Új Szó, 1994. június (47. évfolyam, 126-151. szám)

1994-06-06 / 130. szám, hétfő

SPORT esa •ÚJS3BÓ­1994. JÚNIUS 6. Kállai aratott ' (Új Szó-tudósítás) Aki szombaton délután a pozsonyi óligeti lóverseny­pályán azokra a négylábúakra foga­dott, rnelyek nyergébe a budapesti Kállai Pál ült, öt futamból négy vé­géri nyereményéért sorakozhatott. A 61. évében járó magyar zsoké leg­első rajtjakor csak azért nem szólha­tott bele az elsőség kérdésébe, mert Widowski nevű lova nem volt hajlan­dó beállni a startgépbe. Utána ahány indulás, annyi siker. « Musical Prospect, Ferryman, Be­at Star, majd a Szlovákiai Nagydíjon Montauciel hátán. Ő volt a kétnapos „Turs-gála" egyetlen sikerhalmozó­ja. Kelet- és Közép-Európa legran­gosabb nemzetközi lóversenyén svájci, osztrák, cseh, lengyel, orosz, ukrán, magyar és szlovák istállók, il­letve zsokék képviseltették magukat. Az idény legjelentősebb hazai ese­ménye a szombati síkversenyek után tegnap hat akadályviadallal ért vé­get. (j. mészáros) SPORTFOGADÁS J A Š PORTKA 23. játékhete 1. HÚZÁSÁNAK nyereményei: 1 1. és 11. díj: nincs nyertes, 111. díj: 9 nyertes á 8 956 korona, IV. díj: 566 nyertes á 284 korona, V. díj: 8150 nyertes á 25 korona. II. HÚZÁS /. és 11. díj: nincs nyertes, Hl. díj: 2 nyertes á 40 140 korona, IV. díj: 143 nyertes á 1139 korona, V. díj: 3810 nyertes á 53 korona. A LEHETŐSÉG nyereményei: /. díj: I nyertes á 200 000 korona, 11. díj: nincs nyertes, 111. díj: 3 nyer­- tes á 10 000 korona, IV. díj: 27 nyer­tes á 1000 korona, V. díj: 238 nyere­tes á 100 korona. A MATES nyereményei a kö­vetkezők: I. díj: nincs nyertes, 11. díj: 17 nyertes á 1975 korona, III. díj: 418 nyertes á 120 korona. Az 5 a 40-bó1 nyereményei: /. és ll. díj: nincs nyertes, 111. díj: 8 nyertes, á 3547 korona, IV. díj: 206 nyertes á 226 korona. A magyar ötös LOTTÓ nyerőszámai: 15, 33, 36, 48, 83 JOKER-szám: 169155. NYEREMÉNYEK: Öttalálatos nem volt, a négyesek­re 478 739, a hármasokra 4551, a kettesekre 193 forintot fizetnek. Az e hétre átvitt nyereményösszeg: 68 032 309 forint. A magyar hatos LOTTÓ nyerőszámai: 7,9, 17,24,27, 35, pótszám: 1 NYEREMÉNYEK: Telitalálatos szelvényt nem talál­tak, az 5+l-esek 2 430 599, az ötösök 45 574, a négyesek 1605, a hármasok 139 forintot érnek. Az átvitt nyere­mény: 59 152 306 forint. Telitalálatos Joker nem volt, az átvitt nyeremény: 8 382 742 forint. (TA SR+TXT) I. labdarúgóliga, 30. forduló: emberelőnyben győzött a DAC A Slovan nem akart nyerni? (Új Szó-összeállítás) Két hazai győzelem, három döntetlen és egy ven­dégsiker született az I. labdarúgóliga 30. fordulójában. Dunaszerdahelyen hosszú idő után győzelmet ünnepelhet­tek a szurkolók; kedvenceik diadal­maskodtak a 13. perctől tíz emberrel játszó sárga-feketék ellen. A bajnok Slovan nem erőltette meg magát a zsol­naiakkal vívott találkozón, s