem volt kezdőjátékos a Stadler FC-ben. A hazaiak győzel­me megérdemelt, mert labdarú­gói jobban akarták a sikert. MTK-DEBRECEN 3:1 (0:1). Góllövők: Illés (68.), Lőrincz (70. - 11-esből), Csertői (87.), ill. Ma­dar (5.). 2000 néző, vezette: Pil­lér. Sárga lap: Kuttor, Zsivótzky, ill. Pető. Jók: Kenesei, Lőrincz, ill. Horváth D., Sándor T.. Pécsett három gólt rúgott, Székesfehér­várott pedig hármat kapott az MTK. Milyen arcát mutatja saját pályáján a Hungária-kőrúton? ­hangzott a kérdés a Loki szom­bat délutái (tévés) vendégjátéka előtt. A kék-fehérek otthonában fergeteges, de eredménytelen debreceni roham vezette be a ta­Flögel; LASK-Salzburg 3:0, M. Weissenberger, Rohseano, Duspara; Steyr-Ried 1:2, Laux, illetve Sztanyiszlavljevics (11­esből), Drechsel. OLASZORSZÁG. Szombaton egy összecsapásra került sor (31. forduló): Juventus-Samp­doria 0:3, góllövők: Chiesa, Balleri, Seedorf. SPANYOLORSZÁG. 36. for­duló: Santander-FC Barcelona 1:1, góllövők: Suances, illetve De La Peňa; FC Sevilla-Real Madrid 0:1, Laudrup. HOLLANDIA. 31. forduló: Sit­tard-Volendam 2:2, góllövők: Bürke, Opnuizen, illetve Gova­darica, Van Veldhuizen; Til­burg-Utrecht 1:1, De Gier, illet­ve Ten Hag; Ajax-Waalwijk 1:0, lálkozót. Aztán az 5. percben a nem túl meggyőző hazai kísérle­tek közepette Sándor Tamás hagyta faképnél őrzőjét egy re­mek csellel, beadott és a kaputól 10 méternyire árválkodó Madar a léc alá bombázott. Lefutott az első negyedóra, amikor az első érdemi válasz érkezett hazai ol­dalról. Fél óra múltán rekettes hangú minikórus követelte a gólt... A második félidőben hosszas, unalmas labdaterelge­tés után végre megint említésre méltó esemény történt: kiegyenlí­tett az MTK. Alig két perc múlva pedig már vezetett is a kék-fehér gárda. És hogy a „három az MTK igazság" tétel is igazolódjék, há­rom perccel a befejezés előtt Csertői is a hálóba talált. Hiába játszott kulturáltabb, jobb futballt a Debrecen, ha egyszer a vendé­gek túlságosan is korán hitték el, hogy már övék a győzelem. Az MTK elsősorban a nagyszerű cserének bizonyult ifjú Kenesei példás harci szellemének kö­szönhetően még időben feléb­redt, fordított és a felpörögni már képtelen riválissal szemben meg­érdemelten gyűjtötte be mindhá­rom pontot. Reizinger; Heerenveen-Arnhe­im 1:2, Talan, illetve Jochem­sen, Csurovics; Roda Kerkra­de-Nijmegen 1:0, Van Hoogda­len. (dut) SKÓCIA, 34. forduló: Aber­deen-Motherwell 2:1, Kilmar­nock-Falkirk 1:0, Raith-He­arts 1:3, G. Rangers-Partick 5:0. Az élmezőny: G. Rangers 78, Celtic 71, Aberdeen 47, Hearts 47 pont. BELGIUM, 31. forduló: An­derlecht-St. Liége 2:1, Beve ren-Gent 2:2, St. Trui­den-Aalst 2:2, Harelbe­ke-Lommel 0:3, Mechelen-C. Bruges 2:1. Az állás: FC Bruges 74, Anderlecht 67, Lierse 49, Molenbeek 47 pont. Loki CSEPEL-VÁC 1:0 (1:0). Gól­lövő: Bárányi (16.), 1000 néző, vezette: Kincses. Sárga lap: Bub­csó, ill. Vojtekovszki. Jók: Szeke­res, Vancsa, Rózsa, ill. Víg. Már a 16. percbe eldőlt a három pont sorsa: A középpálya mélységéről érkező átadás megzavarta az utolsó vendégvédőt, Nagyot, aki előzékenyen