Új Szó, 1989. szeptember (42. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-11 / 214. szám, hétfő

Aj szú 7 39.IX. 11. Atlétikai Világ Kupa Sikeres főpróba az olimpia színhelyén Kucej erős mezőnyben a negyedik • Világcsúcskísérlet a női magasugrásban • Quirot minden idők harmadik legjobb 800-asa A barcelonai Montjuich-stadionban, az 1992-es nyári olimpiai játékok színhelyén rendezték meg az V. atlétika* Világ Kupa küzdelmeit. A sportok királynőjének idény végi búcsúja színvonalas csatákat hozott a katalán fővárosban annak ellenére, hogy az első nap versenyeit és a megnyitó- ünnepséget is elmosta a szakadó eső. Emiatt egy nappal későbbre halasztották a női magasugrást, de mint kiderült, a módosítás nem okozott zavart, sőt, ebben a számban három további máshoz hasonlóan a világ idei legjobb eredménye született. Silvia Costa, a kubaiak 25 éves magas­ugrója a 204 cm után már megnyerte a VK-t - ez a teljesít­mény az örökranglista negyedik helye -, egyedül maradván, természetesen már csak a világcsúcs lehetett az ellenfele. A rendkívül dinamikus kubai lány ezúttal nem tudott megbir* kózni a 210 cm-es magassággal, de nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy megjövendöljük, a férfiak verse­nyéhez hasonlóan a nőknél is szigetországi versenyző lesz a szám világrekordere. Egyetlen csehszlovák képviselője volt a barcelonai eseménynek, Jozef Kucej, a 400 m-es gátfutásban. A bratislavai gátas nem okozott csalódást, az erős mezőnyben a negyedik helyen ért célba, s így Európá­nak 6 pontot szerzett. Egyébként mind a nőknél, mind a férfiaknál a papírforma szerint alakult a verseny, a nőknél az NDK győzelméhez pillanatig sem férhetett kétség, a férfi­aknál pedig az USA és Európa holtversenyben állt az élen két versenynap után. (r-tics) - Prágában telt ház (14 000 néző) előtt kezdte meg európai portyáját a Stanley Kupa győztese, a kanadai Calgary Flames jégkorongcsapata. Az első mérkőzésen végig izgalmas, színvonalas küzdelmet láthattak a nézők, egyik együttes teljesítményén sem volt érezhető az idénykezdet. Mindjárt a nyitószám volt csehszlovák szempontból izgalmas: a 400 m-es férfi gátfutásban indult Jozef Kucej, akit az utolsó pillanatban jelöltek Európa csapa­tába. A felázott pályán jó idővel negyedik­ként ért célba három fekete bőrű gátas mögött, s ezért a teljesítményért csak dicséret illeti. Ebben a számban 49 mp alatti idővel Dávid Patrick győzött, a nők­nél pedig felesége, a jamaicai származá­sú Sandra. A legjobb idei európai teljesít­ményt érte el, 10,10 mp-cel a 100 m-es férfivágtában az angol Christie. Az első nap eredményei - férfiak, 100 m: Christie (Nagy-Brítannia) 10,10, Burreli (USA) 10,15, Sangouma (Európa) 10,17, 800 m: McKean (N.B.) 1:44,95, Herold (NDK) 1:45,04, Kiprotich (Afrika) 1:45,08, 400 m gát: Patrick (USA) 48,74, Amike (AF) 49,24, Akabusi (N. B.) 49,42, Kucej (E) 49,73, 10 000 m: Antibo (E) 28:05,26, Abebe (AF) 28:06,43, Prieto (Spanyolország) 28:07,42, távol: Myricks (USA) 829, Alii (AF) 800, Faulkner (N. B.) 784,- súly: Timmermann (NDK) 21,68, Günthör (E) 21,40, Barnes (USA) 21,10. Nők - 200 m: Möller (NDK) 22,46, Onyali (AF) 2,82, Jackson (AM) 22,87, 1500 m: Iván (E) 4:18,60, Podkopajeva (Szovjet­unió) 4:19,44, Mai (NDK) 4:20,30, 400 m gát: Patrick-Farmer (USA) 