végül örülhetett az egyik pontnak. Érdekes­ség, hogy a NIKÉ irodáiban szerdától már nem tippelhettek a fogadók erre az összecsapásra... Jól sikerült az eperjesi­ek főpróbája a keddi Szlovák Kupa­döntő előtt. A nyitrai kiesési rangadón sokáig úgy tűnt, a privigyei gárda eléri célját, ám az utolsó percben Magdolen kapus kapitulált. A következő forduló párosítása:-június 11.,szombat, 18.00 - A-csoport: Prešov-DAC, FC Košice-Slovan, Inter-Žilina; B-cso­port: Nitra-Humenné, Prievidza-B. Bystrica, Tmava-Lokomotíva. A bajnokság állása A-CSOPORT 1. Slovan 30 20 8 2 61:26 48 2. Inter 30 18 3 9 62:40 39 3. DAC 30 12 9 9 54:42 33 4. Prešov 30 10 12 8 40:36 32 5. Žilina 30 10 10 10 43:37 30 6. FC Košice 30 810 12 33:49 26 B-CSOPORT 7. Lokomotíva 30 '7 14 9 30:45 28 8. B.Bystrica 30 9 9 12 30:39 27 9. Humenné 30 7 12 11 30:40 26 10. Trnava 30 7 11 12 23:31 25 11. Nitra 30 10 317 36:46 23 12. Prievidza 30 8 7 15 30:41 23 GÓLLISTA - 17 gólos: Diňa (DAC), 13 gólos: Zuziak (Zilina), Obšitník (Inter), 12 gólos: Radvá­nyi (DAC), Luhový (Inter), Nigro (Slovan), Faktor (B. Bystrica, Slo­van). DAC-Inter Bratislava 4:1 (1:1) (Új Szó-tudósítás) Az első félidő után úgy tűnt. Pinté Attila lesz a mérkőzés hőse, mert kiharcolt és összehozott egy tizenegyest, s a színvonalból ítélve nem nagyon re­méltünk ennél izgalmasabb jelenete­ket a második 45 percben. Gondol­junk csak bele: a két büntetőn kívül az Internek egyetlen lövési kísérlete sem volt, a DAC-nak három - egy tartott kapura. Ezek tudatában nem nehéz elképzelni a játék milyensé­gét. A tisztátalanul, sokat szabályta­lankodó vendégek a 13. percben 10 főre csökkentek, mert Moravec utol­só emberként lerántotta saját térfelén a kitörő Diňát, és kiállították. Hiába volt azonban az előny, nem sokat tudtak belőle profitálni a hazaiak. Mígnem a lendületes Pinté elgurítot­ta a labdát Tomko mellett, meg akar­ta kerülni, de az felrúgta. Diňa fél­magasan a bal sarokba helyezte a 11 ­ešt. A félidő hajrájában Pinté becsú­szott Solárnak, aki elesett. Ez is bün­tető! Obšitník Panenkát leutánozva egyenlített. Szünet után Vašík ijesztett rá a DAC-ra, de Šanta nem félt, ki­vetődve tisztázott ( az első félidőben és a meccs vége felé is hasonlóan cselekedett, több dolga nem akadt), s utána - ahogy mondani szokás - már csak egy csapat volt a pályán. A DAC felgyorsította a játékot, a libe­ró Weiss egy sorral előbbre húzó­dott, s főleg neki köszönhető. íiogy mozgalmasabb és hatásosabb lett a vendéglátók futballozása, a széleken vezetett támadások állandó zavart okoztak a foggai-körömmel véde­kező pozsonyiak védelmében. És ha a bíró nem annyira benevolens a szabálytalan lökések megítélésénél, akkor az Inter nemcsak három gól­lal, hanem még két büntetővel is „gazdagabb" lehetett volna (Ürgén és Fieberen olyat taszítottak, hogy szinte a