Új Szó, 1989. augusztus (42. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám, hétfő

22. kajak-kenu világbajnokság I. labdarúgóliga, 4. forduló ÚJ SZÚ 7 1989. VIII. 28. Szabó arany-, Bartúnék bronzérmes (t-ton) - Plovdivban vasárnap véget ért a 22. kajak-kenu vb. A csehszlovák színek számára csak a hosszútávú versenyek hozták meg a várt érmeket: a kajakozó Szabó Attila az első helyet szerezte meg, míg a kenus Jan Bartúnék harmadik lett. A 23 esztendős Szabó a balszerencsés 500 m-es verseny után 10 000 méteren kiköszörülte a csorbát. Nem volt könnyű, mert ebben a számban volt a legnépesebb a mezőny, 28-an indultak. Fokozatosan kialakult egy öttagú élmezőny. Az utolsó forduló után mintegy 400 méterrel a cél előtt a második helyen álló Szabó fergeteges hajrát nyitott és a duisburgi ezüst után megszerezte második érmét a vb leghosszabb távú versenyén. Bartúnék a hajráig lépést tartott szovjet és magyar ellenfeleivel, de ekkorra elfogyott az ereje, azonban a harmadik helyet sikerült megtartania. Férfiak, 500 m - K-1: 1. Hunter (ausztrál) 1:41,65, 2. Bluhm (NDK-beli) 1:41,76, 3. Herbert (amerikai) 1:42,96, 4. Szabó A. 1:43,20. C-1: 1. Szlivinszkij (szovjet) 1:53,17, 2. Heukrodt (NDK-beli) 1:54,03,3. Marinov (bolgár) 1:54,92. K-2: 1. Bluhm - Gutsche (NDk-beli) 1:31,58,2. Kalesznyik - Tiscsenko (szovjet) 1:31,73, 3. Freimut - Kurbiewski (lengyel) 1:32,53, C-2: 1. Zsuravszkij - Renijszkij (szovjet) 1:40,90, 2. Goliasz - Libik (lengyel) 1:42,32, 3. Bettin - Renaud (francia) 1:42,45... 5. Bartúnék - Fibigr (csehszlo­vák) 1:43,70, K-4: 1. Szovjetunió 1:22,50, 2. NSZK 1:22,84, 3. Bulgária 1:22,90... 5. Magyarország 1:23,30. C-4: 1. Szovjetunió 1:31,10, 2. Magyarország 1:33,12, 3. Franciaország 1:33,69... 5. Csehsziovákia 1:34,46. Nők - K-1: 1. Borchert (NDK-beli) 1:53,38, 2. Dylewska (lengyel) 1:53,99,3. Idem (NSZK-beli) 1:54,39, K-2: 1. Noth- nagel - Singer (NDK-beli) 1:43,17, 2. Donusz - Mészáros (magyar) 1:44,63, 3. Szalomikova - Szavenko (szovjet) 1:44,83. Férfiak, 1000 m - K-1: 1. Gyulay A vert mezőnyben (CSTK) - A várakozáson alul szerepel­tek a csehszlovák kerékpározók Cham­beryben az országúti kerékpáros világbaj­nokságon. Az amatőrök között Styks a 18., Klausa22.,Vaáíceka60.,Toman a 68. lett! Anton Bartonícek, a válogatott edzője így nyilatkozott: „Rendkívül nehéz pálya és hőség sújtott bennünket. Csaló­dást okozott Lipták, aki nem tudta megis­mételni a verseny első részében nyújtott teljesítményét. Nem ment Vasíceknek és Tomannak sem, Klaus a maximumot mu­tatta, Styks volt a legaktívabb, igyekezett beérni az élbolyt, de fájdalmas térdsérü­lést szenvedett“. A profik versenyét az amerikai Greg Lemond nyerte a szovjet Konyisev és az ír Sean Kelly előtt. (magyar) 3:38,88, 2. Krentz (NDK-beli) 3:40,17, 3. Sundqvist (svéd) 3:41,30. C-1: 1. Klementyev (szovjet) 4:00,04, 2. Cain (kanadai) 4:02,96, 3. Boldizsár (ma­gyar) 4:03,70. K-2: 1. Bluhm - Gutsche (NDK-beli) 3:11,62, 2. Bobresov - Beta (szovjet) 3:14,67, 3. Adrovicz - Berkes (magyar) 3:16,49, C-2: 1. Frederiksen - Nielsson (dán) 3:37,08, 2. Boivin - Ho- yer (francia) 3:37,60, 3. Gurin - Vesko (szovjet) 3:39,46, K-4: 1. Magyarország (Ábrahám, Csipes, Gyulay, Hódosi) 2:55,30, 2. Lengyelország 2:56,18, 3. NDK 2:56,34. C-4: 1. Szovjetunió 3:19,74, 2. Magyarország 3:22,30,3. Bul­gária 3:22,54... 