53,84, Le- dovszkaja (SZU) 54,68, Gunnell (E) 55,25, gerely: Felke (NDK) 70,32, Li Csang (Ázsia) 61,50, Eve (AM) 60,32, 4X400 m: Amerika 323,03, NDK 3:23,97, Szovjetunió 3:26,15. Szombaton derült időben folytatódott a VK, s mindjárt az elején két számban is a világ idei legjobb eredménye született. Előbb Oschkenat a 100 m-es gátfutásban 12,60-nal diadalmaskodott, majd a női 800 m-en a kubai Quirot Kratochvílová hat éve érvényes világrekordját veszé­lyeztette. Ez a csúcs ellenállt, de a kubai lány 1:54,44-es idejénél az idén senki sem futott jobbat a világon, s az örökrang­listán is a harmadik helyre zárkózott föl Kratochvílová és a szovjet Olizarenko mögé. A kubai atlétika nagy napja volt ez a szombat, hiszen Quirot után honfitársa, Hernandez az esélyesek sorát utasította maga mögé a férfi 400 m-en, majd az utolsó számban, a női magasugrásban is az Amerika színében versenyző kubai lány gyűjtötte a legtöbb pontot. Costa 200 cm-ig mindent az első kísérletére vitt, a 204-et másodikra ugrottá át, méghozzá nagy rezervával, s ezzel a teljesítménnyel ő is a világ élére ugrott. Világcsúcskisér- lete azonban nem sikerült. Negyedszer is átírták az idei világ- ranglistát, méghozzá a 4x100 m-es férfi­váltó befejeztével. Az USA négyesfogata annak ellenére, hogy a junior világbajnok Casonon kívül tagjai között nem volt ismert egyéniség, 38,29 mp-cel ért a cél­ba. Nagyszerű eredményt ért el honfitár­suk, Conley a hármasugrásban, az utolsó kísérletére 17,49 m-nél ért földet. Az amerikai hármasugró mindössze egyszer ugrott 17 m-en alul. Izgalmas párharcot hozott, a férfi 1500 m-es síkfutás, a britek kétszeres olimpiai bajnoka, a 32 éves Coe a világbajnok Bilével vívott nagy csatát. Csak a drámai hajrá döntött a győ­zelemről a jóval fiatalabb Szomáliái futó javára. Ugyancsak drámaian alakult a női Brazília is vb-döntös (ŐSTK) - Brazília a labdarúgó-világ- bajnokság 24-es döntőjének további biztos résztvevője. Továbbjutása az zöld­asztal mellett dőlt el. Zürichben a FIFA szervező bizottsága Hermann Neuberger elnökletével megvitatta a Maracana-sta- dionban félbeszakadt Brazília - Chile mérkőzés ügyét. Úgy döntött, hogy a ta­lálkozót 2:0 arányban Brazília javára iga­zolja. Mint ismeretes, a chilei játékosok kapusuk állítólagos sérülésére hivatkozva - a nézőtérről bedobott petárda robbant a közelében - levonultak a pályáról, de ezt a bizottság nem tartotta megfelelő indoknak. A III. dél-amerikai csoport táblázata a zürichi döntés után: ’ 1. Brazília 4 3 1 0 13:1 7 2. Chile 4 2 11 9:4 5 3. Venezuela 4 0 0 4 1:18 0 súlylökés, ahol az NDK-beli Hartwig és a kínai Huang Csi-hon felváltva állt az élen. Meglepetésre az Ázsiai Játékok győztese nyert. Silke Möller nem tudott duplázni, a 200 m után a fele távon nemcsak az amerikai Echols, de a nigé­riai Onyali is megelőzte őt. Szombati eredmények - férfiak, 400 m: Hernandez (AM) 44,58, Carlowitz (NDK) 44,86, Tiacoh (AF) 44,97,1500 m: Bile (AF) 3:35,56, Coe (NB) 3:35,79, He­rold (NDK) 3:35,87, 4X100 m: USA 38,29 - a világ idei legjobbja, Nagy-Britannia 38,34, Európa 38,47, 3000 m akadály: Kariuki (AF) 8:20,84, Lamburschini (E) 8:21,75, Melzer (NDK) 8:23,21, hármas: Conley (USA) 17,49, Inozemcev (E) 17,31, Edwards (NB) 17,28, kalapács: Weiss (E) 77,68, Deal (USA) 76,38, Ha- ber (NDK) 76,28, rúd: Collet (E) 575. Bright (USA) 570, Langhammer (NDK) 555, diszkosz: Schult (NDK) 67,12, Delis (AM) 66,72, Danneberg (E) 65,30. A férfi­verseny állása a zárónap előtt: 1. USA és Európa 96 - 96, 3. NDK 85, 4. Afrika 1. Szovjetunió... (ÓSTK) - Stuttgartban vasárnap a helyosztókkal befejeződött a 16. női röplabda Európa-bajnokság. Az aranyér­met a Szovjetunió szerezte meg az NDK előtt. A harmadik helyen Olaszország végzett, amely lesöpörte a pályáról Ro­mánia képviselőit. A csehszlovák szakve­zetők célja az ötödik hely volt, és ezt a póttervet sikerült is megvalósítani. 1. HELYÉRT: Szovjetunió - NDK 3:1 (-8, 14, 13, 13). A rendkívül kiegyensú­lyozott találkozón a szovjet lányoknak az egyes játszmák hajrájában nagyobb sze­rencséjük volt, mint ellenfelüknek. A győ­zelemmel a Szovjetunió visszatért az európai női röplabda trónjára, melytől két esztendővel ezelőtt éppen vasárnapi el­lenfele fosztotta meg. Ez a Szovjetunió 12. elsősége. 3. HELYÉRT: Olaszország - Ro­mánia 3:0 (5, 6, 3). Az olasz lányok ragyogó teljesítményükkel szerezték meg az első érmüket az Eb-k történetében. Evezős-vb Három csehszlovák érem (CSTK) - Az NDK sportolóinak nagy sikerével végződött a jugoszláviai Bled- ben rendezett evezös-világbajnokság, összesen 10 érmet szereztek. Jól helytáll­tak a csehszlovákok is, akik a szombati döntőkben szerepeltek jobban. Az olim­piai számokban két érmet gyűjtöttek. Az egypárevezősben CHALUPA az NDK- beli Lange mögött ezüstérmes lett, a férfi kormányos négyesben ugyan­csak második helyen ért célba a cseh­szlovák hajó. A női kétpárevezősben a csehszlovák kettős negyedik lett. A nem olimpiai versenyszámokban a leg­jobban a csehszlovákok közül a férfi kétpárevezős szerepelt, az osztrák és a spanyol hajó mögött bronzérmes lett. 4 • Az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának eredményei: Bologna -Bari 3:1, Cremona - Genoa 0:1, Fioren- tina - Lazio 1:0, Verona - Napoli 1:2, Juventus - Ascoli 3:1, Lecce - Cesena 2:1, AC Milán - Udine 3:1, AS Roma - Bergamo 4:1, Sampdoria - Inter 2:0. A sorrend: 1. Juventus 7, 2. Napoli 7, 3. AC Milán és AS Roma 6-6 pont. A Sazka 37. heti eredményei: 1. Csehszlovákia-Calgary 4:2 1 2. FC Köln-Werder 4:2 1 3. Karlsruher SC-Dortmund 2:1 1 4. Homburg-Nürnberg 0:1 2 5. Bochum-Kaiserslautern 2:0 1 6. Frankfurt-Bayern 1:2 2 7. Aston Villa-Tottenham 2:0 1 8. Derby C.-Liverpool 0:3 2 9. Everton-Machester U. 3:2 1 10. Luton-Charlton 1:0 1 11. Manchester C.-Queen’s Park 1:0 1 12. Milwall-Coventry 4:1 1 13. Norwích-Southampton 4:4 0 (CSTK) 79, 5. Nagy-Britannia 77, 6. Amerika 59, 7. Óceánia 48, 8. Spanyolország 45, 9. Ázsia 44 p. Nők - 800 m: Quirot (AM) 1:54,44 - a világ idei legjobbja, Wodars (NDK) 1:55,70, Melinte (E) 1:56,55,100 m: Ech- hols (USA) 11,18, Onyali (AF) 11,23, Möller (NDK) 11,24,100 m gát: Oschke­nat (NDK) 12,60 - a világ idei legjobbja, Narozsilenko (SZU) 12,80, Adams (AM) és Tolbert (USA), 12,86, 10 000 m: Ullrich (NDK) 31:33,92, Kristiansen (E) 31:42,01, Szorokivszkaja (SZU) 32:15,33, magas: Costa (AM) 204, - a világ idei legjobbja, Bikova (SZU) 197, Astafei (E) 194, súly: Huang Csi-hon (ÁZ) 20,73, Hartwig (NDK) 20,62, Losch (E) 20,10. Az állás: 1. NDK 86, 2. Szovjetunió 71, 3. Amerika 67, 4. Európa 66, 5. USA 57,5, 6. Ázsia 44,5, 7. Afrika 43,8 Spanyolország 32,9. Óceánia 26 p. A zárónap versenyei a szakadó eső miatt csak 20.30 órakor kezdődtek, így lapzártáig egyetlen eredményt sem kap­tunk. (t - uk) 5. Csehszlovákia Romániának semmilyen esélye sem volt a sikerre. 