lelátóra hallatszott nyekke­nésük). Weiss távoli lövései jelezték a tűzijáték kezdetét. De nem csak lőtt. Két úgynevezett forintos labdát adott társainak: az egyikből Radvá­nyi bombagólt ragasztott a bed felső sarokba (a meccs legszebb momen­tuma volt), a másikból Fieber - egy kicsit megalázva a kapust - amolyan lélekrombolót, ügy irányította a bőrt, hogy az lassan, de biztosan célba jusson (a meccs második leg­szebb momentuma). Az Inter talán kétszer jutott át a fél vonalon, játéko­sai csak loholtak ellenfeleik után, hirtelenjében azt sem tudták, merre van a kijárat. De még nem volt vége. Radványi fejesét csak kiütni volt ké­pes Tóth, Ürge azonban a hálóba pofozta a labdát. Szenvedett az Inter, s amikor Diňa bombáját a felső léc állította meg, féllélegezett,.. Játékvezető: Zvolának, 2500 néző. Góllövők: Diňa (33, büntetőből), Obšitník (42, büntetőből), Radványi (64), Fieber (68), Ürge (75). Sárga lap: Schulcz, Timko. Piros lap: Mo­ravec. Kapura tartó lövések 7:2, mel­lé 5:1, szögletarány 7:2, szabályta­lanságok 9:21. DAC: Šanta-Kašpar, Weiss, Tomáš, Végh-Pinte, Diňa, Súkenník (85, Klempa), Fieber-Ür­ge (88, Zsákovics), Radványi. Inter: Tóth-Tiinko, Moravec, Tomko, Schulcz-Sluka (86, Medveď), Gre­guška, Obšitník, Solár-Yašík (90, Gašparovič). Rupee TOMI VINCE Krištofík (középen) Mahüt mellett viszi el a labdát a Slovan-Žilina bajnoki labdarúgó-mérkőzésen (1:1)... (Fotó: Eugen Vojtíšek) Slovan Bratislava-Žilina 1:1 (0:0) Gyenge napot fogott ki a bajnok Slovan. Távoli lövésekkel próbálkoztak a ké­kek, ám a zsoinai portás a helyén volt. Az első játékrészt a mezőnyjáték jellemez­te, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Fordulás után, meglepetésre, a vendégek diktálták az iramot; Nemčík ügyes cselekkel játszotta magát tisztára, Šefčík elé gurított, aki megszerezte a vezetést. A 70. percben egyenlített a Slovan: Nigro be­adását követően a teljésen szabadon hagyott Timko a hálóba lőtt. Játékvezető: Jančovič, 5000 néző. Góllövők: Timko (70. p), illetve Šefčík (58. p.). Sárga lap: Tomaschek, illetve Vojvoda. FC Košice-Tatran Prešov 1:3 (0:0) Megérdemelten nyerték az eperjesiek a jubileumi, 30. kelet-szlovákiai der­bit. A vendégek minden tekintetben felülmúlták a hazaiakat, a Tatran taktiku­san, fegyelmezetten játszott. Az első félidőben Kočiš két ziccert is kihagyott, ám szünet után három ízben a hálóba találtak a zöld-fehérek. A kassaiak meddő fölényben játszottak, egyáltalán nem voltak veszélyesek Jakubech ka­pujára. Játékvezető: Kačenga, 1500 néző. Góllövők: Jovanovics (68.), illetve Höger (55.), Nenadics (62,), Skalka (83.). Sárga lap: Kasana, illetve Nenadics. Nitra-Prievidza 1:0 (0:0) A sérült Vrábel, Kolár, Kanás és az eltiltott Pauk nélkül lépett pályára a ha­zai együttes. Ez meg is látszott teljesítményén. A privigyei csapat főleg a vé­dekezésre helyezte a hangsúlyt, csak néhányszor próbálkozott meg ellentá­madással. A 43. percben Demo öt méterről kapu fölé bombázott. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a nyitraiak, Ondrovič, Demo éš Lednický lö­vésénél Magdolen kapus jeleskedett. Amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlen eredményt, Sovič erőtlen lövése a figyelmetlen privigyei portás mellett a kapuban kötött ki. Játékvezető: Fašung, 2500 néző. Góllövő: Sovič (90.). Sárga lap: Antalovič, Hrnčár, illetve Rybár, Slobodník; Blaháč, Plevka. Dukla B. Bystrica-Spartak Trnava 0:0 Mindkét együttes óvatosan futballozott. A hazaiak kezdtek jobban, a máso­dik percben, szögletrúgást követően Semeník fejesét Fišan kapus bravúrosan hárította. Ezután sokáig nem történt érdemleges esemény, a két tizenhatos kö­zött folyt a játék. Karásek távoli bombája centiméterekkel kerülte el a kaput, majd Dikácz fejesé tévesztett célt. A vendégek a 90 perc folyamán egyszer sem veszélyeztették Juračkát... Játékvezető: Benedik, 1000 néző. Sárga lap: Tóth, illetve, Pávlús, Malatinský, McNeil, Kl'ago. Chemlon Humenné-Lokomotíva Košice 0:0 Alacsony színvonalú játékot hozott a találkozó. Kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok, A hazaiak gyors csatárának, Sotáknak lövését Rodák remek ér­zékkel hárította. A 68. percben Soták bombája a kapufán csattant, majd Les­niak lövése szállt kapu mellé. Tíz perccel a befejezés előtt Cernega egyedül tört kapura, ám Rodák ezúttal is résen volt. Játékvezető: Hriňák, 3200 néző. A labdarúgó NB f zárófordulója eiőtt: Bajnok lett a Vác f Új Szó-összeállítás) Már egy for­dulóval a pontvadászat vége előtt eldőlt, hogy a Vác labdarúgócsapata első ízben nyeri a magyar NB I-et. A Duna-partiak ugyan hazai pályán döntetleneztek. ám riválisuk, a Bé­késcsaba otthonában szenvedett ve­reséget a címvédő Kispesttől, Figye­lemre méltó még a Fradi 3:0-ás sike­re a Székesfehérvár ellen, valamit a debreceniek 3:l-es csepeli győzel­me. Az utolsó fordulót e hét végén rendezik: Debrecen-Ferencváros, Kispest-Siófok,; BVSC-Csepel, Va­sas-Pécs, MTK-Vác, ..Sié&tfehér­vár- Békéscsaba, Haladás-Újpest, Sopron-Győr. • "' ^ ^ '.V "^.-""'.'V 'BÉKÉSCSABA-KlSPESf : 0:1 (0:0). góllövő: Süllői.' H iába támadta' végig a 90 peréét* á Bétócsába, a címvédő egy sikeres ellenakcióból megszerezte a győztes gólt. Ez azt jelentette, hogy a házigazdáknak elúszott a bajnoki cím... ÜJPEST-BVSC 3:1 (3:1), gól­lövők: Belvon, Kozma. Túri, illetve Bognár. A vendégek nagyon gyá­moltalanul futballoztak, s csak akkor eszméltek fel, amikor a házigazdák háromgólos előnyre tettek szert. Szünet után szinte semmi sem tör­tént, és ezt a 3000 néző méltóképpen „honorálta". FERENCVÁROS-SZÉKESFE­HÉRVÁR 3:0 (1:0), góllövők: Wit­kovicsé Christiansen} Szekeres. Szüriét után látványosán