8. Csehszlovákia 3:38,36. LABDARÚGÁS «V Az NSZK-ban a 6. bajnoki fordulót bonyolították le: Hamburger Sv-Kai- serslautern 3:0, Köln-Leverkusen 1:1, Karlsruhe-St. Pauli 0:0, Homburg-Bre- men 1:1, Mönchengladbach-Dortmund 0:0, Nürnberg-Düsseldorf 3:0, Bo­chum-Stuttgart 2:0, Frankfurt-Uerdingen 2:1, Mannheim-Bayern 1:0. -1. Frankfurt 10, 2. München 8, 3. Köln 8 p. Az angol bajnokságban a 3. forduló­ra került sor: Arsenal-Wimbledon 0:0, Aston Villa—Charlton 1:1, Chelsea-Shef- field 4:0, Crystal-Coventry 0:1, Derby -Manchester Utd. 2:0, Everton-Soupt- hampton 3:0, Luton-Liverpool 0:0, Man­chester C.-Tottenham 1:1, Millwall—Not­tingham 1:0, Norwich-Queen’s Park 0:0. - 1. Chelsea 7, 2. Millwall 7, 3. Everton 6 P • A szovjet bajnokság 22. forduló­jában: Lokomotív Moszkva-Torpedo Moszkva 2:0, Minszk-Leningrád 1:1, Do- nyeck-Dinamo Moszkva 1:0, Jereván- Odessza 3:1, Tbiliszi-Dusanbe 1:1, Kijev A Sportka 35. játékhete I. húzásának nyerőszámai: 7 10 21 30 31 44 Pútszám: 25 A II. húzás nyerőszámai: 1 9 15 30 37 43 Pótszám: 29 A MATES nyerőszámai: 9 10 16 20 25 Labdarúgó SZNL II Nyugat: Trencín - N. Zámky 3:1, Zl. Klasy - Inter jun. 3:2, CH - Vráble 1:2, Bánovce - Dubnica 0:1, H. Sered' - VTJ Trencín 1:0, Púchov - Topoícany 3:1, Doprastav - Slovan jun. 2:2, N. Mesto - Matador 3:1. Kelet: Ruzomberok - Bytca 7:1, Fil'a- kovo - Bard. N. Vés 1:0, Stropkov -•Snina 3:1, Sp. N. Vés - Kys. N. Mesto 3:0, Vranov - Detva 2:2, Giraltovce - Budkov­ce 2:2, Bardejov - Martin 0:2, R. Sobota (ŐSTK) -Lucenec 4:1. (me) Labdarúgó NB I, 3. forduló Csak a Dózsa százszázalékos (Lépesfalvi) - A magyar labdarúgó NB I 3. fordulójában a vendégcsapatok szerepel­tek sikeresen, négyen szerezték meg a 3 pontot idegenben. Az Ú. Dózsa ezúttal otthon nyert és egyedüli százszázalékosként áll a tabella élén. A 4. forduló párosítása: Pécs-Videoton, Ferencváros-Szombathely, Vác-Debrecen, Veszprém-Csepel, Tatabánya-Bp. Honvéd, Rába ETO-Békéscsaba, MTK-VM-Siófok, Vasas- Ú. Dózsa. Szombathely - Bp. Honvéd 0:3 (0:0), góllövök: Fodor 2 és Pisont. Negyvenöt perc unalom után a vendégek szereztek vezetést hatalmas védelmi hibából. A gól után a Szombathely kitámadott, da ezzel csak a Honvéd-csatárok helyzetét köny- nyitette meg. Debrecen - Pécs 1:0 (1:0), góllövő: Marton I. A Debrecen beszorította a ven­dégcsapatot, de fölénye csak egy gólban mutatkozott meg. A hajrában már hiába támadott a Pécs. Békéscsaba - Tatabánya 0:2 (0:2), góllövök: Csapó és Domonics. A bányá­szok szervezetten védekeztek és ellentá­madásaik veszélyesek voltak. A hazai együttes halványan játszott. Siófok - Vasas 1:2 (1:1), góllövők: Keszeg, ill. Schmidt és Zvara. Némi meglepetést okozott, hogy a Vasas nem állt be védekezni, sőt néha még a hátvé­dei is támadtak. Élvezetes, jó iramú mér­kőzésen megérdemelten nyertek a fővá­rosiak. Videoton - MTK-VM 0:1 (0:0), góllö­vő: Hahn. Az MTK kitűnően védekezett és amikor nem ment szabályos eszközök­kel, akkor a szabálytalanságoktól sem riadtak vissza a védők. A paprikás hangu­latú mérkőzésen a vendégek szerencsé­jüknek köszönhetik a győzelmet, mert góljukat leshelyzet előzte meg és szünet után alig tudtak átjutni a félvonalon. Ú. Dózsa - Veszprém 3:0 (1:0), góllö­vők: Bácsi, Rubold és Zsivótzky. Ennyi volt a különbség a két csapat között... Ferencváros - Vác 1:0 (1:0), góllövő: Pintér (11 -esból). A vendégcsapat szem­mel láthatóan egy pontért jött a fővárosba és emiatt meglehetősen egyoldalú volt 3 játék Csepel - Rába ETO 1:1 (1:0), góllö­vök: Kovács, ill. Handel. A péntek esti mérkőzésen egyenlő erők küzdelmét lát­hatták a szurkolók. Az NB I állása: 1. Ú. Dózsa 2. Ferencváros 3. Tatabánya 4. Békéscsaba 5. MTK-VM 6. Vasas 7. Bp. Honvéd 8. Pécs 9. Siófok 10. Videoton 11. Debrecen 12. Vác 13. Csepel 14. Rába ETO 15. Szombathely 16. Veszprém 0 0 5:0 0 1 6:3 0 1 3:1 0 1 4:4 0 1 3:4 2 0 3:2 1 1 4:2 9 6 6 6 6 5 4 4 4 4 4 2 2 1 1:2 2 1 2 1:3 1 2 2:6 1 2 0:4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 5:4 2:2 1:1 2:3 3:4 Nők, 500 m - K-4:1. NDK 1:32,90,2. Magyarország 1:34,10, 3. Szovjetunió 1:35,50. Férfiak, 10 000 m - K-1: 1. Szabó (csehszlovák) 42:48,94, 2. Borejko (szov­jet) 42:49,78, 3. Garcia (portugál) 42:49,84. C-1: 1. Klementyev (szovjet) 46:49,96, 2. Bohács (magyar) 46:50,10, 3. Bartúnék (csehszlovák) 47:44,38. K-2: 1. Ábrahám - Hódosi (magyar) 39:24,99, 2. Bourne - Lawrel (brit) 39:26,30, 3. Gorgyilov - Vasziljenko (szovjet) 39:27,05. C-2: 1. Frederiksen - Nielsson (dán) 42:42,59,2. Boivin - Hoyer (francia) 43:21,12, 3. Balabanov - Dobrotvroszkij (szovjet) 43:39,85. K-4: 1. Szovjetunió 35:58,54 , 2. Magyarország 35:59,69, 3. Lengyelország 36:00,37. Nők, 5000 - K-1: 1. Borchert (NDK- beli) 22:15,80, 2. Dylewska 22:24,45, 3. Idem 22:24,88... 5. Kőbán (magyar) 22:38,00. K-2: 1. Bunke - Portwich (NDK-beli) 20:27,05, 2. Pituleanu - Her- tea (román) 20:34,83, 3. Apanovics - Ko-' valevics (szovjet) 20:35,80... 6. Jánosi - Lakatos (magyar) 21:14,02... 13. Bu- kovská - Horáőková (csehszlovák) 21:57,50.-Volgográd 2:0. - 1. Szpartak Moszkva 33, 2. Vilnius 29, 3. Dnyepropetrovszk 28 p. • A francia bajnokság 7. fordulójá­nak eredményei: St. Etienne-Cannes 1:0, Caen-Bordeaux 1:0, Brest-St. Ger- main 0:1, Nice-Toulouse 1:1, Metz-Nan- tes 1:1, Montpellier-Lyon 2:0, Racing Pa­ris-Marseiile 1:1, Sochaux-Auxerre 0:0, Lille-Mulhouse 1:1, Toulon-Monaco 2:0. - 1. Bordeaux 11,2. St. Germain 11,3. Marseille 10 p. • Lengyelországban a 6. bajnoki fordulót bonyolították le: Lublin-Olym- pia Poznan 0:0, Krakkó-Bialistok 1:1, Chorzow-Lubin 2:0, W. Lodz-Sosnowiec 1:1, Zabrze-Bytgoszcz 2:0, Légia-Kato- wice 0:0, Mielec-LKS Lodz 1:0, Lech Poznan-Wroclaw 3:0. - 1. Katowice 11, 2. Chorzow 10, 3. Lubin 10 p. • Philadelphiában az USA váloga­tottja a szovjet bajnokkal játszott: USA- Dnyepropetrovszk 1:0 (1:0), góllövő: Eichman. (sr) (del) - Vasárnap hat mérkőzéssel folytatódott az I. labdarúgó-liga 4. fordulója, míg ma 16.30 órától a prágai örökrangadóra, a Slavia-Sparta