5. HELYÉRT: NSZK - Csehszlovákia 0:3 (-4, -14, -7). A csehszlovák női röplabda-válogatott utolsó mérkőzésén magabiztosan győzött a házigazdák ellen. Minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. Csupán a második játszmában volt az NSZK-lányoknak egy átmeneti fellángolá­suk, de a hajrá már ismét egyértelmű volt. 7. HELYÉRT: Bulgária-Jugoszlávia 3:0 (11,9,3), 9. helyért: Lengyelország- Franciaország 3:2 (12, -12, 15, -7, 13), 11. helyért: Törökország - Finnor­szág 3:1 (6, 8, -12, 14). LABDARÚGÓ SZNLII Nyugat: Trencín - Zl. Klasy 0:0, ŐH Bratislava - N. Zámky 0:1, Bá- novce - Inter jun. 2:1, H. Sered’- Vráble 0:0, Púchov - Dubnica 2:1, Doprastav - VTJ Trencín 1:1, N. Mesto - Topol'cany 1:1, Matador- Slovan jun. 2:1. Kelet: Ruzomberok - Fil’akovo 5:0, Stropkov - Bytca 6:1, Sp. N. Vés - Bard. N. Vés 4:0, Vranov- Snina 1:0, Giraltovce - Kys. N. Mesto 2:0, Bardejov - Detva 2:0, R. Sobota - Budkovce 2:1, Lucenec -Martin 1:0. (me) Videoton - Vác 2:1 (2:1), góllö­vők: Emmer (11-esböl), Sprecsák, ill. Tintár (öngól). A Videoton a já­ték összképe alapján megérdemel­ten győzött és ez némi biztatást ad a keddi UEFA Kupa-mérkőzésre. Siófok - Pécs 2:2 (1:2), góllö­vők: Magyar (2 - egyet 11-esböl), ill. Túri és Lovász. Ritkán látható, jó iramú és változatos mérkőzést vívott a két igen jól felkészített csapat. Az eredmény reális. Csepel - Vasas 0:5 (0:2), góllö­vő: Zircher (2), Claude, Zvara és Schmidt (11-esből). A Vasas ezen az estén sokkal jobban, célratörőb­ben és rendkívül hálóérzékenyen játszott. Az alsó osztályból visszake­rült csepeliek viszont csakis a töret­len harci szellemért dicsérhetők. Ú. Dózsa - MTK-VM 2:0 (1:0), góllövök: Bácsi és Miovecz. Ez Meglepetésre a kanadaiak kezdtek job­ban és a 11. percben már 2:0-ra vezettek Igaz, az első percekben a tengerentúliak csak nehezen alkalmazkodtak a számuk­ra szokatlan méretű pályához. A 10. perc­ben Patterson talált a hálóba, majd nem sokkal később Nieuwendyk két hazai védőt is kicselezve növelte a kanadaiak előnyét. A hazaiak dicséretére válik, hogy a két gyors gól nem törte meg lendületüket, a 14. percben Baca egyé­ni akció végén szépített. 31 másod­perccel a harmad befejezése előtt lát­ványos akciót vezettek a csehszlová­kok. Hascák szinte az egész védelmet kicselezve a kapu mögül pontosan to­vábbított Dolezalhoz, aki közelről egyenlített. A középső játékrészben a kanadaiak kezdtek jobban, közel két percig beszorították a hazaiakat, de a gól­nak a vendéglátók örülhettek. A 24. perc­ben gyors ellentámadás végén Jelinek volt eredményes. A mérkőzés derekán a kitűnően védő kanadai kapust, Vernont Wamsley váltotta fel. A befejező harmad elején ismét a kanadaiak szorongattak, ember­Duslo Sala - Prievidza 2:1 (2:1), góllövők: Czuczor J., Kusy, ill. Peciar. A hazaiak kezdtek jobban és az első 30 perc leforgása alatt kétgólos előnyre tet­tek szert. Ezt követően a bányászcsapat szépített. A gólnál megsérült a hazaiak kapusa, Szabó, de a vendégek ezt nem tudták kihasználni. Zilina - Trebiáov 6:0 (4:0), góllövök: Jancí (3), Valach (2) és Zuziak. Az erősen tartalékos exligás együttes ezen a találko­zón elemében volt és lehengerelte ellen­felét. Hurbanovo - Levice 0:1 (0:0), góllö­vő: Gajdos. Az első játékrészben feltűnő­en passzívan játszott a Hurbanovo. Szü­net után nagyobb sebességre kapcsolt, de a győzelemnek mégis a vendégek örülhettek, mert a 84. percben Gajdos bombája védhetetlenül vágódott a hálóba. Jeláava - Senica 0:0. A mérkőzés nagy részében a Jelsava uralta a me­zőnyt, azonban a játékosok az öltözőben felejtették a góllövő cipőjüket. Lokomotíva - Michalovce 1:0 (0:0), góllövő: J. Sovic. Meglepetésre visszafo­gottan, óvatosan kezdett a hazai csapat, az első 25 percben alig veszélyeztette a kitünően védekező Michalovce kapuját Kozák hiába játszotta be az egész pályát, társai rendre elbújtak a védők mögé. Közvetlenül a fordulás után megszerez­hette volna a vezetést a Löki. Fedort buktatták a 16-oson belül, de a sértett fél a felső lécre lőtte a tizenegyest. Élénkebb lett a játék, kitámadott a Michalovce, az 59. percben azonban J. Sovic ügyesen fordult ie védőjéről, s védhetetlenül a jobb alsó sarokba bombázott. A 70. percben Vasil', a 74.-ben pedig Panyko egyenlít­hetett volna. Hét perccel a befejezés előtt Kretoviő a gólvonalról mentett. A találko­a mérkőzés nem hozta a várt szín­vonalas küzdelmet, s ennek az a legfőbb oka, hogy a két csapat csak tisztes távolságból méregette egymást. A kapuval eredményeseb­ben törődő újpestiek igazolták, eddi­gi előkelő sorozatuk nem a véletlen műve volt. Szombathely - Tatabánya 1:0 (0:0), góllövő: Csertői. Az 50. perc­ben sikerült gólt rúgniuk a hazaiak­nak. Egy előreívelt szabadrúgást Csertői elcsípett és a kifutó kapus mellett biztosan gurított a bal alsó sarokba. A hazaiak megszerezték az idei bajnokságban az első győ­zelmüket. Debrecen - Ferencváros 0:0. A közepes színvonalú, de küzdel­mes mérkőzésen az eredmény igaz­ságos volt. Békéscsaba - Veszprém 0:1 előnyben játszottak, de gólt nem sike­rült elérniük. A 42. percben, Gudas akci­ója végén Procházka kétszer is helyzet­be került, a második lehetőséget már nem szalasztotta el és távoli lövéssel beállítot­ta a végeredményt. Ezt követően mindkét kapu előtt parázs jelenetek játszódtak le, a hazaiak kapuvédője, Hasek gyakran bravúrral hárított. A hajrában eldurvult az addig sportszerű küzdelem, az utol­só két percben mindkét csapatból két- két játékos „pihent11 a büntetőpadon. CSEHSZLOVÁKIA: Hasek - Stavja- ha, écerban, Procházka, Baca, Kadlec, Gudas - Svitek, Rúzicka, Cíger - Ja- necky, Kron, Őejba - Dolana, Kucera, Vlach - Jelinek, Haéőák, Dolezal. CAL­GARY FLAMES: Vernon (Wamsley)- Nattres, Macoun, McCrimmon, Buter, Mclnnis, Sabourin - Makarov, Hrdina, Ranheim - Prijahin, Nieuwendyk, Ro- berts - Peplinski, Ottó, McLellan- M. Hunter, Gilmour, Patterson. A ta­lálkozót a svájci Vögtlm vezette. A visz- szavágót ma 17.00 órás kezdettel játsz- szák ugyancsak Prágában. A mérkő­zést a televízió is közvetíti. zót 1200 néző előtt Dobiáá vezette, (zsi) Öadca - Preáov 2:0 (0:0), góllövők: Kulla és Vanin. Ragyogóan futballozott a Cadca és leiskolázta ellenfelét. A preso- viaknak még gólhelyzetet sem sikerült kidolgozniuk a mérkőzés 90 perce alatt. Senec - ZtS Koáice 0:2 (0:1), góllö­vők: Serbin és Blahusiak. A hazaiak nem