Új Szó, 1991. május (44. évfolyam, 102-126. szám)

1991-05-20 / 116. szám, hétfő

SPORT lÚJSZÓi 1991. MÁJUS 20. m I. LABDARÚGÓLIGA, 26. FORDULÓ HRADECI „BOMBA" POZSONYBAN (r-tics) - Nem volt hiány meglepetésekben az I. labdarúgóliga 26. fordulójában. Az éllovasok gyengélkedtek, a DAC idegenben; a Cheb és a Slovan hazai pályán szenvedett vereséget. Leginkább a Gallis-legénység kudarca váratlan, hisz a kiesés ellen küzdő Hradectől kapott ki. így továbbra is teljesen nyitott a bajnoki címért folyó küzdelem. A következő forduló párosítása: Slovan - Bohemians, Hradec - Brno, Sparta - Vítkovice, Ostrava - Dukla, DAC - B. Bystrica, Slavia - Cheb. Olomouc - Inter, Nitra - Prešov. 0:1 (0:0) 0:1 (0:0) Slovan Hradec A hazaiak félvállról vették a találkozót, és ez a hajrában megbosszulta magát. Főleg az első félidőben számos Slovan­helyzet maradt kihasználatlanul. A vendé­gek vérszemet kaptak, és néhány perccel a befejezés előtt gólt lőttek! A mérkőzést 6000 néző előtt Brabec vezette. Góllövő: P. Veselý (87. p.). Sár­ga lap: Pecko, Tittel. Stúpala, illetve Šmarda, Mešický, Janoušek. Brno Nitra A sereghajtó mintha beletörődött volna sorsába. Már az első félidőben a nyitraiak uralták a játékot, és igyekezetüket a má­sodik félidőben siker koronázta. A mérkőzés játékvezetője 2000 néző előtt Wencl volt. Góllövő: Bochnovič (60. p). Sárga lap: Černý és Smotrič (mind­kettő Zbrojovka). B. Bystrica Slavia A vendégek már az első percektől kezdve magabiztosan, támadó stílusban futballoztak. A mérkőzést 2000 néző előtt Christov vezette. Góllövők: Malatinský (15. p), illetve Kuka (15. p) és F. Veselý (67. p). Sárga lap: Valkučák, illetve Povi­šer, Vinš, Kuka. Bohemians Inter A pozsonyiak még hét perccel a befeje­zés előtt tartották kétgólos előnyüket... A találkozót 2500 néző előtt Berbr vezet­te. Góllövők: Tymich (83. p.), Jonis (85. p. öngól), illetve Lavrinčík 2 (15. és 44. P-)­2:3(1:1) Cheb Olomouc A vendégek kétszer is vezettek, a haj­rában megérdemelten szerezték meg a győztes gólt. A mérkőzést 6000 néző előtt Bolek vezette. Góllövők: Kabyl 2 (30. p. 11-esből és 72. p.), illetve Sedláček 2 (13. és 48. p.), Hapal (90. p.). Vítkovice Ostrava Az ostravai rangadón végig zuhogott az eső, ennek ellenére a nézők élvezetes, izgalmas mérkőzést láthattak. A Vítkovice megérdemelten győzött, háromszor is két góllal vezetett. A mérkőzést 2000 néző előtt Marko vezette. Góllövők: Vožník (30. p.), Trval (40. p.), Grussmann (56. p.), Bartl (80. p.), illetve Hýravý (2 - mindkettő tizene­gyesből 43. és 60. p.), Chýlek (86. p.), Sárga lap: Bubek, illetve Časko. 