futballo­zott á Fradi, sliá hely zeteit jobban | kihasználja, akár fél tueal gólt is ' lőhetett volna á fehérváriaknák: A hárrnas sípszót követően a 15'000 néző hatalmas tapssal köszönte meg híveik teljesítményét. Az ered­ményjelző-táblán pedig a szurko­lók következő kérése volt olvasha­tó: „Maradj velünk, Nyilasi Tibi!" Mint ismeretes, „Nyíl" az elmúlt hét közepén kijelentette, távozik az Üllői útról, mert elfáradt... Ezek után az sem kizárt, hogy a remek eredményeket (Csepel 2:1. Kispest 3:0, Békéscsaba 4:2. Parmalat 3:0) követően a zöld-fehérek edzője marad. CSEPEL-DEBRECEN 1:3 (0:1). góllövők: Pena. illetve Dombi (2). Sándor. A házigazdák kezdettől fog­va körülményesen, sok hibával fut­balloztak, nem csoda, hogy veresé-, get szenvedtek a jobb erőnlétű deb­receniektől.. • • •. . •;,>.!,.<'. ,'•'./ • STÓFORi-MTK 1:1 (0:0); 'gól­lövők: Sallai, illetve Kovács. A már kiesett vendégek nem sokkal a szü­net után vezetést szereztek, de a házigazdáknak az utolsó pillanat­ban sikerült egyenlíteniük. A pont­osztozkodás ellenére a 3000 néző csalódottan távozott a siófoki stadi­onból. VAC- VASAS 2:2 (0:0). gól­, lövők: Dzurják, Nyilas, illetve Nea­goe, Mónos. Mivel a. Békéscsa­ba-Kispest mérkőzésen a vendégek nyertek (délelőtt), így a házigazdák­nak a döntetlen is elegendő volt a bajnoki čím elnyeréséhez. A Vasas­nak is ennyi kellett a bennmaradás­hoz... Vass István Zoltán, a Magyar Rádió riportere megjegyezte: „A kö­zönséget ennyire hülyének nézni ­sziklaszilárd véleményem - nem le­het!!!" Hát, jelenleg ilyen a magyar futball... GYŐR-HALADÁS 2:1 (1:1). góllövők: Pópéscít, Faragó, illetve Széker:- Htätía kínlódott a szombat­helyi együttes*,'' ném 1 tüdótt porttól szefezrii. á Rába-parti stadionban. A győri zöld-fehérek az 4tolsó-élőtti' pércbén'lőttáfe a gyŐztés gólt, anii azt 1 jelentií'S''Haladás elbúcsúzik az él­vonaltól. PÉCS-SOPRON 2:0 (1:0;, gól­lövők: Dárdai, Azoiteí. Sokan azt hitték, a házigazdák „besegítenek" a soproniaknak. Nem így történt, mert a szünet után vezetést szereztek a pé­csiek, s az utolsó másodpercekben pedig újabb gólt lőttek. A bajnokság állása: 1 Vác 29 18 8 3 55:27 44 2. Békéscsaba 29 19 3 7 68:28 41 3. Kispest 29 17 7 5 62:31 41 4. FTC 29 16 5 8 50:30 37 5. Győr 29 14 7 8 50:37 35 6. Újpest 29 13 8 8 42:32 34 7. Debrecen 29 11 9 9 38:33 31 8. Csepel 29 12. 7 10 35:43 31 9. Pécs 29 7 10 12 22:37 24 10. Székesfehérvár 29 7 9 13 32:46 23 11. BVSC 29 7 9 13 31:51 23 12. Vasas 29 7 8 14 34:42 22 13. Siófok 29 6 10 13 31:45 22 14. Sopron 29 8 6 15 31:51 22 15. Haladás 2S -4 9 16 25:46 17 16. MTK • 29 4 9 16 -28:55 17 A góllövőlista éhiiezó'nye: Illés ( K i tepest -' l'Ti ' .gólos ) , 1 ^ Szarvas ; ( B é­késésaba ^iló gólos); Sándor és Wu­kovics (Debrecen, illette. PTC - 14 gólos),-Kulcsár és Föle (Békéscsaba, illetve Vác - 13 gólos).