mérkőzésre kerül sor, amelyet a tv is közvetít. Egy órával később az Inter a Duklát fogadja. Vasárnap a Slovan elvesztette veretlenségét, bár határozottan jól harcolt az Olomouc pályáján. Az 5. forduló párosítása: Pov. Bystrica-Trnava, Slavia-Dukla, Brno-lnter, Vítko- vice-Bohemians, Cheb-Nitra, Slovan-B. Bystrica, DAC-Ostrava, Sparta-Olo- mouc. 2:0 (1:0) Olomouc Slovan Olomouc, 7500 néző, játékvezető: Bartúnék. Góllövök: Vad'ura és Kouril. Balszerencsés mérkőzést vívott az ed­dig veretlen bratislavai csapat, mert csak­nem az egész mérkőzés alatt aktívabb volt ellenfelénél, de végül mindkét pont Olomoucban maradt. Egy gyors ellentá­madás után, a 30. percben Vad'ura góljá­val vezetéshez jutott az Olomouc. A szü­net után eleredt az eső és nemcsak a síkos pálya, hanem a sötétség is meg­nehezítette a játékosok dolgát. A Slovan időnként teljesen beszorította a vendéglá­tókat, ám mégis a 77. percben egy szög­let után Kouril fejese növelte az Olomouc előnyét. Még ez a második gól sem törte meg a Slovant, továbbra is támadott, de az akciókat nem tudta befejezni. 1:0 (1:0) 2:1 (2:1) Nitra Vítkovice Nyitra (Nitra), 4000 néző, játékveze­tő: Dobiáá. Góllövók: Moravcík (2), ill. Kadlec. A vendégcsapat támadásai vezették be a találkozót és Kadlec már a 9. perc­ben gólt szerzett a Vítkovicének. A nyitrai­ak a gól után magukra találtak és hamaro­san átvették az irányítást. A rendkívül mozgékony Moravcík szinte állandó ve­szélyt jelentett az ellenfél kapujára. Tá­madókedvét siker koronázta, mert a 30. percben egyenlített, majd a 35.-ben megszerezte a vezetést, ami egyúttal a végeredményt is jelentette. Trnava Zbrojovka Trnava, 5600 néző, játékvezető: Sti- egler. Góllövő: Sadlori. A hazai csapat csak a negyedik mér­kőzésen szerezte meg első őszi győzel­mét az igyekvő újonc ellenében. A hűvös idő mozgásra késztette a játékosokat, főleg a vendéglátókat, akik jóformán az egész találkozó alatt nagy fölényben vol­tak. A Trnava megelégedett a gyors gól­lal, amelyet a 6. percben Sadlofí fejesével szerzett, és ezután a kombinálásra he­lyezte a hangsúlyt. Így is több gólhelyzete akadt Klejch és főleg Sadlofi és Solár révén. Lapzártakor érkezett: B. Bystrica-DAC: 2:0 (1:0), Ostrava -Cheb: 2:1 (0:1), Bohemians-Pov. Bystri­ca: 4:2 (3:1). SPORTHÍRADÓ • Megkezdődött az I. női kézilabda­liga. Az 1. forduló eredményei: ZMDZ Bratislava - Bohemians 21:21, Topoíníky - Partizánske 21:20, Presov - Inter 22:16, Slavia - Sala 18:15. • A csehszlovák Alena Peterková 2:40:28 órával nyerte a hollandiai En- schedében a nemzetközi maratoni ver­senyt. A férfiaknál a hazai Ten Kate győzött 2:10:57-tel. • A svédországi Skellefteában fo­lyó Világ Kupa sakkversenyen a 10 forduló után Kaszparov és Karpov vezeti a mezőnyt 6,5 ponttal. • A brüsszeli atlétikai Grand Prix- versenyen a brazil Da Silva 19,96 mp-cel nyerte a 200 m-t. A marokkói Aouitának nem sikerült megjavítania Cram világcsú­csát 1 mérföldön, de így is 3:50,09-cel lett első. A csehszlovák Valent a disz­koszvetésben 7., Bugár 9. volt. 10 000 m- en az olasz Antibo legyőzte a négyszeres világbajnok