1:2(1:1) 1. DAC 26 11 10 5 34:31 32 2. Cheb 26 13 5 8 43:27 31 3. Slovan 26 13 5 8 37:23 31 4. Sparta 25 11 8 6 47:27 30 5. Olomouc 26 13 4 9 44:29 30 6. Dukla 26 12 4 10 33:42 28 7. B. Bystrica 26 10 7 9 33:31 27 8 Ostrava 26 12 3 11 41:31 27 9. Slavia 26 9 8 9 39:41 26 10. Vítkovicé' 26 11 3 12 40:43 25 11.Inter 26 8 9 9 31:34 25 12. Prešov 25 8 8 9 35:35 24 13. Bohemians 26 9 6 11 31:42 24 14. Hradec 26 8 6 12 25:41 22 15. Nitra 26 7 6 13 25:32 20 16 Brno 26 2 8 16 16:44 12 • LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT: Pre­šov-Sparta 0:0. FURCSA EREDMÉNYEK A LABDARÚGÓ NB I-BEN AZ NYERT, AKINEK KELLETT! (lépésfalvi) - A szokásoshoz híven ezúttal is felettébb furcsa eredményekkel kezdődött a magyar labdarúgó NB I hajrája. A 26. fordulóban a kilenc kiesőjelölt közül hat - Rába ETO, Siófok, MTK-VM, UTE, Vasas és Volán - is nyerni tudott. A sereghajtó közlekedésiek, a piros-kékek, a Verebes-legénység és a győri gárda idegenben szerzett két pontot... Ehhez nem szükséges különösebb kommentár! Folytatás(?) szombaton és vasárnap (27. forduló): Vasas - Pécs, Veszprém - Békéscsaba, Videoton - Tatabánya, Rába ETO - UTE, Bp. Honvéd - Siófok, MTK-VM - Szeged, Vác — Debrecen, Volán - Ferencváros.. FTC - Rába ETO 1:2 (0:0), Wukovics, ill. Petres és Mörtel. A Fradi számára, úgy tűnik, nincs értéke az ezüstéremnek! BÉKÉSCSABA - VOLÁN 0:1 (0:1), Coco Aires (11-esböl), A játékvezető ezúttal idegenben segített a sereghaj­tónak ... ÚJPEST - VIDEOTON 2:0 (0:0), Szle­zák és Kósa. A fehérváriak kritikán aluli teljesítményt nyújtottak, így könnyű dol­guk volt a liláknak. VESZPRÉM - VASAS 0:1 (0:1), Bim­bó (öngól). A Vasasnak sem kellett teljes erőbedobással játszania, hogy megsze­rezze a két pontot. TATABÁNYA - VÁC 2:0 (2:0), Váczi 2. Nem sok vizet zavartak a harmadik helyen tanyázó vendégek... DEBRECEN - MTK-VM 1:7 (0:3), Mo­gyorós, ill. Pölöskei és Hámori 2-2, Hahn, Preszeller és Szabó. Lám-lám, a kék-fehérek is tudnak gól(oka)t lőni! SZEGED - HONVÉD 1:3 (1:1), Árki, ill. Csehi 2 és Kovács. A kispestiek gyakorlatilag már megnyerték a bajnok­ságot ... SIÓFOK - PÉCS 1:0 (1:0), Fodor. Egy gól, és más semmi... j 1. Honvéd 2. FTC 3. Vác 4. Pécs 5. Veszprém 6. Tatabánya 7. Videoton 8. Rába ETO 9. Siófok 10. MTK-VM 11. Újpest 12. Békéscsaba 13. Vasas 14. Szeged 15. Volán 16. Debrecen 26. 18 6 2 46:15 42 27 14 8 5 44:20 36 26 13 6 7 33:27 32 26 13 5 8 27:17 31 27 10 10 7 26:20 30 26 11 8 7 29:25 30 26 9 8 9 34:34 26 26 8 9 9 33:31 25 26 8 9 9 21:26 25 26 9 5 12 34:35 23 26 10 3 13 29:36 23 26 7 6' 13 23:33 20 26 7 6 13 29:40 20 26 7 6 13 21:33 20 26 7 4 15 24:44 18 26 5 7 14 20:37 17 BAJNOKI PONTOKÉRT KÉZILABDA Férfiak: Kassán folytatódott a play off­döntő. Szombaton: VSŽ KOŠICE-DUK­LA PRAHA 26:27 (13:10); vasárnap 19:22 (10:10). A prágaiak a vártnál jóval könnyebben szerezték meg a bajnoki cí­met. Mindkét nap 2500 néző tekintette meg a finálét. A