tovább engedte a labdát. Arra Zombori lecsapott, lövését Hámori látványos vetődéssel menteni tudta, ám az akciót követő Bárányi az üres ka­puba gurított. Fordulás után az 53. percben Andrássy hirtelen helyzetben találta magát a hazai kaput előtt, ám a labdakezelés pillanatában Bíró-kapus elcsípte a játékszert. Igyekezett a Vác, azonban támadójátékában nyo­ma sem volt az átütő erőnek. A gyengécske váci teljesítmény „ju­talma" csakis vereség lehetett. GYŐR-FEHÉRVÁR 0:0. Vezet­te: Vágner, 5000 néző. Sárga lap: Virág, Lantai, ill. Dulics, Pető. Jók: Brockhauser, Hungler, ill. Já­vorka, Miriuta. Kiesési rangadót játszott a két szebb napokat is megélt Dunán-túli együttes. Köz­epes iramban kezdődött a mérkőzés a székesfehérváriak ANGLIA 1. Manchesterutd.35 22 7 6 64:35 73 2. Newcastle 33 ?! 4 8 61:35 67 3. FC Liverpool 34 19 8 7 66:31 65 4. Aston Villa 34 18 8 8 51:31 62 5. Arsenal 34 16 9 9 46:30 57 6. Tottenham 34 15 10 9 45:35 55 7. Everton 35 15 9 11 57:41 54 8. Blackburn 35 16 6 13 54:42 54 9. Nottingham 34 14 11 9 46:48 53 10. West Ham 35 14 7 14 41:47 49 11. Chelsea 35 12 12 U 43:40 48 12. Middlesbrough 36 11 10 15 35:46 43 13. Leeds 34 12 6 16 39:52 42 14. Wimbledon 35 10 10 15 53:65 40 15. Sheffield Wdn. 35 10 8 17 45:55 38 16. Southampton 35 8 10 17 33:51 34 17. Manchester City 36 8 10 18 30:56 34 18. Coventry 35 7 12 16 40:60 33 19. Q.P.Rangers 36 8 6 22 35:54 30 20. Bolton 36 8 5 23 38:68 29 HOLLANDIA 1. Ajax 31 24 4 3 88:20 76 2. Eindhoven 31 22 5 4 92:22 71 3. Feyenoord 30 14 9 7 55:35 51 4. Roda Kerkrade 31 13 11 7 40:33 50 5. Arnheim 31 14 7 10 45:41 49 6. T.Enschede 30 14 6 10 44:46 48 7. Heerenveen 31 12 11 8 60:61 47 8. Breda 30 12 10 8 51:34 46 9. Sp.Rotterdam 30 12 10 8 48:47 46 10. Groningen 30 10 13 7 37:37 43 11. Tilburg 31 9 11 11 50:50 38 12. Waalwijk 30 10 8 12 39:41 38 13. Sittard 31 6 11 14 25:51 29 14. Volendam 30 6 7 17 23:57 25 15. DeGraafschap 30 5 8 17 32:63 23 16. Dei/enter 29 5 7 17 38:55 22 17. Nijmegen 31 5 7 19 30:66 22 18. Utrecht 31 4 9 18 22:57 21 NEMETORSZAG 1. Bayern 28 18 3 7 57:35 57 2. Dortmund 27 15 9 3 61:27 54 3. M'gladbach 27 14 5 8 43:40 47 4. Schalke 27 9 13 5 31:28 40 5. Stuttgart . 28 9 12 7 52:50 39 6. Hamburg 27 9 11 7 39:39 38 7. Rostock 26 9 10 7 40:34 37 8. 1860 München 28 9 10 9 43:40 37 9. Karlsruhe 28 9 10 9 41:40 37 10. Bremen 28 8 13 7 30:32 37 11. Freiburg 28 9 8 11 24:33 35 12. St.Pauli 28 8 9 11 39:43 33 13. Leverkusen 26 7 11 8 30:25 32 14. Düsseldorf 27 6 12 9 29:38 30 15. Köln 28 5 13 10 24:30 28 16. Frankfurt 28 6 9 13 38:54 27 17. K'lautern 27 4 13 10 23:34 25 18. Uerdingen 28 2 11 15 25:45 17 AUSZTRIA 1. Rapid 27 16 5 6 45:27 53 2. Sturm 26 15 4 7 46:25 49 3. Innsbruck 27 14 5 8 50:31 47 4. GAK 27 12 9 6 33:24 45 5. Austria 27 11 7 9 33:23 40 6. LASK 27 10 7 10 26:24 37 7. Ried 27 8 10 9 32:40 34 8. Salzburg 27 7 11 9 37:39 32 9. Admira 27 5 11 11 28:44 26 10. Steyr 26 0 3 23 16:69 3 enyhe fölényéval. A korábbiak­hoz képest szervezettebbnek tűnt a Rába-partiak védőjátéka, ám az ellenfél kapujára teljesen veszélytelenek voltak. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen a pontosztozkodás talán csak a székesfehérváriaknak siker, a hazaiak rendkívül gyenge tám­adójátéka nem sok ereményt ad a kiesés elleni harcban. ZALAEGERSZEG-KISPEST 0:0. Vezette: Hanacsek, 8000 néző. Sárga lap: Horváth, ill. Ár­gyelán, Gabala. Jók: Szabó. Csó­ka, Balog, ill. Hahn, Plókai, Pi­roska. Szögletváltások után a ZTE került fölénybe, lendülete­sen támadtak a kék-fehérek, kü­lönösebb eredmény nélkül. A 30. percben Vavika partjelző négyméteres lesről engedte el Piroskát, ám a játékost úgy meg­lepte a lehetőség, hogy addig cselezett, míg beérték és szerel­ték. A folytatásban is a Zalaeger­szeg birtokolta többet a labdát, különösebb eredmény nélkül. Az utolsó 10 percben engedett a zalaiak nyomása, a 80. percben Bárányos nagy ziccerben mellé durrantott. A másik oldalon Hor­váth J. kapott remek labdát, de 6 méterről mellégurított. Köz­epes színvonalú mérkőzésen a ZTE végig mezőnyfölényben ját­szott, de a hazaiak a gólhelyze­teket rendre elhibázták, s így a kispestiek értékes egy pont bir­tokába kerültek. MAGYAR LABDARUGÓ NB I - 20. FORDULO Kisiklott a Hungária körúton a MTIJelentés Hat mérkőzést játszottak szombaton délután és este a ma­gyar labdarúgó NB l-ben. A 20. forduló hátralévő két találko­zóját (BVSC-Békéscsaba, FTC-Haladás) vasárnap este bo­nyolították le, ezektről az összecsapásokról a 11. oldalon számolunk be. Hiába vezetett 45 perc után a Hungária körú­ton a Debrecen, mégis vereséget szenvedett. Biztosan nyert az Újpest a sereghajtó Pécs otthonában, nagy csatában bizo­nyult Jobbnak a kiskőrösi gárda a Vasasnál. A csepeli Szigeti­stadionban is csak egy gólt láthatott a gyér számú közönség. Žalaegerszegen, Illetve Győrött érintetlenek maradtak a há­lók. A Rába-parti 0:0-nak egyik csapat sem örülhet. la-fehérek, akik a szünet után ügyesen adogattak és a 79. perc­ben bebiztosították győzelmüket. Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyertek a főváro­siak a széteső csapat benyomá­sát keltő Pécs ellen. STADLER FC-VASAS 1:0 (1:0). Góllövő: Rumán (27.), 3000 néző, vezette: Molnár. Sár­ga lap: Rumán, Kovács, Csehi, ill. Váczi. Jók: Rumán, Resko, Dra­goner, Nagy, ill. Sáfár, Galas­chek, Váczi. A reggeli hó a mérkőzés kezdetére eltűnt a pá­lyáról, így jó talajú küzdőtéren kezdődhetett a találkozó. Mind­két csapat támadó szellemben futballozott, ennek köszön­hetően bőven volt látnivaló. A győzelemre játszó akasztói csa­PÉCS-ÚJPEST 0:2 (0:1), gól­lövők: Füzesi (45.), Bérczy (80.), 2000 néző, vezette: Márton. Sár­ga lap: Bumb, Braun, ill. Bérczy. Jók: Szabados, Braun, ill. Füzesi, Bérczy, Jenei. Az évszakhoz ké­pestszokatlan időjárási körülmé­nyekhez - felázott talaj, hideg, sűrű hóesés - nehezen alkal­mazkodtak a csapatok, nem ala­kult ki folyamatos játék; teljesen eseménytelenül telt el a félidő első fele. Már az összeállításból is kitűnt, hogy a nehéz helyzet­ben lévő Mecsek-alji gárda biz­tonságos védekezésre törekszik és kontratámadásokra rendez­kedik be. A 45. percben némileg váratlanul vezetést szereztek a li-