kenyai Ngugit. Ideje 27:27,66. • Ayrton Senna nyerte a Forma-1 Belga Nagydíját. A további sorrend: 2. Prost, 3. Mansell, 4. Boutsen, 5. Manníni, 6. Warwick. Az összetettben: 1. Prost 62, 2. Senna 51, 3. Mansell 38 p. Labdarúgó SZNL I, 4. forduló Megbotlott az éllovas (sr) - A labdarúgó SZNL 14. fordulójának legnagyobb meglepetése, hogy az élen álló veretlen Zilina otthonában kapott ki a ZTS Kosicétöl, és helyére a ragyogó őszi rajtot vett Agro Levice, a mezőny egyetlen százszázalékos csapata ugrott. A sors iróniája, hogy a Zilinának az első bekapott gólért két ponttal kellett „fizetnie“. Megmutatta oroszlán- körmeit a újonc Senec, győzelemmel tért haza Cadcáról. Kevesen gondolták volna, hogy a Jelsava leiskolázza a Trebisovot. A sereghajtó Michalovce ebben a szezonban először lőtt gólt és ez azt jelentette, hogy egy ponttal távozhatott Hurbanovóról. Kitűnően sikerült a Presov sellyei (Sara) vendégszereplése. Az 5. forduló párosítása: Senec- Hurbanovo, ZÍS Koáice - Cadca, Presov - ¿ilina, Trebisov - Sal’a, Prievidza- Jeláava, Senica - Humenné, Spoje - Lokomotíva, Michalovce - Levice. 2ilina-ZtS Koáice 0:1 (0:1), góllö­vő: Őevéík. A vendéglátók meglehetősen idegesen játszottak. A ZtS pontosabban adogatott és játékosai lövéseikkel gyak­ran veszélyeztették a kaput. A hazaiak­nak rossz napjuk volt, a támadósor ne­hézkesen mozgott. A sérült Sebík távollé­te meglátszott a csapat teljesítményén. A 39. percben tizenegyeshez jutottak a hazaiak, azonban Bárka erőtlen lövését a kitűnően védő Olejár hárította. Duslo Sal’a - Preáov 0:3 (0:2), góllö­vők: Geroc, Őtachura és Matta. Kiállítva: Czúczor, ill. Stachura. A hazaiak a mérkő­zés első perceiben egyáltalán nem tisztel­ték exligás ellenfelüket és helyzetbe is kerültek, azonban Szűcs bombája haj­szálnyira elkerülte a kaput. A Tátrán kö­rültekintően védekezett, a középpályás sor megbízható teljesítményt nyújtott, vi­szont a gólok véletlenszerű akciókból es­tek. Szünet után többet támadott a Duslo, de eredmény nélkül. Hurbanovo - Michalovce 1:1 (0:1), góllövók: Mészáros, ill. Bednár. Végig nagy nyomás nehezedett a vendégcsapat kapujára. A mezőny legfoglalkoztatottabb embere a Michalovce kapusa, Babjak volt, aki a Hurbanovo játékosainak szá­mos veszélyes lövését tette ártalmatlan­ná. A Michalovce egyetlen kapura tartó lövése egy pontot jelentett. Lokomotíva - Senica 1:1 (0:0), góllö­vők: Kozák, ¡II. Petráá. A színvonalas talákozón igazságos döntetlen született. A hazai játékosok egymást múlták felül a lelkesedésben, míg a vendégek techni­kás játékot nyújtottak. A Senica közelebb állt a győzelemhez, azonban a 75. perc­ben Lopatka elpuskázott egy százszáza­lékos gólhelyzetet. Őadca - Senec 0:2 (0:1), góllövök: Nagy és Bily. A hazaiak kezdeményeztek többet, azonban az újonc védöjátékában szigorú emberfogást valósított meg és ennek ellenszerét a öadcaiak nem tudták megtalálni. A szórványos ellentámadások mindig veszélyt jelentettek. A 33. percben- Nagy és a 72. percben Bily talált a hálóba, azonban a gólokban ludasak voltak az elmélázó hazai védők is. Levice - Spoje 2:0 (2:0), góllövők: Báláz és Havran (11-esből). A hazai labdarúgók folytatták őszi sikersorozatu­kat. Közel 90 percen át szinte egy kapura játszottak. Az ellenfél kapuját azonban csak a hajrában sikerült bevenni, amikor a postások védelme képtelen volt hárítani a lavinaszerű rohamokat. A 73. percben szerezték meg a vezetést a lévaiak (Levi­ce). Három perccel később Gramblicka szabálytalanságot követett el a 16-oson belül az első gól szerzője, Báláz ellen. A büntetőt Havran értékesítette és ezzel beállította a végeredményt. Humenné - Prievidza 2:2 (2:1), góllö­vők: Wikarsky, Hajéák, ill. Kuánír és Strateny. Drámai küzdelmet vívott a két együttes. Támadó szellemben játszottak, gyakran adódtak gólhelyzetek, és a kapu­soknak is jócskán akadt dolguk. A hazai­ak a 10. percben vezetéshez jutottak és a bányászcsapat csak a 40. percben egyenlített. Egy perccel a félidő vége előtt ismét előnyre tett szert a Chemlon és a vendégeknek csak nagy hajrával sike­rült megszerezniük az egyik pontot. Jeláava - Trebiáov 4:0 (2:0), góllö­vők: Gonosz, Michlík (2), Spiáák. A ha­zaiak már a 3. percben megkezdték a gól- gyártást. Egyértelműen jobbaknak bizo­nyultak ellenfelüknél és nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Az SZNL 1 állása: 1. Levice 4 4 0 0 6:1 8 2. Zilina 4 3 0 1 7:1 6 3. Presov 4 3 0 1 13:5. 6 4. ZtS Koáice 4 3 0 1 6:3 6 5. Prievidza 4 2 1 1 8:4 5 6. Senica 4 2 1 1 6:3 5 7. Senec 4 2 0 2 4:3 4 8. Jelsava 4 2 0 2 9:9 4 9. Hurbanovo 4 1 2 1 2:3 4 10. Humenné 4 1 1 2 6:7 3 11. Lokomotíva 4 1 1 2 3:6 3 12. Cadca 4 1 1 2 2:6 3 13. Sara 4 1 0 3 2:7 2 14. Trebisov 4 1 0 3 2:7 2 15. Spoje 4 1 0 3 1:6 2 16. Michalovce 4 0 1 3 1:7 1 I. vízilabdaliga UK - CH 13:5! (Munkatársunktól) - Egyhónapos szünet után Piest'anyban (1 - 4. hely) és Prágában (5 - 8. hely) a második rájátszásos tornával folytatódott az I. vizilabdaliga. A listavezető Slávia UK Bratislava ezúttal is könnyedén legyőzte a huszonhatszoros bajnok ŐH Koáice gárdáját, és kétpontos előnnyel vezeti a tabellát. örökrangadóval kezdődött a műsor az Eva-uszodában. Az első két negyedben még bírta a címvédő a főiskolások által diktált nagy iramot, ám a második szünet után összeroppant. Ekkor nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Stoffan Ru­dolf edző legénysége Piest’anyban is be­bizonyította, hogy jelenleg a mezőny ki­magaslóan legjobb csapata. A kassaia­kon (Kosice) az sem segített, hogy az UK elleni találkozón féléves szünet után ismét Kula György állt a kapuban. Eredmények: UK- ÓH 13:5 (3:3, 2:1, 4:0, 4:1), legeredményesebbek: V. Borsig 4, ill. Veszelits 2. Piestány - Nováky 11:8, CH - Nováky 14:8, UK - Piestány 12:8, ŐH - Píeét’any 11:9, UK - Nováky 14:6. A sorrend: 1. UK 35, 2. ŐH 33, 3. Piestány 20, 4. Nováky 16 p. Az 5 - 8. helyért: V$ Praha - Presov 12:7, Brno - Topol'óany 5:4, Topoícany - Presov 11:7, V5 Praha - Brno 12:7, Vé Praha - Topol’cany 11:5, Brno - Presov 8:10. A sorrend: 5. Topol’cany 20, 6. Brno 15, 7. V§ Praha 12, 8. Preéov 9 p. A harmadik rájátszásos tornát e hét végén Bratislavában és Brnóban rende­zik. (zsi) A Slovan elvesztette veretlenségét