szurkolók színvonalas, élvezetes találkozót láthattak. A két prá­gai összecsapás (1:1) után a kassaiak reménykedtek a sikerben. Nos, a papír­forma ezúttal felborult, s azoknak lett igazuk, akik azt mondták: a Dukla jobban játszik idegenben, mint saját pályáján. A fővárosiak teljesen megérdemelten hó- ., dították el az elsőséget. LEGEREDMÉ­NYESEBBEK-szombat: Szűcs 12, illet­ve Sovadina 8/1, vasárnap: Szűcs 6, illetve Sovadina 7/4. (g-g) A harmadik helyért: PREŠOV-KAR­VINÁ 17:16 (5:3) és 21:20 (11:7). Az állás 2:2. A bronzéremből az ötödik mér­kőzésnek kell döntenie. Az 5. helyért: ŠKP BRATISLAVA-KOPŔIVNICE 28:31 - kétszeres hosszabbítás után (25:25, 22:22, 10:9). A Kopŕivnice szerezte meg az 5. helyet, mivel az összesítésben 3:0 arányban bizonyult jobbnak. Nők: Szombaton és vasárnap játszot­tak a döntő első két mérkőzését, mely után a prágai Slavia 2:0 arányban vezet. Eredmények - szombat: SLAVIA-ŠAĽA 17:15 (7:10), vasárnap 21:13 (12:6). A 3. helyért játszott első két találkozó színhe­lye Privigye volt, mivel a partizánskei szurkolók sportszerűtlen viselkedése miatt a Tempo mérkőzéseit más városban kellett lebonyolítani. Mindkét találkozón a cipőgyáriak voltak eredményesebbek: PARTIZÁNSKE-TOPOĽNÍKY 24:19 (18:9) és 26:20 (9:8). Főleg a vasárnapi találkozó hozott sok izgalmat. A 49. perc­ben a vendégek edzője, Németh Pál egy, szerinte jogtalanul megítélt hetes után lehívta csapatát a pályáról, és a mérkőzés csak néhány perc után folytatódott. A nyá­rasdiak edzőjét piros lappal büntettek a bírók, és így a folytatást már csak a nézőtérről szemlélhette. LEGEREDMÉ­NYESEBBEK - szombat: Kemková 9/5, illetve Záhorská 7/5, Egri 5, vasárnap: Kemková 9/2, illetve Orbán 6/1. VÍZILABDA A 9. kettős fordulóban elszenvedte 3. vereségét a Slávia UK! Ez azt jelenti: lecsúszott a 3. helyre... EREDMÉ­NYEK: ŠKP Košice-Prešov 23:7 és Pieš­ťany 25:5, Slávia VŠV Košice-Piešťany 28:8 és Prešov 13:6, Nováky-Slovan 22:12 és Slávia UK 13:8, Topoľčany-Slá­via UK 12:23 és Slovan 23:6, Brno-Ústí 12:13. A 10. kettős forduló előrehozott mérkőzésén: Prešov-Piešťany 16:6. Az élcsoport: 1. ŠKP 30, 2. Nováky 26, 3. Slávia UK 25, "4. VŠV Košice 22 pont. DUKLA P R AH A—D AC 2:Q (0:0) EZ A LISTAVEZETŐ? Napsütéses tavasz fogadta szom­baton Prágában az őszies, esős és szeles ítéletidőből érkező dunaszer­dahelyieket. És kellő tekintély! Még az újságírót is megkérdezte a főváro­si fotós (ki tudja, minek nézte?), sza­bad-e portrékat készíteni a listaveze­tőkről. Természetesen! Kell a kép az esetleges bajnoki tablóra. SÁNTA IMRE elnök idegesen mocorgott az öltöző folyosóján, „DUCI" alias VÍGH JÁNOS titkár a rá jellemző lendület­tel izgett-mozgott, ő mindig siet vala­hová; VIKTOR és SZIKORA, a két edző kölcsönösen