ijedtek meg neves ellenfelüktől, bátran rohamoztak, de gólhelyzeteiket (Fekete, Bíly) képtelenek voltak kihasználni. Az ellenfél a 20. percben Serbin húszméte­res lövésével megszerezte a vezetést. Szünet után folytatódtak a hazai roha­mok, de gólt csak a vendégeknek sikerült lőniük a 81. percben. Humenné - Spoje 2:2 (0:0), góllövők: deres, Kocerha, ill. I. Gramblicka és Steindl. Vérszegény mérkőzés volt. A vendégek bátran támadtak, kihasznál­ták a védelem megingásait és két gólt lőttek. A hazaiaknak csak kínos keserve­sen sikerült megmenteniük a döntetlent és a szurkolók kifütyülték csapatukat. A SZNL I állása: 1. ZtS Koáice 6 5 0 1 11:3 10 2. Levice 6 5 0 1 7:2 10 3. Zilina 6 4 0 2 14:3 8 4. Preáov 6 4 0 2 15:8 8 5. Senica 6 2 3 1 6:3 7 6. Jeláava 6 3 1 2 10:9 7 7. Lokomotíva 6 3 1 2 7:8 7 8. Senec 6 3 0 3 7:7 6 9. áala 6 3 0 3 6:9 6 i0. Prievidza 6 2 1 3 9:7 5 11. Humenné 6 1 3 2 8:9 5 12. Cadca 6 2 1 3 4:9 5 13. Hurbanovo 6 1 2 3 4:7 4 14. Spoje 6 1 1 4 5:11 3 15 Michalovce 6 1 1 4 2:8 3 16. Trebiáov 6 1 0 5 3:15 2 (0:1), góllövő: Rugovics. A hazai­ak szinte végigtámadták a találko­zót, de játékosaik sokat egyénies- kedtek. A veszprémiek a gól után megszállták kapujuk előterét és kontraakcióik veszélyesebbek voltak. Bp. Honvéd - Rába ETO 2:1 (2:1), góllövök: Gregor (2 - egyet 11-esből), ill. Sallói. Kupafőpróbá­nak nagyon vérszegény volt az elő­adás a piros-fehérek részéről, de a hazai mezőnyben ilyen teljesít­mény is elég a három ponthoz. Az NB I állása 1. Ú. Dózsa 5 5 0 0 9:0 15 2. Ferencváros 5 3 11 9:4 10 3. Bp. Honvéd 5 3 11 7:3 10 4. MTK-VM 5 3 0 2 5:6 9 5. Pécs 5 2 2 1 11:6 8 6. Vasas 5 2 2 1 8:4 8 7. Videoton 5 2 12' 3:6 7 8. Tatabánya 5 2 0 3 3:3 6 9. Békéscsaba 5 2 0 3 4:7 6 10. Vác 5 12 2 6:7 5 11. Siófok 5 12 2 4:6 5 12. Debrecen 5 12 2 3:5 5 13. Veszprém 5 12 2 1:4 5 14. Rába ETO 5 113 4:5 4 15. Szombathely 5 113 4:9 4 16. Csepel 5 0 3 2 1:7 3 Röplabda-Eb Labdarúgó NB I, 5. forduló ........................................................ ÖT PONT AZ ÚJPEST ELŐNYE (Feketéné) - A magyar labdarúgó NB 15. fordulójában folytatódott az éllovas Újpesti Dózsa diadalmenete. Eddig még gólt sem kaptak a lila­fehérek. Az érdeklődéssel várt Debrecen - Ferencváros találkozó gól nélküli döntetlent hozott. A Veszprémnek viszont sikerült Békéscsabá­ról elvinnie a három pontot. A legnagyobb gólarányú győzelmet a Vasas aratta, amely minden csapatrészében felülmúlta a Csepelt. A 6. forduló párosítása: Pécs - Ú. Dózsa, Debrecen - Szombathely, Ferencváros - Videoton, Vác - Siófok, Veszprém - Bp. Honvéd, Rába ETO - Tatabá­nya, MTK-VM - Csepel, Vasas - Békéscsaba. Labdarúgó SZNL I, 6. forduló Ismét helycsere az élen (tón) - Jól ment a vendégeknek a labdarúgó SZNL I 6. fordulójában. A ZTS Koáice győzött Szencen (Senec) az újonc otthonában és jobb gólaránnyal a Levice előtt az élre ugrott. A lévaiak szintén győztes mérkőzést játszottak Hurbanovón. A Zilina lelépte a Trebiáovot. A bratislavai postások kis híján mind a két pontot elhozták Humennéről. Döntetlen született a Jeláava - Senica összecsapáson is. A Preáov kikapott Őadcán. A 7. forduló párosítása: ZtS Koáice - Hurbanovo, Preáov - Senec, Trebiáov - Öadca, Prievidza - Zilina, Senica - Sala, Spoje - Jeláava, Michalovce - Humenné, Levice - Lokomotíva.