szerencsét, si­kert, sok-sok örömet kívánt egymás­nak - a következő fordulókra. Köz­ben elfoglalták helyüket a lelátón és kibontották a DAC-zászlókat a két autóbusszal érkező vendégszurko­lók, és csakhamar felvezették a han­gulatot, rigmusokat skandálva hazai környezetet teremtettek a DAC-nak. Kell ennél több? A rendezők udvaria­sak, a hangosanbeszélő nem korbá­csolta a szenvedélyeket, a nyugdíjas karszalagos rendező a sajtóigazol­ványt se kérte, beérte azzal, hogy Szerdahelyről jöttünk. Oda ültünk, ahová akartunk, utóvégre is 29 000 férőhelyes a stadion, és voltunk vagy ezren a lelátókon. Családtagok, ismerősök, lefokozott és menesztett katonatisztek, idetévedt természetjá­rók. A szerdahelyiek szavalókórusa talán a bírákat is siettette, mert 3-4 perccel a kezdés előtt kivezényelték a pályára a csapatokat, hogy aztán közösen várják meg a fél tizenegyet. A hazaiak a hagyományos piros-sár­ga, a vendégek tiszta kék(!) szere­lésben. Az öt stabil játékosukat nélkülöző katonák tartottak ellenfelüktől, a széllel is meg kellett küzdeniük. Ez a légmoz­gás azonban a ríiagabiztosan fellépő, a labdát többet birtokló vendégeket is zavarta. A „bőr" gyakran nem úgy gurult, ahogyan elképzelték. Sokszor bizony úgy tűnt, inkább saját „feje után" megy, mintsem Pavlíkék akarata szerint. Mintha a futballt nem is gólra, hanem rossz átadásra játszanák. Volt, persze, hogy volt néhány ügyes kombi­nációjuk, a katonákat előrecsalogató passzolgatásuk, de hát a haditudo­mányban jártas „bakák" nem voltak hajlandóak elhagyni a „lövészárkot", kitámadni a felezővonal tájékára. Csak akkor tették, ha megszerezték a labdát. Akkor viszont gyorsan futva és egysze­rűen, mint az első világháborúban, „szuronyt szegezve" rohantak előre, és a szélekről tüzeltek középre. A töb­bet kezdeményező DAC távolról próbált lőni, MIKUŠ 40 méteres, léc alá tartó bombáját ütötte szögletre KOSTELNÍK, de ezzel csak a komerok szaporodtak. Ezeknek a morzsáknak is örülve tapsolt és lelkesedett a DAC-tábor, egyesek örömükben a sapkájukat is dobálták. Mert a kalap drágább... A térfélcsere szerepcserével páro­sult. Felerősödött a szél és a katonák önbizalma. Gyors leindításokkal többször is meglepték az előrehúzó­dott DAC-védelmet. Tehették, mert a szerdahelyi próbálkozások igen erőtlenül csordogáltak, a vendégek úgy kapaszkodtak, mint akinek a ke­zére léptek: mentek, mentek, de ke­vés meggyőződéssel, pontatlanul, vissza-visszaesve. Egy vezéregyéni­ség eltűnése mindig feltűnő. És PAVLÍK eltűnt. Pedig nem álltak mel­lette fegyverrel, szervezhette, irá­nyíthatta, mozgathatta volna a csa­patot. Ehelyett nem kevés pontatlan és rossz ütemű átadása után elked­vetlenedett, unottan, érdektelenül futballozott. Ismét megtalálta régi rossz énjét, talán a lefestett oldalvo­nal is zavarta. És kezdődött az egy­másra mutogatás a pályán. Mindenki a másikban kereste a hibát. Csak­hogy senki se játszott jól. Kivéve VAHALÁT. A fű alatt surranó labdák­ra is „leért", a levegőben is elcsípte azokat, és ha kifutott, rendet vágott a tömegben. A két találatról nem tehet. Annál inkább KAPKO. A máso­dik gólt nem lehet tőle „elvenni". Hol van már az ifjúi lendülete, akarása, lelkesedése. Vonatkozik ez KAŠ­PARRA is. Ha igaz, hogy az embert a munka teszi emberré, akkor a fut­ballistát is azon lehet lemérni, milyen a munkája, az edzésekhez való hoz­záállása. Csaknem 15 éve figyelem a DAC játékát, tehát leírhatom: már régen le­gendássá vált gyenge helyzetkihaszná­lásáról. Ez a legenda szombaton is folytatódott. 1:0-ás állásnál DIŇA tíz méterről úgy találta el a cserejátékos Maixner visszagurított labdáját, hogy az nem jutott el az abszolút üresen álló kapuig! Diňa olyan helyzetet hagyott ki, hogy a kölyök kettőben ezért le­hívja az edző - menj, fiam, tollaslab­dázni! A meccs után a rendező, aki „in­gyen" beengedett a nézőtérre, némi cseh iróniával feltette a nem éppen költői kérdést: „Ez volt a listaveze­tő?" Igen, ez... Szikora edző lehan­goltan érkezett (Viktor elégedetten; a szünetben azt sóhajtotta, bár vége lenne), szerinte ilyen rosszul még nem játszott a DAC idegenben. Eddig mindig kidolgoztak legalább 4-5 tiszta helyze­tet, most mindössze talán egyet. Érthe­tetlen volt számára néhány kulcsember érdektelen játéka. „Remény azonban még van az elsőségre" - tette hozzá. Igen, van. De ha csak a remény marad, az szomorú... A mérkőzést 1221 néző előtt Vo­zák vezette. Góllövők: Daňko (51. p.) és Chlad (89. p.). Sárga lap: V. Rada, Plevka. Adatok: kapura tartó lövések 6:3, mellé 5:7, szögletarány 2:10, szabálytalanságok 17:15. DUKLA: P. Kostelník - Pivarník, Suchopárek, Vasiľko, V. Rada (8. p. Saidl) - Daň­ko, Foldyna, Čavoš - Chlad, Svobo­da, J. Kostelník. DAC: Vahala - Kap­ko, Mikuš, Prokop, Kašpar (58. p. Maixner) - Pavlík, Simon, Szaban - Jančula (81. p. Timofejev), Diňa, Plevka. TOMI VINCE LABDARÚGÓ SZNL I PONTRABLÁS NAGYSZOMBATBAN! (ton) - A labdarúgó SZNL I 26. fordulójában viszonylag jól ment a vendégeknek, hiszen a Lokomotíva és a Hurbanovo vendégszereplése győzelemmel végződött, míg a Michalovce és az ŠKP egy-egy ponttal térhetett haza. Úgy tűnik, a Trnava már páholyban érzi magát, egyébként nehéz volna magyarázatot találni a rendőrök sikerére. A 27. forduló párosítása: VSS - Trnava, Spoje - šaľa, Michalovce - Žilina, Lokomotíva - Pov. Bystrica, Jelšava - Senica, Hurbanovo - Senec, Levice - Humenné, Stropkov - ŠKP. ŠAĽA - MICHALOVCE 2:2 (1 :2), góllö­vők: Radványi, Mičega, illetve Guziar 2. A lelkes vendégek kétszer is vezetéshez jutottak, de a vegyészeknek mindig sike­rült egyenlíteniük. Három perccel a talál­kozó vége előtt Radványi kihagyott egy tizenegyest! SENICA - HURBANOVO 0:1 (0:0), góllövő: Tvrdoň. A vendégcsapat jobban akarta a győzelmet: POV. BYSTRICA - JELŠAVA 1:0 (0:0), góllövő: Zaťko. A vendégek a 80. percig állták a hazai rohamokat. ŽILINA - LOKOMOTÍVA 0:3 (0:1), góllövők: Šimčo, Fedor (11-esből), és Košiar. A vasutasok gyorsabbnak bizo­nyultak ellenfelüknél, jól kihasználták a zsolnai védelem megingásait. TRNAVA - ŠKP 1:1 (0:1), góllövők: Frt'ala (11 -esből), illetve Marko. A vendé­gek már a 8. percben megszerezték a ve­zetést; a hazaiaknak csak 9 perccel a ta­lálkozó vége előtt sikerült egyenlíteniük. HUMENNÉ - STROPKOV 3:0 (2:0), góllövők: Labun 2, és Bal. A zempléni rangadón végig a hazaiak rohamoztak, és a találatokon kívül még rengeteg helyze­tet puskáztak el. SENEC - LEVICE 1:0 (0:0), góllövő: Polák. A találkozó sorsa a 87. percben dőltei: Polák bombája a vendégek hálójá­ban kötött ki. VSS - SPOJE 1:0 (1;0), góllövő: So­vič. A sereghajtó játéka jó benyomást keltett; a mezőnyfölényben levő VSS csak minimális győzelmet aratott. 1. Trnava 2. Senec 3. VSS 4. Hurbanovo 5. Levice 6. Senica 7. Lokomotíva 8. Žilina 9. ŠKP 10. Pov. Bystrica 11. Šaľa 12. Humenné 13. Stropkov 14. Jelšava 15. Michalovce 16. Spoje 26 16 6 4 58:17 38 26 14 3 9 37:32 31 26 14 3 9 33:29 31 26 11 8 7 30:24 30 26 11 5 10 38:27 27 26 11 5 10 28:25 27 26 12 2 12 37:36 26 26 10 5 11 49:41 25 26 9 7 10 32:30 25 26 9 7 10 31:33 25 26 10 5 11 25:33 25 26 7 10 9 26:30 24 26 8 8 10 16:31 24 26 10 3 13 22:39 23 26 8 4 14 29:47 20 26 6 3 17 24:40 15 SPORTHÍRADÓ • A LABDARÚGÓ Angol Kupa döntő­jében a Tottenham Hotspur hosszabbí­tásban 2:1 (1:1, 0:1) arányban győzött a Nottingham Forest ellen. Ez volt a Tot­tenham nyolcadik kupagyőzelme, ami új rekord. A trófea sorsát Walker öngólja döntötte el. Hosszabbításra került sor a Skót Kupa döntőjében is: Motherwell - Dundee United 4:3 (3:3, 1:0). • A JÉGKORONG Stanley Kupadön­tőjének második mérkőzésén: Pittsburgh Penguins - Minnesota North Stars 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Az állás 1:1. + BERLINBEN, a nemzetközi női te­nisztorna elődöntőjében Graf 59 perc alatt 6:1, 6:0 arányban verte Novotnát. • AZ OLYMPIQUE MARSEILLE lab­darúgói hetedszer nyerték meg a francia bajnokságot. A döntés az utolsó előtti fordulóban született, melyben a Marseille 1:0 arányban bizonyult jobbnak az Auxer­re csapatánál. Moravčík együttese, az St. Etienne 2:1-re nyert a Sochaux ellen, és kiharcolta a bentmaradást. Az élcsoport állása: 1. Marseille 53, 2. Monaco 50, 3. Auxerre 46 p. • BERNBEN, a 16 éven aluli labdarú­gók Európa-bajnokságának döntőjében Spanyolország 2:0 (2:0) arányban diadal­maskodott Németország felett. A harma­dik helyért: Görögország - Franciaország 1:1 (1:1, 0:1), tizenegyesekkel 5:4. + RUDI NIERLICH, az osztrákok há­romszoros sívilágbajnoka szombaton autóbaleset áldozata lett. A 25 esztendős osztrák síelő Salzburg közelében gépko­csijával egy háznak ütközött, és a kórház­ba szállítás közben meghalt. + A LABDARÚGÓ Bundesliga 30. fordulójának eredményeiből: Düsseldorf - Kaiserslautern 0:0, Bochum - Karlsruhe 0:1, Mőnchengladbach - St. Pauli 1:1, Köln - Leverkusen 1:1, Hamburger - Uer­dingen 2:0, Hertha - Wattenscheid 2:3. Az élcsoport: 1. Kaiserslautern 42, 2. Ba­yern München 40, 3. Bremen 37 pont. • A BENNSHEIMBEN rendezett nemzetközi atlétikai versenyen a női ma­gasugrást a német Henkel nyerte 197 cm-rel, a magyar Kovács (186) előtt. A csehszlovák Brenkusová 183 cm-rel negyedik lett. • AZ OSZTRÁK labdarúgó-bajnok­ság 33. fordulójának előrehozott találko­zóin az FC Tirol 3:3-as döntetlent játszott otthonábarf a Steyr együttesével. CSELGÁNCS EURÓPA-BAJNOKSÁG NAGY ZSUZSA - NAGY VOLT A csehszlovák cselgáncsozók a múlt­ban eléggé elkényeztették a szakvezetést és a szurkolókat, s ezért sokat vártak tőlük az idei hazai cselgáncsparádén. Az elvárosoknak nem sikerült eleget tenniük. A nők még dobogóközeibe sem kerültek, és az egyetlen, ezüst színű érmet Josef Vénseknek sikerült kiharcolnia a 71 kg­os súlycsoportban. A döntőben egyenran­gú ellenfele volt a német Dotnak, azon­ban a bírák ellenfelét látták jobbnak. Női cselgáncsban megszületett az ed­digi első magyar aranyérem. Nagy Zsu­zsa a döntőben, a 61 kg-os súlycsoport­ban a német Eickhoffot nagy belső ho­roggal győzte le, s ezzel a 16 éves pesti gimnazista élete legnagyobb sikerét arat­ta. Az Európa-bajnokság éremtábláza­ta: Hollandia 4 1 4, Franciaország 4 0 6, Németország 3 3 4, Szovjetunió 1 2 3, Lengyelország 1 2 2, Magyarország 111, Spanyolország 1 0 2, Svájc 1 0 0, Nagy Britannia 0 3 1, Olaszország 0 1 5, Belgium 011, Csehszlovákia és Svédor­szág 0 1 0, Ausztria, Izrael és Románia 00 1. LABDARÚGÓ SZNL II NYUGATI CSOPORT: Zl. Klasy-ES N. Zámky 1:1, Vráble-Sereď 2:2, Dopra­stav-VTJ Trenčín - elmaradt, Prievidza -Partizánske 2:2, Púchov-Dubnica 2:1, Slovan B-Topoľčany 2:2, Dúbravka-Ma­tador 0:0, TTS Trenčín-Bánovce 1:0. KELETI CSOPORT: Sp. N. Ves-VSŽ Košice 1:1, Budkovce-Detva 2:0, Giral­tovce rK. N. Mesto 1:0, Bardejov-Bytča 3:0, Čadca-Rim. Sobota 2:2, Ružombe­rok-B. N. Ves 3:0, Handlová-Trebišov 3:1, Vranov-Martin 4:1. (me) SPORTFOGADÁS A ŠPORTKA 20. játékhete első húzá­sának nyerőszámai: 2 3 5 9 26 27 pótszám: 31 II. HÚZÁS: 10 12 21 34 44 49 pótszám: 36 A MATES 19-20. játékhetének nye­rőszámai: 7 11 13 16 32 A SAZKA telitalálatos szelvénye: 1 2 3 4 5 67 8 9 10 11 12 